BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetijte Ter Neuzen. HET GROOTSTE HOTEL DER WERELD. EEN HOOGLEERAAR GEARRESTEERD. GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. D A G E N. Voorm. Nam Zaterdag 24 Mei 5.33 6.03 Zondag 25 n 6.35 7.09 Maandag 26 7.46 8.23 Dinsdag 27 n 9.02 9.39 Woensdag 28 n 10.13 10.45 Donderdag 29 11.14 11 38 Vrijdag 30 12.01 DE EERSTE HUWELIJKSMARKT. De „Amicale de la Jeunesse parisien;n<e", de vereenigirag, die zich ten doel stelt trouw- lustigen tot elkaar te brengen, heeft haar eerste „huwelijksmarkt" in de buurt van Parijs, bij Bougival, gehouden. Zij was uitermate geslaagd, niet zoozeer wat de re- sultaten betreft, daar het voorbarig zou zijn daaromtrent reeds een meening uit te spre- ken, als wel wat de opkomst aangaat. On geveer 325 jonge meisjes en mannen trok- ken uit Parijs, met orkest voorop, inaar het z.g. lie de la Grenouillere aan de Seine, om de „markt" met een stevig noenmaal, ge- volgd door dans in te wijden. De huwelijks- candidaten hadden van te voren kaarten in- gevuld met opgave van hun beroep, hun smaak en hun wenschen. Na in levering der kaart kregen zij een nummer en werden dan „ter markt" gebracht. Wenschte nu een jong meisje inlichtingen omtrent een jon- gen man in te winnen, dan had zij zich slechts naar het bureau te begeven, het nummer te vermelden, om daarna te wor- den ingelicht. De meeste jongelieden verlangden vrou- wen die huishoudelijk zijn aangelegd en veel voor een rustig, huiselijk leven gevoelen; de meisjes wenschten mannen met goede posi- ties en een behoorlijk inkomen. De organisatoren van de huwelijksmarkt zijn overtuigd, dat de maires der Parijsche arrondissementen en de cures in de ver- schillende kerken binnenkort druk werk zul- len hebben om de aan de Seine-oevers aan- geknoopte banden voor goed met elkaar te verbinden! EEN LASTIGE ERFENIS-KWESTIE. Eenige New-Yorksche procureurs zijn thans voor een probleem gesteld, betreffen- de een erflating, ten bedrage van 500.000 Dollar, dat wel eenig in zijn genre mag heeten. Ze moeten namelijk uitmaken, wie van de gebroeders Coleman het eerst is gestorven om de erfenis te verdeelen. Een van hen, Robert Coleman, een rijk financier uit San Francico. was een van de Amerikanen, die op 6 April j.l. door Albaneesche bandieten werden gedood. De andere, William Cole man, is te zijnen huize in Californie gestor ven en dit wel op denzelfden dag, als zijn broer werd vermoord. Robert is gestorven om 10 uur, Albaneeschen tijd en William om 1 uur, Amerikaanschen tijd; maar met het verschil van tien uren tusschen de beide landen, zijn zij op het zelfde uur gestorven. De verdeeling van de erfenis is in dit geval dus afhankelijk van enkele minuten en se- -oonden. De procureurs hebben thans dan ook uitvoerige inlichtingen gevraagd bij de Albaneesche autoriteiten, teneinde het uur van den dood van Robert Coleman precies te kunnen vaststellen. BENOORDEN RECHT EN WET. De Canadeesche regeering beschikt op het eiland Herschel (Noordelijk gedeelte van Canada) over een verspreide politie- macht. De korporaal Frank Harris had be- trekkingen aangeknoopt met een Eskimo- melsje, Sneeuwbloem genaamd, die evenwel verloofd was aan een Eskimo-hoofdman. De Eskimo-bevolking liet de jongelui be- gaan, in de hoop, dat het politie-toezicht minder streng zou worden. Maar de ande re Eskimo-stammen oordeelden dat dit krui- perij was voor de overweldigers. Op 2 Maart verscheen Harris niet op het appel. Hij werd als deserteur beschouwd. Later evenwel werden door pelsjagers twee geraamten ontdekt op de verharde sneeuw. Hier en daar kleefde nog een stukje vleesch aan het gebeente. Uit identiteitsplaten werd opgemaakt, dat men zich tlegenover het stoffelijk overschot bevond van Frank Har ris «n van Sneeuwbloem. De ouders van het meisje bek'enden, na met de doodstraf te zijn bedreigd, dat hun dochter en hun minnaar waren ont- voerd door naburige stammen en vfroor- deeld door de hoofd -n, om, aan elkaar ge- bonden en naakt op het ijs den dood af te wachten. De doodstrijd had niet; Tang geduurd- Den volgenden morgen reeds wa ren de lijken door wilde dieren geschonden Tw«e stamhoofden werden op last van de Canadeesche overheden opgehangen. EEN MASSA-MOORDENAAR VOOR HET GERECHT. Voor het gerecht te Boedapest is dezer dagen het proces begonnen tegen een man, een kantoorbediende, die kans heeft gezien een bakker, diens vrouw, dochter en een zoon van die dochter te vermoorden, alleen om in het bezit van het vermogen te komen, dat de bakker uit Amerika had meegebracht. Aanvankelijk had de dochter het plan op- gevat haar vader met vergif te dooden, De kantoorbediende hoorde hiervan em bood haar hij het gruwelwerk de behulpzame hand. Toen het gif echter niet dadelijk doodelijk werkte, schoot hij den ouden man met een revolver door het hoofd. Daarop evenwel keerde hij zich plotseling tegen de andere bewoners en doodde ook hen met zijn revolver. Tegen de burem zeide hij, dat de bakker naar Amerika was teruggegaan en dat ook de andere familieleden vertrokken waren. Het huis liet hij op zijn naam overschrij- ven, waarbij een vriend voor de autoriteiten als de vermoorde bakker optrad. De moor- denaar verkocht de villa, maar toen de nieuwe eigenaar het huis liet opschilderen, vond men in een kuil in den kelder de lijken begraven. Te Chicago zal een mieuw hotel worden gebouwd, dat het grootste ter wereld moet worden. De aankondiging op zijn Ameri- kaansch luidt als volgt: Het hotel zal kosten 17 millioen dollars de inrichting 3 millioen. Het land waarop het hotel gebouwd zal worden, kost 20 mil lioen. Het hotel zal 2268 kamers tellem, wat 68 kamers meer is dan het hotel, dat op het oogenblik de eer geniet het grootste te zijn ('t hotel Pennsylvania te New-York). Wanneer een gast iederen nacht in een andere kamer zou willen slapen, zou hij 6 jaar ouder zijn, voor hij van alle kamers had gebruik gemaakt. De gezamenlijke lengte van de gangen bedraagt 6 K. M. en voor het gebouw zal een oppervlakte-van ruim een H.A. aan ven- sterglas noodig zijn. EEN SCHRIJVENDE TELEFOON. Te Brescia zijn onlangs geslaagde proe- ven genomen met een telefoon, die gecombi- neerd is met een schrijvend telegraafappa- raat. Het is een uitvinding van monsignore Cerebotani te iMunchen. Bij toepassing op giroote schaal moet de werking ongeveer de volgende zijn: Ieder abonne heeft behalve de telefoon een kleine schrijvende telegraaf. Bij verbin- ding met een ander nummer kan men zich zoowel mondeling als schriftelijk onder- houden, voor het laatste door eenvoudig de toetsen van de machine aan te slaan. Is de opgeroepene zelf aan het toestel, dan kan men aldus moeilijk verstaanbare namen en cijfers overbrengen. Is hij er niet, dan wordt de geschreven boodschap voor hem achter- gelaten. Het toestel werkt niet als bij soortgelijke constructies door stroomstooten, maar door verandering van de spanning volgens een door Cerebotani gepatenteerde methode. ROOMIJS IN AMERIKA. In Amerika prikkelt men tegenwoordig zijn smaak- en verteringsorganen op andere wijze dan voor de drooglegging het geval was. Het ijsgebruik speelt er een voorname rol, schrijft A. G. B. in „Volksvoeding". Voor de drooglegging was het gebruik van roomijs in Amerika reeds omvangrijker dan bij ons het geval was. In de.laatste jaren is het er echter nog sterk toegenomen. In 1909 bedroeg het 423 millioen liter, in 1919 878 millioen en daarna is het nog dermate gestegen, dat de toename, vergeleken met 1909 op 200 procent kan worden geschat. De hoeveelbeid melk, die er voor roomijs wordt verwerkt is grooter dan die voor de kaasbereiding. Van medische zijde wordt het gebruik ten zeerste aanbevolen en zooveel mogelijk wordt de aandacht op dit artikel gevestigd. Op het Internationale zuivelconigres, dat in October a.s. in Amerika zal worden gehou den, zal bijv. de roomijsfabiricage, alsmede de beteekenis van roomijs als deugdelijk voedsel een punt van bespreking uitmaken. De meeste staten in Amerika hebben ook bepaalde normen vastgesteld voor roomijs, dat ze als een geschikt volksvoedsel be- schouwen. Het vetgehalte varieert hierbij van 1214 pCt. EEN KWESTIE VAN OORLOGSRISICO UITGEMAAKT. Kan de weduwe van een soldaat, die we- gens desertie is gefusilleerd, de uitbelia- ling eischen van de som, waarvoor hij zich verzekerd heeft tegen oorlogsrisico Deze vraag is thans voor de Vierde Ka mer der Parijsche reoihtbank uitgemaakt en wef ten gunste van de Verzekerings- maatschappij. De eischeres, weduwe van den soldaat Bottel, had van de maatfcchappij 90^000 francs geeischt, doch dezje had betaling geweigerd op grond van de overweging dat Bot#l geen natuurlijken dood was gestorven, aangezien hij geheel door eigen schuld was doodgcschoten. In eerste instantje was echter de eisch van de weduwe toenewezen, daar de rechtbank toen had beslistl dat desertie een oorlogsrisico is en dus ook de daar op gestelde straf. De nraatschappij verzettje zich tegen de- ze Uitspraak en nadat de advocaten vain beide partijen hadden gepleit en zelfs de advocaat-generaal in requisitoir zich aan de zijde van eischeres had geschaard, be- sliste de Vierde Kamer toch, dat ide eisch niet kon worden toegewezen, op grond van de overweging dat de straf, als gevolg van een misdaad, niet kon worden be schouwd als oorlogsrisico en dat Bottel, door het begaan van die misdaad (in casu desertie) zich de doodstraf zelf op den hals had gehaald en dus inbreuk had gemaakt op de voorwaarden, vervat in de verzeke- ringspolis. Te Montpellier is groote sensatfie gewekt door de arrestatie van prof. Soubeyran, hoogleeraar aan de medische facuheit en een zeer bekend chirurg. Soubeyran heeft zich schuldig gemaakt aan het zich wederrechtelijk toeeigenen van twee zeldzame gravures van Piranese. Met een vriend des huizies was hij op eersten Paaschdag de woning binnengedrongen van Mm* Matef, de weduwe van den voor- maligen conservator van het Musee Fa bry en had de beide gravures weggehaald. Het motief van den diefstal is louter kunstzin geweest, daar de hooglee,raar de gravures niet te gelde wilde maken, maar Ze reeds bij zijn collectie had gevoegd. PRIMO DE RIVERA, CENSOR MORUM. De Gazette te Madrid publiceert een or der van het ministerie van Buitanlandsche Zaken aan alle poI,itie-autorit|eiten en pre- fecten in Spanje. Daarin wordt gezegd, dat uit eenige misdrijven van den Iaatsten tijd gebleken is, dat de nobdzaak bestaat het leven in de steden te reguleeren, uren vast te stellen voor de opening en sluiting van cafe's, kroegen en hotels, een eind te maken aan den verkoop van bedwelmen- de genootmiddelen en een campagne te be- ginnen tegen Godslastering en dergelijke vergrijpen. De straten en alle voor hcf publiek toe- gankelijke gelegenheden zullen aan een string toeziCht onderworpen worden en ten einde de onzedelijkheid binnen de per- ken te houden zal er een scherpe censuur op alle openbare voorstellingen worden in- gesteldP Overtreders zullen op voorbeeldi- ge wijze worden gestraft 25 GOUDEN BRUILOFTEN OP eeN DAG TE NIVELLES. Den 29sten Mei zal te Nivelles,, een stadje in Belgisch Brabant (pf.m. 12.000 inwoners) een uniek feest plaats vinden, de viering van 25 gouden bruibften van inwoners dezer plaats. Er worden groote (officieele) feestelijkheden op touw gezet, om deze zeldzame gebeurtenis te dieren. ERNSTIG ONGELUK. Te Weenen heeft een ernstig ongeluk plaats gehad bij het afstpken van een vuurwerk. Even voor het einde van het program zouden viif reuzenbommen, elk met 10 KXj. ontplofbare stoffen geladen, tot ex- plosie gebracht worden, die verduizend sterren omhoog zouden werpen. Door tot nu toe onbekende oorzaak kwam er een scheur in een der bommen en sprang deze in talrijke stukkeu, die ver weg geslingerd weraen. Eeh der stukken suisde over de zit- plaatsen der toeschouwers heen en ruk- te een 35jarige dame de rechterhelft van het hoofd weg. Haar echtgenoot, die. naast haar stond werd ernstig aan d«n arm gewond. Nog andere person en werden zwaar ge wond, o.ia. een student wien een lhalve kin met c©n wang tot het oor werd weg- gerukt,. Een ander gewonde bekwam ook hevige hoofdwonden. Van de 30.000 tot 40.000 personen die het vuurwerk bijwoon- den, maakte zich een groote ontsteltenis meester, (Maasb.) 15 EEUWEN VooR TOET-ANKH-AMEN Uit Rome wordt gemeld, dat prof. Schia- pelli, de It'ider van de Italiaansche archaeologische missie, die in Opper- Egypte opgravingen heeft verricht, bui- tengewoon merkwaardige muurschilderin- gen uit oude Egyptische graven heeft meegebracht, die vijftig eeuwen oud zijn. Ze dateeren uit de priode tusschen de zeste «n elfde 'dynastie en zijn dus nog vjftien eeuwen ouder dan Toet-Ankh- Amen's graf. Dank zij een bijzond«re, zeer zorgvul- dige bew®rking zijn deze muurschilderin- gen ongeschonden naar Italie overgo- bracht Prof. Lucarini, een d«skundige in het afnemen van fresco's van muren, heeft het oppertoezicht bij dit moeilijke werk gehad. Het Egyptisch museum te Turijn is het eenige in Eurapa, dat dergelijke voorbeei- den van oude muurschilderingen bezit. Ze zijn absoluut onbeschadigd en zijn op dczelfd€ wijze geplaatst als in hun oor- spronkelijken toestand. Er zijn in 't geheel dertig van deze schildcjringen, in vier kleuren: steenrood, lic'ntgeelzwart1 on wit. De afbeeldingen, zorgvuldig getee- kend door kunstenaars van vijftig eeuvven geleden ,vertoonen tafereelen uit het da- gelijksch leven, de jacht en offeranden. De stijl van deze teekeningen komt over- een met die van de Egyptische bas-reliefs, ze staan tegen een donkeren achtvrgrond en vertoonen geen schaduw of perspec- tief, de profielen der figuren zijn scherp en duidelijk. TUCHTELOOSHEID. „Het is de taak van den rechter jeugdige bandieten te leeren, dat zij niet mogen leven ten koste van de gemeenschap", aldus de president van de Old Bailey bij de vonnis- sing van een aantal jonge mannen wegens roof met geweldpleging. Een hunner kreeg 20 slagen met de kat met zeven staarten toebedeeld. De rechter voegde aan zijn eerste gezegde de klacht toe, dat er ondgr de jongelieden van tegenwoordig een geest van tuchteloosheid heerscht, welke noodig maakt, dat zij een goede les krijgen om te verstaan, dat de gemeenschaps- en maat- schappelijke orde gehandhaafd dienen te blijven. NIEUWE ZW1TSERSCHE POSTZEGELS. Sinds Zaterdag verschijnen in Zwitser- land binnen- en buitenlandsche briefkaarten in nieuwe teekening. Tevens verschijnen 3 nieuwe vliegpostzegels in waarden van 65 en 75 centimes en een frank. EEN ZONDERLING TESTAMENT. Zooals reeds gemeld is dezer dagen te New-York een vrouw overleden, een bekend philantroop, die evenwel niemand anders was dan een vroegere dievegge. Bovendien schijnt zij ook nog een zeer bijzondere vrouw te zijn geweest. Toen de\beheerder van haar nalatenschap de safe opende, waarin zij haar vermogen had bewaard, vond hij allereerst een taschje, gewikkeld in de Amerikaansche vlag. Er was een briefje aan gehecht met de woorden: God zegene deze vlag. Mijn lieve vader, mijn broeder en mijn eenigste zoon zijn er voor gestorven. Daarom is zij zoo dierbaar aan Sophie Lyons Burke. In het taschje bevonden zich verschillen- de doosjes met diamanten van zeldzame waarde, alsmede een kostbare collectie bijouterieein, waaronder prachtige paarlen- broches, talrijke diamanten ringen. Op den bodem van het taschje lag een enveloppe met het testament der vrouw. Volgens haar Iaatsten wil moet met haar vermogen een Sophie Lyons-stichting wor den gebouwd, bestemd voor kinderen van 2 tot 4 jaar, van wie een der ouders in de ge- vangenis zit of wel beiden tegelijk. Verder heeft zij aan een bekend misdadi- ger, die nog een langdurig vonnis heeft te ondergaan, een som van duizend dollar na- gelaten. Hij was haar helper in de begin- periode van haar carriere. Voorts moet volgens het testament aan het verbeterhuis te Detroit een vleugelpiano worden ge- schonken, terwijl een bedrag van 150 dollar per jaar moet worden bestemd om versna- peringen, voor de zieken te koopen en voor de ter dood veroordeelden in de Sing Sing- gevangenis te New-York. Haar dochter, die in Londen woont, ont- vamgt een bedrag van 450 pond sterling. Een gelijk bedrag ontvangt een dochter in Zwitserland, terwijl een derde dochter een landhuis, alle juweelen en de helft van het inkomen uit het groote vermogen, dat op 350.000 dollar wordt geschat, erft. Vol gens het testament moet het nagelaten ver mogen vijftig jaar lang bij elkander wor den gehouden. FORTUINLIJKE ST AD. Een der fortuinlijkste steden in Engeland is Doncaster in Yorkshire. De stad is eige- nares van de Town Moor racebaan, waarop sinds onheuglijke tijden in September de klassieke Doncaster Stakes verredeh wordt, waarbij zich de bekendste paardenmarkt in Engeland voor eenjarige volbloedveulens aansluit en deze beide gebeurtenissen leve- ren de gemeente telken jare een bedrag van 15.000 pond netto winst op, welk bedrag der belasting betalende burgerij alreeds ten goede kwam. Nu komt het bericht, dat een nieuwe kolenmijn aangeboord is, die niet alleen een 10.000 arbeiders naar de stad en haar onmiddellijke omgeving zal doen vloeien, maar welker voornaamste lagen zich juist onder de renbaan blijken te be- vinden. De gemeente heeft haar ondergrondsche rechten aldaar verkocht tegen een ruim tan tieme en naar voorloopige berekening zul len uit dien hoofde ongeveer zes millioen gulden in de gemeentekas gevloeid zijn voor de kolenlaag uitgeput zal wezen. Vergadering van 16 Mei 1924. Aile leden zijn tegenwoordig. Voor de opening iicbt de Voorzitter den heeren in, dat omstreeks 3 uur, de heer Van der Hegge Zijnen in de vergadering zal ver schijnen, teneinde zijn rapport inzake electrifi- catie te bespreken. Omtrent de notulen der vorige vergadering merkt de heer De Bakker op, dat er bij punt 7 vermeld staat, dat er tot de electrificatie der gemeente besloten is, dit zou moeten luiden „in beginsel besloten". Deze verandering wordt aangebracht. Den 29 Maart hebben Burg, en Weth. kas- opname gedaan bij den gemeente-ontvanger. De bescheiden stemden overeen met de ver- melde bedragen. In kas was laanwezig 1324.79 VA Tegen de verandering der kermis te IJzendijke had niemand bezwaar. Een missive van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, vermeldende, dat 's Rijks vergoeding aan de gemeente bedroeg f 13.8/4 en dat het over 1921 te veel ontvangen bedrag ad 970 teruggestort moet worden. Bericht van Ged. Staten, dat de begrooting over 1924 is goedgekeurd. Het beredeneerd verslag van den toestand der gemeente wordt ter inzage gelegd. De agenda is hiermede afgedaan. Na eenig wachten, komt de heer Van der Hegge Zijnen ter vergadering. Na door den Voorzitter te zijn geintroduceerd, wordt het door Z.Ed. op verzoek der gemeente uitge- bracht rapport over de electrificatie besproken. De bespreking volgde voornamelijk naar aanleiding van eenige bezwaren door de heer De Bakker geopperd. Als eerste bezwaar voerde hij aan, dat Stop- peldijkveer buiten het net viel en door eene andere gemeente (Zaamslag) zou moeten be- diend worden. Spreker twijfelde er aan of Zaamslag dit wel zou doen en achtte het daar om beter het net langs de Sluis uit te breiden. De heer Van der Hegge Zijnen vermoedde, dat Zaamslag tegen de aansluiting van Stop- peldijkveer geen bezwaar zou hebben. Uitbrei- ding van 't net achtte hij evenwel onmogelijk met 't oog op de stroomsterkte, welke op dien afstand van den transformator zeer miniem is. De Voorzitter bracht in 't midden, dat het doel is de geheele gemeente van licht te voor- zien, waarop de heer Van der Hegge Zijnen antwoordt, dat dit ook veel voordeeliger is, hetgeen h(j in alle gemeenten heeft onder- vonden. Verder achtte de heer De Bakker de straat- verljchting 644) veel te duur en de plaatsing der lichtpunten niet goed verdeeld. De 27 vermelde boerderijen, die in aanmer- king zouden komen voor krachtverbruik, zijn niet te beredken; de kolenclausule is voor spre ker een steen des aanstoots en voornamelijk heeft het contract van de P. Z. E. M. voor hem onoverkomenlijke bezwaren. Hij koestert even wel de hoop, dat de P. Z. E. M. wel zal inbin- den, nu de autoriteiten schijnen in te grijpen. Op bevattelijke, gemoedelijke, meermalen humoristische wijze diende de heer Van der Hegge Zijnen van antwoord, zoodat niet enkel de heer De Bakker, maar alle leden zich ten zeerste voldaan verklaarden met de verstrekte inlichtingen. De heer De Bakker vroeg nog of 't aanraken der geleidingsdraden doodelijke gevolgen kon hebben. Aan spreker was door een vakkenner verteld, dat dit uitgesloten was. De heer Van der Hegge Zijnen scheen ech ter van een geheel ander gevoelen en waar- schuwde uitdrukkelijk tegen het aanvatten der draden; in lage woningen worden dan ook daar- tegen de noodige voorzorgsmaatregelen geno men bjj den aanleg. In verband hiermede wilde Z.Ed, tevens waarschuwen tegen het nu reeds installeeren van woningen. Wordt dit niet uitgevoerd volgens de voorschriften, welke door Boschkapelle zullen worden gesteld, dan loopt men gevaar, dat de installatie wordt af- gekeurd. Men zit dan voor dubbele kosten, dn- dien men geen accoord heeft getroffen met den installateur, dat deze op zijne kosten de ver- plichte verandering moet aanbrengen. Nu men door de uiteenzetting van den adviseur de schaduwzijde van gedeeltelijke electrificatie had ingezien, gevoelde men meer voor alge- heele uitbreiding over de gemeente en nadat men hieromtrent nog verschillende inlichtin gen had ingewonnen, werd de heer Van der Hegge Zijnen opdracht gegeven in dezen geest het plan uit te werken, 't geen Z.Ed, verklaar- de zoo spoedig mogelijk te zullen doen. Hier mede waren de besprekingen ten einde en na dat de Voorzitter den adviseur een hartelijk woord van dank had gebracht, nam deze af- scheid. Nog even werd alsnu de vergadering voort- gezet. De Voorzitter namelijk gaf te kennen, dat er nieuwe kaarten moesten geemaakt wor den voor den ligger van wegen en voetpaden, dat de oude kaarten thans berusten bij den ge- meente-architect en dat deze voor het vervaar- digen der nieuwe /200 vraagt. De heeren Mel en Scheele achten dit bedrag veel te hoog en wenschte te informeeren bij andere vakmannen. De heer Mel verwijst naar de heer Warrens, 't geen door de heer Verbraeken wordt ge- steund. Deze laatste vraagt nog naar de kos ten van opname der wegen en voetpaden. De Voorzitter zegt, dat hiervan nog geen nota is ingekomen. De heer Mangnus wenschte de teekening op te dragen aan de heer Colsen, als de kosten met anderen weinig verschilt. De Voorzitter acht't voor't hoofdstootend de stukken bij den gemeente-bouwkundige terug te vragen. De heer Stallaert geeft in overweging, de heer Colsen te berichten, dat de raad dit be drag te hoog vindt, misschien, dat hij het dan voor minder doet. De heer De Bakker stelt voor bij anderen navraag te doen, waartoe besloten wordt. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 17 April. Jacobus Cor- nelis Vleeskens, oud 22 j., jm. en Rosalia Maria Totte, oud 29 j., jd. 25 April. Josephus Jo hannes Cornelissens, oud 27 j., jm. en Phelo- mina Anna Stallaert, oud 25 j., jd. Johannes Fnanciscus Daalman, oud 30 j., jm. en Anna Maria Dankaart, oud 31 j., jd. Geboorten. 1 April. Angelina Maria, d. van Comelis Josephus Asselman en van Anna Maria Lievens. 2 April. Maria Leonie, d. van Leonardus Petrus Bruggeman en van Floren- tina Maria Boenne. 11 April. Eduardus Ja cobus Adrianus, z. van Alphonsus Scheers en van Louisa Maria van Hove. 14 April. Maria Louisa, d. van Rene Octave Buijsse en van Louisa Maria Apolonia Bauwens. 15 April. Petrus Jacobus, z. van Johannes Bapthist van iNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Hoedt u bijtijds. Kou, tocht, griep, koorts enz. veroorzafcen tal van nieraandoeningen. De nieren moeten dan den bij stand missen van de andere bloed- reinigende organen: de huidporien, longen en ingewanden. Bij de dubbele inspanning en vaak verwaar- loosd, is het geen wonder, dat de nieren het afleggen. Dan is het tijd om een niergenees- middel te gebruiken om de nieren op te wekken en te versterken. Spoedig gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen kan ernstige gevolgen als rheumatiek, ischias, spit, blaasontsteldng, nierzand, nier- waterzucht, niersteen voorkomen. Doe wat gij kunt om uw levenskraclit op peil te houden, oefen uw ledematen en spieren, en zorg voor een goede bloedsomloop. Lee# op verstandige wijze. Foster's Pillen geven betrouwbare hulp. Zaj werken alleen op de nieren en blaas nagar dit doen zij goed en terdege. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de Firnaa A. van OverbeekeLeunis a j 1,75 per flaeoa (geel etiket met zwarten opdruk). 25 Troost en van Martha van Gimst. 27 April. Anna Paulina, d. van Cornelis Verschuren en van Maria Sephania Bracke. HULST. Huwelijks-aangiften. 10 Maart. Marinus Cornelis Fokker, oud 29 j., jm. en Clasina Ma ria Borghstijn, oud 23 j., jd. 29 Maart. Andre Etienne van Goethem, oud 21 j., jm. en Mar- grief Haulez, oud 17 j., jd. 3 April. Arnoldus Urbanus Renatus Van de Putte, oud 21 j., jm. en Maria Cornelia Hoek, oud 28 j., jd. 10 April. Aloijsius Franciscus Strijdonk, oud 29 j., jm. en Elisabeth de Smit, oud 27 j., jd. 16 April. Ca- rolus Biesbroeck, oud 30 j., jm. en Helena Ma ria Johanna Wijn, oud 36 j., jd. 24 April. Jouke Dominicus Brada, oud 28 j., weduwn. en Elisa Josephina Maria Fricot, oud 20 j., jd. 25 April. Eugene Petrus Antonius Verstraeten, oud 23 j., jm. en Maria Johanna Voet, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Maart. Marinus Comelis Fokker, oud 29 j., jm. en Clasina Maria Borghstijn, oud 23 j., jd. 23 April. An dre Etienne van Goethem, oud 21 j., jm. en Margriet Haulez, oud 17 j., jd. 30 Ajyil. Aloijsius Franciscus Strijdonck, oud 29 j., jm. en Elisabeth de Smit, oud 27 j., jd. Geboorten. 1 Maart. John Aloijsius Petrus, z. van Frans Lodewijk Van den Mooter en van Bertha Josephina Paulina M. Smit. 23 Maart. Johanna Coleta, d. van Emiel Mattheus van de Walle en van Maria Leonia van Waes. Jo sephine, d. van Johannes Fnanciscus L. Smits en van Louisa Catharina Annaert. 1 April. Maria Gerarda Jozefina Antonia, d. van Wil- helmus Johannes Marinus Dijkzeul en van Susanna Petronella A. van Tol. 17 April. Loui sa Jacoba Catharina, d. van Jacobus Antonius van Dorst en van Maria Sophia de Smet. Maria, d. van Johannes Biesbroeck en van Emelda van Overmeir. 24 April. Jean, z. van Andre Etienne van Goethem en van Margriet Haulez. 26 April. Anton Derk Johan, z. van Jacobus Hendrikus van Haperen en van Mar- garetha Maria Henrica Wit. 27 April. Paula Marguerite Jacqueline, d. van Leonardus Ru- moldus van den Bogaert en vaif Rachel M. J. A. de Cock. Overlijden. 5 Maart. Maria Louisa de Wolf, oud 83 j., d. van Charles Louis en van Coleta Appolonia Voet. 14 Maart. Maria Louisa Cor nelia Maertens, oud 78 j., d. van Philippus J. Maertens en van Louise D'Hooghe. 19 Maart. Johannes Jacobus Franciscus van Zijl, oud 70 j., echtg. van Claziena Maria Elisabeth Meijer. 20 Maart. Christina Jacoba Beugels, oud 42 j., echtg. van Theophiel van Brussel. 29 Maart. Frederik Petrus Brand, oud 46 j., echtg. van Maria Johanna Biesbroeck. 10 April. Coleta Johanna Wiegenhousen, oud 83 j., echtg. van Andries A. van de Walle. 11 April. Remondus d'Olieslagers, oud 60 j., echtg. van Clarisse Riems. 18 April. Alphonsus van Campen, oud 63 j., echtg. van Anna Catharina du Bois. 20 April. Maria Biesbrock, oud 3 d., d. van Jo hannes en van Emelda van Overmeir. 26 April. Isabella Bogaert, oud 67 j., d. van Apolonia Bogaert. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 3 April. Jan Francies de Maat, oud 43 j., jm. en Anna Catharina Balart, oud 46 j., wed. 10 April. Petrus Theo- dorus de Kerf, oud 24 j., jm. en Mathilda Maas, oud 24 j., jd. Adolf Johannes Antheunis, oud 28 j., jm. en Amelia Bal, oud 22 j., jd. Au- gustinus de Maat, oud 24 j., jm. en Maria Mahu, oud 20 j., jd. 17 April. Eduard Lievens, oud 24 j., jm. en Angelina Maria van Poecke, oud 29 j., jd. Johannes Baptist de Kort, oud 42 j., jm. en Antje Rosalia Wullems, oud 39 j., jd. 24 April. Eduard Asselman, oud 33 j., jm. en Maria Catharina de Waal, oud 32 j., jd. Josephus de Vijlder, oud 28 j., jm. en Maria Catharina van Braband, oud 25 j., jd. Joseph Vonk, oud 25 j., jm. en Apolonia Louisa van Sikkelerus, oud 24 j., jd. Albertus Dorotheus Hypolithus Verschueren, oud 23 j., jm. en Maria Philomena Hermans, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 April. Jan Fran cies de Mhat, oud 43 j., j.m en Anna Catharina Baart, oud 46 j., wed. 26 April. Adolf Johan nes Antheunis, oud 28 j., jm. en Amelia Bal, oud 22 j., jd. Augustinus de Maat, oud 24 j.| jm. en Maria Mahu, oud 20 j., jd. 29 April. Petrus Theodoras de Kerf, oud 24 j., jm. en Mathilda Maas, oud 24 j., jd. Geboorten. 8 April. Theodora, d. van A. A. Buise en van A. Kindts. 15 April. Rosalia, d. van P. Mannaert en van M. J. de Dijcker. Her- mina Maria, d. van J. P. Menu en van M. H. van Hijfte 17 April. Robertas Petrus, z. van A. F. de Waal en van M. C. van Damme. 21 April. Celina Elisabeth Marie, d. v. J. E. v. d. Wielen en van B. H. M. Nijskens. 23 April. Alouisius, z. van J. F. van der Veeken en van A. Arends. Elza Pernadetta, d. van P. A. Neve en van O. C. de Poorter. 24 April. Maria Emelie, d. van J. F. Borm en van L. M. Assel man. 26 April. Paula Maria, d. van J. Geen- sen en van Ph. Hiel. 30 April. Julius Eduar dus, z. van A. F. Burm en van J. P. Colpaart. Overlijden 1 April. Maria Weij, oud 88 j.. d. van J. Weij en van C. Cappendijk. 11 April. Eduard Josephus van Goethem, oud 7 m., z. van J. van Goethem en van M. A. Ph. Janssens. Jan Baptist de Bruijn, oud 76 j., echtg. van Apolonia Verschooten. 21 April. Charles Louis de Schrqver, oud 82 j., weduwn.. van M. C. Baart. Zonnetijd. if H f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 7