omging werd het water van den Amstel in beroering gebraeht door een groote stoom- boot. Daar het roeibootje slechts een paar c.M. boord had, sloeg 't water naar binnen en bracht het tot zinken. Beide inzittenden geraakten te water. Dit werd opgemerkt door eenige voorbijgangers op de Stad- houderskade en een hunner begaf zich te water. Hij slaagde er in het meisje te red den. De jonge man echter is verdronken. Zijn lijk is later opgehaald. TWIST. Zondagavond omstreeks 7 uur ging de 36-jarige W,. J. K. te Haarlem naar de woning van W,. Van T., 21 jaar oud, wo- nende aan de Baljuslaan, ora over een loon- kwestie te spreken. Bij difgesprek ontstond een twist waarbij K. een schroevendraaier pit zijn zak haalde en van T. in de linker- ziij'de stak waardoor de linkerlong werd geraakt. Bij de vechtpartij Was aanwezig de 17-jarige O. v. d. V. die zich ermee wil de bemoeien en daardoor een steek met d«n schroevendraaier in de hand opliep. Dit alles gebeurde in de woning van den heer waar v. T. in de kost is. Dr. Llnden- bergh uit Schoten verleende de e'ersile hulp. Direct levensgevaar bestaat er niet. De verdachte is gevangen genomen en zal ter beschikking van de justitie worden ge- steld. VERDRONKEN. In de haven te Muiden is Zaterdagmiddag een 8-jarig jongetje verdronken,, EEN AUTOBUS GEKANTELD. Een der autobussen van de firma Philips te Eindhoven, waarmede de meisjes die in de omstreken wonen gewoonlijk na af- loop van den aTbeid naar huis worden ge braeht, is Zondagm-orgen op een pk'izier- tocht naar Nijmegen omgevallen. Bij hell maken van een bocht kantelde de autjo, waarin behalve den chauffeur 22 meisjes, eenige heeren en twee kinderen gezeten waren, I Uli fs'agenoeg alle inzittenden zijn er, naar aan de Crt. werd megedeeld met lichtfc kneuzingen en verwondingen afgekomen. het ernstigst gewond is de afdeelingchef Wouters, Na het ongeval was spoedig de noodige hulp van den geneeskundigen dienst te Nij megen ter plaatse. Allen werden onmid- dellijk verbonden en vervpl^ens per trein naar Eindhoven gebraeht. TEEKENEN DES TIJDS. Men meldt uit Eindhoven aan de Tel.: Naar wij vernemen, heeft zich, met be- trekking tot den wedstrijd AllianceEind hoven een poging tot omkooping voorge. daan. Donderdag j.l. werd door een tot nu toe onbekend gebleven persoon aan den Eindhoven-speler E. Tebak het volgende voorgesteld Indien hij genegen was, mede te Wer- ken, den wedstrijd EindhovenAlliance in het voordeel van Alliance te doen eindigen, zou hij daarvoor een belooning van 200 gld. ontvangen, terwijl hij 15 gld. zou krij- gen voor iederen penalty, welke aan Allian ce zou worden toegekend. Tebak deed aanvankelijk, alsof hij wel opren naar dit voorstel had. Afgesproken werd, dat de persoon in kwestie Zondag- morgen terug zou komen. Ondertusschen deelde de Eindhoven-spe ler zijn bevindjngen aan het bestuur 'mede. Zondagmorgen arrlveerde de omkooper opnieuw, terwijl ook Tebak present was, van 2 jgetuigen vergezeld. De speler eischte, dat de onbekende de overeenkomst zwart op wit zou geveii, met vermelding van zijn naam, adres en handteekening. Hierop wenschte de man echter niet in te gaan, waarop de ;,onderhandelingen>' afsprongen. EEN WATERK1JKSTER BEETGENOMEN Mej. V. te Dordrecht was sedert geruimen tijd sukkelende en kon, welke moeite men zich ook getroostte en welke gelden ook aan haar kwaal ten koste werden gelegd, ge?en genezing vinden, zelfs bij meerdere docto- ren niet. Nu kwam haar ter oore, dat een zekere mevrouw Haverhoek, wonende te Rotterdam, te Rotterdam aan de Nieuwe Haven een bureau voor uroscopie had op- gericht en daar des Vrijdags zitting hield, zegt de „Dordr. Courant". Er was reeds een zekere roep van haar uitgegaan en wat meerdere doctoren niet konden, zou hij wel kunnen bewerkstelligen. Mej. V. stelde zich dan ook vol vertrou- wen onder behandeling, doch toen na ver- scheidene weken geen beterschap intrad, kwam de familie van mej. V. op het denk- beeld, de behandeling van mevrouw Haver hoek te controleeren. Een der zoons begaf zich naar haar bu reau en overhandigde haar een fleschje urine z ner moeder, wat meermalen gebeurd was en vroeg inlichtirrgen omtrent den toe- stand van de zieke. Toen mevrouw Haver hoek hem meedeelde, dat zijn moeder goed vooruitging, vroeg hii haar, hoe zij dat dan toch wel kon constateeren, waarop zij ant- woordde dit aan de bacillen in de urine te kunnen bemerken. Hierop werd de zoon kwaad en zeide ten slotte niet de urine van zijn moeder, doch van het varken te hebben medegebracht en hij verlangde zijn geld terug. Zij gaf hem een gedeelte van het be- stede geld terug. De man vervoegde zich aan het hoofd kantoor te Rotterdam om de aradere helft, doch indien hij zich niet snel had verwijderd, zou men hem een pak ransel hebben toege- diend. SCHANDALIGE HOUDING VAN HOLLANDSCHE OPKOOPERS IN BELGIe. Men schrijft onder bovenstaand opschrift aan de (Brusselsche) Standaard: Op het tijdstip, dat de gulden fr. 10.50 tot fr. 11 waard was, kwamen er, zooals men weet, ontelbare Hollanders naar Belgie, om in ons land „zaakjes" te doen. Nu, dat had voor ons, Belgen, zijn voor en zijn tegen. Zoo, bijvoorbeeld, de aankoop van meubels, tapijten, enz.: de kostbare meubels worden in Belgie vervaardigd en verschaffen aan vele handen loonende bezigheid, terwijl ze voor den fabrikant een zoet winstje over- laten. De tapijten worden of in Belgie ge- fabriceerd, 6f door Belgische firma's uit het Oosten aangevoerd, en doorgaans met aan- zienlijke winst verkocht. Helaas! de „zaak" heeft, zooals men pleegt te zeggen, nog een haakje. Naar 't schijnt, heeft de daling van den gulden vele Hollanders den lust benomen om in Belgie te koopen envooral ook om in Belgie te betalen. Wij vernemen, dat Belgische en vooral Brusselsche firma's, die toen de frank zoo ontzettend laag stond, vaste bestellingen, op zekere bepaalde ter- mijnen te leveren, van Hollanders kregen, haar zendingen eenvoudig zien weigeren, als ze in Holland aankomen. De reden daarvan moet hierin worden gezocht, dat, teroorzake van de daling van den gulden de meubels op 't oogenblik van de levering veel duurder blijken te zijn, dan men op het tijdstip van de bestelling had voorzien. Dus - geen of weinig profijt meer, en laten nu de Belgische fabrikanten maar zien, dat ze van den rommel afkomen! Zulke dingen gaan te ver. Waar blijft hier het meest elementaire gevoel van han- delseerlijikheid? Een typisch staaitje: Een Joodsch meu- belfabrikant, schitterend gevestigd op een van onze groote boulevards, verkocht, zoo- wat twee en een halve maand geleden, aan een Hollandsche juffrouw, die op trouwen stond, voor ongeveer 18.000 frank meube- len, die alle speciaal, volgens teekening, moesten worden gemaakt, en op 1 Mei 1.1. geleverd. Instede van, gelijk alle degelijke firma's het onder zulke omstandigheden doen, een flinke „garantie", in billijke ver- houding tot het bedrag van de bestelling te eischen, stelde hij zich tevreden met een voorschot van1000 frank nog geen honderd gulden? Toen hij nu op het be paalde tijdstip de meubels een wagon vol naar Holland had gezonden, kreeg hi] ze netjes terug, met de laconische bemer- king: „Geweigerd door geadresseerde". Verbeeld u, wat 'n gezicht de gefopte ver- kooper opzette! De Hollandsche juffrouw, die niet aan overgevoeligheid van geweten schijnt te laboreeren, laat liever heur onbe- duidend voorschotje in den steek, dan 'n hoop guldens boven haar oorspronkelijk be- stek te betalen. En, nog eens, dergelijke gevallen moe- ten in den laatsten tijd herhaaldelijk zijn voorgekomen. De beetgepakte fabrikanten zitten met de handen in't haar, want de ge- weigerde „speciale" artikelen zijn meesten- deels niet voor verkoop in Belgie geschikt. Den oneerlijken klant in Holland een proces aandoen?Wat al moeilijkheden, wat 'n kosten, wat een „slameur"! Doch, naar we vernemen, zou een consortium onder de benadeelde personen worden gevormd om deze zaak bij het Nederlandsche gerecht aanhangig te maken. EEN GRIL VAN DE NATUUR. T® Moskou is de vrouw van een bekend arts uit Wladiwos<|ok met haar kind aan- gekomcn, een jongen van pj.m. vijf jaar, die volkomen het uiterlijk van een volwas- s®n man heeft. De jongen if als een nor- maal kind geboren, maar ontwikkelde zich buitengewoon snel en heeft nu een vol- Kn baard, een snor en een diepe basstem. Zijn spieren zij n zoo sterk ontwikkeld, dat de meeste volwassenen hem niet aan kun nen. In geestelijk opzicht is hij nog een ge- woon kind. Zijn bewegingen zijn onzeker evenals dit bij alle kinderen van zijn leeftijd het geval is. Ook zlijti grillen, wenschen en smaken bevinden zich in volkomen over- eenstemming met zijn leeftijd., Het kind is nu in een kinderzieken- huis opgenomen. Alle toegepaste midde- len om den te voorspoedigen jongen van zijn „ziekte" te genezen hebben voorloo- pig geen resultaat opgeleverd. EEN AFSCHUWELIJK TOONEEL. Te New-York heeft zich bij een execu- tie een afschuwelijk tooneel afgespeeld. Vijf ter dood veroordeelden, waaronder twee Italianen, werden uit hun cellen naar de galg'geleid, door een biddenden geestelijke voorafgegaan. De twee eerste veroordeel- den gingen onverschillig den dood in. Maar nauweli]ks had de beul toebereidselen ge maakt om d«n derden veroordeelde op te hangen, of ontsteld deinsde hij terug, de ongelukkige had zich een fangen dunnen dolk in het lichaam gestooten. De gevange- nisdokter ijlde toe om den gewonde te on- derzioeken en verklaarde, dat deze nog sl«chts eenige minuten te Ieven had. De aanwezige politie-beambten wilden echter dat het rec'it toch zijn gewonen loop zou he'oben. Zij snelden op den stervende toe, grepen hem vast en sleepten hem op het valluik. Een meedoogenloos bevel dwong den beul. die hardnekkig geweigerd had, de galg te naderen, zijn werk te doen. Met weerzin vervulde de man tenslotte zijn af- grijselijke taak,,; doch het was sUchts een lijk, dat hij aan de galg deed bengelen. VOOR EEN MAN DOORGEGAAN. Er heeft zich in Londen weer eens een geval voor gedaan van een vrouw, die met succes tot haar dood toe voor een man doorgegaan is. Vrijdag 4>verleed in een der Londensche hospitalen een 24-jarige vrouw, die op 14-jarigen leeftijd als hulpkellner in een restaurant was aangenomen en bij den- zelfden patroon in dienst is geweest, totdat zij zes weken geleden ziek werd. De vrouw geleek wat lichaamsbouw betreft 'n man, al had zij een wat snialle borst voor een man, en had ook een mannelijke stem. Toen de doctoren den restaurateur vertelden dat zijn nverleden lcellner een vrouw was geweest, weigerde hij aanvankelijk het te gelooven. GEZANG VAN NACHTEGALEN. Een van de meest interessante proeven, tot dusver door de Engelsche omroepmaat- sehappij genomen, zal Maandag plaats hebben. Dan zal in de bosschen van Surrey een poging worden gedaan om het gezang van de nachtegalen gelijktijdig in alle dee- len van het land draadloos-telefoniseh ten gehoore te brengen. In den laatsten tijd waren reeds proeven met goed gevolg geno men; een gevoelige microphoon was ge- plaatst dicht bij de plek waar zes nachte galen gewoon waren concert te geven. EEN VROUWELIJKE STOWAWAY OP EEN AMERIKAANSCH OORLOGSSCHIP. Te Los Angelos had een zekere miss Blair het plan opgevat haar geboorteplaats te verlaten en naar San Francisco te vertrek- ken. Aangezien ze niet veel geld bezat zon ze op een middel om op goedkoope wijze naar San Francisco te komen. Het lot scheen haar gunstig en zond ihaar een schip in den vorm van den dreadnought Arizo na" van de Amerikaansche Zuidzeevloot. Zij bedacht zich niet lang en pblste een van de Jantjes, een ronde jongen met een goed hart. Hij nam nog eenige kameraden in het oomplot en bp een donkeren avond lootsten zij het meisje, in de uniform van een hunner aan boord en in een hut. Den volgenden dag koos de „Arizona" weer het ruime sop. Alles ging opperbest en waarschijnlijk zou er nooit een haan naar hebben gekraaid, ware het niet, dat het meisje zich wat te ver uit haar schuilplaats waagde. Natuurlijk droeg zij daarbij steeds haar uniform en wachtte zij totdat de zon aan de kim was verdwenen, maar de inge- wijden hielden hun hart vast, want zij be- grepen, dat den een of anderen dag een on- geluk moest gebeuren. Inderdaad had zulk een ramp plaats toen het meisje weer eens in „militair" was uit gegaan om een luchtje te scheppen. en zij tot haar ontstdfeniis plotseling de officier van de wacht op zich toe zag komen. „Wat voer jij hier uit, matroos?" was zijn strenge vraag. Al haar tegenwoordigheid van geest liet haar plotseling in den steek en zij wist niet meer dan een paar on'samenhangende klan- ken te atamelen. De officier nam haar mee in het licht van era lantaarn en wilde den matroos verder eenige vragen stellen. Groot was echter zijn verwondering, toen hij de waterlanders te voorschijn zag komen en hij daarop de ware toedracht van de zaak vernam. Uit medelijden voor het meisje liet hij haar echter toen maar de reis naar San Francisco meemaken. VIER spoorwegdieven GEPAKT. De Berlijnsche en Leipziger recherche heeft een goeden slag geslagen met de ar- restatie van vier spoorwegdieven. Een zekere koopman Schmidt wa:s geruimen tijd geleden op het denkbeeld gekomen geregeld de goederenwagens tusschen BerlijnLeip zig en BerlijnDresden te berooven, waar- toe hij de medewerking wist te krijgen van de twee gebroeders Wagener en van Adolf Arnds. Hij liet twee koffers maken, waar- van de een binnen kon worden openge- maakt. In dezen koffer liet Adolf Arnds, die klein van postuur was, zich insluiten; de andere werd gevuld met zakken zand; beide werden als ijlgoed aangegeven. On- derweg kwam Arnds uit zijn koffer, verwij- derde de zakken zand, vulde den koffer met hetgeen hij van zijn gading vond onder de bagage, sloot den koffer weer, kroop weer in den zijne, waarin hij ook nog zooveel mogelijk meenam en sloot het deksel. Aan het eindstation namen twee zijner handlan- gers de koffers in ontvangst. Op deze wijze hebben zij de spoorwegdirectie heel wat schade bezorgd. Deze stelde zich met de recherche in verbinding en dezer dagen is het gelukt te ontdekken op welke geheim- zinnige wijze toch altijd de bagagewagens werden geplunderd. Een tocht heeft Arnds bijna het leven ge- kost. Ofschoon zijn koffer voorzien was van de aanbeveling: „Voorzichtig, niet kan- telen", geschiedde dit toch een keer, Arnds kwam op zijn buik te liggen en kreeg al de gestolen koffertjes enz. op zich, terwijl hij bovendien niet in staat was het deksel te openen. De koffer moest met geweld wor den geopend door zijn medeplichtigen, die Arnds er reeds half gestikt uithaalden. DE GROOTSTE MAN TER WERELD. Onder de menigte, die zich Maandag in London's straten verdrong om den intocht van het Roemeensche koningspaar bij te wonen, bevond zich ook „Lofty"„ de lang- ste man ter wereld, die in werkelijkheid heet Jan Van Albert „Lofty' is n.l. uit Amerika overgekomen, om in een Londenschen music-hall op te treden. Deze enormiteit van vleesch en been, die ondanks schijnbare volwassenheid (hij is 23 jaar) zich de moeite neemt van nog steeds te groeien, meet thans reeds 9 voet 31/2 inch, oftewel 2 meter 80, heeft 9 el goed noodig voor een pak, draagt hand- schoenen maat 14, een hoed maat 76 en schoenem, waarin een rhinoceros een voet- bad kan nemen. Op al zijn tournees heeft hij een „Engelsch ledikantje" van 3 meter lengte onder zijn bagage, en aan boord van de oceaanboot, die hem naar Engeland bracht, had men met de grootste moeite een hut voor hem geconstrueerd. Aan den vermaarden hongerigen Gijs doet „Lofty" ook wel eenigszins denken. Wanneer men weet, wat dit heerschap tot sChraging van zijn stoffelijk hulsel behoeft zal men dit beamen. Zijn eerste ontbijt in Engeland b.v. bestond uit twee soepborden porridge" (de geweldige Britsche haver- meel-pap), tien zaehte eitjes, vfjf schaaps- coteletten, acht koppen koffie en twaalf broodjes. Prosit! ROBINSON CRUSOe IN DE HAVEN VAN BREST. Ja, Robinson Crusoe leeft nog. Leeft op nieuw, in onzen tijd van stoombooten en electriscbe treinen, en niet op een tropisch eiland verre van de menschen, maar op een schip in de drukke haven van Brest. Veertien maanden reeds leeft daar nl. een Grieksch zeeman, Aloupi geheeten, in vol komen eenzaamheid aan boord van de „Nei- denfels", een stoomschip, dat voorheen aan den Fransdhen staat toebehoorde, en dat verleden jaar in eigendom overging aan een rijken Griek, Adiakis. Deze Adiakis stelde destijds Aloupi aan als bewaarder van het schip en beloofde, den zeeman daarvoor 420 francs per maand te zullen betalen. Aloupi ging aan boord, en waakte. Eenige maanden tegen het afgesproken loon, daar- na zonder er een cent voor te ontvangen. Adiakis bleef achterstallig, doch Aloupi ver- liet het schip niet. Integendeel, hij zwoer, niet van boord te zullen gaan, alvorens hij het geld, waarop hij recht heeft, heeft ont vangen. Een tijdlang werd de zeeman door kooplieden uit Brest van levensmiddelen voorzien, maar eindelijk drongen dezen er bij hem op aan, dat hij ander werk zou aan- pakken. Hij weigerde. En is een kluizenaar op zijn schip geworden. Ver van alle aanraking met de menschen troont hij daar, als alleen- heerscher, onbekommerd om den zwaren golfslag, waarop het vaartuig wordt her- en derwaarts geworpen, en met afwijzend ge- baar tegenover de naderimg van iederen Bretonsdhen visscher, die van zijn nieuws- gierigheid of medelijden blijk wil geven. Zijn baard heeft een patriarchale lengte gekregen, zijn haar hangt hem woest om het hoofd, en vaak ziet men hem naald en draad hanteeren, wanneer hij zijn schamele kleedij oplapt met stukken van het nuttelooze zeil... Zijn voedsel is visch, en niets anders dan viscn. Het dek van de „Neidenfels" is over- dekt met gedroogde en gerookte zee bewo- ners. Wanneer hij vleesch belieft, maakt Aloupi zidh meester van een of meer ratten, waaraan het schip over-rijik is, en verorbert ze, in gekookten of gebraden staat, met Lu- cullisch welbehagen. Zoo houdt hij den eed, dien hij eens zwoer. Een eed, die als een somber-romantisch fluidum den romp van de halfvergane „Nei- denfels" omspoelt DE 6-VOUD1GE TERECHTSTELLING IN LOUISIANA. Dezer dagen werden, te Amite City, in den staat Louisiana, 6 Italianen gehangen wegens het doodschieten, 3 jaar geleden, van den eigenaar van een restaurant, of schoon was komen vast te staari, dat slechts een der 6 beklaagden het noodlottig schot had gelost. De misdaad was een zeer merkwaardig geval. De eigenaar van het restaurant, zekere Calmes, werd doodgeschoten toen hij de 6 Italianen stoorde, die bezig waren met de berooving van een bank te Amite. Bijge- staan door bloed'honden, vond de politic de bende terug in een verlaten huis, waar zij haar arresteerde. De rechters deden 3 jaren lang vergeefs moeite om vast te stellen, wie van het zestal het noodlottige schot had ge lost. Met Paschen kwam de ontknooping, toen een van de bende, zekere Roy Leona, den bijstand van een geestelijke vroeg, tegenover wien hij bekende, dat hij degeen was, die Calmes had doodgeschoten. De geestelijke zijde, dat hij Roy geen absolutie kon schenken, tenzij hij zijn misdaad in het openbaar beleed, hetgeen Leona den volgen den dag deed. Algemeen verwachtte men, dat door deze bekentenis het lot der vijf an deren gunstig zou worden beinvloed. De gouverneur van den staat echter verklaarde dat Leona's eigen mededteeling zijn hand- langers niet kon ontlasten en elk hunner integendeel bezwaarde. Dienovereenkom- stig werden zij veroordeeld tot den dood door den strop. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkhejd der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. In Uw blad van 9 Mei 1.1. schrijft de heer Streefkerk een antwoord op een door U inge- zonden artakel naar aanleiding mijner lezing te Ter Neuzen en maakt van die gelegenheid gebruik, om het een en ander aan mijn adres te vertellen, dat, zooals tot nu toe steeds het geval was, alweer gecorrigeerd moet worden. Hij dwingt mij daardoor om terug te komen op mijn besluit niet verder op die quaestie in ■te gaan. Ik doe dit slechts noode, hoewel de heer Streefkerk het voorstelt, alsof ik met graagte ingezonden stukken „ter voorlichting" schrijft; de lezer weet wel beter, ik heb tot nu toe niet anders gedaan dan getracht scheeve en onjuiste voorstellingen van den heer Streefkerk recht te zetten, wat volstrekt niet prettig is, integendeel, het is zelfs zeer ondankbaar, het helpt geen zdertje. ZEd. gaat er maar steeds mee door en ik houd er daarom voor goed mee op. Ik zal nu gemakshalve met den belang- stellenden lezer het volgende afspraakje ma ken, mocht er over dat onderwerp nog verder van die zijde in Uw blad geschreven worden en daarbij mijn naam genoemd worden, dan zal ik trachten daarin waarheid van verdichtsel te scheiden en de gevonden waarheden als zoo- dandg kort berichten. Thans beperk ik mij tot een tweetal aparte onjuistheden uit de vele, die in het laatste in gezonden stuk voorkomen. Het clandestien in het courantenverslag binnensmokkelen van hetgeen de heer Streefkerk ter vergadering gezegd zou hebben naar aanleiding van het garantiecontract van Stoppeldijk, schrijf ik in het geheel niet iaan den verslaggever toe, ik heb dat volstrekt niet geschreven. Duldelijk staat er in mijn ingezonden stuk, dat de heer Streefkerk dit deed, of zou hij durven ontken- nen, dat hij het heele relaas met cijfers en be- rekeningen eerst na de vergadering te Ter Neuzen aan den verslaggever zond en het daarbij deed voorkomen, of hij dit alles ter ver gadering gezegd had! Ik wil graag gelooven, dat hij dit had willen zeggen, doch hij is er niet toe gekomen, nauwelijks op weg gaf de vergadering ondubbelzinnig te kennen geen dorre voorlezing van correspondentie over bij- zaken te wenschen, doch een weerlegging te verwachten van mijn opmerkingen naar aan leiding van het z.g. normaal contract. De heer Streefkerk heeft die weerlegging niet gege- ven; hij zweeg in zeven talen! Voor diegenen, die te Ter Neuzen aanwezig waren, is het wellicht nog merkwaardig te ver nemen, welk een vreemdsoortig^n staart dit Stoppeldijksche garantiemuisje gekregen heeft. Door de P. Z. E. M. directie is een nieuwe redactie dezer garantaeverklaring op- gesteld (let wel lezer, niet door mij!). De ge- meente heeft deze op mijn aanraden geteekend en ontving daama van die zelfde directie een schrijven, waarin zij nader udteenzette, wat de bedoeling van den inhoud dier verklaring was(!) en daarvan bevestiging verzocht. Was die nieuwe verklaring dan ook al vaag en onvolledig zelfs zoo, dat er een „gebruiks- alanwijzing" bij gegeven moest worden? Het is in elk geval een splinternieuw prdncipe, die gebruiksaanwijzing; aan te bevelen voor heeren notarissen! Het tweede punt betreft de kwestie of de heer Streefkerk al dan niet wist, wat ik ter vergadering zou behandelen; hij ontkent in zijn ingezonden stuk een uiteenzetting van mij ontvangen te hebben, dat is sterk! En wil de lezer weten hoe sterk die ontkenning is, welnu hij oordeele: 1. De volledige uiteenzetting, artikelsgewijs, is hem door het Gemeentebestuur van Zaamslag ter bestudeering toegezonden, zoodat hij zich op het te verwachten debat in den Raad zou kunnen prepareeren. 2. Die zelfde uiteenzetting is daama in den Raad dier gemeente artikelsgewijs door mij met den heer Streefkerk zeer uitvoerig besproken en hij heeft mij niet kunnen weerleggen. •3. De Raad der gemeente Stoppeldijk heeft mijn artikelsgewijze uiteenzetting der be- zwaren tegen het normaalcontract aan den heer Streefkerk ter bestudeering toege zonden (het waren precies dezelfde als de onder 1 en 2 genoemaen). 4. Over deze uiteenzetting is alweer in den Raad te Stoppeldijk met hem (van 103 uur!) artikelsgewijs gedebatteerd, waarbij hij mij niet heeft kunnen weerleggen. 5. Dezelfde uiteenzetting, ja hetzelfde ma nuscript, dat"ik te Stoppeldijk gebruikte, heb ik te Ter Neuzen woordelijk voor- gelezen! Ik constateer dus, dat de heer Streefkerk voor de vergadering te Ter Neuzen tweemaal schriftelijk en tweemaal mondeling woordelijk kennis van mijn bezwaren heeft genomen, ai- thans heeft kunnen nemen, ze te Ter Neuzen voor de derde maal zou hooren en ik dus vol komen gerechtigd was in mijn door den heer Streefkerk gepubliceerden brief te schrijven, dat ik spreken zou over de „aan U bekende opmerkingen". En toch ontkent hij een uiteenzetting van het te behandelen onderwerp te hebben ont vangen, is dat niet een beetje heel erg kras Doch dit is nog niet alles: op de vergade ring te Ter Neuzen werd hem door den voor- zitter gevraagd, of hij niet geweten had, wat ik behandelen zou, hij ontkende dit, ik heb hem toen door mijn interrupties gedwongen te be- kennen, dat hij het wel geweten had, wat hem toen de verdiende berisping van zijn eigen president-commdssaris bezorgde, dat hij zich dan toch wel slecht op deze vergadering ycor- bereid had! Ik laat het hierbij, mijnheer de Redacteur, het staat mij tegen op deze wijze te moeten voortgaan. In mijn kleerkast hangt weer de traditio- neele Mantel der Liefde, waarmee zooveel be- dekt kan worden; zij was tot nu toe over de bovengenoemde voor den heer Streefkerk wei nig roemrijke episode uitgespreid en ik zou hem zeker niet weggenomen hebben, ware het niet, dat de heer Streefkerk thans den lezer wil wijs maken, dat de „Verdrukte Onschuld" eronder verscholen lag en daar ik niet houd van onwaarheden, heb ik mijn mantel opgeno men, goed uitgeklopt en weer in de kast ge hangen en dk heb er de Verdrukte Onschuld niet onder gevonden; Gij soms, lezer? Mijnheer de Redacteur, ik ga mij nu verder aan de afspraak houden; volgt er op ingezon den artikelen mijnerzijds geen korte vermel ding van de daarin voorkomende waarheden, dan weet de lezer bij voorbaat wat dit be- teekent. U dankend voor de verleende plaatsruimte teeken ik inmiddels, Hoogachtend, Technisch Adviesbureau en Laboratorium, B. A. J. v. d. HEGGE ZIJNEN. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJTER NEUZEN s.s. HELENA in lading te Rio Marina voor Vlaardingen. s.s. MAGDALENA vertrok 20 dezer van Duinkerken naar Immingham. s.s. TERNEUZEN vertrok 19 dezer van Genua naar Sfax. SCHEEPVAARTBEWEGING. 17 Mei. Amerik. s.s. E. R. Kemp, 13830 M3., ben zine, van Port Eads voor Gent. Fransch s.s. Capt. La Heve, 4503 M3., pyriet, van Cassa Blanca voor Gent. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Amerik. s.s. Huguenot, 19708 M3., ledig, van Middlesborough voor Selzaete. Duitsch s.s. Admiral, 5493 M3., ijzererts, van Narvik voor Gent. Noorsch s.s. Ulrikka, 4071 M3., ijzererst, van Narvik voor Gent. Eng. s.s. Atlantic, 8535 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Zweedsch s.s. Hebe, 2034 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Colwirth Force, 2278 M3., ijzer, van Gent naar Boness. Eng. s.s. Kenrix, 1958 M3., ledig, van Gent naar Hull. Lett. s.s. Sigulda, 5647 M3., ledig, van Gent naar Riga. Eng. s.s. Faxfleet, 2385 M3., ledig, van Gent naar Goole. Fransch s.s. Prefect Colligno, 5768 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Eng. s.s. Westerdale, 2405 M3., kolen, van Goole voor Gent. 18 Mei. Fransch s.s. Rollon, 4964 M3., ledig, van Gent naar Rouaan. Belg. s.s. Condor, 1075 M3., ijzer, van Gent naar Brittonferry. Amerik. s.s. Huguenot, 19708 M3., olie, van Selzaete naar Amsterdam. Eng. s.s. Spanker, 5307 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Nederl. s.s. St. Jansland, 6239 M3., kolen, van New-Castle voor Sluiskil. Spaansch s.s. Begona No. 4, 8931 M3„ pyriet, van Huelva voor Gent. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. 19 Mei. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed, van Liverpool voor Gent. Amerik. s.s. E. R. Kemp, 13830 M3., ledig, van Gent naar Philadelphia. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Zweedsch s.s. Disa, 5573 M3., pyriet, van Huelva voor Sas van Gent. Eng. s.s. Redcar, 4173 M3., kolen, van Leith voor Gent. Langs de Westsluis alhier zijn 12 binnen- vaartuigen op- en 10 afgesehut; langs de Middensluis 10 op- en 11 afgesehut; langs de Oostsluis 35 op- en 46 afgesehut. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Mei 2 uur. Londen 11,651/4 11,66. Berlijn, per biljoen 0,621 Parijs 14,47 14,57. Brussel 12,35 12,45. Weenen (10.000) 0,45 0,50. Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,621/2. Fransch 14,47 14,57, Belgiseh 12,35 12,45. Oostenrjjksch (10.000) 0,45 0,50. Bieden. Laten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3