HawdelsberichtBH. Gebleken i9 nu, dat de oude Willems met •zijn zwakke krachten zich toch nog tegen den schurk verzet heeft. Hiervoor getuigt de groote ruine in het slaapkamertje, het feit, dat W. voor zijn bed werd gevonden en dat zijn stok in drie stukken gevonden werd, terwijl de scherven van een koffie- potje in het bed van Willems zijn gevonden Op de handen van Van Munster zijn verschillende verwondingen geconstateerd. Vermoed wordt nu, dat hij deze heeft opge- loopen door slagen met den bewusten stok, In totaal moet Van Munster driemaal naar den ouden boer zijn gegaan om hem met den houten hamer op het hoofd te slaau. De tweede maal d ed hij het, toen Trui Willems er bij was. Deze hegon toen. zooals gemeld is, te bidden en te schreien. Trui herkende den schurk, zooals we mededeelden en dit kostte haar het leven. Zij had namelijk den naam #Bertus" ge- noemd. Bertus is de broer van den gear- resteerden Van Munster. Na den moord op de vrouw heeft Van Munster zich voor de derde maal naar den ouden Willems begeven. Deze gaf toen nog teekenen van leven en kreeg den »ge nadeslag". Bij het onderzoek naar geld heeft Kees van den Broek zijn metgezel bijgelicht met twee lampen. Deze zijn beide in stukken op den grond gevonden. Kees verklaarde, dat hij zoo overstuur was door de zenuwen, dat hij de lampen liet vallen. Van Munster bediende zich daarna van een kaars, die later bij den waterput is teruggevonden. Gebleken is, dat Van Munster na het misdrijf nog 21 eieren heeft gestolen. De kleeren van Kees van den Broek ver- ♦oonen duidelijk bloedspatten. Hij zegt, dat hij deze opliep, toen Van Munster den ouden boer den laatsten slag gaf, waar hij bijfgestaan had. Ook op de kleeding van zijn broer Piet zijn bloedvlekjes aangetroffen Het is echter mogelijk, dat deze van ouderen datum zijn en wellicht opgeloopen bij een veclitpartij. Het verleden der gearresteerden is voor geen van drieen gunstig. Van Munster, die nog steeds hardnekkig blijft ontkennen, lioewel thans ook Piet de verklaringen van Kees Van den Broek vol- ledig heeft onderschreven, is 12 maal ver- oordeeld en bracht in totaal reeds lOjaren in de gevangenis door. Ook de gebroeders Van den Broek hebben eenige veroordee- |ingen achter den rug. OUDE MUNTEN GEVONDEN. De Zuidwillemsvaart meldt, dat de land- bomver L. v. L. op Donkersvoort te Beck en Donk bij het wegbreken van de funda- m'enten zijner oude woning op een kopc- ren keteltje stiet, dat bij hef fosmaken ge- hecI uiteenviek Er bleken bijna 300 zilver- stukken in te zitten, die te samen bijna 11 pond wogen. Het zijn bijna 100 gulden- stukken van de 17e eeuw tot begin 19e eeuw en verder meerendeels Zeeuwsche drieguldens en Fransche vijf francstukken m«t de beeltenis van Lodelijk XIV en ook uit den tijd van hetj Fransche keizerrijk. Het jongste geldstuk is van 1813, DE GEVOLGEN VAN EgN ROEKELOOZE DAAD. Donderdagtnorgen te halfeif was de 16- jarige M. Chrispijn, een zoon van den ac- t«ur Chrispijn Sr., die volontair is bij de N.V. Tresfon en Co's Automobielbedrijf, in de garage in de Mauritsstraat 9b te Rotterdam bezig, benzine uit een auto te tappen. Hij kreeg daarbij de vloeistof op zijn kleeren en op de pick, 'waar hij stond vormde zich een plas. Een monteur, die in weerwil van het strenge verbod, een sigaret opstak, wierp de lucifer juist in de plas, waardoor de benzine viam vatte en de jeugdige Chrispijn, wjens kleer.en in brand geraakten, als het ware een fakkel vormde. Luid schreeuwend holde hij naar buiten, maar op straaf zakte hij in el- kander. Zijn collega nam een brandblusch- apparaat en wist zoodoende de vlammen te blussc'nen. Omstanders wikkelden den ongelukkige toen in dekens en per auto van den geneeskundigen dienst is hij in zorgwekkenden toestand naar het zieken- huis aan den Coolsingel vervocrd. Intusschen was in de garage brand ont- staan. Er bevonden zich eenige toer-autjo's, een autobgsj een bestelwagen; een fac tor en eenige motorfiefsen in de inrichting, die alle vlam vatten. De autobus, de be- stelwagep en drie toeraut'o's zijn geheel vernield. De overige wagens zijn ernstig besc'nadigd. De brandweer was met vijf stralen in een uur den brand meester. Ver- zjekering dekt de schade. TERUGGEVONDEN. Op 26 Juni 1923 werd ingebroken bij den heer Gaastra te Heerenveen in diens villa aan de verlengde Dracht. O. m. werd ver- mist een gedreven kistje, waarin 12 zilveren vorken. Donderdag is dit kistje met inhoud teruggevonden bij het uitbaggeren van een sloot bij het huis. Het slot was verbroken; de vorken waren er nog in en ongeschonden. EEN VERLAGING, DIE EEN VERHOOGING WORDT. Hoe ongelooflijk het ook klinke, het bleek ons, dat voor een betrokkene soms een ver- laging van wedde een verhooging kan be- teekenen. Men vertelde ons ('t is uit zeer betrouw- bare bron!) dat er iemand is, die op een der Rijkskantoren een kleine bijbetrekking ver- vult en daarvoor een vergoeding geniet van f 75 per jaar. Nu komt de salarisverlaging en de man die gehuwd is, moet 5 pCt. van zijn salaris missed; 75 wordt dus nu 71.25. Maar neen, dat wordt het met, want het betreffende Kon. besluit bepaalt, dat na de korting het verkregen bedrag tot op 10 naar boven wordt afgerond. Voor den betrokkene wordt het nieuwe salaris dus niet 71.25, maar 80. Oor- spronkelijk was z'n wedde /75. nu wordt ze (na de korting!) 80, dus hier brengt de korting voor den betrokkene een verhoo ging. Zoo heeft elke onaangename zaak ook nog wel eens een enkele maal een lichtzijde! (Stand.). EEN BENDE UITGEVERS VAN VALSCH GELDi. De residentie had eenige jaren rust ge not«n van dc aciiviteit Van valsche munters. Een jaar of drie geleden waren er hier valscne bankbiljetten van 25 gld. en 40 gld. in ombop. Maar in weerwil v.an dc ijyerige nasporingen der politie gelukte het niet de daders te vinden. Dit jaar doken er voor het ecrst in Februari weer efenige valsche bankbiljetten van 40 gld, op, die tot voor kort op ongeregelde tijden hier en daar in Den Haag war den uitgegeven. Deze bankbiljetten wa ren heel mooi nagemaakt, met d'.' hand geteekend en zagen er op het eerste ge- zicht zoo echt uit, dat zelfs vvisselloopers en o.a. ook het Agentschap der Nederlanri sch® Bank te 's-Gravenhage er de dupe van warden,. De politic kreeg er successie velijk een achttal in handen en door ver schillende nasporingen kwam zij er achter dat het steeds een vrouw was, die ze uitgaf. De commissaris van politie, de heer Aaltsz, belast met het onderzoek, kwam langzamerhand tot de ontidekking, dat de vervalschers zich moesten ophouden in een hofje aan de Bakkerstraat en ten slotjto had hij zooveel aanwijzingen, dat besbten w^rd in eenige huizen daar een inval te doen, i 111 Vrijdag 9 M®i verscheen de politie plot s«Inig ten huize van zekeren H. v. L., een 30-jarig,en straatmuzikant en een schoen- maker, F. de G., 39 jaar oud. Bij het inge stride onderzoek werd een bianco schrift gevonden, waarin een tweetal groene stiroo ken papier waren verborgen, die de grootte hadden van bankbiljetten van 40 gld., en waarvan de kleur daarmee overeenkwam, Enkele andere hufpmiddelen, als inkt enz., werden tevens in beslag gcnomen. Hierna werd overgegaan tot de arresta- tie van H. v. L., F. de G., een kostgaiiger van de G., den 47-jarigen j. G. en de twee vrouwen van eerstgenoemden. De eerste dagen van hun aanhouding ontkenden alien hardnekkig iets met het maken of uitgeven der valsche bankbiljeit- ten te maken te hebbe)ra. Vorige week Maandag hebben zij echter een volledige faekentenis afgelegd, D« maker der biljetten (bbek te zijn de straatmuzikant H. v. L., tevens teekenaar van beroep, een bekend straatfiguur, dien men meermalen in de drukke straten der binnenstad op zijn bango kon zien tokkelen Met behulp van een sigarenkistje, een electrische lantaarn en een echt biljet van 40 gld. werden door een transparant de val sche bankbiljetten nagemaakt en dan met de hand geteekend en gekleurd. Op een zolderkamertje van De G. had deze arbeid plaats. En gewooniijk was Van L. er in een paar uur reeds mee klaar. Een der vrouwen gaf ze dan uit zoo tus- schen licht en donker 's avonds, afs men niet al te nauwkeurig mee|r de biljt|ten kon onderscheiden. Want bij een nauw keurig onderzoek was de valschheid te zien Zoo ontbraken de letters aan de onder- zijde onder de bepaling uit het Wetboek van Strafrecht. Hier wag een verdoezelde streep voor in de plaats geze(j. De handtee kening van Delprat was veranderd in Del poer. Het watermerk op dc bilietten had men nagebootst door met igom-elastiek blee- ke plekken er in te wrijven en zelfs had m^n in een biljet op deze wijze de woorden „NederIandsche Bank'' er in weten te wer ken, Dat ze niet slecht waren nagemaakt bewijst het feit, dat de uitgegeven exem plars, in totaal" 15, waarvan de politic er 12 heeft weten te bemachtigen, nooit zijn geweigerd bij de eerste uitgifte. De Nederlandsche Bank ontving er twee en bemerkte eerst later, dat ze vaisch waren. Ook een andere bank had er een geaccep teerd. De kostganger heeft slechts een ondergeschikte rol bij deze geschiedenis gespeeld, doch in ieder geval wist hij er van. i Van een vroegere uitgifte van valsche bankbiljetten verklaarde de aangehouden'e niets te weten. De arrestanten zullen dezer dagen ter beschikking van de justitie wor- dep gesteld. Op het vervalschen staat, jge- lijk men weet, een maximumstraf van 7 jaar HET EINDE VAN EEN CIRCUS-DRAMA. De rechtbank te Udine heeft dezer dagen uitspraak gedaan in een circus-drama, dat doet herinneren aan den „Paljas" van Leon cavallo. De Duitsche kunstrijdster Margerete Schultzlach, behoorde tot een reizend ge- zelschap. Weldra ontstond tusschen haar en den clown, den Italiaani Zevattam een intieme liefdesverhouding. Op een goeden dag echter, verscheen een rijke Amerikaan op ten tooneele, die weldra de gunst van de charmante Margerete wist te winnen. Bui ten zichzelve van verdriet en woede, schoot de clown daarop zijn geliefde dood. De rechtbank veroordeelde hem deswege tot drie jaar tuchthuis. EEN KOSTBARE BRUID. In de Episcopate, kerk ,<te Biltsmore (Noord-Carolina) had dezer dagen de hu- welijksinzegening plaats van Cornelia Van- derbilt, de rijkste erfdoch'j r ter wereld S John Francis Cecil, tot voor korjen tijd secretaris der Britsche ambassade te Was hington. Die kerk was indertijd door den vader van den bruid gqsticht. Vele not(abe!en, onder wie de Engelsche, Spaansche en Hongaarsche gezanten, en vele leden van de Vanderbilt-familie kwamen bijeen in de prachtige villa, welke de bruid met haar moeder te Ashville bewoont. Een der schil- derachtigste oogenblikken was de serenade, die de honderden emploey's en bedienden van het landgoed des avonds aan de bruid brachten. Dp bruidlsjapon was vervaardigd van wit satijn mej lange mouwen. De bruid droeg een tullen sliuier, 4 meter lang; waarop oranjebloesems waren aangebracht, afkomstig van een plantage in Florida. Zij droeg orchideeen en lelies en wit satijnen schoentjes met oranjebloesems. De bruids- meisjes waren in Japansche zijde-costuums en vroolijk versierde hoofddeksels. Toen hqt paar de kerk verliet, gingen ze onder een boog van takken met bloe- sems door. i Honderden gasten namen deel aan het bruiloftsmaal. De tafel was een groote C, in 't midden waarvan een fontein spoot! Het paar zal een reis naar Europa maken, maar volgens het testament van Cornelia's vader moeten zij een deel van het jaar te Ashville wonen. De vader, George W. Vanderbilt, stierf in 1914 «n liet Cornelia als voornaamste erfgename achter. Toen zij in 1921 meer- derjarig word, ontving zij een vierde van de haar nagelaten som en volgend jaar Augustus, wanneer zij 25r jaar wordt, zal zij de rest ontvangen, evenals de erfenis van haar grootvader. Totaal wordf haar fortuin volgens de „Daily Mail'', geschat op 10 millioen pond sterljng. LIJK GEVONDEN. Wandelaars hebben in een bosch nabij Tegel een zich in verregaanden staat van ont'binding bevindend lijk van een onbe- kenden man gevonden. De politie dacht, hier met een politieken moord te maken te hebben. Dit is juist gebleken. In ver- band m«t deze zaak zijn twee 20jarige jon- gelieden uit Hermsdorf aangehouden. Zij schijnen echter slechts medeplichtig in de zaak te zi'jn en zullen vermoedelijk spoe- dig weer in vrijheid worden gesteld. De eigenlijke dader, een zekere in 1906 gebo- r«n Gruette, werd in November 1923, kort nadat hij dcn moord had gepleegd, in hech- tenis genomen, maar enkelen tijd nadien weer losgelaten, hoewel! hij volledig had b«kend. Hij slaagde er later in, naar het buitenland te ontkomen. In November 1923 was het te Hermsdorf algemeen bekend. '.at Gruett'e, die daar bij z'ijn pleegouders woonde, een luitenant, Mue Jer genaamd. had doodgeschoten, Gruette, die lid van de Duitbchvolksche partij was, vertelde zijn heldendaden trou- wens aan iedereen die het wilde hooren. Hij had m©t Mueller samengewerkt op een landgoed in Potmneren en bij deze gele- genheid gemerkt, dat Mueller een spion was, die „Duitsche belangen" aan de Rote Fahne verried. Mueller moest natuurkijk uit den weg worden geruimd. Hij schijnt in werkelijkheid niets te hebben gedaan^ wat nadedig voor de Duitschvolksche ac- tie zou zijn geweest, Maar Gruette had nu eenmaal de overtuiging, dat Mueller een spion was. Hij lokte hem naar het bosch van Tegel en schoot hem daar neer. Hij bofoofde het lijk alvorens het te begraven. Gruette werd weldra gearrest'eerd en be- k®nde Mueller te hebben doodgeschoten, omdat dcze in dienst van de Rote Fahne zou hebben gestaan. Hij beweerde echter niet meer te weten, waar hij de misdaad had gepleegd, Later vertelde hij, all,een deze bekentenissen te hebben afgelegd om uit te blinken bij zijn volksche 'kameraden. De politie gaf zich niet eens de moeite te onderzoeken of Mueller inderdaad nog Jeefde en liet Gruette loopen. Gruette, die van onbekende zijde belangrijke geldsom- men moet hebben ontvangen, vluchfte toen naar het buitenland- Gruette stond bekend als een leeglpoper, evenals zijn slachtoffer het was. Luitenant Mueller, die eigenljjk van huize uit Daminers heetfe, is reeds vroeger wegens valschheid in geschrifte, bedrog en beleediging tot gevangenisstraf- fen veroordeeld. Hij beweerde herhaalde- lijk, adjudant van Ehrhardt te zijn geweest wat onwaar is gebleken, en schijnt het type van een politick bedrieger te zijn geweest. Toen men Gruette arresteerde, vond men in zijn bezit een Iegitimatie, die ondertee- k«nd was door den bekdnden Duitsch- volkschen afgevaardigde Wuhe en ongeveer als voglt luidde: De heer Robert Gruette h®eft van ons de opdracht ontiyangen om do volksche vrijheidsbeweging in Pomme- ren te organiseeren. Wij verzsoeken, hem zooveel mogelijk te steunen. HET HALSSNOER VAN Mme. THIERS. Het bericht, dat het. zich thans in het Louvre te Parijs bevindende halssnoer van madame Thiers, de echtgenoote van den eersten president van de Fransche republiek van 1871 in het opertbaar zal worden ver- kocht op 16 Juni a.s. heeft veelal verbazing gewekt. „Waarom mag het sieraad niet blijven, waar het thans is?" vraagt men. Aan dit snoer is echter. een eigenaardige historie verbonden, welke niet van zoo alge- meene bekendheid is. Madame Thiers had geen kinderen en haar halssnoer en andere juweelen, welke zich eveneens in het Louvre bevinden, wer den vermaakt aan haar zuster, madame Felice Dosne. In het jaar 1881 schonk deze de juweelen aan het museum en de toen- malige conservator bracht hiervoor zijn dan'k en legde de beloften af, dat hij over de geschenken zou waken. Het schijnt, dat president Millerand j.I. December toestemming heeft gegeven om de juweelen te verkoopen. De directeur van het museum, d'Estournelles de Constant, verklaart echter, dat zij verkocht zullen worden, omdat zij niet bepaald geschikt zijn, om ten toon gesteld te worden. Gedu- rende langen tijd r#eds had de regeeririg verlof gevraagd om de juweelen te verkoo pen. Indien zij van de hand worden gedaan, zal de opbrengst worden verdeeld tusschen de nationale musea eenerzijds en de Thiers- en Dosne-stichting anderzijds. Zij, die protesteeren tegen den publieken verkoop van het halssnoer, geven als reden daartoe aan, dat het dan misschien den hals zal tooien van een Montmartre-danseres, hetgeen nu niet speciaal een compliment is voor de nagedachtenis van madame Thiers. Toch is het niet'waarschijnlijk, dat zulks het geval zal zijn, daar het snoer waar- schijnlijik gekocht zal worden door een ju- welier, die de paarlen, 104 in getal, zal ge- bruiken voor het maken van een aantal an dere sieraden. De verkoop van de sieraden van madaYne De Thiers zal, naar geschat wordt, mil- lioenen francs opbrengen. VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, UITVOERINGEN, ENZ. 20 Mei. Vergadering Canisvlietpolder te West- dorpe. Vergadering Goesschepolder te Ter Neuzen. Vergadering Nieuw Neuzenpolder te Ter Neuzen. Vergadering polder Beoosten Bleij Be- noorden te Axel. Vergadering waterschap Zuid Kats, St. Anna en Sparks te Ter Neuzen. Vergadering van Wuijckhuisepolder te Hoek. Vergadering polder Oud Vogelschor of Zuid Westenrijk te Sas van Gent. Verkooping Landbouwersinspan te Boschkapelle. Notaris Dumoleijn. Ledenvergadering Nutsdepartement te Ter Neuzen. 21 Mei. Vergadering Margarethapolder te Zaamslag. Aanbesteding Chilisalpeter te Ter Neu zen. Landbouwvereeniging „Door een- dracht sterk". Aanbesteding Chilisalpeter te Noord- gouwe. Openbare Vergadering Prov. Afd. Zee- land v. d. Chr. B. en T. B. te Ter Neuzen. 22 Mei Vergadering polder Westdorpe of Nieuw-Vogelschor te Sas van Gent. Vergadering van Remoorterepolder te Sas van Gent. Vergadering Groote Huissenspolder te Zaamslag. 23 Mei. Aanbesteding verbouwen bijzondere school te Reuzenhoek, Zaamslag. Archi tect A. P. Wisse. Vergadering Eendragtpolder te Zaam slag. 24 Mei. Verkooping huishoudelijke en andere Goederen te Hoek. Deurwaarder Huine- man. 26 Mei. Vergadering Poelpolder te Sas van Gent. Vergadering St. Anthonypolder te Sas van Gent. Verhuriog recht weghalen mosselzaad te Zaandam. Ontvanger der Registratie en Domeinen. Vergadering Mosselpolder te Philip pine. Verkooping Woonhuis met magazijn te Philippine. Notaris Corthals. 27 Mei. Vergadering Zaamslagpolder te Zaam slag. Vergadering Nieuw Westenrijkpolder te Hoek. Vergadering polders Autrichen, Oud- Papeschor en Nieuw-Papeschor te West dorpe. Vergadering polder Kleine Huissens te Zaamslag. Verkooping vaste goederen te Axel. Notaris Dregmans. 28 Mei. Verkooping Landbouwersinspan te Graauw. Notaris Dumoleijn. Vergadering polder Willem III te Zaamslag. Vergadering Vlooswijkpolder te Ter Neuzen. Instel verkooping hofstede te Hoofd- plaat. Notaris Corthals. 30 Mei. Vergadering Waterschap Loven- en Willemskerke te Hoek. Verkooping Woonhuis te Ter Neuzen. Notaris Van der Moer. 31 Mei. Aanbesteding Poldergemaal te Bier- Vliet. Aanbesteding Kachelkolen te Zaam slag. Kolenvereeniging „Eigen Hulp". Verkooping bij inschrijving Woonhuis met tuin en werkplaats en gedeelte tuin te Axel. Notaris Dregmans. 2 Juni. Algemeene Vergadering Cooperatieve Beetwortelsuikerfabriek Zeeland te Goes. 3 Juni. Inschrijving vergunning rapen van Broed- of Mosselzaad te Breskens. Inschrijving vergunning rapen van Broed- of Mosselzaad te Cadzand. 4 Juni. Verkooping Landbouwinspan te St. Jan- steen. Notaris Dumoleijn. Algemeene Vergadering Nederlandsche Phosphaatmaatschappij te Dusseldorf. Toewijzing verkooping hofstede te Hoofdplaat. Notaris Corthals. 5 Juni. Vergadering polder Kleine Zevenaar te Ter Neuzen. Vergadering polder Oud-Zevenaar te Ter Neuzen. 11 J u-If. Veefokdag te Driewegen (Ter Neuzen). 12 Juni. Aanbesteding Lijnschilfers, Grondno- tenmeel, Am. Lijnkoeken en Grondnoten- schilfers te Elkerzee. Kring Schouwen en Duiveland. 17 Juni. Vergadering polder Koegors c. a. te Axel. Voorloopig bericht. Verkooping Land bouwinspan te Sas van Gent. Notaris Dumoleijn. 24 Juni. Verkooping Landbouwinspan te Sas Van Gent. Notaris Dumoleijn. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd: een Huissleutel, twee brillen in etui, en een Oorknopje. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJTER NEUZEN s.s. HELENA vertrok 17 dezer van Mes sina naar Elba, s.s. MAGDALENA in lossing te Duin- kerken. s.s. TERNEUZEN in lossing te Genua. SCHEEPVAARTBEWEGING. 15 Mei. Duitsch s.s. A. Kimstman, 8497 M3., erts, van Narvik voor Gent. Zweedsch s.s. Sundsborg, 3784 M3., py- riet, van Sevilla voor Gent. Duitsch s.s. Seey5tern, 971 M3., ledig, van Danzig voor Gent. Duitsch zeel. F, 1413 M3., hout, van Danzig voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Barflo, 2124 M3., ledig, van Londen voor Ter Neuzen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Het zekerste en .eenvoudigste geneesmiddel tegen galzucht, slechte spijsvertering en ver- stopping vindt gij in Foster's Maagpillen. Zij zijn het zacht werkende laxeermiddel, waaraan iedereen nu en dan behoefte heeft. Zij staan de natuur b(j, en het gebruik er van wo1 dt geen gewoonte. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken en dro- gistzaken. Te Ter Neuzen bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. 10 Belg. s.s. E. Anseele, 720 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Noorsch s.s. Jern, 2479 M3., ledig, van Gent haar Hamburg. Duitsch s.s. Seestern, 971 M3., ledig, van Gent naar Buitenhaven. Eng. s.s. Egret, 3945 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Belg. s.s. Condor, 1075 M3., ledig, van Antwerpen voor Gept. Eng. s.s. Faxfleet, 2385 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Kenrix, 1958 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Duitsch s.s. Seestern, 971 M3., ledig, van Buitenhaven voor Gent. Duitsch zeel. H, 1413 M3., hout, van Danzig voor Gent. Lett. s.s. Skauts, 6003 M3., ledig, van Gent naar Seaham. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3., macadam, van Gent naar Richborough. Eng. s.s. Emerald, 2083 M3., ijzer, van Ter Neuzen naar Britonferry. Lett. s.s. Kangars, 7704 M3., hout, van Riga voor Gent. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed, van Gent naar Duinkerken. Eng. s.s. Oakover, 981 M3., fosfaat, van Riemen naar Topsham. Lett. s.s. Velta, 6650 M3., ledig, van Gent naar Riga. Belg. s.s. Sierra Verde, 4025 M3., ijzer, van Ter Neuzen naar Grangemouth. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Langs de Westsluis alhier zijn 7 binnen- vaartuigen op- en 4 afgeschut; langs de Middensluis 23 op- en 10 afgeschut; langs de Oostsluis 51 op- en 58 afgeschut. Wisselkoeraen. Amsterdam, 19 Mei 2 uur. Bieden. Laten. onden ll,651/2 11,67. lerlijn, per biljoen 0,60. "arijs 15,04 15,071/2- Brussel 12,67i/2 12,77f/a. Weenen (10.000) 0,40 0,45. Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,60. Fransch 15,04 15,071/2. Belgisch 12,67i/2 12,771/.,. Oostenrpksch (10.000) 0,40 0,45. Rotterdam, 19 Mei 1924. VEEMARKT. Aangevoerd werden 591 vette runderen 437 vette- en graskalveren, 178 schapen, en lammeren en 1798 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. /l,12i/2 tot l,17x/22e kw. y 1,10 tot /1,05; 3e kw./0,95 tot/0,90; Ossen le kw. /1,05 tot /1,10; 2e kw. 1,tot 0,95; 3e kw. 0,90 tot /0,80; Kalveren le kw. 1,50 tot 1,75; 2ekw. 1,25 tot 1,10 3e kw. 0,95 tot 0,85Schapen le kw. 0,90 tot /0,95 2e kw. /0,80 tot /0,70; 3e kw. 0,65 tot Lammeren 1,05 tot /1,15 2e kw. tot Varkens le kw. /0,58 tot y0,61 2e kw. 0,54 tot 0,523e kw. /0,50 tot 0,48 licht soort 0,56 tot 0,62. Vet vee met matigen handelin alle kwaliteiten tot Iagere prijzen. Schapen en lammeren bij matigen omzet prjjshoudend. Varkens eveneens tamelgk gevraagd en door te ruimeD aanvoer lager te koop. B1NNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe 13,75 tot 14,10 Afwgkende 12,75 tot 13,25 Rogge 9,50 tot 10,50Chevailier Gerst 13,tot 13,75 Baver 9,50 tot 10,60 Erwten, kleine groene 19,tot/22,50; Kroon 18,— tot 21,50; Schokkers 17,tot 21,Bruine Boonen, 30,— tot 32,—. FIJNE ZADEN. Bruin Mosterdzaad 60,tot f 65, Geel Mosterdzaad 30,tot 33, Blauwmaanzaad 30,— tot 33, Koolzaad 20,tot 23,Karwjj- zaad 90,tot 95,Kanariezaad 30,tot 32,Zonnebloempitten- zaad 16.50 tot 17,50; Boekweit 12,25 tot VLAS. Aangevoerd: Blauw 2400 K.G., /1,50 tot /1,80. Zeeuwsch wit 2950 K.G. /1,40 lot f 1,65 Hollandsch Geel 11100 K.G 1,50 tot 1,95. Groningsch 3000 K.G., 1,60 tot 1,95. Dauwroot K.G., tot AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 8,50 tot 9,25 Zeeuwsche Bonte f 8,50 tot 9,25 Brielsche Eigenheimers 8,tot 8,50 Poters 4,50 tot 5,Bravo's 7, tot 7,75 Red Star 7,tot 7,50 Zeeuwsche Industrie 5,50 tot /6, Drentsche /4,20 tot 4,80; Alles per H.l! Malta's 12 tot 15 cent. Malta Spring 19 tot 23 cent per K.G. EIEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen f 6,50 tot f 7,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3