ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. I No. 7606. Woensdag 14 Mei 1924. 64e Jaargaug ORfiKKWET DE BROEDERS7 BEKENDMAKiNG. BINNENLAND. gEPlLLt'XOH. BUITEWLAND. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag.. Bij den aanvang van (de vergaderin wordt besloten de intjqrpeHatie-Van Rav steyn over den stand der onderhandelingen met Rusland Vrijdag a.s. te houden. De "heer Boon v.-b. vraagt cen interpel- Iatie aan over de weigering van de Konink- Iijke goedkeuring op de statutten van de Haagsche afdeelimg van De Dageraad, waarover morgen wordt beslist. Bij de behandeling van het wetsont;werp tot heffing v.an een belastfing op rijwiden kwalificeert de hc«r IJzerman s.-a. dit voor- stel ars een nieuwen stap in de verkeerde richting. 1 De heeir Fruytiejr r.-k. wenscht numrne ring van de belastingmerken tegen diefstiai en ongeoorloofden handel en vraagt reke- ning 'te houden met de draagkracht der houders van fietsen. De Tieef Braat platij. is tegen het ont- werp, dat speciaal het platteland treft. De heer Dnys s.-d. acht het ontwerp in strijd met de anti-revolutionaire beginselen. Spr. betoogt, dat de heer Colijn c«n satani- sche politick voert, waardoor ;,de klasse van het statige eikenhout" wordt gespaard en alleen de ongegoeden worden getroffen. De heer Van Ravesteyn comm. verwerpt de belasting als zeer onrechtmalfig. Minister Colijn antwoord^ dat de be- lastingadminiftrafe niet meer werk moiif krijgen. Vattdaar een uniform tarief. De gegoede klasse kan niet meer dan thans worden belast. Er zijn echter belastjngont- werpen op luxe-vertering in voorbereiding. SCHADELIJKE STOFFEN BIJ DE BROOD- EN VLEESCH-1NDUSTRIE. Dr. Van Hamel Roos schrijft in het ;,Maandblad tegen de Vervalschingqn": Men tracht tegenwoordig artikelen in den handel te brengen, voor bovengenoemde doeleinden, waartegen ernstig gewaar- schuwd behoort te worden. Een z.g. „Gistbevorderingspoeder'' bleek ons bij onderzoek voor 45 pet te bestaan uit een mengsel van gips en keukenzout met meet gemengd. Behalve het tie lijden financieele nadeel, zal de vefbruiker bij de aanwending van dit waardelooze artikel een beslist schadelijk bestanddeel (in casu gips) in de bakwaren bezigen en bee ft al- dus kans met den strafrechter in aanraking te komen. Een tweede waarschuwing heeft befrek- king op de z.g. „verbetering'' van worst; waartoe wordt aangeboden een roode kleurstof te,r kleuring benevens een kreo- soothoudende vloeistof dm aan de worst den rooksmaak te geven. ZooalS bekend is, is hier te land© het kunstmatig kleuren van worstl en vfeescn- waren, lt(erccht verboden, en is ook (het toevoegen van niet onschadelijke stloffen om den rooksmaak te verkrijgen, ten eenen- male af te keuren. 22) \(VervoIg.) Maar hij was daar lichtzinnig over heen geloopen, terwijl Edmund de zware taak van den vader opnieuw had opgenomen. En Edmund in zijn trouwe, ernstige piichtsvervulling, zou de overwinning be- halen, terwijl hij als een wild voorwaarts stormend ros ineenzonk om niet weer op te staan. Aan dat alles dacht de jonge officer zjonder bitterhuid, zonder toorn: zonder nijd, zonder haaljhij maakte oe iekening van zijn leven met vaste hand op.... het tekort was niet te dekk'en... net bankroet was daar, daarom snel een einde gemaakt een eerljjk einde; zonder bedenken, zonder verontschuldiging van zijn fouten, een einde als man van eer Werd er niet zacht aan zijn deur o-el klopt? - B Of suisde het van opgewondonheid in zijn ooren? Hij luisterde. Daar werd wejer geklopt. 5nel stond hij op, ging naar de deur en deed open.... maar verbaasd verschrikt, week hij terug. Voor hem stond miss Jefferson, nog in het rijkleed, maar zonder hoed en hand- schoenen. Met de eene hand hield t\j het Zwarte rijkleed op, zoodat de fijne lak- laarsjes met de :Slveren sporen te zien waren, de andere hand stak zij hem toe, om de lippen een glimlach. Waar blijft u dan, langslaper? riep Bij het aanbieden dezier artikelen wordt om den verkoop te vergemakkelijken, nog beweerd. dat zij in Duitschland tocgestaan zijn, hetgeen cen oesliste onwaartieid is. Men zij dus gewaarschuwd. Het is duidelijk, dat door dergelijke mid- delcn ondeugdelijk vleesch het aanzien van goede waar gegeven ^al kunnen worden, en de publieke gezondheid afdus ernstig gevaar zal kunnen foopen. AI behoeft onze voortreiffeljjke gist en vleescinwarenindustrie niet bevreesd te zijn voor een zoodanige unfaire concurrentie, is het toch zeer wenschelijk in het algemeen belang, den invoer en verkoop van derge lijke vervalschingsmiddelen te belett'en. F. W. N. HUGENHOLTZ. f Vannacht is het sociaal-democratische lid van de Tweede Kamer de heer F. W. N. Hugenholtz, te Utrecht op haast 56jarigen leeftijd overleden. Op het late uur, waarop we dit bericht ontvangen, moeten we vol- staan met de mededeeling, dat de heer Hu genholtz op 24 Juni 1868 geboren is, dat hij na het gymnasium afgeloopen te hebben theologie heeft gestudeerd en nog eenigen tijd predikant is geweest. Behalve lid van de Tweede Kamer, dat hij sinds September 1901 geweest is, heeft hij ook zitting gehad in den gemeenteraad van 's Gravenhage Verder was hij lid vas het algemeen college van toezicht, bijstand en advies voor het Rijkstucht- en opvoediingswezen en ambte- naar der reclasseering. In de Tweede Ka mer was hij de marinespecialiteit zijner fractie Bij de behandeling van de begroo- ting van marine voor dit jaar heeft men zijn rede echter gemist, hij was toen al ziek zoodat de heer Duys hem vervangen moest. NEDERLAND—POLEN. Volgens een Orient-bericht uit Warschau zou er thans eenige voortgang gemaakt worden met de besprekingen, welke moe ten leiden tot een handelsverdrag tussc'nen Nederland en Polen. GEHEIMZINN1Q BEZOEK. Onlangs is gemeld, dat ongeveer 2000 geweerpatronen in de gemeente Diepen- veen spoorloos zouden zijn verdweneu. Dat bericht werd later tegensprokene waren geen geweerpatronen zoek en ook niet zoek gewe®st. Toch werd er, naar hef Deventer Dagblad meldt, van militair-justi- tieele zijde verder gezocht, waarnaar, wou men niet zeggen. Vrijdagmorgen is er nu op het bureau van het Deventer Dgfol. een „ais 'heer ge- kleed" persoon gekomen, die aan de re- dactie een bericht ter plaatsing aanbood, waarvan de hoofdinhoud was, dat de ge weerpatronen niet edit, maar alleen ,,ad- ministratief zoek zijn geweiest Maar, zoo zei hij, u moogt niet weten, van wien het bericht komt. En daar bleef hij bij, ook wou hij niet zeggen, wie hij was. GEEN SUBS1DIE VAN HET RIJK. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft medegedeeld, dat hij niet kan besluiten, aan de gemeente Arnhem over 1923 een rijkssubsidie in de kosten van steunverleening ter bestrijding van werk- loosheid toe te kennen, o.a. op grond, dat de Staat zelf nog met aanzienlijke tekorten te kampen heeft. SPGORWEGPERSONEEL. De Prot. Chr. Bond van spoor- en tram- wegpersoneel heeft op een brief van de Nederl. Vereeniging van spoor- en tram- wegpersoneel om te komen tot een eenheids- organisatie van spoorwegpersoneel, afwij- zend geantwoord. DE AMBTENAARSSALARISSEN. Naar de „Msb." mededeelt, heeft ook het hoofdbestuur van den R.-K. Bond van P. T. T.-person,eel „St. Petrus" in principe be sloten om te gaan procedeeren in verband met de salarisvermindering. zij hem toe. Dat heeft gisternachti ze- ker lang geduurd? De majoor veftelde mij er reeds an en Edmund zptte een zeer ernstig gezjoht, toen hij hoordc dat ge tot den morgen aan de spcjeltafei ht'bt gezeten. Kateu hier? Ja, ik ben hier. Vergeefs zodit ik u in den salon en in de eetkamer. De be- diende zei mij, dat u op uw kamqr was gegaan en niet aan het diner zou komen daarom wilde ik vragen hoe het met u was. Heel vriendclijk. Zij keek hem mejt een Snellen, uitvor- schenden blik aan en trad de kamer binnen, terwijl zij de deur achte[r zich sfoot. Hallo, Ferdinand, riep zij wat mankeert u? Wat ernstig gezjcht zet ge. Ik was met ernstigen atbeid bezig. U met ernstigen arbeid? Dat is im- mers heebmaa' iets nieuws. En mag m«n hooren, wat soort die ernstige arbeid wel is? Hier schijnt tegenwoordig wel alp's met ernstigen arbeid bezig te zijn. Edmund sprak op den wandelrit over niets anders dan zijn werk, ik moest met hefn op het veld rijden, waar de menschen workfen, in het bosch. waar men boomen velde, in den zaagmolen, waar lange planken ge- zaagd werden het was verschrikkelijk. En nu kom ik thuis om met u wat te bab- belen, daar zit ook gij bij ernstigen atbeid. Het is werkelijk al te vervelend. Haar blik zweefde door de kamer en bleef op de schrijftafel rusten. Haar oogen schenen zich te verwijden en kregen een verschrikte uitdrukking. Vlug trad zij naar de schrijftafel en greep het wap^n. Wat moet dat pist|3oi hier? vroeg DE ZONDAG EN DE VOETBALTREINEN De heer Kersten heeft tot den Minister van Waterstaat de volgende vragen gericht: Is het U. E. bekend, dat op Zondag 27 April hi. ten dienste van den Nederland- schen Voetbalbond voor een wedstrijd te Antwerpen twee extra ireinen zijn ingelegd op het baanvak AmsterdamEsschen vice versa? Acht U. E. zich niet geroepen dergelijke ontheiliging van den dag des Heeren te ver- hinderen, hetzij rechtstreeks of, indiien de vriiheid van beheer der spoorwegen dit niet toelaat, door den overwegenden invloed, dien de Staat op de spoorwegen oefenen kan? middensta\tdsraad. In de laatste vergaderingen van d«n Mid- denstandsraad Zijn o.m. de volgende pun- ten besproken Verhooging tabaksaccijns. De raad heeft den minister van Finanden de ernstige be zwaren kenbaar gemaakt, die de midden- stand heeft tlegen het voornemen van de regeering, den tabaksaccijns te verhoogen. De tabaks- en sigarennijverheid en -handel zijn ,zoo werd gezegd nog niet de gevol- gen te boven van de algemeene malaise, die nog verergerd werd door de invoering van den accijns op een zeer ongunstig tijd- stip, verhooging van den accijns zou dezen tak van handel en nijverheid opnitjuw zjwaar treffen en de nade|elen. aan het geldende systeem van belasting verbonden, vermeerderen. Waar tal van takken van bedrijf, die wat het karakter van weelde aangaat, in dezelfde omstandigheden ver- keeren als de tabaksindi.strie, onbelasf blij- ven, zou de verhooging van den tabaks accijns, de tabaksindustrie bij uitbtek in een niet te verdedigen uitzonaeringsposi- tie plaatsen. Het' feit, dat het zooveei ge- makkelijker is, den tabaksaccijns te ver hoogen dan nieuwe bronneU voor belas- tingheffing aan te boren, kan tjoch kwa- lijk een rechtsgrond vormen om tot die ver hooging over te gaan. De Raad gaf den minister dan ook in overweging, na te gaan of het mogelijk zou zijn, de benoodigde gelden te vindtn uit belasting op andere takken van be drijf en braclit in herinnering dat indertjijd minister De Vries voornemens was., een speciale weeldejbelmsting in te voeren. Aanvangsuur bakkerijen. Den minister van atbeid, handel en nijverheid is in over weging gegeven, art. 15 der Arbejdswet zoodanig te wijzigen, "dat a I It-rw Age de bakkerijen te 5 uur den arbeid kunnen aanvangen. Uit besprekingen met organisa- ties en van gezellen is den Raad gebleken dat bij behoud van het huidige aanvangs uur van 6 uur het aan het kleinbedrijf niet mogelijk is, op het oogenblik waarop het wettelijk bezorguur begint, voldoende hoe- veelheden brood van dc^elijke hoedanjg- heid beschikbaar te hebben. Het verschui- ven van het bezorguur op 11 uur zou aanstelling van meer personcjel, voor de broodbezorging vereischen, waardoor d<? distributie, d^e nu reeds 3.5 a 4 ctt per brood kost, nog duurder zou worden. Mocht tot wetswijziging met kunnen worden overgegaan, zoo verzoekt de Raad subsidiair, dat de dispensatie ten aanzien van het aanvangsuur, die thans reeds voqi- alle gemeenten behoudens een 60tal be- staat zooveei mogelijk ook tot dit 60taj zou uitgebreid worden. Vliegende winkels. De Raad heeft tot den minister van Binnenlandsche Zaken en Lanci'bouw het verzjoek gericht om, overeenkomstig vroegere toezeggingen van de regeering, in het voorontwerp tot wijziging van de forensenbelasting tevens een regeiing op te nemen tot beeindiging van den onbillijken voorsprong, dien op het stuk van belasting de vliegende winkels boven den gevestigden winkelstand hebben. Automatische meet- en wceginstrumenten. De Raad heeft den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid bericht, zich te kun- zij met verborgen angst in haar stem. Neem u in adht, zei Ferdinand heesch het is geladen. Hun blikken ontmoetten elkaar. Zwij gend stond en ^ij een poos tegenover elkaar, een zacht rood steeg op in zijn wangen, hij kon den blik harer oogen niet verdragen, hij- voelde, dat zij in zijn hart las en dat al zijn geheime gedachten open en bloot voor haar lagen. Hij sloeg den blik neer en wenddc zich af. Heeft dat ding iets met uw ernstigen arbeid te maken? vroeg zij met bevende stem. Ja, stiet hij uit, het zjal mijn^ern- stigen arbeid voftooien. Zij kromp ineen. Toen hief zij langzaam het wapen op, bekeek het, zag naar hem en plotseling vloog een glimlach over haar gezicht en zij hief trots het schoone gelaat op. Vlug ging zij naar het open venster. spande den haan, hield het pistool het venster uit en drukte af. Wat doet u, Kate? riep hij en wildo haar bij den arm vatten. Maar het schot kraakte en vorjoeg een schaar duiven, welke op een boom zat en nu met kleppende vleugelslag wegvluchtte. Met een verachtelijkein glimlach wierp zij toen het afgeschoten wapen weg. Daar- na sloeg zij de armen over elkander en zdi met diepen stem Zoo... het werk zou geeindigd zijn.... en nu, vertel op. Ik he'b u niets te vertjellen, antwoord- de hij trots. Toen trad zij dicht naar hem toe. legde de hand op zijn arm en keek hem aan. nen vereenigen met het denkbeeld, aan gebruikers van automatische weeginstpu- menten voor te schrijven, t«n sttel geijkte gewic'nten voorhanden te hcbben, opdat met gebruikmaking daarvan aan de klanten die zulks wenschen de nauwkcprighejd van het gebezigde weeginstrumenti kan worden aangetoond. Door deze control© van het publiek is het niet, noodig, dat van staatswege de automatische woeginv strumenten worden gekeprd, waarmee be- langrijke kosten zouden gepaard gaan. EEN THEOLGGISCHE SCHOOL IN SPE. Ds. G. H. Kersten, het Tweede Kamerlid, ijvert in zijn qualiteit van voorganger der Gereformeerde gemeente voor een officieele opleiding van predikanten bij deze gerefor meerde gemeenten. Deze hebben nog geen „theologische school" of ander opleidings- instituut, behalve dan in zooverre, dat de hard werkende Ds. Kersten bij zich aan huis aan enkele geloofsgenooten een zekere opleiding voor het predikambt verschaft. Ds. Kersten is nu al sinds vele maanden bezig geld bijeen te brengen voor een school en geeft nu en dan in zijn blaadje ,,De Saambinder" verslag van het resultaat. Oorspronkelijk kwamen de giften nogal ruim binnen, maar in het laatste nummer lezen wij: ,,'t Liep diitmaal niet zoo hard met de giften; slechts een goede f 260, tegen ruim f 1800 den vorigen keer. Ik vrees, dat ik de gevraagde som niet krijg. Dat zal me spijten. Want als in '25 het geld niet bijeen is, zal het nog drie jaren duren eer eene beslissing kan genomen worden. Behalve aan de opleiding zelf, zal dit schade doen aan de rust in de Kerkem." DE BELOODSING DER WESTER-SCHELDE. Naar wij vernemen is een nieuwe rege iing tot stand gekomen inzake het belood- sen op de Wester-Schelde. Het Belgisch loodswezen zal geheel vrij zijn in de uitoefening van den loodsdienst in de Wielingen, doch verbindt zich in en van het Oostgat en de Deurloo niet meer dan een loodsvaartuig te laten kruisen. Het Nederlandsch loodswezen zal ge heel vrij zijn, wat betreft het uitvoeren van den loodsdienst in het Oostgat en de Deur loo, en verplicht zich in .en voor de Wielin gen niet meer dan een loodsvaartuig te laten kruisen. De voor den loodsdienst in de Wielingen bestemde vaartuigen van beide loodsdiens- ten zullen geen schepen beloodsen mogen bestemd voor Deurloo en Oostgat, en even- min omgekeerd. POSTCHeQUE- EN GIRODIENST. De commissie-Konig is met haar rapport betreffende het meest gewenschte stelsel, dat bij de heropening van den postcheque- en girodienst zal moeten worden gevolgd, gereed. De commissie verklaart zich niet bevoegd definitieve voorstellen aan de re geering te doen. verlenging van het schoen- WETJE? Naar de Haagsche redaci^ur der Msb. verneemt overweogt de Regeering thans of het gewenscht is ook al wordt, op het oogenblik de behoefte aan een invoerver- bod voor schoenen niet zoo gevbeld, het Schoenenwetje ook na 1 Juli nog eenigen tijd te doen verlengen, opdat' de regeering de bevoegdheid heeft om, mocht een in- voerverbod weer noodig worden, dit in werking te doen treden. SPLITSING IN DE COMMUNlSTISCHE PARTIJ. Zondag vond te Haarlem een landUijk© vergadering plaats van de oppositie in de Communistische partij. Besproken werd de houding, die de oppositie had aan te ne- men, na het compromis dat op het Rotter- damsch congres tot stand was gekomen. Algemeen werd geconstateerd, dat Bouw- Ferdinand, zei ze met bevende stem houdt u niet meer van mij? Hij sloeg de handen voor het gelaat. Meer dan mijn leven, kreunde hij en dat werd mijn verderf En als ik u red? U kan mij niet redden.... tenzij ik eer- loos zou willen worden. Welke woorden? Maar slechts wopr- den, Ferdinand. Ik weet, ge hebt gisjer- nacht gcspeeld en verloren. Is het dat, be- schik over mijn kas. Zwij'g. Als het slechts datl ware. Wat is het anders? Ik sta aan het einde.... vraag niets meer... ik wil niet inper... neen, ik wil niet eerloos Zijn. Zij trad verbaasd een schrede van hem terug. Ik begrijp uw begrip van eer niet geheel, zei ze toen met licht'e ironie in haar glimlach. Maar ik gelioof u 'te begrijpen. Is u dezelfde man, die op Plat? da de overwinning behaalde? Heb ik mij in u vergist, toen ik u voor man van niet te buigen wilskracht aan zag die zich, on- bevreesd voor alien, zijn plpats in het leven en.... in de liefde weet te veroveren? Zwijg, zwijg. Wilt ook gij mij in veizoeking brengen, als straks de majoor? Wilt ook gij mijn eer ontrooven? En als ik u daarvoor mijn liefde geef? Zij boog zich tot hem over en keek hem uitvorschend aan. Kom, vertel me wat je kwelj Hij sprak in korte, afgebroken zinnen van zijn onhoudbaren toestand, van het schurkachtige plan van den majoor, van man, Sneevliet, en Biendstcder, die de meerderheid der oppositie in de delegatie naar 't Rotterdamsch congres vormden volkomen eigenmachtig toti t sluiten van een compromis waren overgegaan, en daar- bij de eischen die door de oppositie van het congres waren opgesteld hadden los- gelaten. Daarom was men van oordeel, dat de oppositie op geen enkele wijze gebonden was door het bedoelde compromis. Na ernstige 'besprekingen van den toestand, ontstaan na hef congres, kwam men tot de conclusie, dat het voor de opposite onmogelijk zou zijn Janger haar inzichten binnen de partij te proclamcercn. Men besloot over te gaan tbt het vor men van een Bond van communistische strijd- en propagandaclubs. Te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, Utire.cht; Haar lem, Zaandam en eenige andere plaatsen zullen onmiddellijk afdeelingen worden ge- vormd. DE TOESTAND. Het is altijd hachelijk op voorloopige gegevens van iets zoo wisselvalligs als een verkiezing af te gaan. Zoo hebben wij eergisteren schrijft de N. R. Crt. de veron- derstelling geuit, dat het Fransche regee- ringsblok wellicht eenige zetels zou verlie- zen, doch niettemin een voldoende meer derheid in de nieuw Kamer zou houden. De verschuiving naar links is echter veel groo- ter geworden dan te voorzien was, immers de kern van het nationale blok, de republi- keinen en de republikeinsche linkerzijde heeft 127 zetels verloren; terwijl het linker- blok van radicalen en socialisten 97 heeft gewonnen en de communisten 17. Het nationale blok is met zijn 263 zetels thans in de minderheid geraakt, aangezien het linkerblok er 268 bezet. Dit kenmerkt den uitslag van de verkiezing, die ontegen- zeggelijk voor de regeering een nederlaag voor de oppositie een overwinning is. Het Fransche volk heeft zich van het Poincaris- me afgekeerd en ondubbelzinnig te kennen gegeven, dat het een anderen koers wenscht, een koers waarvan het de richting door zijn gebleken voorkeur voor het linkerblok ook eenigszins heeft aangegeven. Als vanzelf dringt zich de vraag op, wat dien verrassenden keer in het inzicht der Fransche kiezers heeft gebracht. Vermoede- lijk spelen redenen zoowel van ideeelen als stoffelijken aard een rol. Op den dag voor de verkiezing verzekerde een Duitsch hoogleeraar, die een studiereis door Frank- rijk had gedaan, den Parijschen correspon dent van het Berliner Tagebl.: „des Fran- zosische Volk wil Verstandiging met Deutschland". De journalist meende ach- ter die uitspraak een vraagteeken te moe ten zetten, doch seinde ze niettemin over, omdat zijn zegsman een zoo onbevooroor- deeld waarneiner was. Inderdaad hebben de verkiezingen hem in zoover gelijk ge geven, dat die verschuiving naar links een wraking is van de onder Poincare ver ge- dreven prestige-politiek, die Frankrijk mis- schien veel gezag, doch stellig'weinig voordeel opleverde. Men moet niet verge- ten, dat het nationale blok in 1919 tot stand is gekomen en toen bij de verkiezingen zijn geduchte meerderheid heeft verworven on der de leuze „le Boche payera". Sedert dien heeft de Fransche kiezer, vooral tijdens de Roerbezetting, door scherpe belastingver- hooging en daling van de frank, ervaren, dat daarop heel veel viel af te dingen. Hij heeft zich klaarblijkelijk bekocht gevoeld en thans het nationale blok zijn bescheid ge geven. Voor president Milerand, de vader van het blok. is dit bescheid eveneens een consilium abeundi, hetgeen hij ook zelf heeft erkend in zijn enkele weken geleden verschenen officieuse mededeeling, dat hij zou aftreden, als de kiezers niet met de zijn liefde voor haar, van zijn berouw den broeder, die steeds zoo goed voOr hem was geweest, t© hdbben bedrogen, van zijn besluit, aan dat alles een einde te maken. Zij hoorde hem bedaard aan. Haar be sluit stond vast!. Ja, zei ze w*ij zullen er een eind aan maken. Ik wil niet de echtgenoot?' van uw broeder worden.... dat is de eenige on- lossing. En mijn broeder? Hij zal zich weten te tToosten, ant- woordde zij. Maar zonder jou is hij gcrui'neeifd, ook al 'kon hij je Ijefde vergeten. Ik ben rijk genoeg om mij de vrijh©id te koopen, zei ze troWn. Hij (mag de helft van mijn geld nemen, als ik daar voor je liefde kan winnen Ferdinand. Kate, Kate; tfhans weef ik dat je mij liefhebt. Heb je daar ooit aan getwijfeld? Ik weet niets meter, ik weetj slechts dat ik je lief heb.... en dat ik ztonder je liefde zou sterven. En hij zonk aan haar vocten neer «n verborg snikkend zijn gezicht in de plooien van haar kleed. Zij hoorden niet het kloppen aan de deur, zij zagen niet, hoe deZe reeds open ging en schrikten eerst op, foen een beven de stem riep; Ferdinand. Daar zagen zij Edmund met doodsbleek gelaat op den drempef staan. (Wordt vervolgd). 1 ENSCHE CO U RANT s? Burgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN maken bokend. dat op 9 Mei 1924isinge- komen een verzoekschrift van MATHILDE ROSALIA VERANNEMAN, van beroep logeinenthoudster, wo- nende te Ter Neuzen, om vergunning voor den ver- koop van sterken drank in het klein, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de bovevlokaliteit van het perceel kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, sectie C No. 3995, plaatselijk gemerkt 5 gelegen aan den Schutlershofweg aldaar. Bezwaren tegen iiet verleenen van deze vergunning kunnen binnen twee weken na dagteekening dezer bekendrnaking schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders worden ingediend. Ter Neuzen, den 14den Mei 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 1