HoogwatergetijteTerNeuzen. BURGERLIiKE STAND. is. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. D A G E N. Voorm. Nam Zaterdag 10 Mei 5.18 5.40 Zondag 11 6.05 6.34 Maandag 12 n 7.08 7.46 Dinsdag 13 8.25 9.06 Woensdag 14 9.44 10.18 Donderdag 15 10.50 11.17 Vrij dag 16 11.43 EF.N 18-PONDS 18-IARlGE ZOEKT EEN VROUW. De bekende sinjeur Mike Dandy van het circus Madison Square te N©w-York zioekt een vrouw. 't Zal een toqr wprden want Mike Dandy is 18 inches groot (45 centi meter) en wecjgt maar 18 pond. Maar aan den anderen kant is hij aoo jgeziic(n ais „schoothondje" dat zijn coilega-circusgas- ten meermalen razend-jaloersqii op hem zijn geweest. Leelijk is hij niet. En ernstig is hij wlei. Want hij maakt thans zoo voort met zijn tromvplannen, dat hij reeds he eft aange- kondigd slcchts zelf-g©schreven en zdrLge- adresseerde briGven te zuilen inzien. Pejr radio-geluidsversterker heeft hij zich aldus tot de wereid gericht: Ik vat mijn aan- staand huwelijk om den drommei niet op als een grapje. Qeen heiliger insteHing dan het huwelijk. Van de vele vrouwen die ik reods mociit ontmo®ten boezemden slechts weinig mij eenig werkelijk belang in. En zij, die ik graag had widen h©bben, ont- glipteri mij Eens wilde ik een schaiijje in St. Louis om haar hand vragen, doch ik sliep in haar mof in Nu wil ik nog een mag©re, noch ©en dik- ke vrouw, doch een tusschenmodql, dat mij de besc'nikking laat over de helft van mijn inkomen. Mijn toekomstig© mag voor elgen pl«zier een boerderij beginnen ats het circuslev-en haar zou verveien: ik zal trouw blijven en haar eiken dag een prent- briefkaart sturen EEN MASSA-OEVECHT IN DE STRATEN VAN TUNIS. Kleine oorzaken hebben grooito gevol- gen. Dat ondervond dezer dagen een kell- ner te Tunis. Een van zijn klanten een inlandsch militair ging zonder te b©ta- Ien heen. De kejljier, die dit bemerkte ging den man onmiddellijk achtjerna en sprak hem aan. Er ontstond een woorden- wisseling tussqhen beiden, waarin zich weldra ook de omstanders mengden. En- kele Joden kozen partij1 voor den kelliner, die het recht aan zijn zijde had. Een aan- tal Mohammedanen sprongen in de bres voor den wanbetaler. Het duurde niet lang, of de twistenden raakten handgqmeen. Een menigt© van naar sqhatting 6000 personen verzamelde zich rondom de vech- tenden. Een troep Mohammqdanen deed een aanval op v©rscheiddne door Joden bewoonde huizen. De drie voornaamste cafe's werden g©plunderd, het aanwezige 'kasgeld gesto!©n en de eigenaren mishan- deld. Een volksrestaurant werd in. brand gestoken en een offider van de garde van den bey, die in burger passeerde, werd voor een Jood aang«zien en ernstig mis- handeld door eenige Mohammeldanen, die riepen: „SIaat hem dood''. Nadat de politie aan d©ze tooneelen een einde had gemaakt, bleejji het dat er tal van gewonden waren, van wie sommigen in een vrij ernstige toqstand verkeerden. De autoriteiten hebbun strenge maatrege- len genomen, teneinde herhaliug te voor- komen. TOONEELSPELERS OP HET TOONEEL AFQERANSELD. Te Tsjernowits zijn de voorstellingen van het Joodsche tooneel in de plaatselijke mu- zieksocieteit tot een rel verloopen. Toen bekend werd, dat het gezelsdhap zou optre- den, hebben Roemeensche studenten den prelect der politie verzocht de uitvoering niet te laten doorgaan. Hij zeide neen, en zij namen zich voor zelf en hardhandig hun zin door te drijven. Toen de studenten 's avonds om 9 uur kwamen aanstormen, hield een gewapende wacht hen tegen. Maar om 11 uur wankel- de een tooneelspeler ontzet op de planken terug: en in een ommezien zag de zaal, hoe het tooneel zich vulde met gewapende studenten. De acteurs kregen de kans niet te ontsnappen en moesten alien over de knie. Het publiek werd bevangen door een paniek en trachtte naar buiten te komen uit vrees, dat de studenten den boel in brand zouden steken. Kinderen schreiden, vrou wen schreeuwden, en velen kwamen onder den voet. Het werd een ergerlijk en jammerlijk i.ets. De binnendringers, die over daken en schuttingen geklommen waren, om hun zin te krijgen, ontzagen niemand en niets. Zelfs menschen, die in gesloten rijtuigen weg- reden, werden eruit gehaald en afgeranseld. En als men nu nuohter vraagt: „waar om dan zouden de bladen het zelf niet goed weten, SNURKEN. Het schijnt, dat een Fransch geleerde na jaren lange studie een onfeilbaar genees- middel gevonden heeft tegen het snurken. Volgens zijn bewering staat het vast, dat de hinderlijke snurkgeluiden, die reeds zoo me- nig mensch den nacht bedierven en die zoo- veel echtelijke scenes op hun geweten heb ben, een gevolg zijn van een vernauwing van den doorgang tusschen neus en keelgat en hij voegt erbij, dat dit abnormale ver- schijnsel meer in de groote steden voorkomt dan op het platteland. Snurken wordt veroorzaakt aldus de Fransche geleerde door een trilling van het zachte verhemelte, die plaats vindt als men met open mond slaapt. De open mond is een gevolg van verstopping der neus- wegen, waardoor het onmogelijk is, kalm en rustig adem te halen, Zoo'n neusverstop- ping kan van toevalligen aard zijn, zij kan veroorzaakt worden door een gewone ver- koudheid, kan echter ook samenhaingen met een verdikking van het tusschenschot, dat de neusholte in tweeen verdeelt of door een oortwoekering in den neus. Als het kwaad (van weliken aard het dan ook moge zijn) uit den weg wordt geruimd, zal het snur ken onmiddellijk ophouden. Hoe belangrijk het is, dat kinderen on- gestoord door den .neus kunnen ademen, is reeds lang van algemeene bekendheid. Sta- tistieken hebben bewezen, dat op de dertig kinderen 6en is, die niet door den neus kan ademhalen. De onnatuurlijke mondadem- haling werkt ongunstig op de ontwikkeling van het kind. Zij komt evenveel voor bij plattelandskinderen als bij de stadlsjeugd, hoewel het toch vastsitaat, dat de stedeling veel meer sitof inademt en dus vaker een versitopten neus moet hebben dan de buiten- menisch. Wie vrij door den neus kan ademhalen, zal met snurken en rustig slapen! ZOU HET BATEN? In de hoop, dat zelfs inbrekersharten bewogen kunnen worden, doet een Lon densche dame, in de Engelache bladen eeri beroep op de twee mannen, die tijdens haar afwezigheid haar woning binnenslopen. Zij stalen alles wat van hun gading was, waar onder het miniatuurportret van mrs. Haines gestorven kind het eenige, dat zij van haar beveling had. DRIE KLEINE JONGENS, afkoms ig uit het dorp Hornchurch (Essex, Engeland), hebben op eigen initiatief een toebje van 40 K M. ondernomen met 'n klei- nen motor, dien ze zelf als een stuk oud roest voor hun spaargeld hadden geLocht en op gang hadden weten te brengenhet ding werkte uitstekend. De knapen, resp. 7, 8 en 11 jaar oud, reden tot Southend toe. Daar er maar een tegelijk kon rijden, begaven de niet-rijders zich telkens naar een afgespvoken plaats, waar de //motorman" die hun vooruitgereden was, hen opwachtte en een zijner kameraden in de gelegenheid stelde om zijn hart op te halen van "de exiteerende sport. Te Southend begaven zij zich naar een huis, waar zij vertelden, dat zij sinds den morgen niets gegeten hadden en door de medelijdende bewoners van voedsel werden voorzien. Inmiddels waren de ouders der knapen ongerust geworden over hun wegblijven totdat de beangstigde menschen bericht uit Southend ontvingen, dat hun veelbe- lovende spruiten zich veilig en wel op een politiebureau aldaar bevonden. WAT IS GELD? H Het ligt voor de hand, dat ieder, die ver een of andere zaak spreekt, dit doet n termeu, welke aan zijn ambt, zijn beroep, zijn bedrijf herinneren. Zoo kan men zich het volgende voor- stellen bij het beantwoorden van de vraag „wat is geld De koopman zegtGeld is de ziel van de negotie. De geneesheer zegtGeld is de hoofd- zenuw in het maatschappelijk organisme De advocaatGeld is de laatste instantie tot beeindiging van elken strijd. De natuurkundigeGeld is de magneet, welke alle handen tot zich trekt. De letterkundige Geld is de schoonste taal welke doer alle menschen op den aardbol verstaan wordt. De toonkunstenaar Geld is de schoonste muziek, voor velen de eenige „toekomst- muziek". De tooneelspeler Geld speelt de hoofdrol op het wereldtooneel. De mathematicus Geld is het getal, dat 'n groote waarde heeft bij een geheele reeks van menschelijke nullen. De redacteur Geld is in de wereid, wat 'n hoofdartikel in een courant ishet geeft den toon aaD. De kunstenaarGeld is de grondkleur der geheele wereid. De spelerGeld is de winst in het men- schelijk, kaartspel. De smid Het geld maakt recht wat krom De weldadige Geld is het middel om wel te doen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie! In mijn laatste ingezonden stuk betreffende de wijze, waarop de heer Van der Hegige Zijmen als adviseur van sommige gemeentem de be- langen dier gemeenten meent te moeten die- nen, riep ik het oordeel der publieke opinie over de door mij in het licht gestelde feiten in. Daaraan ontleende iemand, die zijn naam liever niet schijnt te noemen, de vrijheid om zich als vertegenwoordiger van de publieke opanie op te werpen. Hij houde mij ten goede, dat ik hem als zoodanig niet erken. Wie de publieke opinie meent te mogen vertegenwoor- digan, is naar mijn meening in de eerste plaats verplicht zich bekend te maken, opdat ieder kan beoordeelen, in hoeverre hij gerechtigd is zulks te doen. Maar bovendien verklaart hij zelf tegenwoordig te zjjn geweest op de ver- gedering in Ter Neuzen. Nu is de heer Van der Hegge Zijnen na die vergadering een in gezonden stuk in Uw blad gaan schrijven, na- tuurlijk niet om nog eens tegenover degenen, die de vergadering hadden bijgewoond, te her- halen wat hij daar had gezegd, maar om ook bij het publiek buiten die vergadering stem ming te maken tegen de P. Z. E. M. Toen ik dan ook in mijn vorig ingezonden stuk het oor deel der publieke opinie inriep, had ik, zooals voor de hand ligt, het oog op het publiek, waarvoor de heer Van der Hegge Zijnen in gezonden stukken was gaan schrijven en tot dat publiek behoort, volgens zijn eigen ver- klaring, deze onbekende medestander van den heer Van der Hegge Zijnen niet. Hoewel hij dus door mjj als vertegenwoor diger van de publieke opinie in alle opzichten wordt gewraakt, wil ik hem toch gaarne dit- maal nog in het publiek van antwoord dienen, zulks omdat de P. Z. E. M. allerminst het licht schuwt en ik er integendeel prijs op stel, dat het voor het publiek, waarvoor de heer Van der Hegge Zijnen ingezonden stukken is gaan schrijven goed duidelijk wordt, welke middelen worden te baat genomen om de P. Z. E. M. verdacht te maken. Vooraf ga de algemeene opmerking, dat mijn onbekende bestrijder mij mijn taak al zeer ge- makkelijk maakt, omdat zijn beweringen van a tot z onjuist zijn en dus zijn op die bewerin gen gebaseerde beschouwingen alien grond missen. In z(jin eerste punt geeft X als zijn opinie te kennen, dat het de vergadering duidelijk was, dat aan het contract, dat vanwege de P. Z. E. M. aan de gemeenten aangeboden wordt, groote fouten kleven en dat dit contract ge- noemd mag worden een overeenkomst, af te sluiten tusschen den Leeuw en het Lam. Te genover die opinie van X staat de mijne, dat sommige gemeentebesturen, als gevolg van de verdachtmakende actie van den heer Van der Hegge Zjjnen, spoken zien. Tusschen twee haakjes moge worden opgemerkt, dat een ad viseur volstrekt niet onpartijdig is, doch er persoonlijk belang bij heeft om de gemeente wijs te maken, dat ze tegenover een provin- ciaal bedrijf op hun hoede moeten zijn en dus goed doen met een adviseur in den arm te nemen. Het is voor de P. Z. E. M. echter ook van belang, dat de bedrijven der aangesloten gemeenten goed rendeeren. In zijn tweede punt beweert mijn onbekende tegenstander, dat ik de fouten van het normale contract zou hebben toegegeven, vermits ik na afioop van de „zakelijke en duidelijlce" uiteen- zetting door den heer Van der Hegge Zijnen en met welke uiteenzetting ik volgens mede- deeling in die vergadering te voren was in kennis gesteld, daartegen hoegenaamd niets had in te brengen. Het is bepaald vermakelijk te lezen hoe za- kelijk en duidelijk deze natuurlijk zeer ter zake kundige medestander van den heer Van der Hegge Zijnen diens uiteenzetting vond en hoe ik daartegen hoegenaamd niets had in te bren gen. Even verder (doch dit komt bij het vol gende punt ter sprake) releveert hij zelf de interrupties, die plaats hadden. Wanneer het dus waar is, dat ik tegen het betoog van den heer Van der Hegge Zijnen hoegenaamd niets had in te brengen, dan hebben de heeren ge- interrumpeerd tegen „hoegenaamd niets", evenals de heer Van der Hegge Zijnen, zooals ik in mijn vorig stukje heb aangetoond en waarvan bestrijding tot dusverre achterwege bleef, ook vecht tegen „hoegenaamd niets", namelijk tegen een contract, dat toch nietig is. De aandacht moet hier ook nog gevestigd worden op een onjuiste mededeeling in de ver gadering te Ter Neuzen, die hier thans pu- bliekelijk wordt herhaald, als zou ik met de door den heer Van der Hegge Zijnen in die ver gadering te geven uiteenzetting van te voren in kennis zijn gesteld. Wat dit betreft, meen ik niet beter te kunnen doen, dan hier te laten volgen een woordelijk afschrift van het door' mij van den heer Van der Hegge Zijnen ont- vangen desbetreffend schrijven: „Ik ontving van het best uur der Vereeniging „van Burgemeesters en Secretarissen in Oost- „Zeeuwsch-Vlaanderen de uitnoodiging om op „19 Februari a.s. voor de leden en de Dagelijk- „sche Besturen te komen spreken over de be- „zwaren en moeilijkheden verbonden aan de „door Uwe Maatschappij aangeboden stroom- „leveringcontracten, voor welke vergadering U „naar ik vemeem eveneens een uitnoodiging „hebt ontvangen. Het bovengenoemd bestuur „verzoekt mij U vooraf in kennis te willen stel- „len met de hoofdtrekken der door mij te be- „spreken punten. Daaraan gaarne gevolg ge- „vende, heb ik de eer U te l^erichten, dat ik „mij in hoofdzaak zal houden aan de U be- „kende opmerkingen, welke ik destijds maakte „bij de behandeling dezer contracten voor de „gemeente Zaamslag en Stoppel.dijk, terwijl ik „mij voorstel eveneens nog ter sprake te bren- „gen de garantieverklaring als aangeboden aan ,,de gemeente Stoppeldijk". Dat was alles. Ieder kan nu zelf beoordeelen, in hoeverre ik eene uiteenzetting had ontvan gen. En ieder kan nu ook beoordeelen en hier- mede komen wij aan het 3e punt in hoeverre ik het recht had om op de vergadering te Ter Neuzen de garantieverklaring, als aangeboden aan de gemeente Stoppeldijk, in bescherming te nemen. Ten aanzien van dit garantieconfcract is, mijnheer de Redacteur, eerst door den heer Van der Hegge Zijnen beweerd, dat het door Uwen verslaggever clandestien in het verslag was binnengesmokkeld. Ik heb de onjuistheid van deze bewering aangetoond. Nu beweert X, dat het aan de besprekingen is binnenge smokkeld. Hij zegt er niet bij door wien dit, naar zijn meening, is geschied maar zal wel bedoelen, dat ik het heb gedaan. Het betoog van den heer Van der Hegge Zijnen was im- mers zoo zakelijk als maar mogelijk was. Even zou ik nu willen opmerken, dat de heer Van der Hegge Zijnen mij die garantieverklaring had opgegeven als punt van bespreking, wel niet, onder toevoeging van een uiteenzetting, maar die kon ik er wel bjj denken, en voorts, dat hij die garantieverklaring vol gens de eigen woorden van X ook op de vergadering heeft genoemd. Veel heeft hij er niet van gezegd, dat is waar en daarvoor heeft hij natuurlijk zijn goede rede- nen gehad, hoewel het toch eigenlijk heelemaal niet aardig was een opgegeven punt van be spreking slechts zoo even terloops aan te ha len, eigenlijk op een manier, dat ik, blijkens de interrupties van de firma X Co., niet het recht had om er ook iets van te zeggen. Maar ik had nu juist mijn goede redenen ervoor om dat garantiecontract, waarvan dan toch in ieder geval was gezegd, dat sommige gemeenten erop anthaald worden, en de daar- omtrent tusschen het gemeentebestuur van Stoppeldijk en de P. Z. E. M. gevoerde corres- pondentie bij mijn verdediging te gebruiken en ik ben ervan overtuigd, dat, na lezing van het vorenstaande, ieder onpartjjdig lezer van Uw blad zal toegeven, dat ik daartoe het recht had. Maar de heeren hadden mij gaarne precies willen voorschrjjven wat ik moest zeggen en wat niet. In zijn 4e punt beweert X, dat de ondervin- ding thans leert, dat hoe meer de gemeenten eischen, hoe meer zij gedaan kr(jgen, getuige het feit, dat o.a. de eene gemeente bjjv. wel huur voor transformatoren-stations moet be- talen en de andere niet. Dit is een onwaarheid, die, indien deze willens neergeschreven is, van een zeer minderwaardige strijdwijze getuigt of indien onbewust, dan heeft X van de uiteen zetting en de discussies in Ter Neuzen al heel weinig begrepen en is hij dus totaal tot oordee- len onbevoegd. Werkelijk een waardige vertol- ker der publieke opinie. De conclusie, vervat in het 5e punt van X en die gebaseerd is op een onwaarheid van het 4e punt, kan ik, als missende haren grond, voorbijgaan. In het 6e punt ontmoet ik weer een tegen- strijdigheid in de verklaringen van de ver- schillende heeren. X zegt daar, dat wel kost- bare tijd en geld verloren gaat voor de P. Z. E. M. als de gemeenten niet vlng aansluiten, maar niet voor de gemeenten, omdat deze bij wachten voordeeliger contracten kunnen be- dingen. Blijkbaar zjjn de geleerden het nu onderling oneens, want de heer Van der Hegge Zijnen heeft zigh juist Uw lezers zuilen zich dat herinneren - beklaagd over den kostbaren tijd, die met de lange onderhandelingen der ge meente Stoppeldijk was verloren gegaan. Nu kan ik niet aannemen, dat de P. Z. E. M. hier voorwerp van zijn medelijden was. Dit moet dus de gemeente Stoppeldijk geweest zijn, maar nu komt X de redeneering van den heer Van der Hegge Zijnen omverwerpen door te verklaren, dat die verloren tijd juist productief is geweest en hij doet zelfs een recept aan de hand door te zeggen, dat de gemeenten bij wachten meer zuilen verdienen dan bij onmid dellijk aansluiten. Wat jammer voor de ge meenten, dat X zijn naam niet heeft bekend gemaakt, want dan wisten de gemeenten met- een wien ze als tweeden raadigever in den arm zouden kunnen nemen als een het tegen de P. Z. E. M. afleggen moet. Mijnheer de Redacteur! Nu ik met het vo renstaande het gehalte van de „argumenten" der bestrijders van de P. Z. E. M. in het licht heb gesteld, meen ik het hierbij te kunnen laten en zal ik, op verdere ingezonden stukken niet meer antwoorden. Intusschen blijven er nog 25 letters van het alphabet beschikbaar voor degenen, die onjuistheden of dwaasheden aan het adres van de P. Z. E. M. ten beste wil len geven. Met beleefden dank voor de verleende plaatsruimte, H. STREEFKERK, Directeur van de P. Z. E. M. AXEL. Huwelijks-aangiften. 10 April. Abraham van Wijck, oud 27 j., jm. en Clara Bakker, oud 26 j., jd. 17 April. Wiilem Riemens, oud 50 j., weduwn. en Elisabeth Jozina Florussen, oud 48 j., jd. Geraard Tollenaar, oud 62 j., weduwn. en Elisabeth van Dixhoorn, oud 50 j., wed. 24 April. Hendrik Verstraten, oud 27 j., jm. en Antje Geensen, oud 21 j., jd. 25 April. Augus tus de Moor, oud 23 j., jm. en Mathilde Petro- nella Josephina de Bruijn, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekking. 23 April. Abraham van Wijck, oud 27 j., jm. en Clara Bakker, oud 26 j., jd. 24 April. Willem Cornells Bosse- laar, oud 28 j., jm. en Anna Jowanna Jansen, oud 25 j., jd. Geboorten. 7 April. Ebrina, d. van Giljam Mieras en van Neeltje Moes. 11 April. Izaak Jan, z. van Levinus Mangold en van Pieter- nella Maria Brakman. 15 April. Dirk, z. van Pieter Huijssen en van Cornelia Klaassen. 23 April. Margaretha, d. van Jan Jansen en van Maria Bakker. 25 April. Jacobus Eduardus, z. van Camillus Bernardus de Danschutter en van Maria Hendrika Steel. 28 April. Jan Abraham, z. van Jan Petrus Dieleman en van Adriana Levina den Hamer. Overlijden. 9 April. Levinus de Feijter, oud 85 j., weduwn. van Neeltje de Bruijne, 11 April. Berend van Oort, oud 85 j., weduwn. van Debora Smies. 15 April. Dirk Huijssen, oud 6 u., z. van Pieter en van Cornelia Klaas sen. 18 April. Pieternella Riemens, oud 9 m., d. van Jan Riemens en van Antje Koster. 20 April. Elisabeth Goossen, oud 67 j., wed. van Jan Scheele. 23 April. Petrus van Waes, oud 68 j., weduwn. van Anna Maria van den Bos. 27 April. Pieter Marinus den Engelsman, oud 24 j., z. van Marinus en van Dingena Zegers. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 25 April. Thriphon Josephus van der Veeken, oud 28 j., jm. en Maria Cornelia de Waal, oud 26 j., jd. Geboorten. 7 ApriL Edmondus Joseph, z. van Florimondus Leopold Borm en van Angela Maria Rosalia Menu. 13 April. Sulma Amelia Mana, d. van Franciscus Destombes en van Apolonia Rosalia Kouijzer. 30 April. Augus- tinus Josephus, z. van Petrus Josephus van Damme en van Marie Valent. HOEK. Huwelijks-aangiften. 24 April. Jan den Hamer, oud 28 j., jm. en Neeltje Buijze, oud 26 j., jd. Jacobus de Zeeuw, oud 21 j., jm. en Sara Beaufort, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekking. 10 April. Jaspert Bakker, oud 22 j., jm. en Levina de Koeijer, oud 23 j., jd. Geboorten. 14 April. Michiel Hendrik, z. van Karel Hendrik de Koeijer en van Adriana Le vina de Visser. 26 April. Cornelia Maria, d. van Levinus van Cadsand en van Adriana Anna Pladdet. Overljjden. 29 April. Rokus van Dixhoorn, oud 73 j., weduwn. van Adriana Jacomina Dieleman. HENGSTDIJK. Huwelijks-aangiften. 17 April. Josephus van Belle, oud 30 j., jm. en Maria Regina Bun, oud 30 j., jd. Augustinus Comelis Heijens, oud 33 j., jm. en Maria Anna Louisa de Kort, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 April. Josephus van Belle, oud 30 j., jm. en Maria Regina Bun, oud 30 j., jd. Geboorten. 3 April. Elza Maria, d. van Joseph de Waal en van Maria Louisa de Koch. 6 April. Mathilda Maria Paulina, d. van Jo sephus van Heese en van Maria van den Bosch. 14 April. Maria Apolonia, d. van Augustinus Asselman en van Eulidia van Loij. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 3 April. Honore Do- minicus Raes, oud 25 j., jm. en Eugenie van Goeije, oud 21 j., jd. 5 April. Josephus Ver- schelden (van St. Jansteen), oud 25 j., jm. en Josephina Maria Temmerman, oud 26 j., jd. Alphons Stephaan Baert, oud 24 j., jm. en Jo sephina Maria de Dauw, oud 21 j., jd. Camil lus Augustus van Geersaem, oud 23 j., jm. en Pharai'lde Maria de Vliegher, oud 20 j., jd. 10 April. Leonardus Marie van de Vjjver (van Zuiddorpe), oud 30 j., jm. en Albertine Marie de Bock, oud 25 j., jd. 12 April. Theodoras Gijsel, oud 27 j., jm. en Maria Joanna Aerens, oud 20 j., jd. Joannes Franciscus van Pottel- berghe (van Kieldrecht), oud 26 j., jm. en Anna Camille Carolina van Grimberghe, oud 21 j., jd. 14 April. Franciscus Bernardus Seghers, (van Stekene), oud 25 j., jm. en Odila Maria de Dauw, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 April. Josephus Verschelden (van St. Jansteen), oud 26 j., jm. en Josephina Maria Temmerman, oud 26 j., jd. 23 April. Alphons Stephaan Baert, oud 24 j., jm. en Josephina Maria de Dauw, oud 22 j., jd. Honiore Dominicus Raes, oud 25 j., jm. en Eugenie van Goeije, oud 21 j., jd. Camillus Augustus van Geersaem, oud 23 j., jm. en Pharai'lde Maria de Vliegher, oud 20 j., jd. 26 April. Ludovicus de Keuster (van Antwer- pen), oud 22 j., jm. en Leontina Theresia Maria Vercauteren, oud 21 j., jd. 29 April. Leonardus Marie van de Vijver (van Zuid dorpe), oud 31 j., jm. en Albertine Marie de Bock, oud 25 j., jd. 30 April. Franciscus Ber nardus Seghers (van Stekene), oud 25 j., jm. en Odila Maria de Dauw, oud 24 j., jd. Theo doras G(jsel, oud 27 j., jm. en Maria Joanna Aerens, oud 20 j., jd. Geboorten. 10 April. Clara Veneranda Lu- dovica, d. van Johannes Francies de Rechter en van Nathalia Maria Fermont. 12 April. Susanna Maria, d. van Aloijsius Martens, en van Romanie Marie Hesters. 14 April. Mau rice Aloijse Margaretha, z. van Josephus van Gremberghe en van Silvia Maria van Goeije. 23 April. Julma Augusta Fredolina, d. van Dominicus Franciscus Verschuuren en van Fredolina Maria Savoije. 25 April. Andre Franciscus, z. van Cornelis Alphonsus de Dauw en van Magdalena Maria Sturtewagen. 26 April. Jose Maria Louisa, d. van Francis cus Dominicus Raes en van Angelina van Overmeire. Overlijden. 5 April. Cornelia de Feijter, oud 23 j., echtg. van Jacobus de Klerk. Ro salia Eijsackers, oud 73 j., wed. van Pieter Bogaart. 19 April. Alice Leonie Juliana van Pottelberghe, oud 31 j., d. van Dominicus en van Maria Seraphina De Gronckel. OVERSLAG. Huwelijks-aangiften. 22 April. Arthur Leo nardus Apers^ oud 23 j., jm. en Martha Chris tina de Coene, oud 22 j., jd. Geboorten. 14 April. Helena Maria Alexan dria, d. van Cerilus de Nijs en van Victoria Angelina Bouters. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 1 April. Victor de Waele, oud 31 j., jm. en Rachel Smidts, oud 38 j., gesch. van echt. 15 April. Arie de Koeijer, oud 28 j., jm. en Regina Alberta de Caluwe, oud 22 j., jd. 30 April. Charles Marie Lois Wulfaert, oud 27 j., jm. en Alma Hen drika van Oteghem, oud 30 j., jd. Geboorten. 6 April. Johan Leopold, z. van Charles Ludovicus van de Moortel en van Margaretha Alberta Huijsman. 13 April. Maatje Elena, d. van Darnel Jansen en van Sara Kaan. 23 April. Emile, z. van Romanie de Smet. 30 April. Herman Joseph Louis, z. van Joseph Louis Renique en van Augusta Maria Rosalia Stroobant. De eindelooze taak van vrouwen. Gemiddeld werkt een huisvrouw langer dan ieder ander. De rust, die zij kan nemen is slechts een onderbreking van haar nooit ei- digende taak. Dit is te betreuren. Alle lichaamsorganen voelen de inspanning, vooral de nieren. Dan vertoonen zich urinestoor- nissen, zenuwachtigheid, prikkelbaarheid, hoofdpijn, duizeligheid, pijn in den rug of in de lendenen en zijden, loomheid, moedeloosheid, bloedarmoede. De vrouwen moeten er werkelijk op uit zijn om dit te veranderen. Meer tijd moet worden gevonden voor rust en voor ontspanning bui- tenshuis. Voorkom zoodoende de ontwikkeling van rheumatiek, waterzucht, steenvorming, graveel, of nier- en blaasontsteking. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u nu helpen. Wacht niet, tot de vermoeide nieren uitgeput zijn. Neem een verstandige leefwijze aan en vertrouw het herstellende werk aan Foster's Pillen toe. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de Firma A. van OverbeekeLeunis a 1,75 per flacon (geel etiket met zwarten opdrak). 26 Overlijden. 2 April. Natalia van Damme, oud 85 j., wed. van Antonius Bernardus Kaas. 15 April. Eduard Obrie, oud 73 j., echtg. van Frederika Miechdelsens. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 3 April. Ludovicus Wullaert, oud 21 j., jm. en Rosalie Vertenten, oud 18 j., jd. 4 April. Rene van Gassen, oud 26 j., jm. en Emelie Marie De Caluwe, oud 24 j., jd. Gelein Dieleman, oud 26 j., jm. en Johanna Koster, oud 23 j., jd. Josephus d'Hooghe, oud 23 j., jm. en Clotilda Rosalia van Waesberghe, oud- 23 j., jd. 11 April. Theophilus Augustinus v. d. Keel en, oud 26 j., jm. en Emma Maria v. Remoortere, oud 27 j., jd. 16 April. Theophile de Coch, oud 40 j., jm. en Maria Francisca Martens, oud 27 j., jd. 18 April. Isedoor Alphonsus Meijs, oud 30 j., jm. en Amelia Maria Ferket, oud 24 j., jd. 22 April. Wilhelmus Gerardus de Reijer, oud 32 j., jm. en Adelaida Leonia Ludovica Loche- feer, oud 33 j., jd. 30 April. Petrus Anthonius van Dorsselaer, oud 27 j., jm. en Margaretha Juliana Pieters, oud 25 j., d. Huwelijks-voltrekkingen. 16 April. Gelein Dieleman, oud 26 j., jm. en Johanna Koster, oud 23 j., jd. 25 April. Rene van Gassen, oud 26 j., jm. en Emelie Marie De Caluwe, oud 24 j., jd. Josephus d'Hooge, oud 23 j., jm. en Clothilda Rosalia van Waesberghe, oud 23 j., jd. 30 April. Theophile de Coch, oud 40 j., jm. en Maria Francisca Martens, oud 27 j., jd. Geboorten. 3 April. Aloijsius Petrus Jo hannes, z. van Camillus van Dorsselaer en van Eugenia Clementina Aerts. 14 April. Gabriel, z. van Ludovicus van Hooij en van Mathilda Maria de Witte. 16 April. Magdalena, d. van Comelis Pieters en van Maria Hubertina de Burger. 21 April. Leunis, z. van Leunis Lou- werse en van Sara Catharina de Fouw. Au gust, z. van Florent de Block en van Rosalie Hasevoet. Overlijden. 2 April. Florentina Francisca van Goethem, oud 58 j., echtg. van Augustinus Vergauwen. 16 April. Maria van den Branden, oud 57 j., echtg. van Antonius Antheunis. 18 April. Clementina Pieters, oud 64 j., echtg. van Petrus Johannes Levinus Hemelsoet. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 11 April. Alfred de Bock, oud 23 j., jm. en lima Ludovica Maria Losie, oud 20 j., jd. 23 April. Andre Joannes de Smet, oud 24 j., jm. en Adrienne Mathilda Allonsius, oud 19 j., jd. Geboorten. 6 April. Annie Louisa Maria, d. van Maurice Charles Janssens en van Emma Maria van Hecke. 17 April. Flora Emma Eleonora, d. van Polidor Henry Heyman en van Emma Cyrilla Octavia de Smet. 29 April. Roger Bruno, z. van Prudent Camiel Verhelst en van Irma Maria Verweire. Overlijden. 21 April. Oscarina Camilla Pie ternella van Geetsum, oud 18 j., echtg. van Leonardus Francies Lammens. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 10 April. Jan Jaco bus de Vos, oud 29 j., jm. en Frangoise Su- zanna Oppeneer, oud 22 j., jd. 17 April. Aar- nout Comelis Rouw, oud 24 j., jm. en Neeltje Hamelink, oud 27 j., jd. 17 ApriL Jan Pieter Scheele (van Ter Neuzen), oud 27 j., jm. en Adriana de Jonge, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 April. Jan de Kraker (van Ter Neuzen), oud 22 j., jm. en Cornelia Smallegang, oud 22 j., jd. 3 April. Johannes Martinus van Doom (van Bosch- kapelle), oud 22 j., jm. en Mechelina Paulina de Jonge, oud 22 j., jd. 24 April. Jan Jacobus de Vos, oud 29 j., jm. en Frangoise Suzanna Oppeneer, oud 22 j., jd. Geboorten. 6 April. Elizabeth Poulina, d. van Jan Dieleman en van Janna Catharina Dees. 14 April. Hermanus, z. van Louis de Koeijer en van Sara de Zeeuw. 20 April. Cor nelis, z. van Jojakim Jacobus Verlinde en van Anna Dees. 21 April. Andries, z. van Marinus Zegers en van Leuntje Johanna Overdulve. 24 April. Janna, d. van Antheunis Hendrik Dekker en van Maria Jacomina Dees. 28 April. Janneke Janna, d. van Salomon de Putter en van Adriana Balkenende. 29 April. Mattheus, z. van Comelis Abraham Dees en van Cornelia Janna Dieleman. Overlijden. 31 Maart. Cornelia de Kraker, oud 55 j., echtg. van Jacobus Riemens. 2 April. Hendrik Jansen, oud 83 j., weduwn. van Catha rina Hofman. 3 April. Jan Riemens, oud 72 j., z. van Jacobus van Laare Riemens en van Catharina Elisabeth de Jonge. 4 April. Men- no de Vries, oud 18 j., z. van Haitze de Vries en van Hester van Engers. Catharina Bakker, oud 65 j., wed. van Jacobus Bujjze. 7 April. Joost Hamelink, oud 55 j., echtg. van Sara Hamelink. Jacomina Francina Scheele, oud 51 j., echtg. van Pieter Zegers. 11 April. Adriana Haak, oud 75 j., echtg. van Arij de Putter. 16 April. Willem GalLe, oud 7*0 j., echtg. van Hendrika Adriana Stouthamer. 20 April. Adriaan Jansen, oud 10 m., z. van Pie ter Adriaan Jansen en van Krina den En gelsman 28 April. Mattheus de Putter, oud 67 j., echtg. van Cornelia Haak. ZUIDDORPE. In deze gemeente hadden geen aangiften plaats. Zonnetijd. H H It

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 7