LANDBOUWBERICHTEN. 6EMENGDE BERICHTEN, BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. VOETBAL. Terneuzlen I spil'Ide gistcr tegen de Temsche Sportkring. De thuisclub won met 42. Kampioenschap van Nederlatid. FeijenoordEnschede 6—2. N. A. C.—Be Quick 3-2. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hbbb«n zich in deze gemejente gevestigd: P. van Aalst, slooper; Th-ol-ensstraat 55; van Groede. P. Oppeneer, veldarbeider; Q 128b; van Axel. L. E. de Zeeuvv, zonder; S;teenkamplaan 31, van Harderwijk. H. R. R. van Ooteghein, fabrieksarbeider; Q 3, van Axel. J. Meeusen, diejnstbo-deDr. Buijze- straat 9, van Sluis. IJ. Koole, landbouwersknecht; O 84; van Haarlemmermeer. M. Grohe, kokin; Nieuwstraat 56; van Amsterdam. Vertrokken: E. J. Geers, zonder; Elleboog 13; naar Rotterdam. i A. A. Eekman, schipper; Tholensstraat- 83j85, naar Ludwigshafen. W. Milinski, zonder; Dijkstraat 1012; naar Dortmund. N M. de Roo, dienstbode; Q 184; naar Bouchaute. R. Faes, zonder; ]s[ieuwqdiep 108; naar Hontenisse. A. A. M Wolfgang, zonder; Nieuwe- diep 108, naar Sas van Gent. C. de Leeuw, dietnstbode; Lange Kerk- straat 86, naar Axel. P. Plaitteeuw, brievdnbestell(er; N. J. Hartestraat 14, naar Vlissingen. G. KamerikBakker, zonder; De Feij- terstraat 35, naar Middelburg. S. L. Jacobs, zonder; Q 100; naar Halsteren. RECHTSZAKEN. Arrondissements-kechtbank te Middelburg. Z it ting van 2 Mei 1*924. De volgende zaak werd behandeld: C. v. S., oud 33 j., ondernemer van de aut-obusdienst W. Zeeuwsoh-Vlaanderen te Oostburig, werd beklaagd, dat hij op 22 Februaari 1924 te Breskens als bestuurder van een autobus, waarmede hij reed van het dorp Breskens naar de Haven, bij het pas- seeren van een aldaar losstaahd paard, rakeling langs dat paard he-eft gereden, -of- schoon daar nog wel 11/2 Meter ruimte was, tengevolge waarvan het -paar-di toen het bij het passearen- van de auto zijn kop naar links wendde en aldus -een ruit van de auto bus heeft ingestagen, waard-oor een der in- zitte-nden J. Simpelaar zoodanig aan het r-echteroog is verwond door het gla-s van de ruit da-t het oog moest worden wegge- nomen, welke verwonding derhalve is te wijten aan het on-voorzichtig -rijden- van be klaagde. Eisch 2 maanden h-echtenis. De raads-ma-n van beklaagde vroeg vrij- spraak. DE DeBaCLE VAN DE CHRISTELIJKE AMSTERDAMMER. De vierde kam-er der rechtbanik te Am sterdam zette Vrijdag de behandeling voort van de zaak tegen den ex-directeur van de Chr. Amsterdammer, den 55jarigen Corn. Ingwerssen. De officier van justitie eischte een g-evan- genisstraf van twee jaar en zes maanden. HET ONGELUK IN HET SCHAAR VAN WAARDE. Voor de rechtban-k te Middelburg werd Vrijdagmiddag o.a. behandeld de zaak tegen den 22jarigen B. M., sleepboot-kapi- tein te Papendreoht, die op 20 Jan. kapitein was op de sleepboot „Bato II". Aan beklaagde werd ten laste gelegd, dat het aan zijn schuld te wijten is, dat de „Bato 10", die met andere sleepseheipen door d-e „Bato II" werd getrokken, werd aangevaren door het -s-.s. „Radbot", tengevo-lge waarvan de „Bato 10" zonk en de vrouw en vier kin- deren van schipper Pals het leven lieten. Wij ontleenen d-aaromtrent aan de Mid-d. Crt.:, Beklaagde zegt, dat er twee wegen waren en wel het Sdfoaar van Waarde of het Nauw van Bath. Als er twee stooten worden ge- geven moet naar bak-boord warden uitge- weken, bij een stoot naar stuurboord. De president vraagit waarom beklaagde twee stooten gaf en naar stuu-rboord uit- week. Beklaagde zegt, dat de „Radbot" geen seinen had gegeven. Daar getuige Pals met was v-erschenen werd het eerst gehoo-rd L. Nijland, rivier- loods te Antwerpen-, die aan boord was van de ..Radbot" en met opkomend water van Vlissingen naar Antwerpen voer. Beklaagde gaf twee stooten, en daarom -ging getuige naar rechts, stuurboord, terwijl de „Rad- bot een stoot gaf. D-ez-e is boven op -de ,.Bato" geloqp-en, die direct gezon-ken is. Beklaagde zegt de eene st-oo-t van de Radbot" niet te hebbem gehoord. De verdediger Mr. Rens uit Dordrecht zegt, dat twee stooten beteekent, dat men wil oversteken. De getuige Nijland zegt, dat daar niets van aan is en het in strij-d is met het regle ment. Het is op de Sdhelde -oolk absoluut geen gebruik. De -sleepboot k-on nog net langs; maar de „Ra-dbot" p-akte het sleep- schip. Getuige S. v. d. Velde, schipper uit Uitin- geradeel heeTt de sleep zien oversteken, doch heeft niet -boor-en, fluiten. Beklaagde had bakboord moeten houden of achterom de „Radbot" moeten varen. Beklaagde was maar 200 M. voor de Radbot" toen hij nog overstak. De volgende getuige J. Vermeul-en uit Middelburg wordt teven-s als deskundige gehoord en verklaart 25 jaar beurtschipper "P Antwerpen te zij-n geweest -en zegt, dat beklaagde tegen het reglement in heeft ge- varen, er bestaan geen semen om voor een groot schip over te sfeken- De eerste getuige a decha-rge J. A. Noels uii Dordrecht, vroeger sleepbootkapitein, zegt bet vaarwater op en top te kenn-en, een sp-eciaal sein als men wil oversteken, is het geven van twee stooten, hij gaf die ook. De president zegt, dat getuige er dan al-tijd go-ed is afgek-omen, want bet was in strujd met het reglement. Getuige zegt, -dat volgens het ni-euwe reglement de s-leepbo-o-t vijf stooten had moeten- geven. De tweede getuige a decharg-e, A. J. Mul- 1-er, sleepbootkapitein te Dordrecht ver klaart in gelijken gees-t als d-e vorige ge tuige. Ten -slotte ver-klaart J. Paerels, die dek- kneoht was aan boord van de „Bato II", dat ook bij dacht, dat men nog best kon pas- seeren. De overige gedagvaarden getuigen waren niet versch-enen, De officier z-eide in zijn requisitoir, dat art. 32 van het reglement zegt, dat de sleep had moeten wijken voor de z-eeboot. De Raad van Scheepvaart zegt -ook, dat be klaagde de vaart der z-eebcot ni e t mocht kruisen. D-e schuld staat vast en de gevol- gen zijn verschrikkelijk. Een man is plot- selimg van vrouw en 4 kinderen -beroofd. Bij den Raad van Scheepvaart was beklaagde niet eens ond-er d-en indruk. Een strenge straf is dus op zijn plaats en sprek-er eischt tegen d-ezen -bekiaagd-e 6 maanden hech- tenis. De verdediger zegt, dat door den sferken vloed de zaak anders is geloopen dan be klaagde gedacht had. Een zeeboot wijkt nooit uit voor -klein-e booten in- d-e binnen- vaart. De loodsen zeggen liever een klein s-chip in den grond dan een groot schip. De zeeboot had bakboordzijde van het vaar water moeten bouden-. De lood-s is g-een getuige maar partij, oo-k de ka-pitein van het schip. Door het geven van 2 stooten had de z-eeboot moeten begrijpem, dat beklaagde wiid-e oversteken. Als beklaagde zijn ge- won-en koers had willen houden, had hij geen enkel sein moeten geven. Het v-onnis van den Raad van Scheepvaart is voor de- zen beklaagde uiterst bezwarend. De Raad onderzoekt echter niet wie d-e schuld der aanva-rin-g heeft. Pleiter meent, dat de schuld van beklaagde niet bewezen- is. Be klaagde gaat er ontzettend onder gebukt, dat e-r 5 menschenlevens te betreuren zijn, en sp-reker begr-ijpt niet, waar de Raad van Scheepvaart bet vandaan haalt, dat be klaagde niet onder den indruk was. (Be klaagde zit schreiend op de baklaagden- bank.) Beklaagde staat bekend als een fatsoenlijk man en spreke-r vraa-gt voor do zen man vrijspraak. Het O. M. repliceert, -dat wanneer het juist is, dat -een zeeboot nooit wijkt voor een klein sc-hip, dit te meer reden is voor be klaagde, om de vaart van de zeeboot ni-et te kiruisen. Verdediger zegt nog, dat een strafvonnis ook een civielvonnis voor d-e reederij is, die, wanneer beklaagde veroordeeld wordt, tot betalin-g van schade wordt aangesp-roken. CERTIFICATEN VOOR PLANTEN, AARDAPPELEN, ENZ. De Minister van Binnenlandsche Zak-en- en La-ndbouw heeft aan de bu-rgemeesters meegedeeld, dat het harhaald-elijk voor- komt, dat door bu-rgemeesters verklarin-gen worden afgeg-even, dat bepaalde gewassen veela-1 bet-reft het aardapp-elen in hun- ne gemeenite vrij zijn van al dan niet nader aangeduide ziekten. Nu zijn, ald-us de Minister, in Augustus 1923, -burgemees- ters, wier gemeenten op meer dan 20 K.M. van een besm-ette plaats verwijd-erd zijn, bevoegd verklaard voor zen,ding-en naar Belgie van aardappelen, tomaten en auber gines certificaten af -te geven. Deze rege- li-ng is echter in het laats-t van Sept. met in- gang van 1 Oct. 1923 ingetrokken en ver- vangen door een, volgens welke aan de secretarieen, certificaten worden verkrijg- baar gesteld, afgegeven door den planten- ziektenkund-igen dienst. Door de afgifte van zulke verklaringen bewijzen de b-urgemeesters afgezien van het feit, dat zij door intrekking van de re- geling van Aug. 1923 er niet meer toe aan- gewezen zijn- hun gemeentenaren d>us geenszins een dienst, maar doen hun d-e kans loopen op douanen-onaangen-aam- heden. Het is alleen de plantenziektenkundi-gen dienst, die beken-d is met de eischen, welke de v-ers-chillend-e buitenlandsche rijken stel- len en daardoor met de g-evaren, die het toez-icht bij den invoer in die rijken voor on-ze exporteurs med-ebrengt. Ook is het alleen genoemde dienst, die een overzicht heeft van het voorkomen van- plant-e-nziekten in het geheele lan-d en dus beoordeelen kan of er voor een bepaalde gemeente gevaar v-oor een ziekte bestaat, omdat deze mis- schi-en niet v-er van daar is waargenomen. Alleen- de plantenziektekundige dienst be- sohikt dus over al de gagevens, welke noo- dig zijn om te kunn-en beoordeelen of voor een bepaalde zending een certificaat kan warden afgegeven-, dan of het wenschelijk is die zending eers-t te onderz-oeken, ten einde teleurstellingen voor d-en exporteur te voorkomenu Uit het voorgaan-de, aldus de Minister moge bliijken, dat het afg-ev-en van gezon-d- heid-scertificaten van -gewassen door bur- gemeesters een gewaag-de handeling is. Zoowel in bet belang van den afzonderlij- -ken verzender als van d-en goed-en n-aam van onzen uitvoer in het buitenland dringt de Minister met klem bij de bu-rgemeesters erop aan-, in het geheel geen certificaten betreffende den gezondheidstoestand van gewassen -en- -bepaalde zendingen of in hunme gemeente af t-e geven, dan die hun door den plantenziektenkundigen dienst zijn vers-trekt. DUBBELE MOORD. Hedennacht heqft onder de gemeente Wijchen een dubbeden moord plaats ge- had. De 75jarige Iandbouwer W. en zijn 65jarige zuster Trui, zijn in hun woning1 vermoord gevonden. De vrouw lag in de keuken, en de man in het kamertje boven Tien kelder. Men vermoedt dat de ongeluk- kigen eenig geld beza-teji, aangezien zij Zeer zuinig leefden, en in het bezit waren van een kleine boerderij met varkenSj koeien en kippen. De politie stelt een gron- dig onderzoek in. Van de daders of da- der nog geen spoor. TRAGISCH ONGEVAL TE HEERLEN. W-oen-sdagavond te halftien was de filiaalhouder Hardy van d-en schilders- winkel van Win-gen in de Ake-rstraat te Heerl-e-n in de keuken achter den winkel aan het koken van beits. Toen hij den pot met het koken-de mengsel van het vuur wilde n-emen liet hij den pot val-len, waaro-p de vlo-eistof in brand vloog. Het vuur raakte de -kl-eeren van zij-n vrouw, die naast hem stond, zoo-dat zij in een minimum van tijd in vlammen was gehuld. Toen H. trachtte den brand te blusschen, raakten ook zijn klee- ren i-n brand. Schreeuwen-d van pijn vluch- ten zij de straat op, waar passeerende -bur gers trachtten de kleeren van bun lichaam te -trekken. 0-p het gegil kwamen de ageniten uit het nabij gejegen politiebureau aansnellen en zagen de beide ongelukkigen, -die op leven- de fakkels geleken, r-ondrennen. Met man tels en jassen werden de slachtoffers bed-ekt en op den gr-ond gerold, waardoor de vlam men do-ofden. Zij werden -d'aarna in het wachtl'okaal bininie-n-gedragen. Dr. Ottenhof, die juist pa-sse-erde, verleende de eerste hulp, met twee andere gen-eesheeren, die spoedig ter plaats-e waren. Vreeselijk zagen de ongelukkigen er uit. Hun lichamen wa ren gedeeltelijk v-erbrand en enkele iichaamsdeelen zoo goed a-ls verkoold. Toch bleven zij nog bij bewustzij-n en de man ver- telde, dat men wel naar de keuken mocht gaan-, omdat alle-s i-n brand stand. Onmid- delllijk werd -de brancLweer opgebeld. Men begaf zich in de woning, waar de keuken inderdaad in brand stond. Men wist het vuur tot -daar te beperken. De beide -ongelukkigen werden naar het hospitaal overgebracht. Hun toestand is hopeloos. D-e circa 25jarige man was juisit zes weken gehuwd en toen in de zaak als zet- baas gekomen. Zijn vrouw was n-og geen 19 jaar. D-e agent Janssen bekwam bij het blus- schingswerk ernsti-ge brandwond-en aan de handen en moest, na verbonden- te zijn, bui- ten dienst worden gesteld. LIMBURGS KOLENRIJKDOM. Dezer dagen is een supplement versche- nen op het eindverslag van den Rijksop- sporingsdienst van delfstoffen over het tija- vak 19201923, waarin de aanvul-lende on- derzoekiing-en-, welke vanw-ege -dezen dienst plaats gehad hebben in Oost-Gelderland (het gebied van Winterswijk) -en Zuid-Lim- burg worden -behandeld. De uitkoms-ten worden in het supplement verwerkt. B-ehalve eenige mededeelingen over het ni-et slagen van de olie-boringen bij Corle in genoeind tijdvak welke inmiddels door de feiten- zijn achterhaald treffen we in het verslag -eenige gegeve-ns aan over bo- ringen, verricht in Zuid-Limburg, waaruit eenigszins kan worden verondersteld, de h-o'eveelheid aanwezige steenkool op ontgin- bare diep-te aldaar. S-peciaal worden die boringen gedaan om te weten te komen tot hoever naar het Zui- den nog steenkool, practisch ontginbaar werd gevon-den. Hieruit is gebleken, dat de k-olenrijkdom van Zuid-Limburg minder rijk is dan aan- vankelijk wer-d vermoed en de on-tginbare kolenlagen zich niet zoo Zuidelij-k uitstrek- ken als vroeger werd beweerd. Ten Zuiden- der spoorlijn Maastricht Simpel-veld zail nagenoeg -geen steenkool met on-tginningsmogelijkheid' worden gevon den, terwijl ten Noor-den der spoorlijn ook de ontginbaarheid op veel plaatsen min-der groot is dan aanvankelijk gedacht. Niette- min blijven voor de Staatsmijn-en vbldoende terrein-en over om -daar nog verschillende ontginn-ingszetels te vestigen, DE GEVAARLIJKE AUTOBUSSEN. Ten einde het gevaar der autobussen zoo- veel mogelijk te beperken wordt door de gemeentepolitie te 's-Hertogenbosch streng toezicht gehouden op de wagens. Donder- dag marktdag, toen tientallen autobussen de stad binnenkwamen, werden alle aan een streng deskundig onderzoek onderwor- pen. Drie bleken in zulk een slecbten toestand te verkeeren dat er gevaar bestond voor de veiligheid der reizigers. De be- stuurders mochten niet vertrekken voor zij de gebreken hadden bersteld en de voer- tuigen opnicuw waren goedgekeurd. Van vijf autobussen bleken de remmen niet in orde en tegen de bestuurders werd proces- verbaal opgemaakt. AUTOBUS TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Zaterdagmorgen reed een autobus van de firma Kleyssen tusschen Hengelo en Borne tegen een boom. De 17 jarige E. uit Zenderen werd op slag gedood. Een der passagiers S. uit Borne, bekwam een beenbreuk, terwijl acht inzittenden licht werden gekwetst. TEGEN DE BOOMEN GEREDEN. Op den Ouden Scbeveningschen weg reed Vrijdagavond omstreeks 1 uur een personen- auto, bestuurd door zekeren C. P. G. uit Wassenaar. Hij kwam uit de richting Scheveningen en reed naar de stad. Ter hoogte van het Riouwlaantje brak zijn stuurstang en reed bij met voile vaart tegen de boomen. De bestuurder sloeg over zijn stuur, kreeg een zeer ernstige wond onder de kin en brak zijn rechterbeen. Hij werd naar het zieke'nbuis getransporteerd. Zijn toestand is zeer ernstig. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. De storm, welke Zaterdag tegen zeven uur in Limburg woedde, heeft in het na- burige Kolscheid veel schade aangericht. Zoo werden in de Nordstrasse zeven masten van bet electrisch net omver ge- worpen. De geleidingen, met sterkstroom belast, waren dwars over de straat gewor pen. Een 18 jarige boekbindersleerling, Tb. Pelzer, kwam ongelukkigerwijze met de stroomgeleiding met een stroomsterkte van 3750 volt in aanraking. De jonge man werd op slag gedood. (Nadruk verboden). TEE NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 2 Mei. Adriaan de Zeeuw, oud 27 j, jm. en Cornelia van Doorn, oud 25 j., jd. Cornells Hamelink, oud 30 j., jm. en Cornelia Pladdet, oud 26 j., jd. Johan-n-es Jacobus Neels, oud 20 j., jm. en Maria Ludo- vica Dooms, oud 19 j., jd. Jacobus Jozias Ver- linde, oud 27 j., jm. en Pieternella Jacoba Cor nelia Maan-dag, oud 24 j., j-d. Huwelijks-voltrekkin-gen. 30 April. Govert Jacobus Kamerik, ou-d 26 j., jm. en Geertruij Bakker, oud 22 j., jd. 1 Mei. Adrianus Petrus Heeffer, oud 43 j., jm. en Sophia Louisa Jacobs, ou-d 32 j., jd. Thomas Petrus van Zutphen-, oud 31 j., gesch. en Rosalie Marie Doppegieter, oud 34 j., gesch. Geboorten-. 26 April. Francina Santina, d. van Louis Heulb en van Janna Santina Diele- man. An-dre Mari-n-us Germandus, z. van Ma- rinus de Visser en van Germaine de Wage- naere. Hendrinus Adriaan-, z. van Cornelis van den Bulck en van Tannetje van Boven. 30 April. Johannes Levinus, z. van Johannes Mensch en van Wilhelmina van Kerkvoorde. 2 Mei. Paulina Charlotta, d. van Edgard Louis Lauret en van Christina Adriana Kal- schuer. 3 Mei. Jan, z. van Jozias Hermanus Zegers en van Catharina Hendrika Hamelink. Johannes Jacobus, z. van Johannes Adrianus de Kok en van Suzanna Johanna Kolijn. Overlijden. 26 April. Adriaan Loof, oud 73 j., echtg. van Sara Blok. VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN. UITVOERINGEN, ENZ. 5 Mei. Verkooping bij verblijf Hofsteedje te Hulst. Notaris Dumoleij-n. Verkooping 1 a n db ou we r-s i n-sp a n te Groede. Deurwaarder Brevet. 6 Mei. Verkoopi-ng Herberg en Woonhuis te Hoek. Notanis Van d-er Moer. Verkooping Landbouwersim-span te Graauw. Notaris Dumol-eyn. 7 Mei. Verkooping Landbouwersin-span te Oostburg. Notaris Mijs-. Ve-rikooping i-nboedel te Axel. Notaris Dregmans. 8 Mei. Verkooping Landbouwersi-nspan te Clin^e. Notaris Dumoleyn. Vergad-ering Koudepolder te Hoek. Verkooping twee Huizen te Axel. No taris Dregmans. Verkooping Land-bouwersinspan- te S-choondijke. Deurwaarder Brevet. 10 Mei. Keurin-g van stieren en vrouw-elijk fok- vee te Axel. Verkooping Woonhuizen te Sas van Gent, Zandstraat. Notaris Dumoleijn. Verkooping Slaapkamerameublement en aann-emersmaterialen te Sas van Gent. Deurwaarder Huineman. Aanbestedir.g te Ter Neuzen bouwen Woonhuis te Hoek. Architect P. A Galle. 13 Mei. Verkooping Landbouwersinspan te Groede. Notaris Van Mazijk. Aanbesteding -bouwen Woonhuis met Landbouwschuur te Schoondij-ke. Archi tect L. de Bruijn-e. 14 Mei. Vergadering Kanaalpolder t-e Philip pine. Verkooping Beestiaal en v-rachtrijd-ers- gerief te Ter Neuzen. Notaris Callenfels. 15 Mei. Verkooping Landbouwersinspan te Stoppeldijk. Notaris Dumoleijn. Aanbesteding Macadam en Grint te Biervliet, Elisabethpold-er en Z-outepolder. 16 Mei. Aanbesteding Macadam te Ter Neuzen. Pierssenspolder. 17 Mei. Aanbestedin-g ond-erhoudswerken te Walsoorden. Waterkeering calamiteus wat-erschap Walsoorden. 19 Mei. Al-gemeene vergadering Cobperatieve Boerenleenbank te Ter Neuzen. 20 Mei. Vergadering Canisvlietpold-er te West- dorpe. Vergadering Goesschepolder te Ter Neuzen. 26 Mei. Verhu-ri-ng recht weghalen mosselzaad te Zaandam. Ontvangej der Registratie en Domeinen. 28 Mei. Verkooping Landbouwersin-span te Graauw. Notaris Dumoleijn. 30 Mei. Vergadering Waterschap Loven- en Willemsker-ke te Hoek. 11 Juni. Veef-okdag te Driewegen (T-er Neuzen). 17 Juni. Voor-loopig bericht. Verkooping Land- bouwin-span te Sas van Gen-t. Notaris Dumoleijn. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TERNEUZEN. s.s. HELENA zan Rotterdam naar Sa lerno passeerde 2 dezer Fini-sferre. s.s. MAGDALENA in Iossing te Havre, s.s. TERNEUZEN vertrok 2 dezer van Cardiff naar Genua. SCHEEPVAARTBEWEGING. 1 Mei. •»- i Eng. s.s. Chrichtoun, 3184 M3.; stukgoed van Antwerpen voor Gent. Fransch s.s. Chef M. Armand. 8061 M3., pyriet, van Huelva voor Sas Van Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3.stukgoed van Londen voor Gent. Belg. s.s. Hesbaye, 5712 M3.; ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3.; macadam van Gent riaar Richborough. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Geestelijke en lichamelijke kracht volgen na tijdelijk gebruik van Foster's Maagpillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijs- vertering, verschaft normale werking der in- gewanden, en helpt de lever om gezond, voe- dend bloed te vormen. Alle leden der familie kunnen dit welbekend huismiddel veilig toe- passen. Prijs per flacon van vijftig versu'.kerde pillen 0,65. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. 10 Eng. s.s. Volscian, 1613 M3.ledig, van Gent naar Blyth. Belg. s.s. Vendtie'r, 5142 M3., restant van Gent naar Antwerpen. Belg. s.s. Isa, 598 M3.; ledig, van Gent naar Ostende. Eng. s.s. E. Rose, 751 M3., fosfaat, van Gent naar Wisbeach. Noorsch s.s. Bommestad, 3158 M3., vlas van Reval voor Gent. Fransch s.s. IJser. 6469 M3.; kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed van Goole voor Gent. Eng. s.s. Glynqonwy, 1376 M3.; ijzJer van Calais voor Ter Neuzfen. 2 Mei. i Eng. s.s. Oriole, 1382 M3.; stukgoed van Gent naar Londen. Zweedsch s.s. Scartho, 1624 M3., stee- nen, van Lysekil voor Gent. Noorsch s.s. Erling Lind-oe, 3625 M3. kolen, van Leith voor Gentt. Noorsch s.s. Benedicte, 1915 M3.; papier- pap, van Arendal voor Gent. Belg. s.s. Loodsboot no. 5, 952 M3., ledig, van Vlissingen voot Gent. Langs de Westsluis zijn 2 binnenvaartui- gen op- en 0 afgeschut; langs de Midden- sluis 44 op- en 38 afgeschut; iangs de Oo-stsluis 112 op- en 96 afgeschutt. Rotterdam, 5 Mei 1924. VEEMARKT, Aangevoerd werden 536 vette runderen 335 vette- en graskalveren, 156 schapen, en iammeren en 1675 varkens. De noteering was a!s volgt Koeien le kw. /1,15 tot 1,221/2; 2ekw. 1,10 tot 1,3b kw./0,95 tot /0,85; Ossen le kw. /1,05 tot/1,12^22e kw. 1,tot 0,95 3e kw. 0,85 tot Kalveren le kw./1,65 tot 1,80 2ekw. 1,45 tot 1,25 3e kw. 1,10 tot 0,95Schapen le kw. 0,95 tot 1,2e kw. /0,85 tot /0,75; 3e kw. 0,65 tot Lammeren 1,10 tot /1,20; 2e kw. tot Varkens le kw. /0,60 tot /0,62 2ekw. 0,58 tot 0,543e kw. /0,52 tot 0,49 licht soort 0,56 tot f 0,59. Vet vee met redelijken bandel door goede vraag naar het buitenland, voor prima soorten waren de prijzen stationair. Var kens met matigen handei tot uiteenloopende prjjzen wegens ruimen aanvoer. Schapen en lammeren met onbeduidenden aanvoer en handei. BINNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe 14,tot 14,50 Afwjjkende 13,tot 13,50 Rogge f tot Cbevallier Gerst 13,tot 13,50 Haver 9,75 tot 10,85 Erwten, kleine groene /19,tot /22,75; Kroon 18,tot 22,Scbobkers 18,tot 22, Bruine Boonen, 30,tot 34,overige naar kwaliteit 9,— tot 25, FiJNE ZADEN. Bruin Mosterdzaad 65,tot 70, Geel Mosterdzaad 32,tot 33, Blauwmaanzaad 30,tot f 32, Koolzaad 21,tot f 22,Karwjj- zaad 102, tot /103,— Kanariezaad 27,tot 28,Zonnebloempitten zaad 15.50 tot f 17,50Boekweit tot VLAS. Aangevoerd: Blauw 12000 K G., /1,55 tot /2,15. Zeeuwsch wit 8050 K.G. /1,50 tot 1,75 Hollandsch Geel 6300 K.G 1,75 tot 2,10. Groningsch 11000 K.G., 1,75 tot 2,10. Dauwroot 2500 K.G., f 1,50 tot f 1,75. AARDAPPELEN. Zeeuwscbe Blauwe 9,50 tot 10,25 Zeeuwsche Bonte f 9,50 tot f 10,25 Brielscbe Eigenheimers 8,25 tot 8,75 Poters 4,50 tot 5,50 Bravo's 7,50 tot 8,Red Star /7,25 tot 7,75 Limbur^sche Red Star f 5,50 tot f 5,60 Zeeuwsche Industrie 6,tot y6,50 Drentsche /4,50. tot 5,Alles per H.L. Malta's 12 tot 15 cent; Malta Spring 24 tot 26 cent per K.G. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaasscbe dooreen 5,75 tot 6,75. AJUIN. Groote aanvoer. Stroogele 1,50. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Mei 2 uur. Bieden. Laten. Londen 11,71 11,72. Berlijn, per biljoen 0,631/2. Parijs 17,171/2 17,30. Brussel 14,27i/2 14,32i/2 Weenen (10.000) 0,40 0,45. Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,65 Fransch 17,17l/2 17,30. Belgisch U,27i/2 14,32i/2. Oostenrpksch (10.000) 0,40 0,45.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3