Hoogwatergetijte Ter Neuzen. WmM. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN D A G E N. Yoorm. Nam. Zaterdag 26 April 6.49 7.25 Zondag 27 8 08 8.53 Maandag 28 9.35 10.16 Dinsdag 29 10.51 11.23 Woensdag 30 11.49 Donderdag 1 Mei 0.11 12.33 Vrijdag 2 0.52 1.11 dit nog te minder, waar een bestuurslid dier school, de heer De Koeijer, hier de eerste pro- testant was tegen het goede plan voor de ver- bouwing der openb&re school te Othene, dat toch veel minder geld vraagt. HiJ begrijpt niet, hoe men hier met die aanvraag durft komen, aangezien het besluit in het school be s tuu r ook maar met 4 tegen 3 stemmen genomen is. De grootst mogelijke lninderheid was tegen uitvoering van dit dure plan. Als er voor de openbare school iets gevraagd wordt, worden er van die zijde steeds bezwaren geopperd tegen de uitgaaf, maar hoe komt men er dan toch toe om zelf zoo'n aanvraag om f bUUU te doen? Hij zou willen voorstellen, om er met op in te gaan. De heer DE KOEIJER: De heer Kayser noemt daar den heer Van Hoeve, doch dit moest hij nalaten, omdat die er met is. De heer KAIJSER: Ik heb al gezegd, dat mii dit gemoeg spijt. De heer DE KOEIJER meent, dat, als hij er tegen op komt, dat het plan te duur is, de heer Kaijser dan maar eens moet aantoonen, wat er goedkooper kan geschieden. Want om zoo maar boudweg iets te beweren, gaat nlDe°Pheer KAIJSER is geen deskundige en kan zoo maar niet zeggen wat er anders zou kunnen gemaakt worden, hy houdt echtervol dat aangezien er voor de school te Othene ook een tweede goedkooper plan was, men dat ook van deze school had moeten m- dienen. Daar zal toch ook wel een goedkooper oplossing mogelijk zijn. De VOORZITTER vraagt, of de heer Kaijser op "de hoogte is van den toestand aan die school. De heer KAIJSER: Neen. De VOORZITTER: Als dat het geval was, zou hij er wel anders over denken, en het spy t hem, dat hy er zoo over spreekt. De pnvaten zijn geheel onigeschikt. Bij de stichting der school heeft men die niet anders kunnen ma- ken omdat men toen geen ruimte had, maar nu heeft men grond kunnen koopen. Hi] meent editor dat het ook overbodig is over het plan te spreken en dat het eenvoudig de kwestie is, of de raad het geld toestaat ]a dan neen, dan kan men later zien hoe het met de kosten loopt. Het plan is door den architect der ge- meente gemaakt en de mspecteur heeft ge zegd: het is goed. De heer KAIJSER blijft van meemng, dat er hier ook wel een goedkooper oplossing mo- ge{)ckVOORZITTER weet niet, of dit wel gaan Z°De heer DEES vindt het ook een nogal groot verschil, f 1500 of f 6000. Hij vraagt of er niet wat af kan, b.v. van die centrale verwar- ming. is dat ook in de kosten begrepen? We moeten nu toch bezuinigen. Kan het met an ders, dan is het een ander geval. De VOORZITTER merkt op, dat, als de raad het geld niet toestaat, hij er toch toe ge- dwongen zal worden. De heer ^AIJSER: Dat weten we wei, zoo- als de regeering nu is saamgesteld. De heer VAN PETEGEM vraagt, of het de bedoelin'g is, daar nu centrale verwarming in te richten De VOORZITTER antwoordt, dat die be- staat, het betreft de kelder waar de kachel in staat, die moet ook achteruit. De heer VAN PETEGEM: Is die dan met ineens goed gemaakt? De heer C. A. WISSE: Toen had men ge- brek aan ruimte en kon het niet anders. De heer VAN PETEGEM merkt op, dat men aan het onderwijs ten slotte wel de geheele gemeentekas kan wagen. Bijna was de ge- meente onlangs met de 8ste school gezegend en Jan Rap en zijn maat kan het maar betalen. De heer C. H. H. WISSE gaat van't principe uit, dat als er verbouwd moet worden, men dit' ook ook goed moet doen, maar het hier overgelegde plan is toch nogal royaal ont worpen en kon heel wat minder. Hij acht het b.v. niet noodig, dat er een gang gemaakt wordt ter breedte van 3,50 M., en dat is dan niet alleen dien gang, maar eischt ook een kolossale overkapping. Dan ziet hij een berg- plaats ontworpen van 4 bij 5 M., wat niet klein is, en dan staan er nogal twee bergplaat- sen. Hij herhaalt, dat hetgeen moet ook uit- gevoerd behoort te worden, maar dit plan kan veel goedkooper, en toch in overeenstemming blijven met den eisch der wet. De heer KOOPMAN gelooft, dat dit een heel andere toestand is, dan bij de school te Othene. Hier is het schoolbestuur tot verandering ge- dwongen. Het schoolbestuur is bij den inspec- teur geweest en die heeft te kennen gegeven wat er behoorde te geschieden. En als men nu beweert, dat de kleinste meerderheid van het bestuur dit plan wil doordrijven, dan moet hij daartegen aanvoeren, dat de minderheid, indien zij meende dat het anders kon, ook een plan had behooren in te dienen, maar die hou- den zich blijkbaar stil. Als hij ergens tegen protesteeren wil houdt hij zich niet stil. Hij meent, dat de discussie over het plan vrijwel kan gesloten worden. Immers, de in- specteur heeft dit plan goedgekeurd en de raad heeft eigenlijk niets anders te doen dan maar „ja" te knikken. Men kan thans niets anders doen dan de zaak ophouden, maar het komt er ten slotte toch, en het is nu al een maand of 6 opgehouden. De heer HAAK wijst er op, dat het plan niet half uitgevoerd kan worden; het beste zal zijn het geld toe te staan en dan af te wachten, of ten slotte niet blijkt, dat het wat goedkoo per kan bij de uitvoering. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur- gemeester en Wethouders met het plan zijn meegegaan, aan de hand van het advies van den inspecteur. De heer DEES merkt op, dat de inspecteur natuurlijk aan een royaal plan zijn goedkeu- ring wel zal hechten, die heeren hebben het natuurlijk hoe mooier hoe liever, maar dat neemt niet weg, dat een minder royaal plan misschien toch ook zou goedgekeurd zijn. Een andere vraag is: zijn we verplicht het geld toe te staan! De VOORZITTER antwoordt bevesfigend. De heer C. H. H. WISSE herhaalt, dat men voor het verkrijgen der noodige ruimte met een veel goedkooper plan zou kunnen volstaan en dat hier ook enkele zaken louter voor ver- fraaiing zijn ontworpen. De VOORZITTER wijst er op, dat de meer derheid van Burgemeester en Wethouders voor de school te Othene ook doortrekken van den gang voorstonden. De heer C. H. H. WISSE noemt dat een \erschil, want daar is de gang volgens den eisch der wet niet breed genoeg KOOPMAN wijst er op, dat de schoo. te Othene in den tegenwoordigen toe stand zou mogen blijven staan, terwijl dat met deze school niet het geval is. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt aangenomen met 6 tegen 3 stem- men. Voor stemmen de heeren Haak, De Koeijer, C. A. Wisse, Koopman, Dees en Dekker; tegen stemmen de heeren Kaijser, C. H. H. Wisse en Van Petegem; de heer De Feijter houdt zich buiten stemming. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verandering van de wijze van bestrating voor de openbare lagere dorpsschool. I'1 ver-band me* c'e r'e raadsvergadering van 18 December 1923 gedane toezegging, heb ben Burgemeester en Wethouders nader onder de oogen gezien het veranderen van de wijze van bestrating van den weg voor de openbare lagere dorpsschool. Oude keien vervangen door vlakke nieuwe zou kosten plus minus 1500. Evenwel plant een kei, hoe vlak ook, het ge luid voort en is het dus niet gewenscht daartoe over te gaan. Een gewalste weg zou kosten plus minus 2250. Deze neemt het geluid wel het meeste weg, maar is ons inziens niet aan te bevelen met het oog op het drukke verkeer daar ter plaatse. Blijft over een klinkerweg die o.i. toch ook het geluid niet te erg voortplant en welke zou kosten plus minus 1250. Wij stellen mitsdien voor daartoe te be- sluiten en met de uitkomende keien de weg in de Polderstraat te verbreeden wat zal kos ten plus minus 250. De heer C. H. H. WISSE wijst er op, dat deze zaak door het voorstel van Burgemees ter en Wethouders toch nog niet voldoende wordt opgelost en dat er, voor wering van het geluid niets beter is dan een gewalste weg. Volgens dat voorstel zou er dus f 1250 worden uitgegeven, zonder veel nut. Hij zou bet goed willen laten maken en een gewalsten weg laten leggen, de raad is nu blijkbaar toch aan den royalen kant. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders niet over het bedrag zijn gevallero, maar dat zij vreezen, dat een gewalste weg daar niet te houden zal zijn. Die zal door het zware en drukke vervoer worden stuk gereden, vooral in de bietencampagne en dan ontstaat er een slechten toestand. Als het 600 of 700 meters verder van de losplaats was, was het iets anders. Bovendien zal men hier voor het maken van dat kleine eindje weg niet een flinke zware wals kunnen krijgen, die men eigenlijk voor het maken van een goeden ge walsten weg noodig heeft en wordt de steen- slag dus niet genoeg ingereden. Anders zou hij er ook wel de voorkeur aan geven. De heer C. H. H. WISSE meent, dat men voor het geraamde bedrag toch wel 50 M. lengte goed gewalst wegdek kan krijgen. De heer C. A. WISSE waarschuwt tegen zoo'n weg en wijst op den weg tusschen Breda en Antwerpen, vooral bij Rjjsbergen, die in slechten staat verkeert. De steenslag wordt door de auto's uit den weg gezogen. De heer C. H. H. WISSE weet toch wel steenslagwegen die prachtig liggen en wijst daarvoor op den weg langs het kanaal tusschen Sluiskil en Sas van Gent. De heer DE KOEIJER betoogt, dat de school nu eenmaal op geen goede plaats staat. Door de verordening, die voorschrijft dat in de kom van de gemeente slechts stapsvoets mag wor den gereden, zal men toch al minder last van het rumoer hebben. Als men de keien gaat uitbrekem en die door klinkers vervangen is het nog niet afdoend, waarom hij zou zeggen laat de oude keien maar zitten en bezuinig waar je maar kunt. Men heeft hier ook nog 2 andere scholem en als men hiermede begint, kunnen die 2 andere met hetzelfde recht ook komen. Hij kan met het voorstel niet mee- gaan en wenscht het te laten zooals het is. De heer C. A. WISSE vreest, dat de klin kers niet bestand zullen zijn tegen het zware vervoer. De VOORZITTER wijst er op, dat de plaats dezer school ten opzichte van den weg een groot verschil maakt met de andere alhier bestaande scholen. Burgemeester en Wethou ders hebben er zich bij schoolbezoek meer- malen van kunnen overtuigen, dat, als er een wagen voorbijrijdt, ook al geschiedt dit stap- voets, er telkens wel een halve minuut voor- bijgaat, eer de onderwijzer zich aan de kin- deren verstaanbaar kan maken. Het onderwijs wordt dus voortdu.rend onderbroken, en die toestand is onhoudbaar. Hij acht een bestra ting van klinkers in deze de beste opiossing. De heer C. H. H. WISSE: Komen die dan zoo maar in het zand te liggen De VOORZITTER kan dit zoo niet zeggen; de bedoeling is ze op een goeden ondergrond te leggen. Burgemeester en Wethouders hebben ook nog overwogen de bestrating wat breeder te maken en de tramwegmaatschappij te ver- zoeken ook de ruimte tusschen de rails te willen bestraten. De heer DE FEIJTER: Ik wil even opmer- ken, dat de begrooting toch maar is opge- maakt voor bestrating op dezelfde breedte. De heer C. H. H. WISSE raadt aan, er goed op te laten letten hoe de steenen gelegd wor den, want dat maakt ook een groot verschil. De heer KOOPMAN bepleit het leggen van keien met vlakke koppen. Hij heeft er in het buitenland gezien, die geleken op steenen van beton gemaakt en sloten prachtig aan. Als men zulke keien aankocht, was het de beste voorziening, te meer, waar dan ook niets ver- loren gaat. Indien later zou blijken, dat dit nog niet voldoende hielp, dan hebben die keien altijd nog hun waarde, terwijl klinkers inmid- dels stuk gereden worden. De keien die hier gebruikt worden zijn niets waard, dat lijken wel peperbollen. De keien die hij bedoeld zijn diep en breed. Hij vermoedt, dat, als zulke gelegd worden, men geen overlast meer van het rijden zal hebben. Hij vraagt, daar eens naar uit te zien. De heer KAIJSER heeft het bezwaar tegen een gewalsten weg, dat, indien daaraan iets mankeert, men het nooit meer beter maken kan. Hij heeft deze week echter nog van een vakman hooren zeggen, dat met vlamoven- klinkers de beste wegen kunnen gemaakt wor den. Die kosten 40, en de andere 20 of f 22. Hij acht Ret echter het beste om, als men iets laat maken, het goed te doen. Met zulke klin kers is men er z'n leven lang van af. Indien de andere scholen later ook met een verzoek zouden komen, zou hij, indien het ook noodig blijkt, geen bezwaar hebben daar ook voor te zorgen. De heer DEES bepleit een nader onderzoek naar de door den heer Koopman bedoelde keien, daar ook hij niet gelooft aan het stand- houden van een gewalsten weg. De heer C. H. H. WISSE sluit zich aan bij het idee van den heer Koopman. De heer VAN PETEGEM merkt op, dat er in het westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaande- ren ook een gedeelte weg bestraat is met zulke vlakke keien. De VOORZITTER wijst er op, dat in hun voorstel ook genoemd is, bestraten met keien met platte koppen, maar verwacht, dat het ge- raas daarmede niet zal weg zijn. Anders acht hij dat ook de beste oplossing. De heer DE KOEIJER wijst er op, dat blij- kens de uitingen van de leden, men het er vrij wel over eens is, dat bestraten met zulke keien, nog niet afdoende is, daarom zou hij zeggen: laat zitten wat zit, want anders kost het veel geld zonder nut. De VOORZITTER stelt in het licht, dat dit dan toch maar alleen een beetje werkloon kan zijn, want die keien behouden hun waarde en kunnen dan toch ergens anders aangewend worden, Klinkers zijn na een of twee jaar stuk gereden. De heer DE FEIJTER meent, dat de keien moeilijk zullen te krijgen zijn. De VOORZITTER ziet daarin geen bezwaar, die kunnen van de groeven te Lessines gemak- kelijk per spoor aangevoerd worden, De heer C. H. H. WTSSE merkt ook nog op, dat men daar de straatkeiemkan laten kanpen zooals men die wenscht. De heer KOOPMAN geeft den Voorzitter nog den wenk, dat, indien hij nadere inlich- tingen wenscht omtrent die mooie keien, de Wegencommissie vain den Nederlar.dschen Toeristenbond die gaarne zal verstrekken. Met 9 stemmen tegen 1, wordt goedgevon- den, dat de verandering der bestrating voor de openbare school zal geschieden met vlakke straatkeien. Voor stemmen de heeren Haak, Kaijser, C. H. H. Wisse, Van Petegem, C. A. Wisse, Koopman, Dees, De Feijter en Dekker; tegen stemt de heer De Koeijer. De heer C. H. H. WISSE maakt bezwaar tegen het verwerken van de uitkomende straat keien, voor verbreeding van de Polderstraat; hij zou het beter achten, dat die werden aan gewend in een nog niet verharden weg, b.v. die naar het slachtplein of in de Stoofstraat. De VOORZITTER is van meenang, dat de weg naar het slachtplein, behoudens in den tijd van het bietenvervoer niet slecht is en dus zoo- nog wel wat blijven kan. In de Polderstraat wordt echter bij het vervoer van hooi en stroo, omdat men midden op den weg moet blijven, veel hinder ondervonden, wegens de daar staande boomen. De heer C. H. H. WISSE stemt toe, dat die boomen daar nooit hadden moeten staan, en nu vindt hij het toch verkeerd, om op grond van die boomen den weg te gaan verbreeden. Beter was het, den weg naar het postkantoor in orde te brengen, want daar is het nu een troep. De heer DEES is van een anddfe meening; de bestrating van de Polderstraat mag zoo niet blijven. Bij een opperlast zit men geregeld in de takken van de boomen. De heer C. H. H. WISSE wijst er op, dat het in de Rozemarijnstraat ook zoo is. Daar han- gen de boomen soms ook vol met hooi en stroo. De VOORZITTER zegt, dat het daar niet zoo erg is, want daar staan maar 3 boomen en er rijdt maar een landbouwer door, terwijl er door de Polderstraat veel vervoer is. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het aangaan eener geldleening groot maximum f 20.000 voor electrifi- catie. Overgelegd wordt het volgende concept- besluit: De raad der gemeente Zaamslag: Gelet op zjjn besluit tot electrificatie ge- hucht Reuzenhoek en Zaamslag (Veer). BESLUIT: Artikel 1. Ten laste der gemeente eene geldleening aan te gaan van ten hoogste twintig duizend gulden rentende ten hoogste vijf en een half ten honderd's jaars, verdeeld in aandeelen van vijf honderd gulden voor elk, waarvan tot ge- lijk bedrag zal worden afgegeven eene obliga- tie aan toonder. De storting van het verschuldigde wegens toegewezen obldgatien moet plaats hebben ten kantore van den gemeente-ontvanger in den 'oop van 1924 op den dag door Burgemeester en Wethouders te bepalen. De rente vangt aan op den dag der storting. Artikel 2. Indien voor een te groot aantal aandeelen wordt ingeschreven komen in de eerste plaats in aanmerking, de inschrijvingen waarbij de laagste rente bedongen is, terwijl bij gelijke rente de toewijzing zal geschieden pondsponds- gewijze. Artikel 3. Voor de storting der aandeelen, zal ten over- staan van den Burgemeester door de deelne- mers, die een gelijke rente bedongen, worden geloot, welke obligatienummers zij zullen ver krijgen. Er zal worden geloot in zoovele gedeelten als er tegen verschillende rente aan meer dan een persoon is toegewezen met dien verstande, dat de hoogste nummers komen aan de obliga tion tegen de laagste rente, de daama afda- lende nummers aan de opvolgende enz. Aan elken deelnemer zullen de obligation wier nummers met die der door hen getrokken briefjes overeenstemmen worden uitgereikt. Bij elke obligatie zal worden gevoegd een stel door Burgemeester en Wethouders ge- waarmerkte rente-coupons bestaande uit veer- tig stuks, zoodat de laatste coupon betaalbaar zal zijn in het jaar 1964. Artikel 4. Te beginnen in 1925 zal ten minste een obli gatie dezer geldleening worden afgeiost on- verminderd de bevoegdheid van het geineente- bestuur om in eenig jaar meer obligation af te lossen of wel het geheele niet terugbetaalde gedeelte van het kapitaal tegelijk. Artikel 5. Bij de aflossing moeten worden ingeleverd dj betrokken obligation en de daarbij behoo- rende onverschenen rente-coupons. Terugbe- taling van obligation heeft niet meer plaats na meer dan dertig jaren, na den dag waarop zij aflosbaar waren gesteld. De rente wordt niet verder berekend dan tot den dag van af- losbaarstelling der obligatie. Rentebetaling heeft niet meer plaats n; meer dan 5 jaar, na den dag, waarop de be trokken coupon betaalbaar was. Artikel 6. Tot zekerheid der jaarlijksche rentebetaling en van de aflossing der aandeelen dezer geld leening worden verbonden de inkomsten en middelen der gemeente. Artikel 7. Commissionnairs en makelaars in effecten genieten provisie over het hun toege wezen bedrag; de voldoening daarvan zal plaats hebben na de afgifte der obligation. Aan instellingen van anderen dan finan- ciOelen aard of aan particulieren, die recht- streeks zonder tusschenkomst van commission nairs of makelaars ingeschreven wordt geen provisie toegestaan. Artikel 8. Bij toewijzing van de leem'ng aan eene in- stelling kan de uitgifte, met afwijking van ar tikel 1 geschieden by onderhandsche akte, welke ten aanzien van de in de artikelen 1, 4 en 5 geregelde onderwerpen daarmede overeen- komende bepalingen bevat. Het voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 19. Omvraag. De heer KAIJSER vraagt of het juist is, hetgeen hem werd meegedeeld, dat er in het bestek voor het rioleeringswerk, dat vanwege de gemeente is aanbesteed, is voorgeschreven, dat de buizen moesten worden gekocht van de N. V. De Hoop te Ter Neuzen. Indien dit zoo is, moet hij daartegen pro testeeren, daar dit vrije concurrentie belem- rnert en De Hoop bovendien 40 duurder was. De VOORZITTER deelt mede, dat aan de N. V. De Hoop inlichtingen gevraagd zijn, en ook of de 'buizen in voorraad waren. In het be stek is alleen gezet, dat de buizen moesten zijn „overeenkomstig" die geleverd door De Hoop. Dat klinkt heel anders. De heer KAIJSER is 't met deze handeling toch niet eens. Hy vindt het onverantwoorde- iijk, dat werk zoo te laten uitvoeren en maakt te meer bezwaar, daar De Hoop aan particulie ren een prijs opgaf die 10 cent per meter lager was dan den aan de gemeente opgegeven prijs. Hij deelt mede, dat belanghebbende inschrij- vers nog voornemens geweest zijn een rekwest aan den raad te presenteeren. Hem is ook meegedeeld, dat die buizen van De Hoop niet altijd in de beste orde verkeeren. De heer C.-H. H. WISSE zou het ook beter achten geen namen te noemen, maar voor te schrijven aan welke eischen de buizen of welke andere materialen ook, moeten voldoen. De VOORZITTER: Het is de vraag, of an dere ook aan de eischen zouden voldoen. Niet- temin zullen wij de aandacht van den architect er op vestigen, om bij het opmaken van bestek- ken rekening te houden met de gemaakte op- merkingen. In elk geval stond niet in het be stek, dat de aannemers ze bepaald bij De Hoop moesten koopen. De heer KOOPMAN noemt dit spijkers op laagwater zoeken. Indien de inschrijvers zich bezwaard achtten door een bepaling, hadden ze zich op het gemeentehuis om inlichtingen kunnen vervoegen. Maarhet is gemakke- lijker achteraf te wauwelen. De heer KAIJSER: Ze hebben er uit gele- zen, dat ze de buizen bepaald bij De Hoop moesten koopen. De heer KOOPMAN: Dan moeten ze maar footer lezen! De heer C. H. H. WISSE is ook van mee ning, dat een emstig concurrent wel eens gaat informeeren, als er iets. is flat hem bezwaart. b. De heer VAN PETEGEM vraagt. of de op het dorpsplein geplaatste palen niet wit g-eschilderd zouden kunnen worden. Bij don- kere nachten zou men er allicht tegen loopen. De VOORZITTER: Dat moet nog gebeuren. De heer C. H. H. WISSE wil ook nog wat van die palen, zijn de stukken oude lantaarn- paal, zeggen. Er zijn er daar ook bij de tram- baan geplaatst. Hij fcht die zeer gevaarlijk. Als er paarden onrustig worden en op die palen terecht komen gebeuren er ongelukken. Hij meent ook, dat ze niet tot sieraad van het dorp strekkon. De VOORZITTER acht dat gevaar denk- beeldig. Die palen had de gemeente en gree- nen palen zijn toch ook hard? De heer C. H. H. WISSE zegt, dat aan deze palen scherpe kanten zijn. c. De heer HAAK herinnert, dat in de ver- gadering van 18 December 1.1. het Spuipadje ook ter sprake kwam. Dit legt in een zeer slechten toestand. Hij zou het beter achten, dit van de ligger af te voeren, of, als dat niet gebeurt, het in een beteren toestand te doen brengen. Het wordt echter niet gebruikt, al leen des Zaterdags en Zondags door jongelui, om kwaad te doen. De heer Dieleman deelde hem mede, dat hij op het land klaverruiters had staan. Een geheelen avond hadden er jongens, die langs het padje gekomen waren, achter gelegen. Toen ze des avonds vertrok- ken wisten ze niets beter te doen dan ze om te gooien. Als het pad alleen daarvoor dient, is het beter het af te voeren. De VOORZITTER verklaart, ook net be trokken personen gesproken en gecorrespon- deerd te hebben. Burgemeester en Wethouders wilden wachten met te handelen tot bij de op- neming der wegen en voetpaden. Indien be- langhebbenden het pad weg willen hebben, moeten ze daartoe schriftelijk een verzoek in- dienen. Dat is echter nog niet gekomen. Zoo kan het echter niet blijven liggen. d. De heer DEKKER heeft het i.iet uit eigen ervaring, maar hem is meegedeeld, dat het tegenwoordig Zaterdagsavonds op het dorp zoo baldadig toegaat; dit moet meer dan erg zijn. Hij zegt dit tot den Voorzitter als hoofd der poldtie, in de verwachting, dat deze daar tegen maatregelen zal nemen. De VOORZITTER hoopt, dat de heer Dekker hem dan, buiten de vergadering, wel eens zal willen inlichten, wat er gebeurt. Hem is geen bijzondere baldadigheid bekend. Hij weet ook wel, dat de jeugd niet zoo braaf is, maar voor zoover hij weet, overschrydt dat toch niet zekere grenzen. De politie is iederen Zater- dagavond in het geweer om de orde te hand- haven. De heer C. A. WISSE bevestigt, dat de heer Dekker gelijk heeft. Het is tusschen 8 en 9 uur des avonds zoo verregaand, dat eerzame bur gers er tegen op zien, buiten te komen om nog een boodschap te gaan doen. De heer KOOPMAN kan het niet zoo erg vinden; hij komt iederen Zaterdagavond op het dorp bij den barbier en gaat dan ook nog wel eeng met den veldwachter rond. Ook dezer dagen was dit het geval en de veldwachter vroeg hem nog, of hij dat nu zoo erg vond. Men moet toch ook wat kunnen verdragen. Hetgeen den heer Wisse ergert, vin den anderen misschien niets van beteekenis. De heer C. A. WISSE: Ik ben het niet al leen, er zijn ook anderen, die er zich aan erge- ren. De hee| KOOPMAN kan er niet over klagen. Er staan overal groepen en er wordt wel eens iets geroepen, of op een mondharmonica ge- speeld. De VOORZITTER zal de gemaakte opmer- kingen met de politie bespreken. e. De heer HAAK brengt nog ter sprake den slechten toestand van een weg voor wo- ndngen aan het Spui. De VOORZITTER zegt toe, dat Burgemees ter en Wethouders het eens zullen opnemen, maar meent, dat het in de eerste plaats parti- culier terrein is en dat het bovendien grond- gebied van de gemeente Axel betreft. f. De heer KOOPMAN zou, met het oog op de omstandigheden der kombewoners, die blij- kens mededeelimgen moeilijk van hun beer af kunnen komen, aan Burgemeester en Wethou ders willen verzoeken te overwegen de moge- lijkheid tot invoering van een gemeentelyke reukelooze beerruiming. Hy zou daarvoor niet direct een kostbare installatie willen aanschaf- fen, doch eens willen onderzoeken of het mis schien niet mogelijk is, voor bepaalde dagen de machine van de gemeente Axel met paard en manschappen voor bepaalde dagen te huren. De VOORZITTER geeft te kennen, dat er al links en rechts over gesproken is. Een moei lijk punt is het vervoer der faecalien. De zaak maakt echter al een punt van overweging uit. Hoe het zal kunnen worden opgelost, is voor dit oogenblik nog niet uit te maken. Van de gegeven wenken, zal nota worden genomen. De VOORZITTER sluit de vergadering door het uitspreken van het dankgebed. SCHEEPVAARTBEWEGING. 17 April.. Ned. s.s. Noordwijk, 6000 M3., kolen van Gent naar Bordeaux. Duitsch s.s. Ralum, 970 M3., pijpaarde van Fowey voor Ter Neuzen. Fransch s.s. Com. Charles Marie, 5103 M3.; kolen van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. Daleside, 1383 M3., fosfaat van Gent naar Dundee. Noorsch s.s. Shule, 3256 M3., ijzer van Ter Neuzen naar Kopenhag^n. Eng. s.s. E. Rose, 751 M3.ledig van Yarmouth voor Gent Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed van Goole voor Gent. Fransch s.s. Dept. Henry Durre, 5701 M3., ledig van Bordeaux voor Gent. Duitsch lichter Rhijn, 2093 M3., hout van Danzig voor Gent. Eng. s.s. Tolsta, 4492 M3.; ledig van Gent naar Methil. Eng. s.s. York Minster, 2178 M3., pitch van Londen voor Ter Neuzen. 18 April. i Eng. s.s. Palmston, 1314 M3., kolen van Richborough voor Gent. Eng. s.s. Galleon, 2039 M3.; kolen van Newcastle voor Gent. Belg. s.s. Sierra Verde, 4025 M3., kolen van Leith voor Gent. Eng. s.s. •Teesburn, 1269 M3.; ikolen van Newcastle voor Gent. Eng .s.s. Oehringen, 9647 M3., ledig van Cardiff voor Gent. Belg. s.s. Condor, 1075 M3., ledig van Antwerpen voor Gent. Fransch s.s. Franqueville, 3013 M3., ko len van Port Talbot voor Gent. Zweedsch s.s. Ascania, 2334 M3., ledig van Gent naar Vlissingen. Ned. s.s. Zaan, 3709 M3., ledig vdn Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. Aurikula, 2307 M3.; ijzer van Gent naar Boness. Eng. s.s. Atlantic, 8535 M3., ledig van Gent naar Newcastle. Fransch s.s. St. Aubin, 3013 M3.; kolen van Gent naar Cherbourg. Eng. s.s. E. Rose, 751 M3., fosfaat van Gent naar Whitby, Eng. s.s. River Wear, 2120 M3., fosfaat van Gent naar Leith. Duitsch s.s. Gratia, 5850 M3., ledig van Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3.; stukgoed van Londen voor Gent. 19 April. Eng. s.s. Balfron, 1024 M3., fosfaat van Gent naar Dundee. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3., ledig van Gent naar Richborough. Ned. s.s. Terneuzen, 7047 M3., ledig van Sas van Gent naar Cardiff. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed van Antwerpen voor Gent. Eng .s.s. Penrith Castle, 9792 M3., ge- mengd, van Galveston voor Gent. Belg. s.s. Urpeth, 3183 M3., ledig van Rouen voor Gent. Eng. s.s. Cardium, 17339 M3., oiie van Sunderland voor Selzaete. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed van Antwerpen voor Gent. Eng .s.s. Sunniside, 2093 M3., aardappe- len, van Gent naar Cardiff. Belg. s.s. Nebris, 871 M3., ledig van Gent naar Ostende. Eng. s.s. Teesburn, 1269 M3., ledig van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed van Gent naar Hull. Eng. s.s. Penrith Castle, 9792 M3.; ge- mengd van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Galleon, 2093 M3., ledig van Gent naar Blyth. Fransch s.s. Tordiss, 3575 M3., ledig van Bordeaux voor Gent. Eng. s.s. Elursgarth, 5919 M3., kolen van Leith- voor Gent. 20 April. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed van Gent naar Goole. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed van Gent naar Londen. Belg. s.s. Condor, 1075 M3., fosfaat van Gent naar Topsham. Lettisch s.s. Krimulda, 5579 M3., ledig van Gent naar Riga. Fransch s.s. Dept. Henri- Durre, 5701 M3., kolen, van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. The Princess, 1762 M3., ijzer van Ter Neuzen naar Llanelly, Fransch s.s. Sarrebourg. 8987 M3., co kes, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Wearsider, 1054 M3.; ledig van Margate voor Ter Neuzen. Eng. s.s, Dalegarth, 4699 M3., kolen van Leith voor Gent, Eng. s.s. Beeston, 1318 M3., kolen van Dysart voor Gent. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed van Gent naar Leith. Eng. s.s. Dotterel, 4925 M3., stukgoed van Gent naar Belfast. Eng. s.s. Cormorant, 4993 M3.; stuk goed. van Gent naar Liverpool. Grieksch s.s. Flisvos, 2098 M3., ledig van Antwerpen voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Irwell, 2944 M3., stukgoed van Goole voor Gent. 21 April. i Eng. s.s. Sojouner, 1231 M3., ledig van Rouaan voor Gent. Eng. s.s. Cardium, 17339 M3., olie van Selzaete voor Jacksville, Duitsch s.s. Ralum, 970 M3., ledig van Ter Neuzen naar Poortershaven. Eng. s.s. Eden wood, 2277 M3., kolen van Leith voor Gent. Eng. s.s. Rowanpark, 5476 M3., gemengd van Belfast voor Gent. Noorsch s.s. Ole Aaroojd, 2384 M3.; steenen van Lysehil voor Gent. Eng. s.s. Entreprise, 3152 M3., kolen van Methil voor Gent. Langs de Westsluis werden 8 binnenvaar- tuigen op- en 6 afgeschut; langs de Mid- densluis 19 op- en 30 afgeschut en langs de Oostsluis 108 op- en 89 afgeschut. Zonnetijd. K V f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 7