BURGERLIJKE STAND. iNGEZQjSDEN MEDEDEELINGEN. 1 wat de door de heer Hamelink genoemde g-e<*eelten betreft, die zoo goed verlicht zouden zijn, moet hij opmerken, dat b.v. in de Donze- V sserstraat de lantaarns die voor wat die straat aangaat misschien zouden kunnen ge- mist worden, op een kruispunt staan en dus daarvoor noodig zijn. Het is mogelijk, dat er nog iets zal afgaan, maar veel zal het niet kun nen zijn. De heer SCHEELE kan zich ook net ver eenigen met de verschillende door den heer Hanieldnk aangevoerde argumenten. Het col lege heeft toegezegd, dat zou worden toege- zien. of het mogelijk was, dat er nog wat af kon. Indien het kan, zal dit wel gebeuren. Hij is overtuigd, dat die 1500 er in geen geval af kan, want dat, indien men in dit opzicht aan den wensch van den heer Hamednk zou tegemoetkornen, men op zekere tijden Ter Neuzen wel in het stikdonker zou moeten zetten. Het voorstel van burgemeester en wethou- ders wordt aangenomen met 7 tegen 3 stem- men. Voor stemmen de heeren Van Aken, Scheele, Van Cadsand, Geelhoedt, Verlinde, Van Dijke en Van Riet; tegen stemmen de heeren Colsen, Hamelink en Van Driel. 16. Overdracht in eigendom van school B aan de vereeniging voor ChristelijR Volksonderwijs. Burgemeester en wethouders overwegende, dat bij raadsbesluit van 4 September 1923 werd besloten, school B, gelegen aan den Schoolweg no. 21, overeenkomstig het bepaalde bij artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920, beschikbaar te Snellen aan de Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs, alhier; dat bij raadsbesluit van 16 October 1923, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Zeeland, 15 November 1923, onder no. 56, lste afdeeling, bedoelde school met ingamg van 1 Januari 1924, om niet, in gebruik werd gege- ven aan bovengenoemde vereeniging; dat in gebruikgeving noodig was, omdat tegen het raadsbesluit van 4 September 1923 beroep werd ingesteld en dus zoolang daarop niet beschikt was, geen sprake kon zijn van overdracht in eigendom; dat bij Koninklijk besluit van 4 Februari 1924, no. 13, het ingestelde beroep ongegrond is verklaard; dat thans dus toepassing kan worden gege- ven aan artikel 80, tweede lid der Lager-On derwijswet 1920; stellen voor te besluiten: om niet, in vollen en onbezwaarden eigen dom, over te dragen aan de Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs, alhier, aan wie reehtspersoonlijkheid is verleend bij Koninkt besluit van 8 Juli 1922, no. 32, het gebouw waarin thans de lagere school der vereeniging is gevestigd, met den daarbij behoorenden grand, zich bevindende te Ter Neuzen, aan den Schoolweg no. 21, alles kadastraal bekend ge meente Ter Neuzen, sectie L no. 692, gedeelte- lijk, groot ongeveer 10 A. 80 c.A., of zooveel meer of minder als later bij kadastrale opme- ting zal blijken, en zulks onder de navolgende voorwaarden: 1. de over te dragen onroerende goederen zijn vanaf het opmaken der desbetreffende no- taribele akte voor rekening en risico van de Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs, voomoemd, door wie zij worden aanvaard ge- heel voetstoots, zoodanig als zij thans worden bezeten en alzoo met alle voor- en nadeelige rechten, bekende en onbekende gebreken, erf- dienstbaarheden, buurlasten en alle verdere ge- volgen als er volgens de wetten en de vroe- g-ere bescheiden toe behooren. 2. de vereeniging voor Christelijk Volks onderwijs, bovengenoemd komt in het bezit en op het gebruik van het aan haar over te dragen onroerend goed op den dag van het op maken der desbetreffende akte, terwijl alle lasten en schuldplichtigheden, daarvan ge- heven wordende of later te heffen, voor hare rekening zijn vanaf 1 Januari 1925. 3. de rechten en kosten der op te maken akte van overdracht, daaronder begrepen die der levering, zijn voor rekening van de ge- meente Ter Neuzen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 17. Verleenen van medewerking ingevolge art. 72 der L. O. wet 1920 aan de Ver eeniging voor Christelijk Volksonder wijs. Burgemeester en wethouders, gezien een op 3 Januari 1924 ingekomen verzoek van het be stuur der Vereeniging voor Christelijk Volks onderwijs te Ter Neuzen, waarbij medewerking wordt gevraagd, om ingevolge art. 72 der La ger-Onderwijswet 1920 gelden beschikbaar te willen stellen voor verbouw van en verande- ring van inrichting van hare bijzondere lagere school, gelegen aan den Schoolweg no. 21, ge- deelte van het perceel kadastraal bekend sec- tie L no. 692; overwegende, dat de verbouwing en veran- dering van inrichting geWenscht wordt we- gens de niet behoorlijke inrichting der priva- ten, waterplaatsen en schoorsteenen, benevens voor het doortrekken en verbeteren van den gang; dat verder gevraagd worden de kosten voor de eerste inrichting der school; dat is voldaam aan het bepaalde bij art. 77, le lid der Lager-onderwijswet 1920; ge'et op de art. 72 en volgende der ge noemde wet; stellen voor te besluiten medewerking te verleenen. Blijkens de bijlagen tot dit besluit wordt voor eerste inrichting gevraagd een bedrag van f 3841,20 en was de raming voor de ver bouwing 6029,68, welke door wijziging is teruggebracht tot j 4050,18. De heer GEELHOEDT verklaart over dit punt niet veel te willen zeggen; het is niet als een nieuw punt aan te merken en er is in verschillende vorige raadszdttingen reeds veel over gezegd. Toch acht hij 't noodig, dat, alvorens dit besluit genomen wordt, wordt in herinnering gebracht wat er aan voorafgegaan is, dat, ofschoon het school bestuur wist, dat het school A kon krij- -t n m den vorm zooals die daar nu staat en ten genoege van den inspecteur, doch die wei- r e, ®n toen in tegenwoordigheid van bur- c erne ester en wethouders tegenover den ver- agenwoordiger van den Minister van Onder- UI1S eT! Wetenschappen, bij monde verirwT Trit'er' Ds' Zimmerman, heeft rk.aard, dat het bestuur school B wilde aanvaarden zooals die daar stond, dat de mi nister toen heeft uitgemaakt. dat het school- be stuur school A met behoefde te aanvaarden, dat de gemeenteraad nu ten slotte school B ee afgestaan. doch dat het bestuur der \ereemging voor Christelijk Volksonderwijs, niettegenstaande hare bovengenoemde toezeg- air g, nu toch komt met een verzoek om geld oor het verbouwen van school B. Meer wenscht hij er niet van te zeggen. De heer COLSEN vraagt, of er bij het voor- ste^ geen rapport van den gemeentebouw- meester is. De VOORZITTER deelt mede, dat de aan vraag bij burgemeester en wethouders een be- largriik punt van besoreking heeft uitge maakt, en dat de verschilende posten der be- g-ootxng ziin nagegaa.n en hesproken. Ds- gebleken, dat er omtrent sommige pos ten blijkbaar een misverstand bestond, daar verschillende niet onder de verbouwmg be hooren, maar oader het gewoon onderhoud moeten worden gerangschikt. Alles is ge- daan om tegemoet te komen aan het verzoek van het bestuur, doch zooals opgemerkt nagegaan wat wel en wat niet ten laste dezer aanvraag mocht worden gebracht. De raad zal echter wel begrijpen, dat burgemeester en wethouders zich in deze kwestie verdev alleen hebben te stellen op "het standpunt, dat z(j moeten medewerken -aan de uitvoering der Lageronderwij.swet en het niet op hun wet ligt om te beoordeelen of deze aanvraag mo- reel al of niet geoorloofd is op grond van vroegere besprekingen. Dat is het werk van andere heeren. De heer COLSEN zou gaarne een rapport van den gemeentebouwmeester hebben gezien, waaruit bleek, of de verschillende werken wer- kelijk noodig zijn, De heer HAMELINK zal er niet veel van zeggen en er ook met tegen stemmen, aange- zien hij weet, dat dit tcch niet heipt. De schoolbesturen hebben in dit opzicht meer macht over de gemeentefinancien dan de raad. Indien de raad niet zou willen medewerken, wordt die verplichting toch van hooger hand opgelegd. Maar wat spreker wel zou wenschen is, dat de werken ter deeg door den gemeentebouw meester worden gecontroleerd, en dat er d voorwaarde aan werd verbonden, dat het werk bij openbare aanbesteding wordt gepre- senteerd. In sommige opzichten kan het uit- voeren van werk in eigen beheer gewens#ht zijn, maar in dit geval zal de controle beter kunnen zijn indien het publiek besteed wordt, daar het anders niet denkbeeldig is, dat het werk in een kleinen kring wordt aanbesteed en de raad dan alle controle mist. De heer SCHEELE merkt op, dat het wel te verwachten was, dat de heeren met 'n verzoek voor 't aanbrengen van eenige verbeteringen aan school B zouden komen. Dat kon de raad lichtelijk begrijpen, aangezien er toch ook meermalen klachten over school B ingekomen vjn. Hij wil daarom niet ontkennen, dat de verschillende veranderingen wel wat hoog zijn opgevoerd. Waar zulke sommen uit de ge- meentekas moeten uitgegeven, ds ook hij van meaning, dat aan alle ingezetenen de kans moet worden gegeven daamaar mee te dingen, anders beloopt men de kans, dat ze een in- schrijving openstellen onder de leden e'er ver eeniging. De heer VAN DRIEL wil zijn stem moti- veeren voor het voorstel. In de eerste plaats uit overweging, dat de raad door de wet ver- plicht wordt tot medewerking en in de tweede plaats, omdat hij ook niet zoo bevreesd is voor den invloed van het christelijk onderwijs. Hij herinnert er o.m. aan, dat in den tijd, dat de S. D. A. P. fractie in de Tweede Kamer nog niet zoo sterk was als tegenwoordig, toen zij nog maar 11 leden telde er 7 leden bij waren die hun onderwijs aan een christelijke school hadden genoten. De heer COLSEN verklaart tegen het voor stel te zullen stemmen als protest, c'at het schoolbestuur nog maar steeds voortgaat met hare pogingen om andere kleine christelijke scholen te ontvolken. De heer VAN AKEN: Je moest wijzer wezen De heer GEELHOEDT verklaart alleen te hebben willen vastnagelen, dat de heeren nu om geld komen vragen voor de verbouwing van school B, ondanks hun belofte. Indien ze genoegen hadden genomen met school A, zou den we nu niet voor deze uitgaaf sta in. De heer SCHEELE meent, dat men dan van de andere zijde toch ook wel om verandering zou gevraagd hebben. De heer GEELHOEDT ontkent dit, en ver- wijst naar de historie. Hij acht het voorts een verkeerd standpunt, om voor te stemmen, ter wijl men overtuigd is van het onredelijke der aanvraag. Hij stemt toe, dat de raad dan later wel gedwongen kan worden, maar dan draagt deze er toch ook geen verantwoording voor. De VOORZITTER wijst er op, dat \an den raad alleen wordt gevraagd medewerking. Burgemeester en wethouders hebben dan te zorgen voor de uitvoering. Deze nemen het voorstel om er de voorwaarde van openbare aanbesteding aan toe te voegen over. Dat lag toch ook leeds in hun voornemen. Nu een- maai de zaak geregeld is, meenen zij te moe ten meewerken, dat deze vlot kan worden af- gewerkt. De heer SCHEELE wenscht er nog zijne verwondering over uit te spreken, dat de hee ren voorstanders van de vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs zich bij deze be spreking zoo stil houden. Ze zwijgen als de straatsteenen! De heer VAN DIJKE: Wat wil je daarover zeggen De heer HAMELINK: Je moet toch geen argumenten aan een ander gaan vragen! De heer SCHEELE: Er is toch wel wat over te zeggen? Als het ten minste mijn school- vereeniging betrof, zou ik me wel roeren! Het voorstel van burgemeester en wethou ders wordt aangenomen met 8 tegen 3 stem- men. Voor stemmen de heeren De Jager, Van Aken, Scheele, Van Cadsand, Hamelink, Van Driel, Van Dijke en Van Riet; tegen stemmen de heeren Geelhoedt, Verlinde en Colsen. 18. Ontlieffing wegens schoolgeld. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken stellen burgemeester en wethouders voor ont- heffing te verleenen wegens schoolgeld, aan: J. Comelissen f 2, A. Kuijk 6,40, L. Bakker f 3, C. M. 't Gilde /l,49y2, C. A. Bal 9, C. Groot 7, A. Wisse /2,91%, A. van Duijsse f 12, A. E. van Hauwe f 13,50, idem 7,50, H. Pateer te Zaamslag 10,80, A. J. Konings te Axel f 1,30, J. P. van Mael,e te Axel 9, J. W. Lensen f 9, J. A. Meertens 11,25, P. Bouma te Tilburg ^1,87%, P. W. de Kraker f 2,25. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 19 Ontheffing wegens hondenbelasting. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken stellen burgemeester en wethouders voor ont heffing te verleenen wegens hondenbelasting aan: M. de Jonge f 4,50, E. Popsel 1,75, C. Schelstraete 1,75, F. Oostdijk f 2,25, C. E. van den Bulcke f2. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 20. Omvraag. a. De heer COLSEN wijst op de gevaar- lijke bocht bij de hofstede van den heer C. Zegers. Hp vraagt, of geen last zou kunnen gegeven worden tot het laten opraimen van de haag. Daardoor zou het uitzicht om den hoek veel verbeteren. De heer DE JAGER wijst er op, dat vroeger besproken is, er een bord te zetten met het op- schrift „gevaarlijke bocht". Hij heeL in de vergadering van burgemeester en wethouders al herhaaldelijk gevraagd, wanneer dat kan geplaatst worden. Een lid merkt op, dat het vreemd klinkt, dat een wethouder hier zoo iets meedeelt. De VOORZITTER zegt, dat er uit blijkt, dat de kwestie een voorwerp van aanhoudende zorg is. De heer DE JAGER: Ik kan het bord er toch zelf niet gaan plan,ten De VOORZITTER deelt mede, dat burge meester en wethouders er over in correspon dence zijn met den Alg. Nederl. Wiehijders- bond. De heer HAMELINKDie heeft het te druk met ingezonden stukken schrijven. De VOORZITTER: We zullen zien, wat e aan gedaan kan worden. b. De heer VERLINDE wijst er op, dat een paar maanden geleden op de Grenulaan een aanvang is gemaakt met het graven van put- ten voor het planten van boomen, maar dat men de putten nu weer dicht gooit, zonder dat er boomen geplant zijn. Wat is daarvan toch de oorzaak? De VOORZITTER deelt mede, dat de at spraak is, dat het rijk langs de Grenulaan een rij boomen zou planten, terwijl was overeen- gekomen, dat de gemeente dan ook een rij zou planten. Men verkreeg dan een dubbele rij, terwijl dan, als later rooien noodig werd, om de andere een boom zou kunnen worden uit- gedaam en men toch nog boomen zou behouden. Van weige het rijk was men reeds begonnen met het terrein te egaliseeren, toen ineens de bezuiniging los kwam. Toen was de vraag, wat de gemeente zou doen. Burgemeester en wethouders waren aan- vankelijk voomemens, door te gaan. Er werd echter ondervonden, dat men op 2 voet diepte reeds water in de putten kreeg en werd het daarom gewerascht geacht, eerst eens te infor- meeren, of het geen bezwaar was, daarin boo men te planten. Uit die informatie bleek, dat dit zonder voorziening niet raadzaam was. Inmiddels was voor het planten het seizoen te ver gevorderd en is dit werk gestopt, om het 't volgend jaar uit te voeren. De VOORZITTER si uit de vergadering. AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Maart. Charles Louis Burm, oud 42 j., jm. en Marianne Vinke, oud 45 j., wed. Geboorten. 29 Febr. Helena, d. van Levi- nus van Hermon en van Fran^oise den En- gelsmam. 1 Maart. Elisabeth Adriana, d. van Petrus Dieleman en van Elizabeth de Nood. Cornetis, z. van Cornelis van den Berge en van Magdalena Perschina van den Ende. Marie Mathilde, d. van Petrus Johannes Sijs en van Anthonette Jeannette van der Berghe. 3 Maart. Maria Coleba, d. van Petrus Gerardus van Jole en van Anna Catharina Engels. 4 Maart. Janna, d. van Jan van Drongelen en van Wilhelmina Cornelia Watte. Trade Eva, d. van Wouterius Antonius den Boggende en van Maria Scheele. 5 Maart. Jan Cornells, z. van Marinus Jacob Scheele en van Johanna Dieleman. 10 Maart. Hendrik Marinus, z. van Sander Johannes Dieleman en van Jaco- mina van Tatenhove. 13 Maart Alphonsus Marie, z. van Alioijsius van Goethem en van Bertha Rossiini Biddolo. 15 Maart. Suzanna, d. van Francois Geensen en van Dina Adriana Vlaander. 17 Maart. Anthonina, d. van Adriaan de Feijter en van Geextruij Heijnsdijk. Cor nelia Adriana, d. van Fieter Willem Versluijs en van Johanna Stouthamer. 21 Maart. Tan- neke, d-. van Anton Geijp en van Aagtje Rie- mens. Adriana, d. van Dirk Cornelis Verbrag- ge en van Pieternella Ringelherg. 27 Maart. Catharina Leuntje, d. van Jan Le Feber en van j Janna Barentsen. 29 Maart. Willem, z. van Willem de Bruijne en van Pieternella Jansen. Pieternella, d. van Marinus Roose en van Marie Wolfert. Overlijden. 4 Maart. Johannes Smies, oud 78 j., weduwn. van Lijcia Verstraten. 12 Maart. Cornelis van Driel, oud 77 j., weduwn. van Janna Neeltje Stouthamer. 18 Maart. Petro- nella Hendrika Minjon" oud 68 j., wed. van Jan Abraham van Vessem. 20 Maart. Hen drik Naeije, oud 15 j., z. van Abraham Johan nes en van Dina Franfoise Jongejan. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 15 Maart. Pieternella Ebrina, d. van Leendert Dees en van Ebrina Dieleman. 18 Maart. Elza Emma Maria, d. van Alphon sus van Triest en van Elizabeth Wante. 30 Maart. Irena Charlotta Maria, d. van Petrus Jacobus Verbist en van Maria Petro- nella Warrens. Overlijden. 9 Maart. Een als levenloos aan- gegeven kind van het vrouw. geslacht van Petrus Paulus de Rooij en van Apolonia Ma thilda van der Veen. 16 Maart. Maria Bertha Ottjes, oud 9 j., d. van Martinus en van Flo- rentina Kroes. CLINGE. Huwelijks-aangiften. 6 Maart. Gerardus Maria Arnoldus van der Poel, oud 25 j., jm. en Anna Maria Herreman, oud 24 j., jd. 24 Maart. Daniel de Rijbel, oud 26 j., jm. en Emelie Marie Bolssens, oud 19 j., jd. Geboorten. 2 Maart. Hilda, d. van Albert Theophiel Blommaert en van Jeanetta Maria Janssen. 5 Maart. Emma Marie, d. van Fran- cdscus Josephus Vermeulen en van Clothilde Maria Clementina Peeters. Johannes Josephus, z. van Josephus van Dorsselaere en van Maria Sophia Baart. 7 Maart. Regina Clementina, d. van Domien Van den Branden en van Maria Louisa Rottier. 10 Maart. Rosette, d. van Nathalie Marie Helsen. 13 Maart. Martha Mathilda, d. van Philemon Plasschaert en van Mathilda Coleta Pauwels. 26 Maart. Jozef, z. van Franciscus Ferket en van Anna Catharina Maes. Overlijden. 9 Maart. Ida Maria Schoen- maeckers, oud 4% j., d. van Remy Angelus Marie en van Angelina Johanna Hageman. 24 Maart. Elsa Cornelia de Weijn, oud 4 m., d. van Petrus Johannes Franciscus en van Maria Cidonia de Wilde. 27 Maart. Maria van Hecke, oud 88 j., wed. van Anthonius de Block. GRAAUW. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Maart. Petrus Jo sephus Boone, oud 20 j., jm. en Maria Louisa Goossens, oud 19 j., jd. Geboorten. 19 Maart. Cesar Joseph, z. van Johannes Aloisius Buijsrogge en van Mathilde Catharina Stobbelaer. 24 Maart. Eduardus Franciscus, z. van Johannes Alphonsus de Rooij en van Christina Camoen. 25 Maart. Josephus Aloisius, z. van Adolf Ferdinandus van Poele en van Sophia Stevens. Overlijden. 8 Maart. Judocus van Gimst, oud 76 j., echtg. van Regina Kints. Cornelia Totte, oud 90 j., wed. van Pieter Jacobus de Gijzel. 11 Maart. Arthur Antoon Marie Elias, oud 6 m., z. van Jacobus en van Amelia Boussen. HENGSTDIJK. Geboorten. 3 Maart. Petrus Gerardus, z. van Eduardus van Leemput en van Maria van Heese. 6 Maart. Eliza Rosalia Louisa, d. van Leonardus van Esbroeck en van Louisa Kerck- haert. 29 Maart. Johannes Josephus, z. van Alphonsus Lauret en van Apolonia Eijsackers. Overlijden. 2 Maart. Rosalia Heijens, oud 61 j., wed. van Leonardus Kerckhaert. 3 Maart. Pieter Geensen, oud 83 j., weduwn. van Pie- tronella Kriekaart. HOEK. Huwelijks-aangiften. 13 Maart. Jan Tol- lenaar, oud 30 j., jm. en Adriana Meertens, oud 22 j., jd. 27 Maart. Jaspert Bakker, oud 22 j., jm. en Levina de Koeijer, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Maart. Jan Tollenaar, oud 30 j., jm. en Adriana Meertens oud 22 j., jd. Geboorten. 7 Maart. Jacobus Jan, z. van Jan Donze en van Paulina Pieternella van Tatenhove. 18 Maart. Maria, d. van Wihem de Feijter en van Adriana Sara van Hoeve. Overlijden. 11 Maart. Janna de Kraker, oud 74 j., wed. van Jacob Jansen. 14 Maart. Ber- bera Verlinde, oud 85 j., wed. van Nikolaas Erederik Scherpenisse. 20 Maart. David de Groote, oud 76 j., weduwn. van Elisabeth van der Peijl. 22 Maart. Marinus Robijn, oud 90 j., weduwn, van Maria de Regt. 29 Maart. Jan Leijs, oud 58 j., echtg. van Johanna Ja- coba Maria Jonkers. HONTENISSE. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Maart. Adriaan van Dorsselaer, oud 31 j., jm. en Rosalia Maria Bogaert, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Maart. Josephus Constantinus, z. van J. F. de Kort en van P. L. Jonkheym. 2 Maart. Josephus", z. van A. Crombeen en van V. Schmitz. 5 Maart. George Eduard, z. van E. Steijns en van R. L. A. van der Velpen. 7 Maart. Eugene Jacobus, z. van J. C. J. van Rermortel en van A. A. Bun. 10 Maart. Roza Clementina, d. van E. A. Cornelissens en van M. A. van Steene 12 Maart. Petrus, z. van Ed. van Goethem en van M. J. Pauwels. 13 Maart. Leonardus Petrus, z. van P. A. van Swaal en van -A. C. Asselman. 15 Maart. Louiza Clementina, d. van Th. Joos en van M. C. Jonkheijm. 16 Maart. Paula Emelie Eurelia, d. van P. F. J. Neve en van A. C. Hermans. 17 Maart. Wilhelmina Jeleintje, d. van H. Meesen en van L. de Zeeuw. 25 Maart. Paulina, d. van A. J. Goossen en van A. M. van Geersdiaele. 30 Maart. Josepha Cornelia, d. van Th. P. Kindt en van M. S. Bouwens. Overlijden. 12 Maart. Petrus van Goethem, oud 15 u., z. van E. van Goethem en van M. J. Pauwels. 20 Maart. Gijsbrecht van de Voorde, oud 78 j., echtg. van Phil. Cammaert. 24 Maart. Isabella Struijlaart, oud 66 j., d. van A. F. Struijlaart en van A. M. Matthijssen. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 30 Maart. Ludovicus De Keuster (van Antwerpenoud 22 j., jm. en Leontina Theresia Maria Vercauteren, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Maart. Petrus Joannes Sturtewagen, oud 26 j., jm. en Eula- lia van Goeye, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Maart. Alphons Albert, z. van August Joannes de Bock en van Delina Maria van Rumste. 7 Maart. Eduardus Johannes, z. van August Martens en van Maria Pieters. 8 Maart. Simon, z. van Jacobus de Klerk en van Cornelia de Feijter. 14 Maart. Ivonne Mathilde, d. van Victorius Aloijsius Poppe en van Honorina Maria van Regenmortel. 19 Maart. Maurice Franciscus Joseph, z. van Bertha Maria van Brussel. 24 Maart. Angela Mathilda, d. van Franciscus Rogiest en van Louisa de Dalie. 26 Maart. Elza Maria, d. van Camillus Bracke en van Maria Louisa Sturms. Overlijden. 10 Maart. Francois van Regen mortel, oud 7% m., z. van Gustavus en van Virginie Eulalia Vereecken. 20 Maart. Ivonne Mathilde Poppe, oud 6 d., d. van Victorius Aloijsius en van Honorina Maria van Regen mortel. 29 Maart. Maurice Franciscus Jo seph van Brussel, oud 10 d., z. van Bertha Maria van Brussel. OVERSLAG. Overlijden. 2 Maart. Philomena Uytendaele, oud 71 j., d. van Dominicus en vein Antonia De Buck. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 10 Maart. Jan Dirk Willem van le Sandit, oud 39 j., gesch. en An gela Eugenia Joanna Bert, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Maart. Jan Dirk Wil'lem van de Sandt, oud 39 j., gesch. en Angela Augenia Joanna Bert, oud 27 j., jd. Geboorten. 1 Maart. Albert Franciscus Jan, z. van Arthur Schaalje en van Elisabeth Janna van Espen. 5 Maart. Cornelis Johannes, z. van Berend van der Graaf en van Alida Anna Ohristina Marsman (woonpl. Rotterdam). Pierre Paul, z. van Richard Stofferis en van Johanna AJeida Apelonia Acda. 10 Maart. Marcel Fddelis Julia, z. van Jozef Pieter An toon Diels en van Margareta Maria Neels. 14 Maart. Herman Arthur Rudolph, z. van Charles Clement Alexander de Mul en van Maria Victoria Emilie Coene. 27 Maart. Georgette Rozalia Levina, d. van Franciscus Dominicus Selis en van Emma Louisa Elisa beth Clemminclc. Aline Marie, d. van Maurice Pierre Henri Wauiters en van Alix Marie Hoste. 29 Maart. Johanna Rosalia, d. van Alouisdus Franciscus Stofferis en van Helena HuijSsen. 30 Maart. Jacobus Martinus, z. van Franciscus Michiel Meijer en van Janneke Helena Verhelst. Overldijen. 1 Maart. Oscarina Angelina Ma ria Kersbulck, oud 22 j., d. van Eduardus en van Clarisse de Guytenaer. 12 Maart. Erna Maria Christina de Vos, oud 7 m., d. van Augustinius en van Alice Celestina Notschaele. 13 Maart. Ursula Wuijts, oud 73 j., wed. van Adolphus van de Winckel. 17 Maart. Rosalia Inghels, oud 66 j., wed. van Augustus Stof feris. 24 Maart. Leonardus Theophilus Jo hannes Morcus, oud 11 m., z. van Honore Cor nells en van Bertha Juliana de Guyfer.aer. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 4 Maart. Augustus Beaurain, oud 62 j.,weduwn., en Joanna Fran cisca De Corf, oud 59 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Maart. Augus tus Beaurin, oud 62 j., weduwn., en Joanna Francisca De Cort, oud 59 j., wed. Geboorten. 7 Maart. Hypolitus Theodorus, z. van Francies de Haen en van Maria Louisa Baert. 11 Maart. Gertraide Marie Ludovicus, d. van Albertus Stephanus Lockefeer en van Leontine Marie de Buck. Angela Maria, d. van Caroius Ludovicus Vink en van Maria Nathalia d'Hooghe. 17 Maart. Wilhelmina Catharina, d. van Isidoor Saman en van Maria Francisca Vertenten. 21 Maart. Alphonsius, z. van Ca millus Emeleer en van Celestina Milania Jans- sens. Joseph Petrus, z. van Leopoldus Stanis laus van Vlierberghe en van Julia Coleta de Letter. 29 Maart. Joseph Albertus, z. van Theo- phile van den Brande en van Rosalia Paulina Linders. Overlijden. 18 Maart. Theophilus Janssens, oud 8 j., z. van Ludovicus en van Catharina Moisson. Seraphina Cammaert, oud 71 j., wed. van Jozefus Jacobus d'Oliesla.ger. 19 Maart. Pharailda Pauwels, oud 50 j., echtg. van Petrus Augustinus de Block. 28 Maart. Pieter Augusta mis Weemaes, oud 72 j., echtg. van Leonia van Kerckvoorde. WESTDORPE. Geboorten. 5 Maart. Alphonsius, z. van Amedeus De Moor en van Martha Maria Goethals. 10 Maart. Florent Camillus, z. van Alphonsus Prudentius Mechelinck en van Coralie Marie de Boeye. 16 Maart. Cecilia Adriana Stephania, d. van Adrienne Mathilda AHonsius. 19 Maart. Georgette, d. van diar ies Ludovicus D'hert en van Irma Elisa van Kwikkelberghe. 20 Maart. Adrienne Clemen tina August.d. van Cornells Levinus Jacobs en van Maria Josephina de Smit. 23 Maart. Eugene, z. van Cyrillus Anthonius Pluijm en van Elisa Rosalia de Ridder. 26 Maart. Annie Paulina, d. van Cirile Theodoras de Vrieze en van Mathilda Christina de Rijk. Overlijden. 8 Maart. Petrus van Meule- broeck, oud 85 j., weduwn. van Mathilda Kal- le. 13 Maart. Marie Louize Talboom, oud 81 j. wed. van Eduardus Losie. 20 Maart. Al fred Hemelsoet, oud 7 m., z. van Isidorus Aloysius en van Mathilda Adolphina Pru- dentia Kindt. De werkeiijke oorzaak van pijnlijke gewrichta^ Rheumatiek is de bekende naam voor pijn in de gewrichten, den rug, de ledematen en vrijwel alle lichaamsdeelen. De als rheumatiek bekende pijn is in werke- lijkheid te wijten aan overtollig urinezuur in het bloed, door zwakte der nieren veroorzaakt, hetgeen voorkomen had kunnen worden door bijtijds Foster's Rugpijn Nieren Pillen te ge- braiken. Het overtollig urinezuur vormt scherpe kris- tallen, die zich afzetten in de spieren, gewrich ten en zenuwen, en langs de wanden der aderen. Bij beweging van een spier of zenuw, waarin zich urinezuurkristallen hebben afgezet, under- vindt men scherpe, hevige, verschietende pijn. Na verloop van tijd vormen zich ontstoken zwellingen. Rheumatische pijnen in de dij- streek noemt men ischias, in den ragspieren spit, enz. Zoodra gij rheumatische pijn bespeurt een onaangenaam of verlamd gevoel in den rug of gij last krijgt van urinekwalen, is het ver- standig met het gebruik van Foster's Nieren Piilen te beginnen. Dit geneesmiddel helpt de nieren om uit het bloed de vergiften af te voeren, die rheumatiek, ischias, zenuwpijnen, waterzuchtige zwellingen, rugpijn, niergruis, enz. veroorzaken. Reeds meer dan 50 jaren worden Foster's Pillen met goed gevolg tegen zulke kwalen gebraikt. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de Firma A. van OverbeekeLeunis a /1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 36 ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 6 Maart. Jacobus de Feijter (van St. Jansteen), oud 25 j., jm. en Cornelia Scheele, oud 26 j., jd. 20 Maart. Jan de Kraker (van Ter Neuzen), oud 22 j., jm. en Cornelia Smallegang, oud 22 j., jd. Johan nes Martinus van Doorn (van Boschkapelle;, oud 22 j., jm. en Mechelina Paulina de Jonge, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Maart. Izaak Meesen (van Axel), oud 26 j., jm. en Janneke Adriana Floras, oud 27 j., jd. 20 Maart. Ja cobus de Feijter (van St. Jansteen), oud 26 j., jm. en Cornelia Scheele, oud 26 j., jd. Geboorten. 10 Maart. Catharina Maatje, d. van Cornells Herrebout en van Maatje de Koeijer. 11 Maart. Jacob, z. van Hannus van der Hooft en van Margaretha Jansen. Janna, d. van Krijn Hamelink en van Janna Hamelink. 14 Maart. Trijntje, d. van Jan Bakker en va: Marijtje Boer. 15 Maart. Cornelia Jan neke, d. van Hendrik Cornelis Moens en vai Cornelia Janneke Dees. 17 Maart. Hermanu: z. van Jacobus de Putter en van Adriana de Pooter. 29 Maart. Johanna Maria Elizabeth, d. van Pieter Marinus van de Voorde en an Janna Jozina Herrebout. Overlijden. 8 Maart. Catharina Lagraa, oud 72 j., wed. van Cornelis Hamelink. ZUIDDORPE. Geboorten. 19 Maart. Hendrika Emilie, d. van Nicolaas Doomekamp en van Friederica Sofia Catharina Zaekauer. Overlijden. 6 Maart. Gerardus Aloijsius de Moor, oud 14 d., z. van Franciscus en van Clothilde Marie Poppe. SCHEEPVAAR TBEVVEG1NG. 5 April. Eng. s.s. Jolly Angel,a, 1446 M3., fos- faat van Gent naar Portmouflh. Eng .8-.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Chrichtoun, 3184 M3., stuk- goed, van Antwerpen voor Gent. Eng .s.s. Noss Head. 1738 M3., kolen van Dysart voor Gent. Eng .s.s. Edenwood, 2277 M3., i«dig van Rouaan voor Gent. Ainerik .s.s. Minnequa, 14617 M3., stuk- goed. van Londen voor Gent Noorsch s.s. Braio, 1572 M3.; ledig van Brussel voor Gent. Fransch s.s. Depute Abel Ferry, 5701 M3., van Boulogne voor Gent. Ned. s.s. Sint Piiilipsliand, 6096 M3., kolen, van Newcastle voor Sluiskil- I tab s.s. Livietta, 7613 M3., ledig van Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed van Gent naar Hull. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3.stukgoed van Gent naar Louden. Eng .s.s. Doiterei, 4925 M3., stukgoed van Gent naar Belfast. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed van Gent naar Goole. 6 April. Eng. s.s. Heatheriea, 891 M3., flosfaat van Gent naar Britiington. Eng. s.s. Noss Head, 1738 M3., ledig van Gent naar Manchester. Fransch s.s. Le Merlier, 5667 M3.ko len, van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. Trentwood, 2237 M3., ledig van Londen voor Gent. Eng. s.s. Deneside, 828 M3., ledig van New Ha\en voor Gent. Fransch s.s. Gernrial, 5539 M3., ledig an Calais voor Gent. Eng. s.s. Chrichtoun, 3184 M3., stuk goed van Gent naar Leith. Noorsch s.s. Oddvar, 5504 M3., ledig van Gent naar Tynedok. Eng. s.s. Birthley, 8132 M3., ledig van Gent naar Newcastle. Zweedsch s.s. Gotaland, 10467 M3., le dig van Gent naar Narvik. Zweedsch s.s. Oljaren, 13468 M3., ledig van Gent naar Constantinopel. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed van Londen voor Gent. Eng. s.s. Hornby Castle, 11916 M3., fos- faat, van Fernandia voor Gent. Duitsche zCel. Saale, 2095 M3., ledig van Antwerpen voor Gent. Noorsch s.s. Bahic, 2984 M3., hout van Kragero voor Gent. Eng. s.s. Ouse, 2841 M3., stukgoed van Goole voor Gent. Eng. s.s. Orlock Head, 4422 M3.ge- mengd, van Swansea voor Gent. 7 April. Eng. s.s. Stanislas, 3075 M3., stukgoed van Dundee voor Gent. Eng. s.s. Dalegarth, 4699 M3., kolen van Dunston voor Gent. Leitisch s.s. Sigulda, 5647 M3., gemengd van Windau voor Gent. Eng. s.s. X 91, 379 M3., ledig van Londen voor Gent. Eng. s.s. Deneside, 828 M3., aardappe- len, van Gent naar Plymouth. Ned. s.s. Moordrecht, 3678 M3., kolen van Cardiff voor Gent. Langs de Westsluis werden 10 binnen- vaartuigen op- en 11 afgeschut; langs de Middensluis 17 op- en 22 afgeschut en langs de Oostsluis 33 op- en 56 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 5