RUNDVLEESCH Lederwerken smakelijke Boterhamworst en Preskop. Prima Borstelwerk. Landbouwersinspan, Atelier ELZINGA Noordstraat 14. Voorloopig Bericht. Aanksteding Meisjes- en Kinderwerk, fiebrs VmGOETHEM Euisraad, Schiiderijen en Piaatwerken in lijst IQ^ERTENTIEN. De CoSiecte voor de „Arme Friesche Heide" Dekkerspolder, loord Bsst bevroren iMTTHIJ HSOGGRE. - Nooidstr. 28. Openbare Verkooping Openoars Verkooping. 8 PAARDEN 14 stuks HOORNVEE <****- VARKENS PLU1MVEE: G£R£EDSCHAPP£N MELKGERIEF: Biiisdag 1? Juni 1924 Costuumnaaister „A X E L-S T A T0 N" Firma P. J. VAN Dk SAND- LNGEZONDEN STUKKEN. Wisselkoersen. Fa E. A. IJSEBAERT. Beoosten Bleij Benoorden, >en pot SPRU FOL Kleerborsteis vanaM9 cent. Haarborstels vanaf 42 cent. wegens vertrek. Dond^rdag 17 April 1924, 1C0 kippen en hanen, 5 kal- koeneu, 3 eenden. FIRMA P. J. VAN DE SANDE. Kunstinrichting voor v&rgrootlngen in alle mo- derne proc^d6's. Speciaal ingericht voor „Hehntotcgrafle"a mooie achlergronden, waar bij 66n bijzonder geschikt \oor de H CONl- MUNIES. Billijke ptijzen voor ons alom bekend goed blijvend werk. Beleefd aanbevtlend, Wed. 8. R. ELZINGA. Melle STROOBANDT, Cooperatieve Aankocpveraeniging Pl.m. 50,100 K.G. CHILI Pl.m. 12,500 K.G. SUPER 14 pCt wordt accuraal en degelijk afgewerkt op de ateliers van OOSTDAM - HAS VAN GEINT. De nieuwste Stoffen, Crepe Marocaineen Mouselines! De laatste modellen in coupe en afwerking. itimen, en in de derde plaats komt het belang der gemeente. En indien zijn firma bij de aan- 'jenaing van werkieden heeft gehamdeld zooals 5 geschiedt, dan is dat gebeurd op grond van vroegei opgedane ondervinding. De heer HAMELINK deelt rnede, dat zijn fraetie onigeveer dezelfde vragen had willen stellen als de heer Geelhoedt. Het heeft ook hare aandacht getrokken, dat er herhaald-elijk door verschillende werkgevers werkkrachten van elders worden betrokken, hetgeen der ge meente aan den anderen kant op belangrijke f-iraancieele offers komt te staan, omdat de e-igen werklieden daardoor werkloos blijven. Hij is deze kwestie uit een ander licht gaan bazien en vraagt zich af, of in die handeling iter werkgevers niet een zekere methode aehuilt, of hun handeling niet een gevolg is van de vrees, dat, indien er werk komt in de haven en er schepen zouden te lossen zijn, op een gegeven oogenblik geen voldoende wefk- krachten te hunner beschikking zouden staan, en zij daarom als er nieuw werk is; daarvoor menschen van elders nemen en daardoor hier ter hunner beschikking een reserve houden van havenarbeiders. Want werkelijk, het gevaar door de firma De Meijer genoemd, dat zij niet op de werk lieden van Ter Neuzen zou kunnen rekenen om aan het werk te blijven, als er werk in de haven zou komen, is niet zoo groot, als men er op let, dat voor ongeveer gelijk werk bij den heer Urclis voor loonen, die op gelijk peil staan een groot aanta! arbeiders reed- gerui- naien tijd aan het werk is en blijft. Spreker heeft daarom nagegaan, of er ook andere motieven konden zijn, en acht het niet j denkbeeldig, dat de vrees, op een gegeven druk oogenblik in de haven geem voldoende werkkrachten meer ter beschikking te hebber, tot het aanvoeren van werkkrachten van elders I wanleiiding heeft. Maar dan gaat het toch niet op, dat de ge meente voor de reserve werkkrachten der hee- ren moet zorgen, in de tijden dat er geen werk -is. Zij.ne fraetie zou daarom met het oog daar- op aan burgemeester en wethouders de vraag willen stellen, of het in het licht dier feiten geen overweging zou verdienen een zakelijke bedrijfsbelasting in te voeren, uit de opbrengst waarvan dan voor een deel de uitkeering aan werfel oozen kan worden bestreden. Het gaat toch niet op, dat de beiasting- sehuldigen der gemeente in het algemeen er ten slotte voor moeten opdraaien, dat de hee- peOi cargadoors hier een ruime groep arbeids- kmchten ter beschikking willen houden, voor h t geval, dat ze die eens noodig hebben? Er is in dat bedrijf niet geregeld werk, maar op de tijdstippen, dat er geen werk is, moeten re havenarbeiders toch ook leven en de loonc zyr, niet van diem aard, dat ze, als er gewerkt wordt, voldoende kunnen overleggen voor de werklcoze dagen. Daarom is er ook overal in te groote havens een havenreserve opgericht, w-aa.rvoor de patroons belangrijke bedragen -to; ten en waaruat de arbeiders. als er geen werk is, uitkeering krijgen. Het komt hem d •ok voor, dat de kosten van het onderhoud van de havenarbeider voor de tijden, dat er geen. werk is, moet worden omgeslagen over de '-OS-ten van het havenbedriif. Indien zijn opvatting juisit is, zou hij daarom burgemeester en wethouders in overweging willen geven te beraden, aangezien er hier geen havenreserve bestaat, of er geen weg is orr de meerdere uitgaven die de gemeente moet doen door het aan nemen van vreemde weaikki achten en werkloos laten der eigen werklieden, op andere wijze te verhalen. De heer VAN CADSAND zal over deze kwestie niet veel zeggen; in de eerste plaats kan hij in hetgeen gebeurd is de kwade bedoe lung niet zien en mogelijk heeft de heer De Meijer er ook grond voor gehad, door verlege te zijil, dat de werklieden uit Ter Neuzen niet aeheel zouden uitvoeren. Er is eehter gezeg.. •dat we door die handelingen lasten zouder. moeten dragem ter wille van anderen, maar spreker wil er dan op wijzen, dat het ook nu ♦orkomt, dat de gemeente lasten draagt voor wienschen voor wie het niet noodig is. Hem is bekend, dat een werkman 5 uur per dag werk- te: hij ging eehter om 11 uur prikken en ook om half 3, in den namiddag, maar bracht bij zi.yn werkgever f 4 per dag voor 5 uur werken ir. rekening, terwijl hij ook zijn steunuitkee- ring ontving van de Arbeidsbeurs. Hij deelt cut mede, opdat de heer De Cooker daarmede rekening zal kunnen houden. De heer SCHEELE wil naar aanleiding van de bespreking, uitgelokt door de vragen van den heer Geelhoedt opmerken, dat de raad na- tuurlijk niet kan beoordeelen de intieme zaken van de Firma De Meijer, maar hij moet toch als zijn oordeel te kennen geven, dat, indien de eigen werkmenschen voor hetzelfde loon willen arbeiden, de werkgevers er rekening mede zouden behooren te houden, dat die moe ten voorgaan, want dan blijft ook al het ver- diende geld in de gemeente. De heeren moeten naar zijn inzicht ook bedenken, dat ze een zedelijke roeping hebben tegenover de ge meente. De heer DE MEIJER verklaart, dat zijn meening hoe hij tegenover deze zaak staat, is vervat in zijn eerste antwoord, omtrent het standpun-t zijner firma, dat naar hij vermoedt steeds haar standpumt blijven zal. Het is be- proefd geblekem. Wat nu het denkbeeld betreft, door den heer Hamelink geopperd, hij is niet bang, dat dit denkbeeld in den raad veel steun vinclen zal, maar wil toch wel waarschuwera, dat het z. i. niet de tijd is, om aan de werkgevers nog zwaarder lasten op te leggen. Men moet niet vergeten, dat de cargadoors hier con- currentie moeten voeren met naburige Bel- gische havens, en zij in verschillend opzicht reeds in ongunsitiger conditie verkeeren, zoo- dat het een heele toer is, om hier werk te krij gen. Indien men nu van hier uit de lasten nog zou gaan verzwaren geraakten we van den wal in den sloot en had niemand werk. De heer HAMELINK meent, dat de heer De Meijer hem verkeerd begrepen heeft, hij zou het invoeren eener zakelijke bedrijfsbelasting nooit hebben willen voorstellen, doch iets an- ders zou het worden, indien de hier gevestigde bedrijven stelselmatig een aantal menschen werkloos zouden Laten met het oog op hun eigen belangen en daardoor de uitgaven der ge meente voor werkloozenuitkeering verzwaren. Het zal den heer De Meijer toch ook niet on- bekend zijn, dat het aannemen van werkvolk uit andere gemeenten dikwijls aanleiding if dat er zich hier vestigen, waardoor de gemeen te ook weer genoodzaakt wordt woningen te bouwen, waarvan de heer De Meijer ook al een tegenstander is. Als de heeren cargadoors voortdurend willen kunnen beschikken over een ruime reserve ar- beidskracht ten bate van hun bedrijf, moeten zij ook zelf zorgen, dat die in den tijd, dat er geen werk is, kunnen leven, maar het gaat niet om zoo 'n reserve te vormen ten koste der ge- meentekas. Ze behooren die kosten om te slaan op hun bedrijf, doch als ze door hun handelin gen steeds de uitgaven der gemeente verhoo- gen, kan er wel degeliik aanleiding zijn --oor de gemeente om het op hen zelf te verhalen. De kwestie die hier door den heer Van Cad- sand ter sprake is gebracht, doet met betrek- king tot het aan de orde zijnde onderwejp niets ter zake. Spreker en zij.ne fraetie zijn felle tegenstanders van zulke practijken, en werk lieden die zoo handelen hebben geen besef van het nadeel, dat ze, tegenover het voordeel, dat ze tijdelijk op die wijze zelf weten te bchalen, hun kameraden berokkenen, omdat ze daardoor de tegenstanders aanleiding geven tot gegron- de opmerkingen. Maar toch grieft het spreker en het maalct hem warm, dat dit geval hier wordt aangehaald als een aanval op de werk lieden, van de zijde van een afgevaardigde der zich als ultra-christelijk beschouwende p? Dat het eenige wat die afgevaardigde in deze kwestie weeit te zeggen een aanval is op de werklieden, de minstbedeelden, terwijl die nim- mer iets weet te zeggen omtrent de werk gevers, al kan hij daarvan wellicht wel groo- tere gruwelen opsommen, en mededeelen hoe er zijn die, nadat ze hun werklieden wegens ouderdom niet meer gebruiken kunnen deze overleveren aan het armbestuur, Zeker, de handeling van dien gesignaleerden werkman is afkeurenswaardig, maar de houding van den heer Van Cadsand, strookt allerminst met de Christelijke naastenliefde die zijn partij pre- dikt, en hij is zeer eenzijdig, door in dit op zicht steeds de werklieden aan te vallen; ten nadeele van de werkgevers heeft deze eehter nog het eerste te zeggen. De heer VAN DRIED wil hier ook nog iets recht zetten. Het feit, door den heer Van Cad sand genoemd, is hem niet bekend. Hij wil eehter een ander feit aanhalen, van eea werk man ni. die zich aan sprekers organisatie ont- trok, in verband met de contributie die hij daaraan \erschukligd is, en het hem vooidee- li-ger uitkwam. zich te laten schrappen. Deze had wegens gezinsinkomsten in het afgeloopen jaar geen uitkeering genoten en had ook voor- uitzicht, dat tot eind -Juli in zijn onderhoud zou worden voorzien. Een week nadat hij zich had laten schrappen, liet hij zich eehter bij de arbeidsbeurs inschrijven als ongeorganiseerd werklooze. Van wego het bestuur van „Recht en Plicht" werd daartegen bij den Directeur der arbeidsbeurs bezwaar ingebracht, in zoo- verre, dat er op te letten viel, dat de betrok ken werkman tot het genoemde tijdstip niet voor ondersteuning in aanmerking zou kunnen komen, wegens inkomsten van het gezin. Doch als de menschen geen lid der organisatie meer zijn, kan zijn vereeniging daarop zoo geen nauwkeurige con.trole meer uitoefenen. Hij hoopt, dat de heer Van Cadsand den naam van den fraudeur aan den directeur der ar-' beidsbeurs zal meedeelen en kan de verzeke- ring geven, dat met spreker de 251 leden van den bond gereed staan, om tegen zulke over- tredingen te waken. Zulke menschen zijn een gevaar voor de steunregeling, daar zij daar door de gelegenheid openen die onder der. grond te trappen. De heer COLSEN moet ook zijn vcrworde ring uitspreken, dat de heer De Meijer de vorige maal bij de bespreking der vlasindustrie bepleitte steun aan de industrie in het alge meen, om de werkloozen aan werk te helpen, maar dat deze nu hij zelf werk heeft te ver- geven, juist andersom redeneert. De heer DE MEIJER merkt op, dat men hem niet verkeerd moet verstaan. Hij is er voor, de menschen aan *werk te helpen en de industrie te steunen, vodr werkverschaffing in Ter Neuzen. Hij is met de te werk gestel'de menschen bij zijn firma niet op de hoogte. Hij verneemt nu van den voorzitter, dat er ook een 20 van Ter Neuzen werken. Indien er een particulier werk komt en er werken menschen van buiten aan, is dat toch geen schaae voor de gemeente. De heer HAMELINK: Maar toch geen vo?5r deel ook! De heer DE MEIJER herhaalt, de drie rede- nen te hebben ontvouwd, die bij ziin firma al richtsnoer gelden, en die zij niet kan loslaten. De VOORZITTER meent, dat deze zaia'c thans voldoende besproken is. Hij zal de vraag van den heer Hamelink bij burgemeester en wethouders overbrengen en verzoekt den heer Van Cadsand hem nader te willen iulichten omtrent den fraudeerenden werkman. De heer VAN CADSAND zal d4er. naam meedeelen. 3. Verzoeken betreffende afwijking van art. 10 der bouwverordening. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken j stellen burgemeester en wethouders voor, af- wijking te verleenen van den eiseh gestekl in art. 10 der bouwrverordening, betreffende de open, ruimte, aan a. B.Kamerik, welke aan zijn woning, staan de aan de Van Bovenstraat een nieuwe keuken wenscht te bouwen; b. P. Verhage, voor het bouwen van een houtbergplaats bij zijn werkplaats en woning, in aanbouw aan het Nieuwediep en de tweede Verbindingsstraat. In overeenstemming met de gezondheids- commissae stellen burgemeester en wethouders voor, de gevraagde ontheffing te verleenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 4. Verzoek betreffende afwijking van art. 19 der bouwverordening. Naar (aanleiding van .een verzoek van W. Dekker, landbouwer te Zaamslag, om den zui- delijken gevel en de toppen der twee eind- gevels, van een te bouwen landbouwschuur, op het perceel kadastraal bekend sectie E no. 560, aan den Koedijk, te mogen bouwen van hout, dus in afwijking van artikel 19 der bouwver ordening, stellen burgemeester en wethouders voor, overwegende dat het brandgevaar voor de in de nabijheid staande gebouwen in ver band met de plaats van oprichting der schuur niet veel grooter wordt, op het verzoek gunstig te beschikken. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. I 5. V erzoeken tot aanleggen van een riool in gemeentegrond. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken om aansluiting op het gemeenterioo! stellen burgemeester en wethouders voor, die vergun- ning te verleenen aan: a. C. van Eerdenburg ten behoeve van 2 woningen te bouwen .bij de speelplaats der kopschool; I), de weduwe A. Casteleij.n te Waterland- kerkje, ten behoeve van een in aanbouw zijnde woning bij de speelplaats der kopschool; c. E. D. Scheele ten behoeve van zijn per ceel aan de Bakkerijstraat. Voor erkenning van het eigendomsrecht der gemeente zal door eerstgenoemde j-aarlijks bij den gemeente-ontvanger moeten worden ge- stort een bedrag van f 3,door de tweede van f 2,50 en door de derde eveneens f 2,50. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. (Wordt vervolgd.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur, Mag ik, naar aanleiding van het ingezonden i artikel van den heer Streefkerk in Uw Maan- dagnummer van 24 1.1., nog even gastvrijheid vragen voor het navolgende? De door mijn geachten opponent aangesne- j den kwestie is clandestien binnengesmokkeld in het verslag mijner Ter Neuzensche lezing, wat hij daarover thans opmerkt, is daar niet j te berde gebracht en betreft een zuiver interne j aangelegenheid tusschen de gemeente Stop- peldijk en de P. Z. E. M., voor het uitspinnen i waarvan, naar mijn bescheiden meening, een dagblad nief de juiste plaats is en zeker niet, indien de kwestie, waar het om gaat, uit zijn verband wordt gehaald en verdronken wordt 1 in allerlei niet ter zake dienende futiliteiten I als b.v. het denkbeeldige verschil tusschen de uitdrukkingen „minstens 10%" en „minstens I tot een bedrag gelijk aan 10%." Ik vlei mij niet den heer Streefkerk te zul- len overtuigen nadat de belanghebbe/ide ge meente daaraan drie maanden kostbaren tijd vruchteloos heeft besteed; ik zal dat ook niet i eens meer beproeven, doch wensch mijner- zijds voor het laatst nog eenmaal het prin- i cipieele der kwestie en dus ontdaan van alle j franje, kort te resumeeren. De P. Z. E. M. eischt van een gemeente een jaarlijksche garantie, teneinde te vooikomen, j dat de te harer behoefte gemaakte kosten niet j rendabel zouden zijn. Dit principe, hoewel aanvechtbaar en onbillijk als uitgaande van den bezitter van een monopolie, dat daardoor elke concurrence uitsluit, wordt aanvaard. Het bedrag dier garantie wordt berekend naar de door de P. Z. E. M. voor de gemeente I gemaakte kosten; ook dit wordt aanvaard. Bij het opstellen der bewoordingen van het contract komt nu de logica evenals de billijk- j heid in het gedrang door: a. te bepalen, dat de garantie niet zal be- i dragen b.v. 10 der gemaakte kosten, doch minstens 10%; het bedrag wordt derhalve alleen naar beneden begrensd en hoe groot het zal kunnen worden en wie dat za! bepalen weet niemand, doch de gemeente moet er zich voor minstens 30 jaren dan toch maar hij gezegeld contract toe verbinden b. door een zoo. zonderlinge regeling te maken, dat de gemeente, hoeveel zij ook aan de P. Z. E. M. voor stroom betaalt, altijd gedwongen kan worden, nog meer te vergoeden. De directie schijnt dit volkomen redelijk en logisch te vindem, ik voor mij denk daar anders over. Mocht het over dit garantie-contract ooit tot strijd komen, dan vermoed ik, dat de rech- ter het vemietigen zal als onbillijk en strijdig met de goede zeden De lezer gelieve thans zelf te beoordeelen, aan welke zijde de billijkheid en logica Letracht wordt. B. A. J. VAN DER HEGGE Z'JNEN. Utrecht, 31 Maart 1924. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJTERNEUZEN. s.s. HELENA in lading te Rioinarina voor Vlaardingen. s.s. MAGDALENA in lading te Braila. s.s. TERNEUZEN vertrok 27 Maart van Sfax naar Sas van Gent. SCHEEPVAARTBEWEGING. 29 Maart. Eng. s.s. Hunstamworth, 7298 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Sheaffield, 7696 M3., ledig, van Sluiskd 1 naar Newcastle. Belg. Loodboot 9, 622 M3., ledig, van Gent naar Noordzee. Lettisch s.s. Daugawa, 4080 M3.. ledig, van Ter Neuzen naar Antwerp-en. Iersch s.s. Elsie Annie, 1014 M3., fos- faat, van Gent naar Wixford. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Speedifast, 5372 M3., ledig,' van Gent naar Newcastle. Italiaansch s.s. Uviette, 7613 M3„ fos- faat, van Soussa voor Gent. Eng. s.s. Bo-rthwick, 3182 M3., stukgoed. van Gent naar Leith. 30 Maart. Framsch s.s. l'Erde, 12918 M3., ledig, van Gent naar Barry. Zweedsch s.s. Manfred, 1992 M3., ben zine, van Gent naar Stockholm. Eng. s.s. Ouse, 2841 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Deensch s.s. Oriou, 6806 M3„ kolen, van Newcastle vcot Gent. Eng. s.s. Spanker, 6307 M3., kolen, van Necwastle voor Gent. Eng. s.s. Birtley, 8132 M3„ kolen, van Newcastle voor Gent. Zweedsch s.s. Cjobolana, 10467, ijzererts, van. Narvik voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. 31 Maart. Lettisch s.s. Turaida, 4543 M3.. gemengd, van Windau voor Gent. Fransch s.s. Lorium, 7257 M3„ kolen, van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. Cormorant, 4993 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Eng. s.s. Greystoke Castle,, 10839 M3„ gemengd, van Galveston voor Gent Eng. s.s. Palmston, 1314 M3„ kolen, van Riehborough voor Gent. Langs de Westsluis werden 10 op- en 9 afgeschut; tangs de Middensluis 6 op- en 19 afgeschut; langs de Oostsluis 39 op- en 40 afgeschut. Amsterdam, 2 April 2 uur. Bieden. Laten. Londen H,62i/2 11,63 Berlijn, per bilioen 0,63. Parijs 15,60 15,65. Brussel 13,62l,/2 13,65. Weenen (10.000) 0,40 0,45. Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen Fransch 15,60 Belgisch 13,62^2 Oostenrij ksch (10.000) 0,40 0,63 15,65. 13,65. 0,45. Vrijiag 4 April hopen onze gellefde Oudeis, Sehuwd- en Orootouders M. POTTERS EN M. W. C. F L O R U S S E, bunny 35jarige echtvereeniglng te her- denken. Hunne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. W. M. POTTERS. M POTTERS-Hielen en Kind. (Doesburg). 0. A. PETERS. E. M. J PETERS—Potters en Kinderen. J C. DOOMS. M. E- J. DOOMS—Pottfrs en Kinderen. J. M. POTTERS, j. POTTERS—van Dixhoorn. Ter Neuzen, 2 April 1924. Heden o>erlced plotseling onze beste Broeder en Zwager G. A. W. MA38INK. Gep. Kapltein der Infanterie, In den ouderdom van 46 jaar. J H. MASS1NK. P. J, MASS1NK—Horn. Ter Neuzen, 31 Maart '24, Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Maandag 31 Maart werd van onze zijde weggenomen, ons zeer innig geliefd Dochterlje en Zusje, Tanneke Hendrlka, in den hoopvollen leefiijd van 22 maanden. Haar diepbedroefde Ouders en Broenjes, JOBS. V. D. WEGE B. v. D. WEGE— DE Blaeij en Kinderen. Ter Neuzen, Maart 1924. VRAAGT ONZE zal einde dezer en de volgende week in TER NEUZE V wortlen gehouden. Moge de nood van eigen landgenooten dringen tot milden steun De Vertegenwoordiger vcor Zeeland, K. WIELEMAKER. Het Bestuur van den polder gemeente Axel, brengt ter algemeene kennis, dat de lijst der Stembevoegde Ingelanden is gesloten en dat deze van af heden, gedurende veertien dagen ter inzage ligt van ingelanden des polders, ten huize van den Ontvanger-Griffier. Het Bestuur voornoemd, M. W. KOSTER Pz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Axel, 2 April 1924. Het Bestuur van den gemeente Axel en Westdorpe, brengt ter algemeene kennis, dat de lijst der Stembevoegde Ingelanden is gesloten en dat deze van af heden, gedurende veertien dagen ter inzage ligt van inge landen des polders, ten huize van den Ontvanger-Griffier. Het Bestuur voornoemd, P. DEKKER Fz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Axel, 2 April 1924. Het Bestuur van den polder bij Axel, brengt ter algemeene kennis, dat de lijst der Stembevoegde Ingelan den is gesloten en dat deze van af heden, gedurende veertien dagen ter inzage ligt van ingelanden des polders, ten huize van den Ontvanger-Griffier. Het Bestuur voornoemd, C. A. DEKKER Comz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Axel, 2 April 1924. komen vroeg t voorjaar, koop bijtijd Verknjgb. bij alle drogisten. ruim zooveel voedingswaarde als versch Vleesch en 60 ct. per Kilo goed/cooper. Verkrijghaar bij J. VAN LUIK. Noiaris Van der Moer, zal (en verzoeke van den heer M EIJKE te Ter Neuzen, op des voormiddags te half elf, op de bovenzaal van den heer A. de Vrieze, aan de Markt te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen dene p a s* 11 j bestaande hoofdzakeltjk uit: als: 2 persoons ledikant met lofwerk en ressort, waschkasc, nachikaslje, tafeltje, bedden, peluwen, kussens, linnenkast mahonlehoutenOuf}\t 6 stoelen en dames- en heeren fau- - teuils, alle bekleed mttrood 6stoeien bekleed nut zwarf, zwart houten zil v et kast je, canaf e,spiegels,iampen coulissen, tafel met inlegbladen, eikenhouten klaptafel, andere tafels, platen, schilderstukjes, baksteenen tegelschiiderij, eikenhouten kapstok, waschtafel, nachikastje, keukenkast, handdoeken rekje, keukenkachel, kopevwerk, waarondei tbeeservies met boullloire en vazen, porceleinen theescrvies, beelden kelken, onder- en bovenspreiin en dekens, ijzeren ledikant met ressort, glas geieierd- en aardewerk, vloerkleeden. zeilen, karpetten, kleedjes, voetkussens, boekenrek, fichesdoos, waschstellen, schoorsteengarnituren, bloementafels en -potten, planten, potten en pannen, petroleu mkachel, ijzeren vuurscherm, koleremmers, filter, mandjes.messen, enzoovoorts. Contante betaliny. Kijkdag Woensdag 16 April van 1 tot 5 uur. De Notaris J. A, DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van den heer FERO, VAN DRIEL, op de hofstede te Axel, Beoostenblijschestraat, op Oonderdag den a© April 1924, des voormiddags iO uur (zomertiid), verkoopen Den geheelen bestaande uit: „Bettha", bruine merrie, 16 jaar, Stb. A J566; „Nelly", vosse merrie, 16 jaar, Stb. B1202; „Lies", vosse merrie, 9 jaar„Blesse", vosse merrie, 5 jaar(beveulend)Max", vosse ruin, 2 jaar; „Marie", vosse metrie, 2 jaar; „Leon", bruine ruin, 1 jaar; „Graaf", vosse ruin, 1 jaar. 4 melkkoeien, 2 twee- jarige runders, 5 eeu- jarige luudefs, 3 kalvers. Varken met 3 biggen, 4 loopvarkens. 4 menwagens met toebe- hooren, kar, tilbuiy, 2 per soons rijluig, kunstmest- strooier, zaaimachine, culti vator, vorentrekker, rolslee, sleep- slee, ploegen, eggen, zigzagegge, rolblok, windmolen, zoutbreker, zaadzeil, zifien, schoppen, rieken, vorken, beetenmolen, maalmolen, ros met tusschenbeweging, graan- zakken, balen, hooi, stroo, koebeetcn, waterbakken, grcene en droge, muisaards, staken, kliefhout, slijp- steen, 2 kuikenhokken met kunst- moeder enz. enz. ontroomer, karn, boterbakken, emmers, tonnen en kuipen. Betaling content, De verkooping van den ttetpHa- len Landbouwlnspan,[ttn verzoeke van den Heer LOUIS COENE te Sas van Gent, Groot St. Albert- poldcr, zal plaats hebben op Noiaris DUMOLEYN. beveelt zich beleefd aan voor het maken van Costumea, Mantels rn Mantelcostesmes aan voor- deeiige prijzen. Ook levering van Stolien. Roodetorenkaai 10, GENT, bij de Dampoort. t e AXEL. op aanst. Zaterdttii 3 April, des nam uur, ten huize van de Wed. G1L1J AMSE te Axel van in origineele balen. in balen van 100 K.G. De levering moet geschiedc-n franco op het voertuig Axel-Station. De Chili v 66r 15 April, de Super binnen achi dagen na den dag der aanbesteding. Verder gewone voorwaarden A. H. V. De Secretaris, M. W. HOSIER. -w. Steeds aan huls te ontbieden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3