Hoogwatergetijte Ter Neuzen. 1URGERLIJKEN STAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN, D A G E N. Voorm. Nam Zaterdag 15 Maart 8.28 9.11 Zondag 16 9.56 10.40 Maandag 17 11.13 11.43 Dinsdag 18 12.08 Woensdag 19 0 30 12.52 Donderdag 20 n 1.11 1.30 Vrijdag 21 n 1.48 2.06 arnlerd. De P. Z. E. M. verzoekt thans weer te a#meui de huren zooals ook zij die voors-telt, 4»ar deze in alie contracten voorkomen. Wy beoDen. tegen oVername van dat voorstei geen bezvv-aar en stellen uvv college voov, de nieter- i»«iuv als volgt te bepalen: voor 1 K.W.U. 40 cent; 2 K.W. 50 cent; 5 A..W. 60 cent; 5 K.W. 80 cent en 10 K.W. y 1,alles natuurlyk per nxaand. V/at de leiding betreft wenscht de P. Z. E. M. tor. 8 meter geen betaiing; voor lederen M. me>ar 25 cent per M. en per jaar. By eenige lengte der lending wordt dat een iaariiiks terugkomende last, waartegen wy ue- zwaar moeten maken. Wij zouden daarom wil len voorstellen en zulks in afwykmg met wat thans in artikel 5 staat, n.l.: „voor de aanslui- crng betaiing vragen en wel bij geen grooteren afstand dan 10 M. bij een aansluitmg van 1 tot en met 10 lampen f 10,—; 11 tot en met 25 lamnen f 20,— en 26 en meer lampen j 52,—. Bij grooteren afstand dan 10 M. en af7,onder- iu^e oveieenkomst van aansluiting. I>e P. E. M. wil ook nog veranderd zien de bepaling van den brandtijd der straatlan- taams. Wij wenschen die bepaling te be- houd^n* j n 7 p "vt Aan het slot van artikel 5 zag de P. E. M. ««anie opg'enoinen de navolgende bepaling. de P Z E. M. zal bet recht hebben, indien aoor liet rijk, de provincie of de gemeente een belasting zal geheven worden op de eiectrici- tedtsievering deze naar venhouding van de ge- lewerde hoeveelheid electriciteit op de gebrui- kers te verhalen". Wij achten het billyk, dat wanneer een nieuwe last op het bedryi wordt aetegd deze door de gezameniyke verbruikers betaald wordt en geven U in overwegmg die bepalinig over te nemen. Op bet voorstel om artikel 6 en 8 te laten vervaileai meenen wij niet te moeten ingaan. Ai is die materie geregeld door gedeputeerde itaten, dan is het toch niet overbodig, dat het nog eeais geregeld is in ons contract met de P xl* E M. De verandering van het woord „concessie in „overeenkomst" in artikel 10 ontmoet, zoo als voren reeds is gezegd, geen bezwaren. De redactie in art. 10 voorkomende betreffende de ovemame door de gemeente, wenschen wij te handbaven. Wij achten de red actio thans door de P. Z. E. M. voorgesteld niet gunstiger voor de gemeente. Het ontmoet bij ons geen bozwaar om de artikels 12 en 18 te vervangen cioar een nieuw artikel van den volgenden m- houd: „indien de onderneming van de P. Z. E. M. door een ander openbaar lichaam ge- naast wordt, dan behoudt de P. Z. E. M. zich het recht voor om de rechten en plichten pit deze o-vereenkomst voortspruitende aan dat openbaar lichaam over te dragen Op deze bepaling stelt de P. Z. E. M. pi'ys, on om eindelijk tot een afdoening van zaken te komen nemen wij die redactie over. De VOORZITTER deelt mede, dat burge- meestor en wetbouders den directour der P. Z. E. M. hebben uitgenoodigd om bij de be- handeling van dit punt tegenwoordig ie zijn, doch dat deze heeft geseind wegens ongesteld- heid verhindeird te zijn. Door den heer Nolson, die, zooals meege- deeld, wegens ziekte verhinderd is tegenwoor dig te zyn, is verzocht om artikel 1 van het raadsbesluit te handhaven en niet te laten yer- valbn <le woorden „tenzij voor eigen gebniik". Tevens stelt spreker in het licht, dat de P. Z. E. M. niet bereid is, zooals de raad wenschte, tegen een vergoeding van f 1200 ge- durende de eerste 4 jaren der exploitatie ook flet Zwaantje en Baandijk te eJectrificeeren, evenmin als de Oostkant van Sluiskil, die bur- gemeester en wethouders terstond in hun plan had opgenomen, en die ze ook wenschen te handhaven. De P.Z.E.M. geeft dus ieitelijk niets toe. De heer HAMELINK merkt op, dezer dagen te hebben gehoord van een vergadering van de vereeniging van Burgemeesters en Secietaris- een, waarin het contract der P.Z.E.M. voor rtroomlevering door een deskundige is be token. Hij vermoedt, dat die bespreking bin- nen eenige dagen wereldkundig zal worden gemaakt door de pers, en acht het we! van be- lang, dat de raadsleden in de gelegenheid zijn eke; van kenrvis te nemen alvorens over deze zaak te beslissen. Hij zou daarom de behan- deling van dit punt willen aanhouden. De heer COLSEN had verwacht, dat burge meester en wethouders nog eens met een an- .dere, goedkoopere rekening door middel van ge- ineciiteiijke exploitatie zouden zijn gekomen. Do destijds door de commissie van Sluiskil orvergelegde exploitatiecijfers zijn niot weer- sproken. Er is voor eenigen tijd een adviseur benoeimd en nu dacht spreker, dat de raad zich over verschillende plannen zou hebben kunnen uj t sp reken De VOORZITTER meent, dat verdere be spreking geen nut heeft, indien de raad op het voorstel van den heer Hamelink wenscht in te gaan. Diit blijkt het geval; met algemeene stem- men wordt tot aanhouding besloten. 26. Oinvraag. a. De heesr VAN RIET heeft opgemerkt, hat iederen Woensdagnamiddag, ter gelegen- beid van de markt, dezelfde auto, bestuurd door denzelfden cliauffeur, op de Markt plaats neemt op het drukste gedeelte, tusscheni het „Hotel de Commerce" en het „Hotel Centraal", daar tusischen het publiek en voor de uit- stallingen dier koopldeden geplaatst wordt. Hij tioemt dat voor marktbezoekers en kooplieden •eer hinderlijk en zou wenschen, dat daartegen aaaatregelen worden getroffen. De VOORZITTER zegt toe, dat er op gelet sal worden. b. De heer VAN RIET is door zyn ambte- Ifjke betrekking dikwijls bij de aaniegplaats deT stoomboot alhier. Nu viel het hem dezer dagen op, dat in de Kamer van Koophandel ^esproken werd over het gemis eener wacht- Icamer te Vlissingen en de ongewenschte toe- utanden die daarvan het gevolg zijn. Hier, in Ter Neuzen is echter een wachtkamer, maar die is alleen open tegen het vertrek der booten Dat is bepaald een groot ongerief, en er zou naar het hem voorkomt niet alleen rekening gehouden moeten worden met de passagiers die met de booten moeten vertrekken, doch ook met hen, die aan de aaniegplaats komen om passagiers af te halen, hetgeen dagelijks voorkomt. Dit is temeer noodzakelijk, omdat de booten geen vaste uren van aankomst heb ben. Door de omstandigheden loopt dat dik wijls zeer uiteen, en moeten de wachtenden dan, of het mooi of slecht weer is, of het regent of waait, buiten blyven staan en traeh- ten achter een muur beschutting te zoeken tegen regen of wind, terwijl de ruime wacht kamer gesloten blijft. Het komt hem voor, dat dit toch geen bezuinigingsmaatregel kan ziin. want dat een ruimere openstelling der wacht kamer van weinig invioed kan zijn op de kos- ten van sehoonhouden, waarvoor thans met het kantoor f 5 per maand betaald wordt. Hij zou wenschen voor te stellen, aan de di- reetie te verzoeken de wachtkamer open te sftellen tegen het tydstip van aankomst der booten. De VOORZITTER zegt toe, dat een verzoek sal worden verzonden. c. De heer VAN RIET verwondert er zich oyer, dat de gemeenteambtenaren niet van d'enstvoorwaarden zijn voorzien, te meer ver wondert hem dit, waar de voorzitter zich steeds een orgamisatieman heeft getoond. Voor de kosten behoeft men het vaststellen vnti zoo'n reglement toch niet be laten. De gemeente- werthieden hebben een werkliedenregiernent, waarin hunne erpliehtingen en rechten zyn omschreven. Waaiom is dat ook met vastge- steid voor de secretarieambtenaren en voor de poiiitieageiuen? Men moet naet zeggen, dat het met noodiig is, want wanneer men den toe- stand nagaat die bij de poiitie alhier heerscht, zal men moeten toegeven dat het daar drin- gend noodig is. Daar hadden de dienstvoor- waarden er al 20 jaar geleden moeten zijn, want dan zou er geen sprake kunnen zijn van een wiilelteurige behandeling van het perso- neel door een superieur, zooals dat thans ge- schiedt, dat die superieur de agenten in het publiek uitbranders heeft, dat den ^.genten zoo maar extra-diensten worden opgelegd, en dat deze hen zelfs buiten diensit in burger tenue nog niet vrij laat zich te bewegen waa1' en hoe ze dit willen. Is dat niet verschrikkel ijk De mindere ambtenairen behooren ook vastgelegde rechten te hebben en omschreven verpiichtin- gen. Nu weet spreker wel, dat de voorzitter hem kan toevoegen, dat dit een zaak is die tot zijne competence behoort, als hoofd der poiitie, maar hy acht het toch noodig, hierop eens te wijzen. Hij vraagt ook, of burgemeester en wethou ders niet van meening zijn, dat het meer dan tijd wondt, dat we hier een jonge kracht als inspecteur krijgen en het voor den tegenwoor- digen inspecteur tijd wordt, dat hij heengaat. Het gaat bij de poiitie niet zooals het gaan moet. Daders van inbraken worden niet ont- dekt, bijna zouden de inbrekers onlangs den inspecteur zelf hebben meegenomen, m. a. w. zegt spreker: kan het den inspecteur niet aan het verstand gebracht worden, dat hij, reeds op 69jarigen leeftijd zijnde, eervol ont- slag zou behooren aan te vragen, om zijn werk aan jongere krachten over te laten? Wat denkt de voorzitter daarvan De VOORZITTER wyst er op, dat de werk- lieden een reglement hebben en de secretarie ambtenaren hebben een instructie, zoodat dit dus geregeld is. Wat de politic betreft, sedert de uitbreiding van het korps alhier is spreker er op bedacht geweest, ook daarvoor een re glement in te voeren. Hij heeft zich daarvoor gewend tot den Algemeenen Bond, waarin de meeste agemten hier georgandseerd zijn, en hem is van wege den voorzitter der afdeeling Zeeland, den heer Perrels te Veere De heer HAMELINK: Die woont te Amster dam. De VOORZITTER: Neen, het is de oude Perrels, 'die te Veere woont. De heer HAMELINK: Ik dacht dat u onzen Perrels bedoelde. De heer SCHEELE: Het is niet allemaal van jullie! De VOORZITTER: Die voorzitter heeft thans toegezegd, dat een model zal worden toegezonden, dat komt dus in orde. Wat den inspecteur van poiitie betreft, kan spreker meedeelen, dat burgemeester en wet houders ook al eens in den door den heer Van Riet aangegeven richting hebben gesproken. Zij zijn ook van meening, diat iemand, die zoo'n iangen diensttijd heeft en tot die jaren geko men is, wel wat rust mag gaan genieten, te meer waar hij vol pensioen kan ontvangen. Hij heeft dan ook te kennen gegeven, voome- mens te zyn, te zijnertijd ontsiag te vragen. De heer HAMELINK: Als Hamelink en Colsen uit den raad zijn. Dat lieb ik ham eens hcoren zeggen. De heer COLSENNu zal Van Riet er ook wel bij zijn! De VOORZITTER deelt voorts mede, dat er in den loop van tijd wel eens een geschil ontstond tusschen den inspecteur en de agen ten, dat door hem is opgelost. Als het noodig is om in te grijpen, laat hij dit niet ria. Als er een nieuwe inspecteur komt, zal er ook een reglement voor de politieagenten worden vast- gesteld. De heer VAN RIET is met die toeaegging niet tevredem, want dan liangt de in veering vain dat reglement af van de omstandigheid of de tegenwoordige inspecteur genegen is heen te gaan, en, daar het er zooals hij zeide reeds voor 20 jaar had moeten zijn, zou dit vooral onder de tegenwoordige omstandig heden zoo spoedig mogelyk moeten worden vastgesteld'. De agenten durven over de beje- gening die ze ond-ergaan niet klagen, want als ze dat doen, zit het er later dubbel en dwars op. De voorzitter moet niet denken dat, al komen de agenten niet klagen, er niet reden te over voor zijn? maar de menschen wachten af, hopende op latere betere toestanden. Hij acht het dienstig om den inspecteur te kennen te geven, dat hij nu dit jaartje nog blijven kan, maar hoopt toch, dat dit niet langer zijn zal. De VOORZITTER: We zouden hem wel kunnen zeggen, heen te gaan, maar dan doet hij het waarschynlyk niet. d. De heer COLSEN brengt in herinnering reeds vroeger den toestand der gemeentewo- ningen aan den Catspolder te hebben bespro- ken. Het kleine wowingtje verkeert nu naar hij heeft gezien in een beteren toestand, maar de grootere woning is nog als vroeger, en ook dat samenhokken van een ongehuwd paar vindt daar nog plaats. De VOORZITTER deelt mede, dat het kleine woningtje wat is opgeknapt, en dat de bewo- ners daarvan ook huur betalen. Tegenover de bewoners van het andere huis staat het ge- meentebestuur machteloos. De door den heer Colsen bedoelde man en vrouw zijn gewezen op het groote kwaad, dat zij bedrijven, doch bedde hebben meegedeeld echtscheiding te heb ben aangevraagd, om daarna te kunnen huwen. Het gemeentebestuur kan het huwelijk niet bervorcleren. want dan moeten de papieren in orde zijn. Er is niets tegen te doen. Men kan de menschen daar uit laten zetten en op straat gooien, maar dan kosten ze ten slotte nog meer, daar men hen dan toch een onderdak moet verschaffen. Ook meent spreker, dat hoe men ook persoonlijk over zoo'n verliouding denkt, het niet de taak der gemeente is, om in te grijpen in het leven van een man en eene vrouw, doch dat dit meer op het terrein der kerk ligt. Hij gelooft niet, dat deze menschen bij een kerk behooren, doch dat het Leger des Heils zich hun lot wel aantrekt. Hij zegt toe. dat voortdurend een wakend oog zal worden gehouden. De heer SCHEELE is het niet eens met de stelling van den voorzitter, dat het gemeente bestuur hierin niet zou kunnen ingrijpen, doch wel de kerk. Dat laatste is alleen het geval, als het leden eener kerk betreft. Dat men schen zoo maar bij elkaar hokken is beslist verkeerd, en het komt hem voor, dat de ge meente hare edgendommen daarvoor niet mag openzetten, en daarop maar lijdelijk mag toe- ziem. De VOORZITTER: Dat is een verschil van meening. Nu de kwestie zoo scherp wordt gesteld, moet spreker volhouden, dat de over head er anders tegenover staat als een kerk. Ook heeft de gemeente hare eigendommen niet voor dat paar menschen opengezet, maar ze zijn er in gegaan. Het betreft hier menschen die, zooals men dat noemt in vrije liefde bijeen gingen. Dat is wel niet volgens de algemeen erkende moraal, maar men kan het toch niet als een misdrijf brandmerken. lets anders zou het zijn, wahneer ontucht met derden werd gepleegd, dan zouden we zeggen: we rluiten voor u de deur. e. De heer VAN CADSAND vraagt, of, nu de politieverordening in werking treedt, de poiitie te Sluiskil ook zal worden voorzien van een instrument om de snelheid van auto's en andere motorrijtuigen vast te stellen, opdat bij eventueel proces-verbaal ook veroordeeling door den kantonrechter voLgen kan. De VOORZITTER zegt, dat dit geschieden zal. f. De heer HAMELINK verklaart te heb ben ingezien, dat de voorzitter bij den aanvang dezer vergadering voor een groote moeilijkheid stand, aangezien hij op 21 Februari cog een nieuwjaarsrede moest houden. Hij brengt dit ter sprake, omdat hij meent, dat het te lang geleden is, dat de raad bijeen was met als ge volg een overladen agenda, waardoor bet niet mogel ijk is, den berg stukken die men dan krijgt good te overzien. Nu is de vergadering betrekkelijk tijdig afgeloopen, maar een be- langrijk punt is ook uitgeschakeld. Als het meer dan 2 maanden duurt, is het te lang. Het is ook mogel ijk, dat een lid iets buiten de agenda ter sprake wil brengen, dat daarom nog niet van voldoende beteekenis is, om er een vergadering voor aan te vragen. De VOORZITTER erkent, dat burgemeester en wethouders zelf ook gevoeld hebben, dat te lang gewacht is met de vergadering, en ten slotte duurde het ook langer dan bedoeld was, waardoor men een groot aantal punten kreeg. Hij kan wel toezeggen, dat er in het vervolg niet meer zoo lang zal worden gewacht. g. De VOORZITTER heeft ook nog iets te vragen. De heer E. Scheele, bakker, naa9t het stadhuis, wenscht zijn zaak te verbouwen en zou ook gedurende den bouw gaarne in de na- bijheid van zijn winkel het bedrijf voortzetten. Hij zou daarom een verzoek tot den raad wil len richten, om grond van de Markt ten ge- bruike, voor het plaatsen van een tydclyk ge- bouw. Nu zou spreker wenschen te weten, ot de raad van meening is, dat eventueel die grond zou moeten worden afgestaam onder de voorwaarden die gesteld worden aan iemand die grond ten gebruike krijgt of overeenkom- stig de regeien der verordening. In het eerste geval moet een verzoek tot den raad worden gericht en wordt een bepaalde som en voor waarden vastgesteld. Indien het „ge?chiedt overeenkomstig de verordening', wordt er door burgemeester en wethouders over beslist en het per maand berekend, naar de in beslag- genomen oppervlakte. De heer VAN DUKE meent, dat net dan nog al hoog zal loopen en de man heeft toch al zooveel kosten door het plaatsen van een noodgehouw, waar hij een f 1000 aan zal ver- spelen. Hij zal een 60 a 70 M2. noodig hebben. Hij meent, dat een f 100 al een mooi bedrag zou zijn en acht het niet noodig de kosten op te jagen. De VOORZITTER merkt op, dat, als de heeren er zoo over denken, er wel geen oe- zwaar is om het volgens de verordening te be- rekenen, want dan zal het bij een duur van 4 maanden maar f 65 tot 70 bedragen, dat is dus f 30 minder dan het genoemd bedrag. De heer VAN DUKE had een ander bedrag hooren moemen, in verband met de som die het wafelkraam altijd betalen moet. De VOORZITTER: Dat is grooter van op- pervlakte en ook vermindert liet bedrag bij langer gebrudk. Uit de verschillende opmerkingen meent spreker te kunnen afleiden, dat metn van oor- dael is, dat ingebruilcgeving volgens de veror dening kan geschieden. Hij sluit de vergadering. AXEL. Huwelijks-aangiften. 7 Febr. Eduardus Tie- leman, oud 20 j., jm. en Pharailda Wil.ielmina Seghers, oud 25 j., jd. 14 Febr. Jan Dees, oud 28 j., jm. en Adriana Jansen van Rosendaal, oud 22 j., jd. 19 Febr. Charles Louis Burm, oud 42 j., jm. en Marianna Vink, oud 45 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Febr. Bernard Schukkink, oud 25 j., jm. en Johanna Adriana Lansen, oud 24 j., jd. 21 Febr. Eduardus Tie- leman, oud 20 j., jm. en Pharailda Wiliielmina Seghers, oud 25 j., jd. Camillus Jacobus Hayette, oud 26 j., jm. en Bertha Josephina Maria de Vos, oud 22 j., jd. 28 Febr. Jan Dees, oud 28 j., jm. en Adriana Jansen van Rosen daal, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Janna Cornelia, d. van Jacobus de Jonge en van Martina Scheele. 3 Febr. Eduardus Prudent, z. van Jacobus Aloy- sius Breepoel en van Sidonia Barbier. 4 Febr. Adriaay, z. van Arend Lenos en van Krina van Meurs. 5 Febr. Catharina, d. van Jacobus van Meurs en van Adriana Lindenberg. 6 Febr. Jan, z. van Marinus Scheele en van Janna Ma ria Scheele. 8 Febr. Francois, z. van Cornells Hamelink en van Elizabeth Dieleman. Petrus, z. van Jacobus Johannes Tieleman en van Maria Anna Josephina Willems. 10 Febr. Lambertus, z. van David Maehdelsen en van Johanna Jonkman. 12 Febr. Cornelia, d. van Jacobus Boeije en van Catharina Cornelia Eli sabeth Koster. 13 Febr. Jacoba Cornelia, d. van Jan Pieter van Cadsand en van Sara de Regt. 21 Febr. Philippus Andreas, z. van Bartholomeus Johannes Knieriem en van Ge- rardina Cornelia van Tatenhove. 24 Febr. Willij Augustinus Franciscus, z. van Prudent Willem Dhondt en van Oranda Maria Wijffels. 27 Febr. Willem Cornelis en Daniel Marinus, zonen van Marinus Haak en van Jacomina Dieleman. 29 Febr. Maria Elisabeth Philo- mena, d. van Constantinus Aloisius Michielsen en van Mathildis Delphina Maria Claessens. Overlijden. 1 Febr. Elisabeth Oreel, oud 78 j., echtg. van Alonza Ferdinand Geene. 8 Febr. Abraham Koster, oud 79 j., echtg. van Sara van Hoeve. 14 Febr. Ferddnandus van Driel, oud 64 j., weduwn. van Ebrina Anna Wolfert. 18 Febr. Adriaan Hamelink, oud 11 j., z. van Jan (overt.) en van Geertruida de Pooter,. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 2 Febr. Sepherinus Petrus, z. van Petrus Everaert en van Emilie Destombes. 7 Febr. Elisabeth Dorothea, d. van Petvus Kint en van Paulina Remorie. 16 Febr. Petrus Dominicus, z. van Johannes Franciscus Crom- been en van Emma van Damme. 21 Febr. Gerardus Wilhelmus, z. van Anthonius Leonar- dus Lambert en van Emerentia Pieters. Overlijden. 10 Febr. Petrus Josephus de Waal, oud 23 j., z. van Petrus en van Christi na Morcus. 20 Febr. Anthonie Westerbeke, oud 82 j., weduwn. van Janna Lafort. Appo- lonia van Hoove, oud 55 j., echtg. van Johannes Augustinus van Meelen. 21 Febr. Pieternella Herman, oud 85 j., wed. van Judocus Vaal. CLINGE. Huwelijks-aangiften. 5 Febr. Florent Ver- meulen, oud 24 j., jm. en Marie Florence d'Hollander, oud 21 j., jd. 8 Febr. Johan nes Petrus de Bruijn, oud 24 j., jm. en Margue rite Maria Godaen, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Febr. Eduardus van Damme, oud 24 j., jm. en Clemence Piers- sens, oud 22 j., jd. 15 Febr. Gustavus Rena- tus Praet, oud 27 j., jm. en Maria Henrietta Melania Blommaert, oud 25 j., jd. 22 Feibr. Theophilus de Poorter, oud 23 j., jm. en Mag- dalena Parai'lda Apers, oud 23 j., jd. 29 Febr. Florent Vermeulen, oud 24 j., jm. en Marie Florence d'Hollander, oud 21 j., jd. Johannes Petrus de Bruijn, oud 24 j., jm. en Mai-guerite Maria Godaen, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 Febr. Germania Amanda, d. van Constantinus Cap en van Herma Floren- tdna van Duyse. 6 Febr. Magdalena Ermelin- da, d. van Prosper Verhoeve en van Anna Do rothea Delien. 14 Febr. Johannes Benedictus, 7.. van Jowephus Gerardus Baart en van Philo- mena Herdewel. Overlijden. 2 Febr. Dominica Idonda Buijsse, oud 84 j., wed. van Petrus Johannes van Dors- selaer. 3 Febr. Carolus Ludovicus Pauwels, oud 83 j., z. van Jan -en van Isabella Blommaert. 10 Febr. Leontina Maria Praet, oud 4 m., d. van Theophilus en van Eulalia Coralda van dei Heijden. 20 Febr. Maria Eugenia van Landeghem, oud 40 j., echtg. van Petrus Honore de Puysseleijr. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 22 Febr. Petrus Jo sephus Boone, oud 20 j., jm. en Maria Louisa Goossens, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltreldringen. 1 Febr. Ludovi- cus Josephus van Itegem, oud 44 j., jm. en Maria Cornelia de Nocker, oud 33 j., jd. Geboorten. 7 Febr. Richard Eduard, z. van Petrus van Damme en van Julia Louisa van Leuven. 8 Febr. George Alphons, z. van Ede- mondus Clamentinus Verbist ear van Catharina Angelina Weemaes. 21 Febr. Maria, d. van Petrus van Duyse en van Amelia Joanna de Kauwer. 28 Febr. Petrus Ludovicus, z. van Petrus Johannes de Burger en van Maria Do rothea Roediing. HENGSTDIJK. Huwelijks-aangiften. 1 Febr. Johannes Bun, oud 25 j., jm. en Rosalia Paulina van Deursen, oud 24 j., jd. Huwelijks-voitrekkingen. 20 Febr. Johan nes Francies Bun, oud 25 j., jm. en Rosalia Paulina van Deursen, oud 24 j., jd. HOEK. Geboorten. 4 Febr. Elizabeth Janna, d. van Meeuwis de Putter en van Adriana van Hoeve. 9 Febr. Pieter, z. van Leendert Marinus Maas en van Suzanna Sara Kolijn. 10 Febr. Jan Christdaan, z. van Leendert Jan Dieleman en van Catharina de Witte. 29 Febr. Dirk Cor nells, z. van Jozias Abraham Dees en van Ja comina Dieleman. Overlijden. 2 Febr. Leendert Cove, oud 54 j., z. van Jacobus en van Levuna Dey. I7 Febr. Jan Verheijke, oud 82 j., weduwn. van Maria Deij. 18 Febr. Jan Donze, oud 2 m., z. van Karel Gilles en van Maria Magdalena Diele man. HULST. Huwelijks-aangiften. 4 Febr. Alphonsus Ferment, oud 39 j., jm. en Dorothea Catha rina Burm, oud 44 j., jd. 6 Febr. Theophilus Verstraeten, oud 30 j., jm. en Maria Nathalia Blommaert, oud 30 j., jd. 7 Febr. Alois Sa- man, oud 23 j., jm. en Maria Eugenie Therese Frankevijle, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Febr. Aloysius Saman, oud 23 j., jm. en Maria Eugenia The- resia Frankevijle, oud 24 j., jd. Theophilus Verstraeten, oud 30 j., jm. en Maria Nathalia Blommaert, oud 30 j., jd. Alphonsus Fermont, oud 39 j., jm. em Dorothea Catharina Burm, oud 45 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Francieseus, z. van Jo hannes Cornelis Judocus Herwegh en van Ma ria Louisa Pardon. 11 Febr. Bernardus Hec tor Leonae, z. van Hector Bernard Picavet en van Carolina Maria Schopman. 12 Febr. Al- bertus Eldsa, z. van Alouisius Josephus -van Overmeeren en van Maria Johanna de Bruijn. Overlijden. 2 Febr. Anna Maria Brioen, oud 67 j., wed. van Fredericus Emanuel van der Heijden. 3 Febr. Pieter van den Haute, oud 87 j., wed. van Judoea Taelman. 6 Febr. Johanna van Kemseeke, oud 63 j., wed. van Johannes Cornelis Lauwereijs. 10 Febr. Flo- rentdna Maria Coene, oud 60 j., d. van Johan nes Fr. en van Regina van Bastelaer. Guilel- mus Melsen, oud 73 j. 17 Febr. Louis Jesoi- rens, oud 15 j., z. van Aloijsius en van Eulalda Segers. 25 Febr. Leonie Coene, oud 64 j., d. van Johannes F. en van Regina van Bastelaer. 26 Febr. Josephus de Puysse- laire, oud 84 j., echtg. van Dominica van Gas- sen. KOEWACHT. Huwelyks-aangiften. 1 F'ebr. Alphonsus de Groene (van Sas van Gent), oud 25 j., jm. en Maria Anna Buijs, oud 23 j., jd. 16 F'ebr. Petrus Joannes Sturtewagen, oud 26 j., jm. en Eulalia van Goeye, oud 22 j,, jd. Huwelijks-voitrekkingem. 20 Febr. Alphon sus de Groene (van Sas van Gent), oud 25 j.. jm. en Maria Anna Buijs, oud 23 j., jd. Geboorten. 4 Febr. Robert Livinus Alice, z. van Alphonsus Buijs en van Emma Maria van Overloop. 7 Febr. Rosalia Coleta Ludovica, d. van Joseph Wijnacker en van Eugenia Maria de Joftghe. 11 Febr. Maurice August Jo sephine Livina, z. van Camiie Bernardus De Nijs en van Maria Theresia Boon. 28 Febr. Jan, z. van Pieter Buijs en van Pdeternella van Sparrentak. Overlijden. 4 Febr. Coralie Marie Saman, oud 20 j., d. van Leonardus Franciscus en van Sophia Maria de Block. 5 Febr. Celina Maria Elegeert, oud 7 d., d. van August Joseph en van Maria Mathilda Beauraim. 17 Feb1'. Eme- rentiana Mereij, oud 85 j., wed. van Fidelis Cappaert. 26 Febr. Rosalia Ketelars, oud 51 j., echtg. van Adalardus Cokadius Naessems. 28 Febr. Petrus Jacobus Bruggeman, oud 81 j., weduwn. van Stephanie Leonie Naessens. OVERSLAG. Overlijden. 7 Febr. Leon Joseph de Brau- wer, oud 19 d., z. van Rene en van Augusta Bruggeman. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Febr. Albert Emile Marie Pladet, oud 27 j., jm. en Martha Emerentia Roegiers, oud 25 j., jd. 20 Febr. Josephus Ludovicus Uitterhoeven, oud 24 j., jm. en Ida Emilie van Cleemput, oud 20 j., jd. 21 J'ebr. Johannes Aloysius Marcus, oud 26 j., jm. en Emiliana Maria Schelfaut, oud 26 j., jd. 26 Febr, Andre Bernardus Remerij, oud 27 j., jm. en Maria Jeanette Weijts, oud 21 jd. Geboorten. 27 Febr. Jan, z. van Rene Fran ciscus Briquet en van Suzanna Pietemellq Cornelia Wisse. St. JANSTEEN. Huwelyks-aangiften. 1 Febr. Amatus Jo annes Terrebrood, oud 22 j., jm. en Maria Se- raphina Lambertina Rosalia Ringoot, oud 21 j., jd. 8 Febr. Adolf Alois De Backer, oud 26 j., jm. en Elodia Maria Lucia Cornelia Schij- venaars, oud 21 j., jd. Josephus Lambertus de Kind, oud 26 j., jm. en Valentima Paulina Augusta van Puyenbroek, oud 21 j., jd. Jo hannes Mortier, oud 24 j., jm. en Mar.a Ghis- lena Meersschaert, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltreklringen. 8 Febr. Amatus Joannes Terrebrood, oud 22 j., jm. en Maria Seraphima Lambertina Rosalia Ringoot, oud 21 j., jd. 13 Febr. Eduardus Franciscus Aude- naerdt, oud 26 j., jm. en Clementina Walgrae- ve, oud 21 j., jd. Josephus Lambertus do Kind, oud 26 j., jm. en Valentina Paulina Augusta van Puijenbroek, oud 21 j., jd. Johannes Mor tier, oud 24 j., jm. en Maria Ghislena Meers schaert, oud 21 j., jd. Adolf Alois De Backer, oud 26 j., jm. en Elodia Maria Lucia Cornelia Schijvenaars, oud 21 j., jd. Geboorten. 6 Febr. Petrus Dominicus, z., van Carolus Ludovicus Smet en van Alma Amelia van Gassen. 11 Febr. Alouisius Euge- nius, d. van Judocus Franciscus de Cock en van Amelia Cornelia Corneldssens. 14 Febr. Sophia Catharina, d. van Frederik Dominicus Anthonius Schirris en van Melanie Herdewel. 17 Febr. Joseph Aloysius, z. van Alouisius dottier en van Philomena Stevens. 19 Febr. Emile en Huibertina, z. en d. van Emile Poly- Noodseinen. Geen wonder, dat Moeder bij tijden prikkel- baar wordt! Haar tobberig werk bmnenshuis, wasschen, strijken, verstellen, poetsen en de eindelooze huishoudelijke zorgen zouden door geen man verdragen worden. Wees voorzichtig! Prikkelbaarheid, pijn in de lendenen en zijden, hoofdpjjn, rugpijn, urinekwalen, zenuwachtigheid, en duizelingen zijn seinen van nierverzwakking. Om zich te hoeden voor ontwikkeling van de lange nasleep van nog ernstiger nierstoornis- sen, is het tijd om aan zichzelf te denken en de worstelende nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te helpen. Dit speciale niergeneesmiddel is geen alles genezend middel; het werkt alleen op de nieren en blaas, en het baat tegen pijnlijke versehijn- selen van nier- en blaaskwalen als nierzand, rheumatiek, stcenvorming, waterzucht, ischias, spit, blaasontsteking en urinezuurvergiftiging. Passend voor jong en oud, diende geen huis zonder Foster's Pillen te zijn. Te Ter Neuzen verkrijgbaar by de Firma A. van OverbeekeLeunis a /1,75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 27 dore Boussei; en van Louisa Maria van Dors- selaer. 25 Febr. Josephus Cyrillus, z. van Arthur Johannes Cornelius de Witte en van Emiliana Leonia van den Berghe. 28 F'ebr. Johannes Augustinus Marie, z. van Cerilius Buys en van Amelie van Overmaire. Overlijden. 4 Febr. Seraphina Wagenaer, oud 88 j., wed. van Seraphinus Kant. 17 Febr. Alouisius Augenius de Cock, oud 6 d,, z. van Judocus Franciscus en van Amelia Cornelia Cornelissens. 19 Febr. Augusta van Ilorsse- laer, oud 2 m., d. van Mathilda Stephania van Dorsseelaer. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 8 Febr. Emiel Dhaene, oud 24 j., jm. en Maria Casier, oud 19 j., jd. Huwelijiks-voltrekkingen. 7 Febr. Alphons van Avermaete, oud 29 j., jm. en Melanie Kal- le, oud 23 j., jd. 28 Febr. Emiel Dhaene, oud 24 j., jm. en Maria Casier, oud 19 j., jd. Geboorten. 18 Febr. Ema Lima Louise, d. van Augustus Eernardus Emilianus de Smet en van Martha .Maria Nuijts. 28. Febr. Gustaaf Marcel, z. van Hippolyte De Beleir en van Laura Maria De Mol. Overlijden. 11 Febr. Polydore van Waee, oud 71 j., wed. van Rosalia Hesters. 25 Febr. Seraphina van Bambost, oud 74 j., wed. van Alouisius Laureijs. ZUIDDORPE. Huwelijks-aangiften. 11 Jan. Philemon Jo sephus Wijngaerd, oud 22 j., jm. en Maria Magdalena de Block, oud 21 j., jd. 17 Jan. Ciriel Bracke, oud 24 j., jm. en Clara Maria Herman, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltreldringen. 30 Jan. Philemon Josephus Wijngaerd, oud 22 j., jm. en Maria Magdalena de Block, oud 21 j., jd. 6 Febr. Ciriel Bracke, oud 24 j., jm. Clara Maria Her man, oud 20 j., jd. Geboorten. 22 Jan. Adrienna Maria, d. van Camiie van de Vijver en van Stephania Rosalia Verschelden. 22 Febr. Maria Magdalena, d. van Levinus Constantinus Mattens en van Maatje Adriana Beulens. 23 Febr. Gerardus Aloysius, z. van Franciscus de Moor en van Clotiide Marie Poppe. Overlijden. 20 Febr. Conrardus van Waes, oud 83 j., weduwn. van Nathalia Daelman. SCHEEPVAARTBEWEGING. 8 Maart. Noorsch s.s. Guihaug, 3518 M3.; erts van Narvik voor Gent. Eng .s.s. Howden, 2886 M3.; kolen van Newcastle voor Gent. Fransch s.s. Saint Charnond, 5595 M3.; kolen, van Gent naar Bayonne. Joego* Slavisch s.s. Daksa, 11716 M3.; fosfaat, van Gent naar Antwe.rpen. Eng. s.s. Chrichtoun, 3184 M3.; stuk- goed, van Gent naar LeRh. Eng s.s. Ouse, 2841 M3.stukgoed van Gent naar Goole. Noorsch s.s. Recto, 3155 M3.; ijzer van Ter Neuzen naar Lianelly. .Eng. s.s. Falcon, 1910 M3.; stukgoed Van GentTer Neuzen naar Londen. 9 Maart. Eng. s.s. Otto, 2367 M3.; stukgoed van Gent naar Hull. Eng. s.s. Carhani, 1772 M3.; ijzer van Gent naar Swansea. Eng. s.s. Spero, 5546 M3.; ledig van Gent naar Methil. Deensch s.s. Robert Maersk, 3697 M3. ijzer, van Ter Neuzen naar Bilbao. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3.; getnengd van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Raithwailte, 8562 M3.; kolen van Newcastle voor G«nt. Belg. s.s. Bruxelles Maritieme, 1032 M3.; ledig. van Brugge voor Gent Eng. s.s. Dotterel, 4925 M3.stukgoed van Gent naar Belfast. Eng .s.s. River Crake, 1892 M3.; ledig van Gent naar Antwerpen. Duitsch s.s. Gustav Fisher, 5005 M3.; ledig van Gent naar Antwerpen. D^ntsch s.s. LariSsa, 1024 M3.; ledig van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Stanislas, 3075 M3.; stukgoed van Dundee voor Gent. Fransch s.s. Colinar, 5814 M3.ledig van Duinkerken voor Gent. Eng. s.s. Spanker, 5307 M3.kolen van Newcastle voor Gent. Duitsch s.s. Christel Salljng, 3696 M3.; hout, van Libau voor Gent. Eng. s.s. Nidd, 2818 M3.; stukgoed van Goole voor Gent. 10 Maart. Ned. s.s. Sint Jansland, 6239 M3.; kolen van Newcastle voor Sluiskil. Belg. s.s. Alberta, 991 M3.; ledig van Ipswich voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3.; stukgoed van Londen voor Gent. Eng. s.s. Reval, 4761 M3.; stukgoed van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Chef Mecaniciien Artnand Blanche, 8061 M3.; ledig van Gent naar Cardiff. t f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 7