(Wordt vervolgd). tlfi«§se!keei»aen. jia den leerplichtigen leeftijd, als be>ioeld in Pvovinciaal blad 110. 00 van 1928, het?,;j door iiu.Lt-.dieering van zoodanige door particulieren opgerichte cursussen. Burgemeester en wethouders deelen mede, dafc zij dienaangaande te zijner tijd met nadere voorytellen zulien komen. «j. Ben besiuit van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 25 Januari 1924, waarbij met in- gang van 1 Januari van dit jaar de jaarwedde voor iederen wethouder der gemeente Ter Nwuzen wordt vastgesteld op 400. Aangenomen voor kennisgeving. r. Een beschikking van de ministers van AAeid, Handel en Nijverheid en Financien, •waarbij aan deze gemeente, tegen een rente v«a 6 een voorsehot wordt verleend uit rijkskas, van ten hoogste f 767,28, ten einde de gemeente in staat te stellen een voorsehot tot een gelijk bedrag te verleenen aan de ver- ewmiging „WerkmansbeIang" aldaar, in ver band met het bouwplan van 42 woningen waarvoor bij Koninkiijk besiuit van 4 Decem ber 1918, no. 83 een voorsehot werd verleend. Daarbjj wordt bepaald, dat voor rente en aflossing van dit voorsehot gedurende 46 jaar een annui'teit moet worden voldaan van 6,441 ten honderd van het werkelijk verleende voor sehot, welke annui'teit voor de eerste maal zal Vervallen op den dag nader door den minister van Financien te bepalen in verband met het tjjdstip of de tijdstippen waarop het voorsehot geheel of in termijnen zal zijn uitbetaald; ter- w(j] aan de gemeente Ter Neuzen voor kosten van toezicht ter zake van het voorsehot voor eenmaal 0,1 van dat voorsehot in rekening wnrdt gebracht. Aangenomen voor kennisgeving. Het verslag der commissie van toezicht op het lager-onderwys voor Sluiskil-Drie- rsqgen over het tijdvak van 20 Januari 1923 tot 19 Januari 1924, luidende als volgt: i* dit tijdperk werd een vergadering ge- ho*den en wel in de bijzondere christelijke school te Driewegen. In Juli 1923 bezochten de commissieleden, die daartoe bevoegd zijn t.vf. de heeren Colsen, Van de Bilt en Brakman alle scholen, zoowel bijzondere als openbare, Ate aan hun toezicht toevertrouwd zijn. Het ocsderwijs gaf nergens aanleiding tot bijzon dere opmerkingen en de resultaten leken der commissie aan redelijke eischen te voldoen. Oek de gebouwen, alsmede het schoonhouden on de verwarming waren in orde. De voorzit- ter, de heer Colsen, had evenwel aanmerking op de wijze waarop de leerlingen in een der scholen in de lokalen werden toegelaten. Hij had al in de vergadering der commissie van 20 Januari 1923 voorgesteld, om van dezen, naar zijn meening onhygienischen, toestand kewiis te geven aan den gemeenteraad, doch toaa was zijn voorstel met 3 stemmen tegen 1 veiworpen. In de vergadering van 19 Ja nuari 1924 diende de voorzitter zijn voorstel opnieuw in, wijl de toestand nog onveranderd wa« en dit maal vond zijn voorstel den noodi- gen steun, zoodat de commissie de eer heeft het volgende onder uwe aandacht te brengen: aangaan der R. K. bijzondere school „te Sluiskil moeten de leerlingen met de klom- in de hand een tweetal gangen, met een ,.kouden steenen vloer, door en het duurt in .Ben regel 5 a 6 minuten, eer zij in de lokalen ..worden toegelaten. De meerderheid der com- ..missie acht dit zoo niet voor alle, dan toch ,,-roor vele kinderen, nadeelig voor de gezond- ,Jieid en zou wenschen dat den leerlingen ver- „gnnd werd ten minste tot voor de deuren der ..lokalen de klompen aan de voeten te houden". k'enslotte zij- nog medegedeeld, dat de com- mtesie in den loop van 1923 geene verandering oiodergaan heeft, noch in hare leden, ndch in de v«i«eHng der functies. Aangenomen voor kennisgeving. De rekening der commissie tot wering schoolverzuim te Ter Neuzen, Sluiskil, over 1923. De ontvangs.ten hebben bedragen 126,00%, de uitgaven 120,50, goed slot o,50%. Burgemeeter en wethouders stellen voor dew. rekening goed te keuren. Met algemeene stemmen wordt al ius be- sloten. t. ru Het verslag der commissie tot wering a* schoolverzuim Ter Neuzen, Sluiskil, over 1923, luidende als volgt: Br werden 18 vergaderingen gehouden. Op- geroepen voor de commissie 15 personen. 9 personen hebben aan de oproeping gehoor ge- geven en zijn voor de commissie versehenen. Bij 6 personen werd huisbezoek afgelegd. Het grootste verzuim is 14 dagen geweest, al de andere verzuimen liepen over 1 of 2 school ed en. He redenen van de verzuimen waren van v»rschillenden aard, b.v. helpen bij ziekte, op rats gaan, veldarbeid verrichten. In alle ge vallen werden de ouders op de strenge na- l«ring van de leerplichtwet gewezen. In en- kele gevallen drong de commissie op verzach- tfeg aan. De heer N. J. Imandt heeft 1 October ont- rfag aangevraagd als secretaris, deze functie heeft hij 22 jaar bekleed. Als secretaris werd benoemd de heer W. ©eetdijk en als nieuw lid der commissie de heer P. Corbvriendt. Aangenomen voor kennisgeving. t. Een afsohrift van een koninkiijk besiuit ▼an 4 Februari 1924, no. 13, houdende eene baschikking op het beroep ingesteld door L. J. Ceelhoedt c.s., ingezetenen der gemeente Ter Neuzen, tegen het besiuit van gedeputeerde •oaten van Zeeland, van 5 October 1923, no. 34, !e afdeeling, waarbij is ongegrond verklaard hun beroep tegen het besiuit van den gemeen teraad van Ter Neuzen van 4 September IU23, tot beschikbaarstelling van de openbare lagere school B, met ingang van 1 Januari 1924, aan de vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs aldaar, als beschikking op eene avereenkomstig artikel 72 der. Lageronder- wijswet 1920 den 21 September 1922 gedane vanvraag om beschikbaarstelling van gelden voor den bouw van eene bijzondere lagere school. Het beroep is ongegrond verklaard op de volgende overweging: <iat de raad van Ter Neuzen op de aanvrage van het schoolbestuur van 21 September 1922 aanvankelijk heeft beschikt door besehikbaar- stel.mg van een gedeelte van de openbare lagere school A in die gemeente; dat het schoolbestuur geweigerd heeft het bedoelde schoolgebouw te aanvaarden en Onze Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- sehappen daarop heeft beslist, dat deze weige- rmg tereoht was geschiedt; dat na deze beslissing van Onzen Minister •he gemeenteraad opnieuw had onder het oog to zien op welke wijze de gevraagde mede- werldng door hem zou worden verleend- dat de raad dit heeft gedaan bij zijn besiuit van 4 September 1923, waardoor alle zijne vroeger in deze genomen beschikkingen kwa- wen te vervallen. Aangenomen voor kennisgeving. w. De VOORZITTER herinnert, dat wel eens meer gesproken is over een nieuwe ge- legenheid, tot berging van het archief. Er »hans een goede gelegenheid om die te ver- krijgen. Er is vroeger besloten, tot het maken van v -n hrug van uit de kadasterkamer naar de in retarie. Daar is toen niets van gekomen, omnat men meende, dat dit hinderlijk zou zijn voor de kadasterkamer, doch thans is dat be- zvvaar ov-erwonnen en is de toegang, een brug of tunnel, gemaakt. Van daar uit, kan men, door het maken van een opening in den muur en het daaiin piaatsen van een kozijn met deur een goede toegang krijgen tot de arres- tantenkamer en de kamer boven de woning van de concierge. In verband met de gelegen held in het nieuwe politiebureau behoeven de arrestantenkamers niet meer gebiuikt te wor den, en stellen burgemeester en wethouders voor, hun college te machtigen tot het aan. brengen van die deur, en het piaatsen van stellingen in die kamers, voor berging van het archief. De commissie van bijstand voor de gemeen- tewerken heeft een en ander nagezden en be- sproken en kan zich met het voorstel ver- eenigen, daar dit voor de archiefberging een goede verbetering beteekent. De heer SCHEELE vraagt, of er 00k niet een stukje begrooting of iets van de kosten bekend is. De VOORZITTER deelt mede, dat de kosten niet groot zullc/i zijn, want men maakt om het zoo eens uit te drukken een nieuw schip van oude plan ken. Het eenige nieuwe zal misschien zijn het kozijn met een deur. Hij meent, dat de kosten ongeveer 250 bedragen. De heer DE JAGER: Met inbegrip der kos ten van het nieuwe arrestantenlokaal. De heer SCHEELE vraagt, wanneer tot het maken van die toegang van het raadhuis naar de secretarie besloten is. De VOORZITTER: Een jaar of 5 geleden. In dezen winter met sneeuw en ijs dreigden er bij het heen en weer loopen op de buiten- trap naar de secretarie menschen te veronge- lukken en aangezien het een kleimgheid be- trof, meenden burgemeester en wethouders uitvoering te kunnen geven aan dit werk, dat reeds vroeger in uitzicht was gesteld. De heer SCHEELE geeft te kennen, dat het bij hem niet om het bedrag gaat, maar hij meent, dat het niet aangaat, dat burgemeester en wethouders er toe overgaan een werk uit te voeren en pas als het klaar is bij den raad daarop goedkeuring komen vragen. Hij moet daartegen protesteeren en of het nu 150 of f 200 kost, doet er niets toe, hij kan er zijn stem niet aan geven. Zeker, er is een jaar of vier, vijf, geleden besloten tot het maken van een brug of hoe men die noemen wil van het stadhuis naar de secretarie, maar toen is later bij monde van de commissie gezegd, dat de inrichting der secretarie al zooveel tegenviel, dat er geen geld meer beschikbaar was voor die brug. Daarmede moest, naar spreker meent, be- schouwd worden, dat het toenmaals onder- nomen werk, voltooid was. Nu gaat het niet aan om daarmede zoolang na datum nog voor den dag te komen. Als burgemeester en wet houders werken willen laten uitvoeren behoo- ren ze daarmede eerst bij den raad te komen. Hij is nu tegen heel de boel! De heer DE JAGER doet het genoegen, dat de heer Scheele zoo uit zijn slof schier, want hij heeft in de vergadering van burgemeester en wethouders hetzelfde gezegd, doch, daar er nog fondsen beschikbaar waren om dit werk uit te voeren, en we erikele maanden leven in een periode van sneeuw en hagelbuien, en de opgan-g naar de secretarie inderdaad gevaar- lijk was, heeft 00k spreker in de uitvoering van dat werk toegestemd. Wat de tweede zaak, die hierbij betrokken is, betreft, stond hij er op, dat de raad zou gehoord worden, niet twijfelende of de raad zal die goedkeuren, te meer daar dit aanlei ding geven kan tot bezuiniging op den alge- meenen dienst. De heer HAMELINK: We gaan er O. W. door maken! De heer GEELHOEDT informeert nader naar de totale kosten. De VOORZITTER deelt mede, dat de tot nu toe gemaakte kosten zich bepalen tot die van 2 ijzeren balken, aangezien het hout gebruikt wordit, dat afkomstig is van het houten ge- bouwtje naast de Arbeidsbeurs, waarvan het toch tijd werd, dat dit werd afgebroken. Dit is zoo oordeelkundig mogelijk geschied en waar het hier betrof een zaak van algemeen belang, voor het bewaren van goederen en menschen, meenden burgemeester en wethou ders met een dergelijk werk niet te behoeven te wachten tot de_ vergadering. Bij de begroo ting was er niet in voorzien. De heer GEELHOEDT wil de bezwaren van den heer Scheele niet weg redeneeren, die be- staan inderdaad, maar aangezien het hier een verbetering betreft die hoog noodig was, zal hij zijn stem aan het voorstel geven. De heer DE MEUER komt ter vergadering. De heer SCHEELE betwist niet, dat het ge- deeltelijk uitgevoerde en voorgestelde werk geen verbetering is, maar het gaat over het feit, dat het al voor een deel is uitgevoerd. Er wordt nu wel gezegd, dat er gevaar voor menschen bestond, maar het is dan toen won der, dat men dat na verloop van een jaar of vier in eens zoo emstig in ziet, dat er geen raadszitting meer kon worden afgewacht. Bur gemeester en wethouders haddan het niet mogen uitvoeren. De heer DE JAGER noemt dat principieel juist; het betrof echter een werk van f 100 tot 150, dat hoog noodig was. De heer GEELHOEDT stemt toe, dat het een fout is, dat 't werk zonder voorkennis van den raad is uitgevoerd, maar daartegenover moet men 00k bedenken, dat het ditmaal een beroerde winter is. Het voorstel wordt aangenomen met 11 stemmen tegen 1. Voor stemmen de heeren De Jager, Van Aken, Van Cadsand, Geelhoedt, Verlinde, Col- sem, De Meijer, Hamelink, Van Driel, Van Dijke en Van Riet; tegen stemt de heer Scheele. 3. Voorstel om als schenking te aanvaar den verschillende perceelen grond te Sluiskil. Burgemeester en wethouders gezien een in- gekomen verklaring van P. Cordtvriendt en 8 andere bewoners van Sluiskil, die aan de ge meente, om niet, willen afstaan den grond al daar, voor hunne woningen gelegen en zulks ten behoeve van het leggen van een, hoofd- riool langs den weg in den Pierssenspolder, door de gemeente, dat deze beschikbaarstelling als een schenking is te beschouwen; stellen voor als schenking te aanvaarden, van onder- staande personen, de oppervlakte achter ieders naam vermeld. 1. Cortvriendt-Martens. P., sectie G no. 2058, oppervlakte 33 M2. 2. Esbroek van J. A., sectie G no. 2059, oppervlakte 16 M2. 3. Jacobs Gezusters, sectie G no. 2060, oppervlakte 49 M2., drie perceelen. 4. Aerde van Romanus, sectie G no. 2061, oppervlakte 20 M2. 5. Feijter de Willem, sectie G no. 2062, oppervlakte 20 M2. Heijden Desire, sectie G no. 2063, op pervlakte 16 M2. Bos van den. Ed. Fr., sectie G no. 2064, oppervlakte 16 M2. Goethals B., sectie G no. 2065, opper vlakte 17 M2. 9. Cortvriendt Petrus E., sectie G no. 2066, oppervlakte 13 M2. Met algemeene stemmen wordt aidus be sloten. GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. Vergadering van 12 Februari 1924. Alle leden zijn tegen woo rdig, behaive de heer Mangnus, wegens ziekte. Daar deze vergadering de eerste is in 't nieuwe jaar, wenscht de Voozitter den leden heil en zegen, 00k voor hunne huisgezirmen en drukt daarbij de hoop uit, dat zij in onderlinge waardeering de belangen der gemeente aan hen toevertrouwd, naar vermogen zulien be- hartigen. De notulen worden ongewijzigd goedge- keurd. Ingekomen stukken. I. Een verzoekschrift der werklooze ar- beiders om alle werkloozen gezamenlijk (thans gebeurt dit bij wekelijksche ploegen) aan de verbetering der wegen en voetpaden, waartoe de raad besloten heeft, te werk te stellen. De Voorzitter geeft in overweging dit ver zoekschrift in handen te geven der commissie van bijstand van Burg, en Weth. Deze kan alsdan naar goedvinden handelen. Aldus goed- gevonden. II. Verslag der commissie tot wering van schoolverzuim. Wordt voor kennisgeving aangenomen. III. Een verzoekschrift van C. Stallaert om bijdrage in de operatiekosten van zijn zoontje, dat door een bekomen ongeval, in 't Liefde- huis te Hulst ter verpleging is opgenomen. De Voorzitter meent, dat dit verzoek niet bij 't gemeente- maar bij het armbestuur thuis behoort. Bovendien zijn in 't adres geen kos ten genoemd, zoodat er moeielijk over de hoe- grootheid der bijdrage te beslissen is. De heer De Bakker is 't met den Voorzitter niet eens, want er word? in 't adres gesproken van operatiekosten alleen en niet van genees- kundige behandeling en verpleging, want de operatie is geschied door een anderen genees- heer dan den gemeentearts. De Voorzitter houdt evenwel staande, dat er dan toch een kosten opgave moet worden over- gelegd en zou het daarom wenschelijk achten, dat er eene nota werd ingeleverd om daarna deze zaak te behandelen. Aldus wordt be sloten. IV. Rekwest der kolenhandelaars in deze gemeente, waarin zij verzoeken in aanmerking te mogen komen voor de leverantie der kolen ten behoeve van het burg, armbestuur. De Voorzitter acht dit niet tot de compe- tentie van den raad, dit adres behoort gericht te worden aan het alg. armbestuur. De heer Verbraeken kan zich hiermede niet vereenigen, want hij acht het armbestuur on- dergeschikt aan den raad, daar de leden ervan door den raad worden benoemd. De heer Mel (tevens voorz. van 't armbe stuur) zegt, dat het armbestuur een zelfstan- dig lichaam is; dat de raad op zijn doen en laten geen invloed kan doen gelden. De heer Verbraeken wijst er op, dat er on- langs uitdeeling van kleeren heeft plaats ge- had, welke goederen door 't armbestuur ge- kocht zijn van menschen van buiten de ge meente, die daarmee leuren, dus geen belas- ting betalen. Spreker betreurt het, dat die aankoop niet bij neringdoenden in de gemeen te is geschied. De heer Mel geeft de heer Verbraeken hier- omtrent uitvoerige en volledige inlichtingen, waaruit blijkt, dat de neringdoenden alhier daardoor niet het minste nadeel, maar veeleer voordeel hebben gehad, z(j genoten de percen- ten. Ook de heer De Bakker kdmt op tegen 't ge- voelen van de heer Verbraeken. Spreker zegt, dat op de gemeentebegrooting geen cent is uitgetrokken ten behoeve van 't armbestuur. Aan de gelden, die dit lichaam beheert, is door de belastingbetalers nihil bijgedragen, want het bedruipt zich enkel en alleen van de pachtsommen zijner eigendommen. Spreker verwijst ook nog naar de art. 146, 147 en 148 der gemeentewet. De Voorzitter voegt hier nog aan toe, dat de raad zijne op- en aanmerkingen kan maken, bij 't nazien der rekening, welke het armbe stuur zal overleggen. Met deze inlichtingen is den heer Verbrae ken voldaan. V. Een adres der heeren Kint en De Puy te Stoppeldijk, waarin zij te kennen geven, dat zij op Maandag en Donderdhg van elke week een autodienst hebben ingericht op Hulst a 50 cent retour voor de bewoners van Bosch- kapelle en Stoppeldijk en 75 cent voor reizigers van elders en dat zij voornemens zijn dezen dienst naderhand uit te breiden. Zij achten dezen dienst in't belang der gemeente en vra gen mitsdien een gemeentelijke subsidie. De Voorzitter geeft te kennen, dat het dage- lijksch bestuur afwijzend adviseert. De heer Scheele merkt op, dat de gemeente reeds subsidie verleend aan de tram. Het verzoek wordt met algemeene stemmen af gewezen. VI. Schrijven van Ged. Staten waarin deze te kennen geven dat de begrooting nog riet is goedgekeurd en de beslissing uitstellen tot 1 April. VII. Idem, waarin te kennen wordt ge- geven, dat de jaarwedde van den burgemeester is vastgesteld op f 1790 en de pensioensgrond- slag op /2100. De wedde is alzoo verminderd, met ongeveer 15 De heer De Bakker merkt op, dat deze re- geling in strijd komt met de begrooting, in- dien deze laatste met 1 April wordt goedge keurd. VIII. Verzoekschrift van het R. K. school bestuur om een voorsehot van 80 van 1608, zfjnde dus 1286,40 uit de gemeentekas te mo gen ontvangen. Op de school zijn ingeschreven 199 leerlingen, terwijl twee leerlingen dezer gemeente de school te Stoppeldijk bezoeken. Het verzoek wordt met algemeenee stemmen ingewilligd. IX. Begrooting keuringsdienst (Goes) voor kennisgeving aangenomen. X. Brief der gemeente Axel inzake Vleeschkeuringsdienst. De heer De Bakker: De inhoud is geen ant- woord op onze vraag, wij toch vroegen: waar- om de dienst niet naar behooren functionneer- de; uit dit schrijven blijkt enkel, dat de veearts eene te groote praktijk heeft. De slagers klagen ten zeerste over hem. De Voorzitter geeft toe, dat de keurings- meester wel eens niet op tijd' is verschenen, doch dit is voornamelijk te wijten aan de slechte en moeielijke wegen en aan den druk ken slachttijd; hij beloofde evenwel dat het keuren in 't vervolg regelmatiger zou gaan. De heer Stallaert weet, dat de keurmeester door iemand werd opgebeld om een keuring te komen verrichten de anderen daags, doch dat de keurmeester antwoordde verhinderd te zijn, omdat hij alsdan een verlossing moest doen. Spreker vraagt zich af, hoe een veearts van- daag weten kan of hij morgen een verlossing moet verrichten, hij acht daartoe geen enkelen veearts in staat. Spreker kon zich dan ook met dit schrijven niet vereenigen. XI. Schrijven van 't gemeentebestuur te Werkendam in zake bijdrage in de kosten door de gemeente voor leerlingen, onderwijs genie- tende aan hoogere onderwijsinrichtingen in andere piaatsen, waarin adhaesiebetuiging wordt verzocht om de betrokken gemeenten van deze lasten te ontheffen. Aldus wordt be sloten. XII. Schrijven van Ged. Staten behelzende algemeene regelen en voorschriften, waaraan autobusdiensten moeten voldoen, willen de on- dememers voor subsidie in aanmerking komen. Xlil. Schry'ven van het Zeeuwsch-V laamsch Waterleidmgs Comite met verzoek om aan- sluiting en het oenoemen van een stemge- lechtigd afgevaardigde naar de constitueeren- de vergadering te houden te Ter Neuzen op 4 Maart a.s. De waarborgsom dezer gemeen te was voorheen bepaald op 93.000, deze is teruggebracht op 85.000, zij heeft als dan 85 aandeelen. Dit verschil is hoofdzakelijk teweeggebracht, doordat er kleinere buizen zulien gebruikt worden. Na herhaalde stemming wordt als afgevaar digde gekozen de Burgemeester, die voor deze benoemmg zijn dank betuigt en belooft naar vermogen de belangen der gemeente bij de be- sprekingen op deze bijeenkomst te zulien be- hartigen. Als punt een van de agenda komt thans aan de orde een adres der bewoners van Scr.apers- hoek, met het verzoek om verlegging van het voetpad loopende van Keazerrijk naar het dorp door de weide van den iandbouwe Burm. De heer Scheele informeert, waar het nieuwe pad zou komen te liggen. De Voorzitter licht hem hieromtrent in, waarop de heer Scheele aanmerkt, dat het oude pad toch goed is en veel geld heeft gekost; legt men een nieuw pad, dan zal dit weer eene beiangrijke uat- gaaf vorderen. De heer Verbraeken beweert, dat de raad zedelijk verplicht is de bewoners dier buurt te helpen, zij zitten thans in de modder. Hij w(jst op de kosten, die besteed worden aan de Bos- schestraat n.l. (2800; deze weg was goed be- gaan- en berijdbaar, de menschen zulien wel zeggen, dat met het geld gemorst wordt. Over deze uitspraak treden de heeren Stal laert en Verbraeken in eenigszins heftige dis- cussie, vooral daar de heer Stallaert den heer Verbraeken verwijt, dat deze over de te beste- den gelden aan voomoemde straatpraatjes heeft verspreid, die kant noch wal raken. De Voorzitter maakt een einde aan deze woordenwisseling door op te merken, dat de Minister voor die wegen geen gelden meer be schikbaar stelt en dat het herstellen der bin- nenwegen niet ter hand kan worden genomen wegens de weersgesteldheid. De heer Stallaert verklaart, dat gelden aan de Bossehestraat uitgegeven, wel besteed zijn, daar slechts een vijfde der som aan materiaal wordt uitgegeven en de rest ten goede komt aan de werkloozen. De heer Verbraeken achtte koolasch beter en goedkooper dan macadam, waarop ae heer Stallaert hem vraagt, waar hij die koolasch vandaan moet halen. De heer Verbraeken antwoordt, dat hij die desverlangd wel kan bezorgen. De heer Scheele pleit nogmaals voor behoud van het bestaande pad. Ook de heer De Bak ker deelt in dat gevoelen op grond, dat de menschen, die landerijen in huur hebben langs dit pad, deze thans gemakkelijk met der. krui- wagen kunnen bereiken, waar ze anders ge- dwongan zulien zijn een grooten omweg te maken langs den dijk. Voor f 100 macadam is het pad fwnk in orde te maken. Hij zou ook de bewoners van Schapershoek graag uit den modderpoel helpen, maar de groote vraag is, of de bewoners van Kampenhoek en Keizerrijk wel genoegen zouden nemen met de verleg ging. De Voorzitter zal met de commissie en wet houders beraadslagen om spoedig en regel- matig te laten doorwerken om alies in orde te maken. De heer Stallaert zegt, dat gelijktijaig met de verbetering der Bossehestraat ook de paden kunnen ter hand genomen worden, want er zijn werkloozen genoeg. De heer Verbraeken merkt op, dat er in de buurt 18000 keien bij inschrijving worden ver- koeht. Deze konden dienen om de onoogelijke steenen in de Kerksteeg te vervangen en de uitgebroken keien elders te pas te brengen. De heer Stallaert vindt dit denkbeehl goed, hij heeft daar ook wat voor over, maar waar haalt de heer Verbraeken de centen hiervoor noodig, vandaan De heer De Bakker: Ieder is overtuigd, dat de Bossehestraat in desolaten toestand ver- keerde. In den raad is het besiuit genomen deze straat te verbeteren; men kan dus een vroeger genomen raadsbesluit zoo maar nit* terugnemen zonder in conflict te komen met de wet, en hebben de bewoners van Schaper hoek wel eens ernstig overwogen of de ver legging van het bestaande pad wel mag ge- schieden De heer Stallaert Laat ons eens een maand bezig zijn en gij zult zien wat groote verande ring en verbetering is tot stand gekomen. De heer De Bakker stelt voor het voetpad door de wei dadelijk te doen opmaken om bewoners van Schapershoek zooveel mogelij ter wille te zijn. Aldus wordt besloten. Van Ged. Staten was de begrooting over 1924 terug ontvangen met verzoek de aa. geven wijzigingen, alle van administratiev.- aard, aan te brengen. De heer Stallaert kan geen genoegen nemo met de wijziging van de vergoeding der wet houders. Deze is gebracht op f 140, terwijl beide functionarissen er slechts 80 wenschen te ontvangen. Door 't overladen van den heer F. de Jonge is er eene vacature ontstaan in de commissie van toezicht bij de arbeidsbemiddeling. Deze dient te worden aangevuld. De heer De Bakker stelt voor den zoon van den overledene te benoemen en de heer Stal laert beveelt den heer Scheele aan. Bij stemming werd eerstgenoemde gekozen. Benoeming tijdelijke wethouder. De Voor zitter stelt de vraag, wanneer die tijdelijke wethouder moet optreden en zijne functie ver richten De heer De Bakker meent, dat art. 90 der gemeentewet van toepassing is. Het is slechts een voorzorgsmaatregel gedurende van het wethoudersschap der tegenwoordige functionarissen. Bij latere r a a d sv e - k i e z i n g kan hierin alsdan voorzien worden. De heer Scheele zegt, als er een wethouder afwezig is, wie weet dan daarvoor de reden? Hierover werd lang en breed gedehbereerd met den uitslag, dat de heer Scheele als zoo- danig werd gekozen. Deze neemt de benoe ming aan en dankt voor 't vertrouwen in hem gesteld. Alsnu volgt een bespreking over aanslui- ting aan het electriciteitsnet. Het blijkt, dat er 86 verzoeken tot aansluiting zijn inge komen. De Voorzitter informeert of de heeren dit aantal bevredigend achten, 't geen toestem- mend wordt beantwoord. De heer De Bakker verklaart voor zich zel- ven nog niet om aansluiting te hebben ver zocht, hij heeft daar een persoonlijke reden voor. Hij zou evenwel willen waarschuwen tegen aansluiting, indien het contract niet ge- wijzigd wordt. Op andere piaatsen heeft men ook gunstiger bepalingen bedongen en ver- kregen, De Voorzitter geeft in overweging in prin- cipe aan te sluiten en naderhand wijzigingen aanvragen, want het contract zal in eene raadsrvergadering behandeld worden. De heer Scheele zegt, laat ons direct bij de P. Z. E. M. aansluiten, dan is de stroom goed kooper en wijst op Hulst. De Voorzitter gelooft echter, dat de P. Z. E. M. dit niet doen zal met Bosohkapelle. Met Hulst is dat wat anders, daar bestaat cen gas- fabriek en de F. Z. E. M. moet hier concur rentie bieden. Met algemeene stemmen wordt in prineipe besloten om aan te sluiten. Bij de rondvraag vraagt de heer Verbrae ken het woord. In hoofdstuk VI is een pr uitgetrokken van 400 voor druk- en bind- werk enz. ten behoeve der Secretarie. Hij heeft van een raadslid uit Hulst vernomen, dat aldaar een zelfde som daarvoor is uitge trokken en in die gemeente gaat heel wat meer om dan hier. Met die /400 zag die zeg.c man kan Boschkapelle wel drie jaar van het noodige te voorzien. De Voorzitter hoewel hij deze bewering twijfel trekt, zal ter plaatse informeeren. Oc de heer Verbraeken zal een nader onder*ook hiernaar instellen. Niemand verlangt meer het woord, waarom de Voorzitter de vergadering sluit, doch de commissie van bijstand en het Dag. Bestunr gaan over tot bespreking der werkzaam- heden aan de onderscheidene wegen en voet paden. EVGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) MISLEIDENDE CIJFERS. Voor eenige weken werd in dit blad mol ding gemaakt van de jaarvergadering van de Afdeeling „Ter Neuzen en Omstreken" van en Centralen Bond voor Ongevallenverzeke- ring. Volgens dat bericht beliepen de onkosten van de Afdeeling in 1923 in totaal (635,06. Het ingeschreven ioombedrag was 333.883,01, ao«- dat, naar werd gemeld, alle onkosten, admini- stratiekosten incluis, voor de Afdeeling «og geen twee gulden per duizend gulden loon be- droegen. Dit bericht zou misschien den schijn kunne* wekken, dat men als lid van den Centralen Bond door betaling van ongeveer 2.pet* f 1000.loon aan al zijn verplichtingen zou hebben voldaan. Niets is echter minder waar. Ter voorkoming van misverstand is het daarom weOicht gewenscht, de aandacht er op te vestigen, dat de kosten, boven hedoefid, slechts zijn de kosten, die rechtstreeks voor re kening komen van genoemde Afdeeling, mxet andere woorden de kosten van de tijdelijke uii- keeringen, Het bovengenoemde bedrag moet daarom nog vermeerderd worden met het »r n deel der afdeelingen in de kosten van den Bond voor alle voorloopige en blijvende renten aan door een ongeval getroffenen, en voor rente® aan nagelaten betrekkingen terwijl het juist de blijvende uitkeeringen met hooge contan*e waarde zijn, die het meeste gewicht in de schaal leggen, en de hoogste kosten veroer- zaken. De genoemde cijfers zijn voor de beoordee- ling der totale kosten zonder waarde, wat duidelijk moge blijkeh uit het volgende voor- beeld: In de Afdeeling Hoek der Zeeuwsche Lajui- bouw-Onderlinge bedroegen de totale kosten in het geheele jaar 1922 651.80. Daar hot verzekerd loon in deze Afdeeling voor dat jaar moest gesteld worden op 280.124.— bedroe gen de totale kosten der Afdeeling f 2,4# per 1000.loon. Echter vermeerderd met het aandeel in de ongevallenkosten en conta-a- te waarden der Centrale Landbouw-Onderlinge kwamen de kosten der Afdeeling op f 10.60 per 1000.— loon. De vergelijking is niet zuiver, omdat de ora- standigheden in de beide gevallen niet gelijk zij,n. Maar er blijkt toch wel uit, dat de cijfers eener bepaalde Afdeeling absoluut niets zeg gen omtrent de uitkomsten van de geheele organisatie. Welk bedrag de aangeslotenen der Afdeelmg .,Ter Neuzen en Omstreken" werkelijk te be talen zulien hebben zal later blijken, zooara het verslag van den Centralen Bond is ver schenen, en alle cijfers, ook die der groote en blijvende uitkeeringen, zulien bekend zijn. Mededeeling ook van die cijfers in Uw blad zulien velen met veel belangstelling tegemoot- zien. Secretariaat der P. O. C. Hoek van de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge. Amsterdam, 5 Maari: 2 uur. Londen Rerlijn, per biljoen Parijs Brussel Weenen (10.000) Bieden. ll,52i/2 10.821/, 9,40 0,40 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen Framch 10,82i/2 Belgisch 9,40 Oostenrijksch (10 000) 0,40 Late*. 11,531/. 0,60 10.87i/g. 9,45. 0,45. 0.60 10,871/,. 9,45. 0,45. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT SCHAPPIJTERNEUZEN. s.s. ARY vertrok 12 Febr. van Bahla Blanca naar Rotterdam. s.s. HELENA vertrekt heden van Ylaar- dingen* naar Genua. s.s. MAGDALENA in lossing te TriCst. s.s. TERNEUZEN vertrok 3 dezer vtt» Swansea naar Savona. SCHEEPVAARTBEWEGING. 28 Februari. Eng. s.s. Main, 2099 M3.ijzer nui Ter Neuzen naar Lanelly. Eng. s.s. Howden, 2868 M3.; ledig vem Gent naar Antwerpen. Duitsch s.s. Olga Elisabeth, 1369 MS ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Wheatfield, 1420 M3. kjdig; van Rochester voor Gernt. Eng. s.s. Orleich, 1360 M3. ledig; van Antwerpen voor Gent. Eng.. s.s. Feldspar, 3760 M3. 'edig; van Loremt voor Ter Neuzen. Fransch s.s. Phrvne, 8189 M3.; kolen van Gent naar Bordeaux. Eng .s.s. Parmston, 1314 M3.; gemewgd van Gent naar Richborough. Noorsch s.s. Ringaas, 4522 M3. le<%; van Gent naar Cardiff. Duitsch s.s. Jade, 2935 M3.; ijzer van Ter Neuzen naar Boness. Eng. s.s. Sheaf Field, 7696 M3. koton; van Newcastle voor Sluiskil. Eng. s.s. Levenwood, 2273 M3. leidig; van Antwerpen voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Wharfe, 2585 M3. stukgoed; van Goole voor Gent. 29 Februari. Belg. s.s. Spartier, 7836 M3.; fosfaat lan Gent naar Antwerpen. Fug ys.s. Wreathier, 2803 M3.; lodig van Gent naar Blyth. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3.; stukgoed van Londen voor Gent. Deensch s.s. Palnatoke, 3531 M3.; Ifcdig van Gent naar Hull. Eng. s.s. Wane Queen, 836 M3.; ledig van Rochester voor Gent. Eng. s.s. York, 3202 M3. stukgoed; van Antwerpen voor Gent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3