ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN No 7574 Woensdag 27 Februari 1924. 64® tJaargaug. V a c c i n a tie. Bekendmaking. 80 Canadaplantsoen BIWW ENLANQ. BUITEN LAND. F BUILLETON. De vrouw van den Zeeschuimer. Burgemeester en Wethouders van HOEK, maken bekend dat gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting zal worden gegeven op Donderdag 28 Februari 1924, tusschen des namiddags een en twee ure. voor hen, die wonen in de kom, de Hasjes- straat, het Mauritsfort en Omstreken. Vrijdag 29 Februuri 1924, op denzelfden tijd voor hen, die wonen in het Paradijs, het Boeregat, de Knol en Omstreken, beide dagen in het voormalig distributiebnreau. Hoek, 25 Februari 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente ZAAMSLAG, wachten voor of op 10 MAAKT a. s. des voormiddags ten negen are, prijsopgave in met opgave dikte Sjemeten op stamhoogte van 1 M. voor de evering ter plaatse (Othene), van met of zonder wortels. Zaamslag, 25 Februari 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER Pzn., Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. EEN HUGO DE GROOT-RAAM. De correspondeint van de N. R. Grt. schrijft d.d. 12 dezer: Onder leiding van de Netherland Ameri can Foundation, een vereeniging van Ame- rikanen van Nederlandsche afkomst en van in Amerika wonende Nederlanders, wordt een fonds verzameld met het doel, in de Nieuwe kerk te Delft een gekleurd venster te plaa-usen gewijd aan de nagedachtenis van Hugo de Groot. Het is de bedoeling, dat Up,t deze stichting voomamelijk zullen bijdiagen Amei ikaansche advocaten en rechters, leden van de American Bench and Bar. Het raam zou in 1925, het jaar waarin het 300 jaar geleden zal zijn dat De Groot's De Jure Belli ac Pacis ver- scheen, overhandigd worden. Men hoopt voor dit doel tjienduizeind dollars bijeen te krijgen. REGEER1NGSVOORNEMENS INZAKE WERKLIEDEN EN INZAKE PENSIOEN. „De Rsb." verneemt, dat de regeering voornemens is, alle werklieden en daarmede gelijk te stellen ambtenaren, die in het Be- zoldigingstoesluit zijn ondergebrach+, daar- uit te nemen en over te brengen naar het arbeidsreglement. Omtrent de bezuinigingsplanmen inzake de pensioenwetgeving deelt het folad het volgende mede: Allereerst wordt het aantal dienstjaren waarbij een maximum pensioen verkregen wordt, gebracht van 35 op 40, zoodat de vroegere toestand wordt hersteld. Ook in de regeling van het minimum- pensioen wordt een belangrijike wijziging gebracht. Tot nu toe had men na zeven dienstjaren redit op het minimum-pensioen. Thans zal dit eerst na 10 jaar he. geval zijn. Verder was tot dusverre het min.mum- pensioen steeds 30 pet., maar deze bepaling wordt ingetrokken. Per dienstjaar krijgt men 1/40 van zijn pensioen. Alle personen, wiens safaris of totaal aan salarissen minder dan 800 bedraagt per jaar, vallen buiten de Pensioenwet, tn ten slotte worden jaren in lossen dierst niet meer in aanmerking genomen. Tot heden viel men onder de Pensioenwet na een los sen diensttijd van 12 maanden. Voor de reeds in dienst zijnde personen zullen bil- lijke overgangsmaatregelen getroffen wor den. Van de regeering zijn, zoowel in dit zit- tingsjaar als in het volgende, geen voor stellen te wachten tot verlenging van den arbeidsdag van ambtenaren of rijkswerk- lieden, zoowel in vasten als lossen dienst. WIJNKOOP TER VERANTWOORDING GEROEPEN. Naar het VoLk weet mee te deelen, heeft de heer Wijnkoop van de Exekutieve Mos kou telegrafisch de uitnooaiging ontvan- gen, persoonlijk-naar Moskou te komen, ten einde zich aldaar te verantwoorden ten op- ziehte van de ontelbare klachten, die door of narnens de oppositie bij dit college zijn ingediend, over de wijze waarop ook na het eerste ingrijpen, de oppositie door de par- tijleiding nog altijd wordt be'handeld. De heer Wijnkoop heeft eveneens tele grafisch geantwoord, dat hij Nederland thans niet kan verlaten, met het oog op het partijeongres, dat op 29 Maart te Rotter dam zal aanvangen. Naar het blad verneemt, heeft de partij- secretaris daarop dezer dagen een telegram nil Moskou ontvangen, waarin de heer Wijnkoop zonder meer naar Moskou ont- boden wordt en voorts opdracht wordt ge geven, in De Tribune te publiceeren, dat het partijeongres om deze reden tot nader aan- kondiging wordt uitgesteld. Narnens de oppositie zal de heer De Kadt zich ter bijwoning van het congres naar Moskou begeven. DE 1NVOERING DER JACHTWET. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de Jacht- wet 1923 in werking treedt op 1 Maart a.s. Tegelijkertijd is afgekondigd, dat onder schadefijk gedierte worden verstaan; wilde zwijnen, konijnen, fazanten, in die gedeel- ten van het rijk, waar zij onder het schade- lijk gedierte begrepen zijm, vossen, rDssen, marters, fluwijnen, bunzings, wezels, ver- wilderde katten, otters. Als soorten van wild, welke het verboden is te poten, worden aangewezen d<. kor- hoenders en. waar te hunraen aanzien van het bepaalde in het tweede lid van artikel 1 der Jachtwet 1923 wordt afgeweken, de fa zanten. AARDOL1E IN NEDERLANDSCHEN BODEM. Men meldt uit Winterswijk: Zaterdagmiddag is uit het boorgat van den boortoren „Rijksopsporing van delfstof- fen' te Corle bij Winterswijk een stroom groen gekleurde, lichte ruwe aardoiie ge- vloeid. In ongeveer een kwartier tijds werd 60 Liter gewonnen. Het gat werd weer ge- -ioten, doch Maandagmiddag weer ge- opend. Toen is 150 liter gewonnen. Daarna werd de winning stop gezet. De directeur van den geologischen dienst, Dr. P. Tesch confereert met den Minister. Het boorgat biijft gesloten in afwnchting van diens beslissing. Het vinden van aardoiie op Nederlandsch grondgebied is thans een feit geworden. de resultaten der boring bij Korle van belang aoht, wenscht hij zich over de eco- nomische waarde var de vondst vooralsnog niet met stelligheid uit te laten. Men zal echter meent Z.H.G. goed doen, voorloopig de verwachtingen maar niet te hoog te spannen. Petroleum wordt in de meest verschil- lende geologische formaties gevonden, doch altijd in betumnieuze leisteen- en leemlagen, afgewisseld in zandsteen en cerglomeraten! Graote hoeveelheden petroleum komen al- leen in groote zandsteenbanken voor. De ouderdom van de verschillende soorten is ongelijk; in Hannovc komen b.v. zeer jonge formaties voor; de $«aerikaansche behooren tot de oudste. Behave in Rusland komen nog op verschillendft andere plaatsen in Eu.ropa petroleumbnonnen voor. In de eerste plaats moet Galicie genoemd worden, waar men ze aan de noordelijke helling van het geberigte aantreft. Verder vindt men ze in Roemenie aan den Zuidoostvoet van de Karpaten, in Duitschland tusschen het We- zergebergte en het Teutoburgerwoud in den Elzas en bij 't meer van Tegerz,' terwijl ook in Italie, Frankrijk en Zwftserland, Grieken- land, Spanje, Engelard, Schotland en Scan- dinavie petroleum voorkomt. Na deze lijst van landen is nu ooals op den duur te verwachten viel dok Nederland toege- yoegd. Dat aanwe. igheid van petroleum in den bodem en eei loonende exploitatie van eenige beteekeuis nog niet het/elfde zijn, behoeft geen bet.;»og. Wei schijnt het, d t de techniek vrn de exploitatie van z.g. ,,petroleumvoerende" leigesteenten den l^arsten tijd zeer is ver- beterd en ex pi ok a-: -.nogelijkheden ope-i die vroeger niet, of al iians niet in d e nmh bestonden. DE DRANKBESTRIJD1NG TE LAREN. De lijst, bedoeld in 'art. 50 van de politie- verordening te Laren, waarbij aan hen, die meermalen wegens openbare dronkenschap veroordeeld zijn, of van wie bekend is, dat zij van alcoholhoudenden drank misbruik inaken, die toegang tot herbergen, koffie- huizen, tap'perijen enz. kan worden ont- zegd, is thans in werking getreden. Als eerstelingen prijken c'aarop de namen van twee bekende dronkaards aldaar. De beide namen zijn schriftelijk door den burgemees ter aan alle cafehouders in het dorp opge- geven. Mochten zij, niettegenstaande dezen rna'itregel, toch in t ife worden aange- troffen, dan zij zij niet alleen zelf strafbaar, doch tevens de cafehouder. Er Ioopen nog meer sollicitanten rond, die voor plaatsing op deze lijst in aanmer king komen. EEN ONGEWENSCHTE BURGE MEESTER. De gemeemteraad van Hedikhuizen (N.-B.), heeft besloten een adres te richten tot Gedep. Staten, waarin de raad klaagt over het optreden van den burgemeester, die door zijn onontwikkeld en eigenaardig ka- rakter totaal ongeschikt is om een verga- dering met tact en zelfbeheersehing te lei- den, zoodat conflicten moeten volgen. Piof. Dr. Molengradff, te Delft, heelt i verzoek de N. R. Grt. zijn meening te wil ier doen kennen over de beteekenis van de aanboring van petroleum bij Korle (even ten Westen van Winterswijk niet veel Kunnen zaggen. Z.H.G. acht de vondst na- tuurlijk wetensehappelijk van groote betee kenis, doch voegde er bij, dat petroleum op duizenden plaatsen ter wereld gevonden wordt, dioch meestal in hoeveelheden of on der omstandig'heden, die een loonende ont- ginning uitsluiten. Het zal geheel van de nadere gegevens, die omtrent deze vondst zulfen kunnen worden verkregen, afhangen, of men hier te doen heeft met een vind- plaats en een petroleumvoorraad, die voor de praktijk van beteekenis zullen blijken. Hoewel prof. Molengraaff dus uit weten sehappelijk oogpunt en als bijdrage tot de kennis van den ondergrond van ons land DE TOESTAND. De Duitsche regeering heeft inzake de extra heffing van een tarief van 26 pet. van Duitsche goederen, die in geallieerde lan den worden ingevoerd, bij onderhaudelin- gen met de nieuwe Engelsche regeering een noemenswaard diplomatiek succes behaaid. Men weet, schrijft de N. R. Crt., dat die heffing een uitvloeisel was van het ultima tum van Parijs van Mei 1921, waarbij de staat van de betalingen die Duitschland op rekeriing van het herstel te doen zou heb- ben, geregeld werd. Die 26 pet. waren zoo wat het eenige wat de geallieerden en met nhme Engeland, sedert de staking der Duit sche betalingen, nog op rekening van de schadevergoeding indirect uit de Duitsche schatkist trokken, want deze laatste moest haren importeurs het bedrag dat bij den in- voer van hunne goederen geheven werd, terugbetalen. Intusschen schijnt de bepa ling ook veelal ontdoken te zijn doordat al- lerlei Duitsche goederen, aan welke hun oorsprong niet te ontdekken was, over vroe gere neutrale landen naar de geallieerde landen gingen. Dit was althans' de klacht die men meermalen van de zijde van met de Duitschers concurreerende Engelsche fabri- kanten te hooren kreeg. Na de bezetting van het Roer-dal had de Duitsche regeering, gelijk men zich zal herinneren, verklaard dat zij niet langer in staat was, aan Duitsche uitvoerdtrs van goederen die 26 pet. terug te betalen.Dit had ten gevolge dat in Engeland ernstige vertoogen tot de regeering werden gehou- den over de nadeelige gevolgen die de wei- gering van de Duitsche regeering op den goederenruil tusschen de geallieerde landen en Duitschland moest hebben. Ten slotte kwam Londen met Berlijn overeen, dat dit twee vertegenwoordigers uit zou zenden om met de Engelsche regeering te onderhande- len en deze afgezanten hebben een week lang op het departememt van de Schatkist beraadslaagd. Maandag decide Graham, de finamcieele secretaris van de Schatkist, in het Lagerhuis mede, dat met ingang van middernaclit een nieuwe regeling in wer king trad, volgens welke de extra heffing, wat Engeland betrof, van 26 pet. tot 5 pet. verminderd werd. Het is niet te vervvonde- ren, dat een regeering uit de arbeiderspar- tij, welke bij de verkiezing voor het behoud van den vrijhandel geijverd heeft, den een- zijdigen protectionistischen maatregel groo- tendeels heeft herroepen. Nog minder om- dat in de bijna twee jaar die sedert zijn in- voering zijn verloopen, in de wereld het besef veld heeft gewonnen, dat men er zoo- veel mogelijk op uit moet zijn, alles wat den normalen. vredesbetrekkingen in den weg staat, terzijide te stellen, een punt bovendien dat op het program der Britsche arbeiders- regeering bovenaan staat. Lang leven zou den maatregel trouwens wel niet meer be- schoren geweest zijn, omdat hij zeker niet meer past in de regeling van 1924, die, naar men hopen mag, op grond van de aan- bevelingen van de deskundigen eerlang tot stand zal komen. Daarna zullen de over- gebleven 5 pet. ook nog wel verdwijnen. De eenige bedenking die er tegen aan te voeren zou zijn, ware dat Engeland thans op eigen hand -afwiitt wan eer tegeli&g die de ge allieerden in Mei 1921 na gemeenschappe- lijk overleg te zamen hebben vastgesteld en onderschreven. Maar Parijs zal misschien geneigd zijn, zulk een formalistische tegenwerping voor zich te houden, omdat, gelijk gezegd, een nieuwe regeling aanstaande is en ook om dat Mac Donald Maandag nog in 't Lager huis de al te heet gebakerde uitlatingen van Henderson, den minister van binnenland- sche zaken, in een verkiezingsrede over de noodzakelijkheid van een algeheele herzie- ning van het tractaaf van Versailles heeft verloochend. Mac Donald antwoordde toen hem gevraagd werd of Henderson een be sluit van de regeering dan wel zijn eigen persoonlijke meening had weergegeven, dat het kabinet geen zoodanig nieuw besluit had genomen en dat de regeering aan haar bekende sfandpunt vasthield. Als de nieuwe Engelsche regeering zulk een radicalen maatregel als een geheele herziening van het tractaat voorsteide, zou de meerderheid van het Lagerhuis haar vermoedelijk het vertrouwen opzeggen. 'Dan zouden ook voor het Britsche rijk zekere zaken onge- daan gemaakt moeten worden. Hoe ver het verlangen van gezaghebbende Duitschers in die richting gaat, is dezer dagen gebleken toen Stresemann, de minister van buiten- landsche zaken, plechtig veiklaarde, dat het Duitsche rijk recht bleef houden op zijn oude kolonien en op zijn oude leger. Juist Maandag is bekend geworden, dat Mac Donald een nota naar Parijs heeft gezon- den, waarin hij officieel zijn standpunt uit- eenzette ten aanzien van de noodzakelijk heid tot hervatting der geallieerde militaire controle en de voorwaarden, om haar met vrucht op allerlei gebied te oefenen. Zelfs een Engelsche arbeidersregeering denkt voorloopig noch aan een teruggaaf van de Duitsche kolonien noch aan afschaffing van de militaire controle, daar zulke plannen alle pogingen om de verhouding met Frank rijk thans te verbeteren in de war zouden sturen. Opmerkelijk was eindelijk, dat, toen de die-hard Mac Neill, de vroegere onder- minister van buitenlandsche zaken, Maan dag in het Lagerhuis vroeg, of 'het niet een feit was dat Lloyd George zelf verscheidene malen het voornemen had uitgesproken, om het tractaat van Versailles te herzien, Lloyd George nadrukkelijk van neen schudde. Zooals te voorzien was, hebben de gede- legeerden van de Unie van transportarbei- ders het besluit van de Engelsche bootwer- kers tot aanvaarding van het aanbod der werkgevers bekrachtigd en Is Dinsdagoch- t-.nd net werk in de havens hervat. Maan- dagavond hoopte men dat de stuwersver- eeniging daar ten slotte toch genoegen mee zou nemen, zoodat het werk in de haven van Londen spoedig ook zijn normalen omvang zou krijgen. EEN OVERWlNNING VAN POINCARE. Na den heftiged strijd welke in het Fran- sche parlement de laatste zes weken tegen de plannen en voorstellen der regeering is gevoerd, is Poincare Zaterdag als over- winnaar uit het strijdperk getreden, daar de Kamer tenslotte met 354 tegen 218 stem- men de fin and eel e voorstellen der regee ring in haar geheel heeft aangenomen. De eindstemming werd gehouden aan het slot van een zitting welke den gehee- len nacht had geduurd. Aldoor was Poin care tijdens de debatten in de Kamer aan- wezig om de voorstellen der regeering tegen alle mogelijke aanvallen te verdedi- gen. Tegen het slot van de zitting heeft de premier in een gloedvolle rede de Roer- politiek verdedigd. Hij zeide o.a. dat alleen, omdat de Fransche troepen dit industrieele centrum van het Duitsche rijk bezet hou den, de deskundigencommissies in de ge legenheid zijn geweest de noodige inlich- tingen en statistieken van de Duitsche rijks- regeering te krijgeu, welke het mogelijk hebben gemaakt, dat de oommissies voor stellen hebben kunnen doen om te geraken tot een oplossing van het herstelvraagstuk. Havas geeft de volgende uiteenzetting van de iugrijpende financieele maatregelen der regeering, die de Kamer heeft aange nomen en waardoor Frankrijk nieuwe be- lastingplichten ten bedrage van meer dan 7,5 milliard francs on /"rh neerrTf Het 19) (Vervol|g.) Vonv«d is dood, herhaalde de cipier met verbleekt gelaat, terwijl hij het gevelde ge- weer van den soldaat terzijde schoof en ijlings de trap opliep; in een paar secon- den was hij aan de blikken van den ver- baasden soldaat onttrokken. Reeds een mi- nuut daarna kwam hij terug. vt'rgezeld door den officier van de waciit, een der sol- daten en den commandant zelven. Ont- steld traden ze alien den kerker binnen en schaarden zich om het ontzielde li- chaam; een korte poos bleven ze zoo staan, zonder een woord te kunnen uitbreiigen. Eindelijk verbrak de commandant het stil- zwijgen. Dat is eene verpletterende tijaing, riep hij, doch het is onmogelijk; hij is niet dood, het is eene list hij houdt zich maar zoo. D« officier had zijne hand op Vonved's voorhoofd gelegd. Overste, zei hij op eerbiedigen toon en toch vast en beslist, hier heeft geen be- drog plaats, de man is dood. Etc overste schudde ongeloovig het hoofd, hij legde de hand' op Vonved's hart en ofsciioon dit niet meer klopte, was hij toch niet zeker van zijn dood.' Br*ngt me sen spiegel »n sen geladen pistool en roept den dokter, beval hij aan twee soldaten. Men hield den spiegel voor Vonved's mond, doch toen men hem na een oogen- blik weer bekeek was hij volstrekt niet beslagen; de gevangene ademde niet meer. Hij is werkclijk dood, zei een der om- standers. Geduld, klonk het uit den mond van den overste. Hij Field den mond van 'het pistool vlak bij het oor van Vonved. Een doffe knal, oorverdoovend in deze enge ruimte volgde, doch het Iichaam op de houten brits bleef onbeweeglijk. Op dit oogenblik trad de dokter binnen. Hij bekeek zorg- vuldig het gelaat van Vonved, klopte hem op het voorhoofd, opende zijne lippen en oo^leden; langzaam stoten de eersten zich weer over de witte rijen tanden en even langzaam vjelen de ooglcden weer over de oogen, waarin geene uitdrukking te be- speuren was en die van glas schenen te zijn. r Ik geloof dat ons werk hier gedaan is, luidde het korte rapport van den dok ter en u kunt wel dadelijk uw bericht aan het ministerie in orde gaan brengen. Ik zal oogenblikkelijk voor het mijne zorgen. Cipjer, riep de overste deze toe; sluit zorgvuldig de cel. Echter is het niet meer noodig dat er een schildwacht biijft staan, met deze laatste woorden wendde hij zich tot den officier van de wacht. Tegen den avond van dienzelfden dag. waarop de zooeven verhaalde gebeurtems- s*n voorvjelen, hield buiten voor de poort der citadel van Friedrichshafen een zwar- te lijkwagen til, gevofgd door eene sier- lijke met twee paarden bespannen equi,- page. Uit deze laatste stegpn een bleeke dame in rouwgewaad die een knaap aan de hand hield, eene oudqre dame en twee in 't zwart gekleede mannen. Ze werden naar de wacht gevoerd en verlangdert den commandant te spreken, die zoodra hij den naam der zuster van den gouverneur van Kopenhagen, generaal Gam; hoorde onmiddellijk gereed was de aangediende bezoekers te ontvangun. Na eene 'korte pooze stonden Amalia met haren zoon, hare moederlijke vriendin en de beide man nen, die niemand anders waren dan de met de uiterste zorg verkleede vrienden van Vonved, Dunraven en Lundt; voor den overste. Wat is de reden van uwe ko.mst? vroeg de overste, die niet van zijn verbaizng kon bekomen, dat hij de aanzienlijke oude da- me in gezelschap der vrouw van den ge- storvene. die hij reeds kende; hier voor zich zag. ik wilde u slechts dit bevelschrift van den minister overhandigen overste, waar- jn u wordt gelast, aan de ongelukkige ctoch- ter van onzen gestorven vriend Orvig het lijk van haren man uit te leveren. Voor de kist en den lijkwagen hebben wij reeds g«zorgd. De verbazing van a'en overSte nam toe, toen hem het schrijven van den minister werd overhandigd, waarin hem kort en bondig gelast werd, aan de vrouw van den gestorvene het lijk ter hand -te stellen. Aarzeiend zag hij nu eens naar de groep, dan weer naar het groote zegel van den minister. Wanneer zal het lijk gchaafd worden? vroeg hij weifelend. Dadelijk overste, zoo ik uit naam mijner ongelukkige vriendin mag spreken; gelijk ik u reeds zei, hebben we den lijkwagen meegebraeht. Zooals u wilt, freule; om u de waar- heid te zeggen, ben ik blij dat ik van de verdere verantwoordelijkheid voor dit lijk eindelijk ontslagen ben. Ik zaf oogenblikke lijk de noodige bevelen geven. Ik dank u z©er overste, narnens de bloed- verwanten van den gestorvene en ook uit mijn eigen naam. De beide vrouwen bleven met den knaap op uitnoodiging van den overste in diens kamer, terwijl Dunraven en Lundt hem naar het voorple;n volgden, waar de com mandant aan den officier van de wacht bevel gaf om eenige tnanschappen tot hulp der beide vreesndelingen te geven, ten- emde Vonved te kisten en hem naar den lijkwagen te dragen. In een half uur was deze bezigheid, waarbij geen ^woord ge- wtsseld werd, afgedaan. Niemand; behal- ve de vrienden, had het leeenlooze Iichaam aangeraakt; in een wijd laken gehuld was het in de kist gelegd en daarna met hulp der soldaten in den lijkwagen gebracht. De zon verdween achter de kirn, toen de beide wagens wedetr langzaam over de ophaalbrug der citadel reden; ditmaal ech ter stegen de beide mannen niet weer in (,o milliard francs op zich neemt. Het evenwicht op de belans der schadevergoe- dingen, welke de Duitschers krachtens het vredesverdrag hadden moeten betalen, zal daardoor echter worden hersteld. De voornaamste der regeeringsvoorstellen thans aangenomen, zijn: a. Bezuinigen van een milliard op de begrooting. b. Strenge maatregelen tegen belasting ontduiking waarvan men extra inkomsten ten bedrage van ongeveer een milliard ver- wacht. c. Het scheppen van nieuwe bronnen van inkomsten, opleverende baten ten be drage van 4 milliard, die met de afkon- diging der wet zullen beginnen te vioeien, doordien ze bijna uitsluitend voortkomen uit de 20 extra opcenten, die worden ge- heven op alle reeds bestaande belastingen. Bij dc aangenomen voorstellen word? de regeering voorts gemachtigd, den aanmaak en verkoop van luafers thans een staats- monopolie weer aan het particulier initiatief over te laten. TOET-ANK-AHMEN. Een N. T. A.-bericht meldt, dat na de opening van Toet-Ank-Ahmen's graf het Egyptische gouvernement heeft bekend ge maakt, dat het graf tien dagen voor het pu- bliek ter bezichtiging biijft en dan wordt gesloten tot den volgenden winter. het rijtuig. waarin slechts de beide vrou- wen met het kind zich plaatsten, maar beklommen den bok van den lijkwagen. Op hun bevel sloeg de koetsier de rich- ting van Kongens-Nytore in, waar eene doodsche stilte heerschte, die alles halve hermnerde aan het gewoel en ge- drang van ettelijke uren geleden; van Kon gens-Nytore reed men naar de Vesterpoort, die evenals de meeste poortan van Kopen- hagen meer op een tunnel dan op eene poort g«lijkt; zonder hindernissen reed men altijd even langzaam over verscheide ne ophaalbruggen totdat men buiten de uiterste wallen der stad was gekomen. Nu eerst hield het rijtuig stil. Op het dringend verzoek van Amalia Iiet de zuster van generaal Gam zich overhalen om al leen in haar rijtuig terug 4e rijden en Amalia met haren kleinen jongen aan de zorg der beide vrienden over te laten. Ama lia stapte met haar zoontje uit, nam een hartelijk afscheid van de trouwe vriendin die zich in den nood zloo edelmoedig had betoond en klom op den bok van den anderen wagen, terwijl Dunraven en Lundt in den wagen plaats namen. Nu begonnen de beide vlugge Deensche paardjes voor het sombere voertuig sneller te draven en spoedig lag Kopenhagen ver achter hen. Zonder eenig oponthoudt draafden ze zoo een paar uren door, tot eindelijk de koet sier zijne dieren dicht bij het zeestrand deed stil staan. (Wordt v«rvol|gd.) TER ZENSCHE CO U RANT "1WMI BMM—fW—WH—BMHTOBiW11 ii.. All

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 1