INGEZONDEN MEDEDEELENGEN, Gesprongen Win'terhanden Jeukende Wintervoeton Ruwe en Schrale Huid Springende Lippen geneest men met PURGL HET VERGAAN DER BATO 10 BI| BATH. (Vervolg 2.) <B5|.>v5jy Ddos 30 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Purol is verkrijgbaar by J. R. Piatt eeuw, Noordstraat 69. Hiernia voerde de heer P. J. Koole, le onderwijzer aan de u. 1. o. school het woord over: „Een. stukje Bijfoelsche Zendings- geschiedeniis". Het was der motile waard, dit te beluisteren. Oak hierop volgde nog eenige besnreking. De voorzitter sloot deze vergadenng en verzocht de heer v. d. Oucen met dank- gebed te eindigen. In het 5e en 6e lokaal der lagere school, was voeraf druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot bezichtigimg van het schrif- telijk werk der leer'lingen. Een keur van teekeningen versierde den wanid. VEILING BOUWLAND. Gisteren is ten overstaan van totaris Van der Moer te Ter Neuzen voor de Nederl. Phosphaatmaatschappij in het openbaar verkocht eene partij land in den Coegorspolder, gemeente Ter Neuzen, buurt Sluisikil, aan het kanaal, groot 9 hec- taren/ 42 aren 5 centiaren of 21 gemeten 42 roeden aan de Naamlooze Vennootschap „Hollandsche en Internationale Handels- maatschappij" te Amsterdam voor /2060 per gemet of in het geheel 43550,78. VALSCHE ZILVERBONS. De aand'acht wordt gevestigd op het in omloop zijn van valsche zilverbons van 2,50 met de serf e letters ES en FS en den datum 1 October 1922. Tot nadere onder- kenning van deze ziverbons van de echte kunnen o.a. de volgende kenmenken leiden: le. in het woord „Rijkskantoren'' (aan de voorzijde) ontbreekt de eerste letter K; 2e. het afwijzend gladder aanvoelend papier, de grovere druk en de slecht uitge- voerde kleuring, vooral van de achterzijde; 3e. de drukfouten in de strafbepaling in het medaillon op de achterzijde; op de valsche zilverbons staat, ,,het namaken of verva schen van zilverbon met het oogmerk van die als echte en als vervalscht uit te geven of te idoen uitgeven wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste negen jaren." ZILVEREN JUBILe VAN „POMONA". Wij ontvingen een gedenkschrift, gewijd aan het bekende vegetarisch hoit;el-rest|au- rant ..Pomona'' te s Gravenhage; waarvan dezer dagen het 25-jarig bestaan werd her- Sdacht. Als particuhere onderneming werd het op 11 Februari 1899 als restaurant; be- gonnen, door een gewestgenootemevr. E. M. Vaks-Heijnsdijk. Op bescheiden wijze op een bovenhuis begonnen, nam de clien- teele steeds toe en werd de zaak tuitjgebreid en verplaatst- In 1910 werd de zaak omge- zet in i'en naamlooze vennootschap en werd in de Molenstraat het tegenwoordige hotel gebouwd, met circa 100 haulers; voidoende aan de hoogste eischen van hygiene, vei- ligheLd en comfort. Men heeft er een rus- tige oingeving, stroomend koud en warm water, enz. enz.; de prijzen zijn matig en het verbod van fooien wordt er strenef ce ll andhaafd. Het echtpaar Valk-Heijnsdijk heeft er nu een kwarteeuw zijn zorgen aan gewijd, en ze hebben de gunst van 'iet publiek wetpn te trek ken. want zeer velen, die allcrminst de vegetarische richting zijn toegedaan kie- zen het als hotel. Daartoe hebben de billijke prijzen en de bedizening natuurlijk wel bijgedragen "Het gedenkboekje is verlucht met verschillende kijkjes op en in het hotel. De Raad voor de Scheepvaart stelde Maandag een onderzoek in naar de oorzaak van de aanvaring tusschen het sleepschip Bato 10,; van de N.V. Transport Mij. Bato te Dordrecht en het Duitscne stoom- scni'p Radbod, op 20 Jan. j.l. beneden het Nauw van Bath, tengevolge waarvan de Bato 10 is gezonkeu en de vrouw van den schipper met vier kinderen zijn verdronken. Als getu<ge werd gehoord de kapitein van de motorsleepboot Bato 2, die de Bato 10 sleepte. Hij verklaarde, dat men des mor- gens om 8 uur van Hansweert vertrokken was op weg naar Antwerpen. Het weer was he;der. A1 dadelijk zag men de Radbod die de slecjp, aan het inhalen was. Uit het Schoor van Waarde komcnde. moest het vaarwater overgestoken worden. Om de Radbod op deze manoeuvre op- merkzaam te maken, liet de schipper twee stooten geven. De Radbod was toen onge- veer nog 900 meter achter. Dadeiijk daarna stak de sleep het vaar water over. De Radbod voer echter in de- zelfdc richting voort, en botste tegen de Bato 10 op, die dadelijk zonk. Op de Bato 2 trachtte men de tros door te hakken, maar dit geiukte niet. Toen profoeerde men de opvarenden te redden. Alleen de schipper wist men echter behoudan aan boord van de Bato 2 te krijgen. Zijn vrouw en vier kinderen, die beneden in het schip waren; verdronken. De president maakte er getuige op at- tent, dat tweemaal stooten toch een ver- keerd signaal was. Aan boord van de Rad bod kon men niet anders denken dan dat dit signaal beteekende, dat de sleep aan bakboord zou uitwijken. En inplaats daar- van stak men aati stuurboord het water over. Getuige verklaarde, dat hij met het sig naal bedoeld had, dat hij wilde overstekan. Het was dan aan boord van de Radbod verkeerd begrepen. Uit de verklaring van dert bods van de Radbod b'.eek dat men inderdaad van hat si|gnaal de bedoeling niet begrepqn had. De inspecteur van de scheepvaart merkte op, dat de schipper van de Bato 2 gehan- deld had in strijd met art. 32 van het bin- neji-aanvaringsrcglement. Hij had in strijd met bet signaal, dat hij gageven had; gemanoeuvreerd. Spreker vond bovendien 1 man aan boord van 'n lichter, te weinig. Als befialve de schipper en zijn vrouw, en kinderen, ook nog een jongen aan boord was geweest. die hem had kunnen bijstaan; had het ongeluk misschien niet zulke ern- stige gevolgen gehad. De Raad zal later uitspraak doen. DRIEWEGEN. Door de Buurtvereeniging alhier was als eerste punt op 't werkprogi-am geplaatlst het verzoeken aan de Z. V. T. M. om ver- hardmg der stoppiaats van de tram, daar bij regien en dooiweer de reizigei-s soms door plassen moesten waden. Pas was dit verzoek verzonden, of het werk werd door de directie reeds uitgevoerd tot gnoote voldoening en blijdschaip der bevolking. Als nu de Buurtvereeniging ook hare wenschen ten opzichte van punt twee, n.l. de totstandkoming van het electrisch net voor de verlichting zoo gauw vervuld ziet, zal de dankbaarheid aan den gemeenteraad en de P. Z. E. M. met minder groot zijn dan die aan de Z.V.T.M. Dan bestaat er verder ook alle hoop, dat bij het aan de orde stellen van punt drie, n.l. de verbetering van het klapstraatje eenzelfde succes zal zijn te boeken. De raad, die eenmaal het bouwen van nieu- we woningen, waarnaar zoozeer wordt ge- snakt, verbood tot dit straatje zal zijn ver- beterd en die daardoor de uitbreiding van ons gehucht tegenhield, zal toch onge- twijfeld wel eindelijk zelf de verbetering ter hand nemen en ook de bewoners dezer straat voor goed uit den modder halen. ZAAMSLAG. Tot hoofd der opehbare school te Othene is benoemd de heer C. M. Weststrate, on derwijzer te Wilhelminadorp, met insane Van 1 Maart a.s. AXEL. Zaterdag werd in „Het Gulden Vlies" alhier ten overstaan van notaris Mr. A. H. Lijdsman te Hulst herveild, ingevolge art. 1223 Burg. Wetb. de volgende onr. erende goederen, eigendom van den heer P. Buijze alhier: Koop 1, een perceel bouwterrein, met ontworpen weg groot 1.04 H. A., waarvan 68 aren bouwgrond, alles gelegen in een blok achter de huizen Langs de Station- straat, zonder verplichting ten behoeve van de ontworpen en blijvende straat. Dit perceel werd lingehouden op een bod van J6800. Koop 2, de villa met tuin., in 2 perceelen. Perceel 1, een gedeelte tuin zuid-wcstelijk van koop 1, groot 3.70 Aren. Kooper de heer D. Dekker Wz., koopman alhier voor /810. Perceel 2, de villa met rest tuin, groot 12.25 Aren, gelegen aan de Stationstraat voor perceel 1, (vrij te aanvaarder op 1 April 1924). Kooper de heer Dekker vnd. (in combi- natie) voor 9800. Koop 3, zes kavels weiland en bouwland, gelegen aan de Axelsche Vlakte. Hiervan werden 5 kavels te samen groot 20 gem., 113 roeden verkocht, aan de heer B. L. Ysebaert, Jandbouwer te Axel voor 610 per gemet. De zesde kavei, groot 13 gemet 25 roe den, werd voor denzelfden prijs ingehouden. Herveiling 8 Maart aanstaande. (Ax. Crt.). ZUIDDORPE. Dinsdiagmorgen om 10 uur had de plech- tige uitvaart en begrafenis plaats van den Edelachtbaren heer C. van Waes, oud-bur- gemeester dezer gemeente. Het ruime kerkgebouw was geheel gevuld met geloovigen, die den geaohten over- ledene de laatste eer wilden bewijzen. Ondter de droeve toonen der doodsklok werd de overledene door leden van het Glide St. Sebastiaan: grafwaarts geiiragen. In den langen lijkstoet merkten wij op, •behalve familieleden, vrienden en beken- den, de wethouders, leden van den raad met den Secretaris. Dcor de iheer A. d'Hert oudste wethou- der werd namerns die ingezetenen een krans op het graf gelegd, met enkele welgekozen woorden 'schetste deze wat de overledene, achtereenvolgens als raadsliid-wethouder en vele jaren als burgemeester voor deze ge meente was. De heer A. C. van Waes, burgemeester van Zuiddorpe, dankte als zoon ook nameras de familie voor de laatste eer aan den dier- baren afgestorvene bewezen. Dat hij ruste in vrede. Het ziekenhuis is Maandagnamiddag bij openbare verkooping verkocht aan Ph. Wiingaerd, wonende alhier," voor de som van 1150. RECHTZAKEN. De kantonrechter te Middelburg heeft wegens het rijdan over een voetpad W.. K. te Axel, veroordeeld tot 2 gulden boetjo subs. 2 dagen hechteuis. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Verg-adering van Vrijdag 15 Februari 1924, des voormiddags 10 cur. Voorzitter de heer F. Blok, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. M. Oggei. M. W. Koster, A. E. C. Kruijsse, J. Weijns, J. M. Baert, A. T. 't Gilde, Ed. van de Casteele, F. Dieleman, J. de Feijter en P. de Feijter. Secretaris de heer J. L. J. Maris. Afwezig de heer Ph. J. van Dixhoorn. 8. Verzoek tot het verstrekken van warm drinken aan schoolkinderen. Van wege den secretaris der Oudercommis- &ie der openbare lagere school is namens haar een verzoek ingekomen om aan alle kinderen die in het middaguur moeten over blijven, omdat zij te ver van school wonen, om naar huis te kunnen gaan, warm drinken te ver strekken bij den boterham, hetgeen ook ge- beurt in de bijzondere school in de Nieuw- straat. Burgemeester en Wethouders stellen voor, daartoe van gemeentewege niet over te gaan. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders een onderzoek hebben ingesteld en daarbij is gebleken, dat die ver- strekking in de bijzondere ischool ook niet van wege het schoolibestuur geschiedt. De heer OGGSL voegt daaraan toe, dat dit een peraoonljjke liefhebberij is van het hoofd der school, cue daarmede de kinderen ter wme is. De VOORZITTER zegt nog, dat Burge meester en Wethouders ook hebben overwo- gen, dat er aan de ouders van kinderen die vender dan 4 IBM. van de schooi verwijderd zijn, reeds een tegemoetkoming wordt ver- ieend. Dan wcrdt wel gezegd voor schoenen en klompen, maar daar is eigenljjk alles onder begrepen. Burgemeester en Wethouders kun nen in elk geval geen vrijheid vinden, voor te stellen op het verzoek in te gaan. De heer rt GILDE merkt op, dat er dus bij Burgemeester en Wethouders geen principieele bezwaren blijken te bestaan. Hebben zij be- zwaar van wege de kosten? De VOORZITTER: Burgemeester en Wet houders kunnen geen vrijheid vinden voor te stellen er op in te gaan. De heer 't GILDE zou er sterk voor zijn, het veizoek wel in te wiiiigen en hij zou gaar- ne ook nog een stapje verder gaan, maar be- grijpt wei, dat daarvoor in dezen raad geen steun te vinden is. Van christelijke zijde is wel eens uit principieele reden bezwaar ge maakt tegen dergelijke zorg. Daar dat be zwaar hiei niet aanwezig is, meent hij, dat ook geen lid der christelijke partijen hiertegen bezwaar zal maken, want, als zulks aan de openbare school geschiedt, moeten vanzelf ook de 'bijzondere scholen dat krijgen. Hij sprak ook een raadslid der rechterzijde, die te ken- nen gaf, er geen principieel bezwaar tegen te hebben, en dat, indien de raad hiertoe over- ging, het bestuur der bijzondere school zeker ook wel zou verzoeken daarvoor steun te ont- vangen. De heer J. Si FEIJTER merkt op, dat de heer t Crilde van 't vervallen van principieele bezwaren spreekt, maar dat daarvan nog niets gebleken is; een rechts raadslid kan maar alleen voor zichzelf spreken en maakt het be stuur der school niet uit. Spreker is overtuigd, dat het bestuur der bijzondere school hiervoor aan de gemeente geen steun zou vragen. Overigens kunnen de voorstanders van het openbaar onderwijs zien, wat er met een kleintje te bereiken is en dat ze indien ze voor de kinderen dier school voelen, ook kun nen doen wat in de bijzondere school gebeurt. De heer KRUIJSSE gevoelt er ook wel voor, aian de kinderen die niet naar huis kunnen gaan eten warm drinken te verstrekken, maar dan voor alle scholen. Nu is de vraag: is dat mogelijk Naar hij meent, betalen een groot deel der kinderen op de bijzondere school voor hun koffie. De heer OGGEL deelt mede, dat er "roeger wel voor betaald werd, maar sedert de heer Coumou daar hoofd geworden is, niet meer. Die gaf ook te Sluiskil koffie aan de kinderen van buiten die buurt en heeft die gewoonte hier voortgezet. Hij ontvangt er nooit iets voor. De heer KRUIJSSE merkt op, dat er toch wel wat tegen is, dat de kinderen des middags hun boterham aoo maar droog moeten opeten. De heer PDE FEIJTER is er tegen, da dit van gemeentewege zou geschiedeii, want dat zou voor de gemeente nog al veel kosten en de kinderen zouden er weinig nut van heb ben. Dat moet maar aan particulieren worden overgelaten. De heer DIELEMAN voelt er ook" heel wat voor, dat de kinderen warm drinken zouden krijgen, maar wijst er op, dat men daarmede toch den eersten stap zet op een weg, waar van rechtsche zijde bezwaar tegen gemaakt wordt. aangezien deze van meening is, dat schoolvoeding en kleeding verkeerd is, aange zien de verzorging der kinderen niet van wege de overheid, doch door de ouders moet ge- schieden. Hij vindt het wel zonderling, dat Burgemeester en Wethouders het prindpe heelemaal onbesproken hebben gelaten. De VOORZITTER merkt op, dat de heer Dieleman daarover niet zoo verwonderd be- hoeft te zijn, aangezien men het daaromtrent in de rechtsche partijen in 't geheel niet eens is. Tegenover de bestrijders zijn er ook aan- hangers dier partijen die de schoolvoeding en -kleeding toejuichen. De heer DIELEMAN verklaart, dat hem daarvan niets bekend is. Zooals nu blijkt wordt aan de kinderen op de bijzondere school te Axel koffie verstrekt en hij weet ook, dat dit op de bijzondere school te Spui het geval is. Hier gebeurt het gratis, daar niet. Als nu echter het hoofd der openbare school geen aan- ledding vindt om daarvoor ter wille van de buitenkinderen zijner school te zorgen, is er voigen-s spreker niets tegen, dat daarin van gemeentewege wordt voorzien. Hij is over tuigd, dat die kinderen behoefte hebben aan warm drinken en als de ouders er zelf niet voor zorgen, zou hij er zijn stem wel aan kurnien geven, dat de gemeente het doet. De heer BAERT vraiagt, hoeveel dat wel aan de gemeente zou kunnen kosten, aangezien men het dan ook aan de andere scholen moet doen. Hii vreest dat er moeilijkheden uit zou den voortkomen. Als men er van gemeente wege aan begon, zou er natuurlijk een zaakje van gemaakt worden, door degeraen die er voor zouden moeten zorgen. Hij meent, dat dit wel 1200 tot f 1500 per jaar zou kunnen kosten Hij berekent dan f 1 per dag en per school. Als men het aantal kinderen dat er per school van zou gebruik maken op 25 schat, is 1 voor het verstrekken van koffie toch niet te veel berekend. De heer KRUIJSSE wijst er op, dat men van gemeentewege aan de kinderen ook geen koffie zou mogen verschaffen,^het zou dan we! warme melk moeten zijn. De heer 't GILDE zou dat ook lievcr zien. De heer BAERT: Maar dan komt men met de genoemde bedragen niet toe. De heer 't GILDF, stelt voor, van gemeente wege warme melk te verstrekken. Het voorstel wordt verworpen met 6 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Van de Casteel, 't Gilde, Kruijsse en Dieleman; tegen stem- men de heeren Oggei, J. de Feijter, Koster, Baert., Weijns en P. de Feijter. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt hiema met algemeene stemmen aangernomen. meenteopzichter aan dit plan te voorkeur geeft. De VOORZITTER: Omdat dit 't meest af- doende is. De heer 't GILDE mebkt op, dat hij blijkens de stukken ook nog een andere wijze van uit- voering mogelijk acht, het leggen van een open goot. Zou er dan niet meer wenkloon in zitten De VOORZITTER antwoordt ontkennend, dat zou zeker niet het geval zijn. Bovendien is de voorgestelde manier de meest afdoende. Er worden groote cementen buizen geiegd en de perceelen kunnen daarop met een eigen rioleening met ontvangput worden aangeslo- ten. Een open goot of een sloot is niet hygienisch tei-wijl bovendien een sloot rnet al- lerlei rommel ten slotte wordt diclitgegooid, waama men weer klachten krijgt. De heer DIELEMAN is ook van meening, dat bestrating met een goot misschien even- veel kost, maar niet afdoende is. Niettemin komt ook hem het bedrag hoog voor, maar men mag die menschen niet in den modde'r laten zitten. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders zullen trachten de ce menten buizen zoo goedkoop mogelijk aan te schaffen en het werk door werkloozen zullen laten uitvoeren onder leiding van den ge- meenteopzichter. De heer VAN DE CASTEELE meent, dat de gemeente nog in't bezit is van cementen bui zen. Kunnen die niet gebruikt worden. De VOORZITTER acht bet wel mogelijk, dat nog buizen voorhanden zijn. Dat is ech ter noodig, als er hier of daar eens een noodig is. Hij zal onderzoekan hoeveel er zijn en als de gemeente er heeft oln daar te gebruiken zullen ze natuurlijk niets worden aangekocht. De heer WEIJNS vraagt, of de tegenwoor dige waterstand geen bezwaar is om het werk uit te voeren. De VOORZITTER antwoordt ontkennend; het is de bedoeling bij aanneming van het voorstel zoo vlug mogelijk te beginnen. De heer P. DE FEIJTER vraagt, hoe het gaan zal, als daar nu later nog wordt gebouwd. Dan zullen die menschen toch zeker wel ver- plicht worden om eerst zelf een rioleering te maken? Anders komt de gemeente later weer voor den last te zitten. De VOORZITTER zegt, dat ze dan geen bouwvergunning krijgen, of ze moeten eerst aansluiten aan de rioleering. Er was hier, ter opruiming van een ouden toestand, reden tot ingrijpen, maar het gaat niet aan, alles ten laste der gemeente te brengen. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 10. Vaststellen verordening in zake de uit- voering der Vleeschkeuringswet. Burgemeester en Wethouders stellen voor, vast te stellen de volgende verordeningen: a. INSTRUCTIE voor den Keuringsveearts, hoofd van dienst van den Vleeschkeurings- dienst, centrum Axel. 9. Verbetering van de afwatering aan de Axelsche Sassing. Naar aanledding van een vroeger ter zake ingekomen verzoek en de verder gehouaen be- sprekingen, deeien Burgemeester en Wethou ders mede, dat na een conferentie met het bestuur van den Coegorspolder dit bestuur hen vergunning heeft verleend, om achter de wo ningen aan de Axelsche Sassing een hoofd- riool te leggen. en op een plaats in den dijk een riool, hetwelk uitmond in den Coegors polder. De kosten van het werk worden ge- raamd op 1471,50. Zij stellen voor, hun college te machtigen tot de uitvoering van dit werk over te gaan. De VOORZITTER ligt dit voorstel nader toe, en merkt op, dat door die vergunning de gemeente in staat gesteld is, om het hemel- en spoeiwater van de Reep onder door den dijk af te voeren in den Coegorspolder. De particulieren kunnen dan op het door de ge meente te leggen hoofdriool aansluiten. De heer VAN DE CASTEELE vindt het be drag nogal hoog, met name acht hij het voor werkloon uitgetrokken bedrag ad f 400 niet veel tegenover het totaai bedrag der kosten. Was er niet een andere uitvoering mogelijk? De heer 't GILDE vraagt, waarom de ge- Artikel 1. De keuringsveearts, hoofd van dienst, wordt benoemd en ontslagen door den gemeenteraad van Axel. Art. 2. Voor de benoeming doen Burgemeester en Wethouders van Axel een voordracht, zoo mogelijk van twee personen aan den raad. Art. 3. De keuringsveearts, hoofd van dienst, legt voor de aanvaarding zijner betrekking, in han- den van den Burgemeester van Axei, naar keuze den volgenden eed of de volgende be- lofte af: „Ik zweer (beloof) dat ik de mij op- gedragen betrekking eenijk en trouw zal waarnemen. Zoo waarlijk helpe my God AI- machtig (dat beloof ik). Art. 4. Hij is tijdens de uitoefening van zijn ambt voorzien van een schriftelyke aianstelling of van eene legimitatiekaart, geteekend door den Burgemeester van Axel. Art. 5. De dienst eindigt door overlijden, door het neerleggen van den arbeid of door ontslag. Art. 6. Indien hij ontslag uit den dienst aanviaagt, dient hij een opzeggingstermijm van drie maanden in acht te nemen. Art. 7. Ontslag wordit eervol verleend op verzoek of wordt gegeven met opgave van redenen. Het wordt niet-eervol gegeven alleen bij wijze van straf, en kan niet-eervol gegeven worden wanneer hij door ontslag aan te vra gen zich aan bestraffing onttrekt, ter beoor- deeling van den raad. Art. 8. Hij kan door Burgemeester en Wethouders van Axel voor den door hen aan te geven ter- mijn worden geschorst, al of niet met inhou- ding van wedde, bij met redenen omkleed besluit. Burgemeester en Wethouders geven den be- trokkene, zoowel als de raden van de tot den leeschkeuringsdienst behoorende gemeenten hiervan kennis binnen tweemaal 24 uren. Art. 9. Hij staat onder de be velen van Burgemees ter en Wethouders van Axel. Art. 10. Hij geeft aan Burgemeester en Wethouders of aan den Burgemeester van Axel schriftelyk, zoo spoedig mogelijk, kennis, wanneer hy ver- hiinderd is zijn dienst te doen. Art. 11. Voor een afwezigheid, om andere reden dan ziekte, van een tot en met drie etmalen, be- hoeft hij de toestemming van den Burgemees ter van Axel, voor afwezigheid van langeren duur, de toestemming van Burgemeesver fen Wethouders van Axel. Art. 12. Hij heeft recht op een jaarlijkseh verlof met behoud van wedde, van 14 dagen. Art. 13. Hij wordt bij afwezigheid, ziekte of ont- stentenis vervangen door den door Burgemees ter en Wethouders van Axel, aan te wijzen of te benoemen keuringsveearts. Art. 14. Hij dient den raad en Burgemeester en Wet houders van de tot den keuringsdienst behoo rende gemeenten, van bericht en raad omtrent alle zaken, zijn dienst betreffende, hetzij op verzoek hetzij uit eigen beweging. Art. 15. Hij is verantwoordelijk voor en belast met de geheele leiding en het beheer van den keu ringsdienst in de gemeenten Axel, Zuiddorpe, Over slag, Koewacht, Zaamsiag en Bosch- kapelle; tenzij krachtens gemeentelijke voor- schriften leading en verantwoordelijkheid voor met name genoemde onderdeelen van den dienst aan anderen zijn opgedragen; deze keuringsdienst bevat o.m.: a. de uitvoering der bepalingen: 1. van en gegeven krachtens de Vleeschkeu ringswet, Staatsblad 1919, no. 524, en 2. van de verordening, bedoeld in artikel 20 van de onder 1 bedoelde wet; b. de zorg voor een geregelde en nauwge. zette admindstratie; c. de zorg voor het doeimatig en oordeelkun- dig gebruik van het gemeentelijk keur- lokaal, van instnumenten, gereedschappen en materialen tot den keuringsdienst be- hoorend; d. het oproakeu en geregeld bijhouden van een inventaris van alle instrumenten, ge reedschappen en materialen tot den dienst behoorend en het zenden van een afschrift daarvan voor 1 Maart aan Burgemeester en Wethouders; e. het opmaken, of doen opmaken, door de onder zijn bevelen staande keuringsvee- artsen en hulpkeurmeesters, van gemoti- veerde proceasen-verbaal van door hem of door de keuringsveeartsen en hulpkeur meesters geconstateerde overtredingen en de doorzending der processen-verbaal aan de bevoegde autoriteiten. Art. 16. Hjj is in het bij zonder belast met de zorg voor de microscopdsche, bacterioiogische en serologische oniderzookingen. Art. 17. lelkens binnen 10 dagen na het verstrijken van elk kwartaal zendt hij aan Burgemeester en Wethouders van alie tot den Keuringsdienst behoorende gemeenten een verslag in van het geen in de vonge maanden door deri keurings dienst in die gemeente en aan Burgemeester en Wethouders van Axel echter van hetgeen in het algeloopen kwartaal door den dienst in alie daartoe behoorende gemeenten is verricht, overeenkomstig de formulieren door den Hoofdinspecteur bedoeld in artikel 31 der Vleeschkeuringswet (Staatsblad 1919, no. 524) te geven met opgave van: a. het aantal slachtdieren, van elke dicrsoort afzonderlyk, in de gemeente geslacht, be- nevens afzonderlijke vermelding van de in nood gedoode en gestorven slachtdieren; b. de afkeuringen van de geslachte dieren, van organen en deeien, met vermelding der redenen van afkeuring; c. de voorwaardelij ke goedkeuring met ver melding der redenen zoowel van levendo als van geslachte dieren; d. de gevallen van herkeuring en uitspraak daarna; e. de wijze van onbruikbaarmaking va» het afgekeurde vleesch; f. de wijze waarop voorwaardelijk goedge- keurd vleesch voor voedsel bruikbaar ge maakt is; g. een nauwkeurige omschrijving van de ge vallen, waarbij de afwijkingen, waaige- nomen bij de keuring voor het slachten, voor den keuringsveearts leiddraad waren voor de onderkenning van afwijkingen bij de keuring van het geslachte dier; h. de gevallen waarin bacteridogisch vleesch- onderzoek is verricht, met vermelding Tan het resultaat van het onderzoek en de re denen, waarom dit geschiedde; i. het aantal slachtdieren van eike soort, dat niet in een siachtery of gemeentelijk slachthuis is geslacht; j. de processen-verbaal in den keurings dienst, opgemaakt wegens overtredingen van bepalingen bedoeld in art. 14 letter a, No. 1 en 2. Jlaarlijks zendt hy voor 1 Maart aan Burge meester en Wethouders van alle tot den dienst behoorende gemeenten een verslag in van den keuringsdienst over het afgeloopen jaar, waar in opgenomen is een totaai overzicht van het gevraagde onder de letters a tot en met j. Art. 18. Hij legelt en houdt toezicht op de werk- zaamheden van het onder hem gesteld jierso- neel en zorgt, dat ten alien tijde behoorlyk in den dienst is voorzien. Art. 19. Het is hem verboden, zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders van Axel, de andere besturen van de tot den Keurings dienst behoorende gemeenten gehoord: a. de veeartsenij kundige praktyk uit te oefenen; b. een bezoldigde never be trekking te beklee- den of eenig beroep uit te oefenen; c. rechtstreeks of zijdelings deel te nemen aan werken of leverantien voor de ge meente; d. geschenken aan te nemen in verband met de uitoefening van zijn functie; e. ten eigen bate diensten te laten verrich- ten door personen in gemeentedienst of aan de gemeente toebehoorende eigen- dommen te gebruiken; f. middellijk of onmiddellyk deel te nemen aan den handel of het bedrijf, verband houdende met de inrichtingen genoemd in ant. 19 der Vleeschkeuringswet (Staats blad 1919, No. 524) <n aan het exploitee- ren van een dezer inrichtingen. Art. 20. De jaarwedde van den keuringsveearts, hoofd van dienst, zal bedragen 1500, met in- begrip van de kosten van een vervoermiddel, benoodigd voor uitoefening van deze functie. Art. 21. Deze instructde treedt in werking op den dag volgende op dien, waarop deze door heeren Gedeputeerde Staten is goedgekeurd; alsdan vervalt de insitructie, vastgesteld door de ver schillende gemeenteraden op verschillende data's, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten, d.d. 29 December 1922, No. 120, 3e Afd. b. INSTRUCTIE voor den 2en Keuringsvee arts van den Vleeschkeuringsdienst, cen trum Axel. Artikel 1. De 2e Keuringsveearts wordt benoemd en ontslagen door Burgemeester en Wethouders van Axel. Art. 2. De 2e Keuringsveearts legt voor de aan vaarding zijner betekking in handen van den Burgemeester van Axel naar keuze den vol genden eed of de volgende belofte af: ,„Ik zweer (beloof), dat ik de mij opgedragen be trekking eerlijk en getrouw zal waarnemen. Zoo waarlijk helpe mij God Almachtig (dat beloof ik)". Art. 3. Hy is tijdens de uitoefening van zyn ambt voorzien van eene schriftelyke aanstehing of van eene legimitatiekaart, geteekend door den Burgemeester van Axel. Art. 4. De dienst eindigt door overlyden, door het neerleggen van den arbeid of door ontslag. Art. 5. Indien hij ontslag uit den dienst aanvraagt, dient hy een opzeggingstermijn in acht te nemen van 3 maanden. Art. 6. Ontslag wordt eervol op verzoek v< rleend of wordt gegeven met opgave van redenen. Het wordt niet-eervol gegeven alien bij wyze van straf, en kan niet-eervol gegeven worden wanneer hij door ontslag aan te vragen zich aan bestraffing onttrekt, ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders van Axel. Art. 7. Hij kan door Burgemeester en Wethouders van Axel voor den door hen aan te geven te;~ mijn worden geschorst, al of niet me': inhou- ding van wedde, by met redenen omkleed besluit. Burgemeester en Wethouders van Axel geven den betrokkene, zoowel als de Raden van de tot de Vleeschkeuringsdienst behoorende gemeenten hiervan kennis binnen tweemaal 24 uren. Art. 8. Hij staat onder de bevelen van der. Keu ringsveearts, Hoofd van dienst. Art. 9. Hij geeft aan den Keuringsveearts, Hoofd van dienst, schriftelijk zoo spoedig mogelijk kennis, wanneer hij verhinderd is zijn dienst te doen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2