HoogwatergetijteTerNeuzen. SPORT. LANDBOUWBERICHTEN. GEMENS0E BERICHTEN. Handelsfaftrichtaii. AARDENBURG. Middelburg 11- -Zeelandia I 2—3 ■z S 5 o o Zeelandia 9 8 0 1 16 40-13 1.77 Terneuzen 8 4 2 2 10 18-18 1.25 B. O. Z. 8 3 2 3 8 13-15 1.— Walcheren 8 2 3 3 7 17-20 0.87 Middelb. II 7 2 2 3 6 16-16 0.85 Goes 7 2 0 5 4 17-27 0.57 Vlissingen II 7 0 3 4 3 12-24 0.42 LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. NA EEN JAAR HET SPOOR GE VON DEN. WiRselkaeiPsen. 6 Mei. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 12 Febr. 6.19 6.42 Woensdag 13 H 7.08 7.37 Donderdag 14 8.12 8.50 Vrydag 15 9.29 10.11 Zaterdag 16 10.49 11.23 Zondag 17 11.52 Maandag 18 0.16 12.37 is aan Mr. F. J. N. van Dam, op zijn ver- zoek met inigang van 1 Apr'I a.s., eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter te Oostburg, onder dankbe- tuiging voor in rechterllijke bejreikkingen be- wezen diensten. De heer Iz. de Bert, onderwijzer alhier, is als zoodanig tijdelijk benoemd te Cats. GROEDE. Woemsdag kl. werd bij de poiitie te Groede aangifte gedaan door den koop- anan P. aldaar van diefstal van een blikken trommel, i.nhoudende geldswaardige papie- ren en muntsipecie met een gezamenlijk bedrag van f 1900. In venband daannede is door de rijiks- en gemeent eveld w a eh te rs van Groede vrouw M. te Groede aangehou- den. Op het gemeentehuis heeft zij, na een breedvoerig onderzoek, volledig bekend. Een klein bedrag van het geld was nog in haar bezit, terwijil ze er al een groot ge- deelte van had uitgegeven. Ze zei de blik ken trommel in een kreek te hebben gewor- pen. De trommel is door de poiitie opge- viseht en in beslaggenomen. (M. Crt.). opzfettelijk gewelddadig een slag zijn hoofd te geyen. Eisch vrijspraak. Uitspraak idem. VOETBAL. Nederlandsche Voetbalbond. Afd. IV. 3 kl. A. Wedstrijduitslagen van Zondag 10 Febr. d, fi <U doelp. <D D <D S 3 £2- v. t. O BILJARTEN. Men schrijft ons Vrijdagavond w^rd m het lokaal van den heer A. J. de Krijger te Sluiskil een vriend- schappelijKe rnatcfi gespeeld tusschen de Ieden van de Ter Neuziensche Biljarteihib, de heeren H. Spinhof, en A. J. dt Krijger. Er werd geppeeld klein cadre. I)e partij 250 caramboles. De partij had eien zeer spannend ver- k)op, en werd door den heer dc Krijger gewonmen. De heer Spinhof had 229 punten. Door den secretans van de T. B. C. werd aan den winner de prijs, een Zeer fraaie barometer, voor die gelegenheid ge- schonken door den voorzitter van de T. B. C., de heer R. G. E. No lis on uitgereikt. Er was eun talrijk en ;,sportief" publiek aanwezig, die hun applaus; welken speler het ook betrof, met spaarden. Verdej werd de avond met het spefen van vrije partijen door Ieden van de T. B. C. veraangenaamd. Het was een zeer gezelhge bijeenkomst. En Sluiskil en Ter Neuzen voelden zich zoo echteen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. v. d. Velde, chauffeur, Zandstraat 11, van Z aamslag. P. B. M. Molema, stuurmara, Van Boven straat 30, van Rotterdam. M. P. Hamelinik, zonder beroep, O 28, van Haarlem. M. A. der Weduwe, dienstbode, Axelsche- straat 48, van IJzendijke. P. Paulusse, los werkman, Klaassenstr. 10, van Vlaardingen. H. M. Lugthart, procuratiehouder, Lange Kerkstraat 33, van Enkhuizen. S. Groot, loods, Van Bovenstraat 38, van Vlissingen. J. Stienstra, zonder beroep, Noordstraat 29, van Arnhem. P. A. de Kraker, dienstbode, Vlooswijk- straat 4042, van Groede. Vertrokken C. A. Riemens, dienstbode, Steenkamp- laan 64, naar Den Haag. C. P. Groot, loods, Van Bovenstraat 35, naar Antwerpen. PBlok, off. L. des H., Donze-Visserstr. 61, naar Antwerpen. H. C. van Broekhoven, zonder beroep, Q 78, naar Dordrecht. P. M. Sehaalje, zonder beroep, Noord straat 61, naar Middelburg. A. Kolijn., zonder beroep, javastraat -10, Axel. RECHTZAKEN. Politierechter te Middelburg. Zitting van 8 Februari. De volgende zaken werden behandeld: P. B. v. d. V., oud 20 jf.landbouwers- knecht te Biervliet, werd beklaagd dat fiij 24 December 1923 te Biervliet neeft weg- genoinen 2 bankbiljetfen van 40 gld. en e^n bankbiljet van 25 gld., toebehoorende aan Adriaan Riebers. ut^h 3 maanden gevaiigenisstraf. Uitspraak: 3 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk proeftijd 3 jaar. 'U, oud 35 j.; landbouwers'kjnecht te Groede werd beklaagd; dat hij op cfmber 1923 te Groede, opzjettelijk den rijksveldwachtef J. Koole, die .hem kwam hoorem beleedigend heeft toege- voegd, dat hij al eens een valschen eed voor hem had afgelegd. Eisch 20 gld. boete of 20 dagen hqdht. Uitspraak idem. E. de W., oud 19 j.; vipscher te Phi lippine. werd beklaagd dat hij op 25 De cember 1Q23 te Philippine P. A. van Wijns- TIcm heeft mishandelid door hem op- zettelnk gewelddadig eemge slagen op zijn hoofd en neus te geven. - Eisch vrijspraak. Uitspraak idem. de W oud 24 j.; Visscher te Phi lippine, werd beklaagd dat hij op 25 De cember 1Q23 te Philippine A PA. van Wijnsberghe heeft mishandeld, door hem Arrondissements-Kechthank te Middelburg Door P. F. de L., oud 22 j.; workman te Philippine, gedetineerd te Middelburg;' is hooger beroep aangeteekend tegen liet vonnis van de Rechtbank van 25 Jan. j.l., waarbij hij wegens verschillende kerkdief- stallen is veroordeeld tot 3 jaar gevange- niisstraf. De officier van Justitie kwam eveneens in hooger beroep. VOORZICHTIG MET EEN VENNOOT- SCHAP. Een landfoouwer te Venlo slloot een over- eenkomsf at met een te Nijmegen geves- tigde landibouw maatschappij, over den ver- koop van een partij rogge. Een der twee diirecteuren van de vennootschap ondertee- kende de overeenkomst. Later ontkende de maatschappij, dat een overeenkomst was afgesiloten. De landbouwer zocht zijn recht bij den rechter, maar is eerst door de recht bank te Arnhem en thans door het ge- rechtshof aldaar in het ongelijk gesteld. De rechtbank overwoog in haar uitspraak, dat de vennootschap destijds twee direc- teuren had en dat, waar volgens de statuten de directie de vennootschap vertegenwoor- digt, de overeenkomst door beide directeu- ren had behooren te zijn onderteekend; door de handfeekening van een hunner was de maatschappij niet gebonden. Het Gerecihtshof beslii.&te, dat bij vennoot- schappen vaak meer dan een directeur wordr benoemd1, omdat men daanin ziet een waarborg tegen eigenmachtige handelingen van. een enikelen directeur, welke waar- schijntijk geheel te loor zou gaan, wanneer het een directeur vrij zou staan zonder me- dewerking van zijn mede-directeuren voor de vennootschap verbintenissen aan te gaaiK Miitsdien werd het vonnis van de rechtbank bevestigd, met veroordeeling van den eischer in alle kosten. GEMEENTE-SECRETAR1S GEARRESTEERD. De gemeente-secretaris P. B., van de ge meente Belifeld, is na door dien rechter van instructie te zijn gehoord, wegens vaisch- heid in geschrifte te Roermond in verzeker- de bewaring gesteld. De zaak is in verder onderzoek. tegen Omtrent de oorzaak van de ontploffing aeelt de directie der springstoffenfabrick nader mete, dat dezje vermoedelijk aan zelfontbranding te wijten is. De directie acf'it, na het ingestelde on derzoek, kwaadwilligheid ultgesloten. BEVROREN AARDAPPELEN. In tal van ptaatsen in West-Noord-Bra- bant is bij het openleggen der aardappel- kuilen gebleken, dat groote hoeveelheden van deze vruchten bevroren. zijn. ONTPLOFFING IN DE BUSKRUIT- FABRIEK TE MUIDEN- Vrijdagavond omstreeks 9 Uur heeft er een ontploffing plaats gehad in een der ge- bouwen van de buskruitfabriek ,;De Krijgs- man'' aan den Muiderstraatweg nabij Mui- den. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. De ontpjoffing was zoo hevig, dat in Muiden tal van ruiten gesprongen zijn en de beVolki.ng verschrikt naar buiten stroomde. Ook te Diem en zijn ruiten gesprongen. Te Amsterdam was de slag duidelijk te hooren. In het Oosten der stad zag men e«n rooden gloed zich tegen den geziijhts- einaerafteekonen. De ontploffing ging ver- gezeld van een hooge vuurzuil, die echter op hetzelfde oogenblik verdwenen was. Te zes uur Vrijdagavond waren de ter- reinen van de Nederlandsche springstoffen- fabnek ;,De Krijgsman" als altijd door het werkvolk verlaten. Na de ramp van 1883, waarbij magenoeg de het-le fabriek in de lucht gevlogen en tientallen menschen het Ieven hebben ver- loren, is zij weder opgebouwd volgens een stelsel, waardoor de kans dat een ex- sie de geheele fabriek verwoest, aan- mefkelijk verminderd is. Zij bestaat na- melijk thans uit een aantal op het; uitjge- strekte terreiu ver uiteenliggende fabrjeks- gebouwtjes, die twee aan twee tjegen elkaar aan de binnenzijde laiigs den zeedijk liggen, De muren van deze gebouwtjes zijn aan drie kanten, en wel naar de landzijde waar ook Muiden ligt. buitengewoon zwaar; de muren aan de zeiezijde echter bestaan slechts gedt-eltelijk uit golfijzeren platen, gedeeltelijk uit glas. Uit dit lichtle metaai zij ook de daken geoonstrueerd. De bedoeling van deze construdtie ligt voor de hand; de dunne muren bieden niet den minsten tegenstand aan den druk der explosie-gassen, zoodat deze naar de minst- gevaarlijke, d.i. naar de zeezijde vrijen uit- weg hebbe^i. De deugdeljijkheid van dit stelsel heeft bij de ontploffing van Vrijdag avond de proof uitmuntend doorstaan. De dikke muren van het gebouwtje XIV, waar- in de ontploffing is gebeurd zijn blijven sfaan en de ontploffing heeft haar groote kracht ontwikkelt recht; opwaartls de lucht in, en naar de zeezijde. Alleen werd van het huisje van den dijk- wachter, dat onder aan den zeedijk staat de kap weggenomeri. Het gezin van den dijkwachter is er ecNer ook met den schrik afgekomen. Oiimiddellijk na do ontploffing begaf al het te Muiden woonachtige personwl van de fabriek. overeenkomstig bestaand oon- signe, zich naar hot terrein van de bus kruitfabriek, waar echtej- de me est volj- komen nachtelijke rust heerstthte. Ook de directio en de burgemeesfer van Muiden waren tor plaatse; men kon onmiddellijk vaststeRen, dat slechts een der fabneks- gebouwtjos vermeld was. In dit gebouw- tje lag feetn ho®veelhei,d van 500 ICG. nog in beworking zijnd, dus onverpakt Zwart kruit. Vooral onmiddellijk na den ontzettenden slag moet to Muiden een paniekstemming hebben geheerscht, welke edhter spoedig gewekeii was, toen bekend werd dat de ontploffing zeer gelocaliseerd was geweest en geen enkel slachtoffer had geeisdht De ontploffing is o.m. te Enkhuizen en te Hoorn gehoord. Op den eorsten dag van 1923 's avonds in de schemeriing. werd op de Brakken onder Ud«n verinoord W. van der Heijden, wonende te Vorstenbosch. Ondanks alle nasporingen mocht het de poiitie niet gelukken, e-enig Iicht te bren- gen m deZe duistere zaak. Verschilllendc personen vverden gehoord, anderen vast- gehouden voor korten tijd, doch men kon de zaak niet tot klaarheid brengen. Een die bij het verhoor ook een rol, speelde, is misschien naar Amerika vertrokken en nog altijd is de zaak niet opgelost. Thans wordt gemeld, dat het den opper- wachtmeester Geleijnse na een jaar nauw- gezette nasporingen gedaan te hebben mocht gelukken zoodanige aanwijzingen te gen een der betrokkenen te verzameMn, dat hij Donderdagmorgen op transport is gesteld naar den Bosch. Nog een andere verdachte zal dezer da gen worden gearresteerd. DIAMANT IN LIMBURG! Een landbouwer te Nieuwemhagen kwam dezer dagen met het in Zuid-Limburg ge- ruchtmakendte bericht, dat hij op zekere, hem alleen bekende, plaats diamanten ge- dolven zou hebben. Met enikele sttikjes van den door hem ge- dolven schat, kwam hij voor onderzoek bij den rijks-geologischen dienst, waar men hem toezegde de „diaimanten" te onder- zooken. Inmiddels liet de schatgraver aan verschillende personen eenige gevonden stukjes zien, die er inderdaad prachtig uit- zagen. De steentjes waren helder en door- schijnend1; ze vertoonden bij het stukslaan prachtige splijtvakken. Somimige waren bruinachtig getint, vermoedelijk van de in- werking van ijzer-Oxyde. De man droomde koninklijke droomen over den schat, dien hij dacht gevor.den te hebben en zeker meende hij, dat deze droo men werkelijkheid zouden worden, toen een horlogdmaker te Heerlen voor een of twee uiterst kleine stukjes direct tien gulden gaf. Doch helaas, zijn droomen werden wreed verstoord, toen de rijks-geologische dienst hem beridhfte, dat er van diamant absoluut geen sprake was. Hetgeen hij gevonden had, was slechts kwarts, een delfstor" die op vele pl'aatsen in Zuid-Limburg gevonden wordt. De ontnuchterde diamantdelver blijft echter hopen. Hij heeft zich thans tot de regeering gewenct met een geheimzinnig schrijven, waarin hij van zijn vond'st kennis geeft; de vindplaats blijft natuurlijk geheim. Velen van zijn buren, ook grondeigena- ren, hopen met hem! En zoeken ook naar diamant die, toen hij het er onomwomlen uitgooide, dat zij voor de bijzondere scholen zorgden, toen geen cent uit de staatskas vergoed werd. Juist dat is de groote fout van de pacifi- catiewet, dat menschen, die nimmer behoefte gevoelden, de behoefte voelen opkomen, nu het niets kost en zelfs in tij den van misere staat en gemeente op kosten durven jagen. Ik moet kort zijn en ik zeg als slot dit op grond van eigen. ervaring: 1. Er bestond geene behoefte aan eene nieuwe christelijke school. 2. Als de aloude leuze ,Eendracht maak« macht" nog opgeld zal doen, dan mogen de scheurmakers, die er n.b. zich het meest van bedienen wel eens aan deze spreuk denken. 3. Als men werkelijk een ideaal nastreeft, dan durft men ook een offer brengen. Dit hebben, het zij te hunner eere gezegd, de mannen van den heer Lankamp gedaan. De mannen van de C. V. O. in deze plaats totaal niet. Waar ik enikele kantteekeningen gemaakt heb, bij het stuk van den heer Lankamp, die eindelijk door zijn gevoel gedrongen een woord spreekt, daar zal men misschien begrijpen, hoe zeer het ons deed leerlingen te moeten missen, hoe zeer het ons deed, dat menschen, brave, werkelijk christelijke menschen, aan den dijk gezet werden ten behoeve van eene nieuwe z. g. christelijke school. Ik, neen wij gevoelen tot in's harten grond, wat de heer Lankamp moet gevoelen bij het missen van zijne leerlingen. Maar wij gevoelen ook het onze. En het ergste, het immoreelste is, dat nie- mand vroeg om eene school tusschen de open- bare school en de school met den bijbel. Ik mag dat zeggen op grond van mijne er varing. Met dank voor de plaatsing. J. v. d. PEIJL. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. Goede eetlust, goede spijsvertering, goed bloed en een goed humeur worden verkregen door Poster's Maagpillen te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewanden door de vloeiing der gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebben geen nadeelige reactie. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. 9 POLITIE. Op hef bureau van poiitie alhier is als gevonden gedeponeerd: een portemonnaie met eenig geld. Rechthebbende vervoege ziclh aldaar. Amsterdam, 11 Febr. 2 uur. Bieden. Londen 11,50 Berlijn, per biljoen Parijs 12,25 Brussel 10,80 VFeenen (10.000) 0,40 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen Fransch 12,25 Belgisch 10,80 Oostenrij ksch (10.000) 0,40 La ten. 11,51. 0,60. 12,30. 10,85. 0,45. 0,69. 12,30. 10,85. 0,45. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkhejd der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Als ik U vraag een enkel woord van mij te plaatsen naar aanleiding van heft ingezonden stuk van den heer P. Lankamp, Hoofd van de Christelijke school aan de Jozinastraat, dan is het met am critiek uit te oefenen op het ingezandene, noch om daar op eenigerlei wjjze gift uit te zuigen, neen, dan is mijne bedoe ling en toch is het eene groote, om ons onder- wijs, dat dank zij de regeling in een vorig tijdperk, de vergelijking met andere landen kon doorstaan, niet geheel te loor te zien gaan. Met eene zekere sympatlue is dat stuk door my gelezen en toch moet ik met een gevoel van onvoldaianheid eindigen. Waarom? Omdat het my voorkomt, dat de sdiry ver van het ingezonden stuk het niet erg (ongeaoht de minderwaardige middelen) zou geacht hebben, ais de 140 kinderen der Her- vormde school alieen afgehaald waren van de openbare schooL Dit nu is niet gebeurd kon ook niet ge- beunen voor, tijdens en na de actie, die wy ondemomen hebben, om de verdeeldheid in ons land, vooral in deze tijden, niet grooter te maken, dan ze reeds was. De heer Lankamp gaat het gefal 140 sped- ficeeren en vindt het treurig, dat van de Chris telijke school in de^ Jozinastraat 56 werden af gehaald en van die te Driewegen 11 Dat woord „afgehaald" teekent den geheelen toestand. Het is niet de gewone beleefdheid, die men in acht neeant, om iemand de marsch- route van trein of boot naar het huis van wel- komst gemakkelyk te maken. Het gelijkt veel meer op het afhalen van de buitenste omhul- ling van de rog, waar men met mes en nijp- tang op moet. Ik mag niet te veel vragen van de gastvrij- heid van de Ter Neuzensche Courant. Ik ga dus niet uitvoerig, zelfs niet beknopt de geschiedenis na van de overgave van school L, aan de Hervormde Schoolvereeniging. In verschillende openbare vergaderingen (tot die van 18 December) was het bestuur der Herv. School uitgenoodigd, evenwel niet ver- schenen) is aangetoond het onrecht, niet al leen aan de openbare school, maar het geheele onderwijs van Nederland aangedaan. Vele unfaire middelen zijn gebruikt. Het schy'nt, het ingezonden stuk van den heer Lankamp ziende, dat die middelen ook ten op- zichte van zijne leerlingen (of de ouders van deze) zijn gebruikt. Nu vind ik, ik mag zeggen, vinden wij het jammer, dat in den strijd om school B het reehtvaiardig-heidsgevoel van niemand, die voor ahristelijk onderwijs voelt, naar boven kwam. Zuiver staande op het punt van recht en waarheid (en echte christelijkheid heb ik me zonder deze nooit kunnen voorstellen) kon nimmer school B aan de Hervormde School vereeniging overgaan. Ten alien tijde kunnen wij ons goed recht voor God en de wereld verdedigen. En daarom is het te betreuren, dat niet en- kelen onder de rechtschen den moed hadden, dit eerlijk en rechtvaardig standpunt te er- kennen. Maar de erkenning is er, zei my een jeugd- vriend, tevens voorstander van het bijzonder onderwijs. Ze is er niet, hoewel de middelen ora open- bare scholen te ontvolken thans ook zullen af- gekeurd worden, nu het by zonder onderv/ijs daar zelf de nadeelen van ondervind. Waar ik het artikel van den heer Lankamp met sympathie begroette behoudens mijn ge- uite ernstige bedenkingen, daar was het, toen hij niet wou ingaan op de stichting, noch op de wijze van werken. Dat was eene veroordee ling op zichzelf, en terecht! En mijn sympathie als eerlijk mensch groei- Mynheer de Redacteur. ik s. v. p. een plaatsje in Uw blad voor het volgende. In Uw blad van j.l. Vrijdag komt een schrij ven voor uit Axel. De berichtgever daarvan heeft door dat schrijven eens echt te kennen gegeven, dat by sommigen de kerkelijke geest tegenwoordig zoo diepgaand spreekt van (echte?) Christelijke gevoelens, dat ik nietkan nalaten om aan de opgedane kennis van dien persoon nog een kleinigheid toe te voegen, waardoor wellicht zijn hoopvolle stemming nog 4>eter naar voren komt, en hij misschien in het vervolg, bij een nieuw aangenomen besluit, het op de hoeken der straten zal uitbazuinen, met de mededeeling, dat de jonge menschen het tegenwoordig toch zooveel beter doen dan de oude. Ter meerdere kennis zei het volgende mee- gedeeld. le. Het oude kerkbestuur bestond ook uit 14 ieden, hiervan hebben er het vorige jaar 6 bedankt. Voor het bedanken zat het bestuur niet in ellende, en waarom zou zullcs ook. Er waren in ons land nog een 3 a 400 gemeenten, (lie zich evenmin met den Raad van Beheer konden ver- eenigen, doch daarom nog niet in ellende ver- keeren! Het besluit om niet met den Raad van Beheer mede te gaan, was met algemeene stemmen, en ik meen in voltallige vergadering niangenomen. 2e Het bedrag, dat aan den Predikant be- taald werd, was, zoo niet met algemeene stem- men, dan toch met overgroote meerderheid aangenomen en, naar ik nu heb hooren fluiste- ren, was dat bedrag hooger, dan het trak- tement dat nu voor den nieuwen Predikant vastgesteld is. 3e. Het oude bestuur bezat van voor jaren terug een orgelfonds, waarvoor al een aardig duitje bijeengebracht was. 4e. Voor het toekennen van een toelage aan de Predikants-weduwe, daarvoor bestond alle hoopvolle verzekering; maar aangezien de weduwe nog het geheele jaar in het genot was, van het voile traktement, was er nog- tijd genoeg, om daarover een besluit te nemen. 5e. Dat bij de poging, door het oude be stuur, om een nieuwe kerk te bouwen, ait niet tot uitvoering is gekamen, is te danken aan de geringe finantieele medewerking der Ieden die destijds daarvoor betoond is. Ik meen het hierbij te kunnen laten en spieek de hoop uit, dat het den Ieden der ge- meente mag gegeven zijn, om zoo kalm mo- gelijk mede te werken, om de eenheid in de kerk te behouden en zoo mogelijk nog te ver- sterken. U, Mijnheer de Redacteur, mijn dank voor ■de plaatsnng. Axel. J. A. VAN HOEVE. G 84. VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN. VERGADERINGEN, ENZ. 12 Febr. Verkoapumg woornhuis, enz. fe Ter Neuzen. Notaris Van der Moer. Aanbesteding Kunstmesfsfoffen te fCijkuit. Maaf&ehappij. „Voorwaarts" 13 Febr. Tenitoonstellip.g gemaakte goederen. Krap- en Hanidwerkcursus, Smidsvval 14 Febr. Lezing door Ds. P. C. L. v. d. Vliet in de Geref. Kerk te Ter Neuzen, met 'het onti rwerp ,,Een hedendaagsch duel." Aanbesteding Kunstmesfsfoffen enz. te Hoofdplaat. Landb. Vereeniginc ,,On- derlinge Samenwerking". 16 Febr. Aanbesteding bouwen burgerwoomhuis te Ter Neuzen. Architect P. A. Galle. Verkooping bouwterrein, villa en bouw- en weiland te Axel. Notaris Lijds- mart. 18 Febr. Venkooping oude materialen. (Keien en puin. Bureau Ingenieur Provlncialen Waterstaat te Ter Neuzea Verkooping gebouw te Zuiddorpe. Notaris Dregmans. 19 Febr. Verkooping bouwland (industrieel- en opslagterrein) te Ter Neuzen. Notaris Van der Moer. 20 Febr. Verkooping bouw- en weiland te Wals- oorden. Notaris Dumoleyn. 2 Maart. Aanbesteding steenslag te Oostburg. Watering Cadsand. Biljetten bij den Dijkgraaf te Oostburg. 6 Maart. Verkooping huis- en erf en perceelen bouwland te Westdorpe. Notaris Dreg- mans. Voorloopig bericht. Verkooping van een kapitalen Landbouwinspan. Notaris Dumoleym 28 Mei. Voorloopig bericht. Verkooping van een kapitalen Landbouwersinspan. No taris Dumoleyn. Rotterdam, 11 Februari 1924. VEEMARKT. Aangevoerd werden 377 vette runderen, 210 vette- en graskalveren, 148 schapen en lammeren en 667 varkens. De uoteering was als volgt: Koeien le kw. 1,15 tot/l,22i/2 2ekw /1,10 tot /1,05 3e kw. 0,95 tot /0,85; Ossen le kw. /1,10 tot /l,12i/2; 2e kw. 1,— tot 0,90; 3e kw. 0,85 tot /0,80; Ka!»eren le kw. /1,55 tot/l,80 2ekw. 1,35 tot y 1,15 3e kw 1,05 tot 0,90Schapen le kw. 0.90 tot /0,95 2e kw. /0,80 tot /0,75 3e kw. 0,70 tot 0,60 Lammeren 1, tot 1,10 2e kw. tot Varkens le kw. /0,74 tot 0,77 2e kw. 0,72 tot 0,683e kw. /0,64 tot y 0,61 licht soort 0,68 tot 0,70. Vet vee redelpen bandel in lekwaliteit tot stationeere- de prijzeD 2e en 3e soorten middelmatig. Schapen en lammeren bandel en aanvoer 100.000. Varkens met redelgken omzet tot hoogere prgzen, wegens geringe aanvoer. SCHEEPVAARTBEWEGING. 7 Febr. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Nederl. s.s. Rijn, 5564 M3., ledig, van Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. Stock Force, 2782 M3., f ^sfaat, van Gent naar Dublin. Belg. s.s. Romanie, 701 M3., fosfaat, van Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. Bryniawell, 1160 M3., ledig, van "-"if Yarmouth voor Gent. Fransch s.s. Saint Palais, 6388 M3 hout, van Bayonne voor Gent. Belg. s.s. Condor, 1075 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Fransch s.s. Sarerbourg, 5008 M3ledig, van Rouaan voor Gent. Eng. s.s. Deneside, 828 M3„ aardappelen, van Gent naar Cardiff. Eng. s.s. Abbeville, 3783 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Scotstoun Head, 1239 M3., kolen, van Dysart voor Gent. Eng. s.s. Onoway, 9291 M3., fosfaat, van Tunis voor Gent. Grieksch s.s. Demokratia, 10736 M3., fosfaat, van Sfax voor Gent Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Ned. s.s. Boekelo, 2363 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3., kolen, van Richborough voor Gent. Eng. s-s. Nidd, 2818 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Fransch s.s. Dept. Maurice Bernard, 5768 M3., kolen, van Swansea voor Gent. Eng. m.s. X 91, 379 M3., ledig, van Lon den voor Gent. Eng. s.s. Wave Queen, 836 M3., ledig, van Londen voor Gent. Deensch s.s. Hans Tavsen, 5035 M3„ vlas, van Reval voor Gent. Duitsch s.s. Erika Fisher, 2612 M3„ ledig, van Methil voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Otto, 2367 M3., stukgoed van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. zei Is. Clymping, 342 M3., fcsfaat, van Gent naar Truro. Noorsch s.s. Biri, 2661 M3., stukgoed, van Gent naar Antwerpen. Spaansch s.s. Gure, 5221 M3., ledig, van Sas van Gent naar New-Castle Langs de Westsluis alhier zijn 5 binnen- vaartuigen op- en 7 afgeschut; langs de Middensluis 19 op- en 19 afgeschut; langs de Oostsluis 72 op- en 49 afgeschut. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJTERNEUZEN. s.s. ARY in lading te Bahia Blanca. s.s. HELENA ligge.nde te Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA in lading te Vlaar dingen voor Triest. s.s. TERNEUZEN in tossing te Gent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3