"^uTfFwITFpT Euwe en schrale huid ONGEZONDEN MEDEDEELINGEfiL van handen en gelaat verzacht en geneest men het beste met Purol. In doozen van SO, 60 en 90 cts. Bij apobh. en drogisten. Puroi is verkrijg-baar bij J. R. Platteeuw, Noordstraat 59. gesloten, dat bij sommige gemeentebestu- ren in den lande een onjuiste opvatting ten aanzien van het al oi met geoorloofd zjijn van deze en dergeljijke loterijen be- staat, komt het mij geraden voor; mijn bovenomschreven ten aanzjen van die lo terijen ingenomen standpunt fe uwer ken- nis te br®ngen. DE HANDELSBETREKKINGEN MET RUSLAND. De Nederlandsche Landbouw-Handelska- mer heeft tot de aangeslotcn vereenigingen de volgende vrageu gericht: Wejke belangen had uw vereeniging bij den ban del in landbouwproducten op Rus- land, hetzij voor of tijdens den tegenwoor- digen regeeringsvorm in dat land? Acht uw veieenigimg het gewenisdht, dat e©n actie wordt ingestelld, ten einde het regelen van de handelsbetrekkingen te be- vorderen Heeft uw vereeniging bij een eventueele actie bijzondere belangen naar voren te brengen GESTRAFTE VADERLIEFDE. Die fuselier V. te Bandoeng, die een vol- wassen dochter heeft en die voor haar de gevanen van het in de kazerne hiijven wonen met reden vreesde, had deswege vergun- niing verzacht buiten de kazerne te mogen slapen. Dit werd geweigerd. Later vroeg de fuselier ditzelfde een hooger chef. Het verzoek werd wederom geweigerd. I3e fuselier diende toen een verzoek in om vrijwillige afvloejiuig uit het leger. Dit ver zoek werd evemeens geweigerd. Thans deed men de fuselier V. een be- shut van afvloeii'mg toekomen, wegens anti- ini Lit aire eigenschappen". De fuselier V. moet het leger uit omdat hij anti-militaire eigenschappen bezit, welke bestaan in den wensch buiten de kazerne te mogen wonen om zijn dochter te behoeden. Vrijwiiidg zon- der meer, mocht de fuselier niet afvioeii'ng, toen zijn verzoek geweigerd was. Hij moest toen speciaal afvloeien „wegens anti-mi- fatair eigenschappen''1. is hieribij nog commentaar noodig? vraagt de Loc. De dinigen zijn zoo volkomen on- bagrijipelijik, dat men niet weet wat ertoe te zeggen. DE BELASTINGPLANNEN DER FRANSCHE REG EE RING. De debatten in de Fransche Kamer waren Vrijdag nog heftiger dan die van de vorige dagen. Het eene incindefit volgde op het andere. De afgevaardigde Klotz diende een amendement in dat tot sfrekking had de voorgenomen bezuinigingen niet te doen slaan op het vlootprogram. Wat de uit- Toering van het viootbouwprogramma be- treft, mag niet worden bezuin'gd, was de meenig van Klotz. De nationalistische af gevaaidigde Taponnier kwam heftig op tegen de onvoldoende zorgen door de radicale regeeriug voor den oorlog aan de vloot besteed. De debatten ontaardden meer en meer in een groote ruziepartij. Tevergeefs smeekte Poincare in het be- iaug van het vaderland een einde aan de herrie te maken. Men bleef doorgaan en bij wijze van protest stond daarop de pre mier op en verliet, gevwlgd door minister De Lasteyrie, de zaal onder luid gejuich van links. Dit was wel het ergste incident, dat zich tijdens de debatten heeft voorgedaan. In de wandelgangen van de Kamer werdt het natuurlijk druk besproken, want het gevoig van bet vertrek van Poincare was een schorsing van de zitting. Reeds deed bet gerucht de ronde, dat Poincare zou aftreden, doch dat was wat voorbarig, want-later vernam men, dat Poincare de leiding van de debatten zou houden. Toen Poincare eenigen tijd later de Kamer weer binnentrad, werd bij door de rechter- zijde toegejuicht. Bij de heropening van de zitting drong Peret er bij de Kamer op aan om een her- haling van dergelijke incidenteo te voor- komen, daar behalve het oog van Frankrijk ook dat van het geheele buitenland op de Fransche Kamer is gericht, nu het gaat over kwesties waarbij de nationale verde- diging is betrokken- Het verdere verloop van de Kamerzitting was beduidend rustiger. Klotz trok zijn amendement in, met de verklariug dat hij de woorden en daden van Poincare vertrouwt. De voorzitter bracht het slot van artikel 1 paragraaf 2 in stemming, dat bepaald dat de maatre- gelen, bij verordening getroffen, wanneer zij wijziging der geldende wetten vereischen, binnen 6 maanden aan de sanctie van het parlement moeten worden onderworpen. De Kamer nam bet amendement met 852 tegen 182 stemmen aan Een amen dement Locquin, bestreden door Poincare, wordt verworpen met 829 tegen 232 stemmen. Peret las daarna verschillende commu- nistiscbe en socialistische amendementen voor en een amendement van den royalist Yallat. waarin werd verkiaard dat de eerste verordening een vermindering van bet aan- tal ministeries moet voorschrjjven en een beperking der buitengewone parlementaire vergoeding. Poincare verklaarde, dat de regeering niet in debat wilde treden over deze amen dementen en stelde de kwestie van ver- trouwen. Het amendement-Vallet werd daarop verworpen met 360 tegen 63 stemmen. De voorzitter bracht dan artikel 1 in zijn geheel in stemmingPoincare stelde opnieuw de kwestie van vertrouwen en het gevoig was, dat het artikel werd aan- i geuomen met 329 tegen 207 stemmen. ROSLAND'S ERKENNING DOOR ENGELAND. Rakofksky, de vcrtegenwoordiger der sowjet-regeering te Londen, is door Mac Donald op het departement van buitenlandsche zaken ontvangen. Hij bood het officieele antwoord aan van de Rus- sische regeering, op de jongste Britsche nota, in zake de erkenning van Rusland. Het Russiscb antwoord geeft voldoening te kennen over de jongste Britsche nota, waarbij de sowjet-regeering wordt erkend en verklaart, dat de sovrjet regeering bereid is alle nog hangende kwesties op vriend- sch ppelijke wijze te bespreken De Russische regeering is daarom bereid binnen kort een gevolmacbtigde naar Londen te zenden, wiens opdracht tevens zal be- treffen,de regeling van alle hangende kwesties en verplichtingen, alsmede de voorwaarden te bepalen, voor het herstel van Ruslands credie1 in Groot Brittannie. In de nota verklaart de sowjet regeering voorts bet eens te zijn met bet Britsche standpunt, dat wederzijdsch vertrouwen en ontbouding van inmenging in de binnen - landsche aangelegenheden noodzakelijke voorwaarden zijn voor een verstnrking van de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Rusland en Groot Brittannie. Het antwoord eindigt met de verklaring, dat Rakofsky, in afwachting van de benoe- ming van een ambassadeur. als zaakge- lastigde te Londen zal optreden DE FRANSCH-BELGISCHE HANDELS- OVEREENKOMST. Blijkens een verklaring van den Belgi- schen minister van buitenlandsche ^zaken Jaspar, in de Kamerzitting van Vrijdag hangt het lot der huidige Belgische regee ring ten* nauwste samen met het al dan niet aannemen der voorgestelde handels- overeenkomst met Frankrjjk. De Belgische regeering heeft de overeenkomst n.l. reeds geteekend en kon niet aanblijven wanneer de Kamer ze thans zou verwerpen. Te begrijpen is het daarom dat Jaspar de overeenkomst zoo gunstig mogelijk heeft voorgesteld en met nadruk aanbevolen Volgens Jaspar zal, wanneer de overeen komst tot stand komt, de uitvoer van Belgi- scbe producten »aar Frankrijk met 1/5 toe- nemen, terwijl de uitvoer van afgewerkte j producten naar Frankrijk met 42 :)j0 zal j stijgen. De minister sprak tegen, dat de kosten van het levensonderboud stijgen - omdat zooal* men beweert de Duit sche producten niet in Belgie komen. Het tegenovergestelde is waar. Thans worden juist Belgische producten naar Duitschland uitgevoerd. Daaraan zal de FraDS'h Bel- j; giscbe overeenkomst niets veranderen. Ver- j werpt men de overeenkomst, dan zal dit 1 voor Belgie zeer nadeelig zijn, de economi- i sche betrekkiDgen tusschen de beide landen i zouden dan worden gewijzigd. En een - wijziging van Fraukrijks toltarief zou Bel- j gie slecbts nadeel opleveren. Bovendien stuit de overeenkomst den stroom van pro- j tectionisme en bereidt handelsbesprekingen voor met Duitschland in 1925. MAATREGELEN TEGEN DEN FRANC Bij de opening der debatten in de Belgi sche Kamer over het eqonomisch verdrag tusschen Belgie on Frankrijk stelde Jas par uit naam der regeering de kwestie van vertrouwen. 25 sprekers staan ingeschreven. De eerste minister heeft een cirdutaire verzonden aan de bankiers en exporteurs, waarin het verbod geregelid wordt om voorschotten en aredieten in Beljgische franken te verleenen op buitenlandscne de- poisito's en effecteJi, die niet in Beljgie genoteerd worden. De voorschotten die in omlcop zijn moeten op korten termijn op- gezegd worden, uiterlijk voor 1 April a.s. ONTZETTEND STORMWEER Te Gibraltar heeft een ontzetfend storm- weer gewoed. De storm ging met zulke hevige hagelbuien gepaard, dat op sommi ge plaattsen de hagellaag vier voet dik was. Er werd veel| schade aangeridht. AANVAL OP EEN TRAM. Naar de correspondent der N. R. Crt. te Essen mcldt, is te Bochum in den avond van Woensdag op Donderdag door roovers egn aanval gedaan op een tram. De roovers had don een wissel met stee- nen onklaar gemaakt. Toen in het donker het trampersomel uit den wagen kwam, werden de beide mannen door de roovers aangevallen. De bandieten schoten de bei de mannen neer en ontnamen den conduq- teur zijn geldtasch, waama de dieven on- herkend de vlucht namen. De beide trambeambten zijn zwaar ge- wond. VANDERVELDE WIL EEN DRANK- VERBOD IN BELGIe. De Belgische Kamer heeft het door den premier Theunis ingediende wetsontwerp, strekkende tot verhooging van de rechten op alconolsicfne dranken met 60 centimes per liter, met een groote meerderheid van stemmen aangenomen. Theunis verklaarde dat deze verhooging ongeveer 9 millioen francs voor de sc*iatkist zal opbrengen. Bij de dikcussies deelde Vandervelde mede, dat hij binnenkort zal voorstellen Belgie droog te leggen, op dezelfde wijze als dit met Amerika gescnied is. DE NOORDPOOL-EXPEDITIE VAN AMUNDSEN. Te Kopenhagen verluidt, dat de Noor- sche regeering weigert steun te verleenen aan Amundsen voor zijn Noordpool-expe- ditie, zoofang hij samenwerkt met bui- tenlanders als Hakon, Hammer en andere Amenkanen. De Noorsche regeering zou reeds hebben geweigerd over te gaan tot de uitgifte van postzegels voor den Noord- poolpost van Amundsen. Amundsen zpu thans den steun van de Deensche regee ring hebben ingeroepen. De kwestie wordt thans besproKen op het Deensche departe ment voor transportwezen. Te Kopenhagen verluidt verder, dat Hammer met de Ame- rikaanschc regeering zou zijn overeengeko- men op het gebied ten Noorden van Alas ka de Amerikaansche vlag te planten, en er voor de Amerikaansche regeering be zit van te nemen. VERSPILLING H^AN BROOD. Verschillende malen is melding gemaakt van de beWegmg, die er in Frankrijk een jaar of wat geleden begonnen is om ver- spdling van brood tegen te gaan. De brood- prijs een factor van bekng in een land als Frankrijk, waar zooveie] bnood gegeten wordt us nog in den laatsten tijd gieiste^en; het bljijft nog steeds een vraag of Frankrijk zooveel graan verbou- wen kan, dat het bijv. gedurende een oor log in de behoefte van zijn bevolking kan voorzien en zoo kan men in dagblfaden telkens weer de vermamng vinden, het goede Fransche brood topfh met te ver- morsen. De kantonrechter van Saint Rome du Tarn is blijkbaar ook van de goede op vatting doordrongen, dat er met brood niet slordig omgesprongen mag worden. Dat blijkt uit een vonnis dat hij dezer dagen heeft geveld. Een bakker uit het dorpjie Aj'ssenes eischte 150 trunk scjhadevergoe- ding van een boer, die door zijn oissen de brooden \an een en van een half kilo, die voor de bakkerij waren geneed gezet, had laten vertrappen. De kanton rechter wees den ersiL toe en zeide in het vonnm, dat dejgeen die het brood had laten vertrappen, een daad had be- gaan, welkq schade had berokkend aan den eigenaar van het brood, maar tevens een daad, die uit sociaal oogpunt be- schouwd als hoogst laakbaar besdhouwd moet worden. Het is treurig, meent deze rechter, dat op het tijdstjip waarop Frank rijk een moeilijke broodcrisis doonnaakt, ziulke daden voorkomen. MISS ISHBEL Mc. DONALD OVER DE OFFlCiEELE PREMIERSWONINGEN. Akiss Isihbel Mc.Donald, de nieuwe gast- vrouwe in Downingstreet 10, is dezer dagen voor de eerste m,a,al o-p „The Chequers" ge- weest, het officieele landgoed van de Brit- selhe premiers. Zij was verrukt. Het is er heerliij'k, vertelde zij aan een vertegenwoor- diger van de Daily News". Ik heb het ge heele huis doorzocht, - elke kamer schijnt wel haar eigen geschiedenis te hebben, en er is een lamge galerij, dat is de biblio- theek, vol interessante oude boeken. Maar het beste van alles is mij de grooteTuin be- vallen. Wandelen zal onze voornaamste ontsipanning zijn, als wij ons weekend op deze heerlijke plants doorbrengen. Vader doet niet te veel, de en-kele uren die hij vrij heeft, maar anders werkt hij ook zoo vree- selijk hart, voegde zij er aan toe. Ooik over de officieele wominig in Londen igaf miss Mc.Donald haar meening te ken nen. Het is allemaal gaugen daar. inijien- l'an'ge garagen. Het Ls zoo groot en zoo officieel. De hall vooral is t>ijzomder offi- cieel. Erig gezelldg is het er niet bepaald. Ik zou liever een klein buisje hebben. TER NEUZEN, >1 F^br. 1924. CHR. WiNTERLEZING. Vrijdagavond had in de Geref. kerk al- hier voor een talrijk gehoor de derde win- terlezing in dit seizoen plaats. De bijeen- komst werd geopend met het zingen van Ps. 118 11, en voorlezinig van Matth. 16 1320, waarna de heer D. Scheele Azn., voorzitter van net comite, in gebed voorgimg en den spreker inleidde. Deze, de Weleerw. heer Ds. N. Buffinga, van Rotterdam, had tot onderwerp gekozen „Wat dunkt u van'den Chrlstus" (het on derwerp, zooals het in dit blad bekend was gemaakt, was eene vergisaimg). Speker begon met het vertellen van een schoone legende van den Kerstnaclit, die reeds alUer aandacht boeide. Hij toetste daaraan de tegeniwoordige wereld. Ook thans nog is het: Wiens oogen niet open- gaan, die apeurt niets bijzonders. Daarom is nog steeds de vraag aan de orde: wat dunkt u van Hem, Wiens zoom is Hij. Chris- tus is voor de wereld alles of niets. Van twee zijden komt men tot die Rots, tie eene buigend en aanbiddend, de andere biakend van woede. Dit heeft tengevofge haat of liefde. Hij schetste den jubel van een Da Costa, maar daartegenover den haat van een Nietzsche e.--a., (diie den Christus de anti christ durft noemen) en be'handeide ichter- eenvolgens op zeer begaafde wijze de vragen: Wat zegt de J»odsche oudheid van den Ohristua, wat zegt de wijsheid onzer dagen van Hem en wat zegt de Heilige Schrift van Hem. Heidensche schrijvers zijn volgens spreker tocli hiistorische getuiigen van het bestaan der ware Kerk. Iedere rich ring iatsoeneert zich een Jezus- beeld. Velien durven Hem den sfichter der S. D. A. P. en van het communisme noe men, en trachten dit met bij'belteksten aan te toonen, anderen, aanhangers van het spiri- j tisme, noemen hem een medium, weer an- l deren vergelijken hem met een zielskranke, j terwiji ook een wijsgeerig beeld van Hem wordt geteekend. Spreker komt daarna tot de betetkenis j die Hij voor ons moet hebben en hoe wij tegenover Hem moeten komen te staan: hongerig, dorstig, naakt; want Hij is onze oordeelaar. Wij christenen zegt spreker moeten Jezus niet enkel zien als God, cfoch c-ok ah menisch, en in dit verband teekende hij op schoone wijze het leven, dat Jezus als tim- mermanszoon moet hebben geleid, in alles den menisch gelfjk, uitgenomen de zoride, en hoe hij in dien tijd order Zijme tijidgenooten moet hebben aangehoord het morren tegen God en Zijme geboden. in dat alles zijn de gedachten Gods gerealiseerd. Hij kan zeg gen Wie overtuigt Mii van zonde? Voor ons moet het zijn: God uit God, Lidit uit Licht. Zoo heeft de groote juassa Hem echter niet noodiig en denkt niet aan Zijne groote beteekenis voor de eeuwigheid. Waar echter Jezus' leven in practijk wordt gebraoht, daar is volgens spreker de Heil- staat. Dat de wetenschap Zijme verschijning niet kan begrijipen, moet ons niet ontmoe- diigen. eene schoone belichting van de tegen- stelling, die er is tusschen de ontkenners en de ware belijders van den Christus, komt spreker tot de slotsom, dat in den dag der dagen velen huns ondanks tot de con- clusie zuilllen komen: Jezus Christus, toch de Heere! Met het zingen van de verzen 1 en 4 uit den Avondzang en dankgebed werd de bij- eenkoimst gesloten. Bij het begin der bijeenkomst was reeds medegedeeld, dat als vierde spreker in dit seizoen begin Maart in de Ned. Herv. kerk hoopt op te treden, Dr. Severein, van Dordrecht, die hier geen onfoekende meer is, en dat ook reeds tegen het volgende seizoen een spreker in uitzicht is gesteld, n.l. Dr. Van Leeuwen, uit Utrecht. OVERLEDEN. Schipper J. Mookhoek, van de „Vrouw Bastiaantje", die 2 dezer na'bij Sluiskil in aanvaring kwam ihet een Rijnschip en ten- gevolge van het daarbij bekomen lichame- ilijk let set ter verpleging in het ziekenhuis moest worden opgenomen, is aldaar de vorige week overledem OVERREDEN. V rijdiagmamiddag geraakte het 13jarig zoontje van R., wonende te Boerengat, na- bij de Westsluis alhier, onder het wiel van eer« geiukkig ledigen boeretnvagen, dat over hem heen ging, met gevoig dat zijn linkerdijibeen brak. Na ter plaatse door Dr. Van Bockstaele voorlooipig verbonden te zijn, is de knaap naar de ouderi::ke woning'vervoerd. VERPLAATST met inigamg van 1 Maart a.s. de telefoniste A. C. M. Haart van Axel naar Breda. 1NGEN1EURS-EXAMEN. Voor het examen als oiviel-inger.ieur is aan de Techmische Hoogeschool te Delft geslaagd de heer I. A. van Cruyningen te Zuidzande. VEEARTSENIJKUNDIGE HOOGE SCHOOL. Bij Kon. besliuit van 2 dezer is, met in- gang van 9 Maart a.s., opnieuw benoemd tot lid van het college van curatoren der Veeartsenijkundige Hoogeschool te L'trecht Mr. H. J. Dijckineester te 's Gravenhage, oud-Commlssaris der Koningin in de pro- vincie Zeeland. NOG GEEN BRUG OVER DE EENDRACHT. De Minister van Waterstaat deelt in de M. v. A. inzake de begrootinig o.a. nice: Omtrent het voldoen geheel of ten deele aan de aanvrage der gemeente Thoien om concessie tot het leggen van een brug over de Eendracht en tevens om een renteloos voorschot ad 1/3 der kosten kan de Minister zich thans niog niet uitspreken, doch kan wel mededeelen, dat reeds met het oog op den toestand van 's lands schatkisi thans geen uitzicht zou kunnen worden gegeven op den gevraagden steun. 't ZAL JE GEBEUREN! Onder dit opschrift wordt aan „de Stan- daard" geschreven: 't Geschiedde eenigen tijd geleden, dat in de raadszitting in de grootste stad van Zee- land, mede door het warm pleidooi van een arbeiders-raadslid der „uiterste linkerzijde'' een 'groep handwerkonderwijzeressen een douceurtje werd bezorgd van ongeveer /8000. De dames waren van oordeel, dat zij op de een of andere wijze aan dezen arbeidersafgevaardigde haar dankbaarheid moesten toonen. Geld geven ging natuurlijk niet. En toch, zij wisten dat hun plehbezor- ger't wel kon gebruiken. Dus togen enkele der bevoorreohten op een goeden dag naar een winikelier en bestelden daar een flinke hoeveelheid kruidenierswaren, met opdracht deze bij den heer te doen bezorgen, zonder echter mededeeling van herkomst te doen. De winkelier zond zijn knecht naar het opgegeven adres, doch deze vergiste zich in de straat en gaf de bestetling af bij iemand die denzelfden naam droeg als be- doeld raadslid. Algemeene verbazing in dit gezin. Nu wilde echter het geval, dat juist eenige dagen tevoren het gezin met een kleinen wereldburger was vermeerdord en dus beschouwden zij deze welkome gift als een geschenk van iemand, die onbekend wenschte te biijven,. Dankibaar werd het dan ook aanvaard. De geefsters echter verwonderden zich na eenigen tijd erover, dat het raadslid niet op eenige. wijize blijk had gegeven haar goede bedoeling op prijs te stellen,, daar hij toch wel had kunnen begrijpen van wie deze surprise afkomstig was. Zij togen deswege op onderzoek uit bij den winkeliier, vmarbij tenSlotte de vergissing van den knecht uit- kiwam Er was echter niets meer aan te doen de kruidenierswaren waren ver- dwenen en of de dames nogmaals een be- stelling hebben gedaan vermeldf de histo- rie niet. DE ELECTRlCITEfTSKW E3T1E. Men schrijft aan de M. Crt. Ik heb met groote aandacht gevolgd alle be piekingen over het electriciteits- vraagstuk in de provincie Zeeland en zeker met in het minst uw zeer belangwebkend stuk in uw blad van 6 Febr 1924. Als oud Zeeuw en als oud lid van vele openbare lichame'i in dit gewest volg ik nog steeds met veel belangstelling alles wat in de provincie voorvalt en zeker niet in het minst de electriciteit6voorziening. Ik heli altijd mijn hart vastgehouden bij de stichting der cenvrale in Zeeuwsch- Vlaanderen, om twee redenen de dure bouw in dure jaren, waardoor dure tarieven de betrekkelijk geringe industrie in Zeeland. Dat men niet kan wachten met het stich- ten van waterleidingen totdat de prijzen weer geheel normaal zijn is iets wat te begrijpen is, omdat het een groot bygienisch belang geldt en op vele tijden van het jaar geen water te krijgen is, doch licht is er wel te krijgen, en zooals u terecht opmerkt is er bitter weinig lief hebberij om dergelijke hooge prijzen voor stroom te betalen. Ik kom terug op hetgeen ik zoo dikwijls beweerdeis electrische stroom tegen der gelijke prijzen wel hetgeen het platteland behoeft en voldoen gasfabrieken met hun verschafling van kookgas in de eerste plaats niet veel beter aan de behoefte limners ten plattelande, en men behoeft de Zeeuw- sche dorpen maar eens door te loopen, gaan de inwoners met de kippen naar bed. het gebruik aan stroom is zeer ger ng voor licht. En voor industrie Gelooft men wer- kelijk dat behalve op de boerderyen op het platteland en voor een enkelen wegenmaker, nog stroom voor kracht gebruikt zal worden. De boerderijen liggen vaak ver van het net af hebben een volmaakte kleine benzine of oliemotor en danken er feestelijk voor de dure aanlegkosten plus de dure stroom te betrekken Zeeland is een landbouwland en men make zich geen illusie van het stroomge- bruik voor industrie. Is electriciteit dan uitgesloten en wat moet men doen Mag ik herha'en wat ik vroeger inzake Zlaanderen beweerde eji ook voor de street waar ik in woonde mag ik herhalen de vraag zoo ad rem door de redactie der Middelburgsche Courant aan het eind van haar stuk geplaatstMoet de provinciale voorziening nu verder worden doorgevoerd Dan zeg ik ercnals vroegerneen, dui- zendmaal neen, laat men wachten tot de prijzen van aanleg zeer dalen totdat stroom geleverd kan worden voor billijke prijzen en laat men nadat dan zekerheid voor vol- doenden aanleg en aansluiting is verkregen, een centrale bouwen. Echter nooit en te nimmer met deze dure prijzen in een landbouwende provincie als Zeeland thans nitbreiden. Laat het gebeurde in Z Vlaanderen een les zijn. oor Gedeputeerde Staten is het niet prettig en ze zul en weUicht wederom moe ten hooren van enkele andere streken Z. Vlaanderen wordt weer bevoordeeld. Daargelaten of men van bevoordeeling mag spreken bij dergelijke prijzen mogen en zullen Gedeputeerdeu zeer zeker geen fata morgana achterna loopen doch zich rekenschap geven van de toestanden zoo als ze zijn. OTHENE. Op die voordracht voor hoofd der open- bare lagere school te Othene (gemeente Zaamslag), vacature G. F. H. Luwerna, zijn geplaatst de heeren: C. C. J. de Pree te Breskens, A. de Grucq te Vlissimgen en C. M. Weststrate te Wiilhelimimadorp. ZAAMSLAG. De landbouwer A. Dees is reeds eenige dagen in het berit van een broed jonge ganzen. SAS VAN GENT. Betreffende het aanbrengen van mecha- inische beweagkraoht voor het openen en sluiten van de groote brug over het kanaal GentTer Neuzen te Sas van Gent geeft de Minister van Waterstaat in de M. v. T. tot zijn begrooting de toezeggimg, dat hij te gelegener tijd het overleg met Belgie zal heropenen. WESTDORPE. Voor den bouw van drie dubbele werk- manswonipgen, voor rekening der gemeente, werden zeventien inschrijvingsbiljetten in- geleverd. Ingeschreven werd voor de massa door C. H. H. Wisse, Zaamslag, 3 blokken 10994, R Claeyssens, Sas van Gent, 1 bl. 3384, B. J. Doolaeger en H. v. d. Calseyde. Westdorpe, 3 bl. 9985, A. Vernaeve, Sas van Gent, pand Passluis 3195, panden Batterij 6789, samen 9984, G. I. Kamoen en G. de Clercq, Westdorpe. 3 bl. 9778, A. van Sabben, Axel, 3 bl. 9690. Voor het le perceel (metsel en graafwerk) door CI. Gijsel, Westdorpe, 1 bl f 1974, 3 bl. 5893, Pr. van Laere, Westdorpe, 2 bl. 3555, R. de Bruijn Zn, Zuiddorpe, 1 bl. 1725, R. Claeyssens, Sas van Gent, 1715, P. de Wagenaere, Sas van Gent, pand Passluis 1640, panden Batterij f 3480, samen 5120. Voor het 2e perceel (timmer-, smids- en loodgieterswerk) doorA. Kemerij, Sa* van Gent, 1 bl. 1499, A. Vernaeve, Sas van Gent, bl. Passluis 1400 panden Batterij 2793 samen 4193, K. Diele- man, Zaamslag, 3bl 4120, J. Wisse, Zaam slag, 3 bl. 4000, J. Dobbelaar en P. F. Jansen, LSoschkapelle, 2 bl. /2312, G. 1. Kamoen en G. de Clercq, 2 bl. 2260 e» 3 bl. 3390, B. J. Doolaeger en H. v. d. Calseyde, Westdorpe, 3 bl. 3340, Th. Geerinckx, Westdorpe, 2 bl 2125, P. Apers en Zn, Zuiddorpe, 3 bl 2874. Voor het 3e perceel fglas- en verfwerk) door O. Remerij, Westdorpe, 1 bl. 170, 3 bl. 495, R. F. Crucke, Sas van Gent, bl. Passluis 99, bl. Battery 208, samen 307. Het werk is gegund aan de laagste in- schrijvers, zijnde voor het le perceel P. de Wagenaere Sas van Gent, voor het 2e perceel P. Apers Zn, Zuiddorpe, voor het 3e perceel R. F. Crucke, Sas van Gent OOSTBURG. Aan den diirecteur A. Bevin te Oostburg is met ingang van 1 Maart a.s. eervol ont- silag verleend. Bij Kon. besiluit is aan Mr. B. H. Carp, op zijn verzoek, met ingang van 15 Maart a.s. eervo'l ontsilag verleend uit zijne betrek- king van griffier bij het kantongerccht te Oostburg; iMBHtsaaBBJefWUflUCTMC■UOBHBKnSlAXaBSttwANHKSflbbganNMHtt*

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2