Kwelleide pijnen in kiezen. BURGERL1JKEN STAND, HoogwatergetijteTer Neuzen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 2 Fetor. D A G E N. Voorm. Nam Zaterdag 9 F°br. 4.23 4.41 Zondag 10 u 5.— 5.18 Maandag 11 5.37 5.57 Dinsdag 12 u 6.19 6.42 Woenadag 13 7 08 7.37 Donderd8g 14 8.12 8.50 Vrgdag 15 9.29 10.11 tanden en aangezicht, verdrijft men door Sanapirin-Tabletten (Mijnhardt). Koker 75 ct By apoth. en drogisten. Sanapirin-Tabletten zijn verkrijgbaar bij J. R. Platteeuw, Noordstraat 59. le bificatie van den rijkveldwachter in verband met de verlaging der woningbuur. Door de Voorzitter worden de gevraagde in- Mchtinigen verstrekt. Alsniu komt aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Mededeeling kennisgeving van het raads- lid Minnebo van afwezigheid. b. Besiuit Ged. Staten d.d. 28 December 1923, betreffende verdaging goedkeuring be- grooting 1924. De van Ged. Stateni goedgekeurde ver- ordening op het geldelijk beheer van het elec- tricdteits bedrijf. d. Kennisgeving van de N. V. voorheen Mannaert-Geer.s te Ter Neuzen, van de in- dien'sttreding autobusdienst. e. Mededeeling proces-verbaal kasopname gemeente-ontvanger over het 4e kwartaal 1923. Detze stukken worden alien voor kennis geving aangenomen. 1. Brief met besiuit tot goedkeuring der gemeeniterekening 1922. In verband met dit schrijven wordt de be grooting 1923 gewyzigd, door hierop te bren- gen de leening van 12.000 voor het electrisch bedrijf, evenal a de uitgaaf daarvan. 2. Aanbod van J. B. van Hurck grond voor verbreeding Kerkestraatje. De Voorziititer deelt mede, dat blijkens ge- diane opmetingen, ruim 53 M2. zoude noodig zijn en dat Burg, en Weth. den aankoop ten zoerste gewenscht achten, doch niet voor 300. Burg, en Weth. stellen voor hen te machtigen tot aankoop voor f 100. De heer E. Rammeloo was van meening, dat dit niet zoo hard noodig was, vooral waar dit straatje aan d'e voorzijde toeh niet kan ver- breed worden, maar nu hij de pry's hoort die Burg, en Weth. voorstellen, meende hij geen bezwaar te hebben. Na nog een korte gedachten wisseling wor den Burg, en Weth. gemachtigd den grond aan te koopen voor maximum f 100. 3. Nadere behandeling verzoek P. a. Voer- man, om erfpacht grond voor een weg in den tuin van het Hoofd der O. L. school. De Voorzitter deeld mede, dat Burg, en Weth. de zaak ter plaatse hebben opgenomen en Voerman hebben gehoord. Volgens mede deeling van deze zou hij zoo noodig volstaan met een pad van 2 meter, doch bij voorkeur een pad van 3.50 M. verlangde. Hij stelt namens Burg, en Weth. voor de grond over een breedte van 3.50 in. niet in erfpacht, doch in pacht te geven voor 3 jaren, ten alien tijde door het gemeentebestuur, zoo dit in het algemeen belang noodig oordeelen, opzegbaar en onder diverse in 't ontwerp-con- tract vermelde voorwaarden tegen een jaar- lijksche vergoeding van 20. Tevens deelt de Voorzitter mede, dat de heer Swagemakers voor een deel van zijn pacht zal moeten worden ontheven. De heer De Mul meent, dat zoo de heer Swagemakers gedeeltelijke ontheffing vraagt van het gepachte gedeelte te ontheffen en dit dan publiek te verpachten, daar hij meent, dat er dan nog een hoogere prijs van zal worden gemaalrt dan thans wordt verkregen. De heer E. Rammeloo meent, dat het beter ware, dat door Voerman gebruik werd ge- maakt van den weg langs de N. H. Kerk. Hiema wordt nog een discussie gevoerd over de verpachtinig van den tuin aan den heer Swagemakers, waama de heer Dumoleyn vraagt zoo een verzoek van Swagemakers bij Burg, en Weth. hieromtrent inkoimt, den raad te hooren. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burg, en Weth. aangenomen. 4. Eervol ontslag gemeente-ontvanger. Vaststelling borgstelling. De Voorzitter stelt voor, onder dank voor de aan de gemeente bewezen diensten, den ontvanger op de me est eervolle wijze te ont- slaan, overeenkomstdg zijn verzoek. In verband hiermede wordt de borgstelling voor den nieuw aan te stellen ontvanger be- paald op 3750, zijnde ruim 1/10 van de ge- middelde ontvangsten over de jaren 1918 t/m 1922 e. a. overeenkomstig artikel 109 der ge- meentewet. 5. Verhooging jaarwedde keuringsveearts en daarmede in verband staande wijzi- ging der overeenkomst tusschen West- dorpe, Sas van Gent en Philippine, be- nevens de instructie. De Voorzitter deelt in het kort mede, het be.jprokene in de bijeenkomst van Burg, en Weth. der drie gemeenten. De heer De Mul meent, dat zoo de keurings- chenst een winst af werpt dit geld beter voor andere doeleinden zou worden gebruikt dan door verhooging jaarwedde. De Voorzitter verdedigt hierop het behoor- ljjk bestaan van den veearts, wat deze thans niet heeft. De heer E. Rammeloo meende, dat zoo eene verhooging plaats heeft, dit bij meerdere prac- tijk zoude moeten worden verminderd. Na nog een korte gedachtenwissdling ver- klaart de heer De Mul geen bezwaar tegen de verhooging te hebben, doch drukt de hoop uit, dat bij eventueele andere gelegenheden de zaak even gemakkelijk vlotte. Hiema wordt de verhooging evenals de daarmede moodige wijzigingen goedgekeurd. 6- Wijziging electriciteits-verordening in verband met het schryven van Ged. Staten dd. 28 Dec./2 Jan. L 923/24. W ordt overeenkomstig de opmerkingen van Staten nader vastgesteld. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede, naar aanieiding van het verzoek van den heer Dumoleyn, dat e benoemmg van den herkeuringsveearts be- aHeen COmpetentie van Sas van Gent Verder dealt spreker mede, dat zoodra de gemeente-opzichter zijn advies zal zijn inge komen, met de werkzaamheden op de haven zal worden aangevangen en vraagt hiervoor gelden toe te staan. De heer De Mul vraagt waarom nog op ad vies wordt gewacht en meent, dat hier een advies minder noodig is. Hij zou willen, dat mit belang der werkloozen onmiddellijk wordt aangevangen. Verder wijst hij er op, dat de '?0r aaTlvulhng van het plaatje in het Tvl 821 worden gehaald. -rf Voorzitter meent, dat waar er een tech- i annbtenaar is, hiervan ook gebruik moet worden gemaakt, terwijl de heer Dhooge er op wijst, dat een techniseh advies in deze zeer zeker van belang is. De heer De Mul wilt, dat waar het weer den aanvang thans toe laat, anmiddellijk met het werk wordt begonnen. Na nog eene algemeene gedachten wisseling omtrent werkwijze, wordt besloten, Maandag a.s. 21 Januari met het werk aan te vangen. De Voorzitter deelt nog mede, dat hij met den dijkgraaf van den Philip pi nepolder heeft gesproken over het olmendyfkje en deze ver- klaarde, dat vroeger van wege den polder een voetpad is aangelegd, doch dit door de bewo- ners zelf is vemietigd, waarom hij van mee ning was de polder niet genegen zoude worden gevonden om andermaal een pad aan te leggen, wel zoude naar zijn oordeel kunnen worden overgegaan tot het afbakenen van een voet pad met paaltjes, zoodat zich geleidelijk van zelf een voetpad zou vormen. De heer Dumoleijn dringt nog aan tot het doen aanbrengen van verbetering en wijst nog op het misbruik maken van het rijwielpad in 't bijzoruler onder het gedeelte van Westdorpe en vraagt om opschriften te maken „rijwiel- pad", opdat de politie kan ingrypen zoo dit noodig is. De Voorzitter zegt, dat daar de weg te smal is, dit blijkens een reeds vroeger gedaan on- derzoek, 'niet als een erkend rijwielpad kon worden aangemerkt, zoodat de politie hier niet kan ingrijpen, doch wijst er op dat land- bouwers en anderen in eigen belang moeten ontzien. Ook deelde hij mede, dat Burg, en Weth. bij de aianstaande Mei-vergadering van den Phi- lippinepolder, nog een verzoek tot verbetering van het dyikje aan den polder zullen doen. Thans deelde de Voorzitter nog mede, dat Burg, en Weith. van den gemeente-opzichter hebben ontvangen de begrooting voor de ver- harding met klinkers, voor het straatje nich- Ung Buitenlust en deze bedraagt 700, doch dat Bung, en Weth. bij nadere overweging hebben besloten, om eene begrooting te laten maken van gemeld straatje, een weg over de markt naar de nieuwe kerk het achterste ge deelte van het kerkestraatje, alles met ge- trokken klinker en daarbij op te nemen de verbetering van den weg naar het kantoor van den ryksontvanger met de oude keien uit het Kerkestraatje, omdat bij een gelijktijdige aan- besteding alles veel voordeeliger zoude wor den. De heer Dumoleyn vraagt of het straatje naar de Buitenlust niet beter met keien zoude worden verhard, daar dit naar zijn inziens wel iets duurder, doch meer afdoende zoude zijn en mogelijk hiervoor keien van het ha venter- rein zouden kunnen worden gebruikt en op dit terredn dan nieuwe en grootere keien te leggen. De Voorzitter meent, dat harde getrokken klinker erven goed zijn en wijst op verschillen- de groote wegen, welke met klinker zijn ge- legd. De heer De Mul die zich met het ontwerp van Burg, en Weth. kan vereenigen, zoude ook wBlen zien, dat de weg van Klein Middelburg voor verharding in 't plan werd opgenomen. De Voorzitter licht toe, dat dit een weg is behoorende en in beheer bij particulieren. Wordt thans besloten, het rapport begroo ting, zooals dit door Burg, en Weth. is aan- gekondigd af te wachten. De Voorzitter deelt nog mede, dat hij door omstandigheden, nog geen gelegenheid heeft gehad, met Burg, en Weth. van Sas van Gent eenie conferentie over het rijwielpad te houden. Rondvraag. De heer De Mul vraagt om de boomen langs den Posthoomweg te verkoopen, daar er toch vele doodgaan, zoodat hij meent het beter is deze thans worden verkocht, en thans gelden genoeg noodig zijn. De heer Dhooge verzet zich tegen den ver- koop, daar naar zijne meening olmenboomen pas goed zyn na 50 jaren en de boomen thans slechts 30 jaar oud zijn en nu best begin- nen te groeien, zoodat het spreekwoordelijk gezegd, het zoude zijn een koe slachiten als ze melk begint te geven. Omtrent deze twee meeningen ontspint zich een algemeene discussie, met als slot, dat op voorstel van den heer Dumoleijn e.a. nader zal worden ondebzocht. De heer De Mul wijst op den sleehten toe- tand van den oprit naar den Hoekschen weg een en ander met het oog op de autobusdienst. De Voorzitter zegt, dat deze oprit in beheer is bij het rijk, doch zegt toe een en ander te zullen bespreken met den techniseh ambtenaar van den rijksiwaterstaat. De heer Dumoleijn vraagt of de zandberm van den Postihoomseheweg niet in orde kan worden gebracht, waardoor dan ook aan eenige werkloozen werk zoude kunnen worden ver- schaft. De Voorzitter zegt, dat dit zoo dit noodig is steeds wordt gedaan, doch Burg, en Weth. hieraan noch niet hebben kunnen laten begin- nen met 't oog op de vorst. De heer Barbe merkte nog op, dat het toch bekend is, dat die weg zoo dit noodig blijkt, in orde zoude worden gebracht, waarom hij de gestelde vraag minder op haar p'aats acht. Dit heeft een korte discussie ten gevolge. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. nog voor de tolpachtster f 50 vermindering op de pachtsiom toe te staan, voor het vrije vervoer van het zand voor de ndeuwe kerk. De heer De Mul verzet zich hiertegen, om dat naar zijne meening de gemeente geen schade kan lijden voor de kerk. Het voorstel van Burg, en Weth. in stem ming gebracht, wordt aangenomen met 5 stemmen voor en 1 tegen (die van den heer De Mul). De heer Dumoleijn becritiseert nog de wijze van verpacbting van den Tol en vraagt hier- over nadere inlichtinigen. Burg, en Weth. geven de verlangde inlich- tingen, en wijzen er op, dat zij in't belang van de gemeente financien hebben gehandeld, wat hun pldcht is, terwijl de onderhamdsche onder- handelingen, het recht van hun college was, en bovendiien onder goedkeuring van den hoog- sten bieder is geschiedt. Wordt thans besloten om tot beslotenver- gadering over te gaan. Na heropening wordt besloten de daggelden, voor de werkverschaffing te bepalen op .f2,50 per dag en de werkuren te bepalen van 7% tot 11% voorm. en van 12% tot 4% uur nam. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voor zitter de vergadering. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mynheer de Redacteur. In zijn repliek wydt, Pater Gaudentius uit, over de gegeven concessie aan de Ter Neuzen- sche Centrale, over hetgeen de vroegere ge- meenteraad fout heeft gedaan, (althans vol gens hem) over hetgeen de tegenwoordige giemeenteraad had moeten doen en in de toe- komst zou moeten doen. Maar mijn Ideve hemeltje, Pater, daar gaat het toch tusschen U en mij niet over! In Uw ingezonden stuk in de Ter Neuzen- sohe Courant van 21 Januari vroeg U mij: Toont eens een onwaarheid in mijn betoog wijst eens een punt aan, wat ik zeg niet geheel miaar wat zelfs slechts ten deele on- judst is, wat misleidend is. Ik meen in mijn antwoord op Uw stuk, voldoende aangetoond te hebben, dat door U meerdere onjuistheden, onwaarheden en misleddende dingen op de Siuiskilsche vergadering gedebiteerd zijn. En daar ging het om, Pater Gaudentius. Ik heb U in mijn ingezonden stuk verweten, dat U valschelijk citeei'de, en dat doe ik nog. U schreef toch: „Kijk U eens goed, mijnheer „Nolson, wat de Siuiskilsche spreker zeide: „Sluiskil betaalt als En wat blijkt nu? Wat bent U pu genoodzaakt te erkeimery Dat de Siuiskilsche spreker dat niet gezegd heeft, maar dat hij zeide: „Moeten de Sludskillenaars ,,nu als kleine gemeente dure electriciteit be- ,ytalen en als groote gemeente dure belasting". U moet dus erkennen, dat U de woorden ver- draaid heeft, en gerangschikt heeft zooals het, het beate in Uw kraam te pas kwam. Nu tracht U wel, langs kronkelwegen te be- wijzen, dat zulks het zelfde is, maar ook daar gaat het niet over. Wanneer U citeett dient U correct te eiteeren, maar niet de woorden naar eigen behoefte verdraaien. Ik weet niet hoe U dat noemt, heer Pater, maar wij leeken noamen dat een verachtelijke bedriegerij. Als Uw begripsvermogen, Pater Gaudentius, reeds zodver weg is, dait U zulks niet begrijpt, dan betreur ik zulks ten zeerste wor U. En nu wil ik ten overvloede nog wijzen op een onwaarheid, die U op die Siuiskilsche ver gadering verkondigd heeft. Daar zeide U: „Eigen apotheek in Sluiskil ,jmag niet omdat er een apotheek in Ter „Neuzen is". Ook dat is totaal onwaar. Iedere apobheker is vrij zich in Sliuiskil te /e.stigen, al wdlden zich daar tien apothekers vestigen, dan bestaat daar niet het minste bezwaar tegem, en doet het feit, dat er in de kom twee apothekers zijn daar niets toe. Het debiteeren op een publieke vergadering, van dergelijke onwaarheden, het speculeeren op de lagere instincten Van den mensch, door het roeren van den grooten trom, over het be- talen van te hooge belasting enz. enz.! Bah! wat eene edele en verhevene bezigheid voor een ontwikkeld man! Voor efti Pater! U zegt: Ik gun de suhsddie aan het Ter Neu- zensche Ziekenhuis van ganscher harte. Het spijt me, maar eerlijik gesproken, dat »geloof ik niet. Maar indien ik my in deze werkelijk vergis, dan vertrouw ik, dat U al Uw invloed zult aanwenden bij Uw vriend Colsen, om deze over te halen in den vervolge te stemmen voor de suhsidie aan het Ter Neuzensch Ziekenhuis, en niet er tegen „omdat 'het Ziekenhjis van Sluiskil geen subsadie krygt". Dan eerst zal ik aan Uwe bewering geloof hechten. Met dank Voor de plaatsing. Hoogachitend, R. NOLSON. Geachte Redactie, Dezer dagen werd mijn aandacht getrokken door een berichtje in de „Nieuwe Zondags- bode" van 19 Januari 1924, betreffende de opening der bijzondere school, uitgaanrie van de Vereeniging voor Christelijk Volksonder- wijs te Ter Neuzen. Daarin wordt o.m gezegd: „Ter Neuzen bezat drie openbare scholen, „terwijl het zelfs geen twee voltallig kon „bevolken! De nieuwe school begint al „dadelijk met 140 leerlingen. Een goed be- „gin, dat veel belooft. Geen wonder, dat „een feestelijke stemming in de samen- ,,komst heenschte". De argelooze lezer zou hieruit alltcht op- maken, dat deze nieuwe christelijke school zich uitsluitend richt tegen de openbare school. En zoo nu en dan bereiken mij ook berichten van ingezetenen, die in dien zelfden waan biijken te verkeeren. Met het oog hierop wil ik het g;etal 140 even specifice.eren. Van de christe lijke school in de Jozinastraat werden zes en vijftig leerlingen afgehaald en van de christe lijke school te Driewegen elf. „Een goed be gin, dat veel belooft"! Trekt men deze zeven en zestig van de honderd veertig af, dan blijkt, dat er slechts drie en zeventig van de open- bare school oivergingen naar de nieuwe. Dat is maar zes meer dan van' de christelijke school. Het feit kan dus geconstateerd worden, dat de nieuw-opgerichte school zich zoowel tegen het bestaande christelijk onderwijs als tegen het apenbaar keert. Ik wil hier noch op de sitdchtirag, noch op het al of niet moreele van de werkwijze, door sommigen van C. V. 0. gevoerd, ingaan. maar alleen mededeelen, dat sinds de opening hun propaganda is voortge- zet tegen de christelijke scholen van Drie wegen, Sluiskil en Ter Neuzen. Vermoedelijk geschiedt deze uit pietedt tegenover sehool- vereenigingen, die nu al jaren lang voor chris telijk onderwijs hebben gezorgd, ook voor de kinderen van de Hervormde Kerk, en in een tijid, toen uit de openbare kassen nog niet ge- put kon worden. „Geen wonder, dat een feeste lijke stemming heerscht" bij de bestaande zusterinrichtingen. Met hoogacbting en vr. dank voor de plaatsing. P. LANKAMP, Hoofd Chr. Sch. Jozinastraat. DE MEENING VAN DEN A. N. W. B. IN ZAKE DE RIJWIELBELASTING. Met venbazing las ik in de „Telegraaf", dat de voorgestelde Rijwielbelastinig door den A. N. W. B. goedgekeurd werd, en de voorgestelde uniforme belasting ad fl. 3.per jaar door den Bond hoogst billijk in zijn toepassing werd gevonden. Als er nog een bewys noodig was om het een millioen minus de 60 duizend leden van den Bond aan het verstand te brengen, dat de A. N. W. B. absoluut ongeschikt en laat ik er meiteen maar bijvoegen absoluut onbevoegd is om de belangen van de fietsrijders in Neder- lanid te behartigen, dan zou deze meening van den Bond, daarvoor toch wel een zeker bewijs zijn. Dat de Bond onbevoegd is zich namens de fietsende Nederianders uit te spreken, blijkt uit de getalsverhoudingen. Een millioen fiets rijders en na veertig jaren modderen nog maar 60 duizend leden van den Bond! Ik kan me voorstellen, dat de Bond namens zijn leden spreekt en dat dezen er geen be zwaar in zien naast hun contributie van vijf gulden per jaar nog eens drie gulden belasting te betalen, maar de Bond is zoo langzamer- hanid ontaard in een bedrijf, n.l. een soort tou- ristenfoureau met al de fouten en aankleve van een dergelijk bedrijf. Voeling of verband met de overschietende 9 X 100.000 andere fietsrijdende Nederianders is voor deze Bond niet weggelegd. Het zijn nu juist deze fietsrijders die, en voor den Bond en voor de voorgestelde belas ting niets voelen. Deze fietsryders gebruiken hun kar niet om te toeren langs de mooie wegen bij mooi weer en voor hun genoegen, maar hun is de fiets een stuk gereedschap, waarmede zy weer of geen weer langs modderige en soms onberijd- bare wegen hun brood moeten verdienen. De fiets is op het platteland met zijn ellen- dige, schaarsche en dure communicatiemid- delen het eenige miiddel van verkeer \oor de groote massa. De kinderen en de jongelieden is het't mid- del om de scholen te kunnen bezoeken, voor de huisvrouwen uit de gehuchten om er de boodschappen mede te gaan halen en voor de duizende arbeiders het middel om over de zeer groote afstanden naar hun werk, hetzij het land of de fabriek, te gaan om daar hun brood te verdienen. Ik woon c.a. 20 jaar in Zeeuiwsch-Vlaanderen en daar is om den drommel een fiets geen luxe- artifcei maar een bittere noodzakelijkheid. En dat wil de Bond dan nog belast zien met een uniforme belasting van drie gulden per jaar. Voor de oude kar van een boerenarbeider evenveel als voor bet nikkelen luxe karretje van den Voorzitter van den A. N. W. B. Ik dacht, dat we die idiote denkbeelden allang aohter ons hadden. Ik wil tot slot nog wijzen op een grove on- hillijkhaid, die wel overal aan de grenskanten zal bestaan, maar inzonderheid in Zeeuwsch- Vlaanderen hiinderlijk en ergelijik is; n.l. het verkeer over de grens. Z.-Vlaiaiwleren ligt nu eenmaal geh^hl afge- zonderd van het overige Nederland zonder een edland te zijn. Aan de eene zijde de 6 K. M. breede Schelde, en aan de andere zijde „De grens" van Belgie en Nederland. Vanaf Ter Neuzen tot aan de grens is een afstand van slechts 15 K. M. Daarbij is Zeeuwsch-Vlaanderen door den „Braakman" nog in twee deelen gespldtst. Korten tijd ge- leden kon zelfs niet van bet eene cloel in het andere komen zo.nder over Belgisch gebied te moeten gaan. Udteraard is dus de Z.-Vlaming aangewezen op een verkeer en handel met Belgie. Dit ver keer geschied meerendeels per fiets. Nu doet hiet vreemde geval zich voor, dat een Belgische fietsrijder ongehinderd met zijn rijiwiel in Nederland mag komen, maar een Nederlander mag niet zonder meer met zijn rijwiel in Belgie komen. Om dit toch te kunnen doen, kan men twee wegen bewandelen: de eerste is: men wordt lid van den A. N. W. B. Dit is echter maar voor enkele personen betaalbaar vooral als men een gezin heeft. De groote massa is en wordt dus geen lid maar doet dit op de 2de manier: zij schaffen zich n.l. een z.g. Pas-Avant bij de Bolgische douame aan, storten daar een zeker bedrag en laten hun fiets van een Belgisch douaneloodje voorzaen. De Zeeuwsch-Vlamingen slikten tot nu dezen ellendigen last en moeite, omdat de Neder- landsche rijwiel-autoriteiten te laksch waren er bij de Nederlandsche Regeering op aan te dringen, dat zij van Belgie dezelfde rechten zou eiscben voor haar onderdanen als de Ned. Regeering aan de Belgische onderdanen ver- schafte. Dus vrij grensverkeer voor de fietsers. Ik heb ook nog nooit gehoord, dat de A. N. W. B. zich met zulke „bagatellen" druk heeft gemaalkt. De regaling kon heel eenvoudig zijn, vooral nu zoowat ieder in het bezit is of meet zijn van een bewijs van Nederlanderschap. De Zeeuwsch-Vlamingen behoeven toch eerst geen belasting te gaan betalen aan een par- ticulier onderonsje al beet dit dan ook de A. N. W. B. Het motief dat de Bond aanvoerde om de voorgestelde belasting goed te praten n.l. „dat de Nederlandsche Staat geld noodig bad" is wel het toppunt van belaehelijkhedd. Als de Staat geld noodig heeft om de kosten van haar malle kunsten te betalen met den aankleve van dien, n.l. een bende ambtenaren, dan zijn er nog wel andere objecten die het beter kunnen velen om, of belast of afgcschaft te worden! Zy blijve echter van het werkelijke volks- vervoermiddel ,,de fiets" af. Hoogachtend, LEO v. d. LUBBE. Ter Nenzen, 31 Jan. '24. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Jan. -loze.f Crombeen, oud 23 j., jm. en Maria Louisa Hoefeijzers, oud 20 j., jd. 10 Jan. Petrus van Esbroeek (van Hengstdijk), oud 60 j., jm. en Rosalia Maria Louisa Schuren, oud 31 j., jd. Overlijden. 30 Jan. Maria Josephien Mang- nus, oud 13 j., d. van Josephus Judocus en van Christina Veneranda Kint (overl.). GRAAUW. Huwelijks-aaiigiften. 18 Jan. Ludovicus Jo sephus van Itegem, oud 44 j., jm. en Maria Cornelia de Nocker, oud 33 j., jd. Geboorten. 9 Jan. Achile Marie, z. van Comelis Koole en van Leontina Dingeman. 12 Jan. Cyrillus Alphonsus, z. van Alphonsus Platjouw en van Mathilde de Munck. 26 Jan. Joseph Matthijis, z. van Petrus Albertus Pee- ters en van Anna Maria de Wit. Dora Maria, d. van Leo Durinck en van Anna Maria de Beaile. 29 Jan. Leonardius Franciscus, z. van Josephus Leeraert en van Maria Johanna van Passel. HENGSTDIJK. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Jan. Alphon sus de Bakker, oud 24 j., jm. en Martha Ma thilda Everaardt, oud 28 j., jd. Geboorten. 3 Jan. Josephus Alphonsus, z. van Petrus Burggrave en van Elisabeth van Belle. Overlijden. 3 Jan. Carolus Ludovicus Mahu, oud 53 j., echtg. van Catharina Roctus. HOEK. Buwelijks-aangiften. 17 Jan. Gilles Donze, oud 28 j., jm. en Pieternella Cornelia Meeusen, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Jan. Gilles Donze, oud 28 j., jm. en Pieterniella Cornelia Meeusen, oud 25 j, jd. Geboorten 4 Jan. Maatje, d. van Jan Donze en van Sara Dieleman. 6 Jan. Daniel Jacobus, z. van Pieter HameMnk en van Dina Magdalena Bakker. 14 Jan. Jan, z. van Jan de Groote en van Catharina Pieternella de Bree. 25 Jan. Jan, z. van Jan Bakker en van Lena Bastiaan- tje Hokke. 31 Jan. Aagje, d. van Joos Pieter Hamelink en van Catharina Pieternella Rink- houd. Overlijden. 7 Jan. Jannetje Maria de Zeeuw, oud 35 j., d. van Lijntje de Zeeuw. 15 Jan. Jan Wolfert, oud 75 j., weduwn. van Tanneke Verbrugge. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 18 Jan. Cijrillus Alouisius de Guchteneire, oud 21 j., jm. en Pharai'Ldus Maria Raes (van Wachtebeke), oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Jan. Jacobus de Klerk (van Axel), oud 25 j., jm. en Cor nelia de Feijter, oud 22 j., jd. 30 Jan. Cijril lus Alouisius de Guchteneire, oud 21 j., jm. en Pharailda Maria Raes (van Wachtebeke), oud 23 j., jd. Geboorten. 28 Jan. Maria Antoinette, d. van Alphons Leonard Verbroeke en van Angelina Coleta Danekaert. 29 Jan. Celina Maria, d. van August Joseph Elegeert en van Maria Mathilda Beaurain. Overlijden. 3 Jan. Beneddctus Geers, oud 81 j., z. van Louis en van Ludovica Behiels. 9 Jan. Philomena Sturms, oud 82 j., wed. van Charles Ludovicus Roanbaut. 10 Jan. Carolina Sophia Misseghers, oud 75 j., d. van Dominicus Miisseghers en van Seraphina Puijlaert. 17 Jan. Maria Philomena van Regenmortel, oud 69 j., echtg. van Hijpolitus Baert. 18 Jan. Franciscus Augustinus van Poele, oud 71 j., echtg. van Stephanie Marie van Vooren. 31 Jan. Viriginie de Kerf, oud 74 j., wed. van Joannes Savoye. iM.b/QMt U N Ml', 11EDEK LIN GEN De eindelooze taak van vrouwen. Gerniddeld werkt een huisvrouw langer dan ieder ander. De rust, die zij kan nemen is slechts een onderbreking van haar nooit ein- digende taak. Dit is te betreuren. Alle lichaamsorganen voelen de inspanning, vooral de nieren. Dan vertoonen zich urinestoor- nissen, zenuwachtigheid, prikkelbaarbeid, hoofdpijn, duizeligheid, pijn in den rug of in de lendenen en zijden, loomheid, moedeloosheid, bloedarmoede. De vrouwen moeten er werkelijk op uit zyn om dit te veranderen. Meer tyd moet worden gevonden voor rust en voor ontspanning bui- tenshuis. Voorkom zoodoende de ontwikkeling van rheumatiek, waterzucht, steenvorming, graveel, of nier- en blaasontsteking. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u nu helpen. Wacht niet, tot de vermoeide nieren uitgeput zijn. Neem een verstandige leefwyze aan en vertrouw het herstellende werk aan Foster's Pillen toe. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de Firma A. van OverbeekeLeunis a 1,75 per flacon (geel etiket met zwarten cpdruk). SAS VAN GENT. Huwelijks-aiangdften. 12 Jan. Albert Emile Marie Pladet, oud 27 j., jm. en Martha Eme- rentia Roegiers, oud 25 j., jd. 24 Jan. Andre Bernardus Remerij, oud 27 j., jm. esi Maria Jeanette Weijts, oud 21 j., jd. 29 Jan. Jo sephus Ludovicus Uijtterhoeven, oud 24 j., jm. en Ida Emilie van Cleemput, oud 20 j., jd. Johannes AJoijsius Marcus, oud 26 j., jm. en Emiliana Maria Schelfaut, oud 26 j., jd. Huwelijiks-voltrekkingen. 10 Jan. Rene Winnie, oud 23 j., jm. en AJina Maria Ver- mandel, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Jan. Maurice Alphons, z. ran Cyrillus Dierkens en van Helena Maria Wau- ters 5 Jan. Georges Alouisius, z. van Al phons van de Winckel en van Anna Elisabeth Trahe. 23 Jan. Augusta Anna Maria, d. ran Jacobus van Damme en van Elodaa Maria Kouijzer (woonpl. Baschikapelle). 25 Jan. Emma Germaine Leonie, d. van Rene H- sterg en van Alice de Vos. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 12 Jan. Edmondus van Hurck, oud 25 j., jm, en Augusta Seraphina de Bouver, oud 21 j., jd. 19 Jan. Alphons ran Avermaete, oud 29 j., jm. en Melanie Kalle, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Jan. Edmondus van Hurck, oud 25 j., jm. en Augusta Seraphi na de Bouver, oud 21 j., jd. Geboorten.. 10 Jan. Lisy Louisa Bertha, d. van Raymond Leon Verhelst en van Maria Augusta Claeyssens. 27 Jan. Eduardus Ste- phanus, z. van Maurice Eduardus van Waes en van Irma Maria Audenaerd. Overlijden. 14 Jan. Prudentia van Nieuwen- huyze, oud 84 j., wed. van Laurenitius ran Hecke. 19 Jan. Pieter Baard, oud 80 j., z. ran Cornells en van Zoetje Calandt. SCHEEPVAARTBEWEGING. Fransch Sjs. Yser, 6469 M3., kolen>, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Anitwerpen voor Gent. Duiitsch s.s. Heddernheim, 5846 M3.. hout, van Haagshamm voor Gent. Diuiitsch zeilsch. Ahrensfelde, 1981 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Angus, 466 M3., ledig, van Ipswich voor Gent. Eng. s.s. Redhall, 3093 M3., kolen," van Methil voor Gent. Eng. s.s. River Dart, 6003 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Cnichtoun, 3184 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3.; stukgoed; van Gent naar Goojle. Eng. s.s. Lightfoot, 5361 M3.ledig; van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Tana, 3308 M3.ledi|g; van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3.; stukgoed; van Ter Neuzen naar Londen. 3 Februari. Bel|g. s.s. Tongrier, 8610 M3.koiein; van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Stock FoFde,, 2782 M3.; ledig; van Londen voor Gent. Noorsch s.s. Biri, 2661 M3.; papierpap; van Arendal voor Gent. Eng. s.s. Clymping, 342 M3.; ledig; van Antwerpen voor Gqnt. Eng. s.s. Caider, 2005 M3.; stukgoed; van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Hull, 3202 M3.; stukgoed; van Gent naar Hull. Eng. s.s. Stanislas, 3075 M3.; stukgoed; van Gent naar Leith. Fransch s.s. Ltttoralj, 501 M3. fruit; van Riemen naar Sunderland. Zweedsch s.s. J. Bergendorf, 2217 M3.; phosphaat, van Gent naar Oskarham. Fransch s.s. Aflergallus, 9339 M3.ko len, van Gent naar Basse Indre. Fransch .s.s. Marc|on, 3013 M3.; koten; van Gent naar Dieppe. Zweedsch s.s. Lisbeth, 2669 M3.; He- dig, van Gent naar Methil. Zweedsch s.s. Lovisa, 2744 M3.; ledig; van Gent naar Leith. 4 Februari. Eng. s.s. Carterside, 2331 M3.; kolen; van Goole voor Gent. Eng. s.s. IrwGI, 2944 M3.; stukgoed; van Goole voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3.; stukgoed; van Londen voor Gent. Eng. s.s. Abbevife, 3783 M3.; kolon; van Goole voor Gent. Spaansch s.s. Gure, "5221 M31; pyri'et; van SevilUa voor Sas van Gent. Eng. s.s. Sheaf Field, 6796 M3.; ledig; van Sluiskil naar Newcastle. Eng. s.s. Angus, 466 M3.; phosphaat; van Gent naar Aberdeen. Langs de Westsl|uis werden 5 binnen- vaartuigen op- en 0 afgeschut; langs de Middensluis 4 op- en 18 [afgeschut en langs de Oostsluis 24 op- en 34 afgeschut. 0 0 0

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 7