ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSGH-VLAANDEREN. iSSo 7557 Vrijdag 18 Januari 1924. 64e Ja&rgaug. srwisjEnDBi BINNENLAND. BUITENLAND. FETJILLETOM. De vrouw van den Zeeschuimer. Droom van een Waschvrouw! INVALlDITEITS- EN OUDERDOMS- WET 1919. Op 1 December 1923 werden: 2868 we- dmvenrenten en 4918 weezenronton, krach tens de Invaliditeitswet genoten, terwljl op g-enoemden datum, krachtens art. 373 dier ■w«f, 32.048 personen in het genot ver- kewden van een als vrucht hunner veil- adiering verkregen oudcrdomsrente van drie gulden per week; voorts genoten 4261 personen een invaliditeitsrente, als be- «fo«Id in artikel 71 dier wfe>t. Krachtens de vrijwillige verzekering, ge- regeld in de Ouderdomswet 1919, warcn op Vorengenoemden datum 70.830 personen in hsi genot van een rente van drie gulden p«r week. AFVLOEI1NO. Bij circulaire heeft de Minister van Wa- terstaat bekend gemaakt, dat bij de af- vfoeijng ook rekening kan worden gehou- den met absolute ongeschiktheid, in dier voege, dat net vrij staat om ambtenaren, wier arbe[dsprestatie en dus liun waarue voor den dienst Zoo gering is, dat het' een dubbel voordeel wordt, wanneer door hun ontslag een bekwaam ambtenaar voor den dienst kan worden behouden te doen afvloeien, ook indien zfij in het geheel met behooren tot die categorien, die volgens de gestelde regelen aan de beurt van af- vloeii'ng zijn. OEWETENSGELD. De burgemcester van Amsterdam maakt bekend, dat van een onbekende, ander letters W. H. is ontvangen een bedrag van 13.000 gulden, wegens te vveinig betaalde b«lasting over de jaren voor 19211922. AFSCHAFFING VAN VERHOOG- GELDEN. De Banijrr deelt mede, dat de regee ring thans bij den Raad van State een Wctsontwerp tot afschaffing van de ver- hooggelden bij verkoopirigen heeft mge- diend. De strijkgelden zouden nu blijven. HET BRITSCHE PARLEMENT B1JEEN. Nadat Dinsdag het Parlement door den koning officieel was geopend, gingen het Hooger- en het Lagerhuis over, tot de ge- bmikelijke reglementaire werkzaamheden. De cerste botsing tusschen de regeering en de oppositiepartijen, kwam vroeger dan men had verwacht, nl., toen de regeering voorstelde twee oonservatieven als plaats- vervangende speakers te benoemen. De opposite was daar tegen, met het oog op de aanstaande verandering in het bewind. Nadat er eenigen tijd over was gedebatteerd, stemde de regeering er in to», de kwestie van de bezetjting dezer pos- tm aan te houden. Toen de heeren Bakes en lord Apstey onderscheidenlijk het adres van antwoord hadden voorgesteld en gesteund, verhief Ramsay Mac Donald, de leider der arbei derspartij, rich van zijn zetel. In zijn rede viel hij de regeering neftig aan en verklaarde, dat zij het vertrouwen heeft verloren van het Huis en van het volk. Tevens zinspcelde hij op het amcnde- ment dat de arbeiderspartij voornemens is in te dienen en dat luidt: „Het is echter onze phcht uwe majes- teit er cerbiedig op te wijzen, dat de hui 2) (Vervolg.) Wat voor een schip hadt ge? i Een brik. Hoe heette ze? Eingteens Minde. Dat klinkt mij precies als Hebreeuwsch in de ooren, schrijf me dien naam eens in mijn dagboek. De Deen deed wat de ander verlangde. Wilt ge uw naam er ook nog bij schrij- ven? verzocht de Engelschman. Vreemde Hamen kan ik slecht onthouden, als ik ze niet cerst geschreven voor oogen heb ge- had. Deze zoo cenvoudige en natuurlijke vraag waarop den Deen toch voorberqid ha!d moeten zijn, bracht een indruk bij hem teweeg, waarover de Engelschman ontstel- de. Terwiji hij Zich fier verhief, staarde hij den kapitein met trotlsch en dreigend gelaat aan, een siddering ging hem door de leden en hij perste als het ware uit zijne lippen de woorden: Ik heet Lars Vonved. Lars Vonvedherhaalde de kapitein, ter wiji hij er mompelend bijvcegde„Dat zegt hij alsof hij den naam van ten admiraal noemt. i Een oogenblik daarna had Lars Vonved zijn naam in het dagboek van den kapitein geschreven, vervolgens nam hij ten blad papier, schreef daar iets op en reiktc het dige adviseurs aan uwe majesteit niet het vertrouwen van dit Huis genieten". De arbeidersafgetaardlgden begroeiten deze verklaring met luide toejuichingen. De troonrede was volgens Mac Donald een reeks van pogingen door de regeering aangewend om haar toekomstigen val zoo mogelijk nog te voorkomen. Vele punten ervan waren aan de opposite ontleend en het voorstel inzake de regeling der pen- (sioenen was in Februari 1923 door -do oonservatieven zelfs verworpen, toen het door de arbeiderspartij was voorgesteld. Wat de buitenlandsche politick betreft zk'ide Mac Donald dat wat in Midden- Europa gebeurde betreurenswaardig was en dat het diende te worden tegengegaan. Groot-Brittannie diende dit zeer duidelijk uit te spreken en berejd te zijn, zijn aan- deel te nemen in de politick en de mid- delen in het [even te roepen, die. er doel- treffend een einde aan zullen maken. Volgens Mac Donald stijgt van politick standpunt beziien het gevaar elken dag. De huidige toestand in Europa komt dien van 1914 meer nabij dan men wel denkt, wi] zien weer een wedijver in bewapb- ning, een naijverige nationalistische poh1- tiek, enorme uitgaven niet voor den op- bouw, doch voor de voorbereiding dec vernieling. De eens elkanders bondgenootcn zjijnde naties slaan elkaar met nauwver- holen vijanddijkheid gade. Daarom is het noodig dat mannen en vrouvven van alle partijen zich vast aancensluiten om te po- gen den gezonden ernstigen invloed van Groot Brittannie te herstellen, opdat nieu- we vooruitzichten worden geopend. Noodig zijn een bekwamer optreden van de diplon maten, het ontzien van de gevoeljgheden van andere naties. Voortgaande zei Mac Donald dat wij op- nieuw moeten beginnen. De Britsche bejan- gen mogen daarbij niet uit het oog wor den verloren. Hij was er van ovei'nuigd, dat geen enkele Europeesche natie Groot Brittannie zal negceren, wanneer het maar genoeg zelfrespect vertoont. De Britjschc regeering, aldus spreker, die voor de hui dige buitenlandsche politiek verantweorde- lijk is, is het vertrouwen des lands niet waardig. De arbeiderspartij"-heeft er geen vertrou wen in dat de regeering de in de troon rede opgesonide hervormingen zal uitvoy- ren. Deze regeering toch heeff cfe" harti's- tochten en de klassdiaat aangewakkerd. (Hoongelach op de regeeringsbanken). De arbeiders konden de regeering niet toestaan op den cenmaal door haar inge- slagen weg voort te gaan en Zullen daar om een amendement voorstellen, waarin wordt uitgesproken dat de zittende regee ring niet langer het vertrouwen heeft van het Lagerhuis. (Luide toejuichingen van de opposite). Het amendement zal waarschijr.Iijk wor den ingedfend door Clynes, die daarbij zal worden gesteund door Tnomas. Later zal Mac Donald er dan het woord nog over voeren. Na Ramsay Mac Donald kreeg Lloyd George het woord. Zijn rede begon met de belangwekkende mededctling dat ook zijn partij een amendement zal indienen op het adres van antwoord op de troonrede. Duidelijk ljet hij daarna doorschemercrt dat zijn partij niet ongenegen was de hui dige regcerjng te blijven steunen inzake de uitvoering van de in de troonrede aan- gekondigde maatregejen. Hij vroeg daar omtrent nadere inlichtingen. Scherp be- critiseerde Lloyd George daarna de bezet ting van het Roergebied en noemde het een schandelijke inOreuk op het Vredes- verdrag indien een der geallieerden de se- paratistische beweging zou aanmcedigen. De premier Baldwin sprak daarop een korte rede uit, waarin hij er op wees, dat de verschiilende punten, welke men te ber- de had gebracht in den loop der verdere deoatten zouden worden behandeld. Bald win noemde het afgelcopen jaar geen suc- cesvol tijdvak, wat betreft de vcoruitzichten van den Europi eschen vrede en de wel- vaart. De instelljng van d'skundige comite's was de eerste stap naar wat noodig was om de Duitsche valuta te stabiliseeren en de begrooting in evenwicht te brengen. Het zou kunnen zijn, dat de Fransche re geering in den tegenwoordigen gang van den Franschen wisseikoers, Frankrijk een aameiding zou kunnen vinden om zonder verder talmen het heel probleem, dat zij met zooveel succes het heele jaaf op zoo'n afstand heeft gehouden, onder het mes te nemen. De afscheidingsbeweging in Duitsch- land heeft der regeering de grootste zorg gebaard; zij wacht het rapport af van een Britsch ambtenaar. Zijn korte rede besiuitend, zeide Bald win: Wanneer ons in het Lagerhuis de handschoen wordt toegeworpen, zal men ons bereid vinden die op te nemen. (Ge- juich op de ministersbanken). Wat ook is gebeurd, 's konings regeering moet wor den voortgezet en ofschoon de oonserva tieven een andere regeering zouden criti- seeren, zouden zij toch geen partijzuchti- ge opposite voeren, terwiji zij zouden po- gen mede te helpen tot de oplossing van verschiilende vraagstukken, zooals dat der werkloosheid. In het Hoogerhuis gaf burggraaf Grey zijn voldoening te kennen over de niede- deeling, dat de Commissie van Herstel 2 commissies in het leven had gerocpen om Duitschland's betalingscapaciteit te onder- zoeken. Grey zeide, dat Europa op denzelf- den ouden weg voortging als waarop het voor den jongsten grooten oorlog ging en wanneer het zoo voortging, zou het tot een jammerlijk eind komen. De Euro peesche naties moesten, wilden zij veilig- neid, een nieuwen weg bewandelen en de eenige weg djen Grey kon zien, was, alle naties er toe te bewegen, het covenant van den Volkenbond te teekenen onder voor- waarde, dat al hun gewapende machten alleen via den Volkenbond zouden ageeren. In verband met den buirenlandschen toe- stand, meende Grey, dat, wanneer het drie partijenstelsel ble^f bestaan, het goed zou zijn, wanneer e:i kon werden ge troffen, volgens wclke de minister van bui tenlandsche zaken de leiders del" beide an dere partijen in zijn vertrouwen nam, zoo- dat hij kon zeggen, dat wat de algemeene lijnen zijner politiek betrof, het land ach- ter hem stond Hij verklaarde dat er geen permanente practiscne regeling tusschen de arbeiders- en liberal.1 partij bestaat. Grey voegde hier aan toe, dat hij de komst van een arbei- dersregcering niet met vrees beschouwde. Haar buitenlandsche poljjtiek, haar doel- einden waren dezelfde als die der liberate partij. Lord Curzon zeide dat de regeerjng van meening was dat de eenjge sleutel tot re geling van den intemationalfen toeistand te vinden was in de handhaving van de entente. In de laatste jaren had zij onop- houdelijke pogingen gedaan in deze rich- ting. Curzon beplejtte de meest-volledige openbaarheid van de regeeringspolitiek. LICHTING VAN DE IN DEN GROND GEBOORDE DUITSCHE VLOOT TE SCAPA FLOW. Men herinnert zich, dat kort nadat de Duitsche vloot in Juni 1919, ten getal0 van 72 schepcn aan Engela.nd was uitge- leverd, de Duitschers Ze door het boren van gaten in den romp te Scapa Flow tot zinken brachten. Vipr van deze schepen werden vroeger reeds geborgen. Thans heeft de Admiraliteit een overeenkomst ge- sloten met de firma Cox and Danks te I den Engelschman over met de woorden: Bewaar dit zorgvuldig, het zal u cenmaal van groot gewicht Zijn. De verbaasde kapitein greep het papier en las slechts de woorden: Eingsteens Min de. Aan kapitein Charles May van de Cam- perdown", den 18den Juni 18.Lars Von ved. Met e,en glimlach bedankte de oude zee- man hem, legde het blad in zijn dagboek en antwoordde: Ik hoop mijnhter Vonved, dat ik u over een paar dagen behcuder, te Kopenhagen aan wal kan zetten; dot zoolang noodig ik u vriendTijk uit, mijne kajuit met mij te deelen, we hebben dan tijd, nader kennis met eikaar te maken. Nu j moet ik naar dek. Ik ga met u mee, kapitein. De bei/de mannen verschenen op het dek en Vonved bracht den stuurman en den matrozen zijn dank voor zijn redding. Vervolgens bezichtjgde hij het schip en keek naar het kompas, orm zich van den koers van het vaartuig te vergewjisse.n. In de verte bespeurde men andere schepen en ook een paar visschersbooten. Een der eerste schepen trok bijzonder de opmerk- zaamheid van Vonved, en toen de kapitein hem vroeg waarom hij dit schip met zoo gespannen aandacht in 't oog hield, ant woordde hij: Ik geloof dat ik het ken, het is een Deensch jacht. Een Deensch jacht, meneer Vonved? riep de kapitein verbaasd uit. Ge moet een scherpen blik itooben, dat ge met het bloote oog op zulk een afstand zoo iets kunt ontdukken. Ik zou, u zonder \errekijk. r niet kunnen Zeggen, of het een Deensch jacht of eene Lngelsche sloep was. Vonved nam cen \errekijker, richtte dien op het vaartuig en gaf hem daarna aarl den kapitein. - Kent ge het schip? vroeg deze. Dat zult ge zien,'' was het antwoord. Vlug en handig, als de flinkste matroos, klom Vonved in den rnastkorf, maakte zijn gordel los, die zich als een vlag van ver- scheidene eilen ontplooide, en heesch deze als signaal naar boven. Kapitein May richt te zijn kijker op het vaartuig in de verba en was niet we,nig verbaasd, toen de bo- manning daar zich op het voorplecht ver- Zamelde en dat onnriiddellijk daarna een vlag als antwoord op de Camperdoiwn werd geheschen. Dat noem ik nog eens opletten, riep de kapitein Vonved toe, toen deze weer met zijn vlaggengordtl van uit de mars op het dek was geklommen. Uw signaalj werd dadelijk gezien, meneer Vonved. De kerels doen niet meer dan hun plicht, antwoordde deze kalm. Intusschen naderde het jacht den drie- master pijisnel. Toen het in de onmiddelijke nabijheid was gekomen, werd een boot uitgezet en v|er mannen roeiden tot vlak naast den Engelschman. Lars Vonved riep de mannen iets toe en alle vjer ontblootten het hoofd. Hoe gaat hot, jongens? vroeg hij. Alles wel, kapitein, was het antwoord. Vonved keerae zich tot kapitein Mey om, stak hem de hand toe en nam afscheid met de woorden: Ik moet hier verlaten, kapitejn; wees verzekerd dat ik nooit zal vergeten, hoe u inij van den dcod hebt gercd. Bewaar het blad papier goed, mis- schien kan ik u nog eenmaal blijk van mijne da'nkbaarheid geven. Vaarvvel! Londen tot het lichten van de resteerende 68 schepen, waarmede ten spoedigste zal worden begonnen. Men stelt zjch voor, een deel van de schepen aan sloopers te verkoopen, cen ander deel te bestemmen als schietschijven. TER NEUZEN, 18 JAN. 1924. OPENING VAN „ONS HUIS". Maandagavond 14 Jan. 1.1. had de offi- cieele opening plaats van het vereenigings- gebouw „Ons Huis" der Chr. Werkl. Ver. Rom. 13:1, Markt 10. De heer J. A. Meertens, voorzitter der vereeniging opende op gebruikelijke wijze de vergadering en sprak daarna een ope- ningswoord,. waarin de vreugde gecon- stateerd werd, die Rom. 13 thans onder- vond bij deze plechtigheid, daar zij weer voor 't eerst in ejgen huis samenkwam. Spr. stond eenigen tijd stil bij het begin, de voortzetting en het ejnde der bouw en riep de steun in van alle aanwezigen, n.l. om zooveel mogelijk hunne vergaderingen in „Ons Huis" te houden. Voorts sprak den heer Huizinga, als ver- tegenwoordiger van het gemeentebestuur, eenige hartelijke woorden en complimen- teerde de vereeniging. Hierna kreeg de 2e voorzitter, den heer Van Baal, het woord en liet heel het ver- eenigingsleven gedurende de 20 jaren van haar bestaan de revue passeeren, waairna hij den voorzitter nametns het bestuur een keurige voorzittershamer met fnscriptJe overhandigde. Nu kregen het woord de afgevaardigden der uitgenoodigde zustervereenigingen, die alien den dank hunner vereeniging brach ten en de hoop uitspraken, dat Rom. 13 1 nog vele jaren bezitister mag zijn wan ,„Oms Hulls". Ook de architect, de heer Galle, sprak een bemoedigend woord. Nadat ds. Groeneveld als predikant nog eenige waardeerende woorden gesproken had, bracht de voorzitter zijn oprechtien dank aan alien die meegewerkt haaden aan de totstandkoming van het nieuwe gebouw en het welslagen van dezen avond, werd deze bijeenkomst geslcten en g ng ds Groe neveld voor in dankgebed. Allen waren voldaan en een ieder sprak zijn 'blijdschap urt met- net keurig inge- richte lokaal, dat in de toekomst niet al leen voor Rom,. 1(3 1 zdve zal gebruikt worden, doch zal verhuurd worden voor vergaderingen, feestelijkheden. enz. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te Ter Neuzen en zijne hulpposrkantoren werd gedurende de maand December 1923 ingekgd 32576,48 gld en terugbetaald 22228,74 gld. derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 10347,74 gld. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank- boekjes bedrceg 22. Onder de inlagen waren 12 formulieren ad 1 gulden in spaarbankzegels van 5 cent en 104 formulieren ad 1 gulden in spaarbankzegels van 1 cent (schoolsparen). Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inlegg'ers werd uitgevoerd 1 order, tot een nominaal bedrag van 750 gulden. PAARDENFOKKERIJ. Ged. Staten benoemden tot leden van de Prov. Regelingscommissie voor de paar- denfokjrerij de heeren V. M. Krepel .to Nieuwerkerk en H. J. Aernaudts te Sluis. BEPERKING VERVOER OPGEHEVEN. Beperking van het vervoer over alle kunstwegen in de geheele provjncie is op- Een minuut daarna was hij in de boot en na verloop van een half uur kon kapi tein May, zelfs met behulp van een verre- kijker, niets meer van het jacht van ka pitein Lars Vonved bespeuren. Vier dagen na dit voorval liet de Cam- perdown het anker voor Kopenhagen val- len. Kapitein May ging aan wal, nadat hij Zijne bemanning de noodige bevelen had gegeven, en trad een kotfiehujis binnon, waar hij reeds vroeger dikwijls was ge- vveest. Daar er zich buiten hem niernand in de gelagkamer bevond, met wien hij een praatje had kunnen maken, nam hij de nieuwstc krant in handen. Piotseling ontstelde hij hevig, hij werd daodsbleek en bleef strak op de krant staren. Onmogelijk, riep hij uit, en toch En hardop las hij, om zich des te beter te vergewissen, dat het daar ook werkelijk geschreven stond, het krari ten artikel nag eens over, dat hem zoo had doen verschrik ken. Het luidde: Een vreesdijke tijding wordt van het eiland Bornhom gemeld. De oe- ruchte Lars Vonved, die men sjnds ver- scheidene maanden verdwenen waande, heeft piotseling zijn vaderland een onheil toegebracht, zoo ontzettend, als men zich maar bij mogelijkheid kan denken. Hij heeft, zonder dat iemand het vermoedde, op Bornholm geleefd, tot hij voor onge- veer tien dagen door een zijner manschap- pen aan den commandant van het corlogs- schip de Valk, dat juist voor Bornholm ankerde, werd verraden. De commandant nam zijn maatregelen en het gelukte den misdadjger te doen grijpen; hij was ecii- ter zoo onvoorzichtig om de gievangene op te sluiten in de ruimte naast de kruit- iNGEZONDEN MEDEDEELINGEN 'k Had een heel dag gewasschen, Dood moe ging ik toen naar bed, En toen ik e»en lag te slapen, Toen, ja toen, begon de pret. 'k Zag een groote stapel waschgoed, 't Was een berg wel van drie voet, En er waren hemden, lakens Alles, alles zag als roet En 'k begon heusch haast te huilen, 't Angstzweet brak me uit, 'k Zou vast dagen moeten wasschen, Kwam ik treurig tot besluit. Plots zag 'k boven op de stapel, Een klein leutig dwergje staan, En die vroeg met vriendelijk snuitje. Vrouwtje zeg wat scheelt er aan Dwergje, ocb, zei ik toen sniklend, Zie die hoop waar jij op zit, Alles is nu ruil als modder En 't moet zijn als krijt zoo wit. Vrouwtjelief, zei 't dwergje lachend, Is dat al je leed, 'k Zal een goeden raad nu geven, Let op, dat je 't straks ook weet. Loop eens heel gauw naar een winkel, Haal een doos ZEELANDIA ZEEP En vraag ook Zeelandia poeder, Gauw zeg, 'k hoop dat je 't begreep. Binnen dit en een klein uurtje, Hangt schoon alles aan de lijn, Want Zeelandiazeep en poeder Vrouwtjelief DIE wasschen fijn. 'k Haalde beiden, 'k zag het wonder. Roetzwart goed, werd wit als krijt. En nog 't mooiste was, dat 't wasschen Klaar was in de halve tijd. Mceders, dochters, alle vrouwen Wie de waschdag is een plaag, Koop ZEELANDIA ZEEP- FN P0FDER In 't vervolg wascht U vast graag. geheven en is ingegaan met middemacht tusschen 16 en 17 dezer. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, van welke de afaenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand Januari 1924. Brieven Binnenland. Maria Haagstrate, p.a. Buter, Hoog- straat. Briefkaarten Binnenland. Frans Harms, Schoalweg 9, Tvrneuzen. Brieven Buitenland. Pierre De Schoemaeker, paste restante, Gand. Briefkaarten Buitenland. Kathleen Delbaere, Distel, Belgique. NOTA. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te ver- melden, opdat dezie bij onbest' Ibaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per polst te verzjenden stukken steeds van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. HOEK. Zondagmorgen, na de godsdienstoefe- ning decide ds. Raams aan de gemoente mee, dat hij voor de tceZeo-g'ing van be- roep naar Eck en Wiel (Geld.) had be- dankt. t kamer. Ongetwijfeld meet het Lars Von ved gelukt Zijn, den wand, die zijn ker- ker en de kruitkamer scheidde, met het een of ander werktuig te dcorbocen ien daarna zijn vreeselijk plan ten uitvoer te brengen. Even voor middernacht, den 27 Juni eenige uren na de gevangennemiag van Vonved, hcorde men op Bornholm een ontzicttende knal van d'en kant, waar de Valk voor anjker lag. Verschn'M sneldeu alien naar het strand; in plaats van het statige oorlogsschip dreven balken en wrakhout op het water; men klom in sloe- pen en schuitjes om te redd 'n wat er nog te redden viel, doch men vond sUchti lijkenslechts een enkel matroos werd half dood opgevischt en van dezen vernam men, dat de kruitkamer en daarmee het geheele schip in de lucht was gesprongen. Alle nasporingen in dien nacht en den voigeli- den dag om het lijk van Lars Vonved te vinden waren tc\ergeefe en men kan slechts vermoeden dat hij bij de dcor hem veroorzaakte ramp is verbrand. Men ziet verlangend naar verder nieuws uit. De kapitein liet de krant op fafel val- len en ondersteunde Zijn hcofd met bei de handen. En dat duivelskind heeft bij mij aan tafel gegeten, mompel'de hij, doch piot seling zag hij verschrikt in het rond of ook iemand zijne woorden gehoord kon hebben; de moedige zveman zou niet dur- ven bekenr.en, wien hij in dern nacht van 27 Juni het leven had gered, en in alleriji verliet hij het koffiehuis. (Wordt vervolgd ZENSCHE COURA - r-iiai>3»4W«niwmiurr--- ia - - -r

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 5