AL0EW1EEN NIEUWS EH ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. ij Vrijdag 18 Januari 1984. 64e Jaargang. DRANK WET. DRANKWET. DRANKWET. Aanbesteding. Uit let imugb torden, ■Mo 7557 axes X HI BLAD B I NNEWLAND. 72ie£ko&$ "TrkF 1KB iU ETIl Burgemeester en Wethouders van PHILIP PINE, zullen op DonderdaS 7 Pe- bruari 1924, des middags 12 uur, aanbesteden: Het ondterhouden van de werken der Gemeentehaven van 11 Februari tot 31 Decem ber 1924. Aanwijzing op den dag der besteding voormiddags 10 uur. Bestekken verkiijgbaar tegen betaling van ftten gemeentehuize en bij den architect L. DE Bruijne te Ter Neuzen, door wien nadere inlichtingen worden verstrekt. P. A. RAMMELOO, Burgemeester. GEIRNAERDT, Seeretaris. Philippine, 12 Januari 1924. LXVI. in den laatsten tijd komt het vraagstuk der weerloo-sheid yveder meer dan te voren ter sprake. Tijidlenis den wereldoorlog en dc paar eerste jaren daarna werd in ons land het aantal clienstwedgeraars raiet onbelang- rijk groot. Onder d'eze anti-rri/ilitairiste waren er ook velen, die uit politick motie weigerden, doch ongetwijfeld ook velen, die dit dedlen wegens godsdlienstige gemoeds- bezwaren, Terwijl mi tot dusverre vriiwel at deze dierestweigeraars niet-Doopsgezind waren, we ike sekte in vroeger eeuwen de weerloosheid voorstond, begint thans weder in Doopsgezinde kringen een beweging ten gunste van dit vroeger aangehangen, maar sinds de 19e eeuw losgelaten beginsel. Deze beweging is het rechtstreeksch gevolg van de indiening van de Vlootwet. Een zeer groot aantal Doopsgezinden heeft tegen de aanneming van deze wet gepetitioneerd, louter uiit godsdiienistig-zedelljke motieven. Trouwenis in de predikantenwereld rottrekt ztch dienaangaande een kentering. Terwijl tijdens den oorlog bijna zonder uitzonderlng door die prediikanten nageiaten werd, zich openlijk op anti-mi,litairistisch standpunt te steltenworden in den laatsten tijd hoe lan- ger hoe meer predikanten (en daaronder manmen van grooten inivloed als de hoog- ieeraars Heering en Roessiimgher toe ge- braeht, zich te scharen, aan de zijde van de voorstanders van omtwapendnig. Ook hun sterk vermoerderd aantal hangt samen met due Vlootwet. Nu laten wij vandaag alles wat met het antHmiliitairisime samenhanigt, rusten. Slechts terloops merk ik op, ook al heeft men persoorvliijk zoo'n grooten weerzin tegen den oorlog, dat men in zijn hart arati-militairist J®, men tegelijkertijd zijn verantwoordelijk- ''euc teger.over de staat zich bewust moet zijn, zoodra men tot regeeren, en beslissen geroepen, wordt. Maar vandaag widen wij nadruk leggen op iets, dat al te vaak uit het oog wordt verliorem, nl. diat anti-milltairisme volLstrekt met hetzelfde is alls de Doopsge zinde weerloosiheid. Lmmers deze iaatste strekte zich eenerzijds over een heel wat breeder terrein uit, dioch ging andcrzijds lanig zoo verre niet. Wat den oor'i .g betreft, J voistonden die oude Doopsigezinden met te weigeren wapenis te dragen, alihoewe! zij, als j de nood. aan den man kwam, dan somtijds er wel een rnouw aan te passen wisten. Daartegenover verrichten zij zelis heel wat diensten bij het oorlogvoeren, als zij slechts diet een geweer of sabel behoefden te han- teeren. Wat dit betreit waren zij eigeniijk weinig principieel, en zeker minder dan onze tegenwoordige diienstweigeraars. Maar in ander opzicht gingen zij juist veel verder en juist daardoor toonden. zij (of Eever: beproefden zij dat), hoe zij de voorsdhiften door Christus im Zijn Bergrede uitgesproken (Evang. v. Mattheus 57) wiiiden beleven in praktische toepassing. Het: „wedersta den booze niet" was voor lien diet aUeen reden om tegen den kzijgs- dienisit te zijn, maar ook om inderdaad weer- loos te wezen, nl, om elk proces voor den rechter in burgerlijke zaken te mijden. Wan- neer aan hen onrecht werd aangedaan, zochiten zij niet hun recht bij een justitieei- proees, maar vroegen zij in hun gemeente een uitspraak door vertrouwensmannen. Werd bij hen een diefstal gepleegd, dan gaven zij den diefstal niet aan. ja, als zij een diet op heeterdaad betrapten, lieten zij hem lioopen, omdat zij niernand in de ge- vangenis wilden brengen. En toen het eens te Aimsterdam. was geoeurd, dat een bree der, die een paar inbrekers in zijn huis had aangetrouen, een stok had genomen en daarmee de dieven had gestagen, Jveru die breeder voor den kerkeraad geroeperj, die hem verunaande over zijn onahristelijk ge- drag, waarop onze broeder sch-ulid beleea. L>aarnaast staat nog iets anders: Leer is nog wat anders dan praktische toepassing. uoK in u-tn laatsten tijd he'bben wij dat her- haaldetojk kunnen constateeiren in het ge- drag van sommige anti-mifitairisten, die zich zoo tegen den oorlog verklaren, maar in hun spreken en manifesteeren, zich dik- wijlis zeer vechtlustig betoonen. Welnu, in de hustone is dat ook wel gebleken met die weeriDosheid. Dr. Dyserinck heeft in zijn uiugeioreide iiistorisdhe studie daarover eer- tijk geconsitateerd: „Te ontkennen is het echter niiiet, dat die weerlioosheid meer in ge- sclinift is geteard, dan met de daad in toe passing georacht Ach ais net etgen Lclang een woorclje gaat m,.aespreken, aan wotut het soms te moei- lijik lets uit te voeren, wat scha-de Derokkent. 'irouwens slechts een deel der Uoopsgezm- den noemoen zich ,,weerlooze Chnstenen", want em anutr deel noemden zich: „vvrake- looze". Deze laatsten keurden een aanval- lenden oonlog af, maar dachten milder over een verdedngings oorloig. Evenwel beicte soorten Desdiouwden de overiheid a is een ordonnantie Gods, aan wie men gehoor- zaamheuid verschutaiigd was. Ue wrakeloo- zen vonden het niet verkeeru. als men op ireis ging niet een stok of een degen, om zich desmoods tegen roovers te kunnen ver- deuigen, maar men mocht niet zeif beginnen. In de lbe en 17e eeuw was de scheep- vaart op zee heel onveilig, wegens capers en zeeroovers. Vandaar, dat vrijwel elk koopvaardijsobip voorzien was van eenige kanonnen. Een groot gedeelte der zeevaren- de Dooipsgezinden had in't geheel geen be- zwaar op een schip te varen, dat van ge- schut voorzien was. Slechts de strengeren onder de breeders keurden zulk varen af en veroor deel den evenieens het, als een Doopsgezind eigenaar van een schip er ka- inonmen op plaatste. De all.erstrengsten gingen nog verder en achtten het origeoor- loofd om als passagier op een gewapend schiip te varen of met zulk een schip goede- rtn. te verzenden. Zoo hdbben. een aantal l) opsgeziinde koopl.ieden eerst geen be- .tar gehad om aandeelen te nemen, toen at 1602 de Oiost-lndische Compagnie werd opgenicht, welke gewaperide schepen naar Imuie zou uitzenden. Want zij aohtlen het uuttiig, dat die schepen verdedigd worden kunden, als zij werden aangevallen door Duinkerker kapers of door Portugeezen of Lmgelschen. Edhter toen de Compagnie enikele jaren bestond, bleek het, dat zij zelf op veroveringen uitging en op de Portu geezen buit maakte. Terstond hebben toen de Doopsgezinde kooplieden hun aandeelen verkocht en traden zij uit de Compagnie. Zij wilden toen een raieuwe hamdelsmaat- sdhappiij stichten, wuer schepen niet aan- vallenid oiptreden zou den. Het was dan ook herhaaldeiijk voor de weerlooze Doopsgezinden een heel moeilijk geval om te beslissen, wat al of niet geoor- loofd was, vooral op twee tijdstippen: 1°. de opstand tegen Spanje, 2°. de inval der Framsdhen in ons land in 1672. knmers zij waren goedie vaderlianders en dat eischte van hen .niet alleen om alles na te laten wat voor het vaderland nadeelig was, maar ook om alles te doen wat zij meendien te kunnen doen zonder, dat zij metterdaad vochten. Zoo hebben bijv. de Friesche Doopsgezin de Gemeenten in 1665 aan de Staten het geld tegen 4 geleend om daarvoor oor- iogsischepen te koopen om tegen de Engel- schen te strijdten. Ook werd overal in ons land door hen een zeer hoog „hoofdgeld" betaald om van den diienst bij de burger- waditen en de sc'hutterijen te worden vrij- gesteld, of betaalden zij geld voor een plaatsvervanger. Op beide genoamdi tijd stippen heoben ta.l van Doopsgezinden zich Doch in 1672 waren er in Noord»-Hol!and vele Doopsgezinden, streniger in de leer, die gemoedsbezwaar hadden tegen schans- igraven, als te mil!itairisdischEvenwel had den diezelfden er toen met het miinste be- zwaar in, oim ten behoeve van onze soldaten duizenden kleedingstukken te naaien of te breien. Want dat was een arbeid ten bate van hun gezondheidi, aihoewel het van zelf spreekt, dat zij daardoor de strijidvaardig- heid onzer troepen verbeterden. Ook waren zij bereid te helpen aan de verpleging der gewonden. Maar zij deden iets anders: Zij baden geregeld tot God, dat Hij aan ons volk d,. overwinning schen- ken zou, ja zeiden z'yjfs, dat zij door hun gebed medehiielpera orri den vijand te ver- slaan! Als zij zelf maar niet behoefden te vechiten. Dlit was heel wat anders dan lafheid of vrees. Immers zij waren moediig genoeg om schansen te grhven en zij stelden zich bij een beleg beschikibaar voor het gevaarlijk- ste werk, njl. om voorzien van natte huiden over straat te loopen, om als een bom met een brandende loot necrviel er snel heen te gaan en de lont uit te dooven, zoodat de 'bom niet ontpiloffen kon. Zoo ook hadden zij bij het beleg de taak om te dienen als hiulpitroepen, n.l. om alle voorraden (voed- sel, kruit, kogels enz.) naar de verdedigers op de wallen te brengen. En als het dan eens erg neep, als de vijand een stormaan- val deed, dan moahten zij niet vechten, rmaar dan waren zij wel bereid om onder hat roepen: „Ga o-p zijde, daar valt wat neer", balken of steenen op de hoofden der aans'tormemde vijanden te werpen. Want zij zeiden: dat was geen vechten, wij hebben hen gewaarschuwd, dat er wat vallen zou. Ook vervaardigden zij krijgamateriaal. Zoo waren -de Doopsgezinde Roosen's te Ham burg fabrikanten van buskruit, en het ge- slacht Bussermaker ontleent zijn naam aan het gieten van bussen of kanonnen. Bij de verdedig'i.ng van Aardenburg in 1672 ge- droegen de Doopsgezinden zich zoo, dat diaarop het volgend versje is gedicht: Da Misnnoiiieten al Brach/ten ons op den wal Boter, brood, kaas, wijn en bier, En 't geen tot leeftocht noodig was: Brandewijn en tabak, T. g. T. TNGEZONDEN MEDEDEELINGBN wel beschikibaar gesteld om schansen te graven, ten einde zich beter te kunnen ver- dedligem. En diait graven van sohansen, ter wijl de vijand schiet, is een levensgevaarlijk werk. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Het verzoek van den heer Wijnkoop be- treffende de interpellate over de loonsver- laging voor hot spoorwi gpesonevl en den halfslachtigen bedrijfsvorm wordt toege. staan. De interpellate zal op een nader Ijt bepalen dag worden gehouden. De regeeringsverklaring. Bij het debat over de regeeringsverkla- ri(ng oefent de heer Dresselhuys (V. B.) kritjek op de herleving van het itoovcr- kabinet-Ruys, waarop, blijkens beschuldi- ging in De Nederiander, een der kabinets- leden willens en wetens zou hebben aan- gestiurd. Spr. vraagt nadere inlichtingen over deze verwijding van de kloof en legt alle verantwoordelijkheid voor de crisis op de. coalitje, die gedurende de Iaatste maan- den ja. 1 haar foutcn heeft getoond. Partij- belang, niet het landsbelang heeft op den voorgnond gestaan. De minderheid der ka- mer is ook bij het adviseeren aan de kroon voortdurend geminacht. Spr. vraagt pu- blicate van het accoord tusschen coalitfe en kabin.-t. Het grootje wantrou- wen in de coaljtic heeft deze .skchtfft'e oplossing tengevolge, dje een basisloos ka- binet stelt tegenover een mieerderheid in, oppotsitje en die een oplossing door het samengaan van een nechterpartij met een deel van links heeft onmogelijk gemaakt. Spr. beschouwt dit kabinet als een met \jplle verantwoordelijkheid voor verledon en toekomst. Het is een noodzakelijkheids- kabinet, omdat de vrjenden van het kabi net een andere oplossing onmogelijk maak- ten. Daar het financieel herstel voor on ze maritieme verdediging zal gaan, heeft de kroon het inzjcht d?r Kamer aanvaard, waardoor Kamerontbinding overbodig is geworden. Spr. verklaart zich bereid" om tot hot financieel herstel samen te werken. De. heer Troelstra (s. d.) ooi',deeit de ondernomen pogingen tot een rechtsche kabinetsformatic volmaakt overbodig na de pertinente verklaring bij de behandeling van de Vlootwet. Spr. kwalificeert het kabinet ate een le- vende bewijs van den dood der coalite. Waarom is de heer Colijn in het kabinet gebleven, ofschoon oud-minister de Gecr door de regeeringsverklaring volkomen in het gelijk is gesteld? Spr. vraagt mededee- lingen befreffende de onmogelijkheid van de vorming van een nieuw rechts ministe- rie en betreffende een oplossing door de heeren Colijn en Ruys de Beerenbrouck. Door den heer Marchant (V. D.) werd aan het kabinet steun toegczegd, mits de bezuinigingen ook tot de miliitairu departementeri worden uitgestrekt. Vergadering van Donderdag. De heer Nolens (r. k.) zegt, dat het aanblijven van het kabinet niet de meest gewenschte oplossing van de crisis is. Rechts heeft daarop niet aangesjuurd. Het kabinet blijft verantwoordelijk als rechts ministerie. De plicht van rechte te- genover het kabinet kan niet geheel wor den ontkend. De samenwerkiing tusschen de rechtsche groepen is niet van de baan, daar die rust op een gemeenschappelijke levensbeschouwing. Wat de crisis betreft, de katholieke fractie in haar geheel is be reid geweest tot samenwerkjng met ande re rechtsche fractiCs, en niet bereid 'tot samenwerking met de sociaal democraten. Kamer en kabinet zullen voorloopig moe- ten samenwerken. Spreker verwacht over- leg van het kabinet met de geheele Kamer en medewerking van de Kamer tot finan cieel herstel. Mej. Van Dorp (lib.) acht dit partij- kabinet zwakker dan een nationaal kabinet. De heer Schokking (c. h.) acht het aan blijven van het kabinet-Ruys niet de ge- lukkigste oplossing. Samenwerking tus schen de rechtsche groepen blijft" bestaan op grond van gemeenschappelijke begin- selen, maar haagt grootendeels van links af. Spreker verklaart nadrukkelijk, dat de christelijk historischen geen sabotage heb ben gepleegd. Tusschen dit kabtinet en rechts bestaat geen geheime afspraak, maar regeeren volgens de hoofdhegitiselen zal ook beteekenen verdere ontwikkelfng van de defensie. Spreker verwacht over'leg tus schen kabinet en elk zijner leden met de geheele kamer. De heer Wijnkoop (comm.) bespreekt de regeeringsverkiaring en legt nadrnk op de verklaring van den heer Nolens, dat de roomsche arbeiders njej met de S.D.A.P. willen samenwerken. DE BEVOLKING DER GROOTE STEDEN. Op 1 Januari was de bevolkjng van de groote steden boven de 50.000 inwoners als volgtAmsterdam 706.000, Rotterdam 535.000, 's Gravenhage '370.000, Utrecht 148.000, Groningen 95.000, Haarlem 79.000, Arnhem 75.000, Nijme<xen 72 000 Leiden 68.000, Tilburg 63.000,°Maastncht 56.000, Dordrecht 55.000, Apeldoorn 51.000. 1 HET HANDHAVEN VAN DEN GULDEN. In de Academic van Wetenschappen heeft de heer rar. G. Vijssering eenige actjueele mededeelingen gedaan over het vraagstuk van het handhaven van den waardemeter. Nu Nederland tot nu toe zoo tmooj buiten infiatie is gehouden, z'af het, vol gens mr. Visserjng, op den weg van ons land liggen om njet het voorbeeld van Duitschland, Roemenie en andere landen te volgen, om achterna te komen met de oprichting van een werkelijk onafhankelijku circulatjebank en van een circuliatiemid- del, dat op goud gcbaseerd is en door overmatige uitgiftie aan vlottende Sfaats- schuld met m er gedeprecieerd mag wor- den, maar in ons land moeten wij ziorgen bij \ootbaat deze euvelen af te wenden door niet in die fout te vervallen. Dat zal voor ons land waarschijnllijk de juiste, maar ook de eenige oplossing zijn van het vraag stuk om bij onverhoopt voortgezette infla- tje den waardsmeter niet tevens in die depredatje mede te sleepen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Rrijqen Irek aan een A" v P!:" seriie die ze eerst hield, om het publiek te doen inieven in het tijidiperk van due liedjes, die alien gegrepen zijn uit het leven toentertijd. Die liedjes ihebbeu alle een zekere weemoedige melodie, hoe- wel de inhoud niet a 1 tijd droevig is. De mensahen zongen toen evenwel meestal godsdienstige iiederen, op daarbij passende wijzen, em hadden dan ook voor een vroo- lijker genre geen andere dan dezelfde melo- dien, zoodat die alien een eigenaardigen indruk ma.ken. Ze werden echter zeer aan- schouwelijk voorgesteld, door de middel- eeuwsche kteerdracht die mej. Van Dijk diaanbij droeg en niet het rminst door haar aangename voordracht, terwijl ze zichzelf bageleidde met een miiddeleeuwsch speel- tuag, een luit. In het tweede gedeelte voor de oarize zong ze XVIle eeuwsche liedjes, waarbij ze ook weer een passend costuum had aange- trokken en die, zooals ze zelf vertelde, zich kemmer'ken door den inhoud, die altijd oVer •hetzelfde onderwerp gaat, nl. de liefde, en die diikwijls zeer ondeugend waren, en wel ke Iaatste bij de XVIle eeuwsche menschen ook het meest in den smaa.k vielen. Na de pauze zong mej. Van Dijk nog en- kele levemsliedjes van Manna de Wijs-Mou- ton e. a., waaronder ook nog enkele Zuid- Afriilkaansche liedjes, die heusch niet de miinste waren. Het bestuur van het Departement heeft zoowel hare leden als de verdiere opgeko- memen door het imitiatief voor dezen avond aan zich verplicht. Het was voor de hoor- deressen en hoorders een genotvolle avond, niet alleen door de aardig. voorgedragen liedjes, maar ook door de aangenam - wiize. waarop mej. Van Dijk het publiek me haar origin eel gebabbel bezig hield, en - 'aarbij vooral de dames glumderden. als, integen- sfelling miet de ge'bruikelijke manier, op een rake, ofschoon niet kwetsende v, ze, de mamnen er af en toe eens werden doorge- haald. DE RIJ KSM1DDEL EN De rijksmiddden hebben over de maand December opgebracht een bedrag van 34.000.307 gId. tegen 37.348.922 gld. over Dec. 1922 (raining 33.787.916 gld.) De totaal-opbrengst over het jaar 1923 was 428.865.783 gld. tegen 468.i796.421 gld. over 1922 (raming 405.455.000 gld VERBETERING. In het verslag der winterlezing in het voorgaande mummer, staat een zinstorende zetfout. Er staat n.l. „Aangrijpend was „vooraF de gieschiiedemis van de zeven personen, enz." De lezer zal vermoedelijk begrepen hebben, dat dit moet zijn: ,,Aangrijper;d was zoowel de geschiedenis van de zeven per sonen die naar Holland wilden Vuchten. vr over zijn gedrag te klagen, als van Van Noot zelf," enz. Zondag 20 Jan. 1924. TER NEUZEN, 18 Jan. 1924. BENOEMING. VOLKSVOORDRACHTENAVOND. De gisteravond van wege het Departe ment I er Neuzen der Maatschappij lot Nut van 't Algemeen, in het „Hotel des Pays- Bas" gegeven Volks-voordraohtenavond, due gegeven werd door mej. Antoinette van' Dijk, van 's Gravenhage, was druk bezocht, hoewel de categorie imgezetemen, die men gewoomlij.k onder „het volk" begrijpt, hoe- gemaamd niet vertegenwoordiigd) was. De avond werd geop-end met een korte toeapraak van den voorziitter van het De partement, den heer Massink, die de ge- liegenheid, dat hij ziich tot een grooteren kring ingezetenen kon wenden benutte vo- r propaganda voor toetreding tot de vereeni- giinig, en die vervolgens mej. Van Dijk in- ieidde. Ze begun met het zimgen van Middei- eeuvvsohe Iiederen,, in vervoig op een cau- RECHTSZAKEN. L. van Dixhoorn, landbouwer, gewoond hebbende i,n Frankrijk, thans wonende te Axel, is in staat verklaard van faiillissement. met benoemiing tot rechter-commissaris Mr. W. M. G. Jo lies en tot curator Mr. J. J. Heijse te Mliddellburtg. Door M. W., oud 32 j., schipoer te Rotterdam, gedetineerd te Middelbiir" is nWBHWMBH sauwwaManBraaHwaMHMKvraHMmBKiinrfnauHramE Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevoige artikel 12 eerste lid der Drank- wet, ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop van JOHANNES MARINUS VAN DER VELDEN, van beroep metselaar, wonende te Ter Neuzen, voor de benedenlocaliteit van het perceel DIJKstraat no. 2 Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders bezwaren inbrengen. Ter Neuzen, den 18 Januari 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Seeretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen, ingevolge artikel 12, eerste lid der Drank- wet, ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek om verlof voor den verkoop van alcohol- houdenden, anderen dan sterken drank, van CESAR LOUIS DE PAUW, van beroep expSditeur, wonende te Ter Neuzen, voor het beneden-voorlokaal van het perceel Stationsweg 12. Binnen twee weken nadat, deze bekendmaking is geschied kan ieder tegen het verleenen van het verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders indienen. Ter Neuzen, den 18 Januari 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. IIUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Seeretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen, ingevolge artikel 12, eerste lid der Drank- wet, ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop van ALEXANDER JACOBUS DE KRIJGER, van beroep herbergier, wonende te Ter- Neuzen, voor de rechter-beneden voor- en achter- lokaliteit van het perceel Q 37-39 te Sluiskil. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verleenen van der.e vergunning schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders bezwaren inbrengen. Ter Neuzen, den 18 Januari 1924 Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE. Seeretaris. Waarmede zij deden groot gemak; En waren zeer- ijverig in dez.en, Omdat zij deden goed Al met een blij 'i:moed. in Uw rug, lemdenen of spieren. Pijn door nheumatiek, jdcht, podagra, ischias, atramheid, stijven nek en rheumatische zenuwpijnen. Probeer eens Akker's Kloosterbalsem. Hij rnaakt uw spieren lenag, geneest alle onge- makken en lijden, die door bovengenoemde ziekiten ontataan. Neem heden eens een proef. Morgen zijt gij verbaasd en tevreden over de uitwerking er van. Kloosterbalsem verkrijgbaar Firm a A. van OverbeekeLeunis te Ter Neuzen. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9i u., Ds. A. Timraerman en 2 u. Ds. A. Timmerman, Bediening van dei* H. Hoop. Sluiskil. 9j u. en 2 u., dhr. L. Dek. 0°ek. 9 u„ Ds. E. Raams, Bediening H Avondraaal en 2 u., Ds. E. Raams, Dank/.egging. Woensdag, 23 .(an. nam. 5J u., Ds. E. Raams Zaamslag. 9 u., Ds. G van Dis H. Avondmaal en 2 u Ds. G. van Dis, Dank/egging. Axel. 9£ u., leeskerk en 2 u., Ds. Maa- Voorhereiding H. Avondmaal, SasvanGent. 9J u.. Ds. Ii. Akersioot van (louten Roos. Philippine. 2 u Ds. H. Akersioot van Houten Roos. Hoek. Gereformeerde Kerk. u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag 9 u. en 2 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswfjkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u„ Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Met ingang van 1 Februari a.s. is de (Vlooswijkstraat). kantoorbediende mej. A. J. Van Dixhoorn Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u., leeskerk. alhier, benoemd tot telefonistje 2e klasse. Axel. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). 9 u. en 2 u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5J u Evaegelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. IE Diensten om 7, 8* en 10 uur Namiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 1