HoogwatergetijteTerNeuzen. BUR6ERLIJKE STAND. KLOKKETONEN PER DRAADLOOZE. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 12 Jan. 5 33 5.56 Zondag 18 6.19 6.44 Maandag 14 7.12 7 41 Dinsdag 15 n 8.12 8.47 Woensdag 16 9.24 9 57 Donderdag 17 10.33 11.04 Vrgdag 18 11.37 11.57 [e re- EEN LEEUWENTEMMER TE PARIJS OEWOND. In het Cirque Marcel te Parijs is Zater- dagavond een ernstig omgeluk gtebeurd. To en de Ieeuwendresseur de kooi binnen- ging, waarin zich de leeuwen bevonden, werd' hij onverhoeds door een leeuw aan- gevalien. Met gjoeiende ijzprem stangen konden de stalknechts het woedende dier tenslotte wegduwen maar de ongelukkige dresseur was reeds danig gewond. In ern- stigen toestand werd hij naar het Zieken- huis vervoerd. EEN AFQEDANKT SLAGSCH1P DR1JFT HULPELOOS OP ZEE ROND. Het slagschip „Louisiana'', dat in handen van sloopers was, drijft naar uit Norfolk wordt gemeld, hulpeloos met zeven man aan boord op zee rond. Het schip werd van Philadelphia naar Baltimore gesleept toen een storm opstak en het van de sleep- boot werd losgeslagen. Het zoeken heeft tot nu toe geen result/hat opgeleverd. DOOR WOLVEN VERSCHEURD. Ten gevolge van den zwaren sneeuwval en de hevige koude vertbonen ziich heele troepen wolven in de bewoonde streken in de bergen van joegoslavie. Nabij een berg- dorp is zelfs een vrouw, die naar huia terugkeerde, door een aantal van die die- ran overvallen en verscheurd. ROODE SNEEUW. Gedurende een zwaren sneeuwval te Halmsted in Zweden lioeft men opge- merkt, dat de viokken diep-rood gekleurd waren. Het onderzoek wees uit, dat deze kleur afkomstig was van milliarden kleine insecten, waarvan men eien aantal heeft verzameld voor wetenschappelijk onder zoek. MOTORSCHIP GESTRAND. Op de Tertinsplaat, op de Sleeswijksche kust, nabij Buessum is met Kerstmis een Hamburgsche motorschip gestrand, dat door de vorst sindsdjen geheel van de ge- meenschap met den vasten wal verstoken was. Op verzoek van de reederij van het schip heeft de maatschappij voor onder- zoekingen op luchtverkeersgebied een vliegtuig naar het schip gezonden om de aan boord gefoleven bemanning, die al ge- brek begon te krijgen, van feeftocht te voorzien. Hoewel het moieilijk bleek te landen, heeft het vliegtuig ziich loch van zijn taak weten te kwijten. NEW YORKSCH MILLIARDAIRS- KWARTIER. Het aloude milliardairskwarticr te New York is bezig zich te verplaatsen, schrijft de Etoile Beige. Ook deze Croiesussen zijn slachtoffers van den woningnood, in dien zin, dat de oprichters van bariken, hotels en bazars hun een moordende concurren- tie aandoen. Men w«et, dat de schaiirijke industrjekoningen in Amerika hun ver- blijf voon.ameiijk hebben aan Fifth Ave nue en omhggen'de straten. Welnu, sinds den wapi ns'tilstand is een aantal der hun toebehoorende groote perceelen overgegaan in handen van genoemde categorieen, die er hun bedrijven hebben ondergebracht. En dit verschijnsel doet zich steeds ster- ker voor. Thans is bekend geworden, dat het schit- terend paleis van wijien George Jay Gould, dat zijn geweldigen gevel heeft op den hoek van Fifth Avenue "en de 67e Straat, voor 800.000 dollar het eigendom is geworden van een armen stumper die luistert naar den naam van Harry Payne Whidney. De ze zal het gebouw tot woning inrichten voor zijn schoonmoeder, mevrouw Cor- ntlius Vanderbilt, bovendien wordt gezegd, dat de nieuwe bewoonster ha air eigep luxueus milliardairskasteel, op den hoek van di 57c straat, aan gcn'eraai Du Pont heeft verkocht, die het zal gaan afbreken om op het vrijkomend terrein een aller- modunst rejzjgershotel te la'fcn bouwen. Waarmee we maar wilfen zeggen, dat zelfs de plutocratie der Yanks nfet bestand is 'tegen de eischen van het moderne dage- lijksche handelsverkeer. Hun doode, zelf- tevreden rust heeft afgedaan, ze moetbn in het vervolg vegeteeren langs de noor- delijke grenzen der Amerikaansche metro polis, waar nieuwe buurten verrijzen, die weinig in trek zijn bij den heiligschennen- den handel der city. Maar de Verdrevenen kunnen zich troosten. Ieder zulk een op- schuivjng brengt hun millioenen extra in het laadje, want hun huizen zijn kolossaal gestegen in waarde. Zoodat tfr:n sliotrte niemand er bij verliest EEN DRONKEN AVIATEUR. In Amerika, het „droge'' Amerika aldus de Daily Chronicle'' stond dezer dagen voor de eerste maal een vliegenjer terecht wegens dronkenschap bij het uitoefenen van zijn functie. De man was zoo aan het manoeuvreeren, dat het de aandacht van de politic in Texas trok en zijn machine daalde in een uiterst onvaste vlucht in de buurt van San Antonio. In plaats van op normale wijze te lan den, maakte hij een reeks duikeljngen en plotselinge zwenkingen, waardoor hij ten slotte met groove kracht op den grond stortte. Wonder boven wonder werd noch hij, noch zijn medepassagier gewond. Toen de politic bij de machine kwam, om te zien wat er aan de hand was, had zij dadelijk gezien, dat de bestuurder dron- ken was, zoodat zij proces-verbaal tegen hem opmaakte. Bovendien bleek echtet, dat de piloot een voorraad alcohol!isch« dranken in de machine had verborgen. VIJF GENERAT1ES NOG IN LEVEN! Dezer dagen werd in Kinigsteignton in Engelamd een meisje geboren,' dat behalve haar beide carders, nog in leven heeft een paar harer grootouders, beide overgroot- moeders en over-overgrootimoeders. Dus zijn van deze faimiilie nog vij.f generates in leven. De moeder van het meisje is 28 jaar pud, de grootouders reap. 46 en 47, de beide overgrootmioeders resip. 69 en 71 en de over- ovengrootmoeders resp. 95 en 96 jaar. EEN WALRUS. De Londensche Diergaarde is kort ge- iedem een attracfie rijker geworden, nl. •en walrus. Vijftien jaar geleden koni men er ook zoo'n dier der Noordelijke zeeen bewortde- ren. De nieuwe walrujs* is 5 maajnden oud en uit Noorwegen naar Londen's Dieren- tuin gebracht. De meeste moeite had men met het voedea van( dit Zeldzamie dier. Zeer voorzichtig worden stukken walvisch- spek in zijn bek geschoven. Per dag v«r- slindt het dier 20 pond van, dit spek, zoo dat het met gemakkelijk is ten voldoende voorraad van dit spek voorhanden te heb ben. Men zoekt daarom druk naar een ander sooft voedsel, dat het walvischspek kan vervangen. HU1ZEN-NOOD IN AMERIKA. Blijkens de officieele statisticke gegevrns heeft men in de Vereanigde Staten c>p het oogenblik minstens 800.000 a 1.000.000 nieuwe huizen noodig. Het tekort aan wo- ningen is veroorzaakt door de duurte van de materialen en de hooge arbeidsloomen. Bridgeport (Conn.) is de eenjge Amerikaan sche groote stad, waar men geen gebrek heeft aan huizen en dat komt omdat daar na den oorlog ta] vap 'huizenJ door de regeering gebouwd, voor oorlogsdoelein- den, leeg zijn gekomqn. Mien zal thans trac'hten door vereenvoudigmg der h^i- zentypen en verlaging der loonien zoo spoedig mogelijk de noodige meuwe hui zen te bouwen. DE LAATSTE BIERPROEVER OVERLEDEN. In Engeland, het land waar de tradities zoo in eere worden gehou4'en, bestaan vele privileges, die uit de middel|eeuwen dateeren en waarvan de gerechtigden el- kaar automatisch opvolgen, of wel tel- kens opnieuw worden benoemd. Voor kort nog kon men' op het gebicd van den hertog van Northumberland diens ofticiee- len bierproever aan het werk zien. [>e man is dezer dagen gestorvqn 'dn men denkt, dat hij met zal worden opgevolgd. Zijn taak was: op geregelde en qngeregel- de tijden de verschillende bars en1 herber- gen binnengaan, er een pint bier vragen, die hem gratis mocgt worden verstr-ekt en deze versnapering consumeeren, ten ein- de na te gaan of het vocht van voldoen de sterkte en zuiverbeid van smaak was. Was dit niet het[ geval^ dani dienjde hij een aanklacht in tegen de verkoopers van den drank. Met Big Ben, de vermaarde torenklok van het parlementsgebouw in Westminster, is er voor het! eerst in zijn. geschfedems bij den overgang van het oude en het nieu we jaar iets heel bijzonders gaan,die ge- weest. De twaalf klokslagen die het oude jaar besloten en het nieuwe binnenleid- den, zijn ditinaal draadloosi in den ether verspreid, zoodat alle Engelschen die aan hun toestel luisterden, de gewichtige klok slagen *te Londen konden vernemen. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Verg'adering van Doniderdag 20 December 1922, des namiddags 2 uur. Vooizdtter de heer F. Blok, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. M. Oggel, M. W. Koster, A. E, C. Kruijsse, Ph. J. van Dixhoorn, J. Weijns, J. M. Baert, A. Th. 't Gilde, F. Die- leman, J. de Feijiter en P. de Feijter. Secretaris de heer J. L. J. Maris. Afwezig de heer Ed. van de Casteel. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gehedstformulier. Aan de oude komt: 1. Notulen. De notuilen der vergadering van 6 November 1.1. worden met algemeenie stemmen onveran- derd vastgesteld. 2. Mededeelingen en ingekointn stukken. a. De VOORZITTER merkt op dat de heer 't Glide vermoedelijk bij de stukken het ant- woord heeft gezien op zijn in de vorige ver gadering gestelde vraag, naar net aantal be- hanidelde armen-pataeniten door de verloskun- dige, ni. in 1921 aan 7, in 1922 aan 8 en tot nu toe in 1923 aan 2 vrouwen gratis hulp is ver- leend. De heer 't GILDE verklaart zich voldaan. b. Proces-verbaal van de door Burgemees ter en Wethouders op 11 December 1923 ten kamtore van den gemeente-ontvanger gehouden kasopneming, waarbij is gebleken, dat over het jaar 1923 was ontvangen f 135.413,18 en uit- gegeven 93.945,99, zoodat meer ontvangen dan uiitgegeven is f 41.467,19. Het restant van het goed slot der rekening over 1921 en van de voorloopig vastgestelde rekening over 1922 die nog niet in de loopende begrooting is gebracht bedraag' 34.913,51, zoodat in kas moest zijn 76.380,70, overeen- komende met de vertoonde gelden en gelds- waardige papieren. Aaingeniomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zealand, dd. 30 November 1923, berichten- de, dat zij hunne beslissing omtrent het inge- zonden raadsbesluit tot opheffing van den cur- sus voor vervolgonderwij s hebben verdaagd, fn afwaehting van het bericht van den hoofd- inspecteur van het lager onderwijs. De VOORZITTER deelt mede, dat l ierover reeds is gecorrespomdeerd en aan den hoofd- inspecteur de noodige toelichtingen zijn ge zonden. Aamgenomen voor kennisgeving. d. Het verslag van den correspondent der Arbeidsbemdddeldng over het eerste halfjaar 1923, luidende als volgt Zooals gewoohlijk, nam ook dit jaar in Ja- niuari de werkloosheid in omvang toe. Bij den landbouw blijven alleen de vaste arbeiders aan het werk. Ook is omstreeks dien tijd het per- soneel, dat trjdens de bietencampagne gewerkt heeft ontsdagen. Voor de bouwvakarbeiders heerscht groote slapte in de wintermaanden, en onder de fa- brieksarbeiders waren, blijkens het werkeloo- zenragister een beduidend aantal werkzoeken- den, zoodat, zoodra in Februari het gemeente- bestuur, door werken op de algemeene begraaf- p'aats, de werkverschaffing zelf ter hand nam, er weldra een 30-tal aan het werk gesteld kon den worden, welk getal gaandeweg aangroeide, zoodat de laatste wsken zelfs 76 a 80 personen aan het werk waren. Alieen voor werkelooze bouwvakarbeiders bleef toen te bemiddelen, van welke enkele in naburige gemeenten werk vonden, en waarvan er ook naar het buiten- land trokken. De aanbiedingen, die directeur en corresipon- denten geregeld van den rijksdienst der A. B. en W. V. te 's Gravenhage ontvingen, bevatten meestal aanvragen in verschillende vakken, of- schoon het tot dusver meest arbeiders in den landbouw en grondwerkers waren, die op deze aanbiedingen imigingen. Behalve naar Frank- rijk vertrokken ook eenige ongeschoolde ar beiders naar Belgie. Ondertusischen werd er van wage den rijks dienst voortdurend op gewezen, dat het gebruik maken van de offioieele arbeidsbemiddeling aan te raden is, om teleursteliling te voor- komen, te meer nog, omdat het meestal jeug- dige personen zijn, die naar het buitenland gaan. De stand der valuta maakt zulks voor hoofden van gezinnen te bezwaarlijk. Na het beeindigen van de gemeentelijke werkverschaffing trad er in April voor losse arbeiders nog een periode van werkloosheid in, mede tengevolge daarvan dat de seizoen- arbeid in den landbouw dit jaar pas laat kon worden aangevangen. In de maand Mei werd dit gaandeweg beter, terwijl er in de maand Juni geen werkloosheid meer te constateeren was, behioudeus enkele bouwvakarbeiders. Opgericht werd in Februari een afdeeling van Ned. R. K. Fabrieksarbeidersibond, terwijl de afdeeling Axel van de Ned. R. K. Bond van turn- en landarbeiders 9 Juni werd opgeheven. Door omderstaande vereenigingen werd steun verleend aan hare leden overeenkomstig het we l'k el o osh e id sb esl uit 1917: de Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond f 155,40; de Ned. Ver. van. Fabrieksarbeiders 1060,25; de Ned. R.K. Bond van tuin- en landarbeiders 212,20; de Vereeniging Zelfstndigheid te Axel 160,20; alzoo tot een gezamenlijk bedrag van f 3 588.05. De heer 't GILDE merkt naar aanleiding van dit verslag op, dat er geschreven staat, dat de werkieloosheid in Mei en Juni nihil was, terwijl er gedurende dien tijd in Axel nog een groep weikloos rondiiep. Hij meent, dat die verkeerde voorstelling voortkonrt uit de om- standigheid, dat de werkloozen nog niet vol doende inzien het nut om zich bij de arbeids bemiddeling aan te m^Jden, hetgeen toch voor hen de aangewezen weg is. in Ter Neuzen hoowle hij, dat, blijkens de uit Axel ontvangen rapporten daar geen werk loozen. meer waren, terwijl hij wist, dat er hier nog tientalLen rondliepen. Het is in het belang der werkliedem, onverschillig of ze al dan niet georganiseerd zijn, zich steeds te laten in- schrijven als ze werkloos zijn. De VOORZITTER stemt dit toe, de inrich- ting is er en er dient gebruik van gemaakt te worden. De heer DIELEMAN meent, dat het mindere gebruik, dat van de arbeidsbemiddeling ge maakt wordt is toe te schrijven aan plaatse- lijke gewoonten. Het is hier een landbouwende bevolking en als een boer werkvolk noodig heeft, vindt hij die vlugger des Zaterdags op de markt dan bij de arbeidsbemiddeling. Hij neemt de eerste de beste gelearenheid te baat. Tusschen den toestand alhier en te Ter Neu zen is een groot verschil. Spreker wil vol- strekt de inriehting niet afkeuren, maar meent, dat in een plaats als hier meer werklie.ien aan werk geraken zonder dan met behulp van de arbeiidsbeurs. Hat verslag wordt aangenomen voor kennis geving. e. Van de N. V. Auto-, Motor- en Rijwiel- handel v/h Mannaert-Geers te Ter Neuzen een dienstoegeling van een op 20 December 1923 te openen auto-omnibusdienst Ter Neuzen AxelAxelsdhe SassingWestdorpeSas van GentSelzaete. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een verzoek van W. Mieras, wonende aan de Koeistraat D 96, om hem vergunning te willen verleenen tot het leggen eener stoep voor zijne woning, ter lengte van ongeveer 11 M. en ter breeidte van 0,90 M. in cement- fegels. Burgemeester en Wethouders stellen over eenkomstig het advies van den gemeente- opzichter voor, het verzoek in te willigen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- besloten. 3. Benoemen van een lid der commissie in zake werkverschaffing. De VOORZITTER verzoelct de leden over te gaan tot bet benoemen van een lid der com missie van advies in zake werkverschaffing, ter vervangng in de vacature van den beer M. W. Koster, die uit de commissie is getreden, omdat hij deel maakt van het dagelijksch be- stuur der gemeente. Aanbevolen worden de heeren P. B. van Hoeve en J. de Putter. De heer 't GILDE vraagt, welke reden Bur gemeester en Wethouders hebben om af te wijken van het raadsbesluit van 13 Februari 1.1., dat de commissie zou bestaan uit 4 leden van den raad, 4 werkgevers en 4 werknemers. Bovendien meende hij, dat de commissie was ingesteld om te adviseeren in zake steanrege- ling, maar nu is ze al verdoopt ook. Als het zoo zat, dat er landbouwers aan worden toe- gevoegd, omdat deze in den winter volop werk geven,, zou hij er vrede mee kunnen hebben, maar nu dit niet het geval is, zal hij gaame het waarom van dit voorstel hooren. De VOORZITTER geeft te kennen, dat de gedragslijn p redes dezelfde is als op 13 Fe bruari 1923, er is alleen een vacature ontstaan door aftreden van den heer Koster, maar de commissie blijft geheel dezelfde. Burgemeester en Wethouders willen het besluit bandhaven. Spreker vermoedt evenwel, dat de heer't Gilde nog een andere vacature in de commissie op het oog heeft, die Burgemeester en Wethouders echter niet bereid zijn aan te vullen, tenzij de arbeidersvereeniging, die het ontslaggenomen hebbend lid afvaardigde, daartoe het verzoek doet en zelf iemand aanwijst. De betrokken af- gevaardigde heeft destijds ontslag genomen, onder mededeeling, dat hij daar niet op zijn plaats was. De heer 't GILDE is door dit antwoord niet voldaan; het blijft een vreemde manier van handelen, dat Burgemeester en Wethouders die zeggen tegenstanders te zijn van den klas- senstrijd, de commissie willen aianrvullen met werkgevers buiten den raad, terwijl toch nog niet is te niet gedaan het raadsbesluit, dat de commissie meet bestaan uit 4 raadsleden, 4 werkgevers en 4 werknemers. Misschien hebben ze er geen erg in gehad, maar volgens het raadsbesluit behoort in plaats van den heer Koster een raadslid benoemd te worden. De heer OGGEL geeft te kennen, dat dit alan zijn aandacht ontgaan is. De VOORZITTER erkent, na inzage van het raadsbesiuit, dat aan den inhoud niet voldoende aandacht is gewijd. Hij heeft er nu geen be- zwaar in de aanbeveling in te trekken en een andere op te maken, als de wethouders zich daarmede kunnen vereenigen. De heer VAN DIXHOORN had zich omtrent dat raadsbesluit een andere voorstelling ge maakt en meende, dat de commissie slechts een tijdelijk karakter had, en dat deze, zoodra zij een gedragslijn had aangewezen, hare taak aan Burgemeester en Wethouders zou over- geven. Hij gelooft, dat voor deze zaak geen bijzondere commissie noodig is, zij deed feite- lijk werk van Burgemeester en Wethouders, zonder vergoeding, terwijl hun salaris pas ver- hoogd was. De VOORZITTER: Dat is nu juist verlaagd. Burgemeester en Wethouders achten behoud der commissie gewenseht en stellen haar ad vies op hoogen prijs. De heer VAN DIXHOORN heeft het steeds beschonwd, dat een commissie benoem;.' werd, omdat de siteunregeling voor deze gemeente lets nieuws was en men ook de meening van de commissie wel eens wilde kennen. Spreker heeft er ook zitting in, maar kan wel ver- klaren, dat hij dit niet kan blijven doen, omdat hem daarvoor de tijd ontbreekt. Hij voelt zich verplicht, daarvoor te bedanken. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en wethouders een permanente com missie hebben bedoeld, en haar advies op hoogen prijs stellen. Hij verzoekt den heer Van Dixhoorn dan officieel kennis te geven van zijn bedanken. De heer 't GILDE oppert de vraag, of het niet beter was de geheele commissie te ont- hinden en een nieuwe te benoemen, daar de tgeniwoordige ook eenzijdig is samangesteld. Hij meent, dat die niet behoort te bestaan uit vertegenwoordigers van politieke partijen maar uit afgevaardigden van bestaande orgar.isaties. Er zijn hier 4 arbeiders-organisaties, die zich met werkloozensteun bezig houden, n.l. de ver eeniging „Zelfstandigheid", de Chr. Bouwvak arbeiders, de vereeniging van Fabrieksarbei ders en de R .K. land- en tudnarbeiders, die zouden afgevaardigden moeten kiezen, niet ratrimonium of de S. D. A. P. De VOORZITTER: Doet u dan het voorstel de commissie te ontibinden. De heer't GILDE doet dit, op grond van de veranderde omstandigheden. De heer OGGEL kan dit zoo opeens niet overzien, dat valt wat onverwacht op 't lijf. De VOORZITTER: Er behoort in deze ver gadering een beslissing te vallen, het is nu de tijd om er voor te werken, als we wachten tot een volgende vergadering zijn de menischen er niet mee gebaat. De heer WEIJNS .raagt, of de commissie nog wel overeenkomstig het raadsbesluit in orde te krijgen is eh vraagt, of dan de verplich- ting dat het raadsleden moeten zijn niet kan worden veranderd, daar er nu in den raad geen werkgevers, die in aanmerking kunnen komen, overschieten. De VOORZITTER maakt hem opmerkzaam, dat de raadsleden geen werkgever behooren te zijn. De heer OGGEL meent, dat de zaak toch eerst wel goed mag overwogen worden, want bij een verkeerd besluit zou 't kunnen voor- komen, dat er werk kwam en men nog zonder commissie zat. De heer KRUIJSSE wil wel verklaren, dat hij aanvankelijk ook dacht, dat de commissie maar tijdelijk was, en dat ze automatisch ont- foodeu was. Hij dacht dat de commissie toen gevormd was om uit de ellende te komen. De heer OGGEL: De bedoeling was, door het vormen eener commissie de zaak te di^nen, omdat men dan een groep personen kreeg, die van verschillende omstandigheden op de hoogte waren. Overgegaan wordt alsnu tot het benoemen van een lid der commissie uit den raad, in plaats van den heer Koster. Op uitnoodiging van den voorzitter vormen de heeren Van Dixhoorn en Weijns met hem het stembureau. Gekozen wordt de heer Weijns met P stem- men. Op den heer 't Gilde zijn 2 stemmen uitgebracht en 1 op de heeren J. de Feijter en P. de Feijter. Op de vraag van den Voorzitter antwoordt de heer WEIJNS, dat hij eens voor een jaar de benoeming zal aannemen. Thans wordt overgegaan tot de benoeming van een lid ter voorziening in de vacature ontstaande door het bedanken van den heer Van Dixhoorn. Uitgebracht worden op de heeren 't Gilde 4, Kruijsse 3, P. de Feijter 2, en 1 bianco. Bij tweede vrije stemming worden uitge bracht op de heeren 't Gilde 5, P. de Feijter 4 en J. de Feijter 1 stem. Bij herstemming wordt gekozen de heer P. de Feijter met 5 stemmen; de heer 't Gilde verkrijgt 3 stemmen. De heer P. DE FEIJTER verklaart de be noeming aan te nemen. (Zie verder het Eerste Blad). HOEK. Huwelijks-aangiften. 6 Dec. Louis Zegers, oud 28 j., jm. en Pietemella Donze, oud 30 Huwe-lijks-voltrekkingen. 18 Dec. Louis Ze gers, oud 28 j., jm. en Pieternella Donze, oud 30 j., jd. Geboorten. 1 Dec. Bemardus Pieter, z. van Thomas Lantsheer en v. Catharina van Wijck. 5 Dec. Anna, d. van Jacob Pijpelink en van Sara Kolijn. 10 Dec. Maatje, d. van Jacobus Verhelst en van Geertruida Pieternella den Hamer. 14 Dec. Janneke Janna. 6. van Jaco bus Cornells van Hermon en van Neeltje de Zeeuw. 27 Dec. Jan, z. van Abraham van Doe- zelaar en van Aaltje Cornelia Rinkhoud. Overlijden. 8 Dec. Jan Tholens, oud 75 j., echtg. van Janneke Pladdet. 13 Dec. Tanneke van Hoom, oud 71 j., echtg. van Jan de Bree. HULST. Huwelijks-aangiften. 4 Dec. Alphonsus Louisa Kindt, oud 32 j., jm. en Johanna Helena van der Klooster, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Dec. Alphonsus Louisa Kindt, oud 32 j., jm. en Johanna Helena van der Klooster, oud 33 j., jd. Geboorten. 1 Dec. Elza Sophia Maria, d, van Josephus X. Heirman en van Catharina Vermeulen. 4 Dec. Johannes Hendrikus, z. van Petrus de Bruijn en van Anna Pastijn. 18 Dec. Elvira, d. van Cornelius van de Lavoir en van Anna Maria Roskam. 24 Dec. Petrus Emma Joseph Alphons, z. van Frans Peter Josenh Rouleau en van Emma Naegels. 28 Dec. Petruis Augustinus, z. van Joseph Al- phonse Freijser en van Andree Irrna van Goeije. Overlijden. 16 Dec. Jacobus Johannes Heij- man, oud 86 j., weduwn. van Paulina van Es- broeck. 24 Dec. Johanna Maria Solleveld, oud 55 j., d. van Nicolaas en van Nathalia Thai- boom. 28 Dec. Hortene Pisce, oud 62 j., wed. van Eduardus van Kemseke. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 28 Dec. Jacobus de Klerk (van Axel), oud 25 j., jm. en Cornelia de Feijter, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Dec. Remigius Alphons Marie, z. van Camdllus Theophilus Lammens en van Bertha Maria Allefs. 10 Dec. Maria, d. van Franci9cus de Kind en van Anna T-eorda van Gassen. Dominicus Eduardus Maria, z. van Henri Elegeert en van Maria Mathilda Kouijzer. 14 Dec. Ivonne Leontina, d. van Josephus Goossens en van Clemence Emma- neel. 17 Dec. Adriene Maria Regina, d. van Jozef Janssens en van Elisabeth Marie van Pottelberghe. 24 Dec. Deldna Hortence Ma thilda, d. van Benedictus Baert en van Justina Maria Raes. 27 Dec. Carrie Cecilia, d. van Jacob van de Voorde en van Pharailda Louisa Bosschaert. Camillus, z. van Rene Alphonse David en van Leontina de Jonghe. 31 Dec. George Henri, z. van Oamillus Martens en van Romanie Elegeert. Overlijden. 5 Dec. Philomena Kegels, oud 75 j., echtg. van Benignus van der Sijpt. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 6 Dec. Gerardus Wil- lem Kollaard, oud 28 j., jm. en Froukje Hui- zinga, oud 28 j., jd. 20 Dec. CorneMs Schroe- vens, oud 22 j., jm. en Willemina Cornelia Hamelink, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Dec. Gerardus Willem Kollaard, oud 28 j., jm. en Froukje, Huizinga, oud 28 j., jd. Geboorten. 12 Dec. Abraham David, z. van Cornelis Abraham Leenhouts en van Pieter nella Koster. 14 Dec. Janna Engeltje, 4. van Michael Dees en van I'" ran poise van Vessem. 19 Dec. Jozias, z. van Francois Kolijn en van Adriana Goossen. 25 Dec. Tanneke, d. van Cornelis Donze en van Pieternella Faas. 26 INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEM. Bij hard werk. Hoe kun iemand zijn werk verrichten, als hij bij bukken of zich bewegen voortdurend last heeft van pijn? Hij inoet zich dan wel in acht nemen. Die hevige rugpijn kan ver oorzaakt worden door urinezuur, dat als ge- volg van zwakke nieren in het bloed achter- bleef en dan dient men op zijn hoede te zijn. Verwaarloozing van deze waarschuwing lijdt vaak tot nier- en biaasontsteking, waterzucht, nierzand, rheumatiek, nier- of blaassteen, en opstopping van de urine. Een verstandig menseh zal trachten dit te voorkomen en het valt niet moeilijk. Leef een- voudig, vermijd overwerking, zorgen, laat naar bed gaan en alcohol, en houdt zoodoende het overtollige urinezuur uit uw gestel. Laat Foster's Rugpijn N'eren Pillen u helpen, als gij een geneesmiddel noodig hebt. Zij werken rechtstreeks op de nieren en blaas, en verdrij- ven de stoomisverschijnselen uit deze organen. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de Firma A. van OverbeekeLeunis a f 1.75 per doos. 24 Dec. Maatje Janneke, d. van Arie Johannes Faas en van Jacoba Corstanje. 28 Dec. Olga Sulma Maria, d, van Eugenius Franciscus de Moor en van Catharina Louisa Mel. Overlijden. 23 Dec. Pieter Hamelink, oud 92 j., weduwn. van Anthonina Bakker. SCHEEPVAARTBEWEGING. 5 Januari. Noorsch s.s. Rijgja, 10003 M3., cokes, van Newcastle voor Gent. Fransch s.s. Circe, 3557 M3., ledig van Hartlepool voor Gent. Fransch s.s. St. Enogat, 6353 M3., steen- kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Mistley, 1370 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Tolsta, 4492 M3., kolen van Dunstone voor Gent. Eng. s.s. Lancaster Castle, 15920 M3. ge- mengd, van Londen voor Gent. Ned. s.s. St. Jansland, 6239 M3., kolen, van Newcastle voor Sluiskil. Eng. s.s. Carperby, 3557 M3., ledig. van Sas van Gent naar Barry. Fransch s.s. Lopeyrode, 8291 M3., ledig, dig, van Gent naar Cardiff. Belg. s.s. Sierra Grande, 6568 M3., le dig, van Gent naar Lejth. Duitsch s.s. Buckau,, 1288 M3., phos- phaat, van Gent naar Christiania. Eng. s.s. Landport, 1708 M3., ledig. van Gent naar Goole. Fransch s.s. Capitaine Luigi, 8987 M3., ledig .van Ter Neuzen naar Newcastle. Noorsch s.s. Karme, 3128 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. York, 3202 M3stukgoed. van Gent naar Hull. 6 Januari. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed, goed, van Gent naar Goole. Ned. s.s. Johanna, 5882 M3., kolen, van Dunston voor Sluiskil. Eng. s.s. Mungret, 1457 M3., phosphaat, van Gent naar Lemmerick. Fransch s.s. Raymond Poincare, 5589 M3., kolen, van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. Simonsiide, 2334 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Ptarmigan, 1412 M3., wol van Londen voor Gent. Fraillsch s.s. Bolbec, 3013 M3., ledig, van Rouaan voor Gent. Eng. s.s. Fair Head, 3093 M3., gemengd, van Dublin voor Gent. Eng. s.s. Chrichtoun, 3184 M3., stuk goed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Hunterfield, 4114 M3., stuk goed, van Gent naar Grangemouth. Eng. s.s. Calder, 2005 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Bracdale, 1148 M3., ijzer van Gent naar Immingham. Eng. s.s. Th. Woodhorpe, 1199 M3., kolen, van Yarmouth voor Ter Neuzjeru Eng. s.s. Lichtfoot, 5361 M3., kiolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Cormorant, 4993 M3., gemengd, van Gent naar Amsterdam. NcJ.orsch s.s. Kulj 3547 M3V ledig. van Gent naar Wadsworth. Eng. s.s. Raitwaite, 8562 M3., ledig van Gent naar Rotterdam. Belg. s.s. Nadine, 561 M3., ledig. van Ostende voor Gent. Eng. s.s. Pensylvanie, 16638 M3., phos phaat, van Tampa voor Gent. 7 Januari. Eng. s.s. Madame Dorette, 2248 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3., kolen, van Richborough voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3.,. stuk goed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Creek Fisher, 2067 M3., kolen, van Swansea voor Gent. Eng. s.s. Parkiands, 3800 M3., cokes, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Therese, 3677 M3 kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Kilcloker, 1897 M3., ledig, van Londen voor Gent. Belg. s.s. Isabelle, 1044 M3., pijpaarde, van Fowey voor Gent. Deenpch s.s. Berlin, 6189 M3., lecilg van Gent naar Grangemouth. Ned. s.s. St. Jansland, 6239 M3., ledig; van Sluiskil naar Newcastle. Langs de Westsluis werden 7 binnen- vaartuigen op- en 8 afgeschut; langs de Middensluis 12 op- en 2 lafgeschut en langs de Oostsluis 21 op- en 34 afgeschut. H H V K

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 7