8URGERLIJKE STAND. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. i wm VEROIFTIQE VISCH. ®nder vergiftige visch wordt hier niet verstaan versche of gecondenseerde visch di« bcsrnet is met ziektekiemen, maar visch di« als natuurlijk afw ermidde! vergiftige stoffen te harer beschikking heeft. Over hot algemeen is over dit onderwerp nog welnig bekend, zegt de N. R. Crt. Dr. Muir Evansi ti-eeft vele iaren aan een onderzoek op dit gebied gewijd en onlamgs weer eens een1 voordracht over dit onderwerp voor de Royal Society te Londen gehouden. Zijn laatste onderzoe- kingen en deze voordracht waren grooten- deel9 gewijd aan de vcrgiften van Tra- chinus draco (pietermansoort) en acan- thias vulgaris (hondshaai? spini dogfish). Hot pietermangift cefcnt een neurotoxii- sche en haemolytischie working uit, de laatste is het belangrijkste. De pijn, die visschers voelen wanneer ze door een pie- terman geprikt worden, is hevjg brandend en kan buitengewoon sterk zijn. Indien de prjk niet behandeld wordt, kan zij meer- dere uren tot een dag! duren. Pieterm a n- prikken komen onder visschers veelvuldig voor. De beste behandelingswijze, zoo vond dr. Evans, is met behulp van een spuitje een weinig van een( 5 percents op- lossing van kaliumpermangan'aat in het steekkanaal te spuiten. De pijn wordt dan onmiddellijk verlicht en ontsteking of gangreen treedt dan nooit meep op. Dr. Evans pleit er voor, dat de verbandkisten aan boord van visschersvaartuigen toege- rust zullen zijn met zoo'n spuitje en am- pullen sterieie kaliumpermanganaatoplos- sing. ZELDZAME ONTSNAPP1NO. I Uit Oxted (Engeland) wordt een wel zeldzame ontsnapjping van een inbreker gemeld. Een patrouilleerend rijwiilagent hoorde des morgens tegen ongeveer 8 uur lawaai aan den achterkant vai> een rij- wiehzaak. De man reed orrn en zag juist een reeds bejaarden man met een bijna een meter langen koevoet naar den spoor- dijk rennen. De poiitieman reed den vluch- teling na, die boven op den spoocdijk gekomen, tweemaal zijn revolver op den agent afvuurde. Deze zette echjer de ver- volging voort en wist den dief op de spoorwegrails te grijpen. Daar ontstond een hevig gevecht, waarbij de agent van zijn gummistok gebruik maakte. Ora aan den greep van den poiitieman te ontkomen bukte de dief een keer, doch on tying tje- gelijkertijd, meer bij ongeluk, zulk een stevigen klap met den gummistok tegen het hoofd, dat de inbreker bewusteloos neervfel. De politjeagent, ziende dat de man uit een hoofdwonde bloedde, legde een eerste verband, maar deed den dief tevens de handboeien aan voor het geval hij weer bij zou komen. De agent blies op zijn fluitje, doch toen geen hulp kwam, rende hij naar een honderd meter afgele- gen politiepost. Binnen enkele minuten was de kranige agent met enkele andere collega's ter plaatlse, maar de inbreker wasverdwenen. De eenige sporen waren een plas bloed en de revolver. Onmiddel- Hjk werd de omtrek afgezocht, doch de man met de handboeien was,' in de mis- tige morgennevelen verdwenen. PINKTERTON, DE DETECTIVE, OVERLEDEN. Te Los Angeles, de filmstad, is William Allan Pinkterton overteden, hoofd van het beroemde detectivebureau van dien naam. Zijn vader was de bekende Allan Pinkter- ton, diie uit Glasgow naar Canada emigreer- de, om later in Amerika memigen negerslaaf te help en ontsmappen. Allan Pimkterton verwierf al spoedig ver- maardheid in het opsporen van valsche munters en paardendieven. Toen werden treindieven zijn specialiteit en eens kwam hij achter een moordcomplot tegen presi dent Lincoln. De burgeroorlog brak uit en aan het hoofd van het departement van ,,geheime diensten" werd Pinkterton ge- plaatst. Naderhand bleef men steeds zijn diensten inroepen bij internationale pro- blemen. In 1846 werd de thans overleden zoon geboren te Dundee in Illinois. Zijn vader lid hem dienen op die, Potomac en zettle hem later in een detectivebureau te Chi cago. V i De oude Allan Pinkterton stierf in 1884 an zoom William nam Wrst-Amerika voor zijn rekening, terwijl de jongere broer Ro bert het Oosten kreeg. Zij lieten zich per dag en nooit per resultaat betalen; hun personeel genoot een vast en groot salaris en mocht geen dou- seurtjes aannemen; en huwelijkskwesties wezen zij altijd af. En zoo werd de naam Pinkterton groot. 218. 5085 opcenten op de hoofdsom der persomeele belasting. 20.500. 217. Uitkeering van het rijk wegens 30 op centen op de hoofdsom der dividend- en tan- tiemebelasting, krachtens art. 1 der wet van 26 Juli 1918 Staatsblad no. 502). f 300. Opcenten op de vermogensbelasting. De heer HAMELINK merkt op, dat hij een voorstel heeft aangekondigd tot het heffen van opcenten op de vermogensbelasting. De VOOIiZITTER verzoekt hem, wegens het gevorderd uur, dit punt tot later to# willen aanhouden. Het kan dan op de agenda der volgende vergadering geplaatst worden. De heer HAMELINK neemt daarmede ge- noegen. 218. Belasting naar het inkomen. 145.543,o0. 219. Belasting op de honden. f 1800. De heer COLSEN is van meening, dat de laatste wijziging van de verordening tot hef- fing der honderibelasting een fout is geweest, daar zij een aanzieniijke toenemmg van het aantal honden tengevolge heeft gehad. Ppreker heeft ook aan die verandering geholpen, maar zou die nu weer terug willen nemen en 't oude tarief herstellen. In Sluiskil is het er al bij- zonder erg mee. Er loopen er daar soms 60 bij elkaar. In de 22 woningen der woningbouw- vereeniging hebben de huurders 19 honden. En inidien de verschillende menschen die honden houden er nu maar voor zorgden, dat die hon den den kost kregen De mededeehngen van den heer Colsen geven aanleiding tot algemeene hilariteit, het- geen den heer COLSEN doet zeggen, dat hij er niet verder op door gaat. De VOORZITTER verzoekt hem, dat ook maar te willen bewaren voor im den loop van het jaar. De heer COLSEN wil dat wel doen; hij geeft te kdnnen, dat hij de zonder geleide losloopen- de honden allemaal zou willen laten oppakken. Het is te erg, er zijn menschen die er wel vier houden. De heer SCHEELE: Dat is een gevolg van het aangenomen voorstel; hij zou ook weer terugwillen naar het oude, en vooral op de groote honden een hooge belasting zetten, dan geraken we er misschien wat kwijt. De heer DE MEIJER is het hiermede voor een groot deel eens. 220. Opbrengst van het vergunningsrecht wegens verkoop van sterken drank in het klein. 1437,50. De heer COLSEN vraagt, of dit ieder jaar geschat wordt. Er hebben verschiLlende her- bergiers geklaagd, dat ze verhoogd waren. De VOORZITTER deelt mede, dat het vorig jaar een herschatting heeft plaats gehad en burgemeester en wethouders meenden, enkele cafe's met 12,50 of f 25 te moeten verhoogen. De geheele verhooging beloopt f 250. Hoofdstuk XIV. Kasvoorzieningen. Uitgaven: 225. Voorschotten ten behoeve van het rijk wegens betalingen van allerlei aard. f 100. Inkomsten 223. Teruggave van het rijk wegens bij voorschot gedane betalingen van allerlei aard. f 100. Hoofdstuk XV. Overige inkomsten en uit gaven. Uitgaven: 226. Gedingen en rechtskundig onderzoek. f 50. 227. tairen. 228. coupons van inkwartiering van mili- Vergadering van 16 November 1923, des namdddags 7 uur. Tegenwoordig alle leden. (14. Slot). U i t g av en 206. Kosten ter zake van den ijk en herijk der maten en gewichten. Memorie. 207. Subsddien voor openbare middelen van vervoer. 1610. 208. Subsidie aan werkloozenkassen. 8000. 209. Kosten van de districtsarbeidsbeurs en van de intercommunale arbeidsbemiddeling. j 3000. De VOORZITTER vraagt hierbij machtiging am de jaarwedde van den tijdelijken klerk bij de gemeentelijke arbeidsbemiddeling te ver hoogen tot 500. 210. Kosten ter zake van verzekering, pen- sionneering, enz. van ambtenaren en beambten (zie hoofdstuk II, volgnummers 33). 306,12%. Inkomsten 204. Bijdrage van het rijk in de belooning van den correspondent der ahbeadsbemiddeling f 1200. Hoofdstuk XII. Belastingen. Uitgaven: 214. Kosten van toezicht op en invordering van plaatselijke belastingen. 100. 215. Teruggave van belasting. f 200. 216. Uitkeering aan het rijk van het aan- deel in de kwade posten, wegens de directe belastingen (wet van 16 Jund 1915, Staatsblad no. 267). f 10.000. 221. Belooning der schatters en herschat- ters van de huurwaarden der localiteitenwaar voor vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein is verleend. 40. Inkomsten 211. 80 opcenten op de hoofdsom der be lasting op de gebouwde eigendommen. f 10.500 212! 20 opcenten op de hoofdsom der be lasting op de ongebouwde eigendommen, f 1550. Kosten 20. Renten van bij voorschot betaalde en uitgelote obligaties door Julius Oppenheims Bank. 25. 229. Toelage aan de Ver. van Burgemees- ters en Secretarissen. f 11. Inkomsten 224. Overige inkomsten niet onder een der vorige hoofdstukken begrepen. f 1000. Hoofdstuk XVI. Onvoorziene uitgaven. 230. Onvoorziene uitgaven. f 3000. KAPITAALDIEN ST. Hoofdstuk I. Vroegere diensten. Inkomsten 231. Vermoedelijke batige sloten (of ge- deelte daarvan) van den kapitaaldienst van het dienstjaar 1922. f 26.373,44. Hoofdstuk VII. Eigendommen niet voor den openbaren dienst bestemd. Uitgaven: 234. Aankoop van rentegevend goed. f 61.373,44. Inkomsten 232. Batig slot overgebracht van hoofd stuk I. 26.373,44. 233. Geldleening overgebracht van hoofd stuk XVI. 35.000. Hoofdstuk XVI. Geldleening. Inkomsten 235. Geldleening. 35.000. De VOORZITTER vraagt of thans iemand nog het woord verlangt, naar aanleiding van de begrootdng. Toepassing Zondagswet, De heer NOLSON wenscht nog een paar opmerkingen te maken. Hij wenscht te consta- teeren, dat door den heer De Jager met be- trekking tot de benoeming van wethouders is gezegd, dat met betrekking tot de toepassing der Zondagswet geen beloften waren gedaan of afspraken gemaakt, en dat de heer Colsen beweert, dat dit wel het geval is. Hij gaat daar niet verder op in, hij constateert alleen dat Voorts zou hij nog gaame van de wethouders een duidelijk antwoord ontyangen op een vraag, die hij reeds herhaaldelijk gesteld heeft: of de winkeliers en de cafehouders in het ver- volg des Zondags nog resp. de deuren dicht en de gordijnen gezakt moeten houden. De he«r DE JAGER geeft te kennen, van meening te zijn, dat hij daarop geen antwoord behoeft te geven, dat behoort tot de competen- tie van het hoofd der politie. De VOORZITTER deelt mede, dat de ge- wijzigde gedragslijn met betrekking tot de toepasing der Zondagswet een gevolg was van een door de wethouders gedaan verzoek. Dat verzoek is weer ingetrokken, zoodat de toe stand van voor September hersteld wordt. De heer NOLSON dankt voor dit duidelijk anitwoord, dat hem genoegen doet, Hij vindt het beter, dan, zooals de heer De Jager deed, zich achter den inspecteur van politie te ver- schuilen. De heer DE JAGER, houdt er zich aan, dat het een zaak is van het hoofd van de politie. De advertentie van de „Vrijheidsbond De heer GEELHOEDT herinnert, dat de heer Scheele bij de algemeene beschouwingen de „Vrijheidsbond'naar aanleiding eener door het bestuur in de Ter Neuzensche Courant geplaatste advertentie heeft beschuldigd, dat zij dwang zou willen uitoefenen op personen die het niet met haar eens zijn, door het pu- bliek aan te raden den winkel van den neer r. Kaan te boycotten. Spreker was op dat oogenblik niet gedocumenteerd, doch vraagt den voorziitter verlof, den heer Scheele de be- wuste courant te mogen overhandigen on deze uit te noodigen eens aa.n te tooneu, waaiuit van die aansporing tot boycot blijkt. De heer SCHEELE'leest: „Uit het resultaat van de stemming blijkt, op welke wijze door de actie van den heer P. Kaan c.s. schade be- rokkend is aan de vnjzinnige gedachte in ler Neuzen De Vrijzinnig-Democratisclie Bond wist, door den uitslag van de Statenverk'ezing, dat voor hem geen kans op een raadszetel be- stond Wij hebben ten ol-ervloede gewaar- schuwd. Ware het te doen geweest om steun der vrijziiimige beginselen en niet om persoon Hike glorie, dan ware het plicht geweest an ders te werken. Nu is onnoodig een zetel van jO— naa." rechts overgegaan. Vrijzinnige kiezers en kiezeresser. mogen deze handalwijze der Vrijz.-Dam. in Ter Neu zen wel anthouden. Het is een trap aan de vrijzinmgen gegeven, door vrijzinnigeii. Het Bestuur Uer Lib. Kiesver. ,,De Vrijheid". Hij vervolgt: Ja, mijnlieer de voorzitter, men kan hieruit lezen, dat het bestuur de kiezers waarschuwt, om in de toekomst op te passen, dat moet erkend worden, maar de alge meene opinio van het publiek was toch een andere. Indien het bestuur alleen bedoelt te zeggen: onthoudt toch de thans ontvangen les, dan zit er niets kwaads in. De burgerij dacht er echter anders over en de heer Kaan ervaart er toch de gevolgen van. De heer GEELHOEDT: Het is onis niet on- bekend, dat de betrokken leider der Vrijzinnig- Democraten in persoonlijke gesprekken het heeft doen voorkomen, alsof van onze zijde invloed werd uitgeoefend zijn winkel te mijden. De heer Scheele zal het zeker wel als waar- heid willen aanvaarden indien ik hier openi ijk verklaar, dat daaraaan door het bestuur der kiesvereeniging nimmer is gedacht, veel min der uitvoering gegeven. Misschien heeft de heer Scheele echter ook eerst iets van die per soonlijke mededeelingen gehoord, en in dat ver band de advertentie gelezen, die alleen *"en doel had: 1°. te constateeren het gevolg van ;!e ver- kiezkigstaktiek der vrijzdnnig-democraien; 2°. er aan te herinneren, dat hiervoer voor- af door ons was gewaarschuwd; 3°. hierop met nadruk de aandacht der kiezers te vestigen en hen te waarschuwen voor het vervolg, door de thans ondervonden les te onthouden. Ik verwacht van den heer Scheele, dat hij thans ridderlijk verklaren zal, zich te hebben vergist. De heer Scheele: Als de bedoeling deze is, had het wellicht iets duidelijker kunnen worden gezegd, maar nu het zoo duidelijk gezegd wordt, welnu, mijnheer de voorzitter, dan trek ik mijn woorden in. De heer GEELHOEDT: Ik kan hieraan nog toevoegen, dat, indien ook in de toekomst de Vrijz.-Democraten zouden voortgaan met op deze wijze afbreuk te doen aan het vrijzinnig element in deze gemeente, de leiders van den Vrijheidsbond dit zouden betreuren, doch er nimmer aan zouden denken daartegen anders dan door zedelijke overtuiging, stelling te nemen. De heer NOLSON wijst er op, dat de adver tentie ook tot „kiezeressen" sprak en dat het toch te mal zou zijn, om die aan te raden een sigarenwinkel te boycotten. De begrooting wordt alsnu met llgemeene stemmen vastgesteld op een eindojfer van f 419.199,14, met een post voor oiwoorziene uitgaven van 6000. De hoofdelijke omslag is genamd op 151.732,45 (voor den loopenden dienst is ge raamd 167.339,72% In de vaststelling der begrooting is begrepen de vaststelling der volgende begrootrnjen: a. der commissie tot wering van schoolver- zuim te Ter Neuzen, kom, op een eiiidcijfer van 377,36%; b. die der commissie tot wering van school- verzuim te Sluiskil op een eindcijfer van f 165; c. der gemeentelijke brandweer op een eindcijfer van 1000; terwjjl in de vaststelling der begrooting ook begrepen is de goedkeuring van het voorstel van burgemeester en wethouders tot het aan- gaan eener geldleening van 35.000, tot aan koop van rentegevende stukken, in verbaad met vroeger verkochte gemeente-eigendom- men, en een besluit tot het verleenen eener subsidie ad 5 's jaars aan de Zeeuwsch-Vlaamache Politiehondendresseervereeniging. 12. Omvraag. a. De heer HAMELINK verklaart nietvol- daan te zijn over het antwoord van burgenees- ter en wethouders op zijn vraag, of doo' het gemeentebestuur maatregelen zijn getoffen tot voorkoming der uitbreiding van besnette- lijke ziekte. Wegens het vergevorderd nu', zal hij daar thans niet verder op ingaan. b. De heer HAMELINK informeert, of de verkoop van schoolbanken, die onlangi van wege het bestuur der bijzondere schiol te Driewegen heeft plaats gehad ook nogvoor- deel kan opleveren, aangezien de gemeate de kosten der vemieuwing heeft moeten litalen. De VOORZITTER zal hiemaar een onder zoek instellen. c. De heer COLSEN heeft vemonin, dat wordt beweerd, dat na het raadsbesflit tot overgeven van school B aan de vereniging voor Christelijk Volksonderwijs van geneente- wege de beste banken daaruit zijn gelsald, en dat dit oorzaak is, dat ze terstonc moeten komen met een aanvraag om beschikhar stel- len van gelden voor nieuwe banken. Fj vraagt wat hiervan waar is. De VOORZITTER deelt mede, dt na de nieuwe organisatie der scholen met lei jl. uit school B enkele banken zijn gehaald die men in school A noodig had, omdat men r door de overplaatsing van leerlingen school B te kort had. Verder zijn er geen banken neer uitge- haald. De door den heer Colsen bedolde mede- deeling kan dus worden tegengesppken. Het is besiist on waar. De heer COLSEN beklaagt zic! dan over een dergelijke methode, die er alien op be- rekend is, om de raadsleden op t< zetten om voor te stemmen. De VOORZITTER sluit de vergldering. Anna Tan Kruijssen. 10 Nov. Josephina Marie, d van Petrus Johannes Malefason en van Rosalia Apo Ionia de Potter. 13 Nov. Gustaaf Ferdinand Antoin, z. van Fredericus Josephus Justinus Wauters en van Mathilde Benedicta Justine Marie Meliauden. 17 Nov. Eulalie Alice Fernand Ghislain, d. van Florent Prudent de Meurichv en van Maria Dominica Theo dora Pieck. 26 Nov. Bernardus Johannes Petrus, z. van Antonius Ernestus Langenhorst en van Elisa beth Emma Lagarde. ©verlijden. 1 N»v. Pieter de Smit, oud 82 j., weduwn. van Agatha de Rooij. 5 Nov. Joseph Cor nells Vermeersen, oud 16 j z. van Johannes Thomas en van Maria Ludovica van Overmeeren. 8 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het Manuel, gesl. van Josephus Johannes Claerhoudt en van Maria Magdalena Maeijens. 9 Nov. Levina Taalman, oud 70 j., wed. van Johannes Josephus de Rijcke. 10 Nov. Maria Magdalena Maeijens, oud 21 j., eehtg van Josephus Johannes Claerhoudt. 19 Nov. Maria Sophia de Zaegher, oud 32 j., echtg. van Theophilus etrus De Windt, 20 Nov. Hector Hypolitus Ver- willigen, oud 9 m., z. van Charles Louis en van Al- phonsius Seraphina Eugenia Duvuree. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 8 Nov. 1923. Herma- nus Hubertus Cox, oud 31 j., jm. en Martha Maria Kindt, oud 30 j., jd. 9 Nov. Leon Ludo- vicus Poppe, oud 25 j., jm. en Maria Johanna Steyaert, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Nov. Adriaan Marinus den Hollander, oud 27 j., jm. en Pau lina Cornelia Willemsen, oud 19 j., jd. 28 Nov. Hermanus Hubertus Cox, oud 31 j., jm. en Martha Maria Kindt, oud 30 j., jd. Leon Lu- dovicus Poppe, oud 25 j., jm. en Maria Johan na Amelia Steyaert, oud 22 j., jd. Geboorten. 4 Nov. Angela, d. van Petrus van Damme en van Leonie de Smit. 13 Nov. Agnes Maria, d. van Johannes de Smit en van Martha Petronella Picavet. 30 Nov. Josephus, z. van Petrus Franciscus Roelands en van Eu- lalia Pietemella Segers. Overiijden. 23 Nov. Seraphinps van Immer- seel, oud 63 j., echtg. van Anna Maria van Girnst. 28 Nov. Apolonia Boudewijn, oud 62 j., echtg. van Dominicus van den Berghen. HONTENISSE. Huiwelijks-aangiften. 8 Nov. Johannes Al- phonsus Kouijzer, oud 22 j., jm. en Maria Apo lonia de Backer, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Nov. Johannes Alphonsus Kouijzer, oud 22 j., jm. en Maria Apolonia de Backer, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 Nov. Angela Maria, d. van Josephus van den Brande en van Elisabeth Neve. 4 Nov. Elsa Amelia, d. van Petrus Jo hannes Warrens en van Apolonia van Remor- tel. 7 Nov. Petrus Ludovicus Alouisius, z. van Petrus Aloijsius Broekaart en van Irma Vir ginia van Eerdenburg. 10 Nov. Helena Maria, d. van Constantdnus de Koning en van Anna Maria Hemelaar. 13 Nov. Louiza Maria, d. van Jacobus vani der Poel en van Paulina Heij. Gustaaf Marie, z. van Camile Augustinus de Roeck en van lrma Marie van Looij. 15 Nov. Rene Petrus, z. van Petrus Mattheus Fruijtier en van Maria Johanna van Dorsselaer. 19 Nov. Robert, z. van Jan Francies Kouijzer en van Maria Rosalia d'Hont. 29 Nov. Anthoon, z. van Eduard Alouisius Seraphinus Maas en van Catharina de Booij. Maria Mathilda, d. van Johannes Franciscus Baart en van Mathilda Maria Bogaart. Overiijden. 8 Nov. Petrus Ludovicus Aloui sius Broekaart, oud 1 d., z. van Petrws Aloij sius en van Irma Virginia van Eerdenburg. 11 Nov. Willem van der Vliet, oud 7 m. z. van Daniel Marinus en van Jannetje Bamat (van Rotterdam). 18 Nov. Pieter van Damme, oud 87 j., weduwn. van Christina Pardon. SINT JANSTEEN. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Nov. van de Velde, oud 23 j., jm. Vonck, oud 22 j., jd. Geboorten. 5 Nov. Cecilia Maria, d. van Willem Benedictus Marie Blommaert en van Elisabeth Maria IJsebaert. 9 Nov. Rochus Donatus, z. van Eugenius Heijmans en van Anna Maria van Dorsselaer. 12 Nov. Augus tus Franciscus, z. van AJphonsius Aerts en van Coleta Josephina Wijnacker. Petrus, z. van Rene Josephus Verheijden en van Anna Maria de Bot. 15 Nov. Elza Francisca Nathalia, d. van Johannes Maas en van Emma Mathilda de Kraker. Overiijden. 17 Nov. Milanie van Laer, oud 57 j., echtg. van Eduardus Livinus Boussen. 21 Nov. Hector Hijpolitus Verwilligen, oud 9 m., z. van Charles Louis en van Alphonsine Seraphina Eugenia Duvivier. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 3 Nov. Ernest Albert Theophile Vermandel (van Moerbeke), oud 34 j., jm. en Idalie Marie Virgenie Baert, oud 27 j., jd. 9 Nov. Henricus Aloysdus Suij, oud 45 j., weduwn. en Maria Josephina Spiessens, oud 47 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Nov. Henricus Aloijsius Suij, oud 45 j., weduwn. en Maria Josephina Spiessens, oud 47 j., jd. 30 Nov. Ernest Albert Theophile Vermandel, oud 34 j., jm. en Idalie Marie Virginie Baert, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Nov. Joseph Joannes, z. van Josephina Maria Vermeulen. 8 Nov. Maria Antonia Louisa, d. van Jozef van Hove (overl.) en van Josephina Maria Waumans. 19 Nov. Elza Valerina Camilla, d. van Franciscus Jans- sens en van Mathilde Cerpentier. 20 Nov. Martha Fredolina, d. van Bernardus Antonius Ceelaert en van Augusta Maria Verschuuren. 23 Nov. Gerard Theop'hiel, z. van August van de Vloet en van Clemence de Vos. Overiijden. 2 Nov. Catharina Dekker, oud 61 j., echtg. van Comelis de Feijter. 3 Nov. Helena Barbara Raes, oud 20 j., d. van Theo phile Raes en van Maria Sidonie Annee. 16 Nov. Louise Barm, oud 88 j., w«d. van Se raphinus de Caluw 26 Nov. Angel us van Gremberghe, oud 80 j., echtg. van Aigelina de Winne. ZUIDDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Nov. -If red Theodoras Hemelsoet, oud 28 j., jm. en Eiuna Wijngaerd, oud 28 j., jd. 22 Nov. Honoius Slabbaert, oud 26 j., jm. en Rufme Maie Moerdijk, oud 22 j., jd. oud 83 ZAAMSLAG. Huwelijks-Aangiften. 1 Nov. Willem Kik (van Zuiddorpe), oud 27 j., im. en Mara Meijer, oud 20 jd. 8 Nov. Willem'' Kiemens (*n Axel), oud 39 j., weduwn. en Franeoise Verpoorie, oud40j.,jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 15 Nov. Willem Kik (van Zuiddorpe), oud 27 j., jm. ei Maria Meijer, oud 23 j., jd. 23 Nov. Willem Rie»ens (van Axel), oud 39 j.. weduwn. en Franeoise Verpooite, oud (jL'boorten. 4 Nov. Miehiel .loos:, zvan Adriaan de Pooter en van Maria Hamelink. f Nov. Johanna Maria, d. van Martinus Verhelst m van Mana de Footer 8 Nov. Maria, d. van Jin de Pooter en van Catharina Hamelink. 18 Nov. Cornelia, d. van Jacobus van Alten en van Cornells den Hamer. Overiijden. 31 Oct. Neeltje (fossen, oud 68 j echtg. van Jacobus Hamelink. 2U Nov. Jacobus Witte, oud 5 m., z. van Pieter en van Franyoisede Feijter. 29 Nov. Jacobus de Putter, weduwn. van Catharina de Regt. HULST. Huwelijks-Aangiften. 2 Nov. Frans RiskA, oud 25 j., jm. en Christina Baart, oud 22 j., jd. 5 Nov. Petrus Hendrikus Vuister, oud 24 j., jm;®" Josepha Cornelia van de Walle. oud 23 j., jd. 10 Nov. Cor nells Schouwaert, oud 26j., jm. en Romania Jeannette Marie Cattoir, oud 23 j., jd. Huwelijks-Vol trek king, 7 Nov. Ernest Herwegh, oud 20 j., jm. en Philomena Paulina Cornells Haulez, oud 18 j jd. 20 Nov. Frans Riske, oud 25 jj, jm. en Christina Baart. oud 23 j., jd. 21 Nov. Iran- ciscus Johannes Tieleman, oud 26 jm. en^ ari Josephina Storms, oud 20 j jd- -1 Nov. ,i )ei us Emmanuel Frans Voet, oud 23 j., jm. en Mar Pre.ie.i- oud 24 j., id. 27 Nov Petrus Hendnkus Vuister, oud 24 j, jm. en Josepha Corneha van de Walle, oud 23 j., jd. 28 Nov. Cornells Schauwaert, oud 26 j.. jm. en Romania Jeannette Mane Lattoir, Geboorten. 1 Nov. Joseph Marie Andries, z.van Augustinus Marie de'Smit cn van Mana Easa Me»- sugie. Alice, d. van Wauterus de Kort en van Mane Josephus en Clothilda Maria SCHEEPVAARTBEWEGING. 13 Dec. Fransch s.s. lie de Sumatra, 5415 M3., ledier, van Antwcrpen voor Gent. Lettisch s.s. Tru'aida, 4543 M3., ge- mengd, van Riga voor Gent. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Duitsch s.s. Elina, 1784 M3., hout, van Wiborg voor Gent. Eng. zeils. Dundorg, 410 M3., phaat, van Gent naar Truro. Eng. s,s. Orlock Head, 4422 M3., mengd, van Gent naar Antvyerpen. Deensch s.s. L. P. Holmblad. 6065 M3., ledig, van Gent naar Antwcrpen. Belg. s.s. Rosa, 3121 M3. ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Dicky, 1425 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Huntherfield, 4114 M3., stuk- ooed van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Yser, 7035 M3., ledig, van Gent naar Grangemouth. phos- Se" INGEZONDEN MEDEDEELLNGE1M- Noodceinen. Geen wonder, dat Moeder bij tijden prikkel- baar wordt! Haar tobberig werk binnenshuis, wasschen, strijken, verstellen, poetsen en de eindelooze huishoudelijke zorgen zouden door geen man verdragen worden. Wees voorzichtig! Prikkelbaarheid, pij* in de lendenen en zijden, hoofdpijn, ru.gptj'n, urinekwalen, zenuwachtigheid, en duizelingen zijn seinen van nierverzwakking. Om zich te hoeden voor ontwikkeling van de lange nasleep van nog emstiger nierstoornis- sen, is het tijd om aan zichzelf te denken en de worstelende nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te helpen. Dit speciale niergeneesmiddel is geen alles genezend middel; het werkt alleen op de nieren en blaas, en het baat tegen pijnlijke verschijn- selen van nier- en blaaskwalen als nierzand, rheumatielc, st'eenvorming, waterzucht, ischias, spit, blaasontsteking en urinezuurvergiftiging. Passend voor jong en oud, diende geen huts zonder Foster's Pillen te zijn. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij de Flrma A. van Overbeeke-Leunis a f 1.75 per doos. 26 Noorsch s.s. Ophir, 2846 M3., I«dig, van Gent naar Newcastle. Belg. s.s. Cesar de Paple, 721 M3., le dig, van Gent naar Ostende. Ned. s.s. Alkaid, 8024 M3. ledig, va* Sluiskil naar Newcastle. Ned. s.s. Terneuzen, 6454 M3., lodig, van Ter Neuzen naar Newcastle, Eng. s.s. Abbeville 3783 M3., ledig, van Gent naar Goole. 14 December. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3., kole«, van Richborough voor Gent. Noorsch s.s. Tommelite, 1229 M3., ste«- nen, Van Groensund voor Gent. Eng. s.s. Bortwick, 3182 M3., styk- goed, van Antwerpen voor Gent. Ned. s.s. Helena, 8817 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Noorsch s.s. Utsire, 4566 M3., ledig, van Gent naar Cardiff. Eng. s.s. Eskwood, 2237 M3., ledig, van Gent naar Goole. Fransch s.s. La Rochfoucoult, 7151 M3., ledig, van Gent naar Tyne. Eng. s.s. Parkhill, 5158 M3., ledig, van Gent naar Methil. 15 Dec. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Duitsch s.s. Jade, 2953 M3., kolen, va* Cardiff voor Ter Neuzen. Duitsch s.s. Pontos, 841 M3., ledig, van Hamburg voor Gent. Belg. s.s. Sierra Verda, 4186 M3-, kolen, van Bon'ess voor Gent. Ned. s.s. Brunswijk, 6018 M3., kolen. van Port Talbot voor Gent. Ned. s.s. Dordrecht, 4947 M3., cokes, van Newcastle voor Gent. Fransch s.s. Lillebonne. 3013 M3., ledig, van Rouaan voor Gent. Eng. s.s. Afon Groile, 2472 M3., kolen, van Burryport voor Gent. Eng. s.s. Riven- fisher, 1294 M3., ledig, van Portsmouth voor Gent. Fransch s.s. Orne 4980 M3., kolen, van Gent naar Dieppe. Eng. s.s. Monney Spinner, 2718 M3., ledig, van Gent naar Goole. Duitsch s.s. Gladiator, 589 M3., ledig, van Gent naar Hamburg. Duitsch zeel. Rhijn, 2093 M3., ledig, van Gent naar Hamburg. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3 stukgoed, van Gent naar Huil. Eng. s.s. Dotterel, 4925 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. 16 Dec. Fransch s.s. Bolfec, 3013 M3., ledig, van Brugge voor Gent. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. English Rose, 533 M3., stuk goed, van Goole voor Gent. Noorsch s.s. Bors, 3421 M3kolen, van Swansea voor Gent. Fransch s.s. Quillebeuf, 3013 M3., ledig, van Hanfleur voor Gent. Noorsch s.s. Ravnanger, 9541 M3., cokes, van "Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Tartary, 848 M3., olie, van Bilbao voor Selzaete. Eng. s.s. Pyladis, 1882 M3., kolen, van St. Davids voor Gent. Ned. s.s. Sint Jansland, 6239 M3., kolen, van Newcastle voor Sluiskil. Noorsch s.s. Eidsvold, 3881 M3., ko len van Goole voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stuk goed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Felspar, 2261 M3., ijzer, van Ter Neuzen naar Britonferry. Eng. s.s. Main, 2090 M3., ijzer, van Ter Neuzen naar Immingham. Eng. s.s. Borthwick,, 3182 M3. stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Cormorant, 4993 M3., stukgoed, van Gent naar Amsterdam. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Gothie, 7680 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Amer. s.s. Polybius, 19926 M3., ballast, van Gent naar Galveston. Fransch s.s. Capt. Luigi. 8815 M3., ledig, van Gent naar Brest. Duitsch s.s. Pontos, 841 M3., 'ledig, van Gent naar Hamburg. Duitsch zeel. Donau, 2094 M3., ledig, vn Gent naar Hamburg. "paansch s.s. Eusebia del Valle, 12750 ledig, van Gent naar Barry Roads. Nrirsch s.s. Regal, 2527 M3., ledig, van Gent laar Bonneby. 17 Lc Eng. s. Llantwit Major, 0308 M3., ko len, van '-ewcastle voor Gent. Deenschg s Hea-mod, 5515 M3., hout, van Wiborivoor Qe^t, Noorsch s FeiiX; 52oo M3., kolen, van Barry voor v,nt Eng. s.s. L^ne Llewelleyn, 6144 M3., kolen, van Carjj VOor Sluiskil. Eng. s.s. Fair 30g3 M3gemengd, van Dublin voor Eng. s.s. Topazi^'34 M3 koleil( van Camplattoun voor t,nt Eng. s.s. Madamn. jyorette ledig, van Gent naar Saaham. Ned. s.s. Sint Jau/^d, 6239 M3 ledig. van Sluiskil naar Lvcastle.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3