HoogwatergetijteTerNeuzen. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. 16 Nov. Spaansdh s.s. Apolo, 12223 M3., fosfaat, van Sfax voor Gent. Spaanseh s.s. Elanehove, 8561 M3., fos faat, van Sfax voor Sas van Gent. Eng. s.s. Havelock, 2073 M3., stukgoed, van Newcastle voor Gent. Enig. s.s. Leaside, 1795 M3., pijpaarde, van Fowey voor Ter Neuzen. Bellg. s.s. Alberta, 991 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Duitseh s.s. Emden, 1980 M3.. kolen, van Cardiff voor Gent. Noorsch s.s. Orio, 6021 M3., kolen, van Cardiff voor Gent. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, va* Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Jolly Marie, 1037 M3.„ mengd, van Gent naar Londen. Ned. s.s. Theano, 3001 M3„ geinengd, van Gent naar Antwerpen. Ned. sjs. Rijswijk, 4738 M3., ledig, van Gent naar Grangemouth. Ned. s.s. Noordwijk, 6050 M3., ledig, van Gent naar Methil. Zweedsdi s.s. Kullaborg, 1762 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Ukshaven, 6972 M3., ledig, van Gent naar New Port. Enig. s.s. Oriole, 1382 M3., ledig, van Gent naar Londen. Noorsch s.s. Navigator, 3605 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. sjs. Smaragd, 1379 M3., aardapp#- len, van Gent naar Swansea. Eng. s.s. River Crake, 1892 M3. ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Rudmoree 2741 M3., ledig, vai Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Glanbrydan, 5364 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Duitseh s.s. Kaspar, 1825 M3„ ledig, van Ter Neuzen naar Alloa. Eng. sjs. Bittern, 5375 M3., stukgoed, van Gent naar Liverpool. Eng. s.s. Dotterel, 4925 M3., ledig, van Gent naar Glasgow. 17 November. Eng. s.s. Algardi, 2149 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Pylades, 1889 M3., kolen, van St. Davids voor Gent. Eng. s.s. Homden, 2886 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Brynawel, 1160 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Enig. s.s. A Hie, 3875 M3., kolen, van Swansea voor Gent. Eng. s.s. Lutona, 584 M3., fosfaat, van Gent naar Taversham. Eng. s.s. Faxfleet, 2385 M3., ledig, van Gent naar Goole. Zweedsdi s.s. Hildegard, 3319 M3., ledig, van Gent naar Hull. Belg. s.s. Sierra Grande, 6568 M3., ledig, van Gent naar Leith. Duitseh s.s. Gertrud Sailing, 1594 M3., ledig, van Gent naar Grangemouth. Eng. SjS. Hunstanworth, 7298 M3., ledig, van Gent naar Hartlepool. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stuk goed, van Gent naar Leith. Belg. s.s. Urpeth, 3183 M3., ledig, van Gent naar West Hartlepool. Eng. s.s. General Havelock, 2073 M3., stukgoed, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent-Ter Neuzen naar Londen. 18 November. 1 Fransch s.s. Quitlebeuf, 3013 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. zeilis. Carmenta, 487 M3., ledig, van Antwerpen voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s,s. Scottstoun Head, 1238 M3., kolen, van St. Davids voor Gent. Eng. s.s. Querida, 3326 M3., erts, van Pommeren voor Gent. Eng. (s.s. Nanset, 1084 M3., kolen, van Boston voor Gent. Duitseh zeils. Magdalene Vinnen, 9847 M3., ballast, van Gent n. Kanarie-eiianden. Duitsehe zeel. Werna, 2080 M3.. ledig, van Gent naar Cuxhaven. Fransch s.s. Erdse, 12948 M3., ledig, van Gent naar Cardiff. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Llantwitmajor, 6508 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Duitseh s.s. Bolbek, 4328 M3„ ijzer, van Ter Neuzen naar Immingham. Eng. s.s. Alderney, 370 M3„ fosfaat, van Gent naar Yarmouth. Belg. s.s. Alberta, 991 M3., fosfaat, van Gent naar Bnidgewater. D A G E N. Voorm. Nam Zaterdag 24 Nov. 2.12 2.22 Zondag 25 n 2.44 2 51 Maandag 26 a 3.14 3.24 Dinsdag 27 a 3 45 3.59 Woensdag 29 a 4.19 4 31 Donderdag 29 a 4.58 5 21 Vriidag 30 n 5.39 6. !2 INBREKER DOODGESCHOTEN. Te Ca^n (Frankrijk) wild en twee boe- ven, die meenden dat de vrouwt van den tfckier Lelnarchand alleen thuis was, in «fcens woning hun slag slaan. Oinstreeks twee uur 's morgens belde e^n der k.-rels en vroeg ten verband. Men antwoordele hem dat de dokter niet thuis was. Kort nadien echter hoorde de dok- t*r iemand op het grindpad loopen. Hij waarschuwde zijn broeder, die met een re volver naar beneden ging. De dieven hadjtn intusschen ook hun tjjd niet Verier en. Zij hadden een keuken rtain ingeslogen en wiiden toen de deur openbreken, welke toegang verleende tot de slaapkamers. Daar dit niet gelukte klom den der kerels langs de dakgoot naar hoven. Op dit oogenblik opende de broe der van d^n dokter een raam en loste een schot in de lucht. Toen bemerkte hij een schaduw langs den muur en loste twee schoten in die richting. De inbreker stortte stervend ne- der. Op het lijk werd ten brief gevonden. waarin zijn medeplichtige hem een af4 spraak voorstelde. De medeplichtige kon ook aangehouden worden. ZEV. bet beroemde Amerikaansche renpaard, dat fhans drie jaar oud is, heeft te Louisville^ in Kentuckie, in een race de overwinning behaald over het paard In Memoriam. Het ging zoo gelijk op, dat het aan de oindstreep bijna niet l« zien was, w(e van de twee paarden voor was, maar Zev wtrd overwinnaar vei-klaand en de eigenaar, Sinclair, streck den prijs, 25 duizend dollar, op. HLrdoor kwam het to- taal van de prijz n, door het paard aan »(jn eig(naar beziorgd, op (in Engelsche munt bertkend) 60.215 pond sterling. Dit it thans het wereldrecord. Tot dusver atonden de Engelsche paarden Isinglass, met 58.255 p.st. en Donovan met 55.443 p.st. bovenaan de lijst der prijswinners. fcji Zev is waarschijnlijk nog lang niet abo het eind van zijn renloopbaan. ONGE.WOON GEVAL. De Parijsche bladen maken melding van hat ongewone geval van een jongen van ruim twaalf jaar, die den 14en dezer 's och- tands zijn ouderiijk huis verlaten heeft, schijnbaar om naar school te gaan, maar di« den trein naar Bordeaux nam. Dit bleek nl. twee dagen later toen de doode- ltjk ongeraste ouders van daar een brief van hun zoontje kregen, waarin de jongen vertelde, dat hij zich a!s onwaardig oe- schouwde om naar Parijs terug te keeren «n 200 frank insloot van de vierhonderd, die hij uit zijn spaarspot had meegenomen. Natuurlijk vertrok de vader terstond naar Bordeaux om het kind te zoeken; er was echter geen spoor van het kind te vinden. Men veronderstelt, dat de jongen aan boord van een schip heeft weten te ko- nrn en het ruime sop gekozen' heeft. VON KaHNE GEWOND. Men herinnert zich Von Kahne, den Duitschen jonker, over wie reeds zooveel t« doen is geweest door de vvijze waarop menschen van zijn gebied tracht te v*«r; n en waarbij z<'lfs niet op geweer- Miioten wordt gtzien. Thans is het den jonker minder goed vergaan. Maandagnacht trof hij blijk ns •*n bericht uit Berlijn twee arbeiders uit Olindow op zijn land aan. Het kwam tot e»a gevecht, waarbij plotseling een schot viel, m.t het gevolg, dat een der arbeiders is de borst werd getroffen. Dadeiijk daar- •p viel nog een sc'hot,) dat tlians den jonker trof,, die zwaar gewond op den srond stortte. De tweede arbeider is naar nlindow overgebracht. DE WRAAK DER PHARAO'S? Uit Londen wordt bericht, dat een En- ^•lsch archa.oloog, de heer Woolf Joel, is, overleden aan boord van het schip waarmee hij naar Egypte reisde. Zijn dood zal on- fftwijfeld de oude discussie weer oprake- Ki over den boozui invloed van de wraak- aschtige geesten der oude Egyptische ko- ■ingen wier graven verstoord zijn do op gjodertie oudheidvorschers, omdat de heer Voolf Joel ook behoord heeft tot het geJ Sslschap van Lord Carnarvon, toen verle- en jaar hett graf van Toet Ank Amen geopend werd. De overledene was een welbekend figuur m London en hoewel hij den laatsten, tijd hkSt van zijtn, keel had, verwachtte ieder ■ijn spoedig herstel in het milde Egyptj- bsche klimaat. Het bericht van zijn dood hwam daarom zeer onverwacht. BELOONDE BELFEFDHEID. Alleen omdat die menschen hem bij vportduring beleefd behande.d hebben, heeft een Engeischman, die dezer dagen te New-York eenzaam overleed, zijn vermo- gen nagelaten aan een apothekersbediende. •en klerk ten stadhuize, een kassier, loop- jongens uft het hotel, waar hij woonde, •n kruiers. Het nagelatene bedraagt 40.000 dollar, en Arthur Fowler, de doode man, htv ft dat centje voor centje zelf verdiend met een drogisterij en kleine handeltjes. Toen hij dood ging, herinnerde hij zich de nvnschen, die hem het meest hadden bijgestaan, en hij bedacht ze. Voor hen •n hun collega's een aansporing om natuur- Kjke voorkom. ndheid niet af te leggen, doch te blijven toepassen. Want je kunt iiooit. weten, hoe een dubbeltje rolt. DE INGESTORTE BRUG. Het instorten van een voetbrug bij het sieuwe Nationaal Theater te Milaan heeft vijf dooden geeischt. Nader wordt gemeld, dat het geval zich als volgt. heeft toege- dragen Studenten hadden een bezoek gebracht aan het Nationaal Theater om een studie te maken, van' den koepel, die van een •peciale constructie is. Een lezing werd gehouden door den 1 eider van het groepje op e.en platforml van ongeveer 60 voet boven den grond. Op een gegeven oogen blik waren teveel studenten op het plat form verzameld, en voordat de lezing voor ben een aanvang kon nemen, stortte het platform in. De studenten vieien boven op •en aantal arbeiders, die onder het platl- form werkten. Drie studenten en twee ar beiders werden gedood. Een vijftiental stu denten werden min of meer ernstig ge wond. EEN ONTROERENDE TeRECHT- ZITTING. Dezer dagen is vioor do rechtbank te Parijs een moordzaak behandeld, schrijft de Tel., zoo tragisch en zoo ellfendig, dat niemand, die daarbij tegenwoordig was, haar ooit zal kunnen Vergeten. Twee bijzonderheden kenmerkten de zit- ting: ten eerste de korte duur en ten twee de het feitj dat de beklaagde, een; klein, door smart geboden, grijsharig vrouwtje, diep in den rouw, geen woord sprak. Zij weende slechts, stil en treurig. En het wals, haar advocaat,! die een roerend tafereel ophing van haar beklagenswaardige levens- geschiedenis. Hij v.erklaarde van een dag. dat aanspre- kers de schamele woning van het afgetobde moedertje binnenkwamen, om het lijk van haar eenig dochtertje te kisten. Ook toen spraik het moedertje geen woord, maar weende stille tranen van ortzegbaar ver- driet en schilkte witte bloemen en stak de kaarsen aan rond de open kist. Toen ging zij "bijl het lijkje van haar kindje zitten en staarde, naar het gelaat van de kleine doode. Haar zoontje, het eenige dat haar nog bleef op deze wereld, stond bij haary vaa,g begrijpend het diepe leed van zijn moeder. In de kamer daarnaast lag de vad< r in een ronkenden dronkenmansroes. Niets had hij geweten van den dood van zijn1 doch tertje, geen oogenblik was de smart van zijn vrouw tojt hem doorgedrongen. Hij lag daar, erger dan een beest, gevoelloos, onbewogen door de hem omringende ellende. En het vrouwtje liet het beeld van haar jammerlijk bestaan aan haar geestesoog voorbijgaan. Tientallen jaren deelde zij reeds al het Red met dit beicst. Armoede honger en mishandeling swaren haar deel geweest. De kinderen Swaren hem hoog- stens geschikte objed,ten,i om zijn dron- kemanswojde op 'bot te vieren. Had zij zich niet krorn gewerkt, wat zou er van haar kinderen terecht gekonum zijn? En plotseling stond zij op. „Blijf bij je zusje, pas goed ;op hjaah!" had zij, o-p doffen toon, tot haar zoontje gezegd. Toen ging zij .de kamer in, waar haar man nog, slteeds in diepen roes te bed lag. Nu zou hij begrijpen. Hij moesf, het weten. hij mpest lVoelen, haar verdriet haar ellendel! Hij ZOu beseffen, wat de dood van dat kindje voor haar bcTeekende. En zij trachtte turn wakker te schudden. Twee, driemaal, maar de dronkaard sliep door, beantwoordde iederen schok, met een nog luider geronk. Niets kori hem sitoren, niets drong tot hem door. Door een nameloos gevoel van getrapt- zijn, aangegrepen, nam zij de revolver uit zijn zak, en schoot hdm pardoes drie kogels door he# hoofd. Als versteend bleef zij bij het lijk van haar man staan,.toen \veende zij op- nieuw. En zij' weende steeds, ook toen de po- litiedienaren haar wegvoerden naar de ge- vangenis. En ook daar deed zij niets dan stii, zachtkens weenen, uitschreiend haan ontzettend leed. En' thans Stond zij hier, en weende! Onder den indruk van het aandoenlijke verhaal, sprak ook1 het O. M. meer van vergiffenis dan van schuld. Zwaar drhkte zijn plicht helm1 in deze zaak en hij beval de ,,schuldige" in ide uiterste clemenjtie der jury-leden aan. Stil verhieven dezem zich van hun zetel. ten einde over het verdere lot Van dit gebroken m rischenle/en te beschikken. Een angstige spanning heerschte onder het pu- bliek in deze zaa!, toen de jury uit de raadkamer terugkwam. De eenige, die niets er van voelde, was de nog steeds weenende beklaagde. Een zucht van verlichting steeg op, toen, de, vporzitter van de jury het „onschuldig" uitsprak. Maar het moedertje weende, ook torn de gerechtsdienaren haar als „vrij" mensch uit de zaal leidden. Vergadering van Donderdag 15 Nov. 1923, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, D. van AXen, D. bcheele, P. van Cadsand, L. J. Geelhoedt, R. G. E. Nolson, C. Veriinde, F. B. G. de Jieijer, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, B. N. van Dfjke en 1. de Ridder. Na opening der vergadering stelt de VOOR ZITTER aan de orde: 1. Notulen. De heer COLSEN merkt op, dat door een misverstand zynerzijds, de notulen op een enkel punt niet juist zijn. Hij heeft daarvan verbetering verzocht aan de redactie der Ter NeuzenscUe Courant, maar had dit, naar hem nader bleek aan den secretaris moeten inzen- den. Het is onjuist dat hij zou gezegd hebben, dat de commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil bestaat uit 4 protestanten en 2 katholieken; hij heeft gezegd, dat die bestaat uit 4 protestanten en 1 katholiek en dat nu die eene katholiek vertrokken is, de commissie uitsduitend uit protestanten zou bestaan, in- dien, zooals gewoonte is, no. 1 der aanbeveling benoemd werd, en dat hij daarom paf stond, dat de commissie die aanbeveling aldus durfde inzenden. Ook staat niet in de notulen vermeld, de stemming over sprekers voorstel tot het op- roepen van een geneesheer voor Siuiskil. Dat voorstel is verworpen met 10 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Colsen, Van Driel en van Cadsand; tegen stemmen de heeren Verlinde, De Meijer, Hamelink, Van Dijke, De Ridder, De Jager, Van Aken, Scheele, Geelhoedt en Nolson. De notulen der vergadering van 16 October worden hierna met algemeene stemmen vast- gesteld. 2. Wijziging raadsbesluit tot aangaan eener geldleening. Burgemeester en wethouders, overwegende, dat bij raadsbesluit van 16 October 1923, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 19 October 1923, no. 53, lste afdeeling, met ingang van 1 Januari 1924, in verband met conversie, is aangegaan eene geldleening van f 195.600. dat in verband met de aflossingen van en- kele der te converteeren leeningen, de datum 1 Januari 1924, dient veranderd te worden in 29 November 1923; stellen voor te besluiten: in plaats van de woorden „1 Januari 1924" vermeld in den zestienden regel van zijn boven- genoemd besluit, te lezen ,,29 November 1923". Van de gelden die in verband met het raads besluit van 16 October j.l. dienen te worden afgelosit, moeten er ook betaald worden aan de maatschappij voor gemeentecrediet te Am sterdam. Die maatschappij wenscht de buiten- gewone aflossingen te doen plaats hebben tegelijk met de gewone aflossingen n.l. op 1 December van ieder jaar. Dit is te lezen uit de met de maatschappij aangegane contrac- ten. Daar belanghebbende de gelden dus op 1 December a.s. in haar bezit dient te hebben, moet de leening 29 November ingaan, aange- zien de gelden van den Pensioenraad, met wien de leening is aangegaan, niet rechtstreeks be taald kunnen worden aan gemeentecrediet, doch deze verrekening moet gaan via Ter Neuzen met Amsterdam. In verband met aanwezig kasreld zal wor den opgenomen per 29 November a.s. een be- drag van f 100.000.en de rest per 1 Janu ari 1924. Met algemeene stemmen wordt aldus be- skxten. 3. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 19 October 1923, betreffende wijziging in den datum der jaarmarkt te Scherpenisse. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een adres van het bestuur der R. K. verpleging te Sluiskil e,a., die daarin ter ken- nis brengen den onhoudbaren toestand van een geueeite der rioleermg te Sluiskil, in den Pierssenspolder, gemeente Ter Neuzen, vanaf den afrit bij J. C. Bleijenberg tot en met Alg. Begheijn; dat hierop een twintigtal gezinnen hun huiahoud- en overtollig regenwater behooren te loozen, waaronder het R. K. ziekenhuis met bijzondere school en het Capucijnenklooster; dat het indertijd gelegde riool zeer onprac- tisch gelegd is veel te hoog en de door- snede van het riool waarschijnlijk te klein is, met gevolg, dat het bestaande riool geheel verstont is en nog nooit goed functioneerde; dat tengevolge hievan het vuile water naar h.et R. K. ziekenhuis terug loopt en hier zelfs den welwaterput verontreinigde; dat met betrekkelijk gennge kosten de lengte bedraagt ongeveer 400 M. hierin verandering zou te brengen zijn, door deze rioleering te verruimen en dieper te leggen en tevens de afwatering, welke nu in een zeer ondiep polderslootje bij J. C. Bleijenberg ge- schiedt te doen plaats hebben in de richting van het kerkhof en aan te sluiten op het be staande riool vanaf Alg. Begheijn. Redenen waarom adressanten, den raad be leefd doch dringend verzoeken. hierin de noo- dige verandering te willen aanbrengen. De VOORZITTER stelt voor, dit adres te stellen in handen van burgemeester en wet houders om bericht en raad. De heer COLSEN komt hier tegen op, hij heeft deze kwestie over een paar jaar al eens oeproken en meent, dat het tijd wordt dat dit tot een oplossing komt. De gemeente heeft voor een jaar of 8, 9, die weg met de sloot van den waterstaat overgenomen, en hij meent, dat er van wege de gemeente reeds buizen aangekocht zijn om verbeitering aan te brengen, maar het is steeds blijven liggen. Het vorig college van burgemeester en wet houders heeft de verbetering alreeds toege- zegd. De gemeentebouwmeester is er ook wezen kijken, en was ook van meening, dat het water den verkeerden kant uit wordt ge- leid, n.l. naar de hoogte. Dat moet nu echter door de bewuste poldersloot worden afgeleid. De begrooting was 2 jaar geleden hier a1, maar er is niets meer van gehoord. Naar sprekers meening zijn de buizen die er liggen groot genoeg, er is ondertusschen veel gebouwd, waaronder inrichtingen die veel wa ter moeten loozen, doch het moet uit de diepte weg naar een hooger gel eg en deel, het geen onmogelijk is. Spreker gelooft, dat nu toch ieder wei overtuigd zal zijn, dat het verbeterd moet worden en ziet niet in, dat dit nu nog nader in handen van burgemeester en wet houders om advies gesteldmoet worden. De woningbouwvereeniging is door de ge meente ook verplicht om rioleeringen aan te leggen, en dat onder den dijk weg te voeren. Hij betoogt, dat, als de uitmonding goed is, en het water weg kan, de buizen groot genoeg zullen zijn. Door den gemeentebouwmeester zelf is uitgepast, dat er in de rioleering van de huizen van hij zal nog maar zeggen Medaets, dan begrijpt men hem wel, tot aan Bleijenberg een verval is van 2,80 M., dan is het water gemakkelijk genoeg af te voeren en behoeven de buizen niet zoo wijd te zijn. Die buurt staat daar echter bij regenval onder water, omdat het niet kan weggevoerd wor- d-n. Nu kan de dijkgraaf van den Pierssens polder toch wel worden aangemaand om de sloot te laten uitdelven. En als dan de buizen die er liggen schoongemaakt worden en de uitmonding wat lager gemaakt, is het in orde. Er zijn 2 jaar geleden al buizen aange- voerd, om onder den dam te leggen, maar die liggen daar nog evenals toen ze er gebracht weruen. Het is zoo geen groot werk, maar de gemeente is verplicht, dat te maken. Men heeft bij het ovememen van den weg er mis- schien niet aan gedacht, dat daar zooveel wo- ningen zouden komen, maar nu de gemeente onueriioudspiichtige is, behoort die er ook voor te zorgen. Hij herhaait, dat de buizen die er liggen een diameter hebben van 30 c.M. en betoogt, dat dit bij het bestaande verval, voldoende is. Het zou nu voor de winter voor- bij is klaar moeten zijn. De VOORZITTER merkt op, dat, al wordt dit adres naar burgemeester en wethouders verwezem, dit daarom nog niet zeggen wil, dat het werk niet zou kunnen voltooid zijn voor 1 Januari a.s. Daartegen zou geen bezwaar be hoeven te bestaan. Hij verdedigt burgemees ter en wethouders echter tegenover den heer Cotsen, waar deze het college als het ware be- schuidigt de oorzaak te zijn van den toestand. Gedurende 15 jaar was die weg met sloot in onderhoud bij het rijk en was de toestand zoo als die thans is, toen werden er echter geen klachten gehoord. Die zijn pas gekomen, sinds de gemeente den weg ongeveer 3% jaar ge leden heeft overgenomen. De moeilijkheid is, om het water kwijt te geraken. Nu hebben burgemeester en wethouders door de woning- bouw gezien, hoe dit mogelijk is. Juist is het, dat er daar al heel wat wonin- gen zijn gebouwd en burgemeester en wethou ders zijn dan ook voomemens, te trachten deze zaak op te lossen. Nu moge het waar zijn, dat de buizen van 30 c.M. die er liggen vol doende zijn van afmeting, maar wie garan- deert dat er geen stuk zijn, die vervangen moeten worden. Burgemeester en wethouders zijn nog niet overtuigd, dat er voor deze ver betering niets anders dan arbeidskosten zullen te betalen vallen. Het is een lengte van 912 M. en aan arbeidskosten zal 1000 te betalen vallen, indien echter ook de buizen moeten vervangen worden komt er ligt nog 2000 bij en die kosten konden burgemeester en wet houders op de begrooting voor 1923 niet meer vimden. De heer NOLSON: Op die voor '24 wel? De VOORZITTER: Vermoedelijk niet, maar dit is nieuw werk, waarvoor mag geleend wor den. Als het verzoek nu gaat naar burgemees ter en wethouders kan de wethouder van pu- blieke werken met de commissie van bij stand advies uitbrengen en een beslissing genomen worden. De heer COLSEN merkt op, dat de raad nu pas cijfers hoort, die zyn in den raad nog nooit te pas gebracht. Hij meent, dat dit toch de weg is, opdat de raad dan kan besluiten om er op in te gaan of er van af te zien. Hij voor zich moet zeggen, dat het hem nogal mee- valt. Dat er buizen stuk zijn, gelooft hij niet, want dan zou het water niet door de buizen loopen. Hij betuigt zijn spijt, dat burgemees ter an wethouders over deze zaak, waarover ze reeds lang bezig zijn, nog niet met een voor stel zijn gekomen. De VdORZITTER betoogt, dat het toch ook niet aangaat, om maar ieder oogenblik alleriel werken aan te snijden. De noodstand blijkt thans uit het adres; het blijkt nu veel erger te zijn dan vroeger en het vorig college van bur gemeester en wethouders heeft dit niet kun nen voorzien. De heer SCHEELE wil het voorstel, om het verzoek terug te zenden naar burgemeester en wethouders steunen, als de gemeenteraad dan een goed advies krijgt, weet hij wat hem te doen staat. Er behoort toch gelegenheid te zijn, deze zaak alsnog onder de oogen te zien. Burgemeester en wethouders konden niet weten, dat er een noodtoestand was. De nood is toch nog niet zoo hoog gestagen, dat de be- woners gevaar loopen te verdrinken. Een vol- gende vergadering kan dan een beslissing vallen. De heer COLSEN brengt in herirmering, dat hij er toch dikwijls genoeg op gewezen heeft, zoodat men geen onwetendheid kan voorwen- den. Hij dacht altijd, dat het gewaardeerd werd, indien een raadslid hier omtrent bestaande missbanden mededeeling deed, maar nu blijkt hem, dat het met een adres van inwoners veel beter voor elkaar komt. De VOORZITTER: Misschien is dat ook verstandiger. Met algemeene stemmen wordt overeen- komstdg het voorstel van den voorzitter be- sloten. c. Een adres van J. van der Linden, van beroep klompenmaker, wonende De Feyter- straat no. 7 te Ter Neuzen, die daarin te ken- nen geeft: dat de toestand in het bedryf als waarin adressant werkzaam is, van dien aard is, dat er groote malaise heerscht; dat die toestand medebrengt dat, waar an ders niet zoo op zoude worden gelet, dat wjj klompenmakers alle mogelijke moedte moeten doen om ons bedryf staande te houden; dat adressant ook zeer gaarne (hij toch is de hoogst aangeslagene onder zijn collega's in de gemeentebelasting) op tjjd in aanmerking zoude willen komen voor eventueele leveran- ties door, of voor rekening der gemeente; dat b.v. het burgerlyk armbestuur, in plaats van de leverantie van klompen, zooals thans, regulier aan een persoon te gunnen, zulks deed door middel van inschrijving; dat, wanneer dat jaarlijks gesehiedr, ieder oelastingbetalend ingezetene kan mededingen, wat zeer zeker ook nog wel in het financieel belang der gemeente zou zyn; redenen waarom hy verzoekt bij het vast- stellen van de begrooting met zijn verzoek rekening te willen houden. De VOORZITTER stelt namens burgemees ter en wethouders voor, dit adres door te zen den naar het burgerlyk armbestuur. De heer COLSEN vraagt hoe het nu gaat, met de levering van klompen. De heer VAN DRIEL deelt mede, dat vroe ger de oude Millenaar die leverde, omdat het armbestuur nimmer van een ander aanbiedin- gen had gekregen. Later is dat op zijn zoon overgegaan. Er is reeds naar aanleading van het schrijven van adressant een onderzoek in- gesteld, met het resultaat, dat besloten is, dat bedde leveranciers voor een bepaald tijdvak voor levering in aanmerking zullen komen en dan rouleeren. Met algemeene stemmen wordt overeenbom- stig het voorstel van burgemeester en wet houders besloten. d. Een adres van Pieter Stoffels, thans wo nende aan den Catspolder, in het gebouw, door de gemeente aldaar gevestigd voor wanbe- talers en onvermogenden, die daarin te ken- nen geeft: dat hij nog nooit een week huishuur ten achter heeft gestaan; dat de arbeid, die hij op hoogen leeftijd moet verrichten, hem door den afstand, welke de plaats waar hij die verrichten moet zeer groot is, zeer zwaar valt; dat hij op Woensdag j.l. van den Catspolder naar de Goesche polder moest loopen om in zijn onderhoud te kunnen voorzien, en dit voor hem een tijd vordert van anderhalf uur; dat hem is ter oore gekomen, dat een inge zetene, die wegens wanbetaling uit zijne wo ning is verwijderd, nu van gemeentewege een onderdak heeft gekregen; redenen waarom hij zich tot den raad wend, met het verzoek, hem, tegen een matige huur, een woning te verschaffen, die in de kom van de gemeente ligt. De VOORZITTER stelt voor dit adres, als zynde ongezegeld, ter zyde te leggen. Hy voegt hieraan toe, dat het door adressant be- doelde gezin onder de hoede van het burger lyk armbestuur is genomen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. e. De VOORZITTER deelt mede, dat bur gemeester en wethouders overeenkomstig het besluit van den gemeenteraad de voormalige ambtswondng bij school B bij inschrijving heb ben te koop gepresenteerd. Daarbij werden ingeleverd 2 inschrijvdngen, ieder voor f 5200. Van 6en der bieders is nader bericht inge komen, dat hij van zijn bod afziet, terwyl de ander, de heer F. Dieleman te Boschkapelle heeft bericht zyn bod gestand te doen. De meeningen zyn thans over deze zaak ver- deeld. Er gaan stemmen op om de woning alsnog publiek te veilen en andere die de wo ning willen aanhouden om ze te verhuren. De openbare vergadering wordt geschorst en gaat over in eene met gesloten deuren. Na 'korten tijd de vergadering weder open- baar geworden zijnde brengt de VOORZIT TER in stemming een voorstel om de woning aslnog publiek te veilen. Dit wordt verworpen met algemeene stem- men. Alsnu komt in stemming een voorstel om de woning te Verhuren. Dit wordt verworpen met 9 tegen 4 stem- men. Voor stemmen de heeren Van Aken, Colsen, Van Dijke en De Ridder; tegen stemmen de heeren Scheele, Van Cadsand, Geelhoedt, Nol son, Verlinde, De Meyer, Hamelink, Van Driel en De Jager. (Zie verder het Eerste Blad). Sleept gij U iederen dag naar uw werk, afgemat en uit- geput- door pijn in den rug? Bij duizenden is dit het geval. En het is zoo vaak onnoodig, want meesten- tijds is de oorzaak een nierkwaal, die door Foster's Rugpijn Nieren Pillen verzacht en gebeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alia standen, maar worden zoo dikwijls verwaai- loosd, omdat zy zich zoo ongemerkt jarenlang kunnen ontwikkelen zonder dat men de ware oorzaak verdenkt. En noch de broodwinner, noch de moeder van het gezin kunnen, wan neer eindelijk de oorzaak wordt begrepen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdurende rugpijn is een waarschuwing van nierzwakte, evenals pijnlijke, ongeregelde urineloozing en abnormaal uitziende urine. En als gij tevens last hebt van rheumstische pynen, hoofdpijn, vermoeidheid, zenuwachtig- \eid en duizeligheid, neem dan uw maat- regelen. In het begin zijn nieraandoeningen het gemakkelijkst te genezen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de zwakke nieren op te wekken te verzachten, te versterken en genezen. Zij zyn over de geheele wereld bekend. Zij genezen niet alte6 en werken niet op de maag, lever of inge- wanden. Juist het feit, dat zij alleen en zeker op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij Firma A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS, a 1,75 per doos. 37

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 7