Kloosterbalsem Eenigste Graveer-lnrichting in Zeeuwsch-Vlaanderen. ALBERT STANDAE Bijzondere Samenkomsten Verloren: MONOGRAMMEN, WAPENS en LETTERS. Enorme voorraad LAK-CACHETTF". B U I T EN L AN 0. F&EDIKBSaafgii BURGERLIJKE STAND 40VERTENTIEN. Spreker Ds. TEEUWISSEN, uit Amerika ZATERDAGAVOND conservatoir Trio, Piano, Viooi, Cello. Hotel „HART0G SOESMAN". ;a005TERBALSEM I Firma A- m Overbeeke-Leunis, VULPENHOUOERS, Zondag 25 Nov. 1923. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Mej. MARIA JURRIJ, een Armband metDameshorloge Cooperatie „0NS BELANG" GRAVEUR - TER NEUZEN. toads worden aangewezen. Naar hun met'- ■ing z»u tot &en verlaging van de daar- voor bestemde heffingen kunnen word an overgegaan. Spmmige dezer laden waren van oor- dat in de cerste plaate de Verde- digingsbelastingen voor ver.aging in aan- merking zouden komen, terwijl anderen de voorkeur gaven aan veriaging van de opcenton op den accijns op suiker. Eenige led on konden zich met een ver iaging an de ten behoeve van het Lee- ningfonds geheven belastingen niet ver- eenigen. Zij mtrkien op, dat de uitgaven, die ten laste van dill fonds komen, niet voor vermindering vatbaar zijn. DE TOESTAND. jaspar, de Belgische minister van Bu!i- tenlandsche zaken h.eft Dinsdag in de Ka- mer te Brussel krachtig zijn hart gelucht over den terugkter van den gewezen Duit- schen kroonprins en tegelijk is de inhoud bekeiid geworden van e. n m dedeeling van de Duitsche regtering eenige dagen gele- den tot de Fransche lueft gericht over dezellde kwestie. De Duitsche regeering heeft de toelating van den gewezen kroon prins verdedigd met het argument, dat hij van al zijn recnten op de kroon van Prui- sen en op het keizerschap afstand had gedaan. Dit is natuuriijk in het geheel geen nienw feit, schrijft de N. R. Cril., maar slechts de herinnering aan een iets dat al iang bekend was. Van meer belang is ti» Ipevoeging, dat de tegenwoordige re geering niet zou toestaan, dat de gewezen keizer naar DuusciUand terugkeerde. Voce dezen geldt c\e,izeer, dat hij afstand heefj gedaan, maar Beriijn ticht, voorzoover men uit het telegrami uit Parijs jkan Uzen, niet toe, waarom tusschen de toelating van vader en zoon onderschtid wordt ge- maakt. Vermoedeiijk wordt het; verscnil gtmaaki, omdat tie gewtzen Keizer de man is, die oij een hersiel van de monarchic recliishveksch in ua.rn rking zou komen voor een troonsbekiimming en het daar om wenschelijk is, hem uit de Duitsche re- pubiiek te weren. Maar dan is de Kroon prins alieen minder gevaarlijk voor het voortbestaan van de republiek, zoo iang zijn vader nog Reft en zou hij bijl diens dood precies even gevaarlijk worden als zijn vader nu. Dit is intusschen een kwestie die Beriijn ze.lf met de geailieerden moet uitmaken, rn, als men de rede van Jaspar erop na leest, zou er nog genoeg geharrewar over te verwachten zijn. Jaspar vond den terug- keer van den gewezen kroonprins een em- stig feit, nog ernsfiger, omdat hij samen- va'lt met troebelen in Duitschland, met ften militaristische en Alduitfeche rcactie in Beieren." Wat echter, volgens hem, al- ies overtrof was dat de prins terug is gekomen met goedvinden van een repu- biikeinsche regtering, waarin, op "het oogenb.ik, dat de besiissing viel, nog drie aocialistische ministers zaten. Dat was, volgens htm, met de uitbrejding van het aantal soldaten bov.cn het geoorloofde aan- ta! van honderd duizenh en de s.echte behandeiing van de officieren van de mi- litaire controle-oohrmissie der geailieerden het bewijs, dat Duitschland zijn oude ge- laat weer begon te vertoonen. De gezan- tenr ad zou daarom maatregelen nemen. Uit Jaspar's toon en betoog zou te be- sluiten zijn, dat Beigie hetjw-lk pas be- middelen<i is Opgetrecen tusschen Engeland en Frankrijk in d-n gezanti nraad, uit welki bcmidd 'ling stellig voor ten deel is te ver- klaren dat Poincare voorloopig van het dreigen met sancties tegen Duitschland in de kwtsiies van den gevvezen kroonprins on d/> uitbreiding van de iegersterkte heeft afgezi n vvanneer puntje bij paaltje kcmt, todb we<;r naar het Fransche stundpunt ©verstag gaat. Dit zou weer cen klassiek voorbivjld zijn voor de oude klacht van Londen, dat er op de houding van de 3elgiscne reg.ering niet duurzaam1 pqil is te trtkken. isjuchter beschouwd iijkt het voor de rest niet ve.rstandig van de geailieerden cm! in de zaak van den gewezen kroonprins met grof geschut aan het werk te gaan. indien het waar is, wat Jaspar zeide, dat de ti rugkeer van den gewezen Kroonprins „aan aher w.-nsch" in Duitschland beant- woordt, zou een grootscheepscke actie van de geailieerden tegen een man^ die vijf jaar iang op een eenzaam ejiand gekniesd her ft, er slechts ice strekken, de sym'pathie voor him te vermcerdrren en ihem pas good tot 11 martelaar te maken en de monar ch i ale beweging aan te wakkeren. Als de geailieerden zuike voor hem ongc- wenschte gevolgen niet widen, zouden zij daarom bet.-r do en den gewezen Duitschen Kroonprins op zijn kastepl in Siiczie onge- irtoeid te laten. DE GEALLIEERDEN EN DUITSCHLAND. De Raad van Ambassadeurs is tot een- stemmighfid gekomen omtrent de militaire controie in Duitschland en den ex-kroon- prins. In het kort kom n beide nota's hier- op neer, dat de militaire controie zal woo den hervat, al vindt Duitschland het nog aoo naar. En al gaat nu alle Duitschers op hun achterste beenen staan met de bewering, dat de hervatting van de inter- gealiieerde militaire controie aanieiding kan worden tot groote Duitsche binnenlapd- sche beroeringen, des te be tor is het al- licht om Duitschland gelukkig to maken met zoo'n controie, en Beriijn heeft als de wind te zorgen dat de intergeallieerde militairen overal steun en voorkomendheid en hulp vinden. Wat den ex-kroonprins betreft: \au zijn abdicatie-belofte uit 1918 en zijn verdere onderhandelingen met de Duitsche regee ring is nota genomen. Zijn' aanwezigheid wordt door de geailieerden een groot ge- vaar geacht. En ais Duitschland werkelijk die aanw.zigheid tot cen groot gevaan laat groeicn, dan zullen de gealliecrders zeer strenge maatregelen treffen. Van cen terugkeer van den ex-keizer kan echter geen sprake zijn. Beide zaken zijn dus nogal tarn afgeloo- pen, veel tammer dan de wereld die el- ke gelegeniieid om zich dik te maken aan- grijpt had verwacht. Als de kroonprins zich nu alieen maar bemoeit met het zea. men van de ruiten van het slot te Oels, en zoo nu en dan z'n jongens naar school brengt, dan kcmt er geen kou aan de in tergeallieerde luchi; en als de mi.litafirel ^ontrole-eommissie tot de ontdekking komt, dat alle vrijeorpsen die tcgenwoordig den kop opsteken door heei Duitschland, be- wapend zijn met drop en zoethout, wei dan worden de Entente en Duitschland nog de grootste vriendjes, maar Beieren echter wordt dan het lastige punt. Indertijd is daar dc militaire con^ troleur Nollet weggeplaagd, en het is hef land geworden an de langzame ontwrich- ting van de eenheid van x 'e.mar, Boven- dien is elk Putsch-gezinde er vrij. Fransche militaire controleurs kunnen er van iedere drie mannen twee aanhouden: heusch: men zal nog wat beleven met Munchen en met den nog steeds bij Coburg gciegerden Ehrhardt. De mannen, die Hitler aanhingen in de brigade Oberland, mogen dat corps weer in eere hersielien, zoodat het ontbindings- gebod van onwaarde is geworden. Een Oostenrijk levert de hulp-Putschers van Hitler riiet uit; hjer schijnt ook toe tie be- hooren de vlieger-adjudant Goehring, die zelfs gewond is, toen Von Lossow's rijks- weertroepen Ludendorff in het Ministerie van Oorlog belegerden. Uit Kaisers!auttrn wordt g meld, dat men daar den strijd aangebonden heeft met da separatisR-ndus nu worden ze al in hun bolwerk aangetast! De communisten blijven in het geheim organiseeren en werke.n1. In de nabijheidi van Beriijn oefenenj zij hun compagnieert van-honderd, telkens als er geen1 politie te bespeuren valt. Zij biaken van „verander woed-j. Maar een ding kunnen zij op het oogenblik al evenmin veranderen als Stre- seman, n.l. dat het index-cijfer van het le- vensonderhoud het 831.000.000.000-voudi- ge bedraagt van voor den oorlog en dat de stijging nog 280 pet. per week bedraagt. Over genoemd jaar werden geheven 100 opoenten op de hoofdsom der Riiksinkcxm- stenbelasting benevens een gemeentelijke inkomstenibelasting van 3 van het belast- baar inkomen na aftrek van een bedrag voor noodg£«elijk levensonderhoud. De teruggave i-'^mt dus hierop neer, dat het percentage van 3 op 2 wordt teruggebracht. KOEWACHT. Voor de vacante betrekking van onder- wijzer(es) aan de openbare school aan den Ouden Molen onder deze gemeente, hebben zich 12 sollicitanten aangemeld. j De collecte tot ondersteuoing voor de noo'dlijdenden in Duitschland heeft deze gemeente opgebracht de som van f 383. Ten overstaan van notaris Van Dai- sum te Hulst werd Donderdag in het open- baar verkocht een woonhuis, staande in de Koestraat, "behoorende aan de erven Dom. Verschraegen en ruim 2 gemeten bouwland. Van het huis werd kooper Cam. van Poele voor de som van 1680; van het land Dom. Herman voor J 1620. Ned. Herr. Kerk. Tcr Neuzen. 9J u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9i u en '2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 ^ji., Ds. E. Raams en 2 u., Ds. E. Raams, Bediening van den H. Doop. Woensdag 28 Nov. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams, Uankdag voor den Oogst. Zaamslag. 9 u., leeskerk en 2 u., Ds. G. van Dis, H. Doop. Axel. 9t u. Ds. van Dis en 2 u., leeskerk. Philippine. 2 n., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. SasvanGent. 9J u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hoek. Gereformeerde Kerk. 9j u. en 2 u., leesdienst. Ckr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag 9 u. en 2 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Vlooswfj kstraat J Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., Ds. Neerbosch. Ood-Gereformeerde Gemeente. Vlooswtjkstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., Ds. Van de Garde, van Opheusden. Lokaal „E!ben-Haeier". (Kerkhofiaan). Ter Neuzen. 5i u Evangelisatie. TER NEUZEN, 23 NOV. 1923. POST- EN TE.LEGRAFIE. Verplaatst met ingang van 1 Jan. 1924 de kantoorbediende le klasse C. M. Harte van Ter Neuzen naar de post- en te'egraaf- school te's Gravemhage. ACTE AARDRIJKSKUNDE M. O. Bij de op 22 Nov. j.l. te Amsterdam ge- houden examen, is de heer P. Westerhof, leeraar aan de R. H. B. S. alhier, gcslaagd vo>or de acte aardrijkskunde M. O. AANBESTEDING. De uitslag der gehouden aambesteding van 37200 K.G. Zwavelzure Ammoniak door de vereeniging Doelmatige Samenwerking te Hoek, is als volgt: M. van der Gouwe te Ter Neuzen voor 16,46; H. Koo- man te Dirksland voor 16,40; G. Dees te Ter Neuzen voor 16,25; Centraal Bureau te Rotterdam voor f 16,20; H. Wauters en Verhelst te Sas van Gent voor 16,17; De Ruijter en Co. te Axe! voor 16,10, aan wien de levering is gegund. WALSOORDEN. Zaterdagnamiddag had op de haven te Walsoorden een ongeluk plaats, dat be- trekkeiijik goed afliep. Een lanidbouwers- zoon van Ossenisse, L. R., bevond zich met een voertuig, geladen met bieten, op de haven. Bij hem was op het voertuig gezeten een jongetje van den werkman J. C. Het voertuig kwam tegen een der aan de haven geplaatste palen terecht. L. R. werd op een sobip geslingerd eni C. in de haven, waarin zich op dat oogenblik geen water bevond. Voor zoover men kon nagaan, had- den geen van beiden letsel bekomen. HULST. Bij koninklijk besluit is met ingang van 27 December a.s. herbenoemd tot bur- genuester dezcr gemeente de heer F. J. L. M. van Wacsb.rghe. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland is goed.keuring verleend aan het raadsibesluit der gemeente Hulst tot terug gave van 1/3 der gemeemtelijke inkomsten- belasting over het belastingjaar 192223 aan de belastingschuldigen, die over dat jaar in deze gemeente zijn aangeslagen. K K. Kerkdiensten te Ter Nensen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8J en 10 uur Namiddags om half drie Lof. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 23 November 1923. Veroordeeld wegens diefstal: J. J. V., oud 20 j., pasteibakker te Eecloo (B.), gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg, tot 6 maanden gevangemis- straf met aftrek van het voorarrest. De Rechtbartf deed ook nog uitspraak in de volgende rijwieldiefstal: P. H., oud 27 j., arbeider te Nieuwer- kerk (S.), gedetineerd, tot 2 jaar gevange- nisstraf, met aftrek voorarrest.. C. I. L. L., oud 26 j., arbeider te Nieuwer- kerk, gedetineerd, tot 3 jaar gevangenis- straf, met aftrek voorarrest. De heler C. L., oud 45 j., landbouwer te Nieuwerkerk, werd gestraft met 3 maan den gevangemisstraf. Opgeiheven wegens gebrek aan baten het failli'ssement van C. M. Tatenlhove, oom- miis-sionnair te Axel. Curator Mr. Anne BoUe te Middelburg. Buiten vervolging gesteld, dc straf- zaak tegen J. O., commissiionair, 44 j., te IJzendijke, verdacht van bedrieeeliike bank- breuk te IJzendijke in Juli en Aug. 1923. Vergadering van Donderdag 15 Nov. 1923, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, D. van Aken, D. Scheele, P. van Cadsand, L. J. Geelhoedt, R. G. E. Nolson, C. Verlinde, F. B. G. de avleijer, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, B. N. van Dijke en I. de Ridder. (Vervolg uit het Tweede Blad). f. De VOORZITTER doet mededeeling van een ingekomen adres van den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst, bandelende namens den Staat der Nederlanden (Depar- tement van Financien)die daarin te kennen geeft, dat de Staat op grand van art. 56 der bouwverordening aan de gemeente Ter Neuzen wenscht over te dragen de straten te Ter Neuzen aangeduid in gele en groene kleur op de bij het adres ingezonden kaart, en wel bij onderhandsche akte, en dat hij deze perceelen wil opnemen in dezelfde akte waarin de stra ten en gronden enz., waarover handelt het i-aadsbesluit van 13 September 1923 zullen worden opgenomen; dat de b" deze bedoelde overdracht zou ge- schieden met de bij voormelde beschikking bedoelde gronden voor de som van 10 in totaal; dat hij beleefd verzoekt hierop een spoedige besiissing te nemen. Voor dezen verkoop worden gesteld de vol gende voorwaarden: 1°. Koopprys van 10. 2". De koopster aanvaardt de verkochte goederen in vollen edgendom, behouder.s rech- ten van derden, wegens verkregen vergurming of reohten (tuintjes aan den Schoolweg en de Grenulaan, aansimting op de noieerxng enz.) van af den datum van betaling van den koop- prijs; 3°. Ten behoeve voor de afwatering van de overige ltijksgronden en de daarop of daarin reeds aanwezige of nog te maken bestrati.ng- en noleeringswerkendraagt de koopster zorg, dat eene geregelde afvoer daarvan in de overgedragen straten en noleemigeii in de acte genoemd kan plaiats hebben. 4°. De koopster zal bij eventueele ophoo- gmg, afgravuig, of afsluiting van het tetrein en den Kanaatuijk langs den Schoolweg en de Grenulaan rekening houden met de water- staatsbeiangenwaaivoor van de voorgestelde werken vooraf goedkeuring der teekenmgen door den boofdingetiieur-directeur van den ii ij ivsw a te rstaat te iVliddelburg moet worden verkregen. 5°. De koopster zal het rijk tegen alle aan- sptaken van derden vrijwaren. 6°. Alle kosten op deze overdracht (ver koop) vallende, komen voor rekening van het Rijk. N.B. Overdracht van grand achter de Javastraat is toegestaan voor verkrijging van betere woningtoestand ter plaatse en het ma ken van een doorgang voor de Martinus Eijke- straat. Overdracht van grand langs de Grenulaan en den Schoolweg is toegestaan voor het ver- krijgen van een verkeersweg voor auto's en zwaar vervoer van de Axelsche brug naar de Rolbrug. In de overdracht zijn blijkens de ingezonden kaarten begrepen: De afrit naast de afspanning van den heer P. van de Walle tot en met de Verbindings- straat naast de emailleer- en nikkelfabriek; de Verlengde Schoollaan en den gang achter de woningen staande aan die zijtle der Axel sche straat; het pleintje met tuintje aan de Steenkamp- laan; de straat van daar verbimding gevende met de Van Steenbergenlaan en den gang achter de perceelen 1 en 2 aan de Van Steenbergen laan; de Steenkamplaan tot aan de M. Eijkestraat met parkaanleg op het vroegere Kazerneplein; een strook grand achter de perceelen aan de Noordoostzijde van de Javastraat (reeds als achtererf dier perceelen hij de bewoners in gebruik) de Van Steenbergenlaan met de laagge- legen speelplaats aan de Oostzijde; de M. Eijkestraat; Voorts: het deel der Nieuwstraat van af het Hotel- Hartog en voor het postkantoor Oostwaarts daarvan gelegen verhoogd terrain, de West- kolkstraat met westelijken zijkant, de Grenu laan ten westen van de bestrating, en ten siotte de Schoolweg tot aan de keibestrating bij de Axelsche brug. De over te nemen straten zijn door de com- missde van bijstand met den gemeentebouw- meester nagezien en het advies luidt gunstig. In overeenstemming daarmede steller. burge- meester en wethouders voor den koop te aan- vaarden. De heer VAN CADSAND maakt bezwaar, thans dit besluit te nemen. Er wordt daar wel gezegd, het advies van de commissie van bij stand gunstig luidt, maar hij vermeent, dat het onderzoek door slechts een lid der commis sie is bijgewoond. De andera leden der com missie zouden z. i. toch ook gelegenheid moe- ten hebben om zich op de hoogte te stellen. Hij althans zou zich toch gaarne eerst eens van den toestand der straten overtuigen, om na te gaan of er veel aan te doen kan zjjn. Hij stelt voor, dat punt aan te houden, tot de volgende vergadering. De heer COLSEN weet natuuriijk niet, of er misschien groote werken aan die straten moeten gebeuren, maar is er anders niet voor, dat er straten zijn die niet aan de gemeente behooren. De heer NOLSON betoogt, dat men al zeer dikwijls overlast heeft ondervonden, als een straat niet aan de gemeente behoorde en zij niets over het onderhoud van den weg te zeg- gen had, terwijl de eigenaar er niets aan deed. Hij heeft hierbij voomamelijk op 't oog het deel van den Axelschen weg van de Axel sche straat tot het ziekenhuis. Dat lag vroe- ger allerellendigst, terwijl het, nadat de ge meente er zelf voor zorgen kon, berijdbaar is geworden. En indien de gemeente in staat ge steld wordt, om voor niemendal straten over te nemen, meent hij dat het in 't algemeen belang is, indien dit zoo vlug mogelijk ge- beurd. En als er nu aan deze straten geen kapitale fouten zijn, zou hij het nemen van een besluit maar niet willen uitstellen. Hij meent, dat het alle flink aangelegde nieuwe straten zijn en het op den weg van den ge- meenteraad ligt, tot de ovemame te besluiten. De heer VAN CADSAND verklaart geen uitstel voor te stellen, omdat hij persoonlijk het onderzoek niet heeft bijgewoond, maar hij wijst er op, dat de commissie toch is ingesteld or- een bepaalde taak te verrichten, waartoe toch zeker behoort het uitbrengen van advies over over te nemen nieuwe straten. Indien de besiissing' tot de volgende vergadering wordt aangehouden, kunnen de andere leden zich ook overtuigen, in welken staat de straten ver- keeren. De VOORZITTER geeft te kennen, dat er eigenlijk 2 koopen grond zijn, er is ook de hoogte aan het postkantoor, de Westkolkstraat en de Grenulaan. Met het oog daarop is er haast bij d'e ovemame, met het oog op de v<jor- genomen beplanting met boomen, ofschoon het nog niet is uitgemaakt of die planting zal geschieden nog in dit jaar, dan wel in Januard, dit zal afhangen van het advies der ommissie voor het Rijksboschwezen. De heeren die de straten zijn langs eegaan, nebben geen dingen ontdekt die mankeerden, alles was in orde. De heer HAMELINK vraagt, of het de be- doeling is. die strook langs de sluiswoningen van de middensluis zoo te laten liggen. De VOORZITTER kan daarop thans geen antwoord geven, maar vermoedt van niet. De heer SCHEELE wijst er op, dat er al heel wat oude straten zijn overgenomen. De thans aan de orde zijnde straten zijn wel ia orde, behalve dan die strook aan de westiajdw en hij meent, dat het niet kan uitblijven, dat die van klinkerbestrating moet worden ttxtr- zien. De heer GEELHOEDT moet den heer Va« Cadsand gelijk geven, waar deze aanmerkiag maakt op het niet voltallig zijn der comnoie- sie. De leden ontvingen pas des morgens kua briefje, om 's middags present te zijn. Sprekar was reeds uitstedig, Hij meent, dat een tijdiger oproepen r.oodzakelijk is, opdat de leden ot zich naar kunnen regelen. De heer VAN DIJKE deelt mede, het op nemen der straten persoonlijk te hebben raee- gemaakt, ze zien er keurig uit. Hij acht hat ook beter, dat, als het kan, alle leden der com missie tegenwoordig zijn. De bestrating laat niets te wenschen over en de gemeentebouw- meester deelde mede. dat de rioleeringen ook in orde zijn, want dat hij om zich daarvan ta overtuigen, alle riolen heeft doorgehaald. De heer NOLSON meent, dat de grief der heeren niet zoozeer gaat tegen de ovemame als tegen het feat, dat ze niet tijdig zijn ge~ waarschuwd. Hij kan zich in hun positie plaat- sen, maar vraagt, of dat bezwaar nu van zoo emstigen aard is, dat uitstel noodzakelijk is, terwijl de voorzitter zegt, dat er haast be- noort gemaakt te worden. Niaar hem dunkt, kan er een besluit genomen worden. De heer DE JAGER vraagt, of het niet mo gelijk is, dat de raad in principe tot ovema- ming besluit en dat de commissie dan de zaak nog eens opneemt, en het besluit doorgaat in dien de commissie bij haar onderzoek gaen overwegende bezwaren ontmoet. De heer HAMELINK meent, dat een der- gelijk besluit niet te nemen is. Hij vraagt echter wanneer het schrijven betreffende ovememing al is gekomen. Lmmers al t64c een maand of drie? De VOORZITTER: Neen, toen ging ket over het ovememen der straten in onderhond. Het thans ontvangen schrijven is van 11 Oc tober, ontvangen dem 15den. De heer HAMELINK meent, dat de leden der commissie van bijstand dan toch wel tiidig voor een onderzoek hadden kunnen worden gewaarschuwd. De commissie is j'uist inge steld am d$n raad in zuike zaken van advies te dienen. en dat dient een advies te zijn, waar de raad houvast aan heeft. Spreker heeft geen bezwaar tegen het over- nemen der straten; zij zijn hem wel behead en hij is overtuigd, dat de gemeente ze zelf niet beter had kunnen maken. Als het in har den der gemeente komt, meent hii ook, dat het noodig zal zijn de beginde strook langs de sluiswaohterswoningen op fatsoenliike wijzete verharden want dat niet kan worden gedoogd, dat die streek in de kom der gemeente daw onbestraat blijft liggen. Hij wijst voorts op de adressen en ingeaoa- den stukken betreffende verbetering van de Grenulaan. De raad heeft er naar verlangd, daar vrijheid van handelen te krijgen en imea wist, 'dat daar kosten aan verbonden zosdea zijn. Het zou ook mogelijk zijn, na een nienw derzoek der commissie een spoedve rgaflering te houden. als burgemeester en wethouders te kennen geven, dat een langer uitstel nadeettg kan zijn. De heer DE MEIJER is van gevoelen, dat er voor de leden der commissie tijd genoeg ge- weest is, om de zaak na te zien en dat de raad dan maar moet afgaan op het advies der heeren die er geweest zijn. Hij vindt ook ni«t goed, "dat er straten in de gemeente zijn, d?e haar niet in eigendom behooren. Het voorstel van burgemeester en wethou ders wordt aan genomen met 9 tegen 4 steir- men. Voor s-temmen de heeren Van Aken, Nolsos, Verlinde, De Meiier, Colsen, Hamelink, Vai I riel, van Dijke, De Ridder en teg'en de We ren Scheele, Van Cadsand, Geelhoedt en De Jager. (Wordt vervolgd). TER NEUZEN. fNaclruk verboden Huwelijks-taangriften16 Nov. Jan Adrfeaji Meijer, oud 23 j., jm. en Cornelia Laurioa Kaijser, oud 18 j., jd. Jannis Pieter de le Mfs oud 24 j., jm. en Martina Geertruida Kielmaa oud 25 j. jd. Geboorten. 14 Nov. Janneke. d. ran .fmjt Jacobus Riemens en van Christina de C roots. 15 Nov. Jan Comelis, z. van Marinus Scheo- le en van Dingena van Doeselaar. 17 Not. Catlina, d. van Dirk de Bruijne en van Catliaa de Koeijer. Floris Abraham, z. van Pet™ Simons en van Maria Sara vfan der PeijL A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TERNEUZEN. s.s. AKY vertrck 7 deizer van Queenstown naar Portland (Maine). s.s. HELENA in ladiintg te Swansea voer Geret. s.s MAGDALENA in tossing to- Aat- werpen. s.s. TERNEUZEN in lading te V'ihurg voor Ter Neuzen. POLITIE. 0,p het bureau van politie alhier zijn ato gevonden gedeponeerd: een paar kousew, een broche, een portemonnaie met inhoud en een kinderportemonnaie. Rechtihebbenden vervoegen zich aldaar. WEERBERICHT van 23 Nov. 1923. Het weerbericht van het meteorotogtsch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerst. 769.1 Vestmanoer. Laagste barometerst. 753.1 Biarritz. Verwachting tot den avond van 24 Nov.: Zwakke tot malige wind uit Zuideh'ke richtingen, belrokken tot nevel'ig, .veinig geen lxersiag, zelfde teinperatuur. Voor de vele oiijken van belangstelling, op 19 dezer •ndervonden. mijn hartelijken dank. P. AUDENAERD. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen ge- durende de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Zuster en Tante betuig ik, mede namens de familie, mijn barteiijken dank. Wed. A. DE FEIJTER-Jurrij. Ter Neuzen, Nov. 1923. Voor het huldeblijk mij aan- geboden door Zaamslagsch bevolking en het personeel van het p st- kantoor te Zaamslag. zeg ik langs dezen weg hiervoor alien mijn hartelijken dank. P C. OPPE, Gepens- Brievenbesteller, Zaamslag, in lokaal .BETHEL", 2e Verbinding- straat, alhier, uitgaande van: „De Evangelisatie arbeidin Belgie",tehouden D. V. Zondag 23 Nov., 'snam. 7ll2 uur en Maandag 26. Dinsdag 27 enWoensdag 28 Nov., 'snam. 3 en 71l2 uur. ('hans te Brugge). Kinderen onder de 13 jaar worden dan niet toegelaten, wel op de Kindersamenkomst, Dinsdag 27 Nov., 'snam 5 uur. Toegang vrij. Zie verder strooibiljetten. Namens de Commissie, J. J KENSE Tegen beloonmg terug te bezorgen bureau van dit blad. NIEUWEDIEP 6. De Balans en Wlnstrckeninyen liggen vanaf Maandag 26 Nov. a.s. terinzage, Nieuwciiep 6. De Jaarvergadering zal worden gehouden in de le helft van December. Datum zal nader worden bekend gemaakt. HET BESTUUR. Aanvang 7 uur. Aanbevelend. ACER'S beroemd wrijfmiddei bij rhsumatiek,spit, spierverrekkingen^ en stramheid verkrijgbaar bij Firma P J. VAN DE SAND*j

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2