BURGERLIJKEN STAND. Handelsberichtew. i Met zijn bruid naar Londen gereisd zijn- de, verzocht Milner den genoemden kennis telegrafisch hem per omhiegaande 3 pond sterling te zenden, maar de man ging daar wijselijk niet op in. Daarna hoorde hij niets meer van zijn vriend, tot hem ten slotte het telegrafisch verzoek van Milner's echtge- noote gewerd om haar geld te zenden voor haar terugreis naar Holbeach. De jonggehuwde dame was namelijk inmid- dels door haar man verlaten en had hem nier meer teruggezien. Tevoren had hij haar ineegedeeld, dat hij van geldschie- ters 5000 pond sterling zou ontvangen, mei zijn erfenis als „onderpanid". SUZANNE EN 150.000 FRANCS SPOOR- LOOS VERDWENEN. Ten nadeele van Calvo Platero, den di- recteur eener credietbank te Parijs, is on- der geheimzinnige omsta.idigheden een be- langrijke diefstai gepleegd. Ongeveer vier maanden geieden instal- leerde de bankier zijn 23jarig vriendinnetje Suzanrje Noa in de alleraardigst ingerich- te woning in de rue Felix Ziem. Dezer dagen zocht onze bankier haar op, en legde eeh bedrag van 150,000 francs in ef- fecten en banknoten voorzichtigheidshalve in zijn spiegelkast. Hij sprak met zijn da me af, dat zij elkaar 's avonds om 12 uur in een cafe op den boulevard zouden ont- moecen. Wie evenwel op het afgespro- ken uur verscheen, geen vriendinnetje en de geldman, die eenigszins bang voor zijn duiten was, haastte zich naar de Rue Fe- lix-Ziem, doch slechts om te oonstateeren, dat de deur van binnen was afgesloten. In de nai'eve verondersteliing dat Suzan ne waarschijnlijk den slaap der rechtvaar- digen sliep, deed hij geen moeite om bin nen te kornen en ging zich tot zes uur 's morgens in zijn club amuseeren. Toen hij in den vroegen morgen naar huis terugkeerde, en door den bedienden- ingang waarvan de portier een sleutel had, binne.i kwam, zag hij een chaotische wan- orde in zijn huis, alsof iemand op stel en sprong was verhuisd. Niet alleen waren zijn 150.000 goede francs verdwenen, maar op den koop toe moest hij nog1 hooren, hoe zijn Suzanne den vorigen avond om zBven uur drie zware koffers op een taxi had laten zetten en was vertrokken; na- tuurlijk zonder adres achter te laten. DE PAUS EN PARFUM. Volgens een bericht van Central News uit Rome, heeft de mejor domus van den Paus instructies ontvangen, om geen ge- parfumeerde vrouwen op het Vatikaan toe te laten. De reden die op wordt gegeven is, dat de Paus dikwijls hoofdpijn heeft en dat parfums een Slechten invloed op hem hebben. EEN WERELDREIZ1GER- VREDESAPOSTEL. Een Duitsche jongeman, J. G. Fiehler, .„Hanks in 'tgeluk" .zooals hij zichzelf gaar- ne schertsend noemt, is van plan de wereld door te trekken en in elk land en eike stad waardoor zijn weg hem voert, zijn ideeen van den eeuwlgen vrede te verkondigen. Hij is, naar hij verzekerde, gaan anti-mili tarist, noch anarchist, al klinkt het wat pa- radoxaal, maar'djvert alleen voor de ver- spreiding van zijn leuze: Strijdt niet tegen iets, maar leeft voor iets. Vier jaren aan het front tijdens den wereldoorlog en daarna eenige jaren van harde gevan- genschap in Rusland, brachten hem tot he! besluit, allerwege zijn pacifistische leer te verkondigen. Het jaar 2000 zal naar zijn meening een jubeljaar moeten worde.i, een glansjaar in alle opzichten. lntusschen tracht hij door kaartverkoop in zijn onderhoud te voorzien, schildert voorts portretten en knipsilhouettes. PRACTISCH ONDERWIJS! Te Parijs is een school gekomen, waar den jongens en meisjes naast allerlei nutti^e wetenswaardiige dingen, welke noodig zijn om een betrekking te veroveren in de maat- schappij, ook de onnoozelste huishoudelijke dingen, vvorden bijgebracht. Zoo moeten de knapen zich onderwerpen aan het technisch- en economisch-juiste matjeskloppen en bedden opmaken, strijken en stofzuagen, ramen zeemen en schilderijen ophangen. EEN ARAB1ER VAN 120 JAAR. In het dorp Gobair, 7 mijl van Basra af, woont een naar men zegt 120jarige Arabier, die er in 't geheel niet tegen op ziet, dezen afstand op een dag heen en terug af te leg- gen. Hij is kerngezond, heeft sterke witte tanden en loopt nog kaarsrecht. Hij heeft veertien zonen en een dochter, en ging tot voor korten tijd, nog een geheelen dag op de jacht. Automobielen vindt hij gemakkelijker dan kameelen, dodi vliegen durft hij niet, daar hij bang is duizelig te worden en naar beneden te vallen. Hij voedt zich uitsluitend met brood, dadels en melik en stelt het grootste belang in de paarden-wedrennen, die hij zoowel in Indie als in Engeland volgt. EEN GEVAARL1JK OORLOGS- SOUVEN1R. Een hevige ontploffing werd Zaterdag gehoord in een woning te Courbevoie bij Parijs. Toegesnelde buren vonden op de twejde verdieping het lijk van de 52jarige bevvoonster, de weduwe Gras-Boulat. Een sterke kruitdamp hing in het vertrek. Ge- broken glasruiten en stukken kalk bedek- ten den vloer. In een der muren was een gat geslagen en daar doorhe n zag men twee jeugdige kinderen angstig tegen ei- kaar gekropan. Het waren de kleinkinde- ren der weduwe, die geen letsef hadden bekomen. Het lijk der vrouw vertoon- de zware verwondingen, welke naar uit het onderzoek bieek veroorzaakt waren door de stukken van een uit eikaar gesprongen luchttorpedo, welke naar men meende, geheel geleegd en onschadelijk was gemaakt en welke, bij wijze van ka- merversiering tegen den schoorsteenwand was geplaatst. Op den schoorsteenmantel lag nog een niet-ontplofte Duitsche gra- naat van zwaar kaliber en een granaat- lont. Een der zoons van het slachtoffer, een mecanicien, verklaarde dat hij in 1917 van het front twee Duitsche luchttorpe- do's als souvenirs had meegebracht, wel ke hij eerst ontladen had. Hij had ze aan zijn moeder gegeven, die ze op den schoor steen had gezet, maar in de laatste weken had hij ze daar niet meer zien staan. De kinderen zeiden, dat de torpedo's steeds tegen den schoorsteen stonden, wanneer hei vuur werd aangemaakt. Zij hadden echter Zaterdag bij het aansteken van het hout een vreemd geknefter gehoord en wa ren in de naastbijzijnde kamer gevlucht. Daar hoorden zij toen de ontploffing. VAN HET LEVEN BEROOFD. Naar Reuter uit Londen meldt, heeft Nathaniel Charles Rptschild, een zoon van den eersten lord Rotschild, zich in een vlaag van zinsverbijstering van het le- ven beroofd. BATTLING SIKI UIT DEN TREIN GEWORPEN. De beroemde neger-bokser Battling Siki is eenige minuten na het vertrek van den trein uit Montreal door zijn inedereizigers uit den trein geworpen. Zijn gedragingen waren van dien aard, dat de passagiers hem niet langer in den trejn wilden, heb ben. Battling Siki verklaarde, dat zijn mana ger hem van 1500 dollar beroofd heeft. DE PRINS VAN WALES VOOR DE IMMIGRATIE-AUTORITEITEN. Incognito reizen kan voor een prins van koninklijken bloede zijn ongemakken met zich brengen. Dat heeft ook de prins van Wales ondervonden, toen hij vorige maand te Canada aan land wiTde gaan onder den naam van lord Renfrew. Evenals zijn min- ste medereizigers moest hij antwoorden op de vragen, die door de immigratie-amb- tenaren werden gesteld, zij het met alle deferentie, aan zijn rang verschuldigd. Hier volgen eenige vragen en de ant woorden, welke hij er op gaf: Tegenwoordige betrekking? Geen. Toekomstige betrekking? Geen. Doel van uw reis naar Canada? Pleizierreisje. Hoeveel geld hebt ge bij u? Ge- noeg om den eersten tijd in mijn behoeften te voorzien. Kunt u lezen? Ja. In welke taal? In maar vijf. Voldaan over deze eenigszins ontwijken- de antwoorden drukte de Canadeesche ambtenaar op het paspoort van lord Ren frew het stempel, dat hem machtigde om zijn vdeten te zetten op het land, waar- over zijn vader onbetwist gebieder is. EEN GEHEIMZINNIGE MOORD. De heer Marcel Chaussat, boksmanager, wonende te Toulouse, kwam verleden week te Bordeaux aan om zijn zoon, eert bok- ser, die een operatie doorstaan had, te be- zoeken. Chaussat bevond zich des avonds in een drankgelegenheid te Bordeaux, waar hij logeerde, toen een kerel den arm door de deur stak, welke op een kier stond, en twee revolverschoten op Chaussat foste, die, in de rechterzijde getroffen, dood neerviel. Niemand heeft het gelaat van den moor- denaar gezien. Spoorwegbedienden, die op eenigen afstand aan het werk waren, ver- klaren een auto gezien te hebben, welke urenlang in de omgeving gestaan heeft. VAN ALLES WAT. De duurste soldaat voor zijn land is de Canadeesche, hoewel men nooit iets van of over hem hoort. Hij kost maar e^entjes 5000 gulden. Als men z'n handgeld en safaris niet zoo hoog had gesteld, was er nooit een vrijwilliger ko- men opdagen. Dan komt de Chineesche soldaat; hij kost bijna 3000 gulden aan zijn fand, om- dat hij zooveef steelt van de vreemdelin- gen De staart van den hond. Kwame er toch een wet, die bepaalt, dat de staart het eenige sieraad is van een hond. Het is zonde, het is gemeen, dien dieren hun vroolijkste spraakorgaan af te kappen. Maar de Mode en het Bijgeloof zijn sterker dan het Geweten. Mode zegt, dat „zonder staart mooier is dan met staart" en Bijgeloof zegt, dat „staart-af dolheid voorkomt Bah! Dik en dun. In Engeland zijn er, die door dik en dun dik e(n die door dik en dun dun willen zijn, en heel de wete.ischap wordt in die ruzie gemengd. Mageren, zegt men, laten zich meeslepen door hun gevoelens, maar worden gauw Don Quichotten. Dikken? Hoeveel beroem de dikke, oude koningen zijn er niet ge- weest? Dikken zijn vaak wijs. Wijsheid en beroerte; magerheid en be- lachelijkheid.... O gulden middenmaat DE KONING VAN DENEMARKEN ALS REDDER. Tijdens een wedstrijd tusschen het jacht ,.Rita" van den koning van Denemarken en het jacht Carina" van een zijner vrien- den, viel er een matroos van laatstgenoemd vaartuig overboord. Koning Christiaan, die aan het roer zat, gooide dit onmiddellijk om en deed het vaartuig bijdraaien om den drenkeling hulp te brengen. Toen de man dicht genoeg genaderd was, was het ko ning Christiaan, die hem het eerst de hand toestak om hem veilig aan boord te hel- pen. De wedstrijd kon nu zonder verdere ongevallen worden voortgezet, en werd door het koninklijk jacht ,.Rita" gewon- nen. EEN MONSTERACHTIO HO!.. In de laatste vergadering van de Brit- sche Wetenschappelijke Vereeniging, te Liverpool belegd, werden nog eenige zeer interessante lezingen gehouden. Dr. Stan ley Kemp uit Calcutta verhaalde van de ontdekking van een monsterachtig hoi in de Caro Hills in Assam, waarin hij met een groepje onderzoekers was doorgedrongen. Het ihol ibleek zich 1200 M. diep in een bergwand uit te strekken en het bood sohuilplaats aan millioenen insecten, rat ten, vieermuizen enz., die echter in't geheel niet bang bleken voor de toortsen der in- dringers, waaruit dr. Kemp concludeerde, dat hij was aangeland in een ,,koninkrijk van nagenoeg blinde schepselen." Allerlei soorten spinnen en kakkerlakken werden gevonden, motten stoven op in diohte wolken, en op 300 M. diepte stuitten de onderzoekers op een monsterachtig grooten kikvorsch, die als het ware tegen j een wand geplakt zat. In het aligemeen trof het gezelschap versdiillende dieren aan, die niemand nog ooit in de vrije natuur had gezien. Het diepste gedeelte der grot bieek de verblijt'plaats der vieermuizen, die zoo dicht opeengedrongen de rotswanden be- zetten, dat niemand ergens de hand tus schen kon steken om een onbezet plekje te vinden. Deze bewoners kwamen tegen zonsondergang in dichte drommen naar buiten gevlogen, waaruit bieek, dat ze al- thans de grot als hun vaste woonplaats be- scihouwden. De onderzoekers troffen ech ter menige andere diersoort aan, voor wie absoluut geen levens- en ontwikkelings- mogelijkheden en voedselstoffen aanwezig waren, zoodat ze niet al te zeer verwonderd waren een groote garnalensoort aan te tre'ffen, die in een helderen onderaardschen stroom niets befers wisten te doen dan el kaar te verslinden, aangezien in het water absoluut geen voedsel voor hen aanwezig was. Enkele sporen van katachtige viervoetige dieren werden aangetroffen, maar herhaal- de plonsen in wateren voor hen uit, bewe- zen, dat die dieren niet in de grot thuis- hoorden, omdat ze zich bij de nadering van menschen verwijderden. IN DE WAR MET DE NULLEN? Het Belgische telegraaf-agentschap heeft het bericht verspreid, dat de ^ouane bij Vaals bij em Hollandsche dame een bedrag van 5.5 trillioen mark in beslag heeft ge- nomen. Geluk(;ige Belgen, zegt het Hbl. Zij heb ben hun slag geslagen. Een trillioen is een milHoen in derde macht, of wel een met 18 nullen. Nog anders gezegd: een mil liard in het kwadraat. Waar nu een mil liard mark gisteren 7 gulden noteerde, is de inbeslag genomen som circa 38 mil liard Nederlandsche guldens of ruim 60 milliard gouden marken. De Belgen hebben dus acht milliard gouden marken meer dan de Entente voor- loopig van Duitschland eischt. Zoo maar, door een aanhouding, de schadeloosstellingkwestie de wereld uit. Voor 't overige: hulde aan de spier- kracht der dame. Het grootste bankloiljet 'in Duitschland is een millionn mark. Ten minste had zij dus bij zich 5.5 milliard papiertjes of 5.5 millioen bundeltjes van duizend. Of zouden de Belgen in den miUioenen- dans zijn gestruikeld? En is bedoeld 5.5 biljoen of wei 5.500 milliard? Dan zou de waarde maar 60.000 gouden marken zijn. Wat iets waarschijnlijker is. Maar 5.5 billioen in papieren marken is dan altijd nog een papier massa, welke een vrouw practisch niet kan dragen; 5500 papiertjes is al heel' wat. En milliard-bil- jetten zijn er niet zooveel in omfoop. Zou de dame biljetten van een millioen mark heblben gehad? Dan moet zij 5.5 millioen briefjes hejbben mede gedragen. Zou dat waar zijn of is het spekschieterij? HOE DE HEKS GENAS.... „Buitenman" die wekelijks in de ,.Nwe Soer. Ct." van rechtspraak in de rimboe vertelt, bchandelde onlangs den strijd te gen het bijgeloof aan heksen, dat vooral in het Oosten van den Archipel nog veel- vuldig onder den naam Soewangi voor komt. Sterft bijv. een kind binnen enkele dagen aan een onbekende ziekte, dan heet het al gauw, dat er Soewangi in het spel is gptweest, en de heks is natuurlijk al spoedig gevonden. Op zekeren dag1 bracht een kampoeng- hoofd vergezeld van een tierende menigte, een oude vrouw "bij den controleur. In de kampoeng dier vrouw waren kort achter elkaar drie kleine kjnderen gestor- ven en dat had die oude vrouw* op haar geweten. Had men haar niet in het bosch gezien, kruiden zoekend en had mem 's nachts geen stemmen in haar hutje ge hoord? Het hielp niet, dat de oude vrouw naar waarheid vertelde de kruiden noodig te hebben tegen rheumatiek; noch hoof den, noch bevolking waren te overtuigen. Toen kreeg de oontroleur een helder oogenblik. Hij hield een medische beschou- wing, dat hekserij zeer goed te genezen was; de vrouw moest in de roemah sakit opgenomen worden, daar zou men den duivel wel weten uit te drijven. Nu had de ziekemzaal een zekere repu- tatie verworven, sinds een bij een gevecht ongeveer aan schijfjes gesneden inlander daar weer aan elkaar was gelapt en her- steld. Men vond het voorstel prachtig en de vrouw werd opgenomen. Elken morgen en avond kreeg ze een lepel hoestdrank en na 6 (weken werd ze genezen verklaard. Doch de oude dame was verslaafd geraakt aan haar obatje en wilde niet weg voor ze een fleschje anijsspiritus meekreeg. En toen ze weer in haar kampong terug kwam, werd ze feestelijk ontvangen en als volledig hersteld en ongevaarlijk be- schouwd. Nog vele malen daarna kwamen „soe- wangi"-patienten in de ziekenzaal en 6 weken werd de vaste behandelingstermijn. EEN LIJFWACHT VAN GESPUIS. De strijd tusschen den gouvernemr van den Amerikaanschen staat Oklahoma en zijn tegemstanders van de Ku Klux K'an, die bij een referendum over de politick van den gouverneur hun streven door een overwinning bekroond zagen, duurt on- verzwakt voort. De Temps verneemt nu, dat de bijeenroeping van het wetgevend lichaam in speciale zitting, welke eerst door den gouverneur 'teg'en 5 December bepaald was, vervroegd is. Walton staat er nl. op, de wetgevende vergadering te laten stemmen over de wetten die hij heeft inge- diend en die de bevolking moeten bescher- men tegen de ,gemaskerde gauwdieven, die God noch gebod kennen", en tegen de ;<geheime vereenigingen". De gouverneur pakt den stier dus wel bij de horens. Tot dusver had hij zich steeds verzet tegen een bijeenkomst van het parlement in speciale zitting, daar de meerderheid der leden het er op toe scheem te leggen, hem op zulk een zitting in staat van beschuldiging te laten verklaren. zfooals men begrijpt wordt de vefbit- terde strijd tusschen gouverneur en par lement van Oklahama een strijd die krachtens zijn aard intusschen meer in on- gecivileerde strelken dan in een moder- nen Amerikaanschen staat thuisbehoort van weerszijden niet steeds met de meest selecte middelen gevoerd. De Temps ver neemt b.v., dat de lijfwacht van den gou verneur, die hem beschermen moet tegen de door de Klan-ners gedane pogingen tot ontvoering, aangevoerd wordt door ze- Ikeren Buck Garret, die met zijn voornaam- ste medestanders, behoort tot de laatste „bad men" (deugnieten) een vroege- re struikrooverbende van Oklahoma. Buck Garrett, een reus van een kerel, heet voor niets en niemand bang te zijn. Hij was al eens van moord beschuldigd, werd vrijgesproken en is thans hoofd van een vereeniging die zich ten doel stelt.... den diefstai te bestrijdep. Onder de garde- leden is ook een kolonel Zach Mulhall, een ex-kermisreiziger en veekoopman, die inf den tijd toen hij te St. Louis met een tent met Roodhuiden op de markt stond, niet schroomde een bleekgezicht, dat op- roer onder de roode brothers tr'achtte te verwekken, met een revolver neer te schieten. Er zijn nog andere zulke verkwik- kelijke heerschappen in Walton's garde. Wat men wel kan zeggen is, dat het le- ven in Oklahoma, onder de auspicien van dergelijke heeren, verre van eentonig zal zijn. EEN ROMANTISCHE VERVOLGING. Er wordt een romantische vervolging gepubliceerd, welke doet denken aan een bioscoop-roman. De geschiedenis komt op het volgende neer. Den 2en April 1922 werd een schatrijk Amerikaan, de heer Shattuck, met zijn vrouw en acht bedienden gebonden gevonden in den kelder van zijn woning in New-York. Dieven hadden voor meer dan een millioen aan juweelen gesto- len. Twee van hen werden gearresteerd. Twee wisten te ontkome'n. Een hunner was chef van het personeel Mourey, die den diefstai had voorbereid. De politie van de geheele wereid werd gewaarschuwd een premie van 15.000 dollar werd uitgeloofd. De heer Shattuck kwam zelf naar Parijs in de hoop zijn belager hier te zullen vinden. Als ama- teur-detectieve zoekt hij alle schuilhoelcen van de Fransche hoofdstad af, om daarna naar Londen te gaan ten einde daar te zoeken. Maar Mourey had Frankrijk niet ver laten. Eenige weken geieden had een re- chercheur hem bijna gearresteerd, maar Mourey wist te ontkomen. Als vrouw ver- kleed woonde hij zelfs de begrafenis van zijn vader bij. Tot onlangs twee rechercheurs op het spoor kwamen van zijn vriendin', dat hen intusschen niet veel verder bracht, daar zij steeds met de grootste voorzichtigheid te werk ging, teneinde Mourey's schuil- plaats niet te verraden. Toch kwamen de politiemannen er ein- delijk achter, dat de gezochte zich hoogst- waarschijnlijk in de omgeving van Cheiles of Gournay moest bevinden. Zij vernamep zelfs, dat Mourey zich vaak vermaakte met visschen. Een week geieden begaven zij zich als visschers verkleed naar de Marne nabij de brug van Gournay, waar een drukbezochte herberg is. Op een goeden middag ont- dekten zij Mourey aan den oever van de rivier, bezig met visschen. Zij maakten een praatje met hem en brachten eenigen tijd met hem door. Toen nu Dinsdagmorgen Moury aan zijn ontbijt in de herberg zat, voegden de twee „visschers" zich weer bij hem en wisten hem over te halen tot een onschuldig spefletje met lucifers, dat zeer zijn aandacht in beslag nam. Plotseling kwam een derde politiebeambte binnen, en nu wierpen de beide „visschers" zich op Moury, die zich echter wist Ios te rukken, zijn revolver te trekken en op de rechercheurs vuurde. Dezen maakten nu ook gebruik van hun wapens en spoedig was Moury overmeesterd. Mourey is een bekende der Fransche politie. In 1907 werd hij wegens moord tot zeven jaar dwangarbeid veroordeeld maar hij wist uit Guyana te ontsnappen naar Amerika, waar hij na eenigen tijd in dienst trad van den heer Shattuck. Tal- rijke diefstallen heeft hij overigens op zijn kerfs tok. De Amerikaansche ambassadeur had na de berooving van zijn landgenoot de Fran sche politie voortdurend aangespoord al het mogelijke te doen om den schuldige te arresteeren. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 6 Sept. Alphonsus Joos, oud 25 j., jm. en Cecilia Christina Maria Burm, oud 28 j., jd. Josephus Johannes Cam- maert, oud 47 j., jm. en Emma Maria van Geijt, oud 34 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Sept. Cdrile Theo- dorus de Vrieze, oud 29 j., jm. en Mathilda Christina de Rijk, oud 29 j., jd. Constantinus Theodorus Martinus Vereecken, oud 29 j., jm. en Elisabeth Euphemia Ludovdca Fassaert, oud 24 j., jd. 22 Sept. Josephus Johannes Cammaert, oud 47 j., jm. en Emma Maria van Geijt, oud 34 j., jd. 25 Sept. Alphonsus Joos, oud 25 j., jm. en Cecilia Christina Maria Burm, oud 28 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Eduardus Josephus, z. van Josephus van Goetihem en van Maria Anna Philomena Janssens. Celina Josephina Leonia, d. van Josephus Franciscus de Nijs en van Maria Leonie Francisca de Nijs. 5 Sept. Maria Louiza, d. van Theodorus de Kock en van Maria Louiza van der Bulck. 6 Sept. Elisabeth Neeltje, d. van Cornelis van Dixhoom en van Jannetje Ferdinandusse. 7 Sept. Albert, z. van Francies Hubertus Burg-grave en van Philo mena Petrorjella de Feber. 10 Sept. Maria Josepha Philomena, d. van Paulus Vergeer en van Angelina Louisa Hoefeijzers. 14 Sept. Johannes Petrus, z. van Albertus Tieleman en van Anna Catharina van Eck. 15 Sept. Fran ciscus Petrus, z. van Eduard van den Bergen en van Rosalia Bogaert. 16 Sept. Remij Cor nelis, z. van Jan Francies van Waterschoot en van Cornelia Marcelis. 19 Sept. Martha Hono- rina Marie, d. van Eduard Verdurmen en van Maria Totte. 26 Sept. Petrus Alphonsus, z. van Petrus Alphonsus van Gimst en van Mathilda Rosalia Cambeen. 28 Sept. Maria, d. van Pieter Cornelis Sponselee en van Eleonora Serafina van Overmeire. 30 Sept. Elisabeth Frangoise, d. van Leendert Cornelis van Duij- venbode en van Anna Johanna Neeteson. Overlijden. 25 Sept. Eduardus Tieleman, oud 60 j., echtg. van Apolonia Colsen. 27 Sept. Rosalia Maria Scheers, oud 21 j., jd. van Andries en van Apolonia Ivens. Rosalia Maria Scheers, oud 21 j., d. van An dries en van Apolonia Ivens. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Wees liever verstandig dan spijtig; waarom niet heden een flacon Foster's Maagpillen gekocht? Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per te Ter NeUzen bij de firma A. van Overbeeke- Leunis. 10 Rotterdam, 15 October 1923. VEEMARKT. Aangevoerd werden 294 vette runderen, 338 vette- en graskalveren, 1509 schapen en lammeren en 957 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1,15 tot /l,221/,2e kw. 1,10 tot 1,3e kw. /0,95 tot 0,85; Ossen le kw. 1,05 tot /1,10; 2e kw. 1,tot 0,95 3e kw. 0,85 tot Kalveren le kw. /1,40 tot /1,55 2ekw. f 1,25 tot y 1,103e kw. 1, tot 0,90Schapen le kw. 0,90 tot 1,2e kw. /0,95 tot 0,75; 3e kw. 0,65 tot 055,Lammeren 1,05 tot y 1,15; 2e kw. tot Varkens le kw. 0,82 tot 0,85 2e kw. 0,80 tot 0,76 3e kw. 0,74 tot 0,70 licht soort 0,76 tot 0,80. De handel in varkens was redelijk bjj ruimer aanvoer. De prjjzen waren eenigs zins gedrukt wegens weinig vraag voor het buitenland. Vet ve« en vette kalveren bjj flinken aanvoer redeljjken handel. Schapen en lammeren met redeljjken handel en aanvoer. FIJNE ZADEN. Ljjnzaadvoer 19,tot 21, Brnin Mosterdzaad 40,tot 42, Geel Mosterdzaad 28,tot 30, Karwjjzaad y 114, tot /116,Kanarie- zaad 17,— tot 18,— Koolzaad 20,tot 22,Zaailjjnzaad /22, 23,Blauwmaanzaad 44,tot 46,Boekweit 8,90 tot VLAS. Aangevoerd: Blauw 3570 E.G., 1,25 tot 1,75. Zeeuwsch wit 500 E.G. 1,10 tot 1,25 Hollandsch Geel 4300 E.G., 1,20 tot 1,65, Groningsch 3000 E.G 1,10 tot 1.65. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 4,90 tot 5,50 Zeeuwsche Bonte 4,90 tot 5,50 Zeeuwsche Eigenheimers /3,50 tot /3,90, Blauwe Eigenheimsrs 3,75 tot 4 Brielsche Eigenheimers 3,80 tot f 4,20 Poters /2,20 tot 2,60 per ELL. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 9,50 tot 11,50. AJU1N. Zaaiajuin 4,Pootajuin 2,50 Eleine ajuin 5,75. WEERBERICHT van 15 Oct. 1923. Het weerbericht van het Meteorologisch Instituut te De Bildt luidt als volgt): Hoogste barometerstand 762.8 Rennea en Lyon. Laagste barometerstand 744.9 Hapa- randa. Verwachting tot den avond van 16 Oct.: Matige tot zwakke nobrdwestelijke tot westelijke wind, gedeelteiijk bewolkt, waar schijnlijk nog enkele regenbuien, koude nacht, iets zachter overdag. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY in lading te Fowey voor Phila delphia s.s. HELENA in lading te Uleaborg voor Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA in lading te Uleaborg voor Ter Neuzen. s.s. TERNEUZEN vertrok 13 dezer van Hull naar Stettin. SCHEEPVAARTBEWEGING. 10 Oct. Eng. s.s. Abbeville, 3783 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Gosforth, 3049 M3., kolen, van Blyth voor Gent. Duitsch s.s. Henr Horn,- 3646 M3. ledig, van Gent naar Hamburg. Eng. s.s. Record Reign, 567 M3., fosfaat, van Gent naar Southampton. Belg. Loodsboot No. 3, 481 M3., ledig, van Vlissingen voor Gent. Eng. s.s. Brynawel, 699 M3., fosfaat, van Gent naar Exwood. Letland. s.s. Krimulda, 5579 M3., ledig, van Gent naar Hull. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3„ stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Mistly, 1379 M3., ledig, van Brussel voor Gent. 11 Oct. Eng. s.s. Simonside, 2334 M3„ kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Therese, 3677 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Madame Doretta, 2248 M3., ledig, van Gent naar Goole. Noorsch s.s. Haaland, 1959 M3., kolen, van Kingslynn voor Gent. Zweedsch s.s. Mercurius, 1574 M3., pa- pienpap, van Kristiania voor Gent. Eng. s.s. Algore, 3550 M3., kolen, van Methil voor Gent. Zweedsch s.s. Cyrene, 1212 M3., ledig, van Gent naar Middlesbro. Nederl. s.s. Alkaid, 8024 M3., ledig, van Sluiskil naar Port Talbot. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Knebworth, 7235 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Van 10 tot 14 Oct. zijn langs de West- sluis alhier 14 binnenvaartuigen op- en 3 afgeschut, langs de Middensluis 22 op en 25 afgeschut en langs de Oostsluis 112 op- en 98 afgeschut. ■UTpn- an Plulll|\ e de volgende Naar aanleiding van d mededeeling rvan^jecTStaiet^ovci^ne^lS^flS^^T^Sr stei^vau w-. '•bowoiic oncon* erne wring L. U1I1U1 l\ I1UL UiUU devast re<d, zijn in tree do M t NcommiwL

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3