dJ is 29 gii ta; I" sH Zlfl All FY 1, dill dc h' bl P' g| d<j row tel vc schjp e nigszjns dwars lag, het roode bak- boordlicht kwijt. Hij rnemde toen da! de ,.Noord-Holland" aan de.i verkeerden kant passe, ren wilde. De Op Hoop van Zegen" manoevreer- de zoo-danig, dat links gepasseerd kon wor- dej. Plotseiing zag de schipper weer het roode licht van de ,.Noord-Holland". Hij trachtte naar den goeden kant te varen, doch dat mislukte en met voile kracht liepen de schepen op elkaar. De „Noord- Hclland" kre.g een gapend gat in den linhe boeg. De kapitetn stuurde onmiddel- lijk de bocht der Oude Gouwe in om het setup op den wal te zetten. Doch het schip 1 ep snel vol water en zonk spoedig me! het achterdeel weg. Ook de Op Hoop van Zegen" liep vol en kwam dwars in de Oude Gouwe te ligge.i. De schipper wist zich met de knecht en drie kinderen in1' een bootje te redden. Kapitein Postema van de ,.Noord-Hol- land" be ,-eert, dat hij, hoewei eenigszins uitzwe.ikend, bij het nemen van de bocht toch de.i goeden kait heeft gehouden ter- wijl zijn lichte.i goed zichtbaar waren. Zijn schip was verzekerd. pe lading planten kon des morgens ge- de.ltelijk worden overgeladen. De ,.Op Hoop van Zegen" was niet ver zekerd. He. drukke verkeer op deze plaats is, doordat be;de schippers de Oude Gouwe instuurde.i niet gestremd. ZWARE BRAND. Dinsdagavond om half tien is brand ont- dekt in de gebouwen van de Eerste Neder- landsche Inkoop Vereeniging in de Nieuwe Looiersstraat 29, 31 en 33 waar ook ge- vestigd zijn de magazijnen van de Kon. Vereenigde Tapijtfabrieken. De eerste heeft het benedeugedeelte, de tapijtfabrieken het bovengedeelte in gebruik; daar woedde de brand, die zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien. Hij breidde zich echter meer en meer ui|t en woiedde in de tapijten en cocosmatten. 's Nachts onr 1 uur was de brandweer die met vee! maljeriaai werkte, het vuur nog niet meester. Om ongaveer 6 uur had het personeel de gebouwen, waarin nie- mand woont, verlaten. Volgens nader bericht was de brand (te 3 uur des nachts gebluscht. DROEVIG ONGELUK. Dezer dagen kwam een zoon van den bedrijfsboer P. v. d. L. aan den Sloterweg te Abbenes, met een wagen uit het land rijden op het erf van de boerderij. Door her blaffen van den hond, die op den dorschvloer liep, bemerkte hij, dat er iets bijzonders was gebeurd. Hij liet paard en wagen staan en ging in de boerderij kijken en zag toen zijn 9-jarig broertje J. v. d. L., op den steenen dorschvloer lig ge.i. Eerst dacht hij, dat de jongen lag te slapen, doch toen hij bemerkte dat deze beoon te braken en het blijkbaar benauwd had, nam hij hem van den vloer op en bracht hem in de woning. Inmiddels werd een geneesheer ontbodan en toen <Jejze ter plaatste verscheen, kon hij slechts den dood constaie ren, tengevolge van bloed- uitstorting jn de hersenen veroorzaakt door een val. Vermoed wordt, dat de jongen op on- ge.eer 6 meter hoog opgestapeld klaver- hooi is geklommen om hiervan wat voor de paarden af te gooien en toen is ge vallen met't 'hoofd op den steenen dorsch vloer. VERSCHEUR NIET ONGEZIEN EEN ENVELOPPE. Vrijdagmorge.i heeft op de ve markt te Zwol'e een merkwaardig geval plaats ge- ha.l, meidt de ,,Msb.". Iemand was op de weekmarkt om slachtvee te koopen en had e n boodscliap gezonden aan zijn com- pagnom, om hem eenig geld te sturen. Deze zond daarop een jongen met een en- veloppe, inhoudende e n bankbiljet van 1000 gld., en een briefje betreffende den aankoop van e.>n kalf. Toen de geadres- se rde de e ivelbppe kreeg opende hij deze, haalde het briefje er uit, las dit, en ver- scl emdc daarop de enveljppe, zonder erg te hebben in den verderen inhoud. De snippers wierp hij weg. Vervolgens tele- fone rde hij naar zijn compagnon, dat hij zijn briefje had ontvangen en vrqeg waar nu echter het gevraagde geld bleef. Me i kon zich zijn ontsteltenis voorstellen, toe hij hoorde dat in dezelfde enveloppe j 1000 had gezeten. Terstond werd een on- derzoek ingesteld naar de papiersnippers en het mocht hem gelukke.i, aUhans de nummers van het verscheurde bankbiljet terug te vinden. Waarschijnlijk zal nu het „onge!uk" nog wei goed voor hem afloo- pe;i. PAPA GAF GEEN PERMISSIE. Een 22jarig jongmensch uit Hilversum had aan iemand aldaar de hand gevraagd van die.is 15jarige dochter. De verstandi- ge vader oordeelde, dat het meisje voor em huwelijk nog vee! te jong was. Dezer dagen is de jongedame echter spoorloos ve.dwenen. De vader heeft opsporing bij de politie gevraagd. DOOR DEN TREIN GEDOOD. Op ce spoorlijn bij den Hessenweg, qp de grens der geme -nte Hattem is Zater- dag ge von den het lijk van den 61jarige.i R.°J. uit Hattenierbroek. Men vermoedt dat de ongelukkige bij het passe ren van de rails door een toeval is ge Toff en en nemgevallen op den spoorweg, waar een goejerentrein hem heeft vermorzeld. ERNST1GE VECHTPART1J. Yerleden week Dinsdagavond, meldt de „Asser Crt.", is het te Fochteloo tot een ernstige vechtpartij gekomen, die vermoe delijk reeds een slachtoffer gemaakt heeft. Een oaar anbeiders uit de omgeving had- den op de markt te Oosterwolde varkens verkocht. Van het daarvoor ontvangen geld maakten zij met hun schoonvader aldaar goede zwier. Verschillende cafe's werden bezocht en toen men zich eindelijk huiswaarts begaf, waren alle drie mannen gedudht onder den invloed. Een veld- waohter wilde hen toen wegens openbare dronkensohap verbaliseeren. Doch dat zette zulk kwaad bloed bij de man ner, dat een hunner een dolk grep en daarmee den veldwach- ter te lijf wilde gaan. Woest sloeg hij om zuch heen. In de formeele vechtpartij, die inmiddels ontstaan was, wiist noch zag hij meer wat hij deed, met't gevolg, dat hij in plaats van den veldwachter, op wien hij het gemunt lhad, zijn schoonvader met het dolk- mes dwars door een der longen stak. De beide dronken mannen werden ge- arresteerd en opgebracht, terwijl de schoonvader naar Ijet ziekenhuis te Gro- ningen werd overgebracht. Zijn toestand was ernstig. EEN ONBEKENDE DRENKELINGE. Zateraag is te Zandvoort uit zee gehaald een dame, die zich in overspannen toestand in het water begeven had. Hoewei onmid- dellijk hulp ter plaatse was, mocht men er niet in slagen de levensgeesten weer op te wekken, hoewei drie doctoren daarbij hulp verleenden. De politie verstrekt van de onbekende vreemdelinge het volgende signalement en v rzoekt nadere aanwijzing. Leeftijd ongeveer 50 jaar, lengte 1.58 M., zwaar gebouwd, dik rond aangezicht, oogen bruin, breeden neus, bovenkaak kunstgebiit, onderkaak vier kunsttanden aan elkaar. Op den linkervoet een littee- ken, vermoedelijk afkomstig van een brand- wonde. Geskleed met gabardine r-'genmantel, zwarte lage lakschoenen, zwarte wollen kousen, blauwe japon opgewerkt met zwart tres, tres met gouddraad opgestikt en voile mouwen, witte wollen borstrok, 6en kou- seuband, bruin pluchen hoed met bunsing- kop als garnituur, witte onderjurk, geel flanel, wit hemd met knoopsluiting en wit- ten onderrok. Op haar werd 'oevonden een bruinlederen damesportemonnaie, inhoudende zilverbon van een rijksdaalder en eenig klein geld, huissleutel, bruine katoenen handschoe- nen, witte zakdoek, gouden collier, gouden oorknop en aan een der handen een gou- de.i ring. HET JONGETJE MET DE HONDEKAR. Maandagmiddag reed eer karretje met een hond bespannen te Leeuwarden den Groningerstraatweg op. De 15-jarige be- stuurder maakte een pleizierritje met zijn nieuwen hond. Onder Rijperkerk gekomen werd de bespanning inge'.iaald door een auto, bestuurd door den heer Best, uit Leeuwarden. De jonglen hield den rech- terkant van den weg, tcei de automobilist op verren afstand een signaal gaf. Toen de auto naderbij was gekome.i, haalde de jeugdige karbestuurder links uit. Zoowel de inzittenden van den auto, als zij. die daar werkzaam waren, trachtten door schreeuwen een ongeluk te voorkomen. De bestuurder van den auto haalde nu nog meer links uit en wilde tusschen twee boo- men door op den berm van den wieg ko- men. De hondekar reed intusschen nog meer naar links met't gevolg dat't wagen- tje tusschen den auto en een boom totaal versplinterd. De knaap werd van zijn kar geslagen, doch bracht het er goed af. Ook de hond, die in de Bonkevaart was gewor pen, mankeerde niets. Een der inzittendei van den auto, prof. Bredow, uit Stuttgart werd uit den wagen gelicht en smakte tegen den weg, doch kwam er goed af. De auto zoo goed als vernield was ver zekerd. FRAUDE? Bij de administratie der gemeentebelas- tinigen te 's-Gravenhage is men sedert eeni- gen tijd tot vreemde ontdekkingen geko men, schrijft de Tel. Nu e.i dan werden er door den gemeente-ontvanger steekproeven genomen in de oninbaar opgegeven belas- tingposten, waarbij bleek dat op soinmige van die posten wel kwitantjes waren afge- geven, echter zonder dat deze verantwoord waren. Een der belastkigambtenaren stelde buiten medeweten der betrokken belasting- deurwaarders een onderzoek in en toen kwam het uit, dat tal van gevallen ten onrechte als niet-invorderbaar waren op gegeven. Enkele deurwaarders waren ceni- gen tijd gelede i reeds ontslagen, naar aan- leiding van gepfeegde fraude. Ook dezer dagen heeft weer een deurwaarder, een ambtenaar, die reeds 25 jaar in functie was, hiervoor ontslag gekregei. VALSCHE SCHAAMTE. Ne.rlandia" meldt: Zwaantje Hendrika Mongehuwde studente in de moderne 1 tteren, verzocht aan de Rechtbank te 's Gravenhage hare voornamen te mogen veranderen in Em my Harriet; zij voerde als gronden daar voor aan, dat zij haar voornamen leelijk vindt, voor Nederlandsche ooren belache- lijk, althans de eerste voornaam en voor buitenlanders onverstaanbaar. De Officier van Justitie concludeerde tot afwijzing van he. verzoek; deze vond het inzicht van adressante in hare voor namen van de algemeene opvattingen af- wijkend en integendeel de voornaam Zwaantje, als het symbool van blanke sier- lijkheid en statigheid, voor een ongehuwde studente in de moderne 1 tteren bijzonder aantrekkelijk; bovendien zou de konse- kwentie van het standpunt van adressan te er toe moeten leiden, dat specifiek Ne derlandsche namen zouden moeten wijken voor exotische voornamen als Emmy en Harriet. De Rechtbank was mede van oordeel dat de voornamen van adressante geens- zins ledijk of belachelijk zijn, veeleer he: tegendeel en zelfs de e rste voornaam vol karakter en beide in alien gevalle veel nierr passend voor een Nederlandsche vrouw dan de vreemde voornamen, die adressante wenscht, en die ook in het oog van buite.danders juist daarom veeleer be lachelijk zouden kunnen schijnen. De beschikking der Rechtbank is van 20 Juli jl. en genomen door mrs. Schlin- gemann, Berger en Bynen. HET GEVANGENIS-OPROER TE EDDYV1LLE. De drie gevangenen, die zich in de eet- zaal van de gevangenis te Eddyville ge- barricadeerd hadden, zijn ten slotte gedood. Na zerr uitgebreide voorbereidingen slaag den de cipiers er in, een der aangrenzendt kamers met ammoniakgas te vullen. Toen dit gas voldoende doorgedrongen was, baande.i zij zich een weg naar de keuken, waarin de gevangenen zich hadden terug gelrokken en vonden daar de lijken. Over dit gevangenisdrama wordt nog het volgende gemeld: De drie gevangenen werden, als naar ge.voonte, c.p de binnenplaats van de ge- vange.iis ,,gelucht". Plotseling bleek, dat zij in het bezit waren van vuurwapenen. Zij trachtten van de verwarring, welke na he: lossen van eenige schoten ontstond, gebruik te mallcen om te ontvluchten. Dit werd echter belet, dank zij den tegenstand die door de cipiers werd geboden. Dezen slaagde.i er in, de gevangenen naar de eet- zaal van de gevangenis terug te drijven. Kort daarop zageu de laatsten zich genoopt terug te trekke.n naar de keu ken. Hier barricadeerden zij zich. Veer- tig be.vakers openden van de binnenplaats uit het vu,u,r op de keuken. Dit wekte natuurlijk groot opzien; buiten de gevan genis verdrong een groote menigte zich bij voortduring voor de hekken. Het beleg duurde van Dinsdag tot Zaterdag. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd van gasbommen gebruik gemaakt; dit had even wel geen resultaat. Toen nam men zijn toevlucht tot ammoniakgas, dat het einde van den strijd bracht. DE ZEVEN STEDEN VAN CIBOLA. Twee van de beroemde ,.ze,en steden van Cibola" zijn volgens een bericht uit Los Angeies, gevonden in Nieuw-Mexioo. De mededeeling werd gedaan door kapt. Thomas Joyce, vice-president van het Kon. Anthropologisch Instituut van Groot Brit- tannie, die er bij vertelde dat het dorp Hawikah, waar vertegenwoordigers van het museum van de American Indian Heye- stichting te New York opgravingen doen zonder twijfel een van de zeve.i steden is. Kechipattan, een even primitief dorp een paar mijl verder, waar andere archeo- logen aan 't werk zijn, is er ook een. Het onderzoek is nog maar pas begon- nen, maar kapt. Joyce kon nu al wei zeggen, dat het onderzochte gebied stel- lig een van de rijkste vindplaatsen van oudheden in Amerika is, vol met over- blijfselen van volken die daar gewoond hebben, voordat Columbus Amerika ont- debte, en uit de gedane vondsten kan men aflefden, dat de steden af oud waren voor de Spaansche verovering. Bovendien is ge- bleken, dat ook reeds in vobr-historische tijden deze streken door verschilljende op eikaar vdlgende volksstammen bewoond zijn. Volgens de overlevering trok in de acht- ste eeuw een bisschop uit Lissabon, om aan de vervolgingen der Arabieren te ont- snappeu, over zee naar 'n onbekende be- stemming, waar hij op de legendarische „eilanden in 't westen" met zijn mede- vluchtelingen zeven steden zou hebben ge vestigd. NOODLOTTIGE VERGISSING. Te Bath (Engeland) heeft een kindje van drie weken door een vergissing van een apotheker op noodlottige wijze het le/en verloren. He: kindje was onder geneeskundige be handeling en de dokter, die bij het patien- tje geroepen was, had een zeker soort table ;ten voorgeschreven. Men begaf zich met het recept naar een apothe.k. Het was reeds na het sluitings- uur. Vermoedelijk tengevolge van de duis- ternis moet de apotheker de gecraagds table.ten met gelijknamige verward heb ben, die in de dosis waarin ze moesten worden toegediend een vergiftige uitwer- king hadden. Bij de gerechtelijke vaststclling van de doodsoorzaak van de.i kleine werd door de.i medischen deskundige verklaard, dat de toediening der tabletten den doop van het kind verhaast, zoo niet veroorzaakt had. De apotheker ericendc zijn vergissing, doch zeide, dat het de eerste was in 50 jaar tijd. Hij werd van strafvervolging vrijgesteld. EEN DRAMA OP ZEE. Omtrent den verongelukten baggermolen ,.La Normandie", vernecmt V. D. het vol gende: Deze baggermolen is het eigendom van de firm a Akkerman en Van Haaren te Antwerpen, en werd nidt gesleept door sleepbooten, doch voer op eigen kracht, want zou deze baggermolen gesleept zijn geworden, dan waren er hoogstens drie of vier personen aan boord geweest. Uit 't aantal personen, dat zich aan boord be- vond, kan men opmaken dat de La Nor mandie" op eigen kracht voer. Vermoede lijk hebben de meusch|en, die op dezen baggermolen waren, te Kaen of te Antwer pen gemonsterd. Of de verongdukte men- schen werkelijk Nederlanders zijn, konden wij niet bevestigd krijgen. Omtrent het ongeluk van de Norman die" lin het Kanaal verneemt ,,De Tel." nader het volgende: De gewone bemanning van1 de bagger- machine moest uit 15 personen bestaan, maar aangezien de boot juist haar werk- zaamheden in het Kanaal had beeindigd en terugging met bestemming naar Havre, ge- looft men, dat verscheide.ie vrouwen en matrozen en ook kinderen aan boord waren gekomen om met hen thuis te varen. Het aantal slachtoffers zal daardoor mis- schien de veertig overschrijden. Men is van meening, dat de zware bag germolen bij ruw weer ter hoqgte van VilHers vergaan is. Op den baggermolen bevonden zich o.a. O. M. Boere, met vrouw en twee kinderen uit Sliedrecht. Nog andere personen uit Giessendam of Hardinxveld mce:en op de baggermachine werkzaam ge.veest zijn, doch de namen zijn nog niet bekend. EEN WONDERL1JKE FOUT. Een der wonderlijkste fouten, welke kun- ne.i ontstaan door het verkeerd plaatsen van regels in een courant, kwam voor on der de regeering van Louis Philippe. Zeke- ren morgen las men in de Gonstitutionel" Zijne Majesteit heeft den heer Thiers ont- boden en hem met de vorming van een nieuw kabinet belast. De bekwame staats- man haastte zich den koning te antwoor- den: ,.Ik betreur slechts een ding: je niet als een kapoen den nek te kunnien om- draaien f" Een paar kolommen verder las men: ,.De moordenaar van de Rue du Pot de Ver werd in een verdacht huis gevangen genomen. Voor den rechter van instructie gebracht, had de booswicht de vermetel- heid, dezen ambtenaar met scheldwoorden te overladen en hem toe te voegen: „lk kan uwe majesteit de verzekering geven, dat ik nooit em anderen eerzucht heb ge- kend, dan u en mijn vaderland trouw le dienen". JACKIE COOGAN'S CONCURRENTIE. Jackie Coogan krijgt een vrouwelijke mejedinger. Een bericht uit Los Angelos, he. filmcentrum in Californie, meldt, dat Baby Peggy, oud 3 5 jaar en een film-ster van beteekenis, zoo juist een contract heeft afgesloten voor drie jaar, dat haar na afloop van die.i termijn schatrijk zal maken. Hel kind krijgt volgens dat contract e.n jaarlijksch inkomen van 300.000 pond sterling en bovendien 'n extra gratificatie van 100.009 pond. Dat wordt dus samen in drie jaar tijds een millioen pond sterling. MERKWAARDIGE GEVOEL1GHEID VAN EEN BLINDE. Een zonderling geval van vervanginlg van hef gezichts-en luistervermogen door ge/oel en reuk, wordt door dei Amerikaan- schen arts Williams vermeld. Het betreft e.n 18-jarig meisje, Wilitta Huggings. dat in haar e rste twaalf levensjaren gezichts- en luistervermogen bezat, doch beide in naar verhouding korten tijd geheel en al verloor. Op 15-jarigen leeftijd kon zij zoo- min zie.i als hooren, was volkomen apa- thisch en haar verstandelijke ontwikkeling ging me r en meer achteruit. Zij werd in een dooven-instituut onder- we/en en toonde weldra zecr merkwaardige eigenschappen te bezitten. Zij hoorde met de vingertoppen, als zij deze op keel borst of hoofd van den spreker legde. Later leerde zij de trillingen door inter- mejiair verstaan, b.v. door een biljart- queje, welke op de borst of hoofd van den spreker lag en met het andere eind in haar hand. Diepe stemmen verstaat zij het best en ze kan derhalve het gemakkelijkst met manne.i van gedachten wisselen. Zij kan thans alle gesprekken volgen, door de vin gertoppen op haar luisterinstrument te leg- gen. Kranten met eenigszins groote letters le st ze eveneiens met de vingertoppen. Nog merkwaardiger is, dat zij feitelijk kleuren ruikt. Ze kan alle kleuren met den neus goei onderscheiden, maar dit vermogen gaat ve.loren in een kamer met slechte lucht. GOED AFGELOOPEN. In e n hotel te Londen, bevond zich 'n zekere kolonel Hawley, die een kamer op de vierde verdieping bewoonde. De kolonel voelde zich cnwel e i verliet zijn kamer. aarschijnlijk zag hij de deur van een liftkoker voor die van een andere kamor aan en zonder iets kwaads te vermoeden stapte hij in het liftgat. Maar, zoodra hij ge.vaar werd, dat hij in de ruiinte zweefde, had hij de tegenwoordigheid van geest om den liftkabel te grijpen de lift be vond zid'n gelukkig op dat oogenblik op den bodem van de schacht en zich daar- langs bovenop de lift te laten neerglijden waarna hij bovenop het liftdak in onmacht viel. De kolonel was van onder tot boven met een laag die en vet bedekt tengevolge van zijn aanraking me. kabel en liftbak, zijn handen waren opengereten en ook had hij verwondingen aan den rug be- komen. EEN BENDE GRAFSCHENNERS GEARRESTEERD. Er is na de.i oorlog in Duitschland een zekere cafegorie van misdadigers ontstaan, die zich speciaal bezig houden met het plunderen van grafkelders van vorsten of rijke burgers. In de meeste geval ei wis- ten de daders zich aan hun straf te ont- trekken. Dezer dagen evenwel mocht het de Berlijnsche politie gelukken een der- gelijke inbrekersbende, uit tien personen be- Staande, gevangen te nemen. "Een toeval leidde tot de ontdekking dezer bende. Door mid del van dnlichtingen verkregen van em 26jarigen arbeider, die zich schul- dig had gemadrt aan 't stelen van telefoon1' hoofdprijs ge,vonnen had. De chauffeur is thans eigenaar van een prachtig per- ce.l, dat o.m. zes enorme kam rs bevat. Hij had een kans op 165.000 lot©n. En toch den hoofdprijs. Je moet maar boffen. BANDIETEN IN EEN DANSZAAL. Zeven gewapende bandieten hebben te Allendale, in den staai Michigan, een inval gedaan in een gebouw, waar een paar hon- derd dames en heeren aan het dansen waren. Zij hielden het gezelsohap met hun revolvers in bedwang en vielen daarop de danseressen aan teneinde haar juweelen te verkrijgen. In verschillende gevallen maakten zij van hun tanden gebruik om de halssnoeren stuk te trekken, die de draagsters weigerden voor hen los te maken. Na een buit ter waarde van 24.000 dollars te hebben bijeengezameld, snelden de ban dieten het gebouw uit; zes dansers, die hen vervolgden en om politie riepen, werden buiten het gebouw neergeschoten. Een po- litieman, die hen op een motorfiets nazette, onderging hetzelfde lot. De bandieten ont- kwamen. EEN GEHEELE SCHOOL VERGIFTIGD. De crimineele rechtbank te Hankoe in China heeft dezer dagen drie doodvonnissen uitgesproiken, aan het einde van een lang- durig proces, waarbij de volgende feiten waren komen vast te staan: De vroegere voorzitter van de leerlingen- vereeniging aan de middelbare school van Tsjekiang, te Hankeoe, had zich aan ver- duistering van gelden, die hem in zijn kwali- teit waren toevertrouwd, schuldig gemaakt. Hij begreep, dat de zaak kans liep uit te komen, en besloot toen niets meer of minder dan de geheele school te vengiftigen. Met behulp van een aantal dollars, die hij royaal uitdeelde, kocht hij twee koks van de school om, wien hij opdracht gaf, onder het eten d«.i inhoud te mengen van een "flesch vol arse.iicum, die hij uit het scheikundr-lo- kaal had weggenomen. De vergiftigingspoging had vreeselijke re- sultaten. Een geheelen nacht lang worstel- den alle leerlingen, eenige leeraren en het grootste deel van het lagere personeel, onder de schrikkelijkste pijnen, met den dood. En ondanks medische hulp hebben vier-en-twin- tig personen door den misdadigen toeleg van den misdadiger, er het leven bij inge- boet. VREESELIJK ONGELUK IN EEN STAALGIETER1J. Te Aubrives in de Ardennen heeft een vremelijk ongeval plaats gevonden. Een Italiaansche arbeider was bezig te werken onder een kabel, waarlangs een kraan ge- smolte.i bod van 2000 K.G. vervoerde. Op het oogenblik dat de lading boven den arbeider was, brak de kabel en stortte de kraan zijn gloeianden inhoud op den on gelukkige uit, die op slag gedood werd. He! lijk werd geheel verkoold opgenomen. EEN VUURWERK-ONGELUK. Bij he: vuurwerk, dat op de jaarmarkt te Soerabaja afgestoken werd, is een be- trearenswaardig ongeluk gebeurd, dat ge lukkig goed afgebopen is, lezen wij in he. Soer. Hbld." Een stuk van een vuur- pijl sprong een verkeerden kant uit en kwam terecht op het terras van het oomite- gebouw, waar het gezelschap genoodigden, bestuurs- en oommissieleden het vuurwerk volgde. De vuurpijl, welke in horizontal richting vloog, trof e.n dame die naast den resi dent zat, in het gelaat iets boven het oog en viel toen op haar borst vanwaar zij het met haar hand wegrukte. Het ongeval liet zich eerst ernstig aanzien door de zwarte kleuring van het kruit, doch de verwondingen bleken gelukkig licht van aard te zijn. DE GESPLETEN DUIM. Een rechercheur van politie te Arnhem deed dezer dagen een aardige vangst. In het Bolitieblad stond wegens rijwielverduis- tering gesignaleerd een man in wiens signa lement als kenteeken was opgegeven het bezit van ten gespleten duim. Het wilde nu, dat voor het huis van den rechercheur een man een handeling verricht- te, waartoe van overheidswege niet recher- cheurswoningen maar speciale inrichtingen zijn gestioht. De rechercheur kwam toeval- lig buiten, wilde proces-verbaal opmaken, doch de man werd brutaal en daarom bij den arm gevat. Tot zijn groote verbazing en ingenomenheid zat aan dien armde hand van den man met den gespleten duim uit het Politieblad. EEN DROOMEND KOETS1ERTJE! Te Spakenburg zag een surveilleerend agent 's nachts een lOjarig koetsiertje half slapend op een melkwagen zitten. De knaap was's morgens om 3 uur, door zijn moeder, de wed. W. H., uiitgezonden. EEN MOEDIG KERELTJE! Bij een brand te Bfaricum heeft het 9jarig zoontje van den arbeider M. Raven zijn 2 zusjes van 1 en 2 jaar uit het brandende huis gered. De woning brandde tot den grond toe af, waardoor thans 4 gezinnen dakloos zijn. DE VOGEL GEVLOGEN. Eein paar maanden geleden had zich te Maastricht in de Nieuwsiraat een soort draad bleek !het, dat hij in verbinding stond met genoemde bende. De meeste leden van dit geze'schap heb ben reeds tal van veroordeelingen achter den rug. Zij hebben zich te Weimar o.m. schuldig gemaakt aan inbraak in den vor- stelijken grafkelder. Ook de graven van Schiller en Goethe werden opengebroken. Ofschoon aanvankelijk al deze misdaden door de inbrekers werden ontkend, ga- ve.n zij na een dagenlang verhoor toch toe, de misdaden te hebben bedreven. Het ble.k, dat de politie inderdaad een goede vangst had gedaan. HOE WAS HIJ DAARIN GEKOMEN? He! gebeurde in Weymouth. Een zeke re mijnheer Chums was al geruimen tijd tijd zijn hond kwijt, doch hoe hij ook aocht en waar hij ook om inlichtingen vroeg, het dier was weg en bleef weg. Re-ids had Chums de hoop om zijn trou- we.i viervoeter weer te zie.i, opgegeven, toen plots een zekere mr. Hevitt, die we- tenschappelijke onderzoekingen in een ste.ngroeve deed, het heagelijke nieuws bracht: de hond leeft nog. Toen mr. He vitt nl. met zoeklichten en verrekijkers bij de groeve aan het werken was, zag hij ope.ns op den bodem ervan, op ongeveer vijf eu-zestig meter diepte, ee l hond heen en weer rennen. Terstond werd er in een speciale mand voedsel naar beneden ge- laten. Het beest sprong er in, het dekse! klapte dicht. Twee mannen waagden hun j van rechtskundig informatie-, incasso- en le.-cn om boomwortels, boven aan de groeve j delectivebureau gevestigd, datwiju en zija weg te kappen endaar rolde Chum's re -lame maakte door strooibnjetten e i hond zich al kwispe'-staartend op het gras. Wat de eigenaar blij was JE MOET MAAR BOFFEN. Wat het zeggen wil eens een buiten- kansje te hebben, weet allee.i hij, die uit ondervinden kan spreken. Allen hebben we wel eens een buitenkansje gehad, doch zoo gelukkig als een chauffeur van een. vrachtauto in Engeland was, zijn we niet allemaal geweest. Deze chauffeur nl., die met zijn vrouw en kinderen twee schamele kamertjes be- woont, heeft op een lot van 6' pence, een huis gevvonnen, dat een waarde van 1000 pond sterling vertegenwoordigt. Zoo als he; met Loterijspelers meer gaat, dacht hij aan het lot in 't gelheel niet meer, tot hij door iemand van het werk werd gehaald om bij den burgemeester te ko men, die hem mededeelde, dat hij den reclame maakte door strooibiljetten vertenties. Aan het hoofd stond een vreemdeung, die optrad onder den naam van Dam. Ver schillende winkeliers hadden voor bureau installatie als anderszins goederen gem- verd. Op den vervaldag, dat de kwitan- ties moesten worden aangeboden, vonden zij het bureau gesloten en den vogei ge- personen voor abonnement of onderzoek UCVermoed wordt, dat ook nog enkele van tevoren geld hebben gestort. Nie mand wect wie, waar vandaan, of waar thans de kantoorhouder is. De politie heeft de zaak in onderzodc. HET TESTAMENT VAN EEN ZONDER LING! De Engelsche rechtswereld staat voor een eigenaardig probleem. Er is n.l. deze. dagen een bibliofiel overleden, een gepensionneerd I mil vet

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 6