BUR6ERLIJKE STAND. HandelsberichteH. HoogwatergetijteTer Neuzen. vei varken op de gebruikelijke wijze voort- leidde en achter dit twe ta! liep nog een man met een stok in de hand helaas, de veldwachter, die plotseling wijdbeens e i met uitgesirekte armen midden op den weg sprang, zoodat de wielrijder moest stoppen. De politie-autoriteit greep het rij- wie] beet, haaide met een behejidigen zwaai een ambtspenning "te voorschijn en duwde dien nadat hij zijn stok aan een knoop van Zljn jas had gehangen, onder den neus van den rampzaligen wielrijder. Deze vroeg wat dat alle'maal te beteekenen had. ,.Wat dat te beteekenon heit,?" schreeuw- de de veldwachter verontwaardigd. „Heb je niet gczien dat dat verken jreschrokken is? Niet? Heb jij verstand van verkens? Niet? Nou ik zooveel te beterIk heb ge- zie.i dat hij zijn ooren opstak van schrik. En jij bent er gloeiend bij, menneke. Ik zai jou leeren om mijn verken te laten schrikken. Oa jij maar eens mee!" Op- tocht naar heL Raadhuis. Een uur opge- sbten in afwachting van de komst van den burgemeester. En toen vernam hij, dat inderdaad een artikel der verordening luidde; ,_De vetacipelisten zijn verplicht bij het passeeren van vee of varkens hun vaart in die mate te verminderen, dat de genoemde dieren niet schrikken". Hij zou er wel meer van hooren. En nu? Van de vijf Nederlanders rijdt er een fiets. ONOPLETTENDE MOEDER >_e.i vrouw, die langs den Burgwaf te Kampen wandelde met een kinderwag'en, waarin naar 2jarige kleine zat, ontmoet- te een oude kennjs en spoedig waren de be.de dames in druk gespnk, dat allq aandacht in beslag nam. "De moeder Iiet e.en den kinderwagen los om haar betoog door gesticulates te kunnen onderstireo- pen en zag niet dat de wagen langzaam de hellende straat afreed naar den rand van he. water en ten slotfe daarin vter- dwBen. Qelukkig had iemand aan den overkant hei onheil zien gebeuren; hij sprang te water en kon met veel moeite hetj kindie onder den zinkenden w^en opvisscbtfn en het gelukkig nog levend aan ae doode- lijk ontste'-de moeder teruggeiven. DE SCHRIK DER MUIZEN. In de „Daily Chronicle" lezen wij de volge.ide grappige geschiedenis: In het Brampton Hospital, een zieken- huis te Londen, heerschte in de keuken een ware muizenplaag. Wat men ook tegen de lastige diertjes aanwendde, het hielp altes niets. Op zekeren dag echter kwam een loo- pe.id patient, die fotograaf van beroep was. op de lumineuze gedachte om een levens- groot portre, te maken van een poes. Al dus gejchiedde. Men sneed daarop de foto precies langs de lichaamslijnen uit, plakte er aan den achterkant een steun tegen1 en ze.te zoo de „pseudopoas" op een kleinen afstand van he. muizengat. Het portret was zoo goej, dat men inderdaad zou kunnen me men te doen te hebben met een op zijn prooi loerende poes. En inderdaad hielp dit middel. Den eer- sten avond kwam een muisje voorzichtig uit het gat gekropen, en keek eens even rond, of alles veilig was. Plotseling ont- waarde het de doodsti! loerende poes en hup! weg vluchtte het muisje in doode- lijken angst. Waarschijnlijk herft het onmiddellijk de geheele muizenfamilie per piepsein in ken- nis gesteld van de aankomst van den groo- ten muizenbeul, althans na dien avond is dfe muizenplaag aanmerkelijk verminderd. DE MIJNRAMP IN FALKIRK. Donderdag werd de redding gemeld van nog 5 overlevenden van de 1 mijnramp te Falkirk (Schotland) waar 10 dage.i geleden 41 arbetders werden afgesloten van de bui- te.iwereld door een overstrooming. De hulpbrigades bereikten een punt van- waar de stemmen der afgesloten mannen konden worden gehoord. SpoeJig waren zij in verbinding met de ingeslotenen. Deze waren zeer verzwakt, geiurende de eerste 2 dagen van hun af- sluiting konden zij geen licht in de mijn brande.i. Zij kropen achteruit, en tenslotte vonden zij een plek met frissche lucht. Hier in de duistemis bleven zij bij elkaar om warm te blijven. Zij verdee'-den hun laatste stuk brood, naar zij dachten op den de.den dag na het ongeval, doch zij kon den dag noch nacht onderscheiden. PAREL BIJ DE VUILNIS OEWORPEN. Elen dame verloor dezer dagen, toen zij aan he. winkelen was te Londen een parei ter waarde van 385 pond sterling. Naar thans geblrken is, heeft een straatveger het kostbare voorwerp opgeraapt en he., mee- nende dat het ee.i gewone kraal was, bij he. vuilnis in zijn kar geworpen. Qepoogd wordt thans de parel aJsnog terug te krij- gen. NIEUWE DUIKBOOTEN. De Daily Tel. verncemt uit Rome, dat de zeeofficier De Feo te Genua nieuwe planne.i heeft ingediend en daarop de goed- kejring der regtering heeft verkregen voor he. bouwen van nieuwe duikbooten, die sneiler zijn en grootere aanvalscapaciteiten zoude.i bezitten dan eenig tot dusver be- staand type. EEN BOND VAN.... SCHOONMOEDERS In Amerika is een bond van schoonmoe- ders opgericht, welke ten doel heeft den roep der schoonmoeders hoog te houden en zich te kanten tegen de aanvallen, welke zij in het algemeen te verduren hebben. EEN INVASIE VAN WILDE KATTEN. De Fransche bladen vernemen uit Pau, dat de streek van Lanne (Busses-Pyre nees) geteipterd wordt door een plaag van wilde katten. Deze vraatzuchtige klei ne roofdieren veroorzaken den boeren enorme schade, doordat zij groote slach- ting aanrichte.i orrder kuikens, kippen, een- dten en ganzen. EEN GEHEIMZINNIGE ONTPLOFLING. Een geheimzinnige ontploffing vond dezer dagen plaats in een afgesloten kamer in het huis van gravin Benckendorff, Gloucester- place, Londen. Een gedeelte van de kamer en het dak werden verwoest, terwijl ook in de aangren- zende keuken groote schade werd aange- richt. Een der dienstmeisjes wist nog tijdig te ontkomen. Niemand weet de oorzaak van de ontploffing te verklaren. De huurder ver- klaarde aan 'n verslaggever van de Evening News", dat de gebeurtenis plaats vond, juist toen hij's avonds thuis kwam. Het geheele huis trilde op zijn grondvesten en de vlam- men sloegen weldra uit, doch de onmiddel lijk aanwezige brandweer slaagde er in den brand binnen eenige minuten te blusschen. „Eenige vrienden van mij", zoo verhaal- de hij „lagen op de bovenverdieping te bed, toen de ontploffing geschiedde; zij vlogen in hun nachtgewaad de trap af en belden onmiddellijk de brandweer op. Toen ik van gravin Benckendorff het huis huurde, was de kamer afgesloten en niemand heeft haar ooit betreden. In de garage onder het huis stonden ver- scheiden automobielen, die echter in het ge- heel niet werden beschadigd. Het dienstmeisje bevond zich op hei nood- lottige oogenblik in de keuken, en hoorde plotseling „zooiets als het lawaai van een luchtaan'val", zooals ze vertelde. Stukken steen vlogen haar van alle kanten om de ooren, doch zij werd niet getroffen, hoewel zij beweerde, dwars door de kamer geslin- gerd" te worden. GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE Vergadering van 28 Sept. 1923. De raad was voltallig bijeen ondier voor- zitterschaip van burgemeester J. Truijman. V6or de opening der vergadering vraagt de heer De Bakker even het woord. Hij zou n.l. wenschen, dat het den persvertegen- woordiger vergund werd korter bij de be- stuurstafel te mogen plaats nemen, daar hij van wege den grooten afstand thans de discussien niet geregeld kan volgen. De Voorzitter zoowel als de leden beamen dit en zijn zoo welwillend bedoelden verslag gever een plaatsje in hun onmiddellijke na- bijiheid in te ruimen, die bij dezen daarvoor zijn welgemeenden dank betuigt. De notulen worden ongewijzigd goedge- keurd. Uit't procesverbaal der kasopname bleek meer te zijn ontvangen dan uitgegeven 5985,05^2- Ingekomen was eene kosten berekening der Electriciteits-maatschappij, welke bij de leden zal circuleeren ter inzage. Aanbieding begrooting 1924. De Voorzitter stelt voor een commissie uit den raad, bestaande uit drie leden, te be- noemen om deze begrooting na te zien, wat de verdere behandeling ervan zal vergemak- kelijken en vereenvoudigen. In deze commissie werden bij eerste stem ming gekozen de heeren A. de Bakker en P. Vefbracken. Bij de derde stemming behaalde den heer P. Ongenae de meerderheid. De gekozenen verklaarden de benoeming te aanvaarden. Vaststelling Armenbegrooting. Deze wordt vastgesteld en goedgekeurd op een bedrag van 2992,97/2 voor inkomsten en uitgaven, nadat de heer De Bakker, die lid is van't burgerlijk armbestuur, opheldering had verschaft omtrent een bedrag van 7,92, die niet bij de pachtsom waren vermeld en welke verhaald worden op de nieuwe pach- ters als vergoeding voor de afwateringsbui- zen. De heer Stallaert protesteert er tegen, dat den vorigen pachter, den heer M. Jan- sen, restitutie is toegekend voor 't leggen dezer buizen, omdat deze; zonder't bestuur daarin te kennen, bedoelde buizen op eigen kosten had gelegd. Bij de rondvraag informeert de heer Soheele, hoe't staat met de ingekomen re- kwesten over de voetpaden en of requestran- ten reeds een antwoord hebben ontvangen. De Voorzitter zegt, dat de voetpaden zijn opgenomen en dat hij met den heer De Feij- ter heeft gesproken en naderhand nog ge- confereerd en getracht heeft van genoemden landbouwer eene schrytelijke toestemming te verkrijgen om over diens land de mate- rialen te vervoeren benoodigd ter verbete- ring en onderhoud van 't pad. De heer De Feijters vader (eigenaar der landerijen) was evenwel niiet genegen die toestemming schriftelijk te geven, dit mon- deling te doen, daartoe was hij wel bereid. De Voorzitter achtte dit evenwel geen vol- doenden waarborg, om ongehinderd het werk uit te voeren. De heer De Bakker acht het afgeven eener sohriftelijke verklaring door den heer De Feijter nog al vferstrekkend, want de landerijen worden hierdoor bezwaard en kan voor genoemden landbouwer moeilijk- heden opleveren. De heer Mel acht het afgeven dezer schrif- telijike inwilliging voor bloot stoppelland geenszins bezwarend, hij acht dit meer on- wil, dan gezindheid tot medewerking. De heer Stallaert informeert of den heer De Feijter toestemming heeft gehad om het pad te verleggen. De Voorzitter verstrekt inlichtingen over 't geen hij met genoemden landbouwer heeft gesproken. De heer Soheele komt nogimaals terug op de ingekomen rekwesten en zegt, dat deze toch in den raad zijn behandeld. Zijn die besluiiten nu ter goedkeuring naar Ged. Sta- ten verzonden? Ook de g-equestranten van Stoppeldijkveer hebben bij spreker geinfor- meerd naar het verloop der zaak, zij wachten zenuwachtig op antwoord. De Voorzitter verklaart, dat nog niets naar Ged. Staten is verzonden, doch zal zorgen, dat dit verzuim spoedig zal worden hersteld en adressanfen zullen in kennis ge- steld worden. Ook de heer Stallaert acht dit verzuim ernstig, waarop de Voorzitter repliceert, dat de beide wethouders (onder wie den heer Stallaert) even goed daarvan de schuld dragen als de Voorzitter. De heer Mel meent, dat de grootste schuld der vertraging van verzending moet gezocht worden in de onwilligheid van de heer De Feijter en bovendien zegt spreker, waarom hebben deze menschen zich niet tot het pol- derbestuur gewend om de gewensthte ver- betering te verkrijgen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat bedoelde Iui door 't polder- bestuur naar de gemeente zijn verwezen. De heer De Bakker verkrijgt daarop het woord en zegt, dat hij 'wegens ziekte niet aanwezig wasiin de raadsvergadering waar in die besluiten genomen zijn. Hij meent evenwel uit het gesprokene van nu, te moe- ten afleiden, dat er verwarring in de dis cussien bestaat. Immers, zegt hij, het raads- besluit is genomen en dan is volgens art. 70 der gemeentewet de Voorzitter verplicht dit uit te voeren, daarop komt de heeie zaak neer. De Voorzitter belooft hogmaals spoedige afdoening. De heer Mel informeert hoe hoog de kos ten loopen van de wijziging van den ligger. De Voorzitter leest hieromtrent een ver- slag voor, opgemaakt door den gemeente- architect, den heer Colsen. Van eenige voet paden kan deze eene gedetailleerde bereke ning maken, doch omtrent andere kan hij dit niet, voordat hem nadere inlichtingen en aanwijzigingen zijn verstrekt op welke wijze de verbeteringen moeten worden uitgevoerd. De" Voorzitter zegt evenwel, dat alle voet paden zoo veel mogelijk en zoo goed moge- lijk zullen hersteld worden. De heer Verbraeken vraagt of alsdan het voetpad over de weide van den landbouwer Burm, gelegen te Schapershoek, een beurt zal krijgen, waarop de heer Stallaert ant woordt, dat hij het beter acht, daarmee te wachten tot de bietencampagne is afgeloo- pen, want het pad zou toch weer stuk ge- reden worden door't vervoer der bieten- blaren. De heeren Scheele en Verbraeken pleiten ervoor om het voetpad ioopende over en achter het erf van den heer Burm en't welk voert naar't Vogelfort, van den ligger af te voeren als zijnde nutteloos, want het wordt door de ingezetenen zoo goed als niet ge- bruikt en de kosten daaraan besteed, zouden voor andere paden kunnen worden aange- wend. De heer Stallaert betwist dit en is voor 't behoud ervan ter wille van den werkman. Ook de heer De Bakker is tegen afvoering van den ligger op grand, dat dit pad een verbindingsweg is tusschen twee gemeenten, die reeds lange jaren bestaat en in't alge meen belang is. Daarna breekt de heer Verbraeken een lans voor groote gezinnen. Hij wenschte voor deze kwijtschelding of groote 1 ermin- dering der belasting. De Voorzitter meent, dat de belasting dezer gezinnen zoo hoog niet loopt en dat wie daaronder valt veel betaalt, ook veel in- komen heeft en de heer De Bakker zegt, dat dit niet in de competentie van den raad ligt, aangezien het rijk thans de gemeentebelas- ting vaststelt. De heer Verbraeken na n met de verstrekte inlichtingen genoegen. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) DE WERKLOOZEN. Mijnheer de Redacteur. Dezer dagen werd mijn bijzondere aan dacht getrokken door onderstaand stukje van den heer J. C. H. Scholten te Rotterdam, in de N. R. Crt., waaraan ik u beleefd ver- zoek, met het oog op het doel, ook plaats- ruimte te willen verleenen: Mag ik alien, die iets gevoelen voor de werkloozen vriendelijk verzoeken ons finan- cieel te willen steunen Woont U eens een onzer spreekuren bij, of neemt U een enkel uur van Uw tijd af en woont dan de be- zoeken in ons studeervertrek bij, dan zult u tot de conclusie moeten komen, dat vele eer- lijke en ernstige werkloozen in onze stad een droevig bestaan hebben. Ik denk slechts aan de eerlijke fatsoenlijke arbeidloozen, waaronder heeren met akte boekhouden en moderne talen, die mij smeeken om een nachtverblijf, eten of steun op andere wijze. Leest u de brieven, die ik ontvang en er zal een siddering door U gaan. Een werklooze met een vrouw t. b. c. patiente, een kind be- smettelijke ziekte, een ander kind met een been-amputatie, die op vodden slapen. Wij kunnen niet alles doen daarom Rotter- dammers helpt ons. Uw gaven wachten we gaarne in aan ons particulier adres KruiSkade 104a of Bureau Botersloot 24. Wij helpen alien, 'zonder aanzien van religie. Dankend voor de opname, met warme aanbeveling. L. CORRESPONDENTIE. Aan W. R., alhier. Wij zullen aan uw schrijven over de Vlootwet geen plaats ver leenen. Als onze lezers in het algemeen hun persoonlijke meening over dit onderwerp eeifs gingen kenbaar maken, kwam er geen eind aan. Bovendien is dit een onderwerp, waarover naar onze meening alleen be- voegden, die over materiaal daaromtrent be- schikken, met eenige vrucht een oordeel kun nen uitspreken. Red. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangift-err.7-Sept. Joannes Con stant Ernest de Smet, oud 51 j., jm. en Maria Johanna Scheffer, oud 41 j., jd. Carolus Ludo- vicus Hemelsoet, oud 25 j., jm. en Amalia Jo- sephina Augusta Genetello, oud 26 j., jd. 8 Sept. Louis Rosseel, oud 29 j., jm. en Hendrika Cornelia Stouthamer, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Sept. Carolus Ludovicus Hemelsoet, oud 25 j., jm. en Amalia Josephina Augusta Genetello, oud 26 j., jd. Louis Rosseel, oud 29 j., jm. en Hendrika Cor nelia Stouthamer, oud 19 j., jd. 26 Sept. Jo annes Constant Ernest de Smet, oud 51 j., jm. en Maria Johanna Scheffer, oud 41 j., jd. Geboorten. 11 Sept. Johannes Constantinus Marie, z. van Cyrillus Petrus de Kock en van Sidonia Maria Verlackt. 19 Sept. Margaretha Maria Mathilda, d. van Rosalia Mathilda Kalfs- vel. 21 Sept. Andre August, z. van Bernardus Augustinus de Ridder en van Maria Coleta de Witte. 25 Sept. Andre, z. van Gustavus Augus tinus Eduardus Ranschaert en van Elodie Marie Claeyssens. 28 Sept. Roger Johannes, z. van Rene Claeyssens en van Bertha Maria de Vos. Overlijden. 8 Sept. Een als levenloos aan- gegerven kind van Aloysius Coone en van Jean- nette Henriette de Maesschalck. St. JANSTEEN. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Sept. Emiel Ver- vaet, oud 22 j., jm. en Josephina Maria van Goethem, oud 20 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Maria Leonia, d. van Antonius Strobbe en van Sijlvia Blommaert. 4 Sept. Cijrillus Constantinus, z. van Johannes Joseph d'Hooghe en van Maria Coleta van Re- moortere. 6 Sept. Angela, d. van Comelis Jo hannes Cockheijt en van Alberta van Aver- maete. 9 Sept. Johanna Maria Isabella, d. van Johannes Emile de Cock en van Augusta Ludo- j vica Herwegh. 13 Sept. Florent Petrus, z. van Alphonse Joseph van Hooije en van Nathalia van Hecke. 20 Sept. Joseph Ludovicus, z. van Emiel Franciscus Bleijenberg en van Clothilda Maria Allefs. 22 Sept. August Leonie, z. van Johannes Hendrikus de Bruijn en van Mathilda Pastijn. Overlijden. 1 Sept. Maria Seraphina De Kesel, oud 8 m., d. van Joseph en van Martha Smits. 7 Sept. Georges Leonardus de Dauw, oud 2 m., z. van Cijrillus Ludovicus en van Blondia Maria Vemimmen. 24 Sept. Francies- cus Martinet, oud 77 j., wedn., z. van Eduardus en van Rosalia van Goethem. 27 Sept. Theo- philus Alouisius Camillus Herwegh, oud 33 j., geh., z. van Josephus Franciescus en van Mathildis de Boeij. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 6 Sept. David Bakker (van Hontenisse), oud 24 j., jm. en Janna Neeltje de Feijter, oud 21 j., jd. 13 Sept. Jan- nis de Koeijer, oud 32 j., jm. en Pieternella de Putter, oud 31 j., jd. 27 Sept. Jacob Oppe (van Amsterdam), oud 23 j., jm. en Sara Eli zabeth Kaijser, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Sept. David Bakker (van Hontenisse), oud 24 j., jm. en Janna Neeltje de Feijter, oud 21 j., jd. 27 Sept. Jannis de Koeijer, oud 32 j., jm. en Pieternella de Putter, oud 31 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Hendricus, z. van Adriaan den Engelsman en van Elizabeth Sara van de Velde. 4 Sept. Hendrik Elias, z. van Jacobus Karel de Koeijer en van Pleuntje Goossen. 13 Sept. Elizabeth, d. van Daniel Hamelink en van Adriana de Feijter. 15 Sept. Simon, z. van Simon Deurwaarder en van Magdalena Hame link. Cornelis, z. van Comelis den Engelsman en van Catharina Schoonakker. 20 Sept. Jan Isaac, z. van Comelis de Ruijsscher en van Krina Margaretha Wisse. 23 Sept. Jacomina Pieternella, d. van Jacob Jansen en van Johan na Jacomina van Arenthals. 26 Sept. Helena, d. van Marinus de Kraker en van Anna den Hamer. Overlijden. 7 Sept. Pieter de Vos, oud 63 j., z. van Comelis en van Anna Klaassen. Rotterdam, 8 October 1923. VEEMARKT. Aangevoerd werden 297 vette runderen, 167 yette- en graskalveren, 1299 schapen en lammeren en 788 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 1,15 tot /K221/,2e kw. 1,10 tot /1,053e kw. /0,95 tot 0,85; Oasen le kw. /1,10 tot 1171/22ekw. 1,05 tot 1,3e kw. 0,95 tot /0,85 Kalveren le kw. 1,45 tot 1,60 2e kw. f 1,25 tot /1,05; 3e kw. 0,95 tot f 0,85Schapen le kw. f 0,90 tot /0,9b 2e kw. /0,85 tot /0,75 3e kw. 0,70 tot 0,60Lammeren 0,95 tot 1,15; 2e kw. tot Varkens le kw. /0,81 tot 0,85 2ekw. 0,77 tot 0,743e kw. 0,70 tot 0,66 licht soort 0,74 tot f 0,78. In vet vee en vette kalveren was de handel iets williger dan de vorige week wegens korten aanvoer, waardoor de prijzen vaster waren. Schapen en lammeren met zeer matlgen handel. De handel in var kens was in alle kwaliteiten minder dan de vorige week. FIJNE ZADEN. Lpnzaadvoer 19,tot 20, Bruin Mosterdzaad tot Geel Mosterdzaad 27,tot 29, Karwgzaad /104, tot/106,— Kanarie- zaad 18,— tot 19,—Koolzaad 0,20 tot 0,21 Zaailjjnzaad 20, 23,Blauwmaanzaad 46,tot 48,Boekweit 9,85 tot VLAS. Aangevoerd: Biauw 4740 K.G., 1,25 tot /1.65, Zeeuwsch wit 1500 K.G. 0,90 tot 1,10 Hollandsch Geel 7000 K.G., 1,10 tot 1,65, Groningsch 1500 K.G, 1,15 tot 1,75. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 4,25 tot4,30 Zeeuwsche Bonte f 4,25 tot 4,30 Zeeuwsche Eigenheimers /3,30 tot 3,70, Blauwe Eigenheimers 3,40 tot 3,90 Brielsche Eigenheimers 3,50 tot 4, Poters 2, tot 2,40 per ELL. EiEREN. Zeeuwsche en Orermaassche dooreen 7,50 tot 9,50. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY vertrekt heden van Cardiff naar Fowey. s.s. HELENA wordt heden te Uleaborg verwacht. s.s. MAGDALENA in lading te Uleaborg voor Ter Neuzen. s.s. TERNEUZEN in lading te Hull voor Stettin. SCHEEPVAARTBEWEGING. 3 October. Eng. s.s. Scotstoun Head, 1239 M3., ledig, van Gent naar Gr. Yarmouth. Eng. motorsch. Sarah Colebrook, 447 M3., fosfaat, van Gent naar Southampton. Eng. s.s. Thrift, 1433 M3., ledig, van Gent naar Sunderland. Eng. s.s. Clermiston, 3624 M3., ledig, van Gent naar Hull. Eng. s.s. River Crake, 1892 M3„ ledig, van Ter Neuzen naar Goole. Eng. motorsch. Loch Ryan, 593 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Ptarmigan, 1412 M3., ledig, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Juno, 2562 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, GentTer Neuzen naar Londen. Eng. s.s. Tot Head, 913 M3., ledig, van Littlehampton voor Gent. 4 October. Eng. s.s. Volscian, 1613 M3., kolen, van Blyth voor Gent. Eng. s.s. Parkhill, 5188 M3., kolen, van Methil voor Gent. Eng. zeilsch. Lord Roseberry, 254 M3., phosphaat, van Gent naar Newport. Belg. s.s. Alberta, 991 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Zweedsch s.s. Aira, 2025 M3„ ledig, van Gent naar Methil. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Iedereen heeft bij tijden een zacht laxeer- middel noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Maagpillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en ver- schaffen natuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen verzekerd. Prfjs per flacon van vijftig versuikerde pillen j 0,65; te Ter Neuzen bij de Firma A. van Overbeeke Leunis. 10 Belg. s.s. Sierra Leone, 6494 M3., ge- mengd, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Dryburgh, 3825 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Slievenamon, 1454 M3., ce ment, van Gent naar Dublin. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Hunstanworth, 7298 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. 5 October. Eng. s.s. Gen. Havelock, 2073 M3., stukg. van New-Castle voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Belg. Loodslboot No. 2, 481 M3.. ledig, van Vlissingen voor Gent. Eng. s.s. Abbeville, 3783 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Innisholm, 1240 M3., kolen, van Boston voor Gent. Eng. s.s. Ryhope, 3475 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Eng. s.s. Avocet, 3985 M3., stukgoed, van Manchester voor Gent. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Auricula, 2307 M3., kolen, van Goole voor Gent. Letland. s.s. Turaida, 4543 M3„ ledig, van Gent naar Blyth. Noorsch s.s. Livingstone, 4195 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. sjs. Tod Head, 913 M3„ fosfaat, van Gent naar Firth. Belg. s.s. Alberta, 991 M3., fosfaat, van Gent naar Southampton. Eng. s.s. Eskwood, 2237 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Striver, 1613 M3., kolen, van Barry voor Gent. Eng. s.s. Volscian, 1613 M3„ ledig, van Gent naar Goole. Deensch s.s. Danebrog, 5281 M3„ hout, van I Jo Roita voor Ter Neuzen. 6 October. Eng. s.s. Dacre Castle, 14937 M3., ge- mengd, van Galveston voor Gent. Eng. s.s. Ronan, 3391 M3., stukgoed, van Leith voor Gent. Ned. s.s. St. Jansland, 6239 M3,, kolen, van New-Castle voor Sluiskil. Ned. s.s. Johanna, 5882 M3„ kolen, van Boston voor Slufuskil. Ned. s.s. Alkaid, 8024 M3., kolen, van Port Talbot voor Sluiskil. Zweedsch s.s. Milos, 8682 M3., hout, van Wiborg voor Ter Neuzen. Eng. motors. Record Reign, 567 M3., ledig, van Londen voor Gent. Belg. s.s. Sierra Grande, 6568 M3„ ledig, van Gent naar Leith. Fransch s.s. Saint Marc, 6384 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Innisholm, 1240 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Bortwick, 3182 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Gen. Havelock, 2073 M3., stukg. van Gent naar New-Castle. Noorsch s.s. Frithjof Eide, 3258 M3., ko len, van Ayr voor Gent. Zweedsch s.s. Cyrene, 1212 M3., steenen, van Lysekill voor Gent. Fransch s.s. Hermia, 3033 M3., cokes, van Barry voor Gent. 7 October. Eng. Sjs. Castlerock, 733 M3., ledig, van Boston voor Gent. Eng. s.s. Nanset, 1084 M3., kolen, van Boston voor Gent. Eng. s.s. Brynawel, 699 M3., ledig, van Calais voor Gent. Ned. s.s. St. Jansland, 6239 M3, ledig, van Sluiskil naar New-Castle. Eng. s.s. Parkhill, 5188 M3„ ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Striver, 1669 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Avocet, 3985 M3„ stukgoed, van Gent naar Belfast. Noorsch s.s. Batavia, 2722 M3„ papierpap, van Arendal voor Gent. Duitsch 4/m. bark Magdalene Vinnen, 9847 M3., pyrites, van Mejollones voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Belg. Loodslboot No. 2, 481 M3., ledig, van Gent naar Vlissingen. Van 5 tot 7 Oct. zijn langs de Westsluis alhier 6 binnenvaartuigen op- en 2 afge- schut; langs de Middensluis 16 op- en 18 af- geschut; langs de Oostsluis 51 op- en 73 af- geschut. WEERBERICHT van 8 Oct. 1923. Het weerberioht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 767.4 Biarritz. Laagste barometerstand 742.5 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 9 Oct.: Meest matige Westelijke tot Zuidelijke wind, aanvankelijk opklarend, later toene- mende bewolking met kans op regen, zelfde temperatuur. D A G E N. Voorm. Nam. Diasdag 9 Oet. 0.38 12 58 Wosnsdag 10 1.19 1.39 Docderdag 11 1.59 2.19 Vrijdag 12 2 39 3.— Ziterdag 13 3 21 3 48 Zondag 14 4.05 4.27 Masndag 15 4.50 5.16 van pltmnvee do volo-endt Naar aanleiding van d'' tncdedeeling v\ 1 -p van Upci. etering t U L.ll Woorstel zaak geme II III! II III IIIHIMII■■■■llllllllIll H H H II H h UUlcliK, lll'l 1 priiz

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3