AAN DE VERBRUIKERS VAN JURGENS' PLANTA MAIZENA-PUDDINGEN rc DE FIJNSTE PLANTENBOTER PBKDISBKURTEH, Algemeen bekende kuiali- teitsartikelen voor elke hui5houding. PRIJS 6O CENTS PER POND ANT. JURGENS' MARGARINEFABRIEKEN 6EMEHGDE BERiCHTEN. Waar de electriciteit meer en meer toe- passing vindt, is een verbreiding der kennis daarvan in het algemeen van groot belang en voor velen persoonlijk minstgenomen in- teressant. Wij hopen, dat deze eerste poging van bet herleefde Nutsdepartement alhier, dat hiermede blijk heeft inderdaad nuttig te willen zijn voor 't algemeen, met een gun- stig resultaat moge worden bekroond. EXAMEN WISKUNDE. Bij de te 's Gravenhage gehouden examen voor wiskunde 1. o., slaagde o.m. onze vroegere stadgenoot M. J. Vermeulen, thans te Slochteren. EXAMEN ALG. NED. POLITIEBOND TE DEN HAAG. Diploma met aanteekening A. C. Dogge te Aardenburg; Diploma P. Francke te Koewacht. KOEWACHT. Dinsdagavond hit Id de l:«er Zwagerman, rijkszuw Iconsuh-nt je Middelburg voor de ledan van den R, K, Bcerenbond en R, K. Jongenboerenstand een lezinjg over vcr- bctering van Let rundvee. Het eerst st rak hi/ over de rnelk- en botorproductie, Doer verschillende voorteelden toonde hij aan, dat er een groot verschil bestaat in de miDtopbrengst en Let vetgehalte der melk, en toonde aan, dat de beste koeien ruim 2 maal zooveel 'rnelk geven als slechte, Betere voeding heeft wel veel invloed op de melkopbrengst, maar het zit altijd nielj in het voedsel alleen, Van groot belang is ook de erfelijke aanleg. Men moct trachten vee te krifgen van groote melkopbrengst de heer De Vries, op zijn aardappelveld kwam, om zijn te velde staande te rooien, kwam' hij tot de ontdekking, dat 8 zakken aardappelen, die den vorigen dag waren gerooid en op het bouwland waren achter- gebleven, hem waren ontstolen. BIERVLIET. Als lid van den gemeenteraad alhier heeft bedankt de heer P. de Dobbelaere (R. K.). Iji zijn plaats zal nu als zoodanig zitting nemen de heer A. L. Tlhomaes. CADZAND. Over het gedaalde vliegtuig, dat de vorige week onder Knocke neerkwam, en waar- over het te Knocke verschijnend week- blad „Ons Strand" een beschrijving gaf, schrijft dit blad thans: Het onderzoek wordt te Brugge in 't ge- heim voortgezet, terwijl de drie inzittenden gevangen blijven. Algemeen is men toch van gevoelen, dat het geld moest dienen om in het Roergebied de stakers te betalen. Voor ons heeft die vracht papier weinig waarde, aangezien men tegenwoordig voor acht centiemen een millioen marken bekomt. De vijf duizend en vijf honderd milliard mark, in het vliegtuig gevonden, zullen ons dus niet rijk maken, maar wij zijn verplicht op die zaak terug te komen, om een onjuist bericht in zijn waar daglicht te stellen. Wij zegden immers, in ons voorgaande nummer, dat een Hollandsch motocyclist met een valies over de grenzen gevlucht was. Welnu dienaangaande waren wij slecht in- gelicht en de zaak doet zich aldus voor: Die motocyclist is de heer C. van den Zondag 30 Sept. 1923. Ned. Herr. Kerk. INGEZONDEN MEDKDEELINGEN. jHS3£l VERKRYGBAAR. zich uitloopen en bracht de mannen zoo naar het politiebureau, in de Groote Pau- wenstceg. Zij gaven op te zijn de gebroe- ders H, en P.. F. de J, losse workman en timnu rinan? en H. F. varensgezel. De man nen bleiken in l et bezit te zijn van een groo te partij tafef- en ander zilver (tezamen meer dan honderd stuks), linnengoed, ta- ftlkleeden, lakens enz. bovendien was een van hen nog in het bezit van een pendule, Dit alles bkek in den loop van den och- tend gestclen te zijn ten huize van den heer H, Schaedtler. op het Koningin Emma- plein, Langs ten brandgang zijn de in- brekers de achterzijde van (ten ruin gena- INGEZONDEIV MEDEDKELINGEN. ANT. JURGENS' MARGARINEFABRIEKEN TE OSS 1 prijs van 2 prijzen van 5 prijzen van IO prijzen van IO prijzen van 20 prijzen van 500 prijzen van IOOO prijzen van f IOOO. f 500. f 200. f IOO. f 50. f 25. f IO. en hoog vetgehalle, Koeien, die te weinig nHlk geven of van e laag vetgehalte^ moe- ten verwijc'.erd worden, want die warden met vierlies gehouden, Lang stand spreker stil bij de meikcon- trole, zooals die plaats i.eeft te Zuiddorpe. In het twee te gedeelte zijner rede be- sprak hij de oprichting van een stle- renvereeniging, Spreker toonde aan, hoe een goede stier moet gebouwd zijn en wat men doet om den bouw der stier- ren te verbetcren. De stier is de helft van den viestapel en daarom moeten de land- bouwers samenv.erken om een goeden stier te krijgen, Spreker legde uit hoe een onderlinge stierenv: rceniging" wenkt en wat het jaarlijks kost, Er werd besioten te trachten zoo'n stje.- renveieeniging op te richten, Aanstonds gaven zich 19 landbouwers op. Er vveid een commissi© gevormd, die de zaak ter hand zal nemen en een voorloopig regle- ment vaststd'en. De heer Lantoenhorst uit Hulst gaf eeni ge inlichtingen omtrent de herverzek. ring van rundvee bij den N. C. B, en over een cursus in landbouwTxx khouden, die hij a,s, winter op enkeie plaatsen zal geven, ONDERSCHEID1NG, Bij Kon. besluit van 24 dezer is D. Mul der, oud-hoofd der Chris lei ijke school te Zierikzee, benoemd tot ridder in de Oixle van Oranje-Nassau, HONTENISSE. Toen een paar dagen geleden de postbode Heuvel, hoofd van de Kustwacht der Kon. Nederl. Marine in vredestijd. In die hoe- danigheid werd hij verwittigd, dat een vlieg tuig gevallen was nabij de grens. Zijn pl'icht riep hem daarheen. Hij ontmoette een der inzittenden, die hem den weg vroeg naar het naaste telegraafkantoor. Deze was drager van een valies, dat niets dan toiletgerief in- hield, volgens een nauwkeurig onderzoek in tegenwoordigheid van een der jachtwach- ters van mijnheer Lippens. Welhaast echter begon de heer C. van den Heuvel te gissen, dat hij met Duitchers te doen had en hij heeft den man en het valies, dat zelfs niet meer geopend was geworden, terug bij het vliegtuig gebracht en overgeleverd aan de Belgische overheden, die intusschen bijge- komen waren. Er valt dus niets af te keuren over de handelwijze van den heer C. van den Heuvel, die, als de voorbeeldige ambtenaar die hij is, eerlijk zijn plicht vervuld heeft en wij ver- zoeken hem deze terechtwijzing als onze verschooning te aanvaarden. RETRANCHEMENT. Met ingang van 1 Oct. a.s. wordt het hulp-, post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Retranchement omgezet in een post- telegraaf-telefoonstation met bestelling in het perceel van den heer Wisse no. 26c aldaar. De openstelling is als volgt: op werk- dagen voor den telegraafdienst: 8 m.1 a., 2 a.4.30 a, en 6a.7,30 a.; voor den tele- foondienst 8 v.m.8 n.m. RECHTZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 28 September 1923 de volgende vonnissen uit- gesproken J. ten H., oud 54 j„ sbhipper op het vaar- tuig „Buiten Verwachting" te Sas van Gent, is wegens verduistering veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Verwezen naar de teredhtzitting met gevangenhouding A. v. D., oud 35 j., vee- drijver te Rotterdam, thans gedetineerd te Middelburg, ter zake van diefstal van een rijwiel te Sas van Gent. EEN GOEDE VANGST De agent van politic E. Ridderbroek te Rotterdam ontmcet; e Don derdag'm cur- gen omstroeks vijf uur, teen hij in uniform op den Coolsingel surs eil eerde, drie jon- ge mannen, die eder een pak droegen en bovendien zijn aandacht trokken, doordat zij zoo dik waren, naar het vermceden van den agent door onder de kleeding veu- stopte goederen. Hij sprak ze aan, waar- op een van de mannen zeide, dat hij een pendule drceg, die hij voor zijn schipper in de maak moest brengea, en de beide anderen \erklaarde.i, waschgoed bij zich te hebben. Daarna wilden zij hun weg vcrvolgen, doch Riduerbrcek haa'de zijn revolver te voorschijn en onder bedrei- gilng daarmede liet hij het drietal voor derd, hebben de schutting ondergraven en zijn zoo in- den tuin gekomen, Aanvankeli_,k hebben zij getracht een ruif van de seme uit te snijden, doch dit werk is niet vol- tooid, daar hun later bleek, dat zij de serredemen konden openen; vtrmoulelijk zijn zij niet gesloten geweest, A1 het, in hun bezit gevond.ene hebben zijf wegge- haald uit een in de serre uitkomende ach- terkamer van het sousierrein. De mannen zijn van het polit ebureau in de Paauwens'.eeg naar dat in de Witte de Withstraat over^ebracht, waar zij in bewaring zijn ges'.eld. ER IN GELOOPEN* Een familie had Maastricht verlaten van- wege de hooge belasting en haar tenten op- geslagen in Belgie, met achterlating van het onbetaalde aanslagbiljet in den H. O., dat een bedrag vertegenwoordigde van 1700. De vader des huizes kwam met zijn auto nog al eens over de grens en pochte er bij zijn oude vrienden op, dat hij den fiscus toch maar fijntjes bij den neus had gehad. Of de vrienden daaraan ruchtbaarheid hebben ge- geven of dat de fiscus op den man loerde, weten wij niet, maar toen hij een dezer da gen weer met zijn auto te Maastricht kwam vroeg hem een rechercheur van politie of de auto zijn eigendom was en naar het rijbe- wijs. Toen op de eerste vraag bevestigend was geantwoord en het bewijs getoond was, werd den autobezitter gevraagd even mee te gaan naar den gemeente-ontvanger en deze verzocht hem de belasting te voldoen, daar anders beslag zou worden gelegd op de auto. Er zat voor den man niets anders op, dan te betalen. Een vriend schoot het geld voor, de fiscus lachte in zijn vuistje en de autobezitter rekende uit hoeveel francs f 1700 zijn. DE ZWEMMENDE VELDWACHTER. Dat op auto's, die te Niftrik den dijk passeeren streng gelet wordt vertelt de Prov. N. B. en's H.sche Crt. bleek Zon- dagmiddag toen een auto over den dijk kwam en reeds op de pont te Ravenstein was achtervolgd door den veldwachter Koolen, die terwijl de pont van de kant was, zijn rij wiel ter zijde gooide en zwemmende de pont bereikte en den autobestuurder op de pont verbaliseerde. EEN GEVAARLIJKE TOCHT, De Fransche tennisser Gerbault heeft, alleen in een 10-tons kotter van 30 voet een tocht over den Atlantischen Oceaan gedaan. Hii deed het volgende verhaal over zijn avoncur--n en ontoering aan een vertegen- woordigcr van Reuier in New-Ycrk, Gerbault verti-ok den Sen April van Can nes, Hij had niemand iets van zijn plan om naar Amerika te f ekken, vcrteld. Aan zijn vrienden op een na zeide hij een kor- ten trip naar Engeland te widen maken. Een boezemvriend voorzag hem van 60 pond gezouten vleesch, 30 busjes gecon- densrerde melk. 60 pond suiker, 10 pond thee. 35 pond scheepsbeschuit en 65 gal lons gedistilkerd water, die aan boord werden geborgen, Zijn eerste dcel was Gibraltar. De boot, een kot.er met een mast en Iangen boegc spriet gaf hem druk werk. Den tweedieh dag zijner reis trof hij ongunstig weei' in de Golf van Lyon. Er ontstond 48 uur lang een slevige bries, daarna ging de wind weer even plotseling liggen als hij was opgestoken en later kwam het voor, dat er dagen lang geen zuchtje te beken- nen was. Gerbault bereikte Gibraltar 24 uur na zijn vcrtrek uit Cannes, Van eerstgenoem- de plaats uit zette hij koers rechtetreeks naar New-York en volgde de oude route, die Columbus tens nam en later de Spaan- sche zvevaarders kozen. Kort na zijn vertrek uit Gibraltar, kwam andermaal ten storm opietten, waarbii de good wcerreilen weggeslagen werden, ter wijl de rolboom, die te Gibraltar pas gere- pareerd was. brak an niet te hers tell en tsleek. Dag en nacht werkte hij om het groote zeil weer te herstellen, De volgende 1500 mijt had hij gced weer met kalme zee en onder gunstigen wind dreef hij een week lang zonder het roer aan te raken. Dan echter hegon d.e tegenstag voor- goed. Op zekeren morgen ontdekte hij bij het wakker worden een eigenaardigen geur ;n de waterhergplaats, en ix vond, dat twed- dcrde van den voorraad bedcrven was., daar de bu»sen vooraf niet gced waren gereinigd, Na een nauwgezette berekening kwam hij tot de coiujusie, dat met een beetje geluk het overblijVende toereikend zou zijn, indien hij zlich een rantscen oplegde, van een kop per dag, Zijn voor- naamste voedsel in die dagen bestond uit aardappden, die hij ongeschild in zeewater kookte en zeer sinakelijk vond, Ongeaeht het watergebrek, ging alles de volgende 1000 mij'en volkomen naar wmsch. Van tijd tot tijd ving hij met harpoenen groote visschen van 20 en 30 pond. Wanneer hij soinwijlen over den rand van de boot lag uit te kijken, v:ei hij bijna door de zachte, warme winden in slaap. Plotseling ech;er kwam de Nemesis weer over hem. Zijn Zorgvuldig geprepr.reerde windkaart, die aanwtes oat voor de rest van den tocht naar New-York de win^ gun- stig stond, bleek verkeerd, In een tijds- bestek van 45 minuten draaide de wind uit het Oosten, naar de tegenovergiesti lde richting, waarop 14 dagen kalm weer volg- den. Dan kwamen er verschrikketijke stormbuien, gepaard met regenvlagen. Het water in de kajuit stond een voet hoog en de pomp raakle defect. Het water steeg toen zienderoogen en evdn vlug als hij het uithoosde, kwam het weer binnen. Op den vijfden moroen van den aanhou- denden plasre^en, kre^g Gerbault last van koorts en kcelpijn, Twee dagen later viel hij in zwijm, Gngev.er 54 uur later kwam hij weer tot bewustzijn en oonstaiteerde toen dat all. s van dek was weggeslagen. Nu kwam de zwaarste periode van zijn tocht. Zes en twintig dagen lang woei de storm en vi< 1 de regen met ongekende kracht, Elke dag, elk uur bijina, bracht nieuwen angst en verschrikking. Eens waagde hij zich aan dek en zag toen een enorme.golf op de boot aankomen, dreigeid met vernier tinging. Hij had juist den tiid om in bet tluig te klimmen. toen de golf met groote kracht brak. De heele boot verdween on der water, als verzwolgen door de zee. Toen de golf gepasceerd was, richtte de boot zich als door een wonder weer" op. Na 84 dagen ontmoette hij den Griek- schen stoomer ,.Eiyron", die hem voor zag van levensmidde'en en geneeskundige hulp verLende. Later praaide hij de „H,en- rietta" uit Boston, die hem versch vleesch en fruit verschafte, Zeven daren la'er kreeg Gerbault de Amerikaansche kust in zicht en na nog Ter Neuzen. Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Axel. Sasvan Gent. Philippine. Hontenisse. 94 u. en 2 u., Ds. A. Timmermaa. 94 u. en 2 u., dhr. L. Dek. 94 u. en 24 u., Ds. E. Raams. 94 u., leeskerk en 24 u., Ds. G. van Dis, Voorbereiding H. Avondmaal. 94 u., leeskerk en 2} u., Ds. Herma- nides. 94 u., Ds. H. Akersloot van Houtea Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 94 u., Ds. G. van Dis. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9| u. en 24 u., (Zomertijd.) leeskerk' Ckr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag 94 u. en 24 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Vlooswjj kstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. (oude tijd), Ds. Neerboseh. Ond-Gereformeerde Gemeente. (VlooHwfjkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. (oude tijd). leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u., Evargelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Nenaen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur, Namiddags om half drie Lof. HONIG'S OVERAL Ten einde het verbruik van Jurgens' Planta, waarvan de prijs thans is verlaagd op 60 cents per pond, In het huishouden aan te moedigen waartoe overigens de hoog- na kwaliteit alle aanleiding geeft stellen wij de volgende prijzen disponibel voor hen, die gedurende de maanden OCTOBER en NOVEMBER van dit jaar blijk geven de grootste verbruikers van Jurgens' PLANTA Plantenboter te zijn geweest. Als bewijs hiervoor ki'nne- alle verbruikers In het geheeie land uiterlijk 1 DECEMBER a.s. hunne Jedige Plantacartons inzanden aan (Reclame-afdeeling). Aan de verbruikers, die het grootste aantal ledlge Plarsta-cartons Inzanden, zullen de volgende prijzenworden ultgerelkt: Indlen eenige prljswlnners een even groot aantal ledlge Planta cartons hebben Ingezonden, zal hun verzocht worden een eenvoudig gedlchtje te maken van nlet meer dan vier regels, betrekking hebbende op Jurgens" Planta. Het mooiste gedlchtje ter beoordeeling van een onpartljdlg persoon bepaalt dan de onderlinge rangorde. Het elgendoms- en publicatlerecht dler gedichtjes komt dan aan Ant. Jurgens' Margarlnefabrieken. leder verbrulker van Jurgens' Planta verklaart stilzwijgend, door Inzending der ledlge cartons, zich te onderwerpen aan en accoorcJ te gaan met bovenstaanda regeilng. 320

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2