een Gebonw en Erf, Vulkachel, EVANGELISATIE KACHELS De eerste kwaliteit Corned Beef, m 2 Bijbellezingen De Bussy's Atlas Keel-, Oor- en Neusziekten Twee mooie ONTVANGEN s Laatste Berichten. ~BUR6ERL1JKEN STAND Openbare Verkooping. J H00GKAMER Openbare Verkooping. W O O N H U I S Benzine-Motor 2 a4P.K ONTVANGEN: Axel C. J. SCHIEMAN. Joop van Dil-Ter Heul Truus Rovaarts Kostschoolervaringen. Firma P. J. van de Sande A. A. MARSILJE, Noordstraat 40, TER NEUZEN. Uitnoodiging tot het bijwonen der Vereenigingsgebouw Donze-Visserstraat dhr Ed. Dorschler. Zendel<ng. Den Haag. U'tgave 1923 DINSOAG 25 SEPTEMBER 1923, A Zat^rdagavond D.V. openbare samenkomst in locaal „BE1HEL" alhier Sprekersonze vroegere stadgenooten J. I. VAN WIJK en J. SERVAAS B. N. VAN DUKE. Dinsdag 25 Septembar 1923, 1500 gesorteerde Sparren, 6 koopen Sparrenfasseel, 10000 bos droge Mutsaard en 10 koopen Sparrensnoei Dienstbode gevraagd, aan scherp Concurreere den prijs. Rpmeinschi' kinderen uit den laten tijd van het Romeinsche kelzerrijk. Daarente gen valt een verge lijking van den \ermoe- delijken levensduur op lateren ietftijd ten gunste van de Romcine.i uit, Iemand van 65 jaar kan tegenwoordig bijv, op een ren levensduur van 11 jaar ho pen, In Rome en Spanje kon hij 1700 jaar geleden vrijwel op 12 jaar, in Afrika zelfs op 16 j.aar re- ken en, /4000 GESTOLEN. Te Buitenpost werd ten huize van den beer G. een bedrag van 4000 gestolen. Als verdacht van dit misdrijf werd door de ma- rechaussee aangdtouden zekere Z., afkom- st'ig van Lippenhuizen, die verkeering had met de meidhuishoudster van den heer G. Tijdens het onderzoek werd de aangehou- dene in een eel der marechausseekazerne te Buitenpost opgesloten, waar Z. zich moet hebben vergiftigd. VAN BURGGRAAF TOT RECLAME-MAN. Burggraal Rut tier Des Aimes leefde vroeger gelukkig op zijn kasteeltje in de bergen van Savoie. Maar zekeren dag wierp zijn vrouw, die krankzinnig was geworden ten gevolge van het verlies van een zoon, al de papieren van waarde in het vuur, die het fortuin van het gezin uitmaakten en stierf enkele dagen daarna. De ongelukkige burggraaf verkocht zijn kasteeltje en kwam naar Parijs, waar hij ©ok niets dan tegenstand ondervond en tenslotte reclameman moest worden van een hotelhouder uit de rue du Temple. Noch- tans was aan den armen edelman niet alle hoop op een beter lot ontnomen. Brave liede uit Savioie, die in de rue du Temple een hotel houuen hadden zich zijn ongelukkig lot aangetrokken, zoodat hij eenig geld kon sparen. De 59jarige man was vol vreugde over het vooruitzicht, weldra zijn oude wo- ning terug te zien. Maar het noodlot was er mee gemoeid; vier dagen geleden werd de burggraaf-re- clameman in de rue du Bourg-Tilbourg door een auto overreden en bezweek in het zie- kenhuis Hotel-Dieu. JACHTONGEVAL IN DEN CONGO. De Engelsdie kapitein Hurt, die aan tal- rijke filmopnamen van jachten in de wilder- nis heeft deelgenomen, is tijdens een jacht in de Congoleesche wildernis gedood. Een oli- fant kwam op den jager aangestormd en deze slaagde er niet in, hem op een geschikte plaats te treffen. Na den kapitein te hebben omvergeloopen, vertrapte hem het dier. De Engelschman, die slechts 40 jaar oud is, jaagde sedert 13 jaar in Afrika. Hij had Engeland verlaten ten tijde van den Boeren- oorlog. Hij had eveneens deelgenomen aan den oorlog tegen de Duitschers in het vroe- gere Duitsch Oost-Afrika. AAN SLAG IN EEN TREIN. De Berlijnsehe bladen maken weer gewag van een aanslag in een trein. Zondagoch- tend heeft men in een W.-C. van een D- rijtuig uit den trein KeulenBerlijn een be- wustelooze vrouw gevonden. Toen zij bij kennis kwam, verklaarde de vrouw, dat even voor Maagdenburg een reiziger haar in den zijgang had vastgepakt en in de W.-C. ge- drongen, waar hij haar met chloroform be- dwelmd heeft. Volgens haar verklaring ver- mist zij haar portefeuille, trouwring en een handkoffer, welke zij in het bagagenet van haar coupe had gelegd. Wegens de drie aanslagen, welke binnen betrekkelijk korten tijd in rijdende treinen gepleegd zijn, heeft de rijksminister van ver- keerswezen een reeks maatregelen voorbe- reid ter bescherming van de reizigers. Op het oogenblik hebben beraadslagingen plaats over de wenschelijkheid van het in- stellen van een specialen bewakingsdienst in de treinen. IN DEN AFGROND GESTORT Een automobiel waarin zieven prsonen ge zeten waren,' red op een steilen heuvel in de richting van Monsal Head, in het Peakdistrict van Derbyshiie, toen ze doer een weigering der reminrichting plotse- ling acfieruit begon te loopen, over den rand van een dertig voet diep ravijn vloog en in den afgrond stortte. Slechts een der inzittenden werd ge dood; de overigen werden gewond. EEN TRAGISCHE GEBEURTENIS TE LONDEN Dinsdagochtend heeft te Londen een. hoogst tragische gebeurtenis plaats gegre- j pen. Maandag werd h« huwaiqU voitrok- i ten tusschen de.i 40jarisen btfrgemeester' van Maidon in het graafschap Essex en de 25jarige dochter van zijn ambtehiken plaatsvervanger. Het echtpaar was voorneme.is de witte- broodsweken op de Kanaal-eilanden door te brengen e.i kwam Maandag op weg daarheen in de Britsche hoofdstad aan, De jonggchuwden namen liun ihtri k in het hotel Cecil. I^a a'.daar Dinsdagochtend gem«e ischap- pelijk het ontbijt te hebben genu'ttigd, be- gaf het jonge paar zich naar zijn apparte- menten op de vierde vcrdicping. Hicr ver- wjjderde de joijge vrouw zich geduren- de tenige minuten, Toen zij terugkeerde. lag haar man dood op de binnenplaats, Hij was tijdens haar afwezighe'.d uit het raam gevallen. AAN DE WASCHLIJN GEeLECTRO- CUTEERD Een 64 jarige vrouw te St, Louis de Rho ne, Marie Charles, is Dinsdagmcrge i ge vonden, hangende aan de lijn, waaraan zij doende was, een uitgewrongen wasch te bevestigen, De oorzaak van haar dood werd dra ontdekt, De drooglijri was van ijzerdraad en verbonden aan een boom, Vlak boven den boom loonen de draden van een hooesoanningsbedriif De boom sloeg zijn natte takken telkens tegen die draaen aan en zoodoende is Marie Gharles het slachtoffer geworden van haar arge- loosh( Id. EEN AARDBEV1NG IN DE MIDDEL- LANDSCHE ZEE Er worden nu ook aardschokken ge.neld in de Middellanfische Ze.', bij Malta. De schok, die Dinsdag om half acht opkwam, duurde verscheidene second n. Gebouwen en kerken, die gevuld waren met menschen die den dienst bijwoonden, schudden he- vig, In panischen schrik vluchtten de men schen de straten ©p, die spoedig vol waren, Tot nog toe deed zich ge m schade voor, wat zou worden toegeschreven aan de sterkte der gebouwen. Het heek eiland bleef echter in een paniekstemming, Maar de schade beperkte zich tot scheuren in muren van verscheidene gebouwen en val- lende steenen. GESTOLEN KUNSTSCHATTEN IN ENGELAND. Scotland Yard heeft, naar de Daily Chro nicle meldt, dezer dagen sensationeele ont- dekkingen gedaan in verband met een groot aantal inbraken in buitenverblijven in Enge land. Men kwam er achter, dat er maatrege len waren getroffen voor het vinden van een afzetmarkt in Amerika voor de kunstschat- ten van groote waarde, welke in een periode van elf maanden zijn gestolen uit ongeveer 80 heerenhuizen. Twee Amerikanen waren reeds de Atlantischen Oceaan overgestoken om de schilderijen gestolen uit het buiten- verblijf van Mr. Sutton te Gainsborough en den buit van andere diefstallen naar Ame rika over te brengen. Toen zij echter in Engeland aankwamen, bemerkten zij, dat de dieven gearresteerd waren en dat de politie in de huizen in het East-End van Londen, waar de kunstschatten waren verborgen, een inval had gedaan. De vraag, wat de uiteindelijke bestemming zou zijn van de schilderijen van oude mees- ters, de kostbare familiestukken en de kunst- voorwerpen hield de politie lang bezig en nu nog is zij er niet aohter kunnen komen, wie er aan de touwtjes trekt. Het is duidelijk, dat deze geheimzinnige persoon, die zioh zoo bescheiden op den achtergrond houdt (waarschijnlijk te New-York) nog immer tracht, zijn plannen tot uitvoering te bren gen. Smithson en Ingram, de twee Engelsche inbrekers. die het grootste gedeelte der ge stolen kunstschatten hadden binnen ge- haald, waren slechts spionnen in het spel. Nadat zij gearresteerd waren en tot lang- durige gevangenisstraffen waren veroor- deeld, begon zich een ander misdadiger toe te leggen op deze soort diefstallen. Er be- staat geen twijfel aan, dat deze man in ge volge ontvangen instructies te werk gaat. Scotland Yard weet, wie hij is en verwacht hem binnenkort achter slot en grendel te hebben. Het is een beruchte inbreker, die uit de gevangenis werd ontslagen kort voor- dat Smithson en Ingram veroordeeki wer- den. Howel hij een handige dief is, bezit hij noch den stoutmoedigheid noch den ijver zijner beide voorgangers. Bemerkende, dat de politie hem op het spoor was, sdiijnt hij thans bestoten te hebben, voorloopig werke- loos te blijven, want den laatsten tijd heeft hij niets van zich laten hooren. Scotland Yard stelde een onderzoek in naar de plannen om de gestolen kunstvoor- werpen van de hand te doen en ging daarbij uit van de veronderstelling, dat Amerika als afzetgebied er voor zou worden uitgekozen. Er bestaat in de Ver. Staten een grooter vraag naar stukken van oude meesrers, en antiquiteiten dan in eenig ander land. Hoe groot de markt daar is, blijkt wel uit een mededeeling dezer dagen door den consul- generaal der Ver. Staten te Londen gedaan, dat in het afgeloopen jaar uit Engeland naar Amerika kunstvoorwerpen werden uit- gevoerd ter waarde van 2 millioen pond sterling. Scotland Yard heeft aan de New-York- sche politie beschrijvingen doen tockomen aer gestolen kunstschatten. Bij het ingestelde onderzoek bleek, dat men er voor zorgde, dat de gestolen voor- werpen in het East-End verborgen werden gehouden, totdat het onderzoek der politie zou zijn opgegeven. Dan zouden medeplich- tigen uit Amerika komen en de voorwerpen rr.sdenemen. Smithson, die door zijn liefde voor avon- turen het inbrekersvak had gekozen, legde een volledige bekentenis af, toen hij werd gearresteerd en hij gaf de plaats aan, waar de voorwerpen verbdrgen werden gehouden. STAATSBEGROOT1NG. Daarover dicht Clinge Doorenbos in de „T el." Weet gij hoeveel handen be vend Grepen naar de ochtendkrant Weet gfj hoeveel oogen lazen De begrooting van ons land? Weet gij hoeveel zuchten stegen Door het luchtruim naar omhoog? Weet gij hoeveel tranen blonken In het Hollandsch Huisvrouw oog? Weerstandskasjes zijn verdwe'nen, Met den spaarpot is 't gedaan, En daar ginder in de verte Kondigt zich de winter aan. En de brave Vaderlander Krabt zijn Vaderlandschen kop: Meer belasting, minder inkomst, Bartjes zegt: da's dubbel op. Laten we elkaar niet paaien Met: na regen zonneschijn. Een recept maar: Heel hard werken, Kop omhoog en zuinig zijn. HET NATIONAAL HULDEBLIJK. In antwoord op de rede van Ds. Van der Voort van der Zijp, heden uitgesproken in de Nieuwe Kerk te Delft, ter gelegenheid van de plechtige overdracht van het Natio- naal Huldeblijk, is door Hare Majesteit de Koningin geantwoord als volgt: Mijnheer de Voorzitter, In deze voor mij onvergetelijke ure zij mijn eerste woord een van diepgevoelden dank aan mijn geheele volk voor de gansch bij- zondere wijze waarop het zelve mij met zoo groote geestdrift van zijne toewijding en trouw heeft blijk gegeven en de thans ach ter ons liggende wefen tot een nimmer te vergeten hoogtij voor mij en voor de mijnen heeft gemaakt. Niet minder warm is mijn dank aan alien, die de van zooveel kunstzin getuigende restauratie van dit koor hebben tot stand gebracht als blijvende herinnering aan mijne vijf en twintig jarige regeering. Ook U, Mijnheer de Voorzitter, betuig ik mijne erkentelijkheid voor de gevoelvolle woorden tot mij gericht. Mijn volk heeft een zeldzaam fijn besef getoond van hetgeen mij bindt aan Willem den Zwijger, wiens geesteskind ik mij in meer dan een opzicht gevoel. Het ware in strijd met zijn willen en streven hem te eeren, of lof toe te zwaaien; immers onze historie is Gods werk en in dit licht zag hij de feiten. Juist dat Godsbestier heeft de ge- dachte die in zijn denken ontsproot in ons Vaderland doen wortelschieten, haar gesteld tot eene waarheid, waarop zoowel het ge- bouw van den staat als het rechtsbewustzijn der natie rusten. Uit de treffende hulde, alhier door zoo zeer verschillende geledingen der bevolking gebracht, zie ik dat die waarheid begrepen en beaamd wordt en ik dank alien voor de hevestiging daarvan op dit oogenblik. Deze breede en diepe gedaohte bindt Nederland aan Oranje en omgekeerd Oranje aan Ne- derland. Ik dank God voor dien band, die i o'ns in staat stelde menig gevaar te trot- seeren. Nu wij geschaard staart om de rustplaats van Willem van Oranje en diens nazaten, die in zeer ondersdieiden tijdperken onzer geschiedenis hunne krachten mochten geven aan de zaak des Vaderlands, ♦ontvalle mij een uit het hart gewelde kinderlijke hulde aan mijn diepbetreurden vader, die mij voor- af ging en voorging in het hooghouden der aloude tradities en aan haar. die zijne voet- stappen drukte en wier tegenwoordigheid mij met dankbaarheid vervulv. Met blijdschap begroet ik de afgevaardig- den van mijn volk, zoowel die uit de elf pro- vincien als hen, die van de deelen van Ne derland van overzee tot mij kwamen en die mij daarmede opnieuw blijk gaven van de hechte saamhoorigheid des Rijks. Hierbij gaan mijne gedachten ook uit naar onze landgenooten, die niet in het Vaderland wonen, maar met woord en daad'in deze dagen trewezen, met ons mee te leven. Ook de gasten vertegenwoordigende onze geest- en stamverwanten in den vreemde heet ik van harte welkom. Te zamen hebben wij rijke stof tot roemen in Gods trouw, die menigvuldig verhoord heeft de bede door den stervenden Vader des Vaderlands gestameld. God heeft zich over het volk van Nederland ontfermd niet alleen in het verleden, doch ook in den tijd, die ons alien nog zoo versch in het geheugen ligt. Verleden en heden reiken elkander de hand. Ons volk heeft in de geschiedenis eene roeping vervuld. Onze worsteling tegen vreemd geweld, de heiligste rechten en vrijheden, die wij daardoor mochten ver- werven, waarvan alien binnen onze grenzen de zegeningen ondervonden, de groote man- nen, waarop ons volk schier op elk gebied mag bogen en die ons land tot wereldver- maardheid brachten, dit alles heeft ons in staat gesteld die roeping te vervullen, ja nog meer, ook andere volken hebben daarvan den zegen ondervonden. Ook thans en voor de toekomst is er eene taak voor ons weg- gelegd, zoowel binnen eigen gebied als in het groote gezin der volkeren. Mochten wij alien, ziende op den Vader des Vaderlands en willende ons zelf zijn en blijven, onver- poosd voortbouwen op de grondslagen door hem gelegd en puttende uit de schatten, ons door een groot voorgeslacht nagelaten, vooraangaan op den weg van beschaving en vernieuwende kraoht en met de hulp van God het woord in toepassing brengen: ,,Wees een zegen". STi (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 10 Sept. Jacob Jan Bootsgezel, oud 26 j., jm. en Elizabeth van Vijven, oud 21 j., jd. 14 Sept. Francois van Tatenhove, oud 26 j., jm. en Janna Adriana de Reus, oud 26 j., jd. 15 Sept. Aloisius Jo hannes Doppegieter, oud 23 j., jm. en Stepha- nia Mathilda de Block, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12. Sept. riuibert den Dikken, oud 25 j., jm. en Adriana Johanna de Jong, oud 20 j., jd. 13 Sept. Hendrik Jo hannes Mullie, oud 39 j., jm. en Elena Buijze, oud 36 j., jd. Pieter van Doeselaar, oud 34 j., jm. en Catharina Magdalena Eekhout, oud 30 j., jd. Pieter Willem Wieland, oud 29 j., jm. en Sara Johanna Wieland, oud 25 j., jd. Geboorten. 11 Sept. Neeltje, d. van Adriaan Michielsen en van Neeltje Verhage. Overlijden. 9 Sept. Josina Leijntje de Smidt, oud 63 j., d. van Jacobus Thomas en van Jaco- mina Verlinde (beiden overl.). 11 Sept. Ferdi nand Lodewijk Adolf Scholliers, oud 2 j., z. van Hertor Clement Frans en van Maria Lucia De Donder. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY te Ter Neuzen. s,s, HELENA vertrok 19 dezer van Im- mingham naar Stettin, s.s. MAGDALENA in lossing te New- fairwater. s,s. TERNEUZEN in lossing te Ter Neuzen, SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 19 September. Eng. s.s. Artificier, 1092 M3., ledig, van Ramsgate voor Gent. iNGEZONDEN MEDEDEELINGJSN. Zelfs vrouwen klage». Wij leven in een drukkenden tijd. Keifs vrouwen klagen somwijlen. Het is eeai fedt, dat velen op een crisispunt zijn aanbdand, waarop of hun gezondheid moet lijden of zij hun werk moeten opgeven. Duizeligheid en pijn in den rug zijn waarschuwingen van op- komende nierkwalen. Laat uw werk dan een poos rusten; gij hebt gebiedend rust, ontspanning en frissche iucht meer levenszonneschijn noodig. Overwerking strijdt met onze levenseischen; al te vaak is zij de oorzaak van nieraandoe- ningen bij vrouwen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen vol doe* aan alle eischen. Zij herstellen de ongemakkea em onrust, veroorzaakt door nierverschijnselen als urinaire kwalen, rugpijn, waterzuchtige zwel- lingen, rheumatische pijnen en zenuwover- spanning. Zelfs gevorderde nierstoomissen als nier- zand, nier- en blaasontsteking, spit, rheuma- tiek, nierwaterzucht en ischias worden met succes bestreden door Foster's Pillen. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij de Firma A. van Overbeeke-Leunis a j 1.75 per doos. 27 Eng. s.s. Heatherlea, 891 M3., ledig. van Calais voor Gent. Spaanseh s.s. „E. A.", 3617 M3., erts, van Pomaron voor Gent. Zweedsch s.s. Hammarby, 3660 M3., hout, van Hernosand voor Gent. Eng. s.s. Mayrix, 2248 M3., kolen, van Hull voor Gent. Eng. s.s. Nunnington, 1988 M3., kolen, van Goole voor Gent. Nederl. s.s. Terneuzen, 6454 M3„ hout, van Uleaborg voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Fernande, 3711 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Molesey, 10779 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Zweedsche motorsch. Cimbri, 1327 M3., ledig, van Brugge voor Gent. Noorsch s.s. Mirita, 16541 M3., creosoot- olie, van Selzaete naar Amsterdam. Belg. s.s. Sierra Negra, 6491 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Duitsch s.s. Ostara, 3629 M3., stukgoed, van Ter Neuzen naar Hamburg. Eng. s.s. Eskwood, 2237 M3„ ledig, van Gent naar Goole. Fransch s.s. Cape. Henri Rallier, 8957 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van GentTer Neuzen naar Londen. Eng. s.s. Orenie, 1361 M3., fosfaat, van Gent naar Bideport. Eng. s.s. Llantwiitmajor, 6508 M3.. ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. River Wear, 2120 M3., ledig, van Gent naar Boston. Eng. s.s. Madame Dorette, 2248 M3., ledig, van Gent naar Goole. 20 September. Eng. s.s. Gen. Havelock, 2073 M3., stuk goed, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Iris, 1176 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Belg. s.s. Herier, 5120 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Hull. Duitsch s.s. Jade, 2953 M3., kolen, van Methil voor Ter Neuzen. Duitsch s.s. Vulcart, 393 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Fransch s.s. Jura, 6453 M3„ ledig, van Gent naar Shields. Van 19 tot en met 20 Sept.. werden langs de Oostsluis alhier 27 binnenvaartuigen op en 45 afgeschut; langs de Middensluis 6 op en 7 afgeschut; lang de Westsluis 1 op en 1 afgeschut. WEERBERICHT VAN 21 SEPT. 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt.: Hoogste barometerstand 766,2 Biarritz. Laagste barometerstand 747,7 Skudes- naes. Verwachting tot den avond van 22 Sept.: Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind, tijdelijk opklarend, later weer zwaar bewolkt tot betrokken met regen, zelfde temperatuur. Zoo de Heere wil en zij leiren hopen op Maandag 24 September as- onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders, CORNELIS LEIJS EN ANNA VERHEIJKE te Hoek, hunne 60 jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang gesaaard mogen blijven is de wensch van hunne DanWbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Ter Neuzen, 21 Sept. 1923. In plaats van kaarten. Ondertrouwd LEO DOUW EN PAULA VOERMAN. Ter Neuzen, 20 September 1923. Batavia N.-O. Indig laan Canne 19. Ter Neuzen, Noordstraat 51—53 Hu-velijksvoltrekking 3 October as Oetrouwd CORNELIS LEUNIS EN NEELTJE FR AANJE, die, mede namens wederzijdsche Famille, hartelijk dank zeggen voor de vele be- wij ren /an belangstelllng bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 21 Sept, 1923. DANKBETUIGING, Ondergeteekende betuigt langs dezen weg zijn hartelljken dank aan den heer Levien de Feijter te Othcne. Van de acht kosnare p ijzen door ^enoemden heer bij gelegenheid van het Jubileum fees' voor de schoolkinderen te O'hene beschikbaar gesteld, mocht een prachtig heerenhorioge aan zijn zoon Hendrik ten deel valien. Othene D 107 CORN MA AS. Oe Rechter-Commissaris in het faillissement van A. M NiEUtVJAERS, Koopvrouw wonendete Ter Neuzen, heeft bepaald dat de schuld- vorderingen bij den curator moeten worden ingediend voor 20 ctober a s en dat de verificatievergadering zal worden geiouden op Zaterdag 10 No vember as. ten 10 ure voorm. in het Gerechtsgebouw te Middelburg. Mlddelburg, 18 September 1923. De Curator, H. VAN DER BEKE CALLENFELS. welke gehouden worden in het lokaal op Dinsdag 25 en Woens- dag 26 Sept. a. s te A uur. Onderwerpen: 1. De Chaos onzer dagen en wat daarait zal voo< tkomen. 2 De verwarvinu op Christelijk gebied. Spreker; Toegang vrij. V O K H 1 ID van NedeHand voor KaniooiSchool en Huis, bevattende de plaa snamen van alle steden, dorpen en grh icht n, alle. water- wegen, sooor en tramlijnen enz. enz de hevolkingen der vt-rschiilende pro- vlncies, steden en dornen enz. enz. P r ii s f 3.75 gecart. Firma P. J. VAN DE SANDE, Boekhandel Notaris VAN DER MOER zal op QINS0AG 25 SEPTEMBER 1923, des namiddags te 'i uur (zomertijd) oij den heer A. de Vrieze aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer A. BAREMAN, rijtuigmaker te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen aan de Noordstraat te Ter Neuzen, kadaster sectie L nom- mer 1493, groot 1 are 3 centiaren, ingericht: beneden voor werkplaats en bo'en Vuor woning. De werkplaats is ruim en de woning zeer gerieflijk. Het geheel is voor verschillende doeleinden zeer geschikt. Aanvaarding 15 januarl 1924. He,fating der koopsom 25 November 1923. Onkosten binnen 8 dagen. (irondlasten van 1 Januari 1924 voor den kooper. Qeneesheer - Specialist te Clissingen, zal Dinsdag 25 Sept. van 8 12 uur v.m. SDreekuur houden In het Zlekenhnis te Sluiskil. Notaris VAN DER MOER, zal op des namiddags te S uur (zomertijd) bij den heer A. de Vrieze aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer J. SCHEELE te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen het door hem bewoonde ruime metkeuken, waschhok en erf aan de De Jonge- straat te Ter Neuzen. kadas- ter sectie L nommer 197 groot 1 are 5 centiaren, met het recht van ge- brulk van een aangrenzenden door- gang voor rulming van privaatenz. Betaling koopsom 15 November 1923 Onkosten 8 dagen. Aanvaarding na de betalingdoch niet v66r 1 November. Orondlasten en eene cyns van 66V2 cent per jaar van 1 Januari 1924 voor den kooper. Te bezichtigen des Zaterdags van 3 tot 5 uur. TE KOOP WEGFNS VFllTREK: een zoo goed als nieuwe zeer geschikt voor Caf6 of groote kamer. Te bevragen Rureau dezer Courant. Evangelisten in Bclgie. Aanvang T'/2 **u«*. Zaal open 7 uur. KOMT ALLEN TOEGANG VRIJ. De Notaris E. B. DUMO- LEYN te hontenlsse zal, ten verzoeke van den heer MaX Graaf DE VOLDER te Gent, op des namiddags 1 uur, in het openbaar verkoopen alles zich bevindende op het Groot- Eiland onder de gemeente Sint Jansteen. met waterkoellng gevraagd. In uitsteker.de toestand zfinde is ver- eischt Aanbiedingen met uiterste prijs, enz aan Boekhandel VAN DER PEIJL, Hansweert. Een schitterende sorteerlng aan concurreerende prijzen. Aanbevelend, TERSTOND EEN FLINKE Hotel „Den Appel", B. P. DE BOIJ— v. d. VOOBDE, Ter Neuzen. Meisjesboeken CISSY VAN MARXVELDT v e r v o 1 g op Joop Ter Heul's problemen en Joop Ter Heul's H.B. S.-tqd. Prijs in prachtband l 3.90. KATE ESPE Prijs in prachtband t 2.90. Ter Neuzen Bofkhandel. ill,i l 1 iI mm fetalMtaring 1 te veui lu III! Naar aanleiding van m( KtcnmAi,- "?ar het Clat de 2aak Teituvnte

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3