Uitslag der bekroningen HoogwatergetijteTer Neuzen. 6EMENIDE BER1CHTEH. Landbouwberichten. loop tier bevolking van Ter Neuzen. in de afgeloopen waek hebben zich in deze gemcente gevestigd: W, A, Loof. zonder, Nieuwediep 78, uit Den Haag. C, Hoekman, zonder, O 196, uit 's Gra- venpolder, B, G. J H, Lantcrs, religieuse, Nieuw- sfraat 12, uit Roosendaal, D, Max-kerink, opzichter de Jongestraat 7, uit Neede, J E, Randhagen^ niziger Schutttrshofweg 9, uit Amsterdam, D, Bormann, dienstbode Js[ieu\\j£traat 56 uit Kculen, G. Lieckcrt, zonder Heerengracht 13. uit Hamelie, J. P. Biebuyck zonder, Schuttershofweg 9, uit Gent, Vcrtrokken: M, M, de Block dienstbode, O 193h, naar Axel, J. H, Balkenstein .zonder, Schuttershof- weg 8a, naar Zeist, J. van Docren, breeder capucijncr, Q 183, naar Gemert, H. Schenkius, sergeant majoor. Ste«n- kamplaan 46, naar Den Helder, M. de Groote, zonder J? 91, naar Hoek, M. B. Meert zonder, P 181, naar Hooge en Lage Zwaluwe. G, E, A Jhinsen, commies P. T. T. Schoolweg 29, naar Barneveld, J, Scheele, dienstbode „Vlooswijkstraat 2931, naar Hoek, L. J, Brand kellner, Westkolkstraat 8 10, naar Hulst, SPOORWEGONGELUK Omtrent het spoorwegongeluk dat Vrij- dagnacht bij Hannover heeft plaats gehad, wordt nader gemeld, dat 18 persor.en wer- den gedood. Onder de dooden bevinden zich vijf Hol landers, waaronder G, P. van Kempen uit Lejden en A. Loebe] uit Arnhem, Da lii- ken zijn naar Hannover overgebracht, De identiteit van de drie overige bij het on- geluk omgekomen Hollanders kon nog niet worden vastgesteld, Onder deze drie slacht- offers zijn twee dames, NACHTVORST. Dinsdagnacht heeft het te Nieuw- r-Am- stel gevroren Veel schade is hicrdoor aan- gefcracht aan het reeds zwaar door den storm en regen geleden hebbende boonen- gewas De opbrengst zal buit©ngewoon tegen- fallen, tcrwijl de prijs hoog blijft, zoodat aan inmaak vocr den komenden winter niet gedacht behoeft te worden, KLEINE OORZAKEN, GROOTE GEVOLGEN Dezer dagen zijn te Walsrll een groot bioscooptheater en drie belendende cafe's afgebrand, waarschijnlijk doordat een be- zoeker een brandende sigaret op het vloer- kleed had geworpen, en dit na uren ge- smeuld te hebben in brand \Ioog Er werd niets gered dan twee jonge katte-n op de 2e verdieping, die boven het geknettrr der vlarrtnen uitschre uwden, en door een medelijdend brandweerman met gevaar voor eigen leven naar beneden wer- den gehaald. De totrle schade bedraagt meer dan 100,000 pond sterling, TE VEEL VAN HET GOEDE Waar in Amerika de tijd en kracht van den president dagelijks worden gebruikt om allerlei menschen, die hij ontvangt de hand te schudden, heeft de American Phi latelic Society dezer dagen voorgesb Id met die gewoonte te breken Dit voorstel werd gedaan in verband met de onder president Harding heerschen- de gewoonte- om dagelijks een uur lang het publiek gelegenheid te geven met den president een handdruk te wisselen, Het aantal ljefhebbers liep zoodoende ptr dag moermalen tot 1200 op. Het voorstel werd gedaan op initiatief van mr, Beck, die zeide dat deze dage lijks tcrugkeerende verplichting een na- deeligen invloed op Haiding's gezondheid heeft gehad. HET WORDT KOUD DEZEN WINTER. Volgens de „Matin" hebben in Frankrijk de uien een „dikker huid" dan andere ja- ren. Dat beteekent een strengen winter in het zicht, zegt het blad. Reeds thans trouwens vriest het in verschillende s'reken van Frankrijk des nachts zoo hard, dat de andijvie zwart wordt, een veeg tceken, DOOR ZIJN HOND GERED. De zeventigjarige John Cunnington, eei cafehoudcr te Ketton (Rusland) liep met zijn hond te wandelen, Plotseling viei hij in een steengroeve en zou zeker levend zijn begraven, indien zijn hond niet zoo luidkeels en aanhoudend had geblaft, dat hij de aandacht teok van eenige voorbij- gangcrs, Toen men den man uit zijn benarde poaitie bevrijdde, bleek, dat hij reeds half onder steenen en puin was begraven en daar de avond viel, zou hij zeker een ellendigen dood hebben gevonden, indien zip hond niet door zijn blaffen hulp had gehaald, OESTERS ALS GENEESMIDDEL. De leden der „Academy of Science" heb ben de ojpening van het oesterseizoen ge- vierd door het brengen van ten grootsche hulde aan de genecskrachtige en voedings- capaciteiten van dit smakelijkc wtekdier. Mme Randoin, d reclrice van het Instituut voor voedselhygiene, heeft n,l een rapport uitgebracht over naar onderzotkingen op het gebied van oesters, Gebleken is dat zij een snel en zeker geneesmiddel zijn tegen scheurbuik. Exprrimenten op Gui- neesche biggen genomen toonen dit aan, Een hoeveelheid cesters van 15 gram per dag 's zomers, en in den winter nog min der, is voldoende om scheurbuik te voor- komen, Verder is volgens dit rapport het efen van oesters met cltroensap uitnemend voor lijders aan slechte spijsvertering of li- chaamszwakte, daar het een z©er krachtig voedsel moet zijn. LANDLOOPER-MILLIONNAIR Aan het station van Senlis werd dezer dagen een Duitscher aangehouden, die met een trein uit Parijs was aangekomen, doch niet van ten plaatsbcwijs voorzien was. Wei had hij eenige millioenen mark bij zich. Hij bood deze aan ter betaling van de achterstallige reispenningen, maar nie- mand wilde ze acoepteeren, en toch kost- te het kaartje maar een franc of wat. De onfOrtuinlijke millionnair werd der- halve wegens landloopcrij naar het poli- tiebureau geleid, waar bleek, dat hij een ecrzaam Duitsch timrr.erman was, die naar Parijs was gekomen om er werk te zoe- ken. Hierin was hij echter niet geslaagd, en nu dacht hij in Senlis beter klaar te komen. De aanklacht wegens landloopcrij werd natuurlijk ingetrokken en de tim- menman met zijn millioenen onmiddellijk vrijgelaten. DOOR ZIJN HOND GEDOOD Het Petit Journal vermeidt het volgen- de De heer Delgratto, 18 jaar oud, was dezer dagen met eenige vrienden op jacht te Penr.es Mirabeau, in de nabijheid van Rognac. Hij lag in het gras te rusten, en had zijn geweei vlak bij zich neergeiegd, tcrwijl zijn hand naast hem lag. Plotseling begon het dier in den grond te krabben en raakte daarbij met zijn poot den haan van het geweer aan, die hoe weet men niet, zich ontspande en het schot deed afgaan. De heer Delgratto werd door het schot in het hoofd getroffen en is in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. DOODGES TOKEN. Een herder, die ontslag uit zijn dienst had gekregen, heeft Maandag op een land- gocd nabij Miinchen achtereenvolgens een vcekooper, vervolgens den 23-jarigen baron von Feilitzsch en ten slotte den rentmees- ter van het Tandgoed doodgestoken. De man is in hechtenis genomen. DOOR EEN DIEVENVAL GEDOOD. Toen Vrijdagavond te Charleviile (Frank rijk) de heer Marcel Domine thuiskwam, vond hij zijn vrOuw levenloos op den vloer Miggen, De obgelukkige was door een kogel in de hartstrcek gedood, Het parket stelde een onderzoek in, ten- gevolge waarvan de schoonbroeder van het slachtoffer, Albert Domine is aange houden, Deze, die hetzelfde huis bewoonde, had sedcrt eenigen tijd vastgeslteld, dat men tijdens zijn afwezigheid in zijn kamcr drcng en geld wegnam. In plaats van een klacht in te dienen had hij achter een gorjdijn een karabijn opgesteld, die met een draad aan zijn brieventasch was verbonden, die op tafel lag. Bij de minste beweging aan den draad zou de trekker van de karabijn ovcrgaan. Mevrouw Domine, die voor een of ander in de kamer van haar schoon broeder was gegaan, zal waarschijnlijk den draad hebben aangeraakt, waardoor zij in voile bcrst door het schot werd getnof- fen. Albert Domine ontkent uitdrukkelijk het inzicht te hebben gekoestert een moord te begaan, Hij wilde zich alleen tegen de dieven verdedigen. VEEL KLEINTJES MAKEN EEN GROOTE In een artikel over de Penny-Bank in Engeland, vinden we aardige bijzon'der- heaen over het cooperatieve sparen in En geland Het volgende stukje ontleenen we aan Het coop, Nieuws, dat als de onderteeke- ning heeft G Het stcrksle schijnt gespaard te worden in de stad Sheffield, die voor haar spaar- zaamheid haast even beioemd is als vooi haar staalwaren. Niet alleen de coopera tieve vereeniging te Sheffield geeft spaar- zegels uit, maar ook elke gewone winkel en elk restaurant en men beweert, dat de menschen daar liever een maaitijd zouden overslaan, dan 't nalaten van den weke- lijkschen spaarinleg. Dje wekelijksche in- leg is 3,5 pence of een veelvoud van dit bedrag, dus 17,5 cent. 35 cent, 52.5 cent, enz IJitbetaald worden aan het einde des jaars de ingelegdie 3 pence, maar de halve pence en de inleg van de laatste twee we- ken woi-den terugbetaald in den vorm van een bon voor winkelwaren, wat de coope ratieve vereeniging een rcgelmatlge ont- vangst verzekerd van rond 75,000 gulden voor den fiesttijd. Er zijn leden, die we- kelijks tot een pond sterling, 12 gulden toe inleggen, Elke vcrtraging in den in leg kost 2'5 cent boefe en wie aan heft einde des jaars achterstallig is, betaalt nog eens 15 cent boete. Welk enorme sommen in de pennybanks worden ingelegd, kan men nagaan als men weet, dat in het laatste jaar aan spaarze- gels voor een bedrag van 500,000 gulden uitgegeven is Door de wekelijksche inlagen worden evemeel spaarzegels uitgegeven als 3,5 pen ce worden gestort. De spaarzegels wor den door het lid opgeplakt in een boekje zoodat het beheer der spaarkas al zeer eenvoudig is. MERKWAARDIG TESTAMENT. Te Attigny (Frankrijk) is Zaterdag de begvafenis gehouden van den ouden vrij- denker Huon Tristan, die om zijn origineete zetten in de heele streek bekend was. Hii had te Attigny een cafe, „Het Vredeska- non", Overeenkomstig zijn laatsten wil speel- de het gemeentelijk Hannoniekorps de „Chant du Depart" tijdens de teraardebc- stelling, zij ontving daarvoor duizend frcs, leder loteling kreeg een flesch champagne, Voorts zijn 10,000 francs bestemd voor den uitgever, die eenmaal de geschiedenis van Attigny den druk waardig keurt, Dan zijn 25,000 frs, aan de^emeente vermaalct. .maar op zulke zonderlinge voorwaardeiij dat dit bedrag wel overeenkomstig den wensch van den ovcrledene bt steed zal worden voor den bouw van een volkshuis. Ook heeft hij een aanzjenlijk bedrag aan- gewezen voor een kosteloozen maaitijd op elken Vrijdag aan de armen van Attigny, Die maaitijd zal. volgens zijn laatsten wil bestaan uit vlcesch. brood en een flesch wijn. Huon had ook nog gewild, dat hij be graven werd in zijn tuin, met het gezicbt naar het „Vredeskanon" gekeerd, maar daar is niets van gekomen, omdat het in strijd met de wet zou zijn, Op de Tentoonstelling van het Stamboek voor het Nederlandscihe Trekpaard, gehouden 5 en 6 September op het Malieveld te Den Haag, werden de volgende bekroningen aan Zeeuwsche paardenfokkers toegekend: le CATEGOR1E. Hengsten van 5 jaar en ouder, hoogte 1.65 M of meer. 25 Inschrijvingen. Eerste prijs: Germain de Caneghem; eigenaar P. J. Lannoye te Aardenburg. le Vierde prijs: Wilson; eigenaar Hengsten- vereeniging „De Verwachting" te Axel, le Vijfde prijs: Isaac de Laboureur; eigenaar Stal Van Dixhoorn te Axel. 2e Vijfde prijs: Colomar; eigenaar Gebrs. De Waal te Ossenisse. Een eervolle vermelding verkregen: Oscar; eigenaar Hengstenvereeniging „Wal- oheren" te Koudekerke. lndigoli de Laboureur; eigenaar Stal Van Dix hoorn te Axel. 2e CATEGOR1E. Hengsten van 5 jaar en ouder, ho^ogte minder dan 1.65 M. 11 Inschrijvingen. Derde prijs: Fantan d'ljz.; eigenaar G. Buijsse te Biervliet. Een eervolle vermelding verkregen: Joubert; eigenaar Hengstenvereeniging „Hoop op Vooruitgang" te Zaamslag. Ingersol de Laboureureigenaar Stal Van Dixhoorn te Axel. 3e CATEGORIE. Hengsten van 4 jaar, hoogte 1.65 M of meer. 16 Inschrijvingen. Eerste prijs: Burrhus d'Ahea; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. Vierde prijs: Klaas; eigenaar B. L. IJsebaert te Axel. Vijfde prijs: Voleur d'Ifzendijke; eigenaar G. Buijsse te Biervliet. Een eervolle vermelding verkregen: Alidor van Dierkensteen; eigenaar A. H. de Milliano te Waterlandkerkje. Jalon de Laboureureigenaar Stal van Dix hoorn te Axel. Coureur d'Ahea; eigenaar Hanse Van der Weijde te Ellemeet. Togo; eigenaar Mij „Wihelminapolder" te Wilhelminapolder. 4e CATEGORIE. Hengsten van 4 jaar, hoogte minder dan 1.65 M. 5 Inschrijvingen. Eerste prijs: Carnaval d'Ahea; eigenaar Gebr. Aernaudts te Sluis. Derde prijs: Castor; eigenaar J. Q. C. Lens- hoek te Kloetinge. Vierde prijs: Comte; eigenaar Gebrs. van Strien te Wolfaartsdijk. 5e CATEGORIE. Hengsten van 3 jaar, hoogte 1.63 M. of meer. 19 Inschrijvingen. Eerste prijs: Avenir van Sasput; eigenaar Cam. Cammaert te Schoondijke. Tweede prijs: Successeur; eigenaar Jac. Fr. Brooymans te St. Annaland. Derde prijs: Held; eigenaar F. C. Dieleman- de Feijter te Waterlandkerkje. Vierde prijs: Kater; eigenaar G. Buijsse te Biervliet. Een eervolle vermelding verkregen: Konkurrent de Laboureureigenaar Stal van Dixhoorn te Axel. Karlo de Laboureur; eigenaar Stal van Dix hoorn te Axel. Moderne de Hakun; eigenaar Gebrs. Coene te Sas van Gent. Max de Maaije; eigenaar Joh. Doeleman Jzn. te Dreischor. Adriaan; eigenaar F. d'Hoore te Sluis. Karel de Laboureur; eigenaar Stal van Dix hoorn te Axel. 6e CATEGORIE. Hengsten van 3 jaar, hoogte minder dan 1.63 M. 9 Inschrijvingen. Tweede prijs: Hertog van Brabanteigenaar F. C. Dieleman-de Feijter te Waterland kerkje. Derde prijs: Moustache; eigenaar Leop. de Bruyckere te Sluis. Vierde prijs: Albert; eigenaar G. Buijsse te Biervliet. 7e CATEGORIE. Hengsten van 2 jaar, hoogte 1.60 M of meer. 21 Inschrijvingen. Eerste prijs: Frits; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. le Tweede prijs: Cavalier de Veerhoek; eige naar Rene F. M. Sturm te IJzendijke. 2e Tweede prijs: Loeli van Laboureur; eige naar Stal van Dixhoorn te Axel, le Derde prijs: Condor d'Ahea; eigenaar Gebr. Aernaudts te Sluis. 2e Derde prijs: Floran de Laboureur; eigenaar Joh. de Feijter Johzn. te Schoondijke. 3e Derde prijs: Fantan; eigenaar G. Buysse te Biervliet. 2e Vierde prijs: Orange 11 de Zuiddorpe; eige naar M. A. B. Puylaert te Zuiddorpe. 3e Vierde prijs: David d'Hulst; eigenaar Gebr. De Deckere te Hulst. 4e Vierde prijs: Paljas; eigenaar M. Goorden te Oud-Vosmeer. Een eervolle vermelding verkregen- Vainqueur d'Ahea; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. Prins; eigenaar G. Buysse te Biervliet. Donateur; eigenaar P. J. Lannoye te Aarden burg. Eman van Bleijendaal; eigenaar Jac Fr. Brooy mans te St. Annaland. Drinker cTAardenburg; eigenaar P. J. Lannoye te Aardenburg. 8e CATEGORIE. Hengsten van 2 jaar, hoogte minder dan 1.60 M. 18 Inschrijvingen. Eerste prijs: Tudor d'Ahea; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. Tweede prijs: Successeur de Clinge; eigenaar Gebrs. Vereecken te Stoppeldijk. le Vierde prijs: Allon; eigenaar P. B. van Hoeve te Axel. 2e Vierde prijs: Tambour de Zuiddorpe; eige naar M. A. B. Puylaert te Zuiddorpe. Een eervolle vermelding verkreeg: Avenir de St. Albert; eigenaar Gebr. Coene te Sas van Gent. 9e CATEGORIE. Merrien van 5 jaar en ouder, hoogte 1.61 M of meer. 52 Inschrijvingen. Eerste prijs: Flora; eigenaar E. P. Staal te Stoppeldijk. Tweede prijs: Mi mi d'Isaac; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. 2e Derde prijs: Bienaeigenaar Cam. Cam maert te Schoondijke. le Vierde prijs: Erna; eigenaar J. Th. van Geijt te Kuitaart-Hontenisse. 2e Vierde prijs: Bora Sluis; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. 3e Vierde prijs: Iva; eigenaar E. Cleiren te Clinge. 4e Vierde prijs: Galette; eigenaar. Stal van Dixhoorn te Axel. 3e Vijfde prijs: Flora; eigenaar Gebrs. Aer naudts te Sluis. Een eervolle vermelding verkregen: Bertina; eigenaar E. P. Staal te Stoppeldijk. Gazelle; eigenaar Stal van Dixhoorn te Axel. lOe CATEGORIE. Merrien van 5 jaar en ouder, hoogte minder dan 1.61 M. 29 Inschrijvingen. 2e Tweede prijs: jacoba; eigenaar G. Buijsse te Biervliet. le Vierde prijs: Flora; eigenaar F. Dekker Pzn. te Axel. 2e Vierde prijs: Cubus; eigenaar Stal van Dix hoorn te Axel, le Vijfde prijs: Bombeuse; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. 2e Vijfde prijs: Edine; eigenaar S. J. Gast te Duivendijke. Een eervolle vermelding verkreeg: Dora; eigenaar P. Dekker Pzn. te Axel. lie CATEGORIE. Merrien van 4 jaar, hoogte 1.61 M of meer. 14 Inschrijvingen. le Derde prijs: fulma de Laboureur; eigenaar Joh. de Feijter Johzn. te Schoondijke. 2e Derde prijs; Suivana de Reulis; eigenaar S. J. Gast te Duivendijke. 2e Vierde prijs: Docila de Laboureur; eigenaar C. A. de Bruyckere te Breskens. Een eervolle vermelding verkreeg: juffrouxv de Clinge; eigenaar H. de Regt Lzn. te Ter Neuzen. 12e CATEGORIE. Merrien van 4 jaar, hoogte minder dan 1.61 M. 14 Inschrijvingen. le Vijfde prijs: Cora; eigenaar L. J. Kosten te Dreischor. 2e Vijfde prijs: Formosa; eigenaar G. van Es te Sommelsdijk. 13e CATEGORIE. Merrien van 3 jaar, hoogte 1.59 M of meer. 41 Inschrijvingen. 2e Derde prijs: Bravade du Kat; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. le Vierde prijs: Klima de Frau; eigenaar Sal. de Feijter te Axel. Een eervolle vermelding verkregen: Elza de Laboureur; eigenaar Joh. de Feijter Johzn. te Schoondijke. Cora; eigenaar S. van Strien te Groede: Moor; eigenaar K. van Hoeve te Ter Neuzen. 14e CATEGORIE. Merrien van 3 jaar, hoogte minder dan 1.59 M 12 Inschrijvingen. Tweede prijs: Kitty de Laboureur; eigenaar Stal van Dixhoorn te Axel. Een eervolle vermelding verkreeg: Ideaeigenaar G. J. Klompe te Dreischor. 15e CATEGORIE. Merrien van 2 jaar, hoogte 1.56 M of meer. 37 Inschrijvingen. Eerste prijs: Cora d'Ahea; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. le Derde prijs: Adorine van Zwartenbroek; eigenaar E. B. van Acker te Westdorpe. 3e Derde prijs: Emma van Bleijendaal; eige naar J. Fr. Brooymans te St. Annaland. Een eervolle vermelding verkregen: Callista d'Ahea; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. Lieze van Laboureur; eigenaar Stal van Dix hoorn te Axel. Caline de Moustiquaire; eigenaar L. J. Kosten te Dreischor. Elza d'Aardenburg; eigenaar J. van Alten te Aardenburg. 16e CATEGORIE. Merrien van 2 jaar, hoogte minder dan 1.56 M. 17 Inschrijvingen. Eerste prijs: Duchesse de Zeedorp; eigenaar Jac. de Waal te Ossenisse. le Vierde prijs: Dalia cTHulst; eigenaar Corn. de Feijter te Boschkapelle. le Vijfde prijs: Olga van Rondeputten; eige naar F. Dekker Pzn. te Axel. 2e Vijfde prijs: fenny d'Ahea; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. 18e CATEGORIE. Merrien met afstammelingen. 6 Inschrijvingen. Eerste prijs: Flora; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. Een eervolle vermelding verkregen: Deesse; eigenaar L. J. Kosten te Dreischor. Carolina; eigenaar Stal van Dixhoorn te Axel. 19e CATEGORIE. Loten van 4 merrien, op naam staande van een eigenaar. 9 Inschrijvingen. Eerste prijs: Ruda, Bora Sluis, Bombeuse en Cora d'Ahea; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. le Derde prijs: Cubus, Gazelle, Galette en Kitty de Laboureur; eigenaar Stal van Dixhoorn te Axel. 2e Derde prijs: Leane, Ora, Orga en Pauline; eigenaar Mij. .Wilhelminapolder" te Wilhel- minadorp. Een eervolle vermelding verkregen: Mimie d'Isaac, Bravade du Kat, Callista d'Ahea en Flora; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. Carolina, Hera, Marianne 11 en Kodak de La boureur; eigenaar Stal van Dixhoorn te Axel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Als gij last krijgt van hoofdpijn, gedrukt- heid en een onaangenamen smaak in den mond, is uw lever van streek. Enkele dosis Foster's Maagpillen hebben een verrassende uitwerking. Zij beteren leverstoornissen en genezen gal- zucht, verstopping en slechte spijsvertering. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0,65. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. 9 Tornate, Thalia, Trui en Valta; eigenaar Mij. Wilhelminapolder" te Wilhelminadorp. 20e CATEGORIE. Loten van 4 merrien, op naam staande van 2 eigenaren. Eerste prijs: Cora, Caline van Steenzwaan, Dora en Idea; eigenaars V. M. Krepel te Nieuwerkerk en G. J. Klompe te Dreischor. 21e CATEGORIE. Reserve-kampioen: Carnaval d'Ahea; eige naar Gebrs. Aernaudts te Sluis. 22e CATEGORIE. Kampioenschap Merrien. Kampioen: Flora, eigenaar E. P. Staal te Stop peldijk. Reserve-kampioen: Mimi d'Isaac; eigenaar Gebrs. Aernaudts te Sluis. CORRESPONDEN TIE, Plaatsgebrek noopt ons verschillende ver- slagen te laten rusten tot een volgend nummcr, A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY te Ter Neuzen. s.s, HELENA in lading te Immiugham voor Stettin, s.s, MAGDALENA wcrdt he^en te Neu- fahrwasser verwacht, s.s, TERNEUZEN in lading te Ulea-* borg voor Ter Neuzen SCHEEPVAARTBEWEGING. 5 September. Eng. s.s. Orleigh, 1369 M3., ledig, van Antwerpen voor Sas van Gent. Eng. s.s. Shief Don, 6146 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Teeswood, 2446 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Amerik. s.s. Sundance, 14662 M3., rest- lading, van Gent naar Antwerpen. Belg. s.s. Sierra Leone, 6494 M3ledig, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Saltmarshe, 2633 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Zweedsch s.s. Bengt, 1317 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Fernande, 3711 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Teesburn, 2169 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Algardie, 2049 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Goole. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Bantry, 1704 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Oaktown, 1234 M3., phosphaat, van Sas van Gent naar Invergarden. Eng. s.s. Agnes Harisson, 4334 M3„ ledig, van Gent naar Immingham. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Golfer, 1067 M3., ledig, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Test, 1478 M3., scorries, van Gent naar Rochester. Eng. s.s. Backcock, 1393 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Noorsch s.s. Haaland, 1959 M3., ledig, van Gent naar Yarmouth. Noorsch s.s. Balzac, 2724 M3., ledig, van - Gent naar Londen. Eng. s.s. Abington, 1164 M3., ledig, van Ipswich voor Gent. Eng. s.s. Edith, 2010 M3., kolen, van Burryport voor Gent. 6 September. Duitsch s.s. Diana, 581 M3'., ledig, van Gent naar Es'byerg. Duitsche zeel. Griep, 2182 M3., phosphaat, van Riemen naar Esbjerg. Duitsche zeel. Jugend, 1115 M3., phos phaat, van Riemen naar Esbyerg. Noorsch s.s. Solaas, 3461 M3„ kolen, van New-Castle voor Gent. Eng. s.s. Ravenna, 3308 M3., ledig, van Gent naar Bon'ess, Fransch s.s. Capitain Prieur, 8829 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Fransch s.s. Dobree, 4320 M3., kolen, van Methil voor Gent. Eng. s.s. General Havelock, 2073 M3.. diversen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Hunstandwerth, 7298 M3., kolen, van Hartlepool voor Gent. Zweedsch s.s. Use, 1020 M3., steenen. van Stramstad voor Gent. Zweedsch s.s. Newton, 1574 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Lady Kirk, 6510 M3., ledig, van Sluiskil naar Barry Roodt. Zweedsch s.s. Hilde, 3485 M3., ledig, van Gent naar Grimsby. Eng. s.s. Luddick, 1499 M3„ macadam, van Gent naar Boston. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3„ stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Greatend, 4232 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Belg. s.s. Clara, 2216 M3., macadam, van Gent naar Felixtone. Van 7 tot en met 9 Sept, zijn langs de Middensluis 19 binnenvaartuigen op- en 12 afgeschut; langs de Oostsluis 37 op en 23 afgeschut. (Wetteljjke Tijd). D A G E N. Voorm. Nam Dinsdag 11 Sept. 2.43 3.03 Woensdag 12 3.22 3.42 Donderdag 13 4.02 4.22 Vrijdag 14 4.43 5.03 Zaterdag 15 5.24 5.47 Zondag 16 6.11 6.36 17 7 03 7 33 H h MsBndftS' a

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3