iS RHEUMATiEK. Senezing. IN YIER WEKEN GENEZEN. Probeer mijn behandeling gratis. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. End a ALLES VREESELIJK PIJNUJK EN LICHAAM T0TAAL VERSLAPT. HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Uit de verschillende scholen der kom en die van Driewegen kwamen de feestelijk ge- kleede kinderen, die nevens een herinne- ringsbeker van wege de gemeente ook een vlaggetje Madden ontvangen, onder geleide van hun onderwijzers op de Markt. Die scharen kinderen boden een schilderachtigen aanblik en trokken, als altijd, groote belang stelling. Nadat ook het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden" ter plaatse was ge- komen, werden onder leiding van den direc- teur van dat gezelschap, den heer Schirris, begeleid door de muziek gezongen het Wil- helmus, het Marschlied en Mijn Nederland, welke uitvoering, ofschoon geen repetitie was gehouden, redelijk verliep. Omtrent de schoolkinderen kan nog war den meegedeeld, dat het feest en het uitrei- ken van versnaperingen, den vorigen mid- dag in de scholen was geschied, en dat de kinderen daarbij veel pret hadden. Na afloop der zanguitvoering stelde het muziekgezelschap zich voorop, en trok men, gevolgd door de schoolkinderen, in optocht door verschillende straten der stad, waarbij overai groote belangstelling was. Telkens bij het bereiken van den weg naar eene school verlieten de leerlingen van de betrokken school den stoet, zoodat ten laatste die der school van Driewegen over- bleven. Deze zetten bij de Kerkhoflaan gekomen den weg huiswaarts voort, terwijl het mu ziekgezelschap nog door de Kerkhoflaan trok, langs het station en voorts ook nog door eenige straten der buurt Java, blijkbaar zeer ten genoege van de bewoners. Des namiddags half twee uur kwam het gezelschap weer op pad om op de Markt de deelnemers aan de sportdemon.straties te gaan afhalen. Men trok van daar naar het sportterrein der H. B. S. waar spoedig vele honderden bezoekers blijk van belangstelling betoonden voor de uitvoering van het veel belovende programma. Het muziekgezelschap hield dien middag door het uitvoeren van marschen en andere lichte muziek den moed er in. De demonstraties vingen aan met geza- menlijke vrije oefeningen, door alle turners, hetgeen zeer wel voldeed. Voor het verdere deel van het programma zat er wel wat weinig gang in, zoodat er ten slotte tijd tekort was, om alles uit te voeren. Van de verdere nummers die bijzonder belangstelling trokken noemen wij hoog- springen voor dames, reien, uitgevoerd door de dames met begeleiding van muziek, brug- oefeningen voor dames en voor heeren en de gecostumeerde voetbalmatch, die meer- malen aanleiding gaf tot hilariteit. Omstreeks 5 uur werden de demonstraties beeindigd. Nu restte van het officieele programma nog de zang- en muziekuitvoering op de Markt des avonds 6,30, waar onder leiding van den heer A .Schirris door de zangver- eeniging „Geduld Overwint" met Cres cendo" van Hoek, en de orkestvereeniging „Crescendo" van Ter Neuzen zou worden uitgevoerd de cantate ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Konin- gin, van J. R. van der Glas, woorden van L. Thijs. Hiervoor was groote belangstelling en de uitvoering was niet onverdienstelijk. Door de zangvereenigingen werden nog enkele liede- ren gezongen, terwijl ook het orkest onder leiding van den heer J. Bierle eenige mu- zieknummers uitvoerde, waarmede het veel succes had. De beide directeuren ontvingen na afloop der cantate een mand met bloemen als blijk van hulde. Als slot van de feestviering volgde daarna de uitreiking der prijzen der tentoon- stelling in de ambachtsschool, hetgeen te 9 uur werd gedaan door den eere-voorzitter van het comite, den heer Huizinga, die in een korte toespraak o.m. meedeelde, dat deze bloemententoonstelling aanleiding had gegeven tot het voornemen om te trachten alhier een vereeniging voor Floralia te stichten, tot het opwekken van de liefde voor het aankweeken van bloemen en zoo moge- lijk daarvoor bij de liefhebbers ook eenige kennis bij te brengen, door het verstrekken van nuttige wenken door deskundigen. Floralia. Omtrent de afdeeling floralia kan worden meegedeeld, dat waren uitgegeven 200 series van 5 planten, waarvan werden ingezonden 97 series, n.l. 51 volledig, 23 van 4 planten, 17 van 3 planten, 3 van 2 en 3 van 1 plant. Planten ter opluistering (mededjnging) werden 27 ingezonden; bloemstukker. voor mededinging geen. De prijzen werden toegekend als volgt: Volledige mooiste series: le pr. de heer A. de Klerk te Driewegen, 2e pr. mevr. P. C. Jansen-Verbrugge, te Driewegen, 3e pr. mej. A Visser. Groep visalles (ballonplant). le pr. de heer J. Lansen, 2e pr. mej. P. J. van Driel te Driewegen, 3e pr. mej. M. Jansen te Drie- wegen. Groep* fuschia. le pr. mej. B. Geilliet, 2e pr. mej. P. Romijn, 3e pr. de heer P. Bakker te Driewegen. Groep begonia, le pr. de heer I. P. Cas- teleijn, 2e pr. de heer Harte, Van Boven- straat, 3e pr. mej. Koster, dir. ziekenhuis. Groep geraniums, le pr. de heer A. C. de Pauw, 2e pr. Chr. school te Driewegen, 3e pr. de heer S. Kerpel. Groep hang-geraniums, le pr. de heer De Groot, Vlooswijkstraat, 2e pr. de heer C. A. Kaan, 3e pr. mevr. Massink. Planten ter opluistering. Voor de groot- ste inzending de heer N. J. Harte, verg. zil. med. besdhikbaar gesteld door den heer Wind van Merkesteijn, mooiste losse plant mej. J. Jansen te Driewegen le pr., de heer A. de Bruijne aldaar, 2e pr. Ter opluistering was aan de bloemen toegevoegd een uitgebreide collectie fijn fruit, uit de kweekerij van den heer G. van Driei te Driewegen en een partij groenten van den groentenhandelaar C. Lensen al hier. Door de heeren G. Will en J. Smalle- gange was gezorgd voor de noodige planten ter aanvulling, waarmede zij ook voor de noodige versieringen zorgden. Huisvlijt- en kunstnijverheid. Afdeeling dameshandwerken. Leeftijd beneden 8 jaar. 2 inzendsters. le pr. jongej. A. Buthfer, 2e pr. jongej. M. Massink. Leeftijd van 8—10 jaar. 1 mzendster. le pr. jongej. M. de Zwart. ZWART,BRUIN EN GEEL H welke kleur het wezen zal De juiste hebt zeker in Leeftijd 1012 jaar. 2 inzendsters. le en 3e pr. jongej. N. A. Buthfer, 2e pr. jongej. G. Zonnevijlle. Leeftijd 1215 jaar. 3 inzendsters. le pr. verg. zilv. med., beschikbaar gesteld door de Maritime vereeniging alhier, mej. M. van Borssum Waalkes, 2e pr. mej. Adr. Hame- link. Leeftijd 1518 jaar. 7 inzendsters. le pr. mej. M. Zegers, 2e pr. mej. Wolfert, 3e pr. mej. C. Jansen te Driewegen. Boven 18 jaar. 24 inzendsters. le, 3e en 4e pr. mej. B. Standaert, 2e pr. mej. E. van Bockstaele, 5e pr. mej. N. Visser, 6e pr. mej. Nobels. Afdeeling Huisvlijt. Boven 18 jaar 17 inzenders. le pr. de heer O. de Kleijn, verg. zilv. med. beschik baar gesteld door de N. V. bouwmaterialen- handel „De Hoop", 2e pr. den heer M. van Jole, med. beschikbaar gesteld door den heer Wind van Merkesteijn, 3e pr. de heer Th. Bauwens, 4e pr. de heer H. Wolfert. Eerv. vermelding de heer Freriks. Leeftijd 1518 jaar. 3 inzenders. le pr. de heer J. C. Christiaansen. Leeftijd 1215 jaar. 3 inzenders. le pr. jongeh. R. Stufkens. Bij wier naam geen woonplaafs is vermeld is dit: Ter Neuzen. Er waren ongeveer 45 inzendingen ter opluistering, waaronder een zeer uitgebreide collectie Indische wapens en klc-eding- stukken, ingezonden door den heer Stuf kens alhier en een belangrijke inzending koperwerk van den heer Wind van Merke steijn. Door den heer C. A. Kaan werden div. rneubelen ingezonden, terwijl de heer J. Donze een inderdaad „smaak"volle inzen*- ding zijner artikelen zond. De heer D. E. Woifert zond een collectie steriliseerartike- len met de nieuwste toepassingen, het atelier Elzinga een collectie keurige foto's (ver- grootingen), terwijl wij van den heer J. J. van Damme zeer mooie riet- en vlechfwerken zagen. Door den heer L. J. van der Lubbe was gezorgd voor een schitterende verlichting van den ingang van het gebouw en tevens voor het noodige licht in de zalen. Het plan voor de tentoonstelling is ont- worpen door den directeur der ambachts school, den heer Buthfer, en onder 'eiding der betrokken leeraren uitgevoerd door de leerlingen. Daar een kleine 3000 bezoekers van hun belangstelling in het verrichte werk blijk gaven, kan de commissie die deze afdeeling verzorgde en alien die haar ter zijde ston- den met succes op haar werk terugzien. De uitslagen van de sportoefeningen moe- ten we uitstellen tot het volgend nummer. Resumeerende kunnen we zeggen, dat het vooral Zaterdag druk was en er een goede gezellige feeststemming inzat, die tot 't laatst toe bewaard bleef. Er werd weer bewezen, dat men kan feestvieren. De ballonwedstrijd kon niet doorgaan omdat het benoodigde gas niet tijdig arriveerde. Het plan bestaat, dien op een nader bekend te maken dag te doen doorgaan. De Zeelandia-bioscoop heeft gedurende de feestdagen aan velen een paar genoeglijke oogenblikken bezorgd. Vrijdag en Zaterdag was het bezoek zeer druk. De vertooning werd geopend met ver schillende bezoeken van H. M. de Koningin en van bezoeken door vreemde monarchen aan Haar gebradht. We kregen daarop mooie natuurtafreelen in de Alpen te zien De tocht van Kee en Janus naar Berlijn deed hartelijk lachen, met veel genoegen aan- schouwden we nogmaals de anti-annexionis- tische zangdemonstratie in Den Haag, waar bij we vele stadgenooten op het witte doek aanschouwden en ten slotte heeft de ,,kraan van een toreador ons ten zeerste geamu- seerd. AANBIEDING HULDEBLIJK VAN ZEELAND AAN H. M. DE KONINGIN. De aanbieding van het huldebiiik der Zeeuwen aan de Koningin, heeit Donderdag j.l. plaats gehad, door afgevaardigden be- staande uit den Commissaris der Koningin, de burgemeesters van Middel'burg, lissin gen, Stavenisse, Hontenisse, Biervliet, Qos- terland en Kerkwerve en den Secretaris-pen- ningmeester. Bij de aanbieding van het geschenk wees de Commissaris der Koningin er op, dat daaraan binnen een kort tijdsverloop. door nagenoeg 60.000 Zeeuwen werd bijgedragen en hiervoor slechts een luttel bedrag werd gevraagd. Hij sprak den wensch uit, dat Hare Majesteit het album zou willen aan- vaarden als een blijk van groote hulde en bijzondere dankbaarheid voor hetgeen H. M. in het 25jarig tijdperk Harer Regeering voor Zeeland is geweest en voor Zeeland neett gedaan. De Koningin betuigde Hare groote mge- nomenheid met het huldeblijk en nam met gnote belangstelling inzage van het album. Zij verzocht daarbij den Commissaris der Koningin Haren diepgevoelden dank over te brengen aan alien, die een bijdrage hadden verleend. De heer C. W. Dhuy, aan wien de bewer- king van het album was opgedragen en die mede tegenwoordig was, gaf op verzoek van de Koningin eenige toelichting. Hierna ondeitiield Zij zich eenige oogen blikken met de leden der commissie. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Bij Kon. besluit van 4 dezer is met ingang van 7 dezer aan Mr. J. Steffens op zijn ver zoek eervol ontslag verleend uit zijn betrek- king van griffier bij het kantougerecht alhier. WONINGBOUW Door den minister van Arbeid is ten behoeve van woningbouvv (pivm ebouw) toegekend aan de ge.neente Biervliet 300 gulden voor een woning van Ch, L, Bracke, EEN OOG U1TGESCHOTEN Te Middel'burg had een 17jarige jongen de onvocrzichtigheid een slag op een ko- geltje te gcven, dat afging en een 18jari- gen jongen in zijn oog trof, waaruit hij nu het licht gehed kwijt is, DE JUBILEUMFEESTEN, Te MiddelburJ^ zijn Zaterdag de jubi- leumfeesten voortgezet met kinderfeesien in verschi.lende buurtin, gevolgd door een zeer fraaien lichtstoit, waaraan hone'erden kinderen deelnamen en die door een groot deel der stad trok, Dinsdag a,s h bi e.i wc- drrom verschi.lende e.sten plaats en staat het werk grootendoels stil, DRIEWEGEN Het kindcrfecst op jl, Vrijdag mag in alle deelen zeer goed geslaagd heeten, Trouwens ook tot het welslagen der feesten in de stad heeft Driewegen zeer veel bijgedragen, wat trouwens wel blijkt uit het feit, dat hier niet mender dan 9 prijzen, waaronder de hoofdprijs, behaald werden op de Floralia- en huisnijverheids- tentoonsteiling, afgedaciu nog van het feit, dat de heer G. van Driel alle bezoekers der tentoonstelling met zijn k.eurigen en geurigen stand heeft dcen watertanden, Het kinderfeest werd in de school ge opend met een lofpsalm, waarna door de ondirwijzers de groote teteekenis van het jubihum onzer geeerbiedig^e Koningin werd uiteengezet en de kinderen werden onthaald op Ranja en krentenkoeken, Na het uitreiken der fcekers volgde een ge jubel ter eere van H. M. en den gemeente- raad. In den namiddag werd een optocht met vlaggen gehouden en we, den luchtballons opgelaten, terwijl de kinderen andermaal werden onthaald op eer.e weide, waar kin- dcrspelen werden uitgevoerd. Daarna bezocht onze Edelachtbare heer burgemeester ons gehucht om de versier- de school in oogenschouw te nemen en de feestcommissie te fcegnoeten, Ondanks den motregen slaagde de licht- stoet geheel en had veel bekijks, maar het glanspunt van den dag was zeker wel het tuinvuurwerk, waarover niet ail en de jeugd, maar ook de talrijke volwassenen zeer verwonderd waren, Met verbazing vroeg iedercen zich af hoe het mogelijk was, een zoo goedkoop vuurwerk af te steken, dat in pracht en sc'hittering menig duur vuurwerk overtrof, De hier Rebers te Schiedam had alle ter van zijn werk, A1 werd het laat, toch waren de meeste kinderen Zaterdagmorgen we. r op post cm uen wandkltocht naar Ter Neuzen te ma ken, Ongetwijfeld zal ook hier het jubi- leumfeest vooitleven in de dankbare her-, innering der spes petriae, SLUISKIL Ook hier werd 8 September het jubi- leumfeest op waardige wij^e gevierd Niet minder dan zes eerepoorten, de een al mooier dan de andere, prijkten in de stra ten, vele nuizen waren zeer netjes ver- sierd en van al de woningen wapperden vlaggen. Om 12 uur trokken de herlin- gen der drie verschillende scholen onder leiding van 't onderwijzend persoreel in optocht naar het feestterrein, achtier het R. K, Patronaatsgebouw Een ze r mooie eerepoort gaf toegang tot i'.et terrain, Ook trok vooral de aandacht een g drapeerde stelling met het boistbield onzer Konin gin in een der zalen van 't Patronaatsge bouw. Om 1 uur arriveerden de Edel- achtb, heer burgemt ester en een der wet- houders op het terrein. Zij en het lid van den gemeinteraad, de heer Coisen, wer den vcrwe!komd met 1 e; Wien Nerriandsch bloed, gezongen doer de schoolkinderen. Daarna hielden de Edelachtb. heer bur gemeester, eere-voorzitter, en de Weled, heer J. Risseeuw* voorzitter boeiende, pit- tige en sierlijke tcespraken, afgewisseld door zang der schoolkinderen^ Torn kwam de tractatie der kinderen aan de beurt, die bestond uit limonade, koeken, choco- ladereepen en een mooien herinneringsbe- ker. Door de ijverige en opoffererde be- moeiingen der leden der feestcommissie. waarvoor een woord van dank aan hen jt ker op zijn plaats is slaagde ook dit ge- deelte van 't ftest. Vervolgens begonnen de verschillende kinderspden, zooaTs zak- Ioopen, blaasslaan, blokjesrapen nz- ejz. Elk kind ver^iende daaroti <e.i aardige prijs, natuurlijk de winner een mooiere dan de verliezers, Wederom tractatie en dan de prijsuitdeeling, Met oogen stra'end van ge- luk verlieten de kinderen de zaal. alien te- vreden met hun geschenk. Om half zes werd door de zangveneniging Polyhymnia van Sluiskil op het Stationsplejn een uit voering gegeven. Dan volgde een uitvoe ring van het muziekgezelschap van Ter Hole. Beide v< re.nigingen wird n doer een talrijk en aandachtig publiek uitbundig toe- gejuicht. Om acht uur zette zich ten stoet voorafgegaan van 't genoemde muziekge zelschap en de zangvei-eeniging op een mooi versierden wagen gevolgd door de leerlingen der hoogere klassen, alien voor- zien van lampions in beweging en maakie een wandeling door Sluiskil, die eerst 10 uur eindigde, Jong en oud volgden, dan- sende op de tonen der muziek deze stoet, Door niet een enkele wanklank werd d - feestvreugde gestoord, De feestcommissie en alien die mre gewerkt hebben aan dit feest kumien dan met trotsch e.i dankbaar heid terugzien op het we'slagen daarvan Dank daarvoor aan hen AXEL, V(rschi.lende omstandighede.i war.n oor- zaak, dat de aanvankelijke f estplannen al hier morsten word n t e^raven. Or.dertus- schen waren er toch vele ingezetenen die Jit niet konden verkroppen. Tce.i berichten omtrent feestvic ringen in andere g<meenten opdoken, weid de actie starker en ten slotte bleek op 31 Augustus jl, dat de Axelaars hun bloed toch ook niet kunnen verloochenen. Er werd besloten feest te vicren, Het was wel kort dag, maar men heeft hard gewerkt en kan tegen aanstaan- den Donderdag nog een mooi programma aanbitden dat ook wel de belangstelling van buiten zal wekken, Bohoude.is andere amu- sementen wordt er des avonds een concert gegeven door de Nlejwe Harmonie van Hulst, wordt een lichtstoet gehoude.i en het feest met een schitterend vuurwer"k b<s'oten. HULST. In den gemeente,-aad van Hulst drong de heer Poppe v*or de wethoudersverkie- zing aan op vertegenwoordiging d,r link- sche minderheid in het Dag, Eestuur, De heer Lockefier antwoordde dat na al het geen er gefceurd jS) |let onmogelijk is aan links een plaats in het Dag, Bestuur toe te staan. Zooals reeds gem, Id worden de oude wethouders herkozen. Na de lezing der notulen van de vorige vergadering zegt de heer van Dalsum, naar we uit het verslag in Zelandia ont- leenen, dat hij uit de notulen niet ver- nomen heeft, als zou de heer Poppe heb ben gezegd, dat spr. voert een politick van haat en nijd, dat dit wel in de bladen heeft gestaan, De voorzitter zegt, dat deze woorden in de openbare zitting niet zijn gespro- ken, maar in eene besloten doch niet in geheime zitting, Daarcm worden ze in de notulen niet verm Id. De heer Poppe verklaart te hebben ge- zegd dat wanneer dr heer v, Dalsum een poiitiek zou voeren van haat en nijd, enz, Dat woordje „wanneer'' is wegge.aten en daar komt het juist op aan. De heer van Dalsum zegt, dat hij geen politick voert van haat en nijd, maar ge- rechtigheid en liefde. De voorzitter zegt, dat de liefde in de strooibiljetten van den h er van Dalsum ver te zoeken is geweest. De heer Baert merkt op dat de strijd ging tegen den voorzitter en tegen de Ka- tholieken partij, daartegen hebben de Ka- tholieken zich verzet. De heer Lockefeer zegt, dat de woor den door den heer Poppe zijn geuit, zoo als die in de bladen staan, dat de heer van Dalsum een poiitiek voert van haat en nijd en hem daarom niet volgen wil. Hij kan dit desgevorderd onder cede be- vestigen. De voorzitter en de heeren Ver- wilghen, Baert, Burm en van de Walie bevestigen de woorden van den heer Locke feer. BORSELE. Vrijdag 7 Sept. werd hier het 25jarig ju- bileum van H. M. Koningin Wilhelmina op feestelijke wijze gevierd. In den vroegen morgen werd de reveille geblazen en klonken van den kerktoren, waarin enkele muzikanten hadden plaats ge- nomen, vaderlandsche liederen. Het dorp was in feestdos, poorten waren opgericht en versieringen aangebracht, ter wijl van vele gebouwen de driekleur wap- perde. De leerlingen der openbare school werden in het smaakvol versierde schoollokaal op guile wijze onthaald. Uit voile borst zongen ze daar de hun ge- leerde feestliederen; de kindergezichten glansden van genoegen, hunne oogen schit- terden van blijdschap. In den voormiddag werd mede op de tri bune een concert gegeven door het muziek gezelschap „Oefening kweekt Kunst", de zangvereeniging „Tot oefening en Uitspan- ning", terwijl ook het goed geoefende Kin- derkoor zich liet hooren. Eerstgenoemde vereenigingen hebben zich verder op verdienstelijke wijze van hunne taak gekweten en niet weinig bijgedragen tot het doen slagen van het feest Bij zulke gelegenheden blijkt de groote waarde van een goed muziekgezelschap, en wordt diens prestatie dan erkend en op prijs gesteld. Te twaalf uur qp den middag verschenen ruiters met gekroonde paarden en ongeveer een dozijn fraai versierde tilbury's op het dorpsplein voor het gemeentehuis. Deze til bury's waren alle zoo rijk en netjes versierd, dat het voor de feestcommissie lang geen gemakkglijke taak was de uitgeloofde prij zen toe te kennen. Nu ging het in optocht door en om het dorp, waartbij „Oefening kweekt Kunst" door het spelen van opgewekte marschen de vroolijke stemming verhoogde. Het was een mooie optocht, waaraan ve»- schillende corporaties en een groot aantal feestgenooten deelnamen. Verschillende volksspelen vonden na den optocht plaats, zooals ringrijden met tilbu ry's, met losse paarden en rijwielen, stoeltje- rijden, hanenvangen, wit en zwart loopen. Alles slaagde naar wensch en werd bijna tot het einde begunstigd door heerlijk weer. Jammer, dat het in den avond begon te regenen, wat de feestelijke stemming wel niet bekoelde, maar oorzaak was, dat de verlichting niet tot haar recht kwam. Een fakkeloptocht besloot het feest. Hierbij een woord van hulde en dank aan de feestcommissie, die eer van haar werk had en aan de muziek- en zangvereeniging, die zoo vaak in actie waren en door hun op- treden zooveel bijdroegen tot het goed doen slagen van het heerlijke feest. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Acht jaar aan Bed of Stoel geketend. Onmachtig te loopen. Een zoogenaamd hopeloos geval door mij Zou men zich een ernstiger geval kunnen voorstellen dan dat van den heer E.J. BRANTS, Maarten van Rossumstraat 56, Arnhem Zestien jaar leed hij aan Ischias en zenuw-rheumatiek. De acht laatste jaren zoo ernstig, dat hij noch bed, noch stoel kon verlaten. en alle hoop had opgegeven ooit weder te kunnen loopen. Acht maanden in een Ziekerhuis doorgebracht, alle mogelljke behandelingen ondergaan niets mocht hem baten- En nu? Is hij het onderwerp van elk gesprek in Arnhem. De geheele stad is er vol van. Hij die zich niet verroeren kon, die de menschen reeds sedert acht jaar niet meer hadden gezien, loopt weder zoo goed door de stad alsof hij n o o i t ie*s gemankeerd had Leest hetgeer. hij o.m- schrijft: „Na uw behandeling gedurende een maand te hebben toegepast, ben ik volkomen genezen. Ik kan weder goed loopen, hetgeen ik in geen acht jaar heb gelrund. Alle hoop had ik opgegeven; het scheen ongelooflijk ooit weder zoo ver te komen. En nu is het werkelijkheid. Van mijn groot kruis, na zoo lange jaren en zoo vreese- lijke pijnen te hebben geleden, ben ik nu, dank zij „Duo Formula, verlost." MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaardige be handeling schrijven. Het geval van den heer BRANTS bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze behandeling genezen te worden. De heer Arthur Richards, in wiens privd-labo'ra- torlum zij gevonden werd, zegt; Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan Rheumatiek, Ischias, Jicht, Knobbeljicht of eenige andere Urinezuurziekte de gelegenheid gegeven heb mijne behandeling gedurende 10 dagen op mijn kosten te beproeven. Zend noch geld, noch postzegels. Zend een- voudig uw naam en adres met de woorden „Gratis voorraad" per 12V2 cts. briefkaart, waar na de 10 dagen Gratis Behandeling tezamen i met verklarende brochure en de heschrijving van meerdere wonderlijke genezingen, u per keerende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards, Kamer 441, Cromwell House, High Holborn, Londen W. C., 1, Engeland. Porto naar EngelandBriefkaarten I2V2 cts. Brieven 20 cts. RECHTZAKEN. Arrondissements Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 7 September de volgende zaken behandeld: J. A. R., oud 23 j„ gareelmaker, en A. H. v. L., oud 18 j., caf6houder beiden te Honte nisse, werden beklaagd, dat zij op 17 Juni 1923 te Graauw P. A. Bracke te zamen en in vereeniging een groot aantal slagen op zijn hoofd en lichaam hebben toegebracht. Eisch ieder f 10 boete of 10 dagen hecht. J. D., oud 58 j., arbeider te Retranche- ment, werd ten laste gelegd, dat hij op 6 Juli 1923 te Zuidzande een kat met een ijzeren hamer op zijn kop heeft geslagen en hem daarna in een sloot heeft geschopt. Eisch 15 boete of 15 dagen hecht. A. de M., oud 50 j., schippersknecht en F. J. de M„ oud 22 j., visscher, beiden te Philippine, werden ten laste gelegd, dat zij op 16 Juni 1923 te Hoek met behulp van een kruiwagen hebben weggenomen een hoeveel- heid zand, toebehoorende aan den Staat der Nederlanden. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. E. F. van L., oud 49 j., schoenmaker te Stoppeldijk, werd beklaagd, dat hij op 15 Juli j.l. te Stoppeldijk aan Dominicus van Hove heeft toegevoegd, dat hij verleden win ter zijn kippen had medegenomen. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. E. F. V., oud 23 j., landbouwer te Graauw werd ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 22 op 23 Juli j.l. te Clinge opzettelijk aan de marechaussee en onbezoldigd rijks- veldwachter G. Melse en de marechaussee F. Griep, die aldaar in uniform gekleed. surveilleerden, beleedigende woorden heeft toegevoegd. Eisch 15 boete of 15 dagen hecht. B. F. de M., oud 20 j., koopman te Groede, werd beklaagd, dat hij toen hij op 28 Juli 1923 te Groede een hoop mest, toebehooren de aan C. de Caluwe, in brand had ge- stoiken, en de rijksveldwachter M. C. Deur- loo hem beetpakte, zich tegen dien ambte- naar heeft verzet. Eisch f 25 boete of 25 dagen hecht. A S., oud 26 j., matroos te Gent, werd be klaagd, dat hij op 4 Juni 1923 te Sluiskil Remon Godderis en Leon de Kunst heeft mis'handeld door hem opzettelijk eenige schoppen en slagen te geven. Eisch vrijspraak. Door den kantonrechter te Middel burg is vtroordee.d we^Cns dronkenschap M, de B te Ter Nruzfiin tot 3 gulden boete subs, 3 dagen hechtenis, KANTONGEUECilT TE TER NECZEN Zitting van 24 Augustus 1923. Verboden vischtuig bij zich hebben. I. P. C., Ter Neuzen, J 20,— of 40 d. h. I. P. C., Ter Neuzen, 20 of 40 d. h. A. d. D., Ter Neuzen, 10,— of 20 d. h. Motor- en Rijwielwet. J. B. d. A., Ter Neuzen, 20,of 40 d. h. M. W., Ter Neuzen 5,of 10 d. h. J. v. d. V Ter Neuzen, 5,— of 10 d. h. A. A. R. Ter Neuzen, 5,of 10 d. h. P. v. D.. Oostburg, 2,50 of 5 d. h. A. F. A. C., Soesterberg oproeping nietig verklaart Polltieverordening Ter Nenzen. L. B. Ter Neuzen, 5 of 10 dagen h. Paard onbeheerd laten staan. G. R., Clinge (B). 10,— of 20 d. h. Openbare dronkenschap. J. V., Ter Neuzen, f 15,of 30 d. h. J. F. A. M. v. d. E., Ter Neuzen, 15,— of 30 d. h. Binnen Visscherijwet. G. C. d. R., Axel, 10,— of 20 d. h.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2