ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANBEREN. No 7502 Maandag 10 September 1923 63e J&argaug BINNENLAHD. FEUILLETON. BU1TENLAND. HET JUB1LEUM VAN DE K0NJNG1N. De Koningin heeft op 6 September, bij de aanbiediog van het liuldeblijk van den bijzonderen vrijwilligen landstorm, op ver- zoek van den voorzitter der nationale land- stormcommissie toegezegd, dat er van Haar een portret zal worden vervaardigd, speci- aal bestemd om te worden geplaatst op de gedenkplaat, die aan de vrijwilligers van den bijzonderen landstorm zal worden uitgereikt ter herinnering aan liet regee- ringsjubileum en het door den bijzonderen vrijwilligen landstorm aan Hare Majesteit aangeboden jubileum album. DE RIJK8GEBOUWENDJENST. In verband met de centralisatie van den Rjjksgebouwendienst waarbij de tegen woordige bureaux van Rijksonderwijs ge- bouwen, Landsgeb. le en 2e distr., Justitie- gebouwen en Marinegebouwen worden ge- bracht onder een Rijksgebouwendienst kan gem eld worden, dat een der 15 daarbij te vormen districtsbureaux te Middelburg zal gevestigd worden en zal omvatten geheel Zeeland en het Westelijk deel van Brabant. Yerschillende thans bestaande plaatselijke diensten zullen dan vervallen. Aan het hoofd van dat districtsbureau is gesteld de heer C. Barentse, districts- bouwkundige, thans te 's Gravenhage. DE POST-CHEQUE- EN GIRODIENST. De heer Duys, lid van de Tweede Kamer, heeft de volgende vragen aan den Minister van Waterstaat gesteld 1. Is de Minister van Waterstaat bereid terstond in te grijpen in den chaotischen toestand, die sedert eenige dagen is inge- treden bij den Post-cheque en Girodienst, zoodat terstond een einde kome aan de onduldbare wijze waarop het publiek hiervan de dupe is 2. Is de Minister bereid, indien deze toestand mede moet worden geweten aan gemis aan voldoende vooruitziend beleid, de hiervoor verantwoordelijke persoon of personen ter verantwoording te roepen, resp. die maatiegeten op hon toe te passen, die in het belang van een goed functio- neeren van den dienst noodzakelijk zijn 3. Zijn de berichten juist, dat, ook al mocht ooit aan dezen chaotischen toestand een einde komen, er dan toch een regeling wordt ingevoerd, waarbij a rekeninghouders hun zaken met be- langrijke vertraging, vergeleken bij vroeger (men spreekt zelfs van een, twee en meer dagen) zullen zien afgewikkeld b. aan rekeninghouders niet meer, zooals vroeger, terstond het saldo hunner rekening wordt medegedeeld 4. Is de minister niet van meening, dat staatsdiensten er zijn voor het publiek en niet omgekeerd, en dat dus, wanneer inder- daad zich gaat voordoen wat hierboven onder 3a en b wordt gevreesd, reorganisaties met dergelijke resultaten terstond dienen te worden afgewezen 5. Indien per se een dergelijk organi- satie dient te worden doorgevoerd, is dan de minister bereid uiteen te zetten, welke voordeelen Meruit voortvloeien niet alleen uit een oogpunt van bureaucratie, maar vooral voor het publiek SAL ARISVERL AGING. Door de leden der afd. van den Vrijheids- bond te Brouwershaven, welke deze week vergaderden, werd de volgende motie aan- genomen //De leden der afdeeling Brouwershaven ran den Vrijheidsbond, in vergadering bijeen, van oordeel, dat, indien het tot salarisver- mindering van het Rijkspersoneel komen moet, met verlaging van de tractementen Roman van Nederland gedurende den oorlog, door CHARLES HUYOENS. 37) Ik weet het niet, ik kan mij! niet voor- stellen, dat zij dat zouden wilien en kun nen doen Er zijn natuurlijk wel tevreden Belgen te vinden, en die zal men je too- nen, en met hen zal men je latejii spre ken De administratLe hier is schitterend in orde; organisteren kunnen wij als geen ander volk, maar wij organisteren met dwang, en omdat wij de mac lit hebben, geven wij ons geen moeite om ook maar eenigen tact te gebruiken. Wij zijn hier met duizenden miiitairen in Brussel, waar- van de bevolking ongfewapend is, maar toch kan ik je verzekeren, Frank, dat het mij hier menigmaal te moede is alsof ik rondloop in een plaats waar ik niet hoor; waar men mij niet genieten kan. Jij bent te weinig soldaat om in den oorlog te gelooven en te weinig chauve- nist om alleen het Duitsche belang te zien. der hoogste ambtenaren dient te worden begonnen en de Kamerleden de z eh zelf toegekende verhooging geheel of gedeeltelijk dienen terug te nemen, besluit deze motie ter kennis te brengen van het hoofdbestuur van den Vrijheidsbond." DE NEDERLANDSCHE DELEGATIE BIJ DEN VOLKENBOND EN HET ITALIAANSCH-GRIEKSCHE GE3CH1L. Men seint aan de N. R. Crt. Ik ver- neem uit de beste bron, dat het standpunt van de Nederlandsche delegatie bij den Volkenbond inzakehet Itahaansch-Grieksehe geschil het volgende is Hoe men ook denken moge over de verantwoordelijkheid voor den moord, het zou van volkenrechtelijk standpunt hoogst gevaarlijk zijn indien het nemen van landgebied als pand een regel werd. En ten tweede, dat, hoe men ook over de bevoegdheid van de gezantencon- ferentie in dezen rooge oordeelen, de be voegdheid van den Volkenbond, naar het oordeel der Nederlandsche regeering, buiten twijfel staat. MISLUKTE POGING TOT SABOTAGE. Op de Hilversumsche Meent zijn twee palen voor de electrische verlichting door- gezaagd. Bij niet tijdige ontdekking had dit stoornis in de electrische verlichting te Amsterdam kunnen veroorzaken. Naar de „Gooi- en Eemlander nogmeldt, heeft men, klaarblijkelijk met de bedoeling gedurende de feestdagen te Amsterdam de verlichting te doen mislukken, getracht het hoogspanningsnet den bekenden Gooikabel gedeeltelijk te verbreken. Gistermiddag kwam men nl, op de Hil versumsche Meent tot de ontdekking, dat twee houten palen van het hoogspannings net midden door waren gezaagd. Zij zijn echter niet omgevallen, omdat zij door de draden in evenwicht werden gehouden. Onmiddelijk is de politie gewaarschuwd en zijn maatregelen getroffen om onge- lukken te voorkomen. Thans wordt door gemeente en rijkspolitie de geheele lijn van Hilversum tot Amsterdam bewaakt. DE TOESTAND. De beslissing van den Gezantenraad in het Grieksch-ltaliaansche conflict is, schrijft de N.R.Crt onvtrwacht spoedig uit Parijs afgekomen in den vorm van ten nota aan Athene, en reeds uit het feit, dat deze zoo snel vtrzonden kon worden viel te besiuiten, dat ItaLe naar red had wil'en luistcren, NatuurlijK had je Gezante.iraad (Poincare met de gezanten van Engeiand, ltaiie en Japan) in zijn metrierheid tegen Italie kunnen besiuiten, maar zond. r splij- ting van de Groote Entente zou dit niet mogclijk gewecst zijn ei om dit te ver- houden zou men het zeker eerst met uit- stel beproefd hebben. Intusschen zijn er berichten uit Parijs gekomen met bijzon- derheden over de voorwaarden, die aan Grjekenland gesteld zijn, in verband met het feit, dat de sluipmoord op de Italiaan- schc officieren op Grieksch geoied ge- pleegd is en dat, gdijk ook in den Raad van den Volkenbond de te^e.istandcrs van Italie's heetgebakird optieden hebben er- kend, geen enkeie staat de verantwoorde- lijkhtid kan afwijzen voor zulke op zijn ter- ritoir op vreemde ondirdanen, die in dit geval de lasthebbtrs van den Gezantenraad aren, gepieegde wandaden, De bijzonder- den uit Parijs dan oevestige.i dat Italie h eft ingebonden juist op twee punten, die w j in zijn ultimatum van den beginne af aan als buiten de perken gaande hadden gt kenschetst, het ecrbetoon aan de lta liaansche Mag door de Grieksche vloot e.i de deelne.ning aan het oriderzo.k naar de schuldigen door den Italiaanschen mili- tairen attache te Athene, Vooral deze laat- ste efsch was voor de Grickscl.e souvereini- Bcst mogelijk, Frank. Ik voei wel, als er gepraat wordt thuis, dat ik andere in- zichten heb dan de anderen. Begrijp mij, ik zal mijn plicht doen tegenover Duitsch land, omdat ik nu eenmaai Duitsche, ben, maar ik kan toch niet recht praten wat krom is. Ik vind de olokkadc van Enge- land onmenschelijk, maar ik laat mij niet; wijs maken, dat wij, als wij een groof|e vloot hadden, nietf eveneens zouden po- gen Engeland van alle levensmiddelentoe- voer af te snijden Ik vind onzen duikboot- oorlog gemeen en laaghartig, maar ik laat mij niet wijs maken, dat Engeland men- schelijker op zo»u treden als het over de- zelfde duikbootenki-achten beschikte. Je leert in een tijd. als deze den oorlogl ha- ten, haten als den geesel van de mensch- heid en Gunther's stem daalde je moogt het hier bijna niet zeggen, maar je leert vervloeken den Keizer en heal zijn omgeving, die dezen oorlog hebben gewild, beslist gewildj, Frank zweeg op dezen uitval. Dat was een andere Gunther dan dien hij in Ham burg had verlaten Tot een dergelijke ovcr- tuiging in dezen kring, midden in het Duit sche leven, kwam men niet dan na veel strijd, dat gevoelde hij zelf. Er lag hem op de lippen om te spreken tegenover Gun ther van de ontdekkingen, die hij ten aan- zien van Carla gedaan had, hem raad te vragen voor dit ,7oor hem nog altijd teit het fnuikcr.dst en e.-n bittjerc herin nering aan den eisch die l.ei Oostenrijksch- Hongaarsche ultimatum van Juli 1914 voor Servie opzettelijk onaamn e.nbaar maakte, Voor dezen eisch komt in de plaats een in- ternationale commissie ofii to.zicht e hou- den op het ondei-zock door de Gricken, welke commissie ond-1 leiding van een Japannei- zal staan. De eisch betreffende het saluut aan de ltaliaansche vloot is virder getenperd doer de wijziging dat een Fransch en een Engelsch oorlogsschip in het kielzog van de Italianen zullen var.n en zoodoende het ecrbetoon opgevat kan - worden als een saluut aan d n belt d: le.i Gezantenraad op wiens gezag de Atjantesche grens werd afgebakend, AanVaardt Griekeiland de twee aldus gewijzigde hardste eischen, dan zull n de drie overige geen moeilijk- heden meer kunnen geven, Twee ervan hebben be trekking op e n katholieke uit- vaartpkehtigheid voor de slachtoffers van den moord in het bijzijn van de Grieksche regeering en op militaire eerbewijzen aan hun stoffelijk ovcrschot bij het aan boord brengen ervan te Prevesa. Dergelijke voor waarden waren geno-md in het bim dde- lingsvoorstel van Quinones de Leon in den Raad van den Volkenbond, De ic.nige eisch die dan nog overblijft, het stdlei van een bankgarantie van 50 millioen lire door Gritkenland voor een la.er te betalen vcr- goeding, komt eveniens overetn met een punt van dat voorstel en eindt lijk ook met het aanbod door Politis, uit naam van Griikenland, in den Raad van den Volken bond gedaan. Tot zoovcr laat alles zich gunstig aan- zien voor een regeling Welke echter dan alleen betr kking zal hebben op den moord van de ltaliaansche officieren, maar nog niet op de bezetting van Korfce door de Italianen. Uit het feit dat de Itlaliaanscbe vcrtegenwoordige r in de Gezanter.raad ge- noegen neemt met het steilen van do bank garantie door Griikenland zou moeten vol- gen dat het „pand" dat Italie met de bezetting van Korfoe genomen heeft, over- bodig wordt, zoodra Gritkenland ver- klaart, de eischen van den Gezantenraad in te willigen, Pas wanneer de laatste lta liaansche soldaat of mafroos het Grieksche gebjed ontruimd heeft, zal men kunnen verklaren, dat de crisis in den Volkenbond voorbij zal zijn. Zoolang deze ontruiming haar beslag niet heeft g«eregen, blijft de schending bestaan van Ertikel 10 van zijn handvest met den aanhtf: „Ce leden van den Bond verbinden zich, de integriteit van het gefoied en ^e tegenwoordige politieke onafhankelijkheid van alle leden van den Bond te eerbie^igen en tegen elken aanval van buiten af te handhaven" Met een ter- zijd' stelljng van het grevaar voor een breuk en daai-(joor van de tusschenkomst van den Volkenbond tot haar verhoeding, ten- gevolge van een aanne.njng van de eischen van den Gezantenraad, kan er voor dien Bond nog geen einde kome.i aan zijn be- moeienis in het conflict tot handhavjng van art, 10 met de in het statuut voor- geschreven middelen. DUITSCHLAND Een artikel van Hugo Stinnes over den toestand van het rijk. De D. Allg. Ztg publiceert als hoofd- artikel een bijdrage van bijzondere zijde. De vreeselijke toestand van het rijk, al dus voegt qe i-edactie er aan toe, heeft hier een vooraanstaand persoon naar de pen doen grijpen, wiens drukke werkzaam- heden hem anders niet toelaten in de pers het woord te nemen, Wij meenen niet verkeerd te dcen, wanneer wij vironder- steilen, dat deze persoon niemand anders is dan eigenaar van de D. Allg. Ztg. zelf, de heer Hugo Stinr.es. In dit artikel wordt o.a. gezegd: Het ondcrzoek van het ,,Car..egie In stitute of Economy", dat Duitschlands be- talingscapaciteit eerder nog te hoog aan- slaat, komt tot het resultaat, dat Duit'sch- land eerst weer zal kunnen leven wanneer de export grooter zal zijn dan de import, een toestand, die eerst kan ontstaan bij een export van 14 milliard. Zoolang dus Duitschland niet zijn door de Ruhrbezet- ting gcdaalden export tot 14 milliard Kan opvocren en meer dan 8 milliard meer ex- portartikelen fabricecrt, zoolang kan de be volking niet leven. Wil het Duitsche volk leven, dan moet het thans ©venveel produ- ceeren als voor den oorlog, niettegenstaan- de je vermind rde hoeveelheid grond- stoffen en de virmindering der bevolking; heeft het bovcndie.i nog schadevergoeding te betalen, dan moet lief aanzienlijk veel meer voor den export prcduceeren dan VG'o'r den oorlog. Wie het Duitsche volk wil wijsmaken, dat met de b'lasting der z.g. bezittende klasse de tegenwoordige buitengewoon gevarrlij'ke toestand beein- digd kan woiden, liegt zichzelf en het Duitsche volk voor. Het Duitsche volk moet minstens tv.er uur langer per dag en met even groote intensiviteit werken als vofer den oorlog, Dit is geen offer, dat van het arbeidende volk gevraagd worjjt, maar het is het ge- bod van qen natuurlijken drang tot be- houd. Wje thans tjit nog niet wil crkenr.en, is een dwaas en benadeelt het Duitsche volk. Hij vn-moordt het volk, doordat hij den reeds lang als een dwaling etkenden droom van den achturendag in zijn par- tijleer wil handhaven, Wij weten zeer goed, dat dit alleen ons niet kan handhaven. Wij weten zeer goed, dat dit alleen ons niet kan redden. De politieke leiding van het Duitsche rijk moet onverwijld met de Entente in onderhandeling treden om in een gemcenschappelijk onderzoek vast te stellen, wat behalve de vermeerdering der productie en de verlenging van den ar- bejdstijd van het Duitsche volk noodzake lijk is om Duitschland, Europa en de we- reld voor een anders onvermijdelijke cata- gtrofe te redden. Zulk een stap zou geen teeken zijn van politieke zwakheid; de En tente is er even erg aan toe als wij, Het zou slechts de moed tot de waarheid zijn. EEN GEHE1ML ORGANISATIE IN DUITSCHLAND De moordenaar van Erzberger. Te Gotha heeft de politie een geheime organisatie ontdekt, die als ten voortzet- ting is te beschouwen van de bekende organisatie Consul. Reeds zijn er 36 per sonen jn hechtenis genomen, Eenige hun ner verklaarden dat de organisatie het- zelfde doel bcoogde als de organisatie Con sul, In het belang van het onderzoek in deze zaak worden de namen van de ge- arresteerde personen niet grnoemd. Al leen wordt verztkerd, dat verschillende personen een rol hebben gespeeld in de zaken Rathenau en Erzberger, Verschil lende bekende polideke p.rsonen zouden door deze organisatie stefk worden ge- compremiiteerd, Ook verluidt, dat de moor- j denaar van Erzbergei- onder de gear- re steer de zou zijn. DE OOGST IN RUSLAND Een be rich t uit Riga meldt, dat de oogst van dit jaar slechts ten deel© aan de ver- wachtingen beantwoordt, die de Rus- sische regeering er van had gekoestcrd, In verschillende striken heeft het koren zeer veel van de sprinkhanen en andere scha- delijke insecten geleden, Ook dezen win ter zal de broodvoorziening ce.i der voor- naamste kwesties zijn, waarm.e de Sowjet- regeering zien zal hebben bezig te houden. TER NEUZEN, 10 Sept, 1923. HET JUBILEUMFEEST TE TER NEUZEN. Vrijdagavond 6 uur werd het feast ge- opend met klokgelui van den stadhuistoren, en die der Ned. Herv. en de R. K. kerk. Vervolgens hield de burgemeester, de Ed. Achtb. heer J. Huizinga, in tegenwoordig- heid der leden van de feestcommissie een toespraak tot de zich daar verzameld heb- benae talrijke menigte. Hij wees er op, dat thans heel Nederland feest viert, ter gelegenheid van het htuglijk feit, dat H. M. Koningin Wilhelmina 25 jaar regeert. Dit stemt tot danikbaarheid, omdat wij ook inderdaad geregeerd worden, en dit zekerheid aan ons bestaan geeft, ons wel- vaart schenkt. Zekerheid, om te komen tot de rustige ontwikkeling van onze volks- kracht, en van ons volksleven, welvaart, dat psychologisch raadscl steun te vinden bii zijn vriendschap, maar Frank gevoe.de, dat in Gunther's woorden wel stiizwijgend op- gcsloten lag, dat ook tusschen hem en zijn familie de vei-houding niet meer was als te voren, dat er verschillende punten wa ren met Use's vader, die Gunther niet kon of niet wilde bedekken Het zou niet tact- vol zijn om hierover te spreken en Gun ther had wel voor alles afleiding noodig. Frank ademde weer vrijer toen de trein een boemeltrein vanaf Essen het station te Roosendaal binnen stoomde. Hii. had voor de hem getoonde beleefdheden in Belgje erkentelijk moeten zijn; had zijn erkentelijkheid betuigd, maar had elk oogenblik gevoe.d, misschien wantrou- wend gemaakt door Gunther's woordcfi, dat men hem niet liet zien wat er te zien was. Hij vond inderdaad ten goed geor- dend, een goed bestuurd Belgie; hij sprak met Belgen, die tevreden schenen, al er- kenden zij volmondig, dat zij de onaf hankelijkheid van Belgje lief hadden. Niets was er in die dagen, dat zijn vroegere vcrontwaardiging rechtvaardigde en toch Frank vroeg zichzelf af of hij dan geen objectiviteit meer bezat toch kon hii zijn oordeel niet vertoetOren. In Roosendaal kocht hij couranten. Met slechts halve belangstielling sloeg hij d groote bladen van de Nieuwe Rotttrdain- mt r open er zou toch wel geen nieuws zijn zoo meende hij_ Totdat al dadelijk op de eej'ste pagina zijn oog viel op de woorden: De beschietjng van Bergen aan Zee. Frank las en vernain, dat een aantal Duitsche handtlsschepen, varende in het territoriale Nedi rlandscl.e water, waren aangevalleri door een EngCsche tiottilje, die ze bescho- ten had en zoodoende, natuurlijk niet met opzet, ook had gescholen op Egmond, op Bergen, op Petten en op Camp. Dat was gisteren gejeurd, en eerst heden had men de nadere bijzonderheden van het ongeluk. Er heerschle opwinding in de badplaats gelukkig bleken de ongevallen zich tot en- ke]e te beperken, Er waren totaal niet meer dan een drietal dooden en enkele zwaar gewonden; materieele schade aan de wo- ningen en de hotels was overigens npgal wat aangericht In dezelfde courant zag Frank de familieadvertenties, en hij vond cr het plotseiing overlijden, tengevolge van een ongeval, aangekondigd van den nau- welijks zes e.i twintigjarigen ingenieur Louis van Silfhout. Dat was dezelfde, die bij hen in het hotei logeerde, wiens ver- loving men pas had geviei-d. Zou dat xun- nen samenhangen met de beschieting van de rustige badplaats. Frank had zijn aankomst telegrafisch ge- meld. in Alkmaar was de auto met Carla en de kinderen aan den trein. De onttnoe- ting was hartelijk. Nauwelqks was Frank is de uitbreiding van de gevestigde roent onzer nijverheid en handelsbetrekkingen. Daartoe zou echter ieder staatshoofd ons kunnen brengen. Maar wij hebben bijzon dere reden om hulde te brengen aan onze Koningin. Immers, zij draagt de kroon van goedheid, vorstendeugd en naastenliefde. Zij stond steeds woraan in het betoonen van hulp en om wel te doen, we hebben dat bij verschillende gelegenheden, toen nood bestond, kunnen ervaren, o.m.bij den waters- nood te Kloosterzande. Haar leven was een openbaring, om goed te doen aan het Nederlandsche volk. Vorstendeugd heeft Zij beoefend, door ons te beschermen tegen gevaren die het land bedreigden, en dat Zij naastenliefde be- trachtte bieek uit de omstandigheden waar- onder wij Haar tijdens den oorlog driemaal op Zeeuwsch-Vlaanderens bodem zagen, telken male hadden die bezoeken het be- trachten Van naastenliefde, zorg voor vluch- telingen ten doel. Op tienjarigen leeftijd was Zij nog wat verlegen. Haar bejaarde Vader kwam niet veel meer in het publiek en dit was oorzaak, dat Zij op dien leeftijd nog niet veel onder- vinding had. De Duitsche Keizer bezocht toen ons Hof en Keizer Wilhelm maakt op die houding der Koningin aanmerking, er aan toevoegende, dat hij in Berlijn nog eenige robbedoezen had, die daarin wel verande- ring zouden weten te brengen. Hoe weinig heeft dat staatshoofd, de toenmalige Duit sche Keizer kunnen denken, dat hij 33 jaren later de bescherming van het toen bloode kind zou moeten inroepen en in Haar land gastvrijheid zoeken. Dat is een feit van be- teekenis. We hebben machtige vorsten van groote rijken zien verdwijnen. Onze Konin gin bleef bewaard en wij, Hare onderdanen verheugen zich daarin, omdat wij ons ge lukkig voelen, onder Hare regeering. Moge God Haar nog vele jaren schenken en Haar vreedzaam bestuur zegenen en dit strekken tot welvaart van het land. Leve de Koningin! Deze woorden werden door de menigte met een driewerf hoera begroet. Kort na deze plechtigheid kwam het mu- ziekgezelschap „De vereenigde werklieden" met vaandel aan het hoofd een lustigen marsch spelende naar de markt, waar reeds velen aanwezig waren, voor het geven van een concert. Jammer genoeg begon het toen uit de reeds lang dreigende grijze lucht eenigszins te regenen. Dit bleek echter voor het gros der aanwezigen geen bezwaar om het concert, dat onder leiding van den direc- teur, de heer A. Schirris, was aangevangen, te beluisteren. Ter afwisseling van de muziekuitvoering betrad daarop Ter Neuzen's Mannenkoor, directeur de heer C. A. van Fraaijerfhoven, de muziektent en zong een vijftal liederen, die zoowel om haren voor deze gelegen'heid toe- passelijken inhoud, als de wijze waarop ze werden gezongen, bij de hoorders veel suc- ces hadden. Daarna werd het concert vervolgd met eenige nummers van het muziekgezelschap dat te 9 uur de uitvoering beeindigde. Zoo wel muzikanten als hoorders scheidden blijikbaar noode van de markt, dodh andere regelingen waren oorzaa^, dat het concert moest beeindigd worden. De muziektent was door de zorg van cieri administrateur der electrische centrale voor deze gelegenheid met gekleurde lampjes feestelijk verlicht, hetgeen een mooi effect maakte. Ondertusschen was in de versierde boven- zaal van het „Hotel de Commerce" aange vangen een concert, dat door de orkestver- eeniging „Crescendo", directeur de heer J. Bierle, aan leden en donateurs werd aange boden. Bij deze gelegenheid werd mede- werking verleend door den heer Klaxx, cellist uit Gent. Het concert viel ten zeerste in den smaak van het gezelschap, dat de zaal gezellig bezette en zich blijkens het applaus uitstekend amuseerde. Zaterdagmorgen was het mooi weer, het geen de aangekondigde zwemwedstrijden zeer ten goede kwam. De ibelangstelling hiervoor was niet groot te noemen, hetgeen wel in de voornaamste plaats moet worden toegeschreven aan het kinderfeest, dat te 10 uur op de Markt plaats had. gezete.1 of hij kreeg de verhalen van het incident. Carla was natuurljjk ee.i en al vcr ontwaardiging over de Engeischen, de kinderen waien nog opgewonden over al het doorlcefde Frank zeide weinig, Hij had een dergelijk indicident van Engelsche zijde niet \ei wacht, gelijk de voorloopige berichten luiddea, viel hun houding af te keuren Is dat de jonge Van Silfhouty die in ons hotel logeerde, vroeg Frank. Carla knikte. Hij wandelde met zijn meisje langs het stjrand. Het moet een verdwaald schot zijn dat hem heeft ge troffen Je tegrijjpt nog niet, zij liepen gearmd, en alleen hij is getroffen. Hij heeft nauuelijks tijd meer gehad om haar te zien, teen is hij necrgevallen. Frank zeide niets. Hij kwam juist terug uit het land, waar de oorlog fel woedde, Daar had een menschenleven geen waarde. Mcrkwaardig toch hier in het rustige, on- zijdige Holland, uitrustend in een badplaats, had hij getroffen kunnen worden. Drie dagen lang had hij het slagveld in Belgie doc rkruist en geen enkel oogenblik was er maar van gevaar gien sprake geweest. Wie durfde nog beweren, dat in den tcgenwoor- digen oorlog het gevaar valt te beperken (Wordt vervolgt). TER NEUZENSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1