I I jaar, thans enkele honderden. Veel kinde ren worden door de ziekte aangetast, die in een gevaarlijke epidemie ontaard is. Er zijn geen waarschuwende verschijnselm bij de lijders waar te nemen; De zii'kte is reeds in haar latent stadium besmettelijk en is •voor geen bestrijding vatbaar,, wanneer de ernstige symptom cn waarr.eembaar zijn. Muggen moeten ?e?r tot verspreiding der ziekte meewerken. TWEE JONOENS DOOR KAMERADEN VERBRAND. Onder den indruk gekomen van gruwel- verhalen, waarin wilden hun slachtoffers op den brandstapel roostereu, besloten twee knapen te New-Yersey „voor de grap" een dergelijk experiment op twee hunner speelmakkers toe te passen. Zij bond n ze aan boomen vast en hoopten gras rondsrn ben op. Daarna volgde. een wilde „krijgsdans" waarna een der jongens een brandonde lucifer hield bij bet gras, aan de voeten der slachtoffers opgefast. De „namaak-wilden" wisten niet, dat het gras gedrenkt was met licht brandbare olie, welke uit een falbriek in de nabijheid was weggevloeid. Onmiddellijk laajden hooge vfamrne.i bo- ven de hoofden der slachtoffers uit De jongens waren hevig verschrikt on poogden op allerlei wijzen het vuur te dooven. Zij vulden hun petten met water en wierpon dit in de vlammen, maar teyergeefs. Zij liepen nu weg om hulp te halen, maar toen doze ter plaatse verscheen, waren aj de kleeren der jeugdige slachtoffers, die kerm- <den van pijn, reeds verbr^nd. De jongens werden naar hot ziekenhuis vervoerd, waar zij spoedig na aankomst on- der vrceselijkc smarten stierven. Voor zij den laatsten adem uitbliezen. vorklaarden zij, dat hun makkers slechts een grap hadden wilie.1 uithalen en h n niet hadden willen pijnigen, of laten ver- branden. De slachtpffcrs waren resp. 11 en 16 jaar oud. Onder de jongens, die de kna pen levend verbrand hadden, was een broer van een der slachtoffers. .Zij waren re^p, 16 en 18 jaar oud. Do politic arresteerde hen, in a.fwachting van dim uitslag van het onderzoek. GARNALENVEROIFT1GING. In de dorpen Billinghurst en Five Oaks, nabij Horsham in het Engelsche graafschap Sussex zijn, naar de Daily Chronicle meldt, ongeveer 50 a 60 personen ziek geworden van het eten van garnalen. Onder de zieken bevindt zich ook de vischventer, uie een partij garnalen per spoor uit Gravesend had ontvangen. Een deel der garnalen werd in de winkels verkocht, een ander deel op straat gevent. Nadat ze er van hadden gegeten werden de personen, naar gemeld wordt, ernstig ziek en kragen zij hevige maagkrampen. De plaatselijke arts diende den zieken een braakmiddel toe. De apotheek moest den geheelen nacht open blijven. Onder de zie ken bevinden zich ook vrouwen en kinderen van wie sommigen er ernstig aan toe ziin Een inspecteur van het ministerie van zondheid stelt een onderzoek in. De auJ teiten hebben een partijtje garnalen n slag genomen om ze te doen onderzoek EEN STIER IN EEN DROGISTER1J Dezer dagen brak een stier los, terv. men het dier naar de markt te Edenbridge bij Tonbridge in Kent vervoerde. De stier liep de High-street door en wandelde een drogisterij binnen. Zorgvuldig. vermeed hij het, met de flesschen en potten in aanraking te komen en ze om te stooten en trachtte, achter de toonbank te komen, maar zijn omvang belette hem dit. Zonder acht te slaan op 't hulpgeroep van enkele vrouwe- lijke klanten, keerde het beest zich om en wandelde kalm weer naar buiten, zonder eenige schade te hebben aangericht, en werd hier weer gevangen. VAN EEN STEEN, EEN LANDLOOPER EN EEN AGENT. Verleden Zaterdag werd een groot deel der inwoners van Wickford in Essex opge- schrikt door een harden slag, gevolgd door het neerkletteren van gebroken glas. Men snelde toe en zag, hoe een landlooper een steen door een winkelruit had gesmeten en nu rustig de komende dingen afwachtte. ,,Hij vraagt om een agent", zei er een onder het publiek. „Dat is 'n gek geval", zei een ander, „want de eenige agent, die we hebben, heeft vandaag vrijaf en is naar Chelmsford. Dit bracht men den landlooper zachtkens aan het verstand. De man werd woedend: wel, dat was nou een vrij land, ne je kon er niet eens worden opgepakt, als je dat wilde. De omstanders begrepen zijn pijnlijken toestand en deden hen uiterste best, den arme te helpen. Billericay en Laindon, twee naburige dorpjes, werden opgebeld, doch zij konden geen assistentie verleenen. Een deputatie van Wickfords notabelen zeide toen tot den landlooper, dat het hun erg speet, maar of hij zoo goed wilde wezen, te wachten tot hun politieman thuiS'kwam; hij kan het zich ondertusschen wel zoo ge- makkelijk mogelijk maken. De landlooper protesteerde heftig, maar bleef wachten, en toen de avond viel werd hij door den terug- gekomen agent plechtig gearresteerd. Maandag werd de man voor den kanton- rechter te Billericay gebracht. Daar vertelde hij, dat hij ,,heelemaal op" was en alleen maar onderdak voor den nacht had willen hebben. Dat werd hem alsnog gegeven tot Dinsdagochtend. BIJ EEN STIERENGEVKCHT EEN TOREADOR B1JNA GELYNCHT DOOR DE MEN1DTE. De Spanjaarden blijven toch een vurig volkje daar hebben ze te Santander bijna eon stiei-envechter lam en dood geslagen omdat hij niet} vocht, zooals het publiek nu eenmaal wil, dat een tpreador dient te doen. De matador Valencia kon niet optreden en nu was de beroemde Gallo uitgenoodigd om Valencia te vervangen. Gallo speelde een beetje melt den dolled stier en maaktp toen onverwachts aan- staltlan, de arena te verlaten. Toen men hen toebrulde, den stier te dooden, haalde hij zijn schouders op. Het regende flesschen, kussens, houtwerk en alles wat maar smijt- baar was naar het hoofd van den luien toreador. Het publiek drong over de afzet ting heen en wilde Gallo te lijf. Met groote moeite heeft de politie hem kunnen red den. Gallo verdient m®t een voorstelling 10.000 peseta's, maar als hij er zich af maakt als dit keer, dan zijn ze wel ietfs te gauw vtrdiend. Maar Gallo is een zigeuner van afkomst en bij zijn stierenpartijtjes doen gocde en kwade voorteekenen hun invloed gelden Als Gallo ook maar eenigszins den tocstjand niet vertrouwt, dan legt hij het bifltje er bij neer. De politic heeft hem een nacht lang in bewaring moeten nouden, anders was hij gekield. DE GEVELBEKL1MMER Men heeft onlangs in Ameinka een acro- baat gthad, die zonder andere hulpmid^ delen dan zijn handen en voeten, U'gcn de hemelhooge huizen opklom en zich daar- bij ook filmen liet, tot hij op ern goeden, of liever op een lewaden dag doodviel. Deze waaghals heeft te Berlijn een navol- ger gevonden, met dit verschil dat de Atne- rikaan gaarne zoovcel mogelijk menschen bijeen had om zijn kunststuk gade te slaan, ttrwijl de Berlijnsche gevelbeklimmer maar liefst heeft, dat er niemand naar kijkt. Hij is daarvoor ook geen acrobaat maar een inbreker. Hij maakt al sinds maan- den het oude West'en van de stad onvei- lig en heeft reeds voor honderden millioe- nen aan kestbaarheden enz. buit gemaakt. Dezer dage.i klauterde hij tegen een gevel dec villa van den bankier Krako op en kwam terwijl de vrouw des huizes met te.i gouvemantc in een aangrenzend vertre-k zat en het dienstpersoneel door; het geheele huis verspreid was door het open venstpr van een slaapkamer bin nen. Van hier kwam hij in de garderobe. naast de slaapkamer gelegen en stal daar een aantal k.eedingstukken en kostbare sie- raden. De buit wordt op een waarde. van 50 milliard mark geschat. Bij het naar beneden klimmen werd hij nog gezien, maar als altijd ontkwam hij. Op het grijpen van dien vermetelen dief is een belooning van 500 millioen mark gesteld en op het terugbrengen van de gestolen goederen een van 5 milliard. HET NOODLOT AAN DE SPEELTAFEL. De speelduivel vicrt hoogtjj te Deauville de prachtige en mondaine Normandische badplaats. Als gewoonlijk speelt hij z«lf mee, niet met de fiches, maar met de ver-1 mogens der aanwezige.i Kapitalen gaan er om Een paar dagen geledon begon de faam op te komen van ee.i jong Engelschman, Charlie Pucinclli, die me.stal in Amerika vertoeft, maar thans de saejon te Deauville meemaakt Hij was er in gejlaagd, fabel- achtige sommen bij „chemin-defei t,e win- nen Inderdaad, na een paar dagen van betrekkelijk geringc deveine had hij er kans toe gezien, em kwart millioen francs met dat spel op te strijken. Dei vierden avond na zijn aankomst vertoonde Pucinelli zich aan de baccarat-tafel en won daar onge volgenden avond en-driekwart mil- *^pken" (over den wlvirtuoos zelf het met alle bankiers zooveel verliezen a.. j .^.,0 i—ii de daaropvolgende avonden vertoonde het lot zich in al zijn vrouweliike grilligheid, nu ems won Pu cinelli; dan weer verloor hij. Hoe ontzet- tend grof er gespeeld werd, blijkt wel daar- uit, dat de jonge Engelschman tot een groepje van vier spelers behoorde, die niet beneden 2000 pond sterling (160,000 frs.) per slag zetten Pucinelli heeft wonderen gedaan, en te Deauville nog altijd 400.000 francs schoon overgehouden. Het merkwaardige was, dat zijn geluk hem dadelijk in den steek liet, zoodra hij in zijn schitterenden luxe-auto Weer Engelschen bodem „betrad". Het eerste dat hij deed was een melkwagen omver rijden, waarbij Pucinelli een paar lichte kwetsuren opliep. Er is nog een andere figuur te Deau ville, omtrent wie de tongen in beweging zijn geweest, ja, die met de gewichtige benamingen „homme du jour" en ;,Roi du Tapis" werd aangeduid. Dat is de Griek Zographos, een ejgenaardig heer- schap, die blijkbaar wel een paar papier- tjes op zak moet hebben gehad, want hij verloor in een enkelen dag de kapitale som van 11 (zegge elf) millioen francs, en heeft bovendien het record van Jieel het Fransche speeltafel-wezen op zijn naam gevestigd door de ongelooflijke praestatie, van binnen de zes minuten een millioen francs te verliezen. Welk een luguberen ro- man kan men zich, met maar een beetje fantasie, random de figuur van dezen na- komeling van Pericles denken en welk een wonderlijk schepsel moet hij zijn, dat het einde van dien roman niet een' korte knal en een rookende revolver is geweest! VOOR GEEN KLEIN GERUCHTJE VERVAARD De Engelsche blade.i vcrtellen van de opwinding, die er in de Donaulanden is ontstaan door het geval van Jozef Mold, een Rcememsch spoorwegambtenaar, die cr van beschuldigd wordt, zes personen, die tegen hem moesten getuigen in een proces pver verduisterjng en oplichting, met vei-gif uit den weg te hebben geruimd, een van de slachtoffei-s was zijn eigen broer. Sindsdien blijkt Mold nog meer moorden op zijn geweten te hebben. Zeer onlangs blee'.c hij goede betrekkin- gen te hebben met de Sigurantsa (geheim politic) en cen detective, Petruban gehee- ten, werd van Boekarest naar Arad gezon- den, om in de zaak licht te verschaffcn. Hij drank daar in 'n cafe een kopje koffie, na deze lafenis sloeg hij bewusteloos tegen den grand en had e«n week noodig om op te knappen. Hij zette zijn ondei-zoek echtei- voort en zijn weg leidde naar Klau senburg. Daar kreeg hij een telegram met het bevel, zijn taak direct op te geven, het was geteekend: Bratianu (de naam van den eersten minister.) 't Telegram was natuurlijk valsch, maar de raad erin vervat was vcrstandig. Want in het grootste res taurant der stad een bordje soep lepelend, stortte de Roemecnsche Sherlock Holmes neer, als door den bliksem getroffen, "de soep bevattje genoeg strychnine, om vijf tig personen het tijdelijke met het eeuwige te doen verwisselen. EEN HAND1GE OPLICHTERSTRUC. Een cafehouder te Parijs is er dezer dagen leelijk tusschen genomen door een heerschap, dat zich uitgaf voor een Ame rikaan In den loop van den avond kwam deze met een zwarten vriend het koffie huis binnen. Beiden zagen er uit als echte lueEen. Zij waiei gekleid in een smoking van keurigen snit, hadden een bloem in het knoopsgat en droegen fijn© lakschoenen, kortom, zij schiepen een atmosfeer van gedistingeerdheid, welke niet naliet indruk op den cafehouder te maken en er is heel wat voor noodig indruk te maken op den eigenaar van een nachtcafe op Mont- martre! De elegante blanke gast welke de be- wondering van de gasten door de mcester lijke wijze, waarop hij de one step, dc Java, de Shimmy en andere moderne dan- sen uitvoerde en de royale manier, waarop hij zijn schoone partners op champagne tracteerde, zette de kroon op zijn popula- riteit. Toen de nacht reeds een heel eind op streek was, maakten de Amrrikaansche heer en zijn metgeze] aanstalten, te vertrekken. Hij riep den ober en overhandigde dezen met een nonchalant gehaar een biljet van 100 dollar, er aan toevoegeide, dat hij voor het overblijvende een cheque wensch- te te ontvangen, daar hij een hekel had aan „zooveel klein geld" in zijn portefeuiUe. De hoteleigenaar vokloed gaarne aan zijn vcrzoek en liet hem een Jneque van 800 francs ter hand stelten, terwijl hij per- soonlijk afscheid van de nieuwe bezoekers van zijn cafe kwam nemen. Hierbij sprak hij de hoop uit, dat hij hen spoedig zou weerzien Eenige dagen later, toen hij de afrekening van de bank ontving, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat er niet 800 francs, doch 48 000 francs op de cheque uitbetaald was. De gedistingerrde Ameri- kaansche heer was in werkelijkheid slechts een handige oplichter geweest en had dc cheque op even me.sterlijke wijze, als waarop hij danste, vervalscht. HET GEESTESHU1S VAN DEVON Geestenge^chiedenissen zijn pas „aanne- melijk", ki'ijgen cerst den aard van authen- ticiteit, wanncer z« zich in werkelijk oude, historische gebouwen afspe>n. Dat is het geval met het spookverhaal, dat gespon- nen is om Ford House bij Newton Abbot in Devonshire Ford House is en der mooi- ste praducijen van de bouwkunst uit ko- ningin Elisabeth's tijd. Het is het e'.gen- dom van den graaf van Devon en wordt gewoonlijk door diens zuster e.i zwag.r bewoond, die het eehter voor den vacan- tietijd aan vrienden, de familie Saunders, hebben afgestaan Deze we.k nu, op een nacht, werd mevrouw Saunders, die in de kainir siicp, waar o.ize koning-stadhouder Willem III zijn eerste.1 nacht in Engeland doorbracht, waxker bij het hooren van zware voctstappen, die door de gang en over de trappen ginge.i Denkende dat haar zoon zich niet goed gevceide en zijn kamer had verlaten, b.erf ze wachten op zijn terugkeer, maar Verwonderde zich cr over, dat hij schoenen aan had. Ze dom- melde intusschen we?r in, maar werd wakker door nieuwe dreunende voetstap- pen; zonder twijfel de tred van iemand met zware laarzen aan, want de trappen kraakten en steunden onder zijn stap. Mevr. Saunders riep hardop den naam van haar zoon, maar kreeg geen antwoord Zij ging in zijn kamer kijken en vond hem rustig slapende Maar de d«ur, die ze den vorigen avond zorgvuldig gesloten had, stond nu wijd open. Den volgenden morge.i vroeg ze haar zoon of hij goed geslapen had. Hij ant- woordde, dat hij driemaal op bloote voe ten naar zijn kamerdeur was geweest. om die te sluiten, want telkenmale had ze opengestaan. tdet eigenaardige is, dat die deur volstrekt niet open gemaakt kan worden, zonder dat de knop is omgta draaid. E»n der meiden vertelde mevrouw dat ze dien nacht herhaaldelijk door ge- luiden van voetstappen e,d, was wakker geweest. De geesten zijn dus schuld aan het ge val Het huis is vermaard door de icgende. die men eraan vastknoopt, dat er een non levend is ingemetseld. waarbij men wijst op een groote viek in den vorm van een doodkist op den wand, als de plaats waar het slachtoffer zich moet bevinden. Mevr Saunders is nu overtuigd, dat die legen- de waar is en dat de voetstappen, die ze hoorde, afkomstig waren van e>n man die de non achtervolgde, welke zelf geluid- loos door het huis sloop. Reeds eenige jaren geleden was een der dienstboden, die 's nachts naar de eetzaal was gestuurd om een geneesmiddel te ha len voor een ander meisje dat ziek was geworden, in diepe bezwijming op den grand gevonden. Ze verklaarde toen dat iemand haar in de hall ontmoet had en toen weer was verdwencn. Een vijftal jaren geleden werden ook al telkcns voetstappen gehoord. De tuin- man zat toen den geheelen nacht op, zon der dat iets of iemand zich liet zien. PRINSES ABB AS HAL1M Een romantische loopbaan met een tragisch einde. Omtrent het avontuurlijke verleden van de Egvptischc prinses, wier dood door een icvolverschot te Alexandria, toen zii het wapen schoonmaaktle, zonder te we- ten dat het geladen was, wij reeds hebben gemeld, vallen nog de yolgende bijzonder- heden mee te deelen, welke bij het eerste doodsbericht reeds in het kort gememo- reerd zijn Prinses Abb As Halim is een geboren Engelsche en haar meisjesnaam was Jes sy Harrington Haar vadtr had een hotel te Wandsworth, in de omgeving van Lon den Jessie was beeldschoon en al spoedig zwirmden de aanbidders om haar heen. Haar schoonheid trok ook de aandacht van den eigenaar van een groot modima- gazijn in Regentstject te Londen en daar kreeg zij haar eerste emplooi als manne quin Zoodoende werd zij ook opgemerkt door een impresario, die haar engage- menten in varietie'-theaters aanbood en kort voor den oorlog, debufleerde zij in het Alhambra te Londen, als hoofdpersoon in een revue Zij nam toen den tjooneelnaam aan van Jadky Hamilton. De ondernemers van variete theaters bo- den weldra tegen elkaar op om haar te en- gageeren en bovendien kreeg zij een jongen rijken erfgenaam als beschermer, zoodat zij een weeldei-ig leventje leidde. In korfen tijd bemerkte de jonge man, dat zij hem al 100,000 pond sterling had gekost en om niet geheel door haar tie worden afgeta- keld, maakte hij dat hij wegkwam. Kort daarop huwde zij met kapitein Ar thur Ellis, officier van de brigade koninklij- ke fusiliers en aan een der eerste addellij- ke familien verwant. Het huwelijk werd in de kerk van Wandsworth ingezegend, me vrouw Ellis verliet terstond de planken en nam haar intrek in ten voornaam huis aan Park Lane, waar zij dagelijks orkesten en jazz-bands liet spelen. Dit huwelijk duurde tot 1920, toen het door echtscheiding werd ontbonden. Mevr. Ellis ging weer aan het tooneel en trad o a, op in het Theatre de la Gaite te Parijs. In 1921 verliet zij weer de kunst om te Londen tte trouwen met prins Moham med Lima Led Din, neef van den koning van Egypte en breeder van den oud-khe- dive Kort daarop scheidde zij ook van hem en trouwde tloe.i met prins Abb As Halim, een ander lid van de koninklijke familie van Egypte Viermalen dus heeft miss Har rington van naam en fortjuin veranderd. toen haar leve.i zoo plotsding en op nood- lottige wijze een eind nam. Prinses Abb As Halim laat aan diamanten en paarlen een waarde na, die op 80,000 pond sterling, of bijna een millioen gulden wordt geschat. WOLVFN VOSSEN HON DEN Kolonel Willoughby, een Ie;dcr der Aine- rikaansche steunactie in Rusland is de zer dagen in Amerika teruggekomen met twee jonge wolven aan een kettinkje bij zich. Hij had er 5000 mijlen mee gcreisd, en als men de Daily Chronicle mag ge- looven, was hij blij er veilig mee thuis te zjjn. Het waren niet zoozeer de lieve die- ren zelf, die het hem lastig hadden ge maakt. Intcgendeel zij waren zoo vrien- delijk en grappig als jonge honden. Maar Ue kolonel moest door tal van lande.i trek- ken, voordat hij Le Havre, de haven van afvaart kon bereiken, en al die landen hebben grenzei en grenswachters.Oe So- vjet-douane begon met hem mede te dee len, dat wolven niet mogen worden uit- gevoerd, Wolven? antwoordde hem kolonel, wolven? Dit zijn geen woL dit zijn vossen. Een zilverstj'k was doende om de roode grensb^^ccrs h van te overtuigen. Toen kwamen de Pole: Vossen mo niet ingevocrd wOrde.i, ze'iden deze. M wolven toch zeker wel? vroeg de kok Daai'tegen is gcei enkel bezwaar, woordden de strenge Cerberussen n. zij een zachten handdruk met de gewisseld hadden. De Duitsche grens naderde, en dacht de Arm rikaan met schrik a geen zou volgen. Duitschland w> noch wolven noch vossen binnen ten. Dit zijn een bijzonder soort beweerde echter de waardige ko!o zijn gouddelveride vossen van di etersfamilie. Laat u ons dat eens zien, ver/ Oostpruis, die het commando voe de grenswacht. De kolor.el haal goudstuk uit zijn beurs en de wo seerden ongehinderd het Duitsch Toen kwam Nederland Wilde d gen hier zoo maar niet met den voerti worden, zei ce douane. Ma een kmerikaan, verklaarde de k< ik houd van Holland en van aw De wolven trokken opgeA kt i goe'd stuk Nederlandsch gebird. Op Nidirland volgt Belgie Vier gfazen Lambic en een franksken hjelpen hem en het gediertie door het schoone Belgen- land. Ten slotte was men aan de Fransche grens gekomen, de laatste beproeving. De wolfjes hadden zich reeds zoo aan hun zwaar beproefden merster gehecht, dat zii een dreigeide houding aannamen, toen de Fransche douanier dezen wat al te dicht naderde, Een handvol cigaretten en een tiens quels beaux chie.is maakten echter ting stapte de kolonel in de trein, die hem alles goed en met een zuchtr van verlich- naar de Amerikaansche boot bracht. De aankomst in Amerika zelf schijnt wonderlijk genoeg niets bijzonders te heb ben opgeleverd. Er wordt althans niet over gerept. VERGIFTIGING Na het eten van vergiftigde champig nons zijn een kapper uit het Oosten van Berlijn alsmede zijn vrouw ei 7 hunner kin deren overleden. De twee overige kinderen uit het gezin hadden niet meegegeten. DIEREN N1EUWSGIERIGHE1D. Nieuwsgierigheid is geen privilegie van het menschengeslacht; ook dieren zijn nieuwsgierig, ledereen weet, dat bijvooi- beeld de geiten hun nieuwsgierigheid dik- wijls tot dwaze dingen drijven. Als de jagers de anders zoo schuwe gem- zen in een hinderlaag willen lokken, be- hoeven zij slechts een voor de gemzen on- gewoon voorwerp op een vooruitspringende rotspunt neer te leggen, b.v. een witten zak- doek; in weerwil van zijn wantrouwigheid kan de gems geen weerstand bieden aan de verzoeking om ongewone dingen te bekijken: hij gaat er naar toe, ruikt eraan en is op die manier, het mikpunt van den jager. Apen en honden interesseeren zich leven- dig voor alles, wat nieuw is. Een natuur- vorscher vertelde, dat eens in Afrika, toen hij een schets in zijn album teekende, eenige apen hem naderden en de snoeten vooruit staken, om precies te zien, wat er aan de hand was. Hij joeg ze met zijn stok weg, maar zij kwamen steeds weer terug. De Parijsche physioloog Laborde maakt mel ding van een merkwaardig geval bij een ko- nijntje, dat even trouw was, als een hondje en dat hem in zijn laboratorium dikwijls op de schouders sprong, om door een micros- coop te kijken. Dit wonderlijke konijntje was bovendien nog zeer moedig en nam in het laboratorium den strijd zelfs met groote honden op. Als men de nieuwsgierigheid bij dieren wil opwekken, behoeft men ze slechts voor een grooten spiegel te zetten; zij denken; dat zij in den spiegel een leven- den soortgenoot herkennen en springen als bezetenen om het glas heen, om het andere dier te naderen. Alleen de apen begrijpen tenslotte, dat het hier om een beeld gaat. Niet zelden gebeurt het echter, dat honden hun heeren in een beeld herkennen. Toen een hond, die de slechte gewoonte had, schapen te vervolgen en aan te blaffen, eens een geschilderd schaap zag, begon hij luid tegen de schilderij te blaffen en scheen niet tot bedaren te kunnen komen. In een stadje in Baden moet eens een zeer nieuwsgierige gans zijn geweest; zoodra de gemeentedienaar op het marktplein ver scheen, om een beschikking van den magis- traat af te kondigen, scheidde de gans zich af van haar soortgenooten en hoorde, met open snavel en met alle verstand, de pro- clamatie van den burgemeester aan. De zaak interesseerde de gans altijd zoo, dat zij den gemeentedienaar door het heele stadje volgde, om ook maar niet e6n voorlezing te verzuimen. TOILETMIDDELEN EN KANKER. Onlangs werd melding gemaakt van huid- aandoeningen, veroorzaakt door cumarine- houdende zeepen, schrijft het „Pharmac. Wkbld." Aan welke gevaren gebruikers van gearomatiseerde cosmetica zich zouden kun nen blootstellen, is te lezen in een brief uit Londen, opgenomen in The Journal of the American Medical Association waarin het oordeel van een bekend Engelsch kanker- specialist G. Lenthal Cheatle wordt aange- haald. Deze keurt het gebruik van zeep, gezichtspoeder, kleurmiddelen, creme, bad- zouten, in het kort alle cosmetica, wanneer zij gearomatiseerd zijn, af, omdat zij aan- leiding kunnen geven tot huidiritatie, welke in kanker kan overgaan. Vooral poeders en zeepen vindt hij bijzonder gevaarlijk, Hij meent, dat iemand een goed werk zou doen, door een vervangmiddel voor zeep te vinden, want al hoewel zindelijkheid een eerste ver- eischte is, zou het voortdurend gebruik van zeep tegengegaan dienen te worden. Ook sigarettenrook acht hij nadeelig voor de huid en hij beveelt daarom het gebruik van lange pijpjes aan. MENSCHEN OP MARS? Geen signalen maar wolken. Steeds maar weer duikt de bewering op, dat on plancet Mars menschen wonen, gr- als wij zijn, met m«nschelijke >pe.i en mensohelijk verstand, Tel.: >wering is in alle deelen specu- 1 zou eyengoed kunnen vragen, •en van Adam al of niet zwart <er, het een is even goed mogelijk dire en het is zeer waarschijnlijk' harcn of zl.varfi of' niet zwart tar daaromtrent een stellige hewc- t> spreken, is natuurlijk dwaas, gte.r enkel middel bestaat, ze- lieromtrent te verkrijjgen, omdat kwestie van „ja of neen, rdst schreeuwt heeft gelijk" Evenzoo is het gesteld met op Mars. Het kan zijn, het Maar laten we er niet over tot ren resultaat komen we lge.neen is men het er wel t dierlijk leven op Mars mo- ar juist dit gceft aanleidipg wilde speciJaties. Men ziet n" op Mars. Deze loopen zui- r, dus moeten ze door men- egd zijn, dus moeten deze hooge ontwikkeling hebben, r telescopen hebben, dus moe- •n wanneer we op aarde lich- le.i cwaardig, dat er serieuze men- ie op deze wijze redeneeren, irs bestaansmogelijkheid voor „hoogere" tevende wezens. Maar waarom zouden deze ook maar de minste overeen- komst moeten hebben met ons aardsche menschen? Onze kennis der natuur is slechts kennis van onze, aardsche natuur, deze staat ons niet toe, conclusies te trekken omtrent al of niet leven op Mars. Veronderstel, dat er menschen zijn op Mars, moeten deze dan nu tegelijk met ons in een dergelijk ontwikkelingsstadium zijn als wij? En zelfs indien dit zoo is, moet hun wettenschap dan identiek zijn met de i-nze? Of zouden niet veel eerier gehie! andere levensomstandigheden tot ge heel andere levensbehoeften en dus Hot een essenteel van de onze verschillende wetenschap le.den Grenzenlooze zelfover- schatting van de menschen, die eischeti. dat ieder „denkend" wezen een telesooop en de stelling van Pythagoras moet kennen. Dezer dage.i publiceerde de Daily News een interview met den astronoom dr. A. C. de la C- Crommelin, assistent aan het Greenwich observatorium. Het standpunt van dr. Crommelin komt in hoofdzaak met het boven beschrevene overeen. De dezer dagen weer door prof. Piche- ring waargenomen „lichtsigna!e.i seinen van de Marsbewoners naar hunne braeders die leven op zuster Aarde", beschouwt dr. Crommelin als dezelfde, die de Fran sche astronoom Perrotin in 1894 waar- nam; hij hcudt ze voor wolken. H«t is wel zeker dat enkele rnalen merkwaardige lichtvu-schijnseiei werden waargenomen, maar er is niets dat de veronderstelling rechtvaardigt, als zouden deze door men schen uitgezonden zijn. Een merkwaardig door prof, Lowel waargenomen lichtvlek houdt dr, Crommelin voor een weerkaat- sing van de zon op ce.i gletscher. Op een vraag van den verslaggever, wat hij dacht van de mogelijkheid eener com- municatie met Mars, antwoordde de as tronoom „Millioenen jaren liggen waar schijnlijk tusschen de ontwikkeling der Aarde en die van Mars en 't is bijna niet geheel ondenkbaar, dat onze bei- de systenie.i zich terzelfder tijd in of bijna" in hetzelfde plan zouden be vinden De cerstvolgende oppositie van de Aar de met Mars is volgens dr. Crommelin niet gunstig voor observatie in dit deel der aarde, beter op het zuidelijk halfrond en de noordelijke tropen. De daarop vol- gende opposite in October 1926 zal veel gunstiger voor ons zijn. De planeet zal een k'.ein millioen mijlen verder van ons verwijderd zijn dan in Augustus 1924, maar veel hooger aan den hemel staan. d,at do zra. m. aevaste g^ld. X an P111n 1 rLwc tering Naar a^nleidiflt van .dat. nied^d«;ciin Ooorstel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 7