GEMEN8DE BERICHTEN. Toen in Januari 1915 Noord-Holland bo- ven Amsterdam, door overstroomingen ver- woest en een jaar later de Drentsche venen door een vuurzee verteerd werdtn, was H. M. daar dadelijk op die plaatsen der el lende. Ja, onze Koningin heeft het lijdcn van Haar volk meegeleden, den strijd van Haar volk meegestreden en het gebed van Haar volk meegebeden. Vooral trok leger en vloot steeds de aan- dacht van onze Koningin, en in 't bijzonder in de dagen der mobilisatie was Zij onver- moeibaar in Hare persoonlijke zorg voor de kampementen en legerplaatsen, die Zij in- specteerde. Maar ook ons volk leefde met Zij ne Ko ningin mede. Dit bleek, toen den 7 Februari 1901 de Koningin in het huwelijk trad met Prins Hendrik van Mecklenburg Sehwerin. Een donkere schaduw lag echter over ons Vorstenhuis en Vaderland. De Koningin was reeds 7 jaar gehuwd en de bange vraag rees uit menig hart, zou met Koningin Wil- helmina het Oranjehuis uitsterven? Maar eindelijk den 30 April 1909 werd Prinses Juliana geboren, en toen was er blijdschap in het Koninklijk Paleis en heel ons land vierde feest. De Koningin hield zelf den 5 Juni Haar dochter voor den doop, zoogde zelf haar kind, -en gaf later, volgens het voorbeeld van haar moeder Emma, aan Juliana het eerste godsdienstonderwijs. O, God wij gedenken Uwer weldadigheid in het midden Uws Tempels. Maar ook bewonderingswaardig is de moed, de geloofsmoed van onze Koningin. De stamverwante vo'lken in Transvaal en Oranje Vrijstaat werden bedreigd. Engeland, dat altijd een begeerig oog had geslagen op de rijke goud- en diamantvelden dier beide republieken, verklaarde beide lan den den oorlog; wij herinneren ons nog hoe wij alien met onze stamgenooten mede- leefden en medeleden met de duizenden vrouwen en kinderen in de vreeselijke con centratiekampen. In 1899 werd de eerste vredesconferentie in Den Haag gehouden, maar uit vrees voor Engeland durfde de regeering de beide repu'blieken daartoe niet uitnoodigen. Toen President Kriiger in persoon naar Europa wilde komen om de zaak van zijn mishandeld volk aan de hoven te bepleiten bood onze 20jarige Koriingin haren nieuwen kruiiser „Gelderland" aan om den President af te halen, zoodat „oom Paul", onder be- scherming van de Nederlandsche vlag, veilig zijn reis kon volbrengen. Overal werd hij met geestdrift begroet. maar alle hoven bleven voor hem gesloten. en de Duitsche Keizer telegrafeerde, dat hij den Staatspresident niet kon or- nngen, omdat htj op de jacht was. Slechts e6n hof was er in Europa, dat was het Paleis van onze Koningin, die den moeden banneliing, niet alleen vriendelijk ontving, maar ook aan Haren disch noo- digde. In den Duitschen Rijksdag werd nnti»- wimpeld getuigd. De Koningin land is werkelijk nog de eenige Europeeschen troon, wijl zij den gehad, een eigen meening te he Hoe treffend is de geloofsmoe toen H. M. in 1*912 een offic bracht aan Parijs. De Koningin gaat naar de Or die door een kleinen tuin omgeven het standbeeld staat van den f. Gaspard de Coligny, die den 24 1572, ter wille van zijn geloof, g vermoord. Daar zou de Koningin een groo krans neerleggen en bij dat staande, sprak onze Koningin ook fende woorden: Moge het geloof die Christus als zijn zaligmaker k meer worden gesterkt, opdat steeds meer waarachtige getuiger utn Heiland worden. En toen verhief zich de stem der Koningin in ontroering: Gaspard de Coligny, Admi- raal van Frankrijk, machtig strijder voor Gods heilige zaak, voorzaat van het huis van Oranje, ik leg aan den voet van uw stand beeld mijne eerbiedige hulde neder. Een derde voorbeeld van haar moed: Ons vaderland is altijd ,,het klassieke land der vrijheid" geweest, dat aan Geuzen en Hugenooten, aan Franschen en Duitschers en Engelschen gastvrijheid had geboden, als ze met een hart vol benauwdheid, ten doode toe vervolgd, rust en veiligheid binnen onze grenzen zochten. Den 10 Nov. 1918 kwam de Duitsche Keizer over onze grenzen, later ook de kroonprins. Zoudeu wij onze heilige traditie prijsgeven en 'bukken voor het verlangen der geallieerden om den Keizer uit te leveren? Gelukkig, wij hebben, ten spijt van vele wraakzuchtigen, het niet gedaan. De Ex-Keizer en de Ex-Kroonprins ver- toeven nog altijd op ons grondgebied. Wat een zegen, dat wij een Koningin heb ben van zooveel moed en geloofsmoed, die bidt, die zich nimmer schaamt om, tegenover wien ook, haar geloof te belijden, die met ons Gods weldadigheid gedenkt in het mid den des Tempels. In 1913 had ons Vaderland en ook wij, in ons bedehuis dankbaar herdacht, het eeuw- feest van onze verlossing van het tyranieke juk der Franschen. Daar brak het jaar 1914 aan, het eerste jaar van den wereldoorlog, die 4 jaar duur- de en Europa in de diepste ellende stortte; en na dien 4 jarigen oorlog, een vrede, waarin nu reeds 5 jaren wrok en wraak- zucht zoozeer hoogtij vieren, dat, als God het niet vergoed, Europa zijn graf graaft. Mijn volk zal niet deelnemen aan den rampzaligen strijd had onze Koningin met beslrstheid verklaard. En dit beginsel heeft zij, ondanks alles, standvastig gehandhaafd, zoodat H. M. wel geen veldslagen gewonnen, maar wel voor- komen heeft. Den 31 Juli 1914 kwam het mdbilisatie- bevel en al onze weerbare mannen onder de 40 jaar werden onder de wapenen geroepen, om ons Vaderland te beschermen en zoo noodig te verdedigen. In die donkere dagen werd er gebeden en ook wij hadden in onze kerk toen een gebedsuur. In begin van Augustus 1914 stond de Koningin met Prins Hendrik en 'tkleine Prin- sesje op het voorplein van het Paleis, met Jjezorgdheid op het gelaat en bleek van aan- doening het defileeren van de strijdvaardige troepen gade te slaan. Toen de troep voorbij was, geschiedde het meest spontane, dat zich denken laat. De Koningin greep de handjes van Juliana en met het kind naast zich trad zij met snelle treden op het volk toe, totdat zij de eerste rij rakelings beroerde. Met haar zeldzaam fraai getimbreerd stemgeluid gaf. Hare Majesteit, de rechter- hand omhoog geheven, het sein tot een geestdriftig: Leve het Vaderland! Even een oogenblik kwam er stilte, waarin slechts het gesnik der vrouwen werd ge- hoord. En toen zong heel de massa als een reusachtig gemengd koor, onder het klank- bord van den door de zon bestraalden hemel geestdriftig ons volkslied: Wien Neer- landsch bloed. „lk geloof niet, dat ik ooit meer, zoo zal hooren zingen", zeide iemand, die er bij was geweest, Zoo naderde dan het Kerstfeest in het eerste oorlogsjaar 1914. Twee Engelen. De eene Engel zwevende tusschen hemel en aarde, met het zwaard des gerichts. De andere Engel nederdalende uit den hemel om te verkondigen een blijde boodschap. Toen kwam op dat feest van Vrede in een wereld vol strijd onze Koningin ons verblij- den met haar vertroostenden Kerstgroet, die ons sprak van de eeuwige ontfermende lief de Gods in de zending van Zijn Zoon, die immers ook om de ellende te dragen, waar van wij op dit oogenblik getuige zijn, onze gestaltenis aannam. En dan Hare cpwek- king: Laten wij met de herders gaan in het gebed naar de kribbe, naar het kruis, met al onze nooden en vragen. Dat was de Kerstgroet van onze Konin gin, die in het gebed de kracht zoekt voor zichzelf en voor haar volk. In November 1918 wilde Troelstra een revolutie in ons land bewerken en zich meester maken van het Staatsgezag. Een revolutie dreigde Nederland in den afgrond te storten. Land en Vorstenhuis waren toen in groot gevaar. De aanslag mislukte. Troelstra zeide zich vergist te hebben. Ja hij had zich vergist ook in de trouw en Oranjeliefde van ons volk. Op 28 November werd in alle Kerkgenoot- schappen een Nationale biddag gehouden. Toen het Bolsjewistisch gevaar afgewend was, had op 18 November een grootsche huldebetooging plaats aan het Vorstelijk huis. Tienduizenden waren op het Malieveld te 's Gravenhage om aan H. M. de Koningin, na deze spannende dagen hulde te betuigen, Het geheele Malieveld geleek een zee van hoofden. Z groot was de geestdrift, dat door de grenadiers, jagers en vrijwillige landstorm de paarden van het Koninklijk i ig werden afgespannen, waarna dit oooi* de manschappen getrokken, werd bin- nengereden. Toen werd onder donderend gejuich het Koninklijk rijtuig, waarin de Koningin, de Prins en de Prinses gezeten was, door een gte omstuwd. tische Belgen hadden begeerige onzen Zeeuwsch-Vlaamschen gen. le, Z.-Vl. en een gedeelte van erd opgeeiseht. In November len daarom overal in Z.-Vl. igericht en overal werden pro- ringen gehouden tegen deze bru- rngvan het Belgisch annexionis- i getuigenis afteleggen van de eeuwsch-Vlamingen voor Neder- Vorstenhuis van Oranje. annexionistisch gevaar geweken >f de Haagsohe .Zangvereeniging ;i 1919 een Natipnalen Zangwed icheveningen uit, waarvoor een ll Limburgsche en Z.-Vl. zang- en zich hadden laten inschrijven. -jiinbet van zangers trok door den Haag en ieder had een vierkante kaart op de borst: Geen annexatie van Neder- landsch grondgebied". Toen de stoet voor het paleis was de Zeeuwen en Limburgers vooraan klonk forsch het Z.-Vl. volkslied, onder het drei- gend gevaar van het annexionisme geboren: Van d'Ee tot Hontenisse Van Hulst tot aan Cadzand. Dat is ons eigen landje, Maar deel van Nederland. En nu, o God wij gedenken Uwer weldadig heid in het midden Uws Tempels. Diep is ons volk in vele opzichten gezon ken, maar toch, wat zijn we nog bewel dadigd boven de omliggende volken. Wij danken U, dat Gij ons Vaderland, volk en Vorstenhuis hebt bewaard. Wij bidden U om behoud voor 't lieve Vaderland en Vorstenhuis. Als de Apostel de Christenen vermaant voor hunne heidensche overheid, waaronder een Nero was, te bidden, hoeveel zegenrijker is die drang, om voor ons Christelijk Vor stenhuis te bidden! Wij leven op een vulkaan; en waar straks, als God het niet vergoedt, een gloeiende lavastroom verwoestend over Europa zich uitstort, daar staan wij pal voor Haar troon, omdat wij knielen voor Gods troon, en scharen wij ons als een eenig man, rond den troon van ons Vorsten huis. Het is Oranje en blijft Oranje boven. Ja, nog hooger, want er zijn meer Oranjes Boven, dan wij denken. Amen. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. Tot wethoudfrs worden gekozen de hee- ren P. B. Mel met vijf en P. A, Stallaert met vier ste.mmen, terwijl de heeren P, Verbraecken, P. A. Manguns en P. Onge- na elk eene stein verkreeg_ Beide gekozen heeren antwoorden op eene desbetreffen- de vraag van den voorzitter, dat zij deze functie aanvaarden. Zoowel de heer Mel als de heer Stal laert danken hun tne jeleden voor het ver- trouwen in hen gestfld en spreken de hoop uit in deze zittingspcriode onder ge- noegelijke samenwerking voor het wel- zijn van gemeente en burgerij werkzaain te mogen zijn. Ook d# heer Ongena uit zich in dezen geest en de voorzitter hoopt op vruchjt- bare samenwerking in het college van B. en W alsook in den raad Het vermenigvuldigingscijfer werd vast- gesteld Op 1,25. Bij de rondvraag herinncrt de heer de Bakker aan het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin en wenschte in ver- band hiermede, dat er eenige fostiviteifen zouden gevierd worden. De voorzitter apprecjeert ten zeerste het voorstel van den heer de Bakker en rele- veert de grootsche regeeringsdaden der Vorstin in deze 25jarige periode. Na ondcrlinge besprekingen werd goed- gevonden een oommissie uit de burgerij samen te stellen, die zich met regeling der festiviteiten zal belasten en werd als da tum, waarop deze zullen plaats hebben, bepaald op den derden kermisd'ag, zijn- de 11 September. Ook werd goedgevonden op voorstel van den heer Scheele inzameling van gel- den te houden langs de huizen en de voorzitter stelde voor als aanvuHingsfonds 50 gulden uit de ge.neentekas toe te staan. hetgeen met zes stem men voor en een stem (de heer Verbraeken) tegen, werd aangenomen Met blijkbare inste.mming weed het voor stel begi-oetf van (len voorzitter om op Woensdag 5 September Hare Majesteit een telegram van hulde aan te bieden. Hierna sluiting. Na de rede werd gezongen Gez. 178 4 en na het uitspreken der zegenbede, zongen de opgekomenen staande twee verzen van het „Wien Neerlandsch Bloed" en twee verzen van het „Wilhelmus". In de Geref. Kerk en in het kerkgebouw der Geref. gemeente waren eveneens zeer velen opgekomen om den Potentaat der Po- tentaten te danken voor hetgeen het Neder landsche volk in Koningin Wilhelmina is geschonken. TER NEUZEN, 7 Sept. 1923, OEMEENTERAAD VAN BOSCH KAPELLE De nieuwe raad was voltallig bijeen on der voorzitterschap van den burgemeester. Deze spi-eekt een woord van welkom tot de leden, waarna de beeediging plaats vindt DE WASCjd AAN HUIS. De wasch is het troetelkindje van de gocde huisvnouw. Hoe tro^sch is zij, als zij den holder wittbn inhoud van haar linneakast gadcslaaf en wat zou zij zich schamen over een goor uitziende wasch. jWaar als zij zelf de wasch doet, of ze door het dienstmeisje laat behandelen, en daaidoij een gced zelfwerkend waschmid- del gebruikt, zal z|j geregeld een holder wittje wasch hebbep, fi-isch ruikend alsof die op het grasveld gebloekt ware. Togenwoordig verhuren do dienstmdsjes zich echter meestal op conditio: do wasch buitenshuis, doch hoe verst,andig zou me nigo huisvrouw handelen, door, nu hot 't wasschen zoo veieenvoudigende zelfwcr- kende waschmiddd „Poi-sil" wederom over al verkrijgbaar is, haar dienstmeisje te be- wegen de wasch wel aan huis te doen, desnoods tegen eenige vcrhooging van loon. En door haar dan de juistei wasch- methode met „Persjl" te laten toepassen. zal dan tevens haai- grootste bezwaar te gen do wasch aan huis: vernioeiend on omslachtig, geheel opgeheven zijn. Het gro.ndbeginsel van het wasschen met „Pcrsil" is: Wasch wasch je zelf. Met „Persil" geschiedt hot wasschen door zijn enorm wasch- en bleekv'ermogen, dus zon- der boenen noch wrijven: slechts eonmaal gedurende circa een half uur koken, daar- na uitwasschen en naspoelen en de wasch is schoon en holder wit. Dc voordeelen van de wasch aan huis, zijn vele, in de allereerste plaats groote bespa- ring aan geld en aan slijtage; de wasch buitenshuis Is duur en iedereen weet wat hot gocd daai-bij tje lijden heeft. Daarte- genover zijn de kosten van „Persil" met zelfs eten eventueele loonsverhooging voor het dienstmeisje goring, terwijl ,.Persil" het v*un spelenderwijze cplost, zonder de dradon van het weefsel oo'k maar in he! minste aan te tasten. Mot „Persil" bespaart u dus veel tijd. geld en arbeid, u heeft steeds een schoone heldere, frisch ruikende wasch on wat nog van veel belang is: uw goed slijt niefj. Bovendien wCi-kt „Persil" stork desin- fecteCrend en is daarom voor de wasch van kinderen, zjeken, entz. zeer aan te bevelen Dus: de wasch aan huis, EEN WERKLOOZENKAS GESTOLEN. Ten nadeele van de Federatie van Metaal- bowerkers te Rotterdam, hebben inbrekors in hot kantoor dor bovengenoemde feder atie zich mtester kunnen maken van twee gesloten ijzeren geldkistjes, waarin een groot bedrag aan geld, dat bestemd was om als stoun te worden uitgekeerd aan werkloozen Er is gestolen een bedrag van onge- veer 4200 gldbe»taande uit 1900 gld, aan bankbiljettlen van 10 gld., 1000 gld, aan zilverbons van een rijksdaalder, 500 gld. aan nieuwe zilveron guldens met hot jaartal 1923, 100 gld. aan kwartjjes, 250 postzegcls van 2 cent, 40 van 7,5 cent en 40 van 2,5 cent Eon groot gedeelte van de bankbiljettlen is van do serie E, F no. 27191 en daai-boven, eon groot gedeeltje van de zilverbons van de serie C Y no. 015603 en daarboven. GASBOMMEN IN EEN FEESTMENIGTE Vrijdagavond zijn te Samarang drie met gas gevulde bommen geworpen midden in hot foestvierend Europeesch publiek. Do dadn-s zijn onbeieend, Zaterdag zijn op- nieuw twee bommen op het residentserf gewoi-pen. De dadors zijn vermoedelijk communisten. In totaal werden gewond vijf Europe- anen, een Inlander en acht Chineezen. De hoofdeommissaris loofde 2000 gld. uit als premie voor het ontdekkon van de daders. Het publiek nam de zaken kalm op. Het gebeurde had geen invlood op de fcestviering. SLAVENHOUDeNDE MIEREN IN „ARTIS|". Men schrijft aan de Tel Een fraai volkrijk nest van zwarfte sla- venhoudende mieren is van de Duitsche liei naar het insectarium van Artis over- gebracht De. mieren leven, zooals men weet, in staton of kolonies bijeen. Een miore.istaat bt vat, naast een groot aantal worksters, gtwoonlijK enkeie koninginnon of inoe- dirmieren en gedurende een korten tijd van hot jaar mannetjles. Do koninginnon loggr.n eirren. Daaruit komen de jonge mieren, die nog minder op mieren lijken als rupsen op vlindors. Hot zijn witte, pootlooze, gekromde larven, die zich niet kunnen voortfoewegen on niet zonder hulp kunnen otjen. De werk-.| mieren v'Crzorgen deze hulpbehjevendc kleinen. Ze voeden ze, ze reiriigen ze en dragen ze op de plaatsen in hot nest, waar ze don meest geschikten graad van warm- te en vochtfigheid vindon. Zijn ze zoo eenigen tijd gekoesterd, dan verpoppen ze. Hce] dikwijls spinnen ze zich eerst in co- cons. Dat zijn de welbekende „mi'eren- eieifen", die als vogel- en vischvoer vet- kocht worden. Het kunnen onmogelijk eieiten zijn, daar ze grooter zijn dan de mieren Uit de poppen komen weer mieren die eerst wat lichter gekleurd zijn dan de oude mieren, maar spoedig in alles op deze gelijkon en met ze mee gaan wcrken, tenminste als het werkmieren zijn. Zijn het mannetjes of koninginnon dio uit do poppon komen, dan dragen ze elk vier vleugeltjes Do koninginnen blijven in het nest of stichten een njouwo kolonio op eon andt re plaats Voor dit laatste hobben ze de vleugels noodig, waarvan zc zich even- wol spoedig, of alleen, of mot bohulp van de werkmieren ontdoen, zoodat ze als ech te miei-enhuismoeders, het nest niet weer kunnen verlaten De bloedroode roofmieren gaan er op uit, om cocons van een andere, een grauw- zwarte miersoort te rooven. Deze bren- gen ze in haar eigen nest. De uit de ge- roofde cocons voortgekomen mieren, wor den nu ook leden van het groote roovers- gezin. Zo gcdragen ..sich in alles als haar „meesiers". Zo verzorgon haar koost, ze houden het nest in orde, ze nemen zelfs haar karaktereigenschappen over. Treft men buiten eon nest van deze grauwzwar- te mieren, dan zal men merken, dat ze niet bijzonder bij it en srijdlustig zijn. Maai- do zwarto mieren, die in dienst zijn van do bloedroode roofmieren, wor den even woost als deze. Zij vallen oven onstuimig op alios aan, wat hot nest komt storen GESCHOREN EN OEKN1PT Eon inhraak in don cooperatievon winkel te Clacton on Sea in het Engeische graaf- schap Essex, gedurende wolke do dioven zich van hun oude kloeren ontdeden, en nieuwe aantrokken, terwijl zij zich tevens den tijd gunden den baai'd te schrappon met een veiligheidssche. rmes, on do boste scheerzeep, hiddo tot do verschijning van John Smith on Henry Williams voor de pc'liticrcchtbank in dat plaatsje. Er waren behalve de kloeren. noo- r|r zon chocola en ingi. len, terwijl en pass bus" was goforcoerd vloer had do politic hoidsscheermes gevc spiogel, een kom handdook on te. Wij stiirven bijnn hadden wij hot niet de mannen. EEN DE ONTROERING WAS HEM TE MACHTIG. Een voddenraper, die in zeer armoedige omstandigheden te Perpignan in de Ooste- lijke Pyreneen leefde, kreeg dezer dagen be- richt, dat een zijner verre bloedverwanten te Nice overleden was en hem een fortuin van verscheidene millloenen francs had na- gelaten. De ontroering was hem echter te machtig en hij zakte dood ineen. PADDENSTOELEN-VERGIFTIGING. Nadafte Berlijn '9 personen uit eeiizelfde gezin, na het eten van vergiftige padden- stoelen zijn overleden, zijn nog een timmer- man en 3 zijner kinderen door dezelfde oor- zaak bezweken; 6 verdere leden van zijn gezin bevinden zich in levensgevaar. Voorts stierven in de verschillende Berlijnsche zie- kenhuizen nog 4 andere personen, die alien vergiftige paddenstoelen hadden gegeten. Het gemeentebestuur van Berlijn zal thans vermoedelijk het zoeken van paddenstoelen in de openbare bosschen verbieden en aan de autoriteiten der omliggende gemeenten verzoeken hetzelfde te doen. ZIJN VROUW MOCHT NIET „MODERN" ZIJN. Dozn uagc.i zal eon der rechtbanken te Chicago cen zonderling vonnis hobbon to wijzen. De redhters zullen nl, naar de „Matin" moldt hobben to antwoorden op do vraag: „Heeft de cchtgonooto van eon Armrikaansch burger het recht ..modern" GEVECHT Mi KLA Dezer dagen deden Ku Klux Klan eon pot de stad Carnegie in i Pittsburgh op te rukki.,, meiui ^aily Chronicle". Er was to Pittsburgh te.i groo te bijeenkomst van de Klan georganiseerd, maai- van de zijde van het publiek bestond hiirvoor een zeer vijandige stommirg. De leden der orde, die van heinde m ver waren gekomen, verzamoldon zich 's mid- dags in de inabijheid der stad e.i vertrokken om halfelf 's avonds in vol ornaat naar de staalstad. Ongeveei' een uur voor midder- nacht verschoen de Rider der spookach tige processie op den top van een hruvel en voorafgegaan "oor een half dozijn auto- mobielen trok n en naar de brug, wolke leidt naar de voorsteden van Carnegie. Zii vonden den weg nabij de bmg afgozet door een woedende menigte van staalbe- workers en andere arbeidors. Toon de auto's een poging deden zich een weg door de menigte te banen, begon het ge- vecht. Het regende stukken ijzor, steenen en alL mogelijke projectielen op de Uden der Klan. Er werd ook geschoten, waarbij em kogol een der leidors van de Klan in het hoofd drong en hem op slag doodde. Hot gevecht duurde don geheelon nacht door m stroktie zich uit over do geheele omgeving van Carnegie. Ten slot to kreeg de plaatselijke politic versterking van bijna de geheele politiemacht van Pittsjburg. Men slaagdo er in de stratjen schoon te vegen. De gewonden werden naar hun woningen of naar het ziokenhuis getransporfeerd. Van de zwaar gewonden zijn tien er zeor orn- stig aan toe. Men vreest voor hun leven Voorts werden aan beide zijden talrijkc personen licht gewond. De politic arres- teerde honderden personen. EEN GOEDE RAAD Eon mclkboer uit Leagrave had voor de vierde maai te veel water bij do melk gedaau Hij kreeg dertig pond sterling bocte; met de vorige keeren mee was dat hon- dtrd-twintig pond. De president van do rechtbank riea den man, het nrelk verkoo- pen er maar aan te gevrn. Maar misschien was het zaakje daar toch te rendeerend voor. EEN PAARD ALS „GEVONDEN VOORWERP" Op de inarkt t«' Purmerond kwam vorh go week eon koopman met cen oud paai-d dat hij tpn slotte voor slechts 5 gulden wilde vcrkoopen Er kwam echter geen hooger bod dari 2,50 guidon, zegge eon rijksdaalder. Dat vond do koopman toch wel wat al te bar. Dan liet hij hot dier maar liovor, loo- pen, opdat het dan wel „gevonden" zou worden. En thans staat bij de politie t® Purme- rend een paard als gevonden voorwerip ingeschreven Dc kwestie is doze. Een zakonman tfc Chicago, een zekere Ellington, had zijn vrouw verboden zich te „.moderniseci-en" Hij had te dien einde een reglement op- gcstold, de bepalingcn hiervan mooston dcor mevrouw Ellington stipt in acht go- nomen worden. In dit reglemcnt werd de Amerikaansche burgeres o.a, verboden, conccrten bij te wonon, met intellectueelen te converseeren (hetjrij dames of heeren), te zingen, piano te spelen en geld te beste- den voor bo eke n. EEN NIEUWE RE CO R DM AN IE. Na do dansrecord-manie schijnt nu de slapeloosheidi ecord-manie haar intrede te zullen doen. Hot begin altihans, is er. Te Tricst heeft volgens do Matin" de eerste slapeloosheid-wedsti ijd plaats gehad. Hier- aan wn-d dcelgenomen door „jongelui van goeden huize", gewond aan comfort en luxe. In oveieenstemining daarmede werd de wedstrijd gehouden in een zeer luxueus ingei-ichte zaal, voorzien van een groot aan tal fautmils, canape's, divans en wat dies meer zij Rreds gedurende de eerste 24 uur trok'ken zich ettplijke deelnetncrs terug. Op den dcrden dag was .er nog slechts een klein aantal van de dtelnemers wakker. Op den ochtend van den vierden dag behoorden nog slechts vier tot het rijk der wakenden en het duui'de niet lang of twee van hen vi'U-n op het zachte tapijt van de zaal een diepen slaap. De twee overgeble- en werden toen als overwinnaars be- ouwd, zij hadden het gedurende 96 r, 30 min. en 10 sec, zonder slaap uit- '.ouden. Nauwelijks stond hun ovei'win- lg vast, of zij lagen reeds in Morpheus' nen. 1YD GEORGE DIE DEN DUITSCHEN KEIZER WILDE HANGEN. men- en buitenlandschc bladen staan woordig vol over den Duitschen kei- i Zijn zoon, gehoimzinnige menschen bij hen in en uit, wat" voeren ze ip .11 schildenz. enz.: men kent dat; De kroonprins heeft onlangs in een on- derhoud met een persman verklaard, niets liever dan als gewoon burger terug to keei-en naar Duitschland, en daar te wo- nen op zijn landgoed in Silezie, om zich te wijden aan de opvoeding van zijn zoons, Doch zal hij nog wel mocten wachtpn toti de tijden anders geworden zijn, want het zou tf veel stof opwaaien. Een zijner Hollandsche kennissen had een vriend van Lloyd George ontmoet, den ex-piemier van Engeland. En Lloyd George heeft indertijd in een verkiezings- rede gezegd, dat bij den keizer naar Lon don zou slcepen, om hem daar to gerieve van de Engelsche oorlogsslachtoft'ers, op te hangen. Achteraf blijKt Lloyd George slechts tea vrrkiezingsoverdrijving gebezigd te hebben, want' dat hij in zijn hart ovcr- tuigd is, dat de Duitsche keizer een per fect „gentieman" is. „En die ophangerij?" had de vriend 'gevraagd. „0." zou Lloyd George geantwoord hebben, ,,dat was maar een mop!" Rare mopjes anders TE VEEL BISONS. Router meldt uit Ottawa, dat do Cana- deesche regeering besloten heeft, 2300 bi sons te doen slachten, ten einde het aanjtal dozer beesten in het Wainwright National Park in Alberta te. verminderen. I let vleesch en de huiden der dieren zullen vt rkocht worden en ongetlwijfeld zal men hicrvoor fancy-prijzen make.i. Verscheidene jaren geleden werden een aantal exern- plaren dezer dieren in het National Park ondf rgebracht om te voorkomen, dat de soort zou uitgterven. Zij vermenigvtddig- den zich echtei- zoo stlerk, dat het thans in het Park van bisons wemelti. ST1ERENGEVECHTEN. weet, niet Ook Frankrijk heeft, gelijk men zijn stierengevechten en dat deze slechts gevaarlijk kunnen zijn voor hen, die daaraan dtelnemen, blijkt uit hetgeen er Zondagmiddag in de arena van Bayon- ne is gefceurd. De matador AntJnniiO Mar quez had reeds herhaaldelijk geprobeerd dfen slier met den laatsten degenstoot te d/ooden Het wapen word hem door het ten doode gehitste dier uit de hand geslagen, weggeslingerd en kwam tusschen de tjoe- schouwei-s terecht. Het trof een jongeman van vijf-en-twintig jaar in den bbrst ®n wel zoo ongelukkig, dat hij na enkeie oogenblikken den gee»t gaf. BESMETTELIJKE OOGZIEKTE. In Lotharingen woedt sedert den oor- loJ een emstige besmettelijke oogziekte, door de Oostersche werklieden, die daar in de metaalindustrie werkzaam waren, ge- importeerd. Het aantal lijde.s aan die ziekte is van jaar tot jaar toegenomen. Voor twee jaren waren er 5 a 6 gevallen per t< /ijii?"

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 6