Honig's I De Smaak Puddin£en Landbouwberichten. GEMEHGDE SE8ICHTEN. BUR6ERLIJKE STAND. Hoog watergetij te Ter Neuzen. PBEDIKBEUKTEN. BlS' «ak Zondag 9 Sept. 1923. (Wetteltjke Tijd). DAGEN. Voorm. Nam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. is een van de fijnste zintuigen. Het is iets zeer persoonlijks en daarom valt er ook niet over te twisten. Als er echter Honig's Pudding, gefabriceerd met Honig's Maizena gediend wordt, is er geen verschil van meening. Allen vinden ze heerlijk. tember Nagasaki bereikt. De Frans- he mi nister van Marine heeft den kruiser „Col- mar" gei'nstrueerd van Sjanghai naar Yoko hama te vertrekken om hulp te verleenen. De Fransohe minister van buitenlandsche zaken heeft den Franschen consul-generaal te Sjanghai opdracht gegeven eeh uraad- looze verbinding tot stand te brengen tus- schen het Jezui'eten-observatorium te Cha- wai en het Japansche Observatorium te Kara. President Coolidge. van de Vereenigde Staten, heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarin hij het Amerikaansche volk verzoekt, te willen bijdragen tot verlichting van den ntxod van het Japansche volk. Te Washington ontvangen berichten mel- den, hoewel het gebouw van het gezantschap der V. S. te Tokio geheel vernield is, geen enkel lid der ambassade het (even heeft ver- loren. TER NEUZEN, 7 SEPT. 1923. E. J, L. NOLSON. t Gisti i- overfeed te Middelburg, in den ouderdoni van 73 jaar, onze vroegere stad- genot/, de heer E. J. L. Nolson vroeger expcditeur alhier. Hij vestigde alhier in 1884 een cargadoors- en expediteursbe- drijf, en heeft hehoort tot hen, die steeds voor de belangen der haven van Ter Neu- zen op de bres stonden, Een aantal jaren, tot aan zijh vertrek uit de gemeente, maakte hij dee! uit van de vroegere Kamer van Koophandel. Wij konden dikwijhj o-ntwarcn, dat hij, hoewel niet meet- alhier wonende, nog steedls meeleefde met Ter Neuzen en leven- dig belang stelde in haar wel en wee, Voor- zeker zou hij gaame de voltooi'fng hebben aanschouwd van de grootsche installatie, die hiei thans door Nolson's Havenbedrijf wordt gesticht, en binnen afzienbaren tijd gereed /a] zijn. T>it is hem helaas niet meer vergund, doch het kan hem een voldoe- ning geweest zijn, dat zijn zoons als zijn opvolgers zijn werk met energie vpoct- iv-tten, ETALAGE-WEDSTRIJD, De jury voor den etalage-wedstrijd, die steeds vejer belangstelling blijft trekken, heeft den eursten prijs toegekend aan den heer Jan Donze AHz., Jen tweeden aan do Firma Gebr, Ribbens, den derden aan Gebr,IJsebaert, Voprts is een diploma toe gekend aan A, de Zeeuw-Gnilliet, P. Maat, Wed, Van Ovcrbeeke-Leunis en D. H. Littooij, DE TENTOONSTEL LING, in de ambachtsschool belooft bezienswaard to allien zijn, Er heerschte gisteren een groote drukte, om in de verschillende zalen alles voor elkaar te krijgen. Onafge'broken was er aanvoer van bloemen en verschillen de voorwerpen. D" toevoer is,ten slotte van dien aard, dat het der commissie hoofd- brekjen gaat kosten, om voor alles een be- hoorlijke plaats te vinden, EEN EXTRA-FEESTNIJMMER is een balonnenwedstrijd voor schoolkinde- ren der hoogste klassen, waarvoor de bal- lons worden beschikbaar gesteld door de firma A, de Zeeuw-Guilliet, exploitant van „De Matador" EEN DANKBETU1G1NG. Die heer J. de Kraker C/. ontving door tusschenkomst van Jlir. Van Geen, particu- iier secretaris van H, M. de Koningin, een dankbetuiging voor het aan H. M. ter gclegenheid van Haar jubile.um toege- zonden gedicht, opgenomen in dit nummer Onze voormalige stadgenoot, de heer W. Verlinde te Rotterdam, heeft aan H. M. de Koningin een jtibileumgedicht gezpnden, Door bemiddeling van Hr, Ms, particu- liere, secretaris ontving hij hi moor een dankbetuiging, FEESTAVOND. Gisteravond werd in een der lokalen van de Ambachtsschool een feestavond gehou- den ter gelegenheid van het 25jarig regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin, ge- organiseerd door de gezamenlijke Geref. Jongelieden- en Jeugdvereenigingen. Het ruime keurig versierde lokaal bleek haast te klein orh al de genoodigden te be- vatten. Nadaipde Edelaohtbare heer J. Huizinga de aanwezigen het welkom had toegeroepen en Ds. Groeneveld in gebed was voorge gaan, werd onder het zingen van het ,,Wil helmus" het volgende telegram verzonden Aan Hare Majesteit de Koningin Amsterdam. De Geref. Jongelieden- en Jeugdvereeni gingen. te Ter Neuzen, in feestvergadering bijeen, brengen llwe Majesteit huide met Hw jubileum en danken God voor dezen rijken zegen Uwe Majeslcit gesdionken en zij voor ons land gespaard bleef. Zij bidden, dat God U verder moge behoeden voor Uwen Doorluchtigen Gemaal, voor onze Prinses, voor land en volk. Voorzitter, HUIZINGA. Daarna werd het woord verleend aan den heer J. Christiaanse, tot het houden van een Feestwoord, die de vergadering op boeiende wijze deelgenoot maakte van zijne diepe historische kennis en de beteekenis van deze voor het Nederlandsche volk zoo gewichtige gebeurtenis schetste. Afwisselend werden we vergast op zang, voordrachten, samenspraak e. d., terwijl de jongeheer W. Seheele Dz. vele staaltjes van zijne vaardigheid in orgelspel liet nooren, waaronder vooral de aandacht trok de „Slag bij Waterloo", terwijl vele dienendc Martha's zorgden, dat ook de verzorging van den in- wendigen mensch niet vergeten werd. De heer Huizinga werd namens de ver- eeniging ,,Bilderdijk", nog verrast met een cadeau ten bewijze van zijn onvermoeid ijveren voor deze vereeniging. Er heerschte gedurende den geheelen avond een eciht gezellige Oranjestemming en Ds. Groeneveld was zeker de tolk van alien toen hij voor hij de vergadering met gebed sloot, een woord van dank richtte tot den organisa- tor van dit feest en tot alien die hieraan hunne medewerking hadden verleend. CHR, VOLKSONDERWIJS, Tot hoofd der op 1 Jan. a.s te openen school voor Chr. Volksonderwijs alhier is benoemd de heer E. C, H. Schulz, hoofd der school te Groede. DE 8TE J AARBEURS. Naar men ons moldt, is er een drukke deelneming van den handef voor xLc 8$fe Nederlandsche jaarbeurs te Utrecht, die de volgende week aan vangt. Wat nog niet voorkwam. dat reeds ^eruimen tijd voor 4(ji aanvang alle stands en karners van het hoofdgebouw waren verhuurd, is thans het geval. Ditmaal bezocht een reclameauto der instelKng Zeeland en ook Zeeuwsch-Vlaan- deren, om ook in deze streek meer bekend- heid aan dit instituut te brengen. SCHIP „BONNE ESPERANCE Woensdag j.l. werd ter openbare ci- viele terechtzitting der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg verkocht het klip- peraak schip „Bonne Esperance", metende 76 ton. Kooper werd de heer Mr. J. J. Heijse q. q. voor f 3300. Het verkoopen van een schip ter .zitting is een zeldzame gebeurtenis. ZAAMSLAG Ook hier werd de door de regeering uitgesch rev en dank- en bidure gehouden op Woensdag jl. Door onderling overleg kwam heel de gemeente te zamen in een kerkgdbouw, dat voor dit doel bereidwil- lig was afgestaan en waarin voor de saam- gekomenen door eenige vaardige handen eeu mooje verrassing was bereid, nl, de versiering van den preekstoel, die aller bewondrring verkreeg. Bloemen, planten en groen met de buste van H. M. de Ko ningin in 't midden, waren kunstvol ge- i-angschikt. Een feestelijk aanzien, 't Geheel was een feestavond, ingezet met Ps. 118 1, zooals het programma, op Oranjepapier gedrukt, aangaf. Een zeer groote schare vulde het kerkgebouw, en luis- terde naar de voorlezing van Ps. 20 eri Ps. 103 18. Na het gebed werd gemeen- schappelijk gezongen het „Danklieddat door J. de K. Cz. gemaakt was en dat ons mede in feestelijke stemming bracht. Feeste lijk ook waren de liederen der zangvereeni- ging alhier: het Oranjelied en het Feestlied, naar welke liederen met grooten aandacht werd gehoord. Zoo ook naar de toespraken van de beide predikanten Ds. Van Dis en Ds. Van Dijk. Terug ziende op het 25tal jaren van de Regeering van H. M. de Ko ningin sprak Ds. Van Dis over dat verleden, in herinnering brengend het allerlei uit dat getal van Regeeringsjaren, hetgeen hem telkens weer deed terugkeeren naar hot door rteni voorgelezen woord uit Ps. 48: het ge- denken van Gods weldadipheid. En het ver leden gaf daartoe rijke stof, van 18981923. Ds. Van Dijk sprak daarna over de toe- komst, las daartoe voor Spreuken 25 5. opwekkend om den troon van H. M. mede te bevestigen door recht en door gerechtigheid te doen en al het onrecht weg te doen voor het aangezicht der Koningin, daar gerechtig heid een volk verhoogt en de zonde, het on recht, een schandvlek is der natien. De onzekere toekomst moge velen hebben, die den troon van H. M. door hem gebeden schragen tegenover degenen ook, die de be teekenis van dien troon en van't Vaderland verminken. Op dit woord moest volgen het vers, dat alien zongen: „bescherm, o God! bewaak den grond". En voordat deze dank- en gebedsure werd gesloten zongen even- eens alien staande nog twee coupletten van het ,.Wiihelmus van Nassauwe". 't Was een mooie avbnd en tevens een uit- nemende vrrorbereiding voor den aigemee- nen feestdag van 6 Sept., zooals elk Oranje- hart dien dag blijde gedenkt. PHILIPPINE. Met genoegen kunnen we oonstateei*en dat het alhier op 1 en 2 September j,l gehouden jubileumfeest naar aller ver- wachting, uitstekend geslaagd is, Het begon ejgenlijk reeds Vrijdags ti voren, ter gelegenheid van den jaardag van H, M, de Koningin toen van alle wo- ningen de vlag wapperde, Vooral was er vee] belangstelling voor de fraai versierde mai-echausseekazernc, die des avonds fraat verlicht was met lampions en electrischi lampjes, Een woord van hulde komt hier voor aan den opperwachtmeester-brigade commandant en de manschappen der bri gade zejcer toe. Zaterdag werd des namiddags het feest aangekondigd door klokgelui en daarna met de schoolkinderen een optocht gehouden door de straten van Philippine, De kinde- ren, getoojd met oranje, en voorzien van vlaggetjes, maakten een mooien indrnk. Op de markt werden eenige liederen gezon- gen, waama de kinderen door de feestcom missie in di school op versnaperingen wer den onthaald. Van1 5 tjot 7,30 uur werden verschillend volkssp<lyi gehoudem. Vooral het hard- loopen ell het /:iklooprii had veel fiekijks. De zangvereeniging gaf des avonds op de kiosk op de Markt een uitvoering, die bij het publiek ten zeerste in den sinaak viel. De Zondag vooral was druk, daar de muziokgezelschappen van IJzendijke en Hock, die het feest kwamen opluisteren, ook een groot gevolg meebrachten. Eerst werd een optocht door het dorp gehouden, waarna de muziekgezelschappen afwisse lend op de kiosk een uitvoering gaven, dat ten zeerste in den smaak der hoordcrs viel. Dat het inooi weer was, lokfo ook uit tot bezoek van vreemdelingen. Er is zeer ge- zellig feest gevlerd, KOEWACHT, Tot voorzitter van den R. K. Boerenbond alhier is gekozen de "heer E. van den Vijver tot onder-voorzitter de heer H. Bonte en tot secretaris de heer A, Geerards. Het feest ter herdenking der 25- jarige regeering van Hare Majesteit onze Koningin Wilhelmina werd hier Donderdag gevierd. Van alle huizen op het dorp wap perde de nationale driekleur, ook in de buitenwijken werd gevlagd, Grm 2 uur ver- gaderden de werkende en contribuoerende, leden der fanfare, alsrnede het bestuur dezier gemeente ten huize van den heer Ch, Swar- telee, Na het uitvoeren van eenige muziek- nummers werd een muzikale wandeling door hot dorp gwnr ikt. Er heerscht< den geheelen nam id dag eefle opgewekte stem ming, Jong en oud dansten op de tonen der tnuziek, Wegens de vacantie is het onthaal der schoolkinderen uitgesteld tot a,s, Maandag OVERSLAG. In dc vergadering van den genieenteraad van Dinsdag 11, werden tot Wethouders gekozen de hecren H. Lammens en H, Gijsel. Tot tijdelijk ondcrwijzeres werd be noemd mejuffrouw Bijtoveld van Vlissin- gen. BOSCH KAPELLE Door de milde bijdragen der parochianen in de collecte, gehouden met het doel gol den te verzamelen voor den aartkoop van het nieuwe orgel, dat de kerk in bruikleen had, is de ZeierEerw heer pastoor in staat gesteld dit schoone instrnment aan te schafferi De collecte bracht meer dan 700 gulden op HEN GST DIJK Onze dorpsgenoot, de heer I). Been, on- derwijzer aan de R, K. bijz. school te Stoppeldijk, is als /jodanig benoemd te Fijnaert (N. Br..) WEERBER1CHT VA^ 7 SEPT. 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 771,6 St. Mathieu. Laagste barometerstand 718,5 Roest. Ver'wachting tot den avond van 8 Sept.: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Noordelijke wind, m,eest zwaar bewolkt, wei- nig of geen neerslag, iets warmer. Ned. Herr. Kerk. Ter Neuzen. 9J u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9| u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9i u. en 24 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 94 u. en 24 u., Ds. G. van Dis. Axel. 94 u., leeskerk en 24 u., ifhr. J. Kor- tenhoeven van Heemstede. Philippine. 2 u., geen dienst. Sasvan Gent. 94 u., Ds. li. Akersloot van Houten Roos. Hoek. Gereformeerde Kerk. 94 u. en 24 u. (Zoniertijd), leesdienst. Ckr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag 94 u. en 24 u., Ds. J. J. v. d. Schiut, Docent aan de Theologische school te Apeldoorn. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswjjkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u, on 54 u. (onde tijd), Ds. Neer.bosch. Ond-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswjjkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 54 u. (oude tijd), Ds. v. d. Garde van Ophensden. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. B. K. Kerkdiensten te Ter Neuaen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur. Namiddags om half drie Lof. BEKRONING Bertel's Oliefabriekvn to Amsterdam werd op do groote Lan dbouw ten toon sti'l- ling te Gouda bekeoond met goudert me- daille voor hare inzending der bekende Bertel's Lijnzaadkoekjes met suiker, Cle veland's Eggsmeal, een ochtendvoeder met een zeer hoog gehalte aan eiervormende stoffen, en een verbeterde droogvoederbak voor kippen, waarvan ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H, M, Konin gin Wilhelmina 100,000 stuks gratis wor den gefeverd, n.l bij icdere 50 kilo Cleve land's Eggsmeal een gratis droogvoederbak. GEMeENTERAAD VAN WESTDORPE, In de op Dinsdagnamiddag gehouden vergadering waren met den Voorzitter alle leden tegenwoordig en de secretaris, De raadsleden legden de voorgeschrzven eeden af, do hen- de Jonghe de belofte, De Voorzitter wenscht de heeren geluk en hoopt dat de nieuwe raad in het belang der gemeente zal werkzaam zijn, Bij eerste stemming werd tot wethouder gekozen de heer A. de Beleir met 6 stem men tegen 1 jop den heer Ed. Kalle, Bij tweede stemming werd gekozen de heer E. Kalle met 4 stemmen tegen. 3 pp den heer D'hert. De benoemde heeren danken voor het in hen gestelde vertrouwen en zullen de belangen der gemeente naar vermogen 1> hartigeu, De notulen d'h vorige vei^adering wor den daarop gelezen en orivcran^erd goed gekeurd, De heer De Jonghe wordt op diens vraag medegedeekl dat de ingezetenen, die een openbare school verlangcn, nog niet zijn opgeroepen, Dit zal spoedig plaats hebben Toegezegd wordt dat de nrenschen te sa men zullen worden opgeroepen, nadat met 5 tegen 2 stemmen is besloten dat die vergadering niet openbaar zal zijn, De op- geroepenen zullen dan door burgemeester en- wethouders worden gewezen ojp de fi nantieele gevolgen voor de gemeente, Na voorlezing van het verslag van de veiTichte werkzaamheden der Commissi^ voor wefkverruiming in Zeeuwsch Vlaan- deren, stelt de voorzitter voor de gevraag- de 5 gulden niet te verleenen, De vergade ring denkt er in meerderheid anders over Westdorpe kan van de werkzaamheden dier commissie in het belang van zijn werkloozen profitBeren, Werkverschaffing acht die beter dan steunverleening en daar om moeten de werkzaamheden dier com missie gesteund worden. Ten slotte w' jrdi met algcmeene stemmen besloten 5 gulden bij te dragen in de kosten dier commissie, Een verzoek van Th, H, Daelman e.a, om doortrekking van het laagspanningsnet tot hun hofst'den wordt als ongezegeld ter zijde gelegd Een verzoek van P. Talboom en 4 an- deren, alien bewoners van noodwoningen in de buurt Batterii wordt in handen ge geven van B. en W De veigadering is in meerderheid van gevoelen dat hier drin gend hulp noodig is, Eh; voorzitter zegt toe dat B, en W, in de ecrstvolgende ver gadering voorstellen daaromteent zullen doen. Aan het einde der vergadering vraagt de heer Kalle, nu de ingezetenen voor de behartiging der gemeentebelangen bij de verkiezingen hun vertrouwen hebben ge- schonken aan verschillende leden uit de werkende klasse, dat met de belangen dier leden bij het beleggen der vergaderin- gen zal worden rekening gehouden. Zij kunnen niet steeds van hun werk, en stellen er prijs op in de vergaderingen tegenwoor dig te zijn, Besloten wordt dat de ver gaderingen in het vervolg zullen gehou den worden des avonds te 6,15 uur, waar- door die leden tegenwoordig zullen kun nen zijn, Ook de vergadering™ van B, en W, zullen in het vervolg op dat uur gehouden worden, De heer De Jonghe vraagt dat de le den in het bezit zullen worden gesteld van een afschrift der notulen, S.choon de voorzitter wel bang is, voor de kosten, zal de zaak onderzocht Worden, De 'heer De Bruijn vraagt of de bewoners van Stroodorp in de gelegenheid worden gesteld om electrisch licht te bekomen, De Voorzitter hoopt dat de buurt Stroodorp tegelijk met Sluiskil van Gectriciteit zal wor den voorzien, B, en W correspondeex-en daaxover met het bestuur van Ter Neuzen, De heer D'hert vraagt om spoed met den aanvoer van sintols op Zwartenhoek, Steaks hebben de voerlui gevn tijd ineer De voorzitter zal er werk van malken, De heer Kalle wijst er op, dat vele ingezetenen dezer gemeente te Sas van Gent als fox-ens worden aangeslagen, Hii zou ex- prijs op stellen dat de buitenland sche landaxbeiders hier ook in de lasten zullen bijdragen, De voox-zitter meent dat hier weinig bui- tenlandex-s werk en die een zoodanig bedrag verdienen dat zij in de termen zouden vallen om belasting t® betalen, omreden zij slechts bij tusscheppoozen wxrkzaam zijn, Uit correspondentie met den heer in- specteur der Directe Belastingen is voorts gebleken dat deze de veldarbeiders als niet tox-ensplichtig beschouwt, omdat zij niet in een vast® im-ichting werkzaam zijn, De heer D'hert wordt op zijn \vaag medegedeeld dat de feestcommissie te Sluis kil een foijdrage van 30 gulden is toegezegd omdat de Westdorpsche kinderen die daar schoolgaan, gelijkelijk met die varj Sluiskil zullen bedacht worden Do heer De Martelaere vindt het jam 111 or, dat bij de feestviering in de gemeen te op 1 September de straatverlichting niet brandde, De voorzitter antwoordt dat opdracht gegeven was om de clectrischa stx-aatverlichtmg te laten brand™, maar ach teraf is gebleken dat de daarmede belaste pex-soon zoodanig in fceststemming was, dat het hem beter was het transformatoi'- gebouwtje niet meer binnen te gaan, De noodigo klokken en meters zijn thans aangetox-acht om die verlichting voortaan automatisch te doen geschieden De heer D'hert Z'agt dat op de wijk Zwax-tanhoek d® straatverlichting op den feestdag in orde was De heer Kalle begrijpt de verhouding tusschen polderbestuur en gemeente niet goed, wat bebeft de onderhoudsplicht vail den weg, De Voox-zitter antwoord dat de commis sie van den steenweg voor het ondefhoud van den weg zorgt, Deze commissie doet dat met bijdragen van de polders. Verschillende led>?n meenen dat beter voor dat onderhoud moet gezorgd wor den, vooral in den fijd der bietencam- pagne De voorzitter acht dit in deze landbouw gemeente niet mogelijk -Nieniand het woord meer wenschend sluit de voorzitter de vergadering EEN KRAN1GE RCDDING Zondagmiddag gex-aakte de 12jarige Hoe demakers, ter hoogte van -de brug bij de St, Lambex-tuslaan te Masis'lricht al spelen- de in het water. Zekere Ramaekers, die daar passeerde, sprong jfeheel gekleed te water en mocht er na eenige vergeefsche pogingen in slagcn, den drenk-eling op het dxogc te "brengen. Met behulp van kunstmatige ademhal ing slaagde men er in, de levensgeesten weder op te wekken. Dc redder had tot driemaal toe moeten duiken voor hij den jongen' kon grijpen. SCHIJN BEDFtlEGT WEL EENS Tooneel: Het Vrevburg te Utrecht. Decor: De Jaarbeurs. Person enEen ju ffrouw, een man, een politieagent. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Hoedt u bijti.jds. Kou, tocht, griep, koorts enz. veroorzaken tal van nieraandoeningen. De nieren moeten dan den bijstand missen van de andere bloed- reinigende organen: de huidporien, longen en ingewanden. Bij de dubbele inspanning en vaak verwaar- loosd, is het geen wonder, dat de nieren het afleggen. Dan is het tijd om een niergenees- middel te gebruiken om de nieren op te wekken en te versterken. Spoedig gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen kan ernstige gevolgen als rheumatiek, ischias, spit, blaasontsteking, nierzand, nier- waterzucht, niersteen voorkomen. Doe wat gij kunt om uw levenskracht op peil te houden, oefen uw ledematen en spieren, en zorg voor een goede bloedsomloop. Leef op verstandige wijze. Foster's Pillen geven betrouwbare hulp. Zij werken alleen op de nieren en blaas maar dit doen zij goed en terdege. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij de Firma A. van OverbeekeLeunis, a f 1,75 per doos. 24 Requisiet: Een fiets. Aldus vangt het U. D, de beschrijving aan van een min of meer vermak.elifko gebeurtenis dezer dagen. De handeling vangt aan- op het oogen- blik, dat de man met d® fiets van de juffi-ouw haastig verdwijnt in de richting van de Catharijnebrug. Ete juffrouw be- gint om hulp te roepen, wat begrijpelij- kerwijze de noodige opschudding ver- wekt. Dan vex-schijnt de politic-agent ten tooneele Ziet de juffi-ouw, ziet den man op de damesfiets wegracen, denkt aan het voox-schrift „Handelt snel" leent een fiets van een bui-ger, en begint de achter- volging, die op den Catharijnesingel wordt voortgezet. De agent wint, maar heeft pech, een plotseling nadex-ende vrachtauto noodzaakt hem tot stoppen, wat door de kwaliteit van den reninier niet lukt. H'-t eenige wat hem ovex-blijft, is zich te la- ten vallen, wat hem de noodige hoeveel- heid schranunen, ontveilingen, benevens een kapotte broek kostte, Een motorrijder, die 't gevalletje gezien had, hield den man met de fiets evemvel tegen, zoodat de agent een onderzoek kon insfellen, Wat bh-ek? Dc „zwijntjesjager" was niemand andex-s dan de broer van de juffrouw, die de fiets even had willen gfbruiken en door zijn zuster nix-t herkend was, Tablau, D' agent moest, bchalve dat hij een vernield pak had, nog bovendien een dag buiten dienst gesteld worden. DROEVIG ONGEVAL, Te Franeker is een droevig ongeluk ge- beux-d. De vrouw van den aardappelventer Visser had haar 31/2-jarig kind met een peer in het handje op het schip vasfgebon- den. Even later maakten andere kinderen de kleine los. Ze is toen in het water geval- len, De moeder kwam direct te hulp, maar toen zij de kleine uit het water haalde, bespeurde zij, dat het kindje iets in de keel had. Het bleek een stukje peer te zijn, da,t men evenwd niet kon -rwijde x-en, Er werd een dokter bij gehaald, maar toen xlez® kwam, bleek de kleine reeds te zijn over fed en. A C. LENSEN's STOOMVAARTMAA1- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY te Ter Neuzen. s.s. HELENA in lessing te Middlesbro. s.s. MAGDALENAvan Sousse naar New- faix-water, passeerde 6 dezex- Dovex-, s.s, TERNEUZEN in lading te Ulea- borg voor Ter Neuzen (Nadruk verboden). TER NEUZEN. 1 Huwelijks-aangiften. 31 Aug. Alphonsus Josephus De Schepper, oud 28 j., jm. en Margaretha Maria Vermast, oud 23 j., jd. Pieter VVillem Wieland, oud 29 j., jm. en Sara Johanna Wieland, oud 25 j., jd. Pieter van Doeselaar, oud 34 j., jm. en Catharina Magdalena Eekhout, oud 30 j., jd t Sept. Huibert den Dikken, oud 26 j., jm. en Adriana Johanna de Jong, oud 20 j., jd. Geboorten. 31 Aug. Theophile, van Alfons Roeland en van Eliza Cappaert. Overlijden. 27 Aug. Dorothea Catharina Voet. oud 53 j., echtg. van Andries Meijer. 30 Aug. Eeocadia Uovaert, oud 93 j., wed. van Eduard Martens. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 3 Aug. Felix Theodore Maey- ens, oud 24 j jm. en Emelit Marie de Bock, oud 26 1 jd. 18 Aug. lfrcd van Bambost, oud 28 ,j.,jm. en Bertha Celina Vervaeck, oud 28 j., id. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Aug. Felix Theodore Maeyens, oud 24 j., jm. en Ernelie Marie de Bock, oud 26 j., jd. Geboorten. 3 Aug. Albri Jeroen, z. van Polidor Edinundus Janssens en van Christina Elvira van Bas- telaere. 14 Aug. Alfred, l. van Isidorus Aloysius HemeUoet en van Mathilda Adolphina Prudentia Kindt BOSCH KAPELLE Huwelijks-aangiften. 2 Aug. Augustinus Serra rens, van Stoppeldijk, oud 29 j. jm. en Victoria Magnus, oud 28 j. jd. 17 Aug. Arthur van Damme, oud 27 j. jm. en Elisa Maria van der Walle, oud 24 j.. jd. Huwelijks-voltrekking. 21 Aug. Augustinus Ser- rarens, van Stoppeldijk, oud 29 j., jm. en Victoria Magnus, oud 28 j.,.jd. 22 Aug. Adrianus Jacobus Bellaard (van Geertruidenberg, oud 35 j., jnxj en Maria Louisa Lambert, oud 32 j., jd. Overlijden. 1 Aug. Francois de Jonge, oud 54 j., wedn. uit het eerste huwelijk van Jacomina Cornelia de Kraker, laatst echtg. van Maria Riemens. HOEK. Huwelijks-aangiften. 23 Aug. Leendert Jan Diele- man. «ud 26 j., jm. en Catharina de Witte, oud 22 i., jd- Overlijden. 3 Aug. Helena Pladdet, oud 2i j., echtg van Jan Maas. Tanneke Sophia de Witte, oud 3 m., d. van Jacobus Pieter en van Johanna Huijps. 21 Aug. Jacobus van de Velde, oud 2 m., 7,. van Floor en van Elisabeth de Groote. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrjjdag 8 9 10 11 12 13 14 Sept. 0.32 1 21 2.04 2.43 3.22 4.02 4,43 12.58 1.43 2.23 3.03 3,42 4.22 5.03 1 u ovasto gWd, zijn i„trdol-d vol'T'ndp Naar aajnleltiitiq^ van iiiuciocu'.ciiii UK I' v ■ten-ring 1 te veei^tl. Lh .S1 m.-enfe

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3