ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. BRMDST0FF2N. No 7497. Woensdag 29 Augustus 1923. 63e J&arg&ug. Aanbesteding. BINNENLAND. STDKKOLEN EH ANTHRAGIET, GIETGORES per 10.000 K.G., Burgemeester en Wethouders van ZAANISLAG FEUILLETON. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN vragen voor den lOden September a.s„ eene prijsopgave van per 1000 K.G., en van met nadere aanduiding van de soort stuk- kolen, anthraciet of gietcokes. Deze brandstoffen zijn te leveren in de gemeentegebouwen te Ter Neuzen en Sluiskil tet 1 Mei 1924. Ter Neuzen, 29 Augustus 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester. B. 1. ZONNEVIJLLE, Secretaris. zullen op Dinsdag 11 September 1923, des voormiddags ten lO ure, ten Raadhuize dier gemeente in het openbaar trachten aan te besteden De leverantie van de voor het jaar 1924 door de verschillende openbare lagere scholen be- noodigde schoolbehoeften. De voorwaarden van aanbesteding en lijsten van de benoodigde schoolbehoeften liggen ter secretarie ter inzage. Zaamslag, den 27 Aug. 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. OPENING STATEN-GENERAAL. D.' Koningin zal op Dinsdag 18 Sep tember persoonlijk de nieuwe zitting van de Staten Generaal openen. MILITAIRE HULDE AAN DE KONINGIN Zooals in den loop van dezen maand kon worden medegedeeld, was uit de Ne- derlandsche Weermacht een veriangen op- gegaan om deel te nemen aan onze konin gin, bij gelegenheid van haar zilveren Re- geeringsjubileum alom in den lande on op zoo verscheidene wijze te brengen hulde. Daarna is het besluit gerijpt om deze huldebetooging te doen bestaan in: ten eerste een huldiging door de beide regi- menten Grenadiers en Jagers, met daar- aan verbonden aanbieding van een stof- felijk huldeblijk, vervolgens in, een zich als het ware daarbij aansluitende hulde van het garnizoen der Koninklijke Resi dence stad in den vorm van een feestolijken voorbijmarsch der troepen van dat garni zoen langs de jubileerende Vorstin en, ter besluit, in een huldiging op een lateren datum, van de Koningin tijdens de a.s, legermanoeuvres, nabij Amersfoort en waar den detachementen van onze geheele weer macht, leger, vloot )<oloniaIe troepen etc. gelegenheid zouden krijgen in de hulde aan de Koningin te deelen. Dt laatste plan zal den 17 September op de Vlasajo kers verwezenlijkt worden, Maandagochtend zijn de eerste beide on- derdeelen van het plan: de huldiging door de Grenadiers en Jagers en die door het Haagsche garnizoen tot uitvoering geko- men. Ten elf uur stonden de regimenten Gr nadiers en Jagers, onder commando van Roman van Nederland gedurende den oorlog, door CHARLES HUYGENS. 33) Wat heb je met Hailing gedaau, Ange, vnoeg Frank toen zij terugkwam. Ik heb hem duizend varkens afgezet voor Engeland. Hij had geen zin, maar ik heb hem gewaarschuwd, dat hij anders bij de eerste de beste reis zou worden getorpe- deerd, en daarin had hij toch' weinig zin. Je bent hier toch niet als agente van de Engcische Regeering. Dat zou slecht pas- sen bij je positie op het consulaat. Mijn hemel Frank, wij trachten overal wat te verdiene.i Waarom zou ik niet in de varkens doen. Dat was Frank toch te kras. Hij wist dat het zonderlinge toestanden waren, maar Ange, die altijd bang was zich af te geven met zaken, die niet bij een gedistingeerde familie behoorden, Ange handelaarster in varkens, dat ging hem te hoog. Voordat h.ii van zijn verbazing was bekomen, was zij alweer van hem weggeglipt. In haar plaats zag hij het ernstige gezicht van den heer Van der Dussen, een der direc- teure.n van een kleine stoomvaartlijn op de Noorsche landen, tevens lid van de Tweede Kamer naast zich. hun onderscheidene commandanten, met name luitenant-kolonel Borei (Grenadiers) en luitenantrkolonel Wagner (jagers) op- gesteld ter plaatse van de hufdiging, e n vlakte in de nabijheid van "net schilderach- tig, in een duinkom gelegen landhuis der Koningin, gmaatnd ,.den Ruigenhoek". j Zi| formeerden een groot carre, dat?<ge- rced stond tege.i het oogenblik waarop de Koningin, de Prins en de Primes, in een j gala-caleche voor het Hof, bespannen met vier paarden, door posteljons en gala-le- j vrei bereden paarden van het eigenlijke j landhuis den Ruigenhoek naar den even verder gelegen ingang tot het terrein, waar- j op het landhuis- staat, waren komen rijd«n. D' vorstelijke personen stegen nabij het gevormde carre uit en nam en daarbinnen plaats, terwijl de Kon Militaire kapei zacht het oude Wilhelmus speelde. Overste Wagner hieid daarna een korte toespraak tpt de Koningin. Spr. herinnerde er aan, dat koning Wil- lem I bij de oprichtjng der afdeelingen Grenadiers en der bataljons Jagers in 1889 zeide, dat de Grenadiers en Jagers be- stemd waren om onder de oogen des ko- nings dienst te verrichten en spr. getuig- de, dat zij tot pp heden dat jvooirecht mochten behouden. Vervolgens verklaarde spr. dat de of- ficieren, onderofficieren, korporaals en manschappen, zoowel van het actieve leger als van de reserve bezield met deze ge- voelens hier ter plaatse waren aangeko- men om uitdrukking te geven aan hun onwankelbaren trouw en hun geiiechtheid aan het Huis van Oranje. Ten slotte verzocht spreker de Konin gin, om uit handen van den oudston re giments command ant het huldeblijk te aan- vaarden. GEMOEDSBEZWAREN Men schrijft aan de Tijd: Van de militaire hulde-demonstratie, Maandag voor de Koningin gehouden, had Zaterdag de voorbereiding te Den Haag plaats Die troepen begaven zich toen reeds naar den Ruigenhoek, om het ter rein te verkennen enz. Bij deze gelegenheid werd door den al- gemeenen bevelnebber den soldaten ge- zegd: wie gemoedsbezwaren heeft to^en de huldiging, kan dit nu vrijelijk to ke,i- nen geven Hierop traden 18 jagers, 2 grenadiers, pn 4 (sergeants uit het gelid, die dus kon- den thuisblijven. De twee grenadiers moe- ten later weer tot andere gedachten geko- men zijn. DE PLANNEN VAN MINISTER COLIJN D Haagsche redact©ur van „De Msb." schrijft: Er bestaat goede grond om aan te ne men, dat de plannen van Minister Colijn om tot een sluitende begrooting te komen in groote lijnen de volgende zijn: Op de eerste plaats zou worden overwo- gen om del 6 pet Stiaaisschui J in 5 pet, lee- ningen te converleeren en den termijn vah aflossing der crisisschuld van 30 jaar te verlengen tot bijv 60 jaar, Het bedrag, waarmee door deze maatregelen het tekorl op de begrooting zou worden verminderd, wordt op 50 millioen geschat. Verlaging van de salarissen der door het Rijk bezoldigde ambtenaren over de ge heele linie, dus ook van de onderwijzers, is reeds in bewerking. D' verlaging zou in het geheel 30 millioen moeten bedragen Voorts wordt een verhooging der in- voerrechten en accijnzen overwogen. D z: verhoogingen zullen geen protectionistisch karakter dragen en percents-gewijze niet uitgaan Jjoven die, welke thans in het rijhandelsland Engeland gelden. Voor ver r.ooging der accijnzen zouden, naar ver- iuidt, o.a, in aanmerking komen bier, koffie .1 thee. Het meerdere bedrag, dat men uit invoerrechten en accijnzen voor de schatkist denkt te winnen, wordt op on- geveer 20 millioen geraamd. Natuurlijk zal ook getracht worden door bezuinigingen op verschillend gcbied de Staatsuitgaven te verminderen, maar door boven aangegeve.i maatregekn zou het te- kort reeds met 100 millioen slinken. Aan de uitwerking der plannen wordt nog ge- arbeid, zoodat men slechts kan zeggen, Wei, mijnheer Van der Dussen, hoe schijnt u dit festijn dat geen festijn mag zijn, toe? Mijn compliment aan mevrouw, mijn waarde heer Van Oosterzee Zij heeft het keurig in elkaar gezet. Er is hier letterlijk aan niets gebrek. Als zij Duitlschland al- dus kon omtooveren, zou zij de /oode en de zwarte en alle adelaars met brillanten en sterren en zwaarden t'egelijk verdiond hebben Geen politick hier vanavond, mijnheer Van der Dussen Geen spreken over blok- kade, over oorlogsschuld of wat ook. Van avond denken wij alleen aan de lijdende menschheid. U moet maar doen alsof u hier in de Tweede Kamer bent. Daar toch denken ze ook alleen aan het belang van Nederland, daar is elke politieke bijge- dachte verre van de honderd uitverkore- ne Precies even hier elke bijgedachte aan eigen genoegen. Van der Dussen de kleine zwarte oogjes flikkerend onder de kalen schedel, zag Frank vermaakt aan U is scherp, mijnheer Van Oosterzee, en u'treTt maar twee kan- ten Wij arme Kamerleden moeton het bij u evenzeer on^gelden als de dames daar. die zich toch ook zooveel moeite geven. Meer nog dan wij, want zij zijn argeloos, want zij gelooven inderdaad van zichzelf dat zij hier alleen voor het goede doel zijn. Wij in de Tweede Kamer, wij weten in den regel wel dat wij er niet aileen voor het goede doel zijn; dat wij onze eigen inzich- ten hebben; onze eigen belangen, dat wij onzen eigen strijd voeren. U vindt dus ook niet, als ik het maar rondweg mag zeggen, dat de ^Tweede Ka- stellen. - DE BEDRE1GING DER SAJ^RISSEN. In de onbehaaglijke stemming gewekt door de vele en velerlei gerucnten over de regeeringsplannen tot vermindering van de salarissen der rijksambtenaren, wordt vanzelf de vraag gesteld, schrijft' de Midd. Crt., wat is er eigenlijk beloofd En hoe is het beloofd We bedoelen het veel genoemle artikel 40 van het Bezoldigingsbesluit. Toen dit besluit (wel te verstaangeen wet maar een Koninklijk besluit) 25 Jan. '20 wei'd uitgevaardigd luidde dat artikel y „Mrij behouden ons voor ofn bij ver mindering van de heerschende duurte, door wijziging van dit besjuit, eeDe daarmede e'venredige algemeeAe salaris- vermindering te doen plaa4p vinden, behoudens handhaving van dp wedden die eenmaal zijn toegekendj'" In die laatste zinsnede zat dus een toe- zegging van het niet verminderen van wat eenmaal toegekend was. Het werd echter niet duidelijk genoeg geacht. Toen verleden jaar de toestand van de schatkist nijpender werd. wilde de re geering zich volkomen vrijheid verzekeren ten opzichte van nieuw aan te stellen amb tenaren, en ook voor de toekomstige ver hoogingen van de ambtenaren die reeds in dienst waren. Zij wijzigde toen. 10 Juni '22, dat artikel 40 als volgt. „Voor de op 1 Juli 1922 in dienst zijnde ambtenaren blijven de op dat tfldstip door hen genoten wedden ge- waarborgd, behoudens in geval en voor zoover die wedden ingevolyfr de op evengenoemden datum bestaande be- palingen van dit besluit vermindering moeten ondergaan". Minister De Geer verzekerde ook in de Kamer, dat hij er niet aan dacht eenmaal verkregen rechten aan te tasten. En in dat artikel kan ook moeilijk iets anders gelezen worden dat iedere ambte- naar zeker was van wat bij 1 Juli '22 genoot, behalve dan eventueele vermindering volgens toen reeds bestaande bepalingen. Zoover wat zakelijk vast staat, be halve dan nog ditdat juridisch de regee ring gemachtigd is eigen mach tig een koninklijk besluit te wjjzigen, hoe wel de volksvertegenwoordiging dan nog altjjd het recht behoudt daarover een oordeel uit te spreken. Voor het overige is alles nog slechts gerucht In het bjjvoegsel vermeldden we een bericht van de „S. R. Crt dateronheil- spellend zakeljjk uit zou zien, als er niet in stond dat de regeering een dergeljjke salarisvermindering nog //overweegt". Daartegenover staat echter dat gister- avond de cNederlander" in een hoofdartikel o. a. schreef A1 verwerpen wjj voorloopig met be- slistheid elk gerucht van algemeene salaris vermindering, al kwam het van nog zoo welingelichte zijde niet uitgesloten achten mer op dit oogenblik een voorbeeld voor ons volk is. Een voorbeeld, mijn waarde heer Van Oosterzee, dan In elk geval ee« afschrik- wekkend voorbeeld. Ik heb de zitting van 3 Augustus medegemaakt, waarachtig het was prachtig. Dat was een eensgezindhcid, zooals je die nergens in een parlement,- maar zeker niet in het Nederlandsche par lement dacht aan te treffen. Zij voelden het gevaar, zij voelden zich nader tot el- kander gebracht, Maar, wat zal ik zeggen, de oorlog duurt lang. De Kamer is in dat opzicht een gewoon menschelijk instituut; zij kan er niet tegen om al te lang van haar macht afstand te doen. In oorlogsomstan- digheden moet een regeering de vrije hand h(t>ben; je kunt geen geheime aangelegen- heden gaan behandelen in een college van honderd menschen, waarvan er onmiddel- lijk na de beraadslagingen zeker vijftig naar de Witte gaan. Wat je geheim wilt houden, vertelt dat nooit in de Tweede Kamer. Stel je voor, dat Loudon van alle onder- handelingen met Duitschland of Engeland verslag moest geven in de Tweede Kamer. Er worden natuurlijk bij die onderhande- Hngen dingen beloofd en dingen gezegd, die op geheel andere wijze gemeend zijn; men moet toch een compromis, tot een vergelijk komen. Gaat u onderhandelingen, tdie u voor uw maatschappij voert, in de algemeene vergadering van aandeelhouders brengen? Ik zou eens willen zien wat voor gezicht ze zouden zetten. Ik vrees, dat ik gauw directeur af zou zijn; ontslagen wegens een der dringende redenen van het Burgerlijk Wetboek. Ik denk het ook Het is maar jammer, wij beperking van het toekennen der perio- dieke verhoogingen en verlaging der sala rissen, bjj nieuwe aanstelling". Vermoedeljjk zal men wel in de onzeker- heid blijven tot den derden Dinsdag in September de troonrede en de millioenen nota heeft gebracht En het ligt ook voor de hand, dat de regeering, onder leiding mag men wel zeg gen van den door haar aan 't bewind ge- roepen nieuwen minister van financien nog zeer druk aan het „overwegen" is. Want deze is nog slechts kort aan 't bewind en zoo snel giet men een ingrjjpende veran- dering niet in vasten vorm. Vermoedeljjk hebben de bjj dat regeerings- onderzoek ingewonnen inlichtingen op de Departementen, aanleiding gegeven tot amb- tenaarsmeedeelingen aan de pers. Dat zou ook verklaren waarom ze zoo uiteenloopen. Het is dus nog voorbarig voor een protest-actie, want als men niet precies weet waartegen geprotesteerd moet worden, is er ook kans dat men in de groene zeep pakt. Maar dit willen we opmerken, dat zjj, die nu reeds als basis van hun verzet tegen een aantasting der ambtenaars-salarissen, een actie tegen de Vlootwet op touw zetten, een zeer zwakken grondslag nemen. Want het mag, tegenover de geweldige over- drijving van sommigen, wel goed in't oog gehouden worden, dat die Vlootwet voor eenige jaren achtereen slechts een post van een millioen op de Staatsbegrooting be- teekent. En dat de bezuinigings-maatre- gelen der regeering betreffen het besparen van minstens een honderd millioen, waar- schijnljjk veel meer, waartoe natuurlijk ook het Departement van Marine zal moeten meewerken. Of men nu al of niet dat eene millioen van de Vlootwet behoudt, telt toch heel weinig mee voor die alge meene bezuiniging. Het wordt zelfs een onbeteekend onderdeel van het geheele vraagstuk. En ten tweede nog deze opmerking De ambtenaren, die nu heftig opkomen tegen iedere aantasting van het Bezoldi gingsbesluit, mogen toch wel beseffen dat de niet ambtenaars in onze samenleving het produceerend element vormen, dat de be- zoldiging van de ambtenaren mogelijk maakt. In de jaren van schjjnwelvaart heeft men gedacht, dat het mogelijk was de ambtenaren de zeer aanzienlijke ver hooging van inkomsten toe te kennen die de vakbonden vroegen. Maar nu die schijn- welvaart ineen is gezonken, heeft men den toestand gekregen, dat de ambtenaren hooger. vaak ve»-l hooger inkomsten hebben, dan in de overeenkomstige particuliere be- trekkingen kunnen worden toegekend, of door particuliere nijveraaTS kunnen worden verdiend. Zoo'n verhouding kan op den duur niet gehandhaafd bljjven. Of nu de overgang naar een andere regeling geleideljjk kan geschieden, met handhaving van wat eens beloofd werd dan wel of de toestand zoo ernstig is, dat onmiddellijk nog verder doorgetast moet worden, ook met intrekking van wat be loofd werd, maar uit te voeren is, we kunnen daarover niet oordeelen voor de cjjfers bekend zjjn. Maar wat er ook moge geschieden, het zal offers kosten zooals buiten de arab- tenaarswereld reeds bijna ieder de gevolgen der malaise heeft ondervonaen door ver mindering van inkomsten of zelfs door werkloosheid. Wij zelf hebben behoord tot de niettal- rijken die van den aanvang af waarschuw- den tegen de enorme snelle opvoering vau de uitgaven voor het ambtenaarswezen En als gevolg daarvan zjjn we dan ook her- haaldelijk van ambtenaarszijde scherp onder- handen genomen Maar alleen zjj die nog altijd verblind zjjn door het gemak waarmee in de na-oorlogsche jaren de salariseischen werden ingewilligd, kunnen de werkelijkheid ontkennen die toen voorspeld werd, en die zich nu geopenbaard heeft. Fn aansluiting aan onze berichten be ref- fende de voorce lomen salarisvermindering voor het rijkspersoneel, meldt de N, R. Crt. fhans, dat de regeering ernstig het plan overweegt om de salarissen van het geheele Rijkspersoneel, onderwijzers inbe- grepen, met ingang van 1 Januari 1924 te verminderen met 20 pet., in dier voege dat voor het jaar 1924 een bijslag van 10 pet over het verminderde salaris zal wor den toegekend, zoodat vergeleken bij 1923 de achteruitgang in dit jaar 12 pet. zal zijn Voorts schijnt de regeering voornemens te zijn de eerste drie jaren geen periodieke salarisverhoogingen toe te kennen. OPGRAVEN VAN LI (KEN VAN BEL- GISCHE MILITAIREN D zer dagen wordt begonnen met het opgraven van in Nederland begraven Bel- gische militairen, voor zoover de families daarop gesteld zijn Ongev©er 80 lijken zullen worden opgegraven en in uit Bel- gie te zenden zinkjen en eiken! houten kis- ten worden gelegd. In September wor den tie kisten naar Belgie overgebracht, PREDIKANT-KAMERLID In de Part Synode van het Zuiden van de Geref. Gemeenten kregen de afgevaar- digden der classis Midelburg gelegenheid hun bezwaren, tegen het lidmaatschap der Tweede Kamer van ds. G, H. Kersten toe te lichten. Ds, K, zette uiteen, dat een Kamerlid geen regeerwerk heeft en dus geen ambt aanvaard heeft. Hij onttrekt zich ook niet aan de beoefening des Woords. Dr Synode oordeelde ten slotte noch Schriftelijke noch Kerkelijke gronden te kunnen vinden om het onvereenigbare van het predikambt met het Kamerlidmaatschap uit te spreken. Met 13 tegen 3 stemmen en 1 bianco werd aangenomen het voorstel „Het worde aan de betrokken person en overgelaten of zij met behoud van de be- diening van het ambt den arbeid der Twee de Kamer op zich willen nemen." (Rott BARONESSE MELVIL VAN LYNDEN. t Naar wij vernemen is na een langdu- rige ziekte te Loenen op de Veluwe over- leden de grootm©estoresse van het Huis van de Koningin, de douariere C. j, Mel- vil baronesse van Lynden, gej. jonkvrouw Van Weede D' thans ontslapene, die bij de Konin gin en de geheele hofhouding in het hoog- ste aanzien stond, werd den len December 1912 tot de functie van grootmeesteres benoemd. In den laatston tijd werd zij door onge- steldheid verhinderd hare functie uit te oefenen. DE FINANCIEELE TOESTAND VAN NEDERLAND. Het oordeel van den President der Rotterd. Bankvereeniging. In verband met het feit, dat in de komen- de weken beslist zal worden over de richting in onze financieele politiek, geeft de Tel. onderstaand het oordeel van den heer Wes- terman, president der Rotterdamsche Bank vereeniging, over den huidigen financiee- len toestand weer. dat er geen arbeidscontract voor de leden van de Tweede Kamer met het Nederland sche volk bestaat; ik maak mij stork dat er elken dag minstens een is, die zich aan overtreding van de dringende redenen schuldig maakt. Op het oogenblik de groo te meerderheid zeker, want zij behandelen de belangen van hun werkgever, als hoe- danig ik het Nederlandsche volk be- schouwd, zeker niet zooals het behoort. Zie je, als je het mij vraagt, dan moester, wij nu niet over politieke goschilpunten spreken, wij moesten nuttig werk doen, bijv, ons Burgerlijk Wetboek, ons "Wet boek van Koophandel en al dergelijke din gen verbeteren, wij moesten de regeering de vrije hand laten wat de crisis betreft. Ik neem het den sociaal democraten niet kwalijk, dat zij zoo nu en dan eens op de- mobilisatie aandringen, zij vertegenwoor- digen een bepaalde categorie, maar de ove rige partijen, de partijen van de burger- lijke orde zooals zij smalend genoemd wor den, die moesten orde in de eerste plaats in zichzelf hebben. Denkt u er niet eens over om uwe ge- vpelens rondweg in de Kamer te zeggen. Ik vrees, dat dat een half oproer ten- gevolge zal hebben. U weet, wij Kamer leden, w>"jr zien de fouten 6veral, maar niet bij ons-zelven Het is zoo'n verleide- lijke positie, dto je inneemt. Verantwoor- delijkheid heb je eigenlijk niet, en toch heb je over zooveel dingen wat to zeggen. Alleen dan, wanneer je een minister tegen- Over je hebt, die wat je noemt een poteling is, die durft, dan voe'l "je dat je eigenlijk niets to vertellen hebt. Ja, de leerboeken op school die zeggen je, dat de Kamer een minister naar huis kan sturenv maar ze vergeten den moreelen plicht Qjn voor een opvolger te zorgen, dien je dan op (e ueemt Neen hoor,. ik moet u bekennen. al dweep ik nu niet met het tegen woo rdige ministerie dat ik het zaakje graag aan de heeren overlaat, en dat ik voorloopig vind dat ze het knap doen. Ik wil ze met ge noegen nog wat meer vrijheid geven; ze zullen fouten maken als elk ander, bon, maar dacht men soms fouten te voorkomen als wij alien gaan meepraten? Er moesten meer zakennienschen in de Tweede Kamer zitten, mijnheer Van der Dussen Liever niet, de atmosfeer werkt slecht. Ze zeggen bij mij in de dii-ectie, dat je kunt' merken, dat ik uit de Tweede Kam r kom. Volgens nen doe ik ai aan sociale dingen. Hoogst gevaarlijk voor een reeder, mijnhetr Van Oosterzee. Neem je daarvoor in acht, Als je in Den Haag komt, wandel dan het Binnenhof om Men verkocht, men praatte, men intri- geerde en men flirtfe. Voor de blonnen- tjes, voor "de champagnebar, voor cto siga- ren- en sigarett©nwinkels was het een voort- durend gedrang. Carla zag verheugd rond; de ontvangsten zouden zeker niet tegen- vallen Er Tieerschte een geann'imeerde stemming onder de aanwezigen, en zelfs Carla, in eat vuur en een ijver voor haar feest, viel het op, dat bijna niemand sclieen te denken aan het doel, waarvoor men hier was samengekomen. Naast haar verscheen de schaduw van een heer in avondtoilet. Toen zij opzag, stond Von Wrede naast haar. (Wordt vervolgd.) TER NEUZENSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1