HoogwatergetijteTerNeuzen. i Laatste Berichten. Hawdelsberichtsw, GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. POLITIE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN, D A G E N. Yoorm. Nam Dinsdag 14 Aug. 3.43 4.04 Woensdag 15 4.23 4.43 Donderdag 16 5.04 5.24 Vrijdag 17 5.46 6.09 Zaterdag 18 6.32 6.58 Zondag 19 n 7.26 7.56 Maandag 20 8.30 9.07 JN „de van der ge pn— van ,!ijn »e de ge- ijks 1 MUZIKANTEN ALS STRUIKROOVERS. E'en achttal jongelui, leden van een mu- ziekvereeniging te Dirk si and, keerden dezer dagen terug van een concert, dat te Stel- lendarn gegeven was. Ongeveer halverwe- gen Stellendanv-Molissant werden zij plot- seling aangevallen door 14 person en, die met stokken en messen gewapend, de mu- zikanten in een schuilplaats langs den weg opgewacht hadden. Dieze werden op een schandelijke manier mishandeld, hun rij- wielen werden gedeeltelijk vernield. De oolitje heeft de zaak in handen geno- men Die aanvallers schijnen leden van een muziekcorps uit Melissant te zijn en uit naijver gehandeld te hebben. FL1NK OPTREDEN VAN PADVJINDERS, Onder de gemeente Zwollerjcarspel ge- raaktfin drie hooibergen, bevattend ruim 80 000 K,G, hooi. naast de boerderij van D, j. Bekendain in brand, Padvinders uit Utrecht, die zich in de nabijhejd bevonden, zagen den brand het eerst. Onmiddcllijk kwamen zij te hulp en met een aantal grond werkers hielden zij, op het dak van het hoofdgebouw zittend, met emmers wa ter de boerderij nat, tot een uit Z wo lie gekomen brandspuit hun taak over nam, waarvan zij zich, ondatiks de hitte, kra- nig kweten. BERL1JN, 12 Aug Het cabinet—Cuno is afgetreden, terwijl Streseman door den Rijkspresident met de vorming van een nieuw cabinet is belast. BERLIJN, 12 Aug De Rijkspresident heeft het on1|slag van het Cabinetj-Cuno aangenomen en Streseman opgedragien een nieuw te vormen. Het ligt in Streseman's bedoeling o;n groot coalitie-cabinet te vormen. Vergadering van Maandag 6 Augustus 1923, des avonds 7 uur. Vocrzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, L. T. van Hasselt, J. J. de Jager, D. Scheele, P. van Cadsand, R. G. E. Nolson, F. B. G. de Meijer, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel en A. J. Harte. Al'wezig de heeren H. J. van den Ouden en G. de Ridder. De VOORZITTER opent de vergadering en stelt aan de orde: 1. Ingekomen stukken. De VOORZITTER herinnert, dat in de vorige vergadering reeds geinformeerd is, of er van gemeentewege iets zou gedaan worden in ver- band het het regeeringsjubile van H. M. de Koningin. Er is thans van wege de feestcom- missie een verzoek gedaan om een subsidie van j 450 voor het uitreiken van een herinnerings- voorwerp aan de schoolkinderen. Burgemeester en wethouders nemen dat denkbeeld over en stellen voor van gemeentewege voor dat doel I 450 beschikbaar te stellen. De heer DE JAGER vraagt, of de kinderen der bewaarschool daaronder ook begrepen zijn. De VOORZITTER geeft te kennen, dat men alleen de leerlingen der lagere en der scholen voor uitgebreid lager onderwijs op het oog heeft. Er zijn 1546 kinderen, Er wordt dus iets meer dan een kwartje per kind gevraagd. De heer DE JAGER vraagt, of alle kinderen dan een gelijke herinnering krijgen, dan wel of ile schoolbesturen het bed rag uitgekeerd krij gen, en daarmede ieder naar eigen inzicht han- delen. De VOORZITTER deelt mede, dat in eene vergadering met de hoofden van scholen en onderwijzers is uitgemaakt, dat voor alle scholen het geschenk in natura zou worden gegeven. Alleen voor Sluiskil zal een uitzonde- ring gemaakt worden, omdat dit reeds met zijn voorbereiding voor een feestviering gereed was. Met het hier genomen besluit hebben alle be- sturen, ook dat van Driewegen zich kunnen ver- eenigen. Het aan te schaffen heninnerings- geschenk wordt aan ieder ter uitreiking ge geven. Indien de bes.uren der bijzondere scho len dan misschien nog iets bijzonders aan hun leerlingen willen verstrekken, staat dit buiten de zaak. De heer COLSEN is van meening, dat de commissie van Ter Neuzen die vraag stelt, om dat er aan de huizen te weinig is opgehaald; in Sluiskil heeft de commissie voldoende opge haald en kan men het feest inrichten zonder steun van de gemeente. De heer HAMELINK geeft te kennen, dat het wel van zelf spreekt, dat zijn fractie, ook al zou de gemeentekas boordevol zijn, haar stem tegen dit voorstel zou verheffen. Hij is van oordeel, dat, waar een belangrijk deel der bevolking op het standpunt staat, dat er voor deze aangelegenheid geen aanleiding is tot feestivieren en met doel daarvan niet in- sitemt, en hiervoor geen gelden uit de gemeente kas mogen worden gebruikt. Hij meent, dat het ook een verkeerden maatregel is, om van bovenaf zulke feesten op te dringen. Spreker is niet voornemens hierover een breed principieel ilebat uit te lokken. Hij is tegen het geheele stelsel en zal daarom tegen stemmen. De heer VAN HASSELT deelt mede, dat de door de commissie in de kom opgehaalde gelden hier buiten staan; die zijn opgehaald voor het bestrijden der kosten van een tentoonstelling, sportfeest, etalagewedstrijd, muziekuitvoerin- gen enz. De heer VAN CADSAND: Die gelden zijn dus niet bestemd voor de kinderen?Dan ben ik tegen het voorstel. De heer HAMELINK veronderstelt, dat de commissie deze subsidie vraagt, om een ruimer bedrag te hebben voor andere doeleinden. De heer VAN CADSAND geeft te kennen, dat te Sluiskil f 300 is opgehaald en men daar over ongeveer f 1 per kind beschikt, voor het uitreiken eener herinnering en voorts voor volksspelen. Het opgehaalde geld wordt daar alleen voor de kinderen gebruikt en niet voor de grooteren. Hier schijnt men er anders over 1/G denken. De heer VAN HASSELT merkt op, dat de feestcommissie hier buiten staat. Zij heeft geld opgehaald om de kosten te dekken voor een feestejijke herdenking van het jubile van H. M. de Koningin. Nu stellen burgemeester en wet houders voor een herinnering uit te reiken aan alle schoolkinderen. De feestcommissie heeft hiervoor wel het initiatief genomen, doch staat er verder buiten. De heer VAN CADSAND krijgt hoe langer hoe meer een ander licht over deze zaak. Hem blijkt nu, dat er van de opgehaalde gelden niets voor de kinderen zal worden besteed, en de gemeentekas de kosten voor de kinderen zou moeten dragen. Hij zal nu tegen stemmen. De heer COLSEN wijst er op, dat men in Sluiskil rondgegaan is uitsluitend voor de kin- ders en dat men, als dit hier ook gebeurd was, misschien een ander resultaat zou hebben ge- had. De heer SCHEELE meent, dat de raad met rondgaan niets te maken heeft; het voor stel is alleen om van gemeentewege aian de kin- deren een cadeau ter waarde van on geveer 25 cent te geven. De plaatselijke over head meent van hare zijde ook iets te moeten doen in verband met de herdenking. Spreker gevoelt ook niet veel voor een feestviering, maar meent, dat als de burgerij daartoe nei- ging gevoelt, zij dit op een behoorlijke manier mag doen. Het zou hem spijten, indien nu door verkeerde opvattingen, deze zaak schipbreuk zou lyden. De heer VAN CADSAND meent, dat men de zaak ook zoo kan opvatten, dat de plaatselijke overheid nu met dit voorstel komt, omdat de kas der feestcommissie hiervoor niet toerei- kend is. De VOORZITTER deelt mede, dat de feest commissie bijeengekomen is voor het organi- seeren van een niet-luxieus feest voor de in- gezetenen in het algemeen. Hetgeen in het bij- zonder voor de kinderen zou worden gedaan, komt voor rekening en geschiedt van wege de gemeente. De heer VAN CADSAND is er niet tegen om iets voor de kinderen te geven, maar meende nu, dat dit alleen van de gemeente gevraagd werd, omdat de kas der commissie niet toe- reikend was. De heer HAMELINK meent te moeten op- merken, dat de heer Scheele de zaak toch ver- keerd voorstelt, als zou dit denkbeeld uitgaan van de plaatselijke overheid, daar de voorzitter toch in den aanvang heeft gezegd, dat het een verzoek was van de feestcommissie, doch bur gemeester en wethouders het overnamen. De eerste stoot is dus van de feestcommissie uit- gegaan, en de heeren Colsen en Van Cadsand hebben het aan het goede eind. Omdat de heeren als feestcommissie niet genoeg hebben opgehaald, wil men langs een achterdeurtje tot z'n doel komen. De VOORZITTER betoogt, dat dit onjuist is, aangezien de feestcommissie hier geen voor stel heeft te doen. De commissie heeft mon- deling het verzoek gedaan en toen hebben bur gemeester en wethouders, dat op zich genomen, om het van wege de gemeente te doen uitgaan, omdat zij meenen, dat er niets onbehoorlijks in zit, als op den dag van 6 September de school kinderen van wege de gemeente een herinne ring aan dien dag krijgen. De heer VAN HASSELT merkt nog op, dat het in dit geval moeilijk te zeggen valt, van wie het initiatief is uitgegaan, daar de leden van het college van burgemeester en wethou ders ook deel maken van de feestcommissie. Het is moeilijk uit te maken, of ze het denk beeld het eerst hebben geopperd als lid van het dagelijksch bestuur der gemeente of als lid der feestcommissie. De heer DE JAGER zou er de bewaarschool- kinderen ook onder willen begrijpen en dan het crediet met 100 verhoogen. Er zijn op de bij zondere Chr. bewaarschool 150 en naar hij meent op de R. K. bewaarschool 100 kinderen. De heer SCHEELE acht datar ook wel wat voor te zeggen, maar moet toch op een bezwaar wijzen. In het voorstel van burgemeester en wethouders zijn begrepen de kinderen van den leerplichtigen leeftijd, daarmede bereikt men dus alle kinderen van den schoolleeftijd. Indien men de bewaarschoolkinderen er ibij neemt, zou men nog verder moeten gaan en het uitstrekken tot alle kinderen van den leeftijd der bewaar- sohoolkinderen, oimdat er ook velen zijn, die van de bewaarschool geen gebuik maken. De heer DE JAGER trekt zijn voorstel liierna in. De heer HAMELINK zegt, dat voor zijn land geen herinnering behoeft te worden aan- gekocht; dat kan men dus sparen. De VOORZITTER: Die neemt het ook wel aan; het is goed voor de kinderen. Het voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Nolson, De Meijer, Geelhoedt, Van Hasselt, De Jager, Scheele en Van Cadsand; tegen stemmen de heeren Col sen, Hamelink, Van Driel en Harte. 2. Vaststelling algeineene politieverorde- ning. De VOORZITTER brengt ter vaststelling in behandeling het aan de leden toegezonden con cept der algemeene politieverordening, Hij ves- tigt er de aandacht op, dat daarin geen belang- rijke wijzigingen zijn aangebracht. De aan- duiding van hoofdstukken is vorvallen, daar dit in de praktijk tot verwarring bij het opmaken van processen-verbaal aanleiding gaf. Voorts is omtrent enkele zaken, waarbij de uitvoering aan den burgemeester was opgedragen, dit ovengebracht bij burgemeester en wethouders, omdat de kantonreehter dit als een ongeoor- loofde delegatie van macht beschouwde en een eventueele vervolging wegens overtreding dier artikels geen gevolg zou kunnen hebben omdat de bepaling dan geen bindende kracht had. Hi' moet den raiad ernstig in overweging geven, tegen die wjjziging geen bezwaar te maken. De heer SCHEELE vindt het toch vreemd, dat zulke bepalingen door gedeputeerde staten worden goedgekeurd en dat de kantonreehter dan gaat zeggen, dat ze niet ileugen. De VOORZITTER meent, dat de verordenin- gen te Middeliburg in het algemeen niet uit juridisch oogpunt zullen worden beschouwd, hetgeen de kantonreehter wel doet. De heer SCHEELE zegt nog dat er meer is, want dat het ook vreemd is, dat er veroordee- lingen wortden uitgesproken voor te hard rijden met boerenwagens, doch automobilisten die over de wereld vliegen worden vrijgesproken. De VOORZITTER geeft te kennen, dat dit een andere zaak is, dat komt omdat er niet in staat „op den openbarenweg. De heer HAMELINK is van meening, dat het vrijwel vruchteloos werk voor dezen raad is, om nu de algemeene politieverordening nog cast te stellen. Hy heeft zoo het idee, dat na het optreden van den nieuwen raad in Septem ber, wegens zijn veranderde samenstelling, spoedig weer verandering van verschillende ar tikels zal worden voorgesteld. Hij haul het beter geacht deze belangrijke zaak in dezen raad niet meer aan de orde te stellen. Ten slotte maakt hij aanmerking op het toe gezonden concept, dat door het fijne schrift, vooral voor hen die het des avonds moeten be- studeeren, moeilijk leesbaar is. De heer VAN CADSAND is het niet eens heer Hamelink en meent, dat er alle aanleiding is, met dit werk voort te gaan; indien de tegen- met den heer Hamelink en meent, dat er alle aanleiding is, met dit werk voort te gaan; in dien de tegenwoordige raad het over de artikels eens wordt, kan die zoo blijven, want de tegen woordige leden zullen toch de meerderheid vor men in den nieuwen raad, De heer NOLSON heeft ook geen bezwaar tegen behandeling, omdat hij de voorgestelde wijzigingen meest van administratieven aard beschouwd, en men zich van het voorstellen van principieele wijzigingen heeft onthouden. Mis schien worden er in de toekomst principieele wijzigingen voorgesteld, doch die kunnen dan nailer bezien worden. Wat de bemerking van het onleesbaar schrift aangaat, daarin is te voorzien, indien weer, evenals vroeger, alles gedrukt wordt, maar dan kost het veel. Hij meent, dat de raad het moet apprecieeren, dat ter secretarie het mo- gelijke gedaan wordt, om in deze naar bezui- niging te streven. De VOORZITTER bevestigt, dat burgemees ter en wethouders hebben gemeend, zich van principieele voorstellen te moeten onthouden. Indien later de behoefte aan aanvulling ge- voeld wordt, kan dit altijd geschieden. Hierna wordt overgegaan tot de artikelsge- wijze behandeling. Artikel I. In deze verordening wordt verstaan onder: a. kom van Ter Neuzen het gedeelte der gemeente da«. begrensd wordt doc. de denk- beeldige lijnen getrokken tusschen ae volgende punten: Van den westelijken kanaaldijk bij de groote sluizen, loopende ove 1 dezen kaniaaldijk langs de kanaalzijde tot een rechte lijn voor de staal- fabriek, gaat daar over't kanaal; van daar met een rechte lijn Noordoostwaarts naar het Zwaantje, verder volgende den Prov. weg aan de Westzijde tot de Moffeschans, Molendijk en zoo over den dijk tusschen de Serlippens- en Noordpolder tot aan de Schelde, en verder langs de kust volgende 5 meter uit den wal tot aan den Westelijken kanaaldijk van het nieuwe kanaal. b. kom van Driewegen het gedeelte der ge meente, dat begrensd wordt door de denkbeel- clige Ljnen getrokken tusschen de volgende punten: a. de Zuidoostelijke punt van het perceel kaclastraal bekend sectie -j no. 746 (begin van het zoogenaamde Donkerstraatje b. het punt gelegen op 75 Meter Zuid- waarts van het perceel kadastraal bekend sec- te E no. 593 (bij den Hoogendijk) c. de Zuidwestelijkste punt van het perceel sectie E no. 593 (bij den Hoogendijk); en d. de Zuidwestelijkste punt van het perceel sectie E no. 216 (bij den Provincialen weg). c. kom van Sluiskil het gedeelte der ge meente, dat begrensd wordt door eene lijn van af het Kanaal van Ter Neuzen naar Gent Dy de grens tusschen de gemeenten Ter Neuzen en Wastdorpe in Noordwestelijke richting tot aan de Noordzijde van den dijk van den Louisapolder bij de grens der gemeente West- do rpe, van af dit punt in Noordwestelijke rich- ting over eene length van 250 M. langs deze grens en verder in noordelijke richting tot aan net snijpunt der assen van den Pierssenspolder- straat 111 en den weg langs den Coegors- en Kleine Zevenaarpolder, van af dit punt in Noord westelijke richting tot de korte Blikstraat, ver der in Noordoostelijke richting langs de Zuid- zijde van de korte Blikstraat tot het kanaal van Ter Neuzen naar Gent en van daar langs de Westzijde van het kanaal tot aan het ge- noemdc punt bij het begin der kom. d. bebouwde kommen: te bebouwde kom der stad, van Driewegen en van Sluiskil; e. bebouwde kom der stadhet gedeelte der gemeente dat loopt van af de aanlegplaats der provinciale stoonibooten in Zuidwestelijke rich ting langs den binnenkant van de midden- buitenhaven, de middensluis en de Oostzijde van het kanaal van Ter Neuzen naar Gent tot een punt daarvan gelegen op 60 Meter ten Zuiden van het station van den spoorweg Ter NeuzenGent of Mechelen; van daar in Ooste- lijke richting naar het snijpunt van het midden van den provincialen weg bij de Moffenschans en de Noordzijde van den Mobjdijk; verder van af dit punt in Oostelijke richting naar een punt gelegen aan de Noordzijde van den Molen dijk op een af stand van 100 Meter van af bet midden van den provincialen weg; van daar in Noordelijke richting langs de grens tusschen het sportterrein en de nieuwe algemeene be- graafplaats tot aan de Oostelijke Rijkswater- leidang, van af dit punt langs de Zuidzijde van deze Rijkswaterleiding tot den Oostbeer, verder in Westelijke richting over de Oostelijke bui- tenhaven tot aan den betonmuur langs de Scheldekade en van daar langs den betonmuur de Scheldekade naar de aanlegplaats der pro vinciale stoombooten; f. bebouwde kom van Driewegen: het ge deelte der gemeente dat begrensd wordt door de denkbeeldige lijnen getrokken tusschen de volgende punten: a. de Zuidoostelijkste punt van het perceel kadastraal bekend sectie E n. 746 (begin van het zoogenaamde Donkerstraatje); b. het punt gelegen op 75 meter Zuidwaarts van het perceel kadastraal bekend sectie E no. 647 (bij den Hoogendijk) c. de Zuidwestelijkste punt van het perceel sectie E no. 593 (bij den Hoogendijk)en d. de Zuidwestelijkste punt van het percee. sectie E no. 216 (bij den Provincialen weg) g. bebouwde kom van Sluiskil: het gedeelte der gemeente dat loopt van af het kanaal van Ter Neuzen naar Gent bij de grens tusschen de gemeenten Ter Neuzen en Westdorpe ii. Noordwestelijke richting tot aan de Noordzijde van den d(jk van den Louisapolder bij de grens der gemeente Westdorpe, van af dit punt in Noordwestelijke richting over eene lengte van 150 meter langs deze grens en verder in Noor delijke richting tot het snijpunt der assen van den Pierssenspolderstraat III en den weg lanj den Coeg-ors- en Kleine Zevenaarpolder, vanaf dit punt in Oostelijke richting tot een punt aan het kanaal van Ter Neuzen naar Gent, gelegen op 45 meter ten Zuiden van Hectometerpaal no 95 en van daar langs de Westzijde van het kanaal tot het genoemde begin der kom bij S troodorpe h. openbare weg: alle straten, stegen, wegen, paden, gangen, sloppen, kaden, lanen, pleinen, trottoirs, markten, en verdere plaatsen hoe ook genaamd, die voor het publiek toe- gankelijk of tot g'emeenen dienst van alien be stemd zijn, en voor zooveel betreft de artikelen 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 28 en 29; worden onder openbare wegen ook verstaan de stoepen en kelderingangen die voor het publiek toe- gankelijlc zijn of buiten de rooilijn liggen; i. openbare wateren: alle havens, grachten, vaarten, waterleidingen, slooten en dergelijke die voor het publiek toegankelijk of tot gemee- nen dienst van alien bestemd zijn; j. vee: de eenhoevige dieren, de herkauwen- de dieren, en de varkens; k. rij- of voertuig: alle voorwerpen waar- mede gereden wordt of die bestemd zijn om er mede te rijden met inbegrip van sleden, maar met uitzondering van kinderwagens, niet aan- gespannen wagens, waarmede zieken of ge- brekkigen vervoerd worden, en kinderspecl- goed. De heer COLSEN maakt bezwaar tegen de omsohrijving der kom van Sluiskil, in de mee ning, dat er nu verschillende hofsteden onder begrepen worden, hetgeen hij, in verband met bepalingen die voor de kommen gelden, niet billijk vindt. De VOORZITTER doet hem op de wegen- kaart toelichten hoe de omschrijving der kom is bedoeld, waaruit blijkt, dat er misverstand Jl g'gfsclit De heer COLSEN en ook de heer VAN CAD SAND verklaren zich na de toelichting voldaan. Art, 2, De gemeente wordt verdeeld in zestien wij- ken, welke door de letters A, B, C, D, E, F, G, H, I, K, L, M, N, O, P en Q worden aan- geduid. Art. 3. Wijk A omvat de Heerengracht Brugpad, Tuinpad, Vischsteeg, Kandeelstraat, de Jonge- straat, de Blokken de Zandstraat, de Molen- gang, de Hoogsteeg en het Schoolplein. Wijk B omvat de Markt, de Kersstraat, de Bakkerijstraat, de Brouwerijstraat, de Haven- straat, de Smidswal en de Walgang. Wijk C omvat de Noordstraat, Molenzicht en den Arsenaalweg. Wijk D omvat de Korte Kerkstraat, de Lange Kerkstraat en de Smalsteeg. Wijk E omvat de Nieuwstraat, de Dijkgang, de Westkolkstraat en de Roeiersgang. Wijk F omvat de Dijkstraat, het Achterom, het Nieuwediep, de Kerksteeg, de Nieuwediep- weg, de Lange Kerkstraat, de Pelmolengang, de Elleboog en de Dwarsstraat. Wijk G omvat de Vlooswijkstraat en den Schoolweg. Wijk H omvat de Donze-Visserstraat en de le en 2e Veiibindingstraat Wijk I omvat de Tholensfraat. Wijk K omvat de Grenulaan, de Klaassen- straat, de Jozinastraat, de Van Bovenstraat, de Korte Dijkstraat en de le en 2e Kortestraat Wijk L omvat de Oostkant, de Javastraat, de Kazernestraat, het Kazemeplein, de Rose- gracht en den Schuttershofweg. Wijk M omvat de Schoollaan, de De Doel- derstraat, de Dr. Buijzestraat, de Steenkamp- laan, de Martinus Eijkestraat en de Walraven- straat. Wijk N omvat den Stationsweg, de De Feij- terstraat, de 2e De Feijterstraat, de Kerkhof- laan, de Dekkerstraat en het gedeelte der ge meente, dat Westwaarts gelegen is van den Provincialen weg tot bij de Moffeschans. Wijk O omvat de Baandijk, de Staalfabriek, Driewegen en overigens het gedeelte van de gemeente Ter Neuzen, 't welk Oostwaarts van het kanaal is gelegen en niet begrepen is on der vorige letters. Wijk P omvat het gedeelte van de gemeente Ter Neuzen dat Westwaarts van het kanaal is gelegen, behalve Sluiskil. Wijk Q omvat de kom van Sluiskil. Art. 4. Elk gebouw moet voorzien zijn van een huis- nummer, duidelijk in olieverf geschilderd ter grootte van ten minste 5 c.M., aangebracht op eene door burgemeester en wethouders aan te wijzen plaats, zoo mogelijk rechts naast den hoofdingang van het gebouw, circa 1.75 M. boven den beganen grond. Deze nummering geschiedt voor de eerste maal en bij eene geheele of gedeeltelijke nieuwe nummerinig door en ten koste van het gemeentebestuur. De eigenaar, vruchtgebruiker, beheerder of bewoner is verplicht te zorgen, dat dit nummer duidelijk leesbaar blijft en moet gedoogen, dat bij hemummering het nieuwe nummer wordt aangebracht. De regelinig der nummering in de straten zal geschieden op de wijze als door burgemeester en wethouders zal worden voorgeschreven. Art. 5. Ieder bewoner, eigenaar, vruchtgebruiker of beheerder van een gebouw of gebouwen, is ver plicht te gedoogen, dat de naamborden der straten, de lantaarns voor de openbare straat- verlichting of de waarschuwingsborden voor de openbare veilig'heid, of in het algemeen al le voor den openbaren dienst aan te brengen voorwerpen, van gemeentewege aan het ge bouw of de gebouwen worden aangebracht en onderhouden. Het is verboden de aangebrachte voorwer pen te beschadigen, onherkenbaar te maken, of zonder vergunning van burgemeester en wethouders voor korten of langen tijd te ver- wiideren of te doen verwijderen. Art. 6. Onverminderd het bepaalde bij art. 7 van het K. B. van 27 Juli 1887, Stbl. 141 is ieder hoofd van een gezin, dat binnen de gemeente verhuist, voor zich en de leden van zijn gezin, verplicht daarvan binnen veertien dagen, ken- nis te geven ter gemeentesecretarie met nauw- keurige vermelding van straat en huisnummer der nieuwe woning, en opgave van het aantal personen, walaruit het huisgezin bestaat. Art. 7. Iedere hoofdbewoner van een gebouw of een gedeelte daarvan is verplicht binnen veertien dagen ter gemeentesecretarie kennis te geven van het vertrek of de aankomst van leden van het gezin en inwonende dienstboden. Bij op name in of vertrek uit instellingen van weldadighedd, zal de aangifte moeten geschie den door het hoofd der instelling. Art. 8. De eigenaars of onderhoudsplichtigen van de in art. 1, sub h en i bedoelde openbare weger. en wateren, zijn verplicht toe te laten, dat op, in, onder of over dezelve, zoodanige werken of inrichtingen ten behoeve van het openbaar ver- keer, verlichting of de openbare gezondheid worden aangebracht, als de raad of burge meester en wethouders zullen noodig oordeelen. Art. 9. Hoofdbewoners van bewoonde, eigenaars, vruohtgebruikers of beheerders van onbewoon- de perceelen of perceelsgedeelten, zijn ver plicht: a. Wanneer door burgemeester en wet houders, bij openbare kennisgeving, wordt be- volen, het plaveisel der openbare wegen te schrobben of te schuren, of de zich daarop bevindende modder, vuil, gras of onkruid weg te ruimen, binnen den daarvoor gestelden tijd, aan die bevelen te voldoen; b. Hunne zinkputten, waarvan de buizen aangesloten zijn op het gemeenteriool min sters eenmiaal per week van grond en vuil te zuiveren of te doen zuiveren. Art. 10. De in art. 9 sub a omschreven verplichtin- gen moeten worden nagekomen voor perceelen aan den openbaren weg gelegen, ter halve breedte van af den huisgevel wanneer aan beide zijden der straat woningen staan, en ter breedte van 4 M. van af den huisgevel, voor perceelen, gelegen aan pleinen, markten, ka den of wegen, die sleehts aan eene zijde be- bouwd zijn. Art. 11 Het is verboden zonder schriftelijke ver gunning van burgemeester en wethouders: 1. de besrtrating of andere kunstbedekking der openbare wegen in de bebouwde kom der stad op te breken of te beschadigen. 2. in de bebouwde kom der stad op den openbaren weg boomen te planten op palen te slaan, daarin putten te graven, of daaruit steenen, graszoden of andere voorwerpen te halen, 3. den openbaren weg of dijkglooiing tot werkplaats te bezigen of tot eenigerlei doel- einde in ite nemen of te gebruiken. 4. aan den openbaren weg, hetzij aan d gevels zelve of wel aan uitsteekijzers, getim- merten of toestellen, welke aan de gevels vast gemaakt zijn, voorwerpen vlaggestokken vlaggen, wiinpels, naamborden,, spionnen hier- onder niet begrepen te hangen, te bevesti- gen of te hebben. 5. openbare stoepen tot berg- of werkplaats te gebruiken en goederen uit te stallen plaatsen, <Me voor het verkeer hinderlijlc zijn 6. op den openbaren weg op eenige wijze voorwerpen te plaatsen, te stellen of aan te brengen, die voor de electrische licht- en krachtgeleidingen of voor de telegraaf- en telefoonlijnen hinderlijk zijn. Art. 12. Het is verboden zonder schriftelijke ver gunning van burgemeester en wethouders eenig voorwerp op, in, onder of langs den openbaren weg of dijkglooiing te plaatsen, te hangen, te leggen, te hebben of te laten staan. De vergunning wonlt geacht verkregen te zijn voor goederen op den wekelijkschen markt- dag ten verkoop uitgestald, voor rij- of voer- tuigen tijdelijk in de kom der gemeente ver- blijvende, alsmede voor die goederen, die be stemd zijn om geladen of gelost te worden,, zoolang niet door burgemeester en wethouders het tegendeel is bepaiald. Deze artikels worden vastgesteld met alge meene stemmen. (Wordt vervolgd). Op het bureau van politic alhier zijn als gevonden gedeponeerd: een kinderporte- nionnaie, een wit kinderhoedje en een sicr- kam Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Geestelijke en lichamelijke kracht volgen na tijdelijk gebruik van Foster's Maagpillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijs- vertering, verschaft normale werking der in- gewanden, en helpt de lever om gezond, voe- dend bloed te vormen. Alle leden der familie kunnen dit welbekend huismiddel veilig toe- passen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0,65. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. 10 Rotterdam, 13 Aug. 1923. VEEMARKT. Aangevoerd werden 310 yette runderen, 254 vette- en graskalveren, 799 schapen en lammeren en 651 yarkens. De noteering was als volgt Koeienle kw. 1,37 tot 2e kw. /1,25 tot 3e kw. /1,10 tot Ossen le kw. 1,30 tot 2e kw. 1,20 tot 3e kw. 1,05 tot Kalveren le kw. 0,90 tot 2e kw. f 0,80 tot 3e kw. 0,70 tot f Schapen le kw. 1,tot 2e kw. /0,90tot 3e kw. 0,80 tot Lammeren 1,25 tot 1,10; Varkens le kw. 0,77 tot 2e kw. 0,73 tot 3e kw. 0,69 tot licht soort 0,75 tot 0,72. De handel in koeien en ossen was willig en in kalveren iets levendiger. Schapen en lammeren met redelyken handel terwjjl de handel in varkens flauw was. FIJNE ZADEN. Lgnzaadvoer 18,tot 19,— Bruin Mosterdzaad tot Geel Mosterdzaad 30,tot 32, Karwjjzaad /67,— tot 70,— Kanarie- zaad 16,— tot 18,—Koolzaad 18,— tot 21,— Zaailjjnzaad Blauwmaanzaad tot Boekweit VLAS. Aangevoerd Dauwroot 1000 K.G. onver- kochtWit 200 K.G. onverkocht. AARDAPPELEN. Westlaudsche zand 1,25 tot 1,60 Westlandsche klei 1,10 tot 1,30 Poters totGeldersche School- meesters 3.40 tot 3.80Geldersche Kralen 3 80 tot 4.Duke of York tot Bravo's tot f Red Star tot Eigenheimers 3,80 tot 4,20 Blauwe Eigenheimers f 3,80 tot 4,50 per H.L. Malta's tot cent, Malta Spring tot cent per K.G. EiEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 6,50 tot 8,50. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 8 Aug Eng. ss Spen, 2548 M3, stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. ss, Dicky 1425 M3V l©dig, van Gent naar Goole. Eng. ss, Nidd. 2818 M3, stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. ss, Shieii Don „6146 M3, ledig, van Gent naar Newcastle Eng. ss, Cornelian 1154 M3, scorrjes, van Gent naar Garston, Eng ,ss. York 3202 M3, stukgoed, van Gent naar Hull Eng. ss. Palmston 1314 M3, gemengd, van Gent naar Sandwich. Belg. ss. Gen Leman, 2679 M3, stuk goed, van Gent naar Leith. Noorsch ss. Ravn, 5018 M3 ledig, van Gent naar Newcastle Fransch ss, Senateur Raymond, 3657 M3. ledig, van St. Malo voor Gent. De.-nscn* ss. Vesterskov, 1815 M3. hout, van Kotka voor Gent. 9 Aug Eng ,ss. Sea Gull 1887 M3, kolen, van Blyth voor Gent Eng. ss. Volscain, 1613 M3 kolen, van Goole voor Gent Eng. ss. Sutton, 1047 M3, ledig, van Antweitpcn voor Gent. Fransch ss, Saint Aubin, 3013 M3. ledig, van Rouaan voor Gent. Be.g. ss. Borinage 6509 M3, ledig, van Gent naar Newcastle. Belg. ss, Alberta, 991 M3, ledig, van Calais voor Gent Eng. ss. Avocet 3985 M3, ledig, van Liverpool voor Gent. Eng. ss. Ronan 3391 M3, stukgoed, van Dundee voor Gent. Duitsche zeel, Unstrutj, 1822 M3. hout, van Trangsund voor Gent. Eng. ss. Spen, 2548 M3. stukgoed, van Gent naar Goole. Eng ss. Therese 3677 M3, ledig, van Gent naar Goole. Noorsch ss. Bors, 3421 M3 -ledig, van Gent naar Newcastle Fransch ss. Depute Chs, Nortier, 5693 M3. ledig. van Dieppe voor Gent. Van 10 tot 12 Aug. zijn langs de Westsluis alhier 2 binnenvaartuigen op- en 4 afgeschut; langs de Middensluis 40 op- en 22 afgeschut; langs de Oostsluis 64 op- en 36 afgeschut. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY te Ter Neuzen. ss, HELENA in lossing te Ancona, s.s. MAGDALENA in lossing te Spezia. s,s, TERNEUZEN in lading te Imming- ham voor Stettin (Wetteljjke Tijd). K If H V ■er- eer ta- nde nil- be- oen ster gen re- met eg- en- het dijk de /or- een uur ster zijn ;co- ons dat root gen nu 'gig ring oot- .ten, even 'gel, een rgen heer lien, van 7 te be- '.871 )eli- den and- heer a de J hij et ctief iend jtige neer g te vol- c op Een odig- leine oon- vaar- amer lblik stem iden, slui- oor- daar op- )ofd. dat 'oor- ati u oote hrif-, e te dat dat kan and- teeftj reis, veek1. aan ;'voe- on- on- dat met uw mi- niet

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3