DE 0VERMATIGE ZOMERHITTE GEMENGDE BERICHTEN, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. veroorzaakt dikwyls kevige koofdpyn; een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. Prtfs per koker 60 cts. Bp apot,hekers en drogisten. FRANKRIJK HEEFT EEN GROOTERE VLOOT NOODIG. De Fransche Minister van Marine, de lieer Raiberti, lieeft dezer dagen te St. Malo over de toekomst van de Fransche vloot gesproken. Hij zeide, dat Frankrijk sedert 1870 zijn kohiniaal gebied had herschapen Voor de tweede maal was in overzeesche gebieden een nieuw Frankrijk geboren, uit- gestrekter, machtiger en rijker aan beloftea dan dat, hetwelk bijna twee eeuwen geleden door vlootnederlagen in zee ten onder was gegaan. IJoor de harde lessen der ondervinding geleerd, zoo vervolgde hij, wist Frankrijk dat geen koloniale mogendheid kan be- staan zonder een vloot, Daarom wenscht Frankrijk een vloot. niet als een oorlogs of veroverings-instrument. maar als een instrument voor veiligheid, beschaving en vrede. Met dit idee voor oogen hadden de regeering en het Fransche parlement in nan we samenwerking, na de reconstructie van de financieele positie van het land, het vraagstuk van de reconstructie van de Fransche vloot onder oogen gezien. Het eerste deel van het vlootprogramma werd reeds uitgevoerd. De nieuwe kruiser „Duguay-Trouin", het eerste schip van dit programma zal den 14den Augustus te Brest van stapel loopen. Wanneer de Kamer weer bijeen was, zou hij (de Minister) de goedkeuring verzoeken van het tweede deel van het program en bovendien de aanneming van een wetsont- werp, dat de vorming van een hooge zee vloot beoogt. Wordt deze maatregel aan- vaard, dan zou binnen het kader van het door hem, met medewerking van den Hoo gen Marineraad, uitgewerkte vlootprogram in de vlootbehoeften der Fransche politiek voor de komende twintig jaren zijn voor zien. De Fransche vloot kon thans met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. TER NEUZEN, 13 Aug. 1923. CONCERT VAN „FLORA" Gisteren had alhier in De Buitensocietfrit het aangekondigde concert plaats van de .jfrontharmonie Flora" van Evergem. Deze harmonic vond aanleiding hier dit concert te geven, in verb and met den steun dien het van ingezetenen onzer stad ontvangt. Het trok zeer vele belangstelling der in- oegetenen. Het werd dan ook begunstigd door schoon zomerweer en de uitvoering van het programma viel over het algtmeenl wel in den smaak der hoorders. NAAR ANTWERPEN Velen onzer ingezetenen maakten gister een tocht naar Antwerpen, zoo wel per trein en automobiel als per stoomschip. De om- standigheden der reis waren natuurlijk door het mooie weer gunstig Onze ingezetenen ofschoon in grooten getale van" hier ver- trokken, maakten slechts een onderdeel uit van de tienduizenden die in Antwerpen wa ren saamgestroomd. De juweelenstoet was schitterend. Die belangstelling was echter van dien aard, dat ondanks den langen weg van den stoet, het moeite kosttie een plaatsje te veroveren om haar te zien pas- seeren Sommigen hebben dat te vemeefs beprocfd. Over het algemeen maakte "men echter een genotvolle neis. We komen hier op terug POSTERIJEN. Verplaatst met ingang van 16 Aug. a.s. de commies W. A. L. G. Jeurgens van Ter Neuzen naar Amsterdam (postkantoor), DIRECTE BELAST1NGEN. Bij resolutie van den Minister van Finan cier is ingetrokken de verplaatsing van den ontvanger F. Greidanus van het kar.toor der directe belastingen en accijnscn te Honte- nisse naar het kantoor dier middelen te Oudenbosch. R. K, KERK Door den bisschop van Biyda is benoemd tot kapelaan f St. Janstcen, dc weleerw, heer C. van Leijsen, pricster van het semi- narie COMMISSIE VOOR WERKVERRUIM1NG. De commissie voor Werkverruiming in Zeeuwsch-Vlaanderen deelt in haar verslag o.m. het volgende mee: Het bestuur bestaat uit de heeren: J. Huizinga, voorzitter; A. de Bruijne Mz., ge- delegeerd lid en J. F. de Cooker, seer. in de gehouden vergaderingen dei ge- heele commissie, werd de aandacht geves- tigd op onderscheidene werkzaanrheden, o.a. wegenveiibetering, indijking van polders, het aanleggen van nieuwe straten en andere grondwerken. Het Dagelijksch Bestuur verzond aan al de 34 gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen een adres waarvan 22 gelijkluidend waren. Gcwezen werd op in het algemeen die wer- ken, die ter verbetering tevens dienden van wegen en dijken. In genoemde adressen werd de mede werking gevraagd, om de heerschende werk- loosheid onder de aandacht te 'brengen van de poldehbesturen en deze op te wekker,, uitvoerbare werken door werklooze arbei- ders te doen verrichten. Het bestuur is in zijne verwachtingen niet teleurgesteld. In zeer vele gemeenten is werk gczocht in de door het bestuur aangewezen richting. Vast staat, dat door het optreden der commissie zeer veel is bereikt, waardoor tal van werkiieden hebben kunnen arbeiden. Door de samenwerking der verschillende organisaties in de commissie is veel nuttige arfoeid verricht, terwijl het voornemen be staat op den ingeslagen weg voort te gaan. GEMEENTERAAD VAN HULST. Omtrent eene op Donderdag 11. gehouden spoedeischende vergadering van den ge- meenteraad te Hulst meldt Zel. het vol gende De Voorzitter deelt mede, dat is ingeko- men eene ibeschikking van Gedep. Staten van 28 Juli, waarbij de Raadsbesluiten van 11 Juli tot toelating van de op 19 Mei 1923 benoemde raadsleden, zijn vernietigd. Hij stelt voor deze beschikking voor ken- nisgeving aan te nemen. Conform wordt be- sloten. De Voorzifter zegt, dat dit besluit van Ged. Staten heel wat stof heeft opgejaagd, en dat men daarbij de al zoo dikwijls weer- tegde onwaarheden betreffende de Gasfa- briek, het levensmiddelenbedrijf en den grond gekodit van het Liet'dehuis, wederom heeft opgerakeld. Ook is in de bladen geschreven, dat 200 geestelijke zusters aan de stemming hebben deelgenomen. Waarheid is, dat in het geheel slechts 42 zusters hebben gestemd, dat is een vierde van het getal, dat men opgeeft. Verder wordt gewezen op de vele uitga- ven van het onderwijs. Deze uitgaven zijn geregeld bij de wet en daar is niets aan te veranderen. Er is ook nog eene lichtzijde aan de on- derwijskwestie. De leeraren ontvangen aan salarissen J 47.462, waarvan zij aan belas- ting moeten betalen 1900, waardoor het suOsidie in de gemeentekas terugvloeit. Met uitzondering van een, die elders woont, verteren de leeraars hunne salarissen in deze gemeente. Voor elders ter school gaande kinderen uit deze gemeente moet worden bijgeclragen 5200. Spreker zou nog veel meer cijt'ers kunnen mededeelen, doch zc zijn reeds bekrnd, en zal het daarom hierbij laten. De heer Baert merkt op, dat men voort- durend het er heeft ingestampt, dat Hulst was een plaats welke niet met den tijd mee- ging. Door de gelijkstelling op onderwijs- gcbied hebben de Katholieken gekregen waar zij recht op hadden. Na de totstand- koming der verschillende scholen, heeft men een „poppekast" gemaakt van de verschil lende belastingen en in de bladen heeft men een blaam geworpen op het gemeentebe- stuur, dat geen blaam kan treffen. Veel grooter blaam treft hen, die in de bladen het voorstelden alsof het gemeentebestutir een bende is. Als Hulst zich in een groote volksverga- derimg kon uitspreken, dan zou het zich uit- spreken ten gunste van den burgeineester. De heer Poppe begrijpt niet, dat men thans spreekt over wat in sommige bladen gezegd wordt. Toen links in een plaatselijk blad werd uitgemaakt voor „Stakkers" heeft niemand een woord ter verdediging ge sproken, waarom doet men het nu. De strijd links gaat niet tegen den burgemeester. Links strijdt niet tegen de personen, maar strijd tegen de dingen, die hier gebeurd zijn. Links wil de belastingen niet voortdurend op'voeren. Nadat de heeren Baert, de Voorzitter en de heer Poppe hebben gerepliceerd zegt de heer Baert, dat hij den heer Poppe in de besloten zitting nog wel meer zal zeggen. Bij de rondvraag vraagt de heer Baert of niet is ingekomen een verzoekschrift van de heer D. Brouwer, van de bouwvakarbeiders, houdende het verzoek om een toeslag op den franc voor hen, die in Belgif werken. De Voorzitter zegt, dat deze zaak in on- derzoek is. Verder brengt de heer Baert ter sprake het kanaal van Hulst naar de Axelsche Sas- sing. Hij wenscht meer afdoende maatrege- len om actie voor den aanleg van dit kanaal te voeren. Hij wil de gemeenteraden van alle bij het kanaal betrokken gemeenten, tot een vergadering bijeenroepen, welke een commissie kan benoemen, waarin deskun- dige moeten zitten om weer propaganda voor het kanaal te maken. De Voorzitter zegt, dat het onderzoek door het Rijk nog niet is afgeloopen. Een zelfstandig onderzoek door een deskun- dige zou lang duren en veel geld kosten. Men z^l het regeeringsrapport moeten af- wachten. De belanghebbende gemeenten zullen moeten bijdragen in de kosten als het Rijk het kanaal uitvoert. De heer Poppe merkt op, dat hij het ka naal nuttiig en noodzakelijk acht, maar door de financieele politieke omstandigheden, ligt men lam geslagen. Thans gaat de raad over tot een gc-heime zitting. KOEWACHT. De heer A. J. Ongena heeft kennis gege- ven, dat hij zijn benoeniing tot lid van den gemeenteraad niet aanvaard. Daardoor komt aan de beurt de heer Th. Persijn, thans wethouder. Vrijdag slaagde te Amsterdam voor exarnen, Handarbeid de heer L. J. Burger, onderwijzer aan de openbare school „Oude Molen" alhier. HANSWEERT. Men schrijft ons: Op Zondag 12 Augustus kwam een on- verwachte plechtigheid het stille Hans- weert vereassen. Met de s,s, Mercator wa ren een 400-tal Vlamingen uit Gent en Aalst gekomen om de gebaunen Vlamingen in Holland te begroeten en te huldigen. Het was een roerend wederzien na 5 jaren scheiding, toen de groep der Hollanders met de leeuwenvlag voomit de Vlamingen tegemoet trad, ieder zijn vrienden herkende en men met luide uitroepingen en stralend gelaat van den eenen naar den andere,n vloog. Dan moest op de boot de officieele be- greeting plaats vjnden. Adv. De Goning van Amsterdam namens het Dietsch Veiv bond, den voIksvertegenwoordigers Maes en Van Optenbosch namens Frontpartij en de Christen Democraten betuigden van hun sympathie voor de Vlaamsche bannelingen, en van hun vast voornemen om in trouwe bondgenootschap den strijd voort te zetten voor volledige amnestie en voor de vrij- making van Vlaanderen. Dezte verzoening daar bezegeld tusschen Frpnters en Christen Democraten laat het beste hopen voor de Vlaamsche belangen. De Nederlandsche en Vlaamsche Volks- liederen klonken toen de boot vertrok. De sympathiek meegaande bevolking juichte en jubelde mee en volgde op de pier. Getroost en gesterkt keerdien de banne lingen terug in het edele gastvrije Neder- land, geestdriftig en vol strijdlust vertrok- ken de Vlamingen naar dat Belgie, waar nog immer de harde strijd voor Vlaan- deren's Vrijmaking gestreden wordt. WEERBERICHT van 13 Aug. 1923. Het weerbericht van het meteorologisch in- stituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 769.0 Sylt. Laagste barometerstand 748.9 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 14 Aug.: Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuid- westelijke wind, half tot zwaar bewolk, droog weer behoudens leans op onweer, aanvankelijk warmer. loop der beyolking van Ter Neuzen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gievestigd A. A, van Hartingsveld, zonder be- ro®p, Tholensstraat 52, uit Velsen. J. H. van den Ouden, zonder beroep, van Stecnbergenlaan 14, uit Meester Coi- nelis (N. O, 1 M, H, W Schiller, zonder beroep, Ja- vastraat 32, uit Ludwigshaven (Duitsch- land) G. A, Schutz, kellner, Westkolkstraat 8 10, uit Hulst R. G. E, L, Verstraeten, zonder beroep, Stationsweg 3, uit St. Michiels Gestel J. J, Korperaal, zemder beroep, varr Steenbergenlaan 43, uit Rotterdam. M, A. Dusebout dienstbode, Nieuw- straat 37—39, uit Bi*skens. 1. S. A Gecrinck, zonder beroep, Q 50 uit Gent (B L, H, Stouthamer dienstbode, Nieuw- straat 46, uit Bimsse] (B,) Vertipkken P. A, Slottje zonder beroep, Zand- straat 12, naar Dordrecht. J. P. Platteeuw, zonder beroep, 2e de' Feijterstraat 3, naar Apeldoorn. J. C, van Maelsaekc, zonder beroep, Klaassenstraat 14, naar Bigge'kerke. C. J. van Maelsaekc, zonder beroep, Klaassenstraat 14, naar Zoutelande. A. N. But, cafehouder M, Eijkestraaf 25, naar Vlissingen. SLACHTOFFER VAN EIGEN ONVOOR- ZICHTIGHEID. Een 7-jarig jongetje W. F. van L. uit de Mauritsstraat te Rotterdam, kwam Don- derdagmiddag met zijn 13-jarige zuster uit het park aldaar. Daar hep hij van zjjn zuster weg en den Westzeedijk op, achter een sleeperswageD, toen juist een auto uit Vlaardingen passeerde, welke den achter deu sleeperswagen vandaan komenden jongen greep en overreed. Hjj was onmiddellijk dood het Ijjkje werd naar het diakones- senhuis vervoerd. Den chauffeur van de auto treft geen schuld. FAMIL1EDRAMA TE LEIDEN. Aan de Mare te Leiden woont een 24jarige weduwe by haar schoonvader in. Donder dag werd zij plotseling aangevailen door haar zwager St. Deze had eerst in een aparte kamer zitten studeeren en was daarna zonder eenige aanleiding met een mes op zjjn schoonzuster afgestoven. Hjj bracht haar eenige sleken toe, die naderhand niet ernstig bleken te zijn. De man werd in zijn opzet verhinderd, doordat het mes brak. Er bestond tusschen het jonge weeuwtje en den schooDbroeder reeds geruimen tijd een gespannen verhoudir.g. De oorzaak hiervan is, dat de verloofde van den dader het vrouwtje niet kon uitstaan. De politie heeft St. gearresteerd. Het onderzoek zal moeten uitwijzen, of de dader met voorbedachte rade of in overspannen toestand gehandeld heeft. EEN STAKENDE GEMEENTERAAD. Dinsdag was de gemeenteraad van Weert opgeroepen o.m. ter behandeling van een reed3 driemaal herhaald verzoek om subsidie van de Handelsavondschool. Van de vijftien raadsleden verschenen er maar drie, terwijl ook de burgemeester voorzitter afwez;g bleef. Naar het ^Hbld" uit de beste bron verneemt, staat zulks in verband met de tot den Raad gerichte memorie van toeliehting, waarin zeer scherpe, zelfs eenigszins beleedigende zinnen voor- kwamen, alsmede wjjl men op een reeds tweemaal genomen besluit wegens het ge- ringe aantal leerlingen niet wenschte terug te komen. MARKEN. Een Nederlander schrijft uit Bad Nau- heim, dat een kennis voor hem op 17 Juli te Rotterdam 10 millioen mark kocht voor 40 gulden. Ongeveer 10 dagen later kreeg hij bericht van de bank, dat hij zjjn geld kon krijgen. Intusschen had hij in Nau- heim hetzelfde bedrag aan marken gekocht voor 17 gulden. Bovendien kon hp aan de bank geen marken krijgen, maar men gaf hem twee cheques van 5 millioen, die, zegt hij, niemand in betaliug neemt. ONGEVAL MET EEN VLIEGFIETS. Woensdag ongeveer 8 uur is aan den weg naar Rhoon, ten zuiden van het vlieg- veld Waalhaveu te Rotterdam, een viieg- ongeluk gebeurd, dat gelukkig nog goed is afgeloopen. De bekende vliegtuigbouwer J. D. Carley maakte met een van zijn bekende kleine roode toestellen, welk toestel voorzien was van een motor en slechts 10 P.E., een proefvlucht boven het vliegterrein. Het toestel vloog op zeer geringe hoogte, raakte plotseling in telegraafdraden verward, viel en kwam in een sloot terecht. Van het vliegveld was spoedig hulp ter plaatse. Het toestel was slechts zeer licht beschadigd en werd door monteurs van de K. L. M. weer naar het terrein teruggebracht. De INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. *tlS NOODZAAK t dat ge het leer moet voeden Om het barsten en hand wonden te ver+ioeden heer Carley was niet gewond, dooh klaagde over pijn in den rug. Door een auto van den Geneeskundigen Dienst is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij ter observatie is opgenomen. Bfl informatie aan het ziekenhuis ver- namen we, dat de toestand™van den heer Carley, zeer be?redigend is. Hij is slechts licht aan een der rugwervels gekwetst. Toch achtten de doctoren het raadzaam dat de heer Carley, die te Rijswijk woont voorloogig ter verpleging in het ziekenhuis blijft. EEN GEVAARLIJK 1NDIVIDU INGEREKEND. Maandag heeft in het Ozenbosch aan den rijksweg te Gulpen, de jachtopzienen van den graaf Marchana d'Ansemboucgj de heer Linkens, een verwoedde worsto- ling op leven en dood gehad met een Duitschen zwerver, waarbij deze laatste tenslotte is overmeesterd. De jachtopziener onfmoette cteze zwerver in het bosch. Daar deze er zeer verdacht uitzag, wildie hij hem fouilleeren. De zwerver verzette zich, greep den stok van den jachtopziener en £ing hem daarmede te Hit. De jachtooziener slaagde er in zijn revolver te o^riuien en loste eemgy sciYoten fanais .Ci'en aanvaller. Daardoor bevreesd geworden, liet de Duit- scher zich door den jachtopziener ooeiTn. iCen ueze nem naar ae marecnausseeKa- zerne wncTe C'rengen, ruKfe ruj zicii res en trachtte te ontvlucht|i:n. D;e jachtopzie ner liep hem achterna, waarop de Duitscher zich omkeerde en plotseling een dolkmes te voorschijn haalde, waarmede hij naar den jachtopziener stak. Deze wist met zijn revolver den steek te paneeren en schoot zijn tegenstander in oen der beenen. Met zijn revolver sloeg hij den zwerver neer. Deze werd eerst naar de marechausseeka- zerne ovei(gebracht en vandaar naar Cal- varienberg te Maastricht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Bij de fouilleering vond men op den Duitscher behalve het dolkmes tal van in- brekerswerktuigen, eenige peperkoeken n een zakje koffie. In verband met de in den laatsten tijd in Zuid-Limburg gepleegde moorden, meent men met de aanhouding van den Duitschen zwerver een goede vangst gedaan te hebben. TWEE EIEREN GEROOFD. Op een kweekerij te Naarden heeft een broedlustig kipje 2 eieren gerootd, een uit het nest van een kip en het andere uit dat van een eend! Na op dien schat enkele dagen te hebben gebroeid, werd zij moeder van een kuikentje en een eendje. Zeldzaam goed verzorgt xzij haar kroost en vertoeft het liefst aan den slootkant, waar het jonge eendiu zoo gaarne rondzwemt. DROEV1G ONGELUK Te Oosterwolde (Friesland) is een droe- vig ongeluk gebeura De machinist H, was bezig turf te vervoeren en maakte daar- voor gebruik van paard en wagen. Zijn 2-jarig dochtei-tjie zat naast hem op den wagen. Plotseling viel het kind van het voertuig, waardoor het onder een wiel ge- raakte De dood trad bijna onmiddellijk in. TRAGISCH Een inwoner van Zwaagwestejnde kwam Maandag, naar het Vad. meldt, thuis van een reis naar Zuid Afrika. Net thuis voor den verjaardag van zijn vrouw. Eerst wil hij nog even een bad nemen in het Kan- gat Hij blijft dicht bij den kant, want hij kan niet zwemmen. Toch wil hij zich goed. verWsschen. Daarom gaat hij een paar keer duiken. Hij ztal 't nog eens doen, maar komt niet meer boven. lerstond schieten eenige toeschouwers te hulp. Ze kunnen hem niet vinden. Eindelijk brengen ze hem boven. De geneesheer kan slechts den dood constateerejn HOED OP. In een Engelsch blad wijst een dokter er op, dat het niet goed is, kinderen zorftier hoed in de zon te laten loopen, omdat de ultra violette sb'aleu van het zonlichfr vaak te scherp zijn voor de oogen. Hii schrijft het feit, dat zoovwl kinderen slech- te oogen hebben toe aan het loopen zon der hoed Ook de invloed van de zon op het haar der kinderen is volgens den dokter zeer ongunsjtig. Voortaan dus niet blootshoofd loopen. BLOEDLUIZEN EN LANGE ZWARTE VLOOIEN Een kippenliefhebber te Bussum, be- greep maar niet, door welke oorzaak zijn kuikens bij tjentallen begonnen te kwif- nen en na enkele dagen stierven. Toeval- lig zette zich op een avond een kloiek met kuikens op een stukje wollen deken en wat bleek nu den volgenden jmorgen? Dat het dekentje wemelde van bloedluizen en lange zwarte vlooien. De diertjes werd en dus uitgezogen. Nu slajien 's nachts alle kloeken op zulk een dekentje en 's morgens worden deze in kokend zeepwater gereinigd. Het kwaad is nu zo(o, goed als voorbij. EEN CONCURRENT VAN DE SPEEL- BANK TE MONTE CARLO Monte Carlo, de bekende plaats in het vorstendom Monaco,, waar het beroemde, door Gamier gebouwde, Casino met de beruchte speelbank oprijst tusschen fraaic parken en plantsoenen, zal weldra een con current krijgen. Immers dezer dagen heeft het bestuur van Jersey, een der Kanaal- eilanden, welke tegenover het Fransche schierejland Gotentin liggen, een aanbod van een syndicaat tot het koopen van het fraaie Elisabeth Castle aan een nader on derzoek onderworpen. De bedoeling van het syndicaat is, dit prachtige slot te verbouwen tot een casino, zoo weelderig ingerjcht, dat het casino te Monte Carlo volkomen in de schaduw zou stellen. Elisabeth Castle is gefegen op een klein eiland dicht bij St Helier, Naar verluidt, voelt het bestuur van Jer sey er veel voor, het aanbod te aanvaarden. EEN DRAMATISCHE BRUILOFT Te Potzareck, niet ver van Dantzig, heeft een tragische. gebeurtenis plaats gehad. Een jong paar aldaar was in het huwelijk getreden en men zat aan den feestfdisch, toen opeens op verschillende plaatsen van het huis brand ontstond. De genoodigden snelden aanstonds naar buiten en kwamen er heelhuids af, even- als^ de bruid die hun voorbeeld gevoigd De bruidegom en zijn schoonmoeder poogden den uitzet van de jonge vrouw te redden, doch het huis stortte in en bei- den vonden een vreeselijken dood onder de brandende puinen Een jonge man, die indertiju door de bruid afgewezen wei'd, wordt verdacht uit wraak den brand gesticht te hebben. Hij is aangehouden. EEN KENNER VAN DlEREN. 't Is haast niet te gelooven. Toch is het historisch 't Gebeurde op het onlangs gehouden Mulo-examen te Zwolle. De examinator voor dierkunde toont een candidaat het skelet van een kop van een konijn en vraagt hem: Wat is dat voor een kop? De candidaat: Van 'n hoe.n_ De examinator (verbaasd)Van een hoen? Bedoel je een kip? Candidaat: J a. De examinator: Hoe kun je zien, dat dit de kop is van een kip? De candidaat: Aan,, de tandon. NIET GOED NAGEZ1EN Werkiieden, werkzaam in de Ned Herv, kerk te Voorst, presenteerden elkaar voor de grap een collectezak Een dtT werkiie den stak zijn hand er in, alsof hij er iets in deed en voelde op den bodem van den zak papier zitten Werktuigelijk haal de hij het er uit en bemer(ki(e, dat hij 2 bankbiljetteu, elk van 100 gulden, in de hand had. Diakenen werden er mee in ken nis gesteld. De beide werkiieden kregen ieder een flinke fooi Vad. DE INBRAAK TE DU1VENDRECHT Naar de Tel meldt heeft de geaiyesteerde J B. die te Ouderkerk a,d_ Amstel opge- sloten is, verdacht van veiiscnillende in- braken, waarondei- die, welke in den nacht van 2 op 3 Augustus te Duivendrechiil werd gepleegd in het cafe van den heer Spruijt, bekend, zich aan laatstgenoemde inbraak te hebben schuldig gemaakt. Wat de te Weesp en W eesperkarspel gepleegde inbraken betreft, blijft hij nog ontkennen, daaraau debet te zijn, hoevvei reeds tal van aanwijzingen welke de po litic verzamuid heeft, tegen hem pleiten. B is ter beschikking van den officier van justitie gesteld DE OPENSTAANDE GASKRAAN. Zondagavond werd de heer W. Schenk, brandmeestej- te Rotterdam, door zijn echt- genoote, bij haar thuiskomst bewusteloos te bed gevonden. De geheele bovenverdie- ping was met gas gevuld, dat van de be- nedenverdieping, waar in de keuken de kraan van een gascomfoor openstond, naar boven was getrokken. Manschappen van* de reddingsbrigade zijn er met doktershulp in geslaagd, door toepassing van kunstmatige ademhaling, de levensgeesten weder op te wekken. VRACHTAUTO IN BRAND GEVLOGEN Maandagnamiddag reed de vrachtauto der handelsmaatschappij te Roermond, be- laden met suiker en balen kruidenierswa- ren de sterke helling van den Kerkrader- steenweg naar beneden. Op de helft van den berg sloegen plotseling de vlammen uit den wagen Met een vreeselijken knal sprang het benzinereservoir. De chauffeur, hoewel deerlijk verwond, had de tegen- woordigheid van geest onmiddellijk te remmen. Hij werd in de naburige hoove van den heer Creuels vei-bonden en door een passeerende autp naai- het ziekenhuis tie Kerkrade overgebracht. Van de auto en de lading bleef niets over dan de vernielde mofor en het ijzeren geraamte. Had de chauffeur niet onmiddellijk gestopt, dan zouden bij de druktje op dezen weg groote ongelukken gebeurd zijn. Een treurig fi- guur maakte de Kerkradensche brandweer, die pas 2 uur na het ongeval kwam op dagen. OOK EEN INTERVIEW Op zekeren dag, zoo verhaalde de be kende Engelsche schrijver Rudyard Kip ling zelf in de New Castle Chronicle, zat ik in mijn studeerkamer te London, toen plotseling een mij onbekend heer in de deuropening verscheen, gevoigd door twee schooljongens Is dit Rudyard Kipling? vroeg de man. J a, gaf ik ten antwoord. Hij keerde zich om Jongens, dit is Rudyard Kipling. En zit u hier altijd te schrijven? J a, antwoordde ik. Jongens, hier zit hij altijd te schrij ven En voor dat ik den tijd had, om een stoel aan te bieden, was het bezoek afgeloopen, vreemde heer en jongens waren verdwenen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2