BURGERLIJKEN STAND. AUTO ONTPLOFFING TE KERKRADE. VAN DEN HONGER GESTORVEN TEMIDDEN VAN HAAR GELD. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. EEN SLACHTOFFER VAN BACCHUS. Dinsdagmorgen vond de landbouwer-vee- houder J. K. van Noord in den Rietwijker- oordpqider te Amstelveen zijn 54jarigen knedht dood in den stal liggen, met in zijn slaaipplaats maar op den rand van de groep. Duidelijk was nog te bemerken, dat de man geducht aan Bacchus had geofferd. Blijk- baar had hij den gewonen ingang niet kun- nen vinden en was naar binnen gekomen door het gat, waardoor de varkens naar buR ten gaan. Om verder te komen, moest hij over een houten schot klimmen. Hierbij kwam hij te vallen met zijn slaap op den steenen rand -van de groep, waarna het 150 K.G. zware schot boven op hem viel en hem op den anderen slaap trof. Dit moet den dood veroorzaakt hebben, want in die hooding werd het slachtoffer gevonden. Maandagmiddag reed een vrachtauto der handelsmaatschappij te Roermond, beladen met suiker en veel kruidenierswaren de sterke ihelling van den Kerkrader Steenweg naar beneden. Op de helft van den berg sloegen plotsel-ing de vlammen uit den wa- gen. Met vreeselijken knal sprong het ben- zinereservoir. De chauffeur, hoewel deer- lijk verwond, had de tegenwoordigheid van geest direct te remmen. Hij werd in de na- burige hoeve van den heer Creud verbonden, en door een passeerende auto naar het zie- kenlhuis te Kerkrade overgebracht. Van de auto en zijn vracht bleef niets over. GAS ALS SCHEMERLICHT OF NACHT- L1CHT GEVAARLIJK. In het maandblad „Het Gas" wijdt J. Buijs een beschouwing aan het vergiftigingsgeval van 22 Juni te Utrecht, waarbij twee kinde- ren omkwamen en de ouders ternauwernood gered werden. De oorzaak bleek te zijn een hangende Graetzin-brander in de slaap- kamer, welke lamp in dien nacht laag ge- brand had. De schrijver deelt mee, dat in het begin speciaal gezooht werd in de richting van in- geslagen vlammen. Deze zijn te beschouwen als verbranding van lucht in gas, waarbij een minderwaardig gas ontwijkt, gelijkende in samenstelling op blauwwatergas en dat al of niet secundair verbrandt. Ontwijkt het onverbrand, dan is dit zeer gevaarlijk. Het ibleek evenwel, dat bij de verklaring van het ongeval het al of niet inslaan buiten beschouwing kan blijven. Draait men na- melijk een Graetzin-brander zoo klein, dat de vlam loslaat van het kousje en het gas lichtend verbrandt zeer nabij den brander- mond, dan is de werking van de douche na- tuurlijk geheel gewijzigd. Deze zuigt niet meer primaire lucht aan, maar integendeel, door de luchtgaatjes ontwijkt onverbrand lichtgas, hetgeen zichtbaar is te maken door aan te steken. De vram raakte in dit geval het kousje niet, maar was opgetrokken tot vlak onder den brandermond. Bij zoodanig gebruik ontwijkt onverbrand gas door de primaire luchtvertbindingen. Er is daardoor een hoe- veelheid kooloxyd ontweken, die doodelijk bleek voor de kinderen. Een reconstructie van het ongeval met proefdieren gelukte in zooverre, dat de die- ren hard ziek werden, maar niet stierven en na 2 uur in de frissche lucht oogenschijnlijk weer geiheel opgeknapt waren. Conclusie: Zonder ruime luchtverversching brandde men geen gaslamp in een slaapver- trek. Men lette speciaal op ingeslagen bran- ders. Hierbij kan namelijk een deel van het gas onverbrand ontwijken. Hangende gaslichten moeten steeds op voile kracht branden. Ze zijn geheel onge- scihikt om met geknepen kraan en lage vlam voor verlichting te dienen. Het is zeer ge vaarlijk ze op die wijze te benutten als sche- merlicht of nachtlicht. In het Princes Park-district te Liverpool is in een schamel gemeulbileerde etage- woning een welgestelde vrouw, een zekere Jessie Marnie, dood gevonden, die daar den vrijwiliigen hongerdood gestorven was. Men vond in haar rok genaaid 1000 pond sterling aan 100 pondsbiljetten, 2000 francs en een groot aantal dividendbewijzen. Zij had daar jaren alleen gewoond en stond bekend als een vrouw met zonderlinge ge- woonten. SCHIJN VOOR WERKELIJKHE1D. Op het tooneel van het Princes Theater te Bradford heeft dezer dagen door een onge- lukkig toeval de schijn plaats gemaakt voor de droeve werkelijkheid. De tooneelspeler Harold Ookley Evans had in het stuk „The Way of an Eagle" de rol van den held. Hij had een revolver bij zich, waarmee op zeker moment in de lucht moest worden geschoten. Toen dat gebeuren moest, ging het wapen niet af, doch wel geschiedde dat, toen Mr. Evans even daarna toevallig den loop op zijn voet gericht hield. Het buskruit maakte een gat in't bovenleer van den keurigen schoen van den held, en verzengde bovendien zijn voet, zoodat hij hinkende het tooneel moest verlaten. 107 JAAR LANG IN EEN BOSCH GELEEFD. Uit Weenen wordt aan de Daily Chronicle gemeld, dat in een bosch bij Szigetvar (Hon- garije) dezer dagen een zigeunerin is ge storven, die naar verluidt den ouderdom zou hdbben bereikt van 107 jaar. Zij was in een woonwagen in dat bosch geboren en had er haar geheele leven door- gebracht. Jaren geleden had zij de gewoon- ten der boschdieren aangenomen en^ kwam alleen des naohts in het open veld. Zoo nu en dan verscheen zij op de markten in den omtrek en ventte er met houtsnijwerk, dat zij zelf maakte en een zekere artistieke waarde had. De laatste jaren echter had men haar niet meer gezien. Men vertelde zonderlinge verhalen over haar, waaronder ook de geliefde legende, dat de vogelen van het woud haar kwamen spijzigen. Vermoe- delijk werd dat gedaan door de andere leden van haar stam, door wie zij bijzonder ver- eerd werd. ERNSTIG ONGELUK. Naar het Muhlheimer Tageblaft ver- neemt, heeft, op de mijn Amelie II te Wit- telslheim in den Elzas een ernstig ongeluk plaats gehad. Vier arbeiders bemerkten op een gegeven oogenblik, dat de lucht door vergiftige gassen werd verpest. Zij waar- schuwden anderen, doch konden zelf niet meer ontkomen, want terstond daarna had, waarschijnlijk door zelfontsteking, een gas- ontploffing plaats, waardoor zij alle vier gedood werden. Het blad spreekt naar aan- leiding hiervan zijn verwondering uit, dat er in den laatsten tijd zooveel mijnongelukken plaats hebben en dringt er op aan, dat de voorschriften voor de veiligheid der mijn- werkers nauwkeurig zullen worden nage- streefd. Het schijnt, dat het bestuur der in beslag genomen mijnen zich niet al te zeer om de naleving dezer voorschriften be- kommert. LUILEKKER;LAND De werkloozen te Essen hebben een nieuw programma van „eischen" aan het gemeentebestuur van dezie graot|C indusv triestad gesteld. Hierop komen, zoo meldt de Tel. de volgende punten voor: Vierurige arbeidsdag, doch achturige be- taling Verstrekking van levensmiddelen en klee- ren, namelijk 10 meter katoen voor onder- (goedl 3 meter stof voor een pak, bons voor goedkoope schoenen, alsmede gratis leve ring van aai'dappelen en steenkool. Tenslotte wordt nog uitstel van de gas- kwitantje en het doe.n vervallen van de woninghuur verlangd. EEN BENARD GEZELSCHAP. Een aap, een hond, een varken, een pony en een olifant, zo-uden onder leiding van hun temster hun kunsten vertoonen, In de gewone volgorde werden de dieren op het tooneel geplaatst, voordat de tem ster verscheen werd het gordijn opgehaald en het publiek in de zaal wachtte op de dingen die komen zoude.n. De arme viervoetige kunstenaars had- den echter een zware neis achter den rug, 2 dagen hadden zij in een nauwe donke- re ruimte in ziee opgesloten gezeten, wa ren toen in een even nauwen spoorwagen geladen en vandaar uit waren zij dadelijk pp een tooneel gdbracht om daar al dadelijk hun kunsten te latten zien. Men kan er zich indenken, dat zij zich eenigzins on- willig naar hun plaats begaven, omdat zij niet in de gelegenheid waren geweest dat te doen, waarvoor de mensch zich nu len dan ook eens moet afzonderen, voorali wanneer hij na zooveel stilstand voor het eerst weer beweging krijgt. En was het niet begrijpelijk, dat zij, toen zij nog niet onder de gestrenge oogen van hun meesteres waren, gauw even van de gelegenheid gebruik maakten? tDe aap sprong het eerst naar voren en hnppelde na de natuur haar tol te hebben betaald, alsof er niets was voorgevallen naar zijn plaats terug. De hond deed het- 2ielfde, het zwijn deed zijn naam eer aan en ook de pony trad in de voetsfappen van zijn voorgangers. Toen kwam de oli fant, het publiek, dat tengevolge van deze gebeurtenissen bedenkelijk vroolijk was ge- worden, verwachtte iets grootsch van hem en hij deed zijn best de schatenende me- nigte niet teljeur te stellen. Nadat de olifant weer op zijn plaats was gegaan, kwam plotseling de eigen^- res, die inmiddels met haar toilet was klaargekomen, te voorschijn. Vriendelijk la- chend groette de in het nauwe tricot gc- kleed'e dame, niet wetende wat er voorge vallen was, het publiek Een groote stilte trad in plotseling roept een galarij-bezoeker: „Pasz uff, jetz fangt die auch an!," Daar zwol het gelach aan tot een or- kaan, een groot applaus beloonde den man die dezen uitroep had geslaakt, het publiek had zoo genoten, dat het den geheelen avond niet weer tot bedaren was te bren- gen D, Ct, BLOEDIGE WRAAKNEMING. Te Perpignan heeft zich een tragische misdaad afgespeeld. De landbouwer Jo seph Lacombe uit Bages, trad het kantoor van den advokaat Barrere, die hem in een proces rechtskundigen bijstand had ver- leend, binnen en begon met den jurist te twisten, omdat deze het proces niet tot een voor zijn client succesvol einde had weten te brengen. Op een gegeven oogen/olik haalde La- comlbe een revolver uit zijn zak en loste vier schoten op den advokaat, die dood neerstortte Toen Barrere's klerk kwam binnengeloo- pen om zijn meester bij te staan, schoct Lacombe zijn laatste twee kogels op hem af, die ook den klerk doodelijk trof fen. De moordenaar werd gearresteerd. PRETTIG EIGENDOMSRECHT. Een eigen huis te hebben, pas getrouwd te zijn en niet eens twee kamers in je eigen huis te kunnen bewonen, is niet prettig. Dat 'zal iedereen zelfs de mieest verst(okl- te voorsfander van Staatsinmenging toch wel toegeven. Dit Qverkwam een kleermaker te Lon- den, die bij de rochtbank een verzoek had ingediend, den tegenwoordigen huurder te gelas.ten, twee van de vijf kamers aan hem af te staan De rechter kon hem evenwel niet helpen, daar de weigerjng van den huurder volkomen in overeenstemming met de Engelsche woningwet is. KATTENTROUW. Ook de concierges van begraafplaatsen worden zoo nu en dan door den dood neer- geveld. Zoo stierf onlangs de concierge van de Aldershot Borough Cemetery. Een oude, zwarte kat, waar de overledene tij- dens zijn leven zeer veel van gehouden, sprong op de lijkkist en was hier niet meer van af t® krijgen. Hoe dikwijls het dier er ook van werd afgejaagd, even vaak sprong het weder op de kist en legde zich daarop neder Toen de doode grafwaarts gedragen werd, volgde de kat de baar. Daarop klom het dier in een boom en volgde. van daar uit de plechtigheid der teraardefoestelling. Deze eenmaal afgeloopen, kwam de kat omlaag, en bleef nog urenlang, als wan- hopig, de aarde op en random het graf staan omkrabben. DOUX PAYS! De politie te Barcelona is een complot op het spoor gekomen tot het vermoorden van de vrouw van den prefect van die stad, een aantal personen is gearresteerd in verband daarmee. Zes van de ze laatsten zijn leden der vakvereenigin- gen, die reeds vraeger beticht waren van deelneming aan andere samenzweringen. Gemeld wordt, dat, wijl de prefect altijd in een pantserauto rijdt en bovendien nog steeds door politie wordt geescorteerd, de anarchisten besloten zijn vrouw te vert inoorden, nu Ze den man toch niet konden treffen ZAND IN PLAATS VAN GOUD. Jaren geleden reeds deed een verhaal de ronde over een goudschat, wel'ke binnen1 de Batihurst-gevamgenis te Gambia, aan de Britsche Westkust van Afrika onder een grooten steen in het plaveisel van het hoofd- gebouw begraven zou zijn. Dezer dagen nu werd dan eUndelijk be sloten, eens na te gaan, of het verhaal waar- heid bevatte Men groef en groef, gebruiktfe d^namiet, en* werkte uren en uren, doch zonder eenig resultaat dan groote bergen zand. Reeds in de 17e eeuw deden legend en over den goudrijkdom van Gambia de ron de Driehonderd jaar geleden openden de Engelschen handelsbetrekkingen met Tim boktoe, vanwaar aanzienlijke hoeveelheden goud naar de kust kwamen. Nadat een Britsche pionier, George Thomson, en de bemanning van zijn schip door Portugeezen en inboorlingen waren vermoord, gingen vooral de Hollanders daar op de goudjacht. Ongeveer tachtig jaar geleden is er echter een einde geko men aan de goudzendingen uit het bin- r.enland IN NATURA BETALEN. Keert men, noodgedwongen, terug tot den ruilhandel van den oertijd? In de landen met zwakke valuta heeft het er wel veel van. Het theater te Szolnock (Hongarije) kunt gij bezoeken, mits gij betaalt met eieren of maatjes tarwe. En uit de Roer komen al net zulke berichten. Vergadering van Dinsdag 31 Juli 1923, des namiddags 1.30 uur. Voorzitter de heer J. de Feijter, Burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. de Visser, A. de Feijter, W. Scheele, P. Faas, C. A. Wisse, S. van Hoeve, A. de Koeijer en M. Kaijser; later ook de heer J. Vinke; benevens de Secretaris J. Stolk. Afwezig de heer D. G. Koopman. Een vacature. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door heft uitspreken van het gebedsformulier. 2. Notulen. De notulen der vergadering van 22 Juni 1.1. worden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. 3. Mededeelingen. De VOORZITTER deelt mede, heden morgen een telegram te hebben ontvangen van den burgemeester van Ter Neuzen, in diens kwali- teit als voorzitter van het Zeeuwsch-Vlaamsch waterleiding-comite, waarin deze verzocht, den heer Krul, uirecteur van het rijkswaterleiding- bureau toe te laten in de geheime vergadering waarin de stukken betreffende de waterlekling zullen worden besproken, tot het zoo noodig geven van nadere inlichtingen. Inmiddels is de heer Krul in het raadhuis aanwezig. Spreker heeft hem gezegd, dat het niet in de bedoeling ligt, heden een besiuit te nemen. Niettemin wil de heer Krul gaarne de bespreking bijwonen. Wat denken de heeren daarvan? De heer DE KOEIJER vraagt, of het wel noodig is, dit in geheime vergadering te doen. De heer SCHEELE is ook van oordeel, dai. de adviezen die de heer Krul zal geven, best voor de publiciteit van ieder ingezetene konden worden overgegeven. Het is een zaak voor heel de gemeente. De VOORZITTER geeft te kennen, dat bur gemeester en wethouders van oordeel waren, dat het beter was deze voorloopige bespreking in besloten vergadering te houden; men kan zich dan vrijer uitspreken. Later, als de zaak definitief aan de orde komt, kan de behandeling in openibare zitting geschieden en de uitge- brachte rapporten kunnen dan ook worden mee- gedeeldy Indien geen der leden bezwaar maakt zal hij den heer Krul meedeelen, dat de raad hem straks in de vergadering zal ontvangen. Niemand heeft bezwaar. 4. Ingekomen stukken. a. Een berioht van ontvangst van de in de vergadering van 22 Juni 1923 vastgestelde ver- ordening tot bestrijddng van drankmisbruik bij viering van het regeeringsjubileum van de Ko- ningin; Aangenomen voor kennisgeving. b. Een bericht van ontvangst van de in de vergadering van 22 Juni 1923 vastgestelde ver- ordening tot wijziging der algemeene politie- verordening; Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van Gedeputeerde Staten, daarbij toezendende een exemplaar van hun besiuit vermeldende de jaarwedde en den pen- sioensgrondslag van den ontvanger dezer ge meente J. P. Geelhoedt op 1500; Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van C. J. de Vries, houden- de dankbetuiging voor de aan hem toegekende toeslag op zijn pensioen. Burgemeester en Wethouders stellen voor, ai deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Het raadsbesluit van 22 Juni 1923, tot ve'rkoop van gemeentegrond aan C. H. H. Wisse, voorzien van het bewijs der goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van de Dresseervereeni- ging „Zeeuwsch-Vlaanderen" luidende: geven met verschuldigden eerbied te kennen Willem Donker en Johannes Francies de Feber, Voorzitter en Secretaris van bovengenoemde vereeniging; dat sinds Juni 1921 in Zeeuwsch-Vlaanderen is gevestagd meergenoemde vereeniging, die zich ten doel stelt het africhten van honden ten dienste van Politie en Justitie; dat zij ten einde U Edelachtbaren een over- zichit te geven van hetgeen van een goeden bruiklbaren hond verlangd wordt U hierbij aan- bieden een program voor de te houden demon strable in 1923; dat de onkosten voor aanschaffing van ma- terieel alsmede voor de te houden oefeningen en demonstratie's zooveel mogelijk door de leden worden gedragen; dat echter deze onkosten thans grooter wor den dan de draagkracht der leden; redenen, waarom zij de vrijheid nemen, zich tot Uwen edelachtbaren raad te wenden, met het eerbiedig verzoek, dat het U behagen moge, onze vereeniging wel een kleine jaarlijksche subsidie toe te kennen. Burgemeester en Wethouders stellen voor, met ingang van 1924 tot wederopzegging eene jaarlijksche subsidie van f 5 te verleenen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat, aan- gezien de gemeente zelf in het bezit is van een politiehond, doch dat het noodig is, dat zoo'n hond af en toe nog eens wordt gedresseerd en geoefend. De veldwachter gaat er geregeld rnee naar de oefeningen en zegt, dat die zeer goede resultaten geven. Zij vonden daarin aan- leiding voor te stellen een kleine bijdrage te geven. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. g. Een schrijven van het Bestuur van de Anleeling Zeeuwsch-Vlaanderen O. D. van den Ghristelijken Boeren- en Tuindersbond in Ne- derland, luidende als volgt: Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur van de Afdeeling Zeeuwsch-Vlaan deren O.-D. van den Christelijken Boeren- e.i Tuindersbond in Nederland, gevestigj te Axel, en als rechtspersoon erkend bij Kon Besiuit van 23 November 1920, No 66; dat het te Axel gesticht heeft een Christe- lijke Lagere Landbouwsehool, geopend 1 Juni 1922; dat op deze school als leerling worden toege- laten, alle landbouwers of landarbeiiderszonen, zonder eenige uitzondering, zulks in overeen stemming met bepalingen, dienaangaande van Regeeringswege gemaakt; dat van de leeriingen een matig schoolgeld wordt gevraagd in verband met den rnaat- schappelijken welstand hunner ouders of ver- zorgers, terwijl on- of minvermogenden geheel of gedeeltelijk van de hetaling van schoolgeld worden vrijgesteld; dat deze school bezocht wordt door 45 leer iingen, verdeeld in vier klassen en dat van deze leeriingen 15 (vijftien) afkomstig zijn uit Dwe gemeente; dat het overbodig mag geacht worden, het groote nut van deze school, en het algemeen belang, dat zij bevordert, hier uiteen te zetten; dat het Rijk alle onkosten voor deze school vergocdt behalve die voor stichting en onder- houd van de gebouwen en die van aankoop van den schooltuin, mitsgaders die voor diverse leermiddelen; dat een begrooting van ontvangsten en uit- gaven over het jaar 1923 hier bijgaat; dat de geldmiddelen der vereeniging niet toelaten, de uitgaven geheel te bestrijden; redenen, waarom het Bestuur voornoemd U eerbiedig vcrzoekt, van Uwe gemeente over het jaar 1923 te mogen ontvangen een subsidie van ten minste f 150 (een honderd en vijf tig gulden). Met verwijzing naar het raadsbesluit van 28 Augustus 1922 notulen nuramer 6 stellen Bur gemeester en Wethouders voor eene subsidie te verleenen van f 10 voor elken leerling uit deze gemeente voor het tijdvak 1 Juni 1923- 1 Juni 1924 onder voorwaarde, dat door bo-ven- vermelde vereeniging worde overgelegd eene lijst van leeriingen, die het schooljaar 1 Juni 19231 Juni 1924 hebben medegemaakt. De VOORZITTER deelt mede, dat het be stuur had gehoopt, de school reeds zonder sub sidie te kunnen onderhouden, doch wegens de kosten voor aankoop van den tuin is dit nog niet mogelijk gebleken. Door het bestuur is er echter zijne aandacht op gevestigd, dat er in het voorstel om admini- srratieve redenen een wijziging zou behooren te worden aangebracht. Voigens dat voorstel zou de vereeniging mmmer over de subsidie kunrien beschikken dan na 1 Juni, terwijl het boekjaa voor dien datum afsluit. Hij zou daar- om het overleggen der lyst van leeriingen wil- len stellen op 1 Maart. Als een leerling vanal 1 Juni b.v. tot Maart den cursus heeft meege- maakt, zal de raad toch, al was het, dat hij na dien datum en voor het eind van den cursus de school verliet, wat ook door sterfgeval of verhuizen kan geschieden, wel niet zoo klein- zielig zijn, om voor zoo'n leerling de subsidie in te houden. De heer SCHEELE verklaart nog op hetzelf- de standpunt te staan van het vorig jaar, dat de school zich best door de opbrengst van schoolgeld zou kunnen bedruipen, indien er maar voor betaald werd. Vooi andere onder- wysinrichtingen moet hij voor een leerling f 2 en voor een ander f 100 betalen. Hij zou niet gaarne hebben, dat iemand daavoor een cent subsidie betaalde. De landbouwers die er hun kinderen heen zenden, kunnen ook wel meer betalen. De VOORZITTER merkt op, dat die scholen misschien toch ook gesubsklieerd worden. An dere scholen worden gesubsidieerd, waarom dan die voor de landbouwers ook niet? Straks krygt de gemeente de rekening thuis van de hoogere burgerschool te Ter Neuzen, van de ambachtsscholen enz. Waarom moet juist de landbouw uitgesloten worden Men moet ook in het oog houden, dat ver- sohillende landbouwers reeds een groot offer hebben geibracht, door de stichting der school. De heer SCHEELE is van oordeel dat, indien alle lanbouwers f 25 's jaars betaalden, en men het progressief maakte, de kosten zich zouden dekken. Voor minderbedeelden zou men het lager kunnen stellen. Om daarvoor te siteu- nen zou bij hem geen bezwaar ondervinden. De VOORZITTER: Er zijn er wel die thans f 65 betalen. De heer SCHEELE: Dat is dan een ander geval, maar die toelichting is noch het vorig jaar, noch ditmaal, bij het voorstel gegeven. Het overeenkomstig de aanwijzing van den Voorzitter gewijzigd voorstel, wordt aangeno men met 6 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren De Koeijer, Wisse, De Visser, De Feijter, Faas en Van Hoeve; tegen de heeren Kaijser en Scheele. h. Een schrijven van Gedeputeerde Staten daarbij terugzbndende het raadsbesluit d.d. 22 Juni 1.1. tot wijziging der begrooting dienst 1923 onder mededeeling, dat de uitgaaf ver- meld onder hoofdstuk V dient te worden ge- bracht onder hoofdstuk XII en die vermekl onder hoofdstuk XII onder hoofdstuk XI. In verband met het raadsbesluit van 22 Juni 1923, nurnmer 7 tot verkoop van een stukje grond aan C. H. H. Wisse en ter uitvoering van art. 205 der L. O. wet 1920, stellen Burge meester en Wethouders voor, met intrekking van het hiervoren vermelde besiuit de begroo ting 1923 te wijzigen als volgt: Ontvangsten: te vermeerderenuitkeering aan andere ge- meeniten in de aan schoolbesturen te betalen vergoeding bedoeld in artikel 205 der Lager- onderwyswet 1920 279.55; verkoop van huizen en grond 3867.50; premie enz. /5000; totaal f 9147.05. Uitgaven: te vermeerderen: uitkeering van andere ge- meenten in de aan schoolbesturen te betalen vergoeding, bedoeld in art. 205 der Lageronder- wijswet 1920 f 239.22; aflossing der leening van f 10500 opgenomen in 1920 f 3500; premie enz. f 5000; rioleering en aanleg wegen bouwterrein Axelsche straat 367.50; bedrag, dat zonder nadere machtiging van Gedep. Staten kan worden gabruikt tot overschrijving op f 40.33; totaal f 9147.05. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. De heer VINKE komt ter vergadering. 5. Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadsleden. Ingekomen zijn de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden, de heeren: W. van Pe-tegem; S. van Hoeve; C. A. Wisse; C. H. H. Wisse; D. Dees; A. de Feijter; A. Haak; D. G. Koopman; M. Kaijser; A. de Koeijer; 1V1. Dekker. De VOORZITTER stelt deze stukken in han- den eener commissie, bestaande uit de heeren De Visser, Vinke en Faas, om daarover rap port uit te brengen. Gedurende het onderzoek der commissie wordt de vergadering geschorst. Na heropenmg der vergadering deelt de heer DE VISSER namens de commissie mede, dat de stukken in orde zijn bevonden en de comm sie itsdien tot toelating der benoemd verklaar- den adviseert. Met algemeene stemmen wordt aldus, over eenkomstig het modeltoesluit besloten. 6. Rekening Burgerlyk Armbestuur, dienut 1923. Ingekomen is de rekening van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1922, sluitende in ontvang en uitgaaf op f 4394.10 en f 3569.28 met een batig saldo van f 824.82. Wordt voorgesteld deze rekening te stellen in handen der commissie van onderzoek voor de gomeente rekening. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 7. Rekening gemeentelijk electrisch be- drijf. Ingekomen is de rekening van het electrisch bedryf dienst 1922, sluitende in ontvang en uitgaaf op f 10777.39. Wordt voorgesteld deze rekening te stellen in handen der commissie van onderzoek voor de gemeenterekening. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 8. Aanbieding gemeenterekening, dienst 1922. Burgemeester en Wethouders bieden aan de gemeenterekening, dienst 1922. De ontvangsten hebben bedragen 110052.13, de uitgaven 110459.49, het nadeelig slot alzoo (407.37. Van de commissie maken nog dee! de heeren A. de Koeijer en C. A. Wisse, wegens af- tredmg van het oudste lid de heer A. de Koeijer, stellen Burgemeester en Wethouders voor iemand in diens plaats te benoemen. De VOORZITTER verzoekt de leden over te gaan tot het benoemen van een nieuw lid der commissie en verzoekt de heeren Vinke en De Koeijer met hem het stembureau te vormen. Met 5 stemmen wordt benoemd de heer Kaij ser; 2 stemmen zijn uitgebracht op den heer De Feijter en 1 op ieder der heeren Van Hoeve en Vinke. 9. Aanbieding begrooting Burgerlijk Arm bestuur, dienst 1923. Het eindcijfer bedraagt f 4160. Als subsidie der gemeente is geraarnd f 3250. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze begrooting in handen te stellen der meer- gemelde commissie. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 10. Benoeming lid der commissie tot wering van schooiverzuim. Burgemeester en Wethouders bevelen in de vacature C. de Jonge aan: 1. K. Hamelink; 2. J. Risseeuw. Benoemd wordt de heer Hamelink met 5 stemmen; 3 stemmen zijn uitgebracht op den heer Risseeuw en 1 op den heer F. Kayser. (Zie verder het Eerste Blad). HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 4 Juli. Abraham Dees, oud 30 j., jm. en lierarda Buijsing Damste, oud '25 j., jd. 20 Juli. Adnaan Cornells van Bremen, oud 26 j., jm. en Janna Adriana Kouw, oud 25 j jd. Huvvelijks-voltrekkingen. 4 Juli. Jan Francies de Kort oud 24 j., jm. en Clothilde Wilhelmina Kakebeeke, oud '27 j.,jd. 7 Juli. Leonardus'd Hondt, oud '26 j., jm. en Valentina Florentina Agatba Verstraeteii, oud 25 j., jd. 14 Juli. Eduardus Jacobus Asselrnan, oud c.4 j.. jm. en Paulina Catlia- riua Stoele, cud 31 j jd. Eduardus van Goethem, oud 30 j jm. en Maria Louisa Hulshout, oud 32 j., jd. 24 Juli. Abraham Bees, oud 30 j., jm. en Gerarda Buijsing BanistG oud 25 j., jd. Geboorten. 5 Juli. Josephus Johannes, z. van Johannes Francies van Helsland en van Uozalia Sophia V'erstraete. Josephus Eduardus, z. van Petrus Jacobus Blommaart en van Virginia Apolonia van der Kinderen. 9 Juli. Francois Adriaan, z. van Jacobus Johannes Neeteson en van Pieternella Jacoba van Dixhoorn. 12 Juli. Margaretha Melania, d. van Alphonsus Jacobus Tieleman en van Pharailda Prudentia Jonckheijm. 19 Juli. Pelrus Alphonsus, z. van Polidorus Bominicus de Maat en van Philo- mena Magnus. 20 Juli. Eduardus Albertus, z. van Francies Judocus Tieleman en van Elizabeth Johanna Linders, 21 Juli. Frans Louis, z. van Josephus Cornelis van Bamme en van Margaretha Catharina Baart. Franciscus Johannes, z. van Alouisius Fran- ciscus Vonck en van Magdalena Borothea Vernimmen. 2*2 Juli. Theodorus Constantinus Johannes, z. van Kudolph Andreas Vereeeken en van Elodia Catharina Josephina Michielsen. 25 Juli. Elza Louiza, d. van Petrus Josephus de Nijs en van Helena Irrna Marie Buijsen. 26 Juli. Richard Ludovicua, z. van Aloui- suis Leonardus Stallaert en van Clementina Elias. Aloijsius Franciscus, z. van Honore Bisschop en van Philomena Maria Margaretha Poppe. 28 Juli. Maria Francisca, d. van Camillus de Cock en van Eliza Maria Margaretha van der Ha. 30 Juni. Petrus Johannes, z. van Carolus Ludovicus Crabbe en van Florentine Leopoldine Vanzandberghe. Overlijden. I Juli. Pieter Crombeen, oud 73 j., echtg. van Barbara de Wagter. 2 Juli. Johannes van Oosten, oud 25 j., z. van Hendrik en van Jannetje Lindenbergh. 13 Juli. Maria Leonie Paulina Pieters, oud 35 j., echtg. van Alfons Eduard Leijs. 15 Juli. Pieter Johannes van Leemput, oud 57 j., echtg. van Apolonia Parijs. HULST. Huwelijks-aangiften. 4 Juli. Petrus Theodorus Voet, oud 22 j., jm. en Clementina Maria van Gijsel, oud 25 j., jd. 18 Juli. Karel Lodewijk de Smet, oud 24 jm. en Maria Charlotta de Bruin, oud 21 j.,jd. 19 Juli. Rudolf Johannes Andreas Adriaansens, oud 31 j jm. en Mathilda Louisa Maria Fassaert, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juli. Joseph Alouisius Haulez, oud 24 j., jm. en Lucia Johanna Magnus, oud 20 j., jd. 25 Juli. Petrus Theodorus Voet, oud '22 j., jm. en Clementina Maria van Gijsel, oud 25 j.. ,|d. Geboorten. 6 Juli. Angelina, d. van Eduardus Leonardus Biesbroeck en van Catharina S. J. Lambert. 7 Juli. Eduardus Richard Alexander, z. van Besiderius J. A. van der Walle en van Philomena Josephina Zaman. 9 Juli. Julma Maria Elisabeth, d. van Petrus Franciscus Bhert en van Maria Elisabeth Willems. 14 Juli. Emilius Gustaaf, z. van Gijsbertus Burm en van Josephina P. M. J. Blommaert. Angela Philomena Melanie, d. van Joseph Johannes Hemelaer en van Alma S. M. de Moor. 16 Juli. Emile Polycarpus, z. van Ludovicus Petrus J. de Bruin en van Maria Coleta Roggeman. 26 Juli, George Honore, z. van Alouisius van Eck en van Florentina Maria Aubroeck. 27 Juli. Antonius Maria, z. van Mariuus Antonius Vervaart en van Margaretha Johanna van lvesteren. Overlijden. 30 Juni. Frans August Joseph Marie van Waesberghe, (overleden te St. Michiels-Gestel) oud 12 j., z van Franciscus Josephus Ludovicus Maria en van Julia Josephe Maria Ceulemans. 9 Juli. Vitalus Alouisius van Aerde, oud 52 j., laatst weduwnaar van Maria Louise Mels. 10 Juli. Jacobus Adriaansens, (van Graauw) oud 59 jechtg. van Cornelia Ilofman. 12 Juli. Maria Victorina Verplaneke, (overleden te St. Jansteen) oud 42 j., d. van Leonardus en van Antonia Mathilde Buisse. 28 Juli, Virginia Johanna Eggermont, oud 72 j., weduwe van Constantinus de Bruin.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 6