UW VOEDSEL ZAL GEEN INDIGESTtE VEROORZAKEN Moeders HONIG'S PUDDIN'iiN SPORT. 6EMENSDE BERICHTEN. FSEDIKBEUBTEK INGEZONDEN MEDEDEE LIN GEN als U een half theelepeltjc Gebismureerd Magnesium in een klein beetje warm water geforuikt na het nuttigen Uwer maaltijden. Door machtig voedsel worden zwakke magen gewoonlijk van streek gebracht, om- dat het gaat gisten en zuur en gassen vormt, welke de rnaag uitzetten en dyspepsia, indi- gestie, gastritis en aciditeit veroorzaken. Door Gebismureerd Magnesium worden der- gelijke ongemakken echter overwonnen, door het onmiddellijk onsc'hadelijk maken van het zuur en het stuiten der gisting, en zoodoende wordt Uw rnaag in de gelegen- tieid gesteld haar werk op eene normale. pijniooze wijze te verrichten. Maak een eind aan de verhongering en aan het lijden; ge- bruik Gebismureerd Magnesium en geniet van Uw leven. Gebismureerd Magnesium Depot, Nas- sairkade, 314, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bij Firma A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. Korpswedstrijden met Marga: Klasse A: Axel 416 punten. Klasse B: Axel 438 punten. Klasse C: Hoek 356 punten. Bekerkorpswedstrijd Ter Neuzen 214 punten; Zaamslag 191 punten; Axel 169 punten. De zilveren wisselbeker is thans driemaal achtereen door de Burgerwacht Ter Neuzen gewonnen en daardoor eigendom van de Burgerwacht te Ter Neuzen. Korpswedstrijd (voor Burgerwachten en schietvereenigingen) le prijs Burgerwacht Ter Neuzen 219 p., 5 verg. zilveren med. voor de schutters; 2e prijs Schietvereeniging Borsele 209 p., 5 zilV. med. voor de schutters; 3e prijs Schiet vereeniging Axel 201 p., 5 bronzen med. voor de schutters. Hoogste korpssohutter de heer J. de Haas .16 punten, 1 verg. zilv. med. (bij loting ge- Vonnen). !/rije baanwedstrijd (maximum 60 punten). le prijs J. de Haas, Ter Neuzen, 60 p., 2e )r. j. van Gcvor, Ter Neuzen, 59 p. (2 X 29), to pr. J. Rouw, Hoek, 59 p. (1 X 29), 4e pr. W. Kole, 's Heer-Arendskerke 59 p., 5e pr. A. L. de Jong, Ter Neuzen, 58 p. (2 X 29), 6e pr. De Raad, Hansweert, 58 p. (3 X 28), 7e pr. J. de Westrate, 's Heer-Arendskerke, 58 p. (2 X 28), 8e pr. A. de Munck, Borsele, 58 p., 9e pr. P. A. Galle, Ter Neuzen, 57 p. (1 X 28), lOe pr. J. den Hamer, Axel, 57 p. rije baan Marga (maximum 72 p.): le prijs L. Nieuwenhuijzen, Borsele 71 p., 2e pr. A. de Munck, Borsele, 70 p. (2 X 35), 3e ,pr. J. Rot tier, Borsele, 70 p. (IX 35), 4e pr. j. Bruinooge, Borsele, 70 p. (1 X 34), 5e pr. J. van Goor, Ter Neuzen, 69 p. (2 X 34) 6e pr. P. Karelse, Borsele, 69 p. (5 X 33), 7e pr. J. Rouw, Hoek, 69 p. (3 X 33), 8e pr. J. de Raad, Hansweert, 68 p. (1 X 34), 9e pr. Overtoeke, Ter Neuzen, 68 p., 10e pr. j. de Haas, Ter Neuzen, 66 p. Personeete baan scherp (maximum 50 p.). le prijs bij loting j. van Goor, Ter Neuzen, 48 p., 2e pr. rW. Kole, 's Heer-Arendskerke, 48 p., 3e pr. B. Karelse, Borsele, 46 p., 4e pr. P. M. Oostdijk, Ter Neuzen, 45 p., 5e pr. bij loting J. Rouw, Hoek, 44 p., 6e pr. De Raad Hansweert, 44 p., 7e pr. P. A. Galle, Ter Neuzen, 43 p., 8e pr. A. L. de Jong, Ter Neu zen, 42 p.,.9e pr. J. Bruinooge, Borsele, 42 p.. lOe pr. J. de Haas, Ter Neuzfin, 40 p. Personeele bagn Marga (max. 36 p.). le prijs A. de Munck, Borsele, 36 p., 2e pr. P. Karelse, Borsele, 35 p., 3e pr. J. de Raad, Hansweert, 34 p. Eerebaan scherp (max. 50 p.): le prijs bij loting J. Rouw, Hoek, 48 p., 2c pr. P. A. Galle, Ter Neuzen, 48 p. Eerebaan Marga: le prijs J. Rouw, Hoek, 36 p., 2e pr. P. Kareilse, Borsele, 35 p. Rozenprijs: De med. voor het groOtst aantal rozen, •wend gewonneri door den heer J. van Goor te Ter Neuzen. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, van welke de afzenders onbekend zijn. terugontvangen in de 2e helft der maand Juli ten postkantore te Ter Neuzen. Brieven Binnenland. J. EHeleman Nijmegen. Randes Middelburg. G. B. Van Gobr Gouda. Brieven buitenland. j. Tempelaars Frankfort. Gerrit Brandt Cardiff. NOT A. Aanbevolen wordt otn het adres van den afzender op de stukken te vermel- dlBn, opdat deze bij onbestelbaarheid kun nen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post tie verzenden stux ken steeds van een volledig adres straat- naam en huisnummer te voorzien. BENOEM1NG VELDWACHTER. Met ingang'van 15 Augustus is benoemd tot gemeente-veldwaohter te Axel, J. Wage naar, agent van politic te Middelburg. BESMETTELIJKE Z1EKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 22 tot en met 28 Juli in de prov. Zeeland bedroeg: J'ebris typnofdea (buiktyphus)Biervliet 4 gevallen in een gezin; Oud-Vossemeer 1. Diphteritis: Oostkapelle 1; Stavenisse Vlissingen 1. DE OEMEENTERAADSVERK1EZING IN HULST VERN1ETIGD Men schrijft ons uit HulstJ: Uwe fezers 2ullen zich nog wel herinnt ren de campagne die hier voor eenige maande i werd gevoerd door den heer Van Dalsum tcgen het beleid van het ge mcentebestuur, gesteund door de nu erder lieid van den gemoenteraad, welke cam pagne werd gevolgd door een actie bij de verkiezingen voor den gemeenteraad, waarbij tegen de partij der raadsmeerder- heid werd geageerd door oppositie met de verbonden fijsten Van Dalsum en -Poppc. H«t resuhaat der stemming was, zooals men zich herjnnert, dat de oppositje met 9 stemmen in de injnderheid bleef. Op de lijst der R K. meerderheid werd gekozen kerklaard 6 candidaten, terwijl van de op positie 5 candidaten werden gekozen. Van wege de oppositje werd na de ver kiezing bezwaar gemaakt tegen handelin- gen die bij de stemming zouden hebben plaats ge'nad. Er werd op gewezen, dat die meerderheid, 743 tegen 734 stemmen, met alleen verkregen was met de stemmen van pi m, 200 geestelijke zusters enz, uit het Liefdehuis, die buiten alle economisch en maatschappelijk leven staan en dus zeer weinig belang hebben bij het financieei behser der gemeente, en dat er bovendien onder de ongeldig verklaande stemmen ruim een twintigtal waren die voor de op positie Ineer dan een stem hadden uitge- bracht, terwijl dat aan de zijde der meer derheid nog geen 10 was, Joch dat voorts 24 personen (verpleegden in het R. K, Liefdehuis) door den voorzitter van het eerste stembureau, de burgemt ester der gemeente, tot de steinbus waren toegelaten met steun, ingcvolge art. 78 der Kieswet, die niet in den zin der wet lichamelijk hulp- behoevend waren, en bijgestaan door per sonen van besliste voorstanders der meer derheid (in hoofdzaak geestelijke zusters). die dus ook beslist hun stem gaven aan de meerderheidspartij in den Raad. Door het raadslid, den heer A. C. M. Poppe is na de stemming protest aangc- terkend bij het hoofdstembureau, terwijl hij zich per adres wendde tot gedeputeerde staten van Zecfand, en later bij dat college bezwaar heeft ingebracht tegen de raads- besluiten waarbij de benoemd verklaarde Ieden werden toegelaten, op grond dat de Voorzitter van stembureau! I aan met namen genoemde kiezers en kiczeressen, in hoofdzaak bewoners van het R. K, Lief dehuis, die niet lichamelijk, doch geeste- lijk hulpbehoevend zijn, als analphabeten of lijdende aan onnoozelheid, kindsheid, enz. in strijd met de bedoeling van art, 76 der Kieswet zou hebben vergund zich bij de stemming te doen bijstaan, terwijl, aangezien het verschil in den uitslag slechts 9 stemmen en het aantal der bedoelde ge vallen pi in, 20 bedraagt, moet worden aangenomen, dat de gewraakte handeling van den voorzitter invloed op den uitslag der stemming heeft kunnen uifoefenen. Deze protesten gaven aan gedeputeerde staten en ook aan den officier van justitie te Middelburg aanlejding tot het instellen van een onderzoek, en het resuhaat is ge weest, dat de verkiezing thans door g. s, is vernietigd. Tenzij hiertegen in beroep wordt gegaan bij de Kroon en deze alsnog de gekozen- verklaarde leden toelaat, zullen de kiezers van Hulst opnieuw ter stembus moeten. Vofgens Zel luidt het besluit van ge deputeerde staten aldus: Ged. Staten gezien het adres van A. C. M, Poppe. lid van den Raad der ge meente Hulst, dd 11 Juli 1923, waarbij hij verzoekt, gebruik makend van de hem bij art 33 der gemeentowet verkerrde be- voegdheid, de beslissing van den Raad, waarbij de bij de op 17 Mei tevoren ge- houden stemming gekozen leden zijn toe gelaten, te vernietigen, op do gronden, ver- ineld in een reeds vroeger tot Gedeputeer de Staten gericht adres; overwegende, dat deze gronden hierop neerkomen, dat de voorzitter van stem- bureau I iaan met name genoemde kiezers en kiezeressen, in hoofdzaak bewoners van het Liefdehuis, die niet lichamelijk, doch geestelijk hulpbehoevend zijn, als zijnde analphabeten of lijdende aan onnoozelheid, kindschheid enz in strijd met de bedoeling van art 78 der Kieswet zou hebben ver gund, zich bij de stemming te doen bij staan, terwijl, aangezien het verschil in den uitslag s'echts negen stemmen en het aan tal der bedoelde gevallen ongevier twintig bedraagt, moet worden aangenomen, dat d« gewraakte handeling van den voorzit ter invloed op den uitslag der stemming heeft kunnen uttbefeflen; overwegende, dat naar uit het ambtsbe- richt van de.i burgemoaster dd, 26 Mei 1923 blijkt, zich inderdaad bij de op 17 Mei tevoren gehouden stemming voor de verkiezing van leden van den Raad op stembureau I, waarvan de burgemeester voorzitter was, hebben aangemeld ver- schillende personen, hoofdzakdijk oude, ge- brekkige bewoners van het te Hulst ge- vestigde Roomsch Katholieke Liefdehuis, met het v.erzoek, om bijstjand te mogen ontvangen op gror.d, dat ze lichamelijk hulpbefioevend waren, waartoe door den arts P. J. N. de Gier onderteekende ver- klaringen waren overgclcgd; overwegende, dat, mode blijkens dit ambtsbericht, de bergemevster in zijne kwaliiejt van voorzitter van genoemd stembureau, na zich te hebben overtuigd, of ze lichamelijk hulpbehoevend waren, en na elk hunner te hebben afgevraagd, of ze bijstand verlangden en zoo ja van wle toestemining heeft gegeven, dat ze zich door een door hen aan te wijzen persoon liefen bijstaan; overwegende, dat luidens de door ge- ncemden arts de Gier onderteekende ge- neeskundige verklaringen, twee personen hare handen geeoordinec rc! kunnen gebrui- ke.n en twee en twintig personen niet kun nen lezen wegens onvoldocnde gezichts- scherpte; overwegende, dat uit een op 24 Juli 1923 door een lid van Gedeputeerde Staten te Hulst ingest,eld onderzoek is gebleken; dat al e verklaringen, met uitzondering van eene, welke aangeeft het niet-coor- dine.rd kunnen gebruiken der handen, door genoemden arts de Gier zijn onderteekend, zonder persoonlijk onderzoek van de be- trokken personen; dat bij gerjoemde zittjng te Hulst waar- voor al'e bedoelde vier en twintig per sonen waren opgeroepen en verschenen. is gebleken, dat zes personen, hetzij wegens onvoldoe.id gezichtscherpte, hetzij door eenig ander lichamelijk geJbrek inderdaad lichamelijk hulpbehoevend moeten worden genoemd in den zin va,n art. 73 der Kieswet, dat bij vier personen dienaangaande meer of mindere ernstige twijfel is gerezen; en dat ten slotte bij veertien personen de zekerheid is verkregen, dat zij niet li chamelijk hulpbehoevend zijn, doch hetzii geestelijke gebreken virtoonen, hetzij nooit hebben leeren lezen of schrijven, maar in ieder geval getoond hebben, zonder hulp hun stemplicht te kunnen vervullen; overwegende, dat de vrolstrekte zelfstan- digheid van den kiezer is een essentioot bestanddoel van het verkiczingswerk, zoo- dat de uitzondering, die artjkel der Kieswet toestaat, niet nog worden uitgebreid, doch e.ig dient te worden uitgelegd overwegende, dat volgens de missieve van de.i toenmaligen Minister van Binnen- landsche Zaken, dd. 24 Mei 1905, gericht aan de burgemeesters, de bewooj'dingen van genoemd artikef duidelijk aantoonen, mede in verband met de geschjedenis, dat uitsluitend bedoeld wordt een lichamelijk gebrek en niet het gemis van kennis van lezen en schrijven; overwegende, dat derhalve de voorzitter van stembureau 1 tegen de uitdrukkelijkt bedoeling van artikef 78 der Kieswet aan eenige personen heeft toegestaan, dat zij zich bij de stemming hebben doen bijstaan overwegende, dat op lijst la zijn uitg' bracht 588 stemmen, op lijst lb 146 stem- men, samen 734 stemmen en op lijst 2 743 stemmen, zoodat inderdaad de meer derheid 9 bedraagt; overwegende, dat de informaliteit is ge- pleegd ten aanzlen van ten minste 14 per sonen, zoodat deze op de in stembureau 1 gehouden stemming van invloed kan zijn geweest en de stemming mitsdien ongeldig moet worden geacht; gezien artt 33 en 34 der Gemeont wet besluiten de raadsbesluiten der gemeente Hulst tot toelating der leden, genomen in de vergadering van 11 Jijli 1923 te ver nietigen. Het besluit van g. s, is van 28 Juli jl, en ingevolge artjkel 36 der gemeentewet staat gedurende 14 dagen beroep bij de Kroon op»en SAS VAN GENT. De heer Rakhorst, sedert een reeks van jaren directeur van het post- en telegraaf- kantoor alhier, zal eerlang wegens zijne be- noeming tot directeur van het post- en tele- graafkantoor te Hulst, onze gemeente vcr- laten. Deze tijding zal menigeen met leedwezen vervullen, aangezien de heer Rakhorst zich gedurende den tijd, welken hij in ons midden verkeerde, zich heeft verworven de sym- pathie van alle Sassenaren. Door mej. Barbiers en mej. De Vries resp. vroedvrouwen te Sas van Gent en Westdorpe, is met ingang van 15 Sept. e. k. ontslag aangevraagd, wegens vertrek naar Ghaam. Het maken van het ondergrondsche net voor de electrische verlichting der gemeente is gegund aan de firma Alberts en Kluft te Amsterdam voor de som van 27410. BOSCHKAPELLE. Deze week overkwam dokter C. van Hon- tenisse een ernstig ongeluk. Doordat het voorwiel van zijn motor in een oncliepte van den weg terecht kwam, waardoor de vaart gestuit werd, vloog de berijder over het stuur en kwam met het aangezicht op de straat neer, tengevolge waarvan hij ver- schillende blessures opliep, welke door dok ter F. gehecht werden. Betrekkelijk liep dit ongeval nog gelukkig af. Aan de R. K. bijz. sbhool alhier ont- staat met len Oct. ft.s. een vacature voor onderwijzeres, doordat mej. M. van Eerden- burg, de tegenwoordige functionarisse, zich uit de wereld in een nonnenklooster terug- trekt. Zeer waarschijnlijk z,al de raad maat- regelen nemen tot het organiseeren van feesten bij gelegeniheid van het zilveren regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. SCHEEPVA ARTBE WEGING. Gedurende de maand Juli 1928 pas- seerden door de Westsluis te Ter Neuzen Stoom vaart Geladen op 147 schepen metende 552632 M3. Ledig 22 57297 Totaal 169 609929 Ms. Waaronder voor Ter NeuzenSluiskil 23 schepen metende 94939 M5. Stoom vaart Geladen af 60 schepen metende 216170 M3. Ledig 116 it 450857 Totaal 176 667027 M3. Waaronder van Ter Neuzen Sluiskil 23 schepen metende 98746 M3. Zeilvaart Geladen op 3 schepen metende 4728 M3. Totaal 3 Geladen af 1 schip metende Ledig n 5 Totaal 6 4728 M3. 352 M3 9213 M3. 9565 M3 Binnenvaart In opvaart 29 vaartuigen metende 5448 M3. In afvaart 30 n 13279M3. Totaal 59 18727 M3. Zondag 5 Aug. 1923 Vlooswjjkstraat) 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. zitten wel eens ver- legen met wat ze zullen opdisschen. Voor het nagerecht behoeven ze nooit verlegen te zijn, want een pakje Honig's Pudding, gefabriceerd met Honig's Maizena, schaft altijd afdoende raad. ZAAMSLAG. Uitslag prijsvlucht Doornijck op 28 Juli Oude duiven. 1923. 1. R. J. v. d. Veke 1.45.22 1890.4 2. w 1.45.46 1873.9 3, w 1.46.09 1858.3 4. 1.47.03 1822.8 5. 1.47.04 1822.2 6. C. J. v. Vessem 1.47.26 1812.8 7. Jac. v. Cadzand 1.47.28 1803.9 8. 1.48.07 1779.5 9. Jac. Baveko 1.48.26 1763.9 10. 1.48.30 1761.5 11. D. G. Koopman 1.49.20 1756.3 12. H. de Putter 1.48.47 1754.3 13. S. de Mul 1.49.31 1754.2 Jonge duiven. 1. R. J. v. d. Veke 1.45.39 1878.7 2. 1.45.46 1873.9 3. 1.46.09 1858.3 4. 1.46.24 1848.3 5. 1.47.03 1822.8 6. Jac. Houtzager 1.47.46 1788.5 7. Jac. Hamelink 1.48.54 1783 3 8. Jac. Wisse 1.48.14 1771.2 9. Jac. Baveko 1.48.35 1758.4 10. Jac. Hamelink 1.49.55 1747. 11. H. de Putter 1.49.07 1742.1 12. Jac. Baveko 1.49.06 1739.9 Overd. A. Riemens 1.50.27 1727.4 VERDRONKEN. De 21jarige boomkweekersknechi A. v. Klaveren te Boskoop had Dinsdagmidtlag het ongeluk om in den Biezerpolder, waar hij werkzaam was, uit een vaartuig te vallen en in de zeer d top en slooi te geraken, De man die luid om hulp heeft geroepen, kon niiet gered worden. Zijn lijk werd na verioap van een half uur bpgehaald. In de Lek nabij het fort ,,'t Sjioel" te Cii- lemlborg heeft Woensdaginorgen het zeil van het schip ..Familietrouw", schipper Arend Veldman, van Hoogeveen, diens 15jarigen jongsten zoon Jan over boord geslagen, c'ie jammerlijk verdronk. Alle pogingen tot red ding waren vruchteloo's. Het schip had' vraoht voor Deventer. Dtnsdagmiddag is te Lemmer binneri- gekomen schipper j. Jonker van Amsterdam met zijn ijzeren kli'pper ,,Hoop op Zegen", oip reis met een lading steenkolen van Amsterdam naar Lemmer. Zijn 16jarige knecht Nico Huitema is Wftonsdagmiddag tengevolge van het slingeren van het schij) nabij Urk overboord geslagen en verdron- ken. FOL1TIEAGENT GEARRESTEERD. Een agent van het bureau Volewijkspark te Amsterdam, bemerkte, dat de deur aan de achterzijde van de zweminrichting Heen.- stede Obelt op een kier stond. Hij begaf zich naar binnen en nam een flesoh kinawijn mee. Later betrapte men er hern op, dat hi de flesch aan den weg verstopte. Er volgde aangifte, en het resuhaat was, dat de be- ambte voorloopig geschorst werd. EEN VROUW MET TWEE KINDEREN IN DEN HOFVIJVER. Dinsdagavond te 9 uur is een 45jarige vrouw met haar twee kinderen, een meisje van zes, en een jongen van 3 jaar, te water geraakt in den Hofvijver te 's Gravenhage. Het ongeval heeft zich aldus toegedragen. De vrouw heeft met de beide kinderen staan kijken naar het visohjesvangen in den vijver, is door het turen in het water duizelig ge- worden en voorover gevallen. De kinderen, die zij aan de hand had, werden meege- sleept, in het water. Zonder letsel bekomen te hebben, zijn vrouw en kinderen onmiddel lijk uit het water geh a a Id. De Geneeskun- dige Dienst verleende de eerste hulp; daar- na werd het drietal, in het gemeente-zieken- huis opgenomen, om de komst af te wadhten van den echtgenoot en vader, wien men on- middelijk in zijn woonplaats Rotterdam te- legrafisch had gewaarschuwd. GROOT SPOORWEGONGELUK IN DU1TSCHLAND. 48 Dooden. Op het station Kreiensen, ten Noorden van Gottingen, is Dinsdagmorgeu defD-trein van Hamburg naar Munchen op een stil- staanden voortrein geloopen, waardoor een spoorwegongeluk van grooten omvang ont- stond. Slechts enkele reizigers hadden tijdens het oponthoud hun plaatsen in den voortrein verlaten om zich op het perron te vertreden, toen de D-trein bijna in voile vaart het station inreed en op den stil- staanden trein vloog. De achterste wagens van den voortrein werden half verbrijzeld op elkaar geschoven. Vijf wagens werden zoogoed als geheel vernield, terwjjl talrijke reizigers, hetzij in de saamgeperste wagens doodgedrukt, onder de puinhoopen daarvan begraven werden. In den trein bevonden zich meest Zuid- Duitschers, doch ook tal van buitenlanders, vooral Nederlanders, Zweden en Denen, die naar Tirol onderweg waren. Onmiddellgk na de ramp volgde een hartverscheurend tooDeel waar tussohen de kreten der gekwetste en bedolven reizigers het geroep werd vernomen dergenen, die hun vrienden en nabestaanden zochten, zonder te weten wat hun lot was geweest Hulptreinen uit Gottingen met ambulance- personeel, doktoren en spoorwegingenieurs begaven zich onmiddellijk naar het terrein van de ramp. Het opruimingswerk duurde den gelieelen dag en eerst tegen vier uur 's middags waren de laatste lijken geborgen. In het geheel waren er 45 dooden. terwijl van de zwaargewonden later nog drie stier- ven, zoodat in totaal 48 dooden zijn te betreuren. Het aantal gewonden kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld, doch het zal ongeveer tachtig bedragen. Elf van deze zijn zeer zwaar gewond. Tot nu toe zijn slechts zeventien lijken geidentificeerd. De lijken en gewonden werden naar de ziekenhuizen gebracht, waarbij zich de vreeselijkste tooneelen afspeelden. Van een gezin werden de ouders en een der kinde ren gedood, terwijl een tweede kindje in leven bleef. Een ander kinderlijkje werd gevonden met een bal nog in de handjes. Vele reizigers worden in deD slaap door den dood verrast, want het ongeluk ge- beurde des morgens te vier uur. De meeste lijken zijn zoodanig verminkt, dat zij ge heel onlierkenbaar zijn De oorzaak van het ongeluk schijnt te liggen in het niet waarschuwen van den te Hannover op de machine gekomen ma chinist, dat er een voortrein liep en het passeeren van een onveilig signaal. De voortrein had n.l. in afwijking van de dienstregeling te Kreiensen gestopt, daar er, wegens overbelasting met reizigers, een extra-machine voor geplaatst moest worden. Het eerste rij-signaal van.de daar precies rechtloopende lijn stond op veilig, waardoor de machinist van den intusschen aankomen- den volgtrein in de meening werd gebracht, dat de baan vrij was. Hij zou zich juist gebukt hebben toen de locomotief het tweede, op onveilig staan de signaal pas- seerde. Toen de machinist daarop de roode ach- terlichten van den voortrein zag, trachtte hij nog met behulp van de luchtdrukrem de botsing te voorkomen. De atstand was echter reeds te klein eil hij reed met groote vaart op den voortrein in. De uitwerking was verschrikkeljjk. De reizigers voor den voor-trein, die op bet perron stonden te wachten, zagen de on- vermjjdeljjke botsing aankomen. Zjj riepen den inzittenden toe, uit den trein te springen, maar het was reeds te laat. De vier laatste wagons van den voor-trein werden totaal in elkaar geschoven. De volgtrein veerde na de botsing achteruit en nam de assen van het laatste rijtuig van den voor trein met zich mede. Tusschen die assen vond men vier ljjkeu bekneld. In Kreiensen had den vorigen a vond juist een feestviering plaats gehad, waar door nog tal van menschen in de straten warenBinnen korten tijd waren alle man- neljjke inwoners van Kreiensen. hoofdzake- lijk spoorwegbeambten, met hun materiaal op het terrein van het ongeluk aanwezig. Door een plaatselijke fabriek werden snjj- apparaten ter beschikking gesteld, waar door het gelukkig mogeljjk was de eerste gewonden in betrekkeljjk korten tjjd te verlossen. VL1EG0NGEVAL. Onder de gemeente Rhoon, ongeveer 500 meter ten zuiden van het gemeenteljjk vliegterrein aan de Waalhaven is Woensdag- middag omstreeks drie uur een Zweedsche tweedekker, type S 18, met Mercedes motor van 280 P. K., komende uit Zweden, ge vallen. Toen men op het vliegveld wilde landen is het toestel van een scherpe bocht overgegaan in een vrille waaruit men zich niet meer omhoog kon werkende twee dekker stortte van een hoogte van ongeveer 150 meter omlaag en kwam terecht in een haverveld van den landbouwer Groenenboom. De inzittenden kwamen onder de ma chine terecht. Het waren onder-luitenant der Zweedsche artillerie Hugo Montgomery, de bestuurder, die op slag gedood werd, kapitein-waarnemer A. Liljewalch, die een been heeft gebroken en ingenieur G. Axels- son, die een schedelbreuk kreeg en een verbrjjzeld onderbeen en een gebroken arm had. r - - ft Ter Neuzen. Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Axel. Philippine. Sas van Gent. Hoek. Ned. Herr. Kerk. u., dhr. L. Dek en 2 u., Ds. A. Tiramerman, Bediening van den H. Doop. 2 u., dhr. L. Dek. 9i u. en 2£ u., Ds. E. Kaams. 9£ u., ieeskerk en 2} u., Ds. Ilerma- mdes. IfSsS tiBWj 9^ u., Ds. A. Timmerrnan en 2J u Ieeskerk. 9J u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. 9} u. en u. (Zomertijd), Cand Westbonk van Hallum. Ckr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag 9£ u. en 2^ u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u. (oude tijd) Ds. Neerbosch. A f Ood-Gereformeerde Gemeente. Vlooswh'kstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en u. (oude tijd), Ieeskerk. Loksal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5} u., Evangelisatie. B- K. Kerkdiensten te Ter Nenzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,8J en 10 uur Namiddags om half drie Lof. Aankomst. Snelheid p. mi mint. t u it n u a t n

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2