A P's IJS-PUDDING SPORT. 6EMENGDE BERICHTEN, INGEZONDEN MKDEDEELINGEN. Be stoet trok van hct station naar de Opern-Platz en ging vandaar de Bocken- heimer-Landstraszc. op. Hier hegonnen de bafdadigheJen gcleidetijk een ernstiger ka- raJciEr aan te nemen en gi'oot" steenen van de loevallig juist opgfbrokon straat- w»g werde.n gcbruikt oin de vensters van de aangrenzende villa's in te gooien. ©Ba deel der bende want het was langzainerhand een bende goworden, tot velr duizciKien sterk drong de Pafmen- Garten binnen, waar alle bezoekers en dat warei er vele, gedwongen Wcrdeh, zoo snel mogBlijk den p[antentuin te verlaten. Men ging ook blijkbaar hier van de tneening uit dat die bezoekers si edits vertegen- woordigers waren der bezittende klasse, op wie men het in hoofdzaak begrepen had. Schrijver dezes, die met zijn rijwiel 't verloop der gebeurtenissen gedesfoeg van den buitenkant van den Palmen-Carten, zag hoe een elegant geklced jongmensch, door een vijftal bdagers achtervolgd, zich nog juist bijtijds over de. meer dan 2 M. hooge schutting naar buitjen in veiligheid wist te brengen, daarbij echter zijn handen en ar- me aan het prikkeldraad openscheurde. De tuinbezoekers en bezoeksters werden letterlijk door de tourniquets geperst, tnoe- ders werden van hunne kirtderen gescheiden, een jonge vrouw liep te jam- meren om haar vierjarig dochterje dat spoorloos verdvvenen en blijkbaar in den tuin achtergebleven was. Een ander dreig- de men in den grooten tuinvijver te zul- Jen werpen, doch men fiet het maar bij eenige stokslagen. Men drong de dames- closfits binnen en haalde er een paar luit- fes uit, die gedacht hadden, daar veilig te tijn. Tot dusver had alles evenwel nog meer bet karakter van relletjes behouden, dan van vverkelijk gevaarlijk optreden. De menigte verlangde echter blijkbaar me r, eischte meer, wilde brocd. De hoogste uiting van de opgezweepte gemoederen en hartstochtbn moest nog komen en kwam ook weldra. Hier werd de Staatsanwalt, Dr. Haas, het offer, Deze was juist bezig het hek van z!ijn villa in de Beethoveu-Stras- ze af te sluiten', tocn hij door de joelende me.iigte opgemerkt werd. Men drong naar binnen en de Staatsanwalt werd in zijn tuin neergeslagen, afschuwelijk mishandeld ea ten slotte stervend naar een in de nabij- heid zijnde. apotheek gedragen, waar hij spoedig den geest gaf. Het gepeupel drong de villa binnen, sloeg alles kort en klein, mishandelde de vrouw van den advocaat en dims ouden vader. Na deze gruweldaad scheen de woede en hartstocht, van het volk gefeidelijk te bekoelen: Er was voldaan, aan wat een der me.'gedragen opschriften verlangde en vvr- meldde, n.f,Kein Recht ohne Blut, De „domonstratie" verliep vender vrij kalm en de politie wist den tpestand ge- leidelijk meester te worden en te beheer- schen. PRESIDENT HARDING ZIEK. President Harding moet het bed houden en reist met een speeialen trein van de Pacific-ktist naar Washington. Er doen zich vergiftigingsverschijnsclen bij den president voor, vermoedelijk ten gevolge van het ©ten van krecft aan boord van het schip. waarmee hij heeft gereisd. Zijn toestand is me. ems tig. DE NOOD IN HONGAR1JE. De Hongaarsche Eroon is in den loop der vorige week nogmaals voor de heift in waarde verminderu, waarop volgde: de on- vennijdelijke stijging der prijzen, een tekort aan geldimiddeien en een industrieele crisis. A1 de narigheden, waar men in de landen, waar de valuta achteruidroit, zoo langza- merhand aan gewoon is. Dr. Kallay, de Minister van Financien, schreef in de Kanier aan het einde van het financieele debat den val van de kroon sledits gedeeltelijk aan speculatie toe, maar in veel grootere mate aan de catastrofale handelsbalans en het begrootingstekort, welke het eoonomische leven in Hongarije lanr slaan. Graaf Bethlen, de eerste Minis ter, en hij waren echter vol vertrouwen, dat hun pogingen, om een leening te verkrijgen, zouden slagen,. zulks met het oog op het toerremende inzicht in het buitenland, dat Hongarije op de been dient gehouden te worden. Terzelfder tijd wenscht graaf Bethlen aan de wereld te toon-en, dat hij niet zal toe- staan, dat de regeering getart wordt door de nationalistische extremisten en hun geheime organisaties. In een wijzigingsvoorstel op het wetboek van strafrecht wordt op hct lidmaatschap van deze organisaties strenge straf gesteid. Voor het overige hebben de bezactigde redevoeringen van den premier en van Dr. Kallay een uitnemenden indruk gemaakt en de positie van de regeering aan- merkelijk versterkt. TER NEUZEN, 1 Aug. 1923, CONCERT. Bij gunstig weer zal het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden", directeur de heer A. Schirris, ter getegeniheid van den jaardag van H. M. de Koninigin-Moeder, Donderdagavond 8 uur, op de Markt, het volgende programma uitvoeren: Neerlands Volkslied. 2. Amsterdam, Marsch H. L. Biankenburg. 3. Martha, souvenir de l'opera Flotow. 4. De Kleinste. 5. Een draaiersjongen. 6. Grand Ouvertlire Poete et Paysan Supoe. Pauze. 7. La Flute enchantee. Fantaisie de Mozart. 8. Mijn Nederland. 9. Rechtop 10. La Serenata. Melodia Vatacca di G. Braga. 11. The Middy. J. Alfon. 12. Wilhelmus. WAT NIET MAG BIJ VERZENDING VAN POSTPAKKETTEN. De directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie vestigt de aandacht er op, dat het ingevolge de betrekkelijke internationale be- palingen verboden is, in postpakketten o.a. in te sluiten brieven of schrifturen, welke het kenmerk dragen van briefwisseling over za~ ken van actueelen en persooniijken aard. De postadministraties van de landen van bestemming hebben de bevoegdheid de pak- ketten terug te zenden, indien bij de opening, b.v. ter bepaling van de verschuldigde in- voerrechten, blijkt, dat door de afzenders is gehandeld in strijd met de bovenbedoelde verbodsbepaling. Blijkens een ontva-ngen mededeeling wordt door de Nederlandsch-Indische administra- tie van deze bevoegdheid gebruik gemaakt. Den afzenders hier te lande wiordt der- halve in hun eigen belang aanbevolen het in- sluiten van brieven, enz. in postpakketten na te laten. GELDAANBIED1NGEN Men schrijft ons: Dezer dagen in Zeeuwsch-Vlaanderen vertoevende, hoorde ik toevallig een gesprek aan van iemand, die er weer was inge- vlogen, door de in verschillende bladen voorkomende advertentie, dat er geld ver- krijgbaar is, enz. Ter waarschuwing zag ik onderstaand sflhrijven gaarne opgenomen in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat dank. Geld verkrijgbaar. De speculatie op de onnoozelheid van menschen, die in geidelijken nood verkeeren, is al zoo oud als de weg naar Rome. Maar toch wordt zij nog door tal van geweten- looze lieden, met groot succes uitgeoefend en het aantal arme menschen, die er het slachtoffer van worden is groot en onbegrijpelijk. Onbegrijpelijk! Bijna dagelijks kan men in de bladen lezen, dat er geld wordt aange- boden, met of zonder borg o<p le en 2e hypotheek, enz. En het gebeurt vaak, dat iemand, die in tijdelijke geldnood verkeert, door zoo'n advertentie wordt aangelokt, en er een-s op schrijft. Dan ontvangt hii bericht terug van een of anderen agent eener „maat- sehappij", of wel krijgt hij bezoek van een vertegenwoordiger in hoogst eigen persoon, die dan als een redder in den nood wordt beschouwd. De ,Jieer" of „heeren" doen zich allerminzaamst voor en belovc den man te helpen. Maar er zijn natuurlijk eerst eenige noodige kosten te maker, „als nemen van informaties, taxeeren van huis of land, porto's enz. enz. en de man moet begrijpen, dat de „maatschappij" daarom een „voorschotje" moet hebben. Veelal „slechts" 1 Wordt er dan b.v. /5000 hypotheek gevraagd, dan moet men voor de „allernoodzakelijkste" kosten 50 betalen en daarvoor even een „bewijsje" teekenen. De in geldzorgen verkeerende man zoekt dan alles bijeen wat hij nog bezit, offert zijn duitjes, die hij zoo noode missen kan, aan de ,,heeren" en teekent een stuk, waarvan hij de draagkracht niet kent. Want in dat stuk staat dan, dat het te storten bedrag dient voor de te maken kosten en niet terug ge- geven wordt, ook al komt er van de heele hypotheek niets. Dan loopen de „heeren" eens even het huis door, wat dan de „taxatie" heet en verdwijnen niet de geofferde guldentjes in de zak. Komt dan later de man informeeren naar de hypotheek, dan zet de vertegenwoordiger een meewarig gezicht, haalt deemoedig de schouders op en vertelt z'n slachtoffer, „dat de maatschappij geen termen heeft gevon- den om de hypotheek te verstrekken". En als de gedupeerde dan vraagt naar zijn 50, dan wordt er brutaal aan toege- voegd, dat dit bedrag heeft moeten dienen voor noodzakelijke kosten en dat hij zelf daarvoor heeft geteekend. Volgens de wet is dus de zaak formeel in orde! Een beroep bij de politie baat niet, want deze staat tegenover dergelijke „maatschap- pijen", die haar statuten volgens de wet in orde hebben, machteioos. De nadruk zij er hier op gevestigd, dat Koninklijke Statuten van een vereeniging absoluut geen waarborg zijn van fcetrouw- baarheid. Die woorden worden vaak mis- bruikt om het groote publiek een rad voor de oogen te draaien. Nu spreekt het vanzelf, dat niet alle maat- schappijen, die geld op hypotheek met of zonder borg verstrekken, tot de z.g. zwendel maatschappijen behooren. Maar toch meen ik bovenstaande in het belang van velen Uwer lezers te moeten schrijven, omdat het mij bekend is, dat er ook in Zeeuwsch- Vlaanderen menschen wonen, die het slacht offer van zulke praktijken zijn geworden. Ik geef dan ook ieder, die zioh om hulp tot een „maatschappij" meent te moeten wenden den ernstigen raad, zich ;n de le plaats te overtuigen en van de soliditeit der „maatschappij" en van de soliditeit der agenten en nooit geld vooruit te storten of iets te teekenen, voor men zich overtuigd heeft van den absolute betrouwbaarheid van die personen, waarmee men in relatie treedt. HOOFDPLAAT. In de Vrijdag alhier gehouden Raads- vergadering werd met algemeene stemmen besfoten niet toe te treden tot de N.V. WaierT'idiug Zeeuw sch Vlaand'ren. VOETBAL. Zondag werd te ljzendijke een wedstrijd gespeeld tusschen Terneuzen I en Rust Roest van Brugge. Voor dezen wedstrijd was door do voet- balver. R. 1. A. van ljzendijke een zilve- ren lauwertak uitgeloofd. Ofschoon Terneuzen met 4 invallers in het veld kwam, werd door haar een zeer goede partij gespeeld. De rust ging in met 10 voor Ter neuzen. Toen de scheidsrechter het einde aan- kondigde, was de stand gclijk spei. 1 1 Alsnu werd een kw-artier verlengd, In welken tijd het Terneuzen gelukte een doel punt te maken, terwijl Rust 'Roest hiertoe geen kans zag, waarmee dus het Ter Neu- ze.isch elftaJ de overwinning behaalde met 21 en in het bezit kwam van den lau wertak. RECHTZAKEN. ME VROUW DESMET VRIJGESPROKEX. De rechtbank te 's HertogenbosHi heeft mevfouw Desmet tegen wie door het 0. M. 15 jaar was geeischt wegens paging tot ver- giftigirug en rnedepliciitigheki aan den moordaanslag door Kerssemakers op iiaar echtgenoot, vrijgesproken met bevel tot on- middellijke invrijheidstelling. De rechtbank overwoog, dat de beklqagde moest worden vrijgesproken van al hetgcen haar is ten laste gelegd, daar dit nodi wet- tiig, noch overtuigend is bewezen. Verder overwoog de rechtbank, dat indien als be wezen wordt aangenomen, dat heklaagde cyaankali op een boterham voor Desmet heeft gedaan en, wetend dat hij die zou eten, voor hem heeft gereed gezet, de hoeveeiheid en werkzame kracht van't vergif aan twijfel onderhevig is, maar daarenboven, daar ge- laten of het wegens de reuk wel mogelijk is een boterham met cyaankali te eten (Dr. Casiparie) de rechtbank niet de voile over- tuiging heeft gekregen, dat beklaagde haar echtgenoot met het vergif heeft widen doo- den. Voorts werd overiydgen dat, daarge- laten of het opzettelijk benadeelen van de gezondheid door toedientimg van voor de ge- zondheid schadelijke stoffen volgens het Wetboek van Strafrecht „mishande!ing" is, en daargelaten of het toedienen van cyaan kali op een boterham niet een ondeugdelijk miiddel is, de rechtbank in elk geval ten aanzien van de hoeveeiheid en werkzame kracht der toegediende cyaankali, ook vo< r de toepassing van artikel 300 4e lid van het Wetboek van Strafrecht te veel in het duis- ter verkeert om een veroordeeling te kunnen uitspreken. Ten aamzien van de ten laste gelegde medepliohtigheid aan pogirrg tot moord werd overwogen, dat zeer zeker de beklaag de tairijke verkiarinigen heeft gedaan, waar- uit is af te leiden, dat zij willens en wetens en dus opzettelijk het pistool aan Kersse makers terugzond ingevolge het lang voorai en herhaald besproken plan, dat Kersse makers haar man zou dooden, doch dat bij de rechtbank dienaangaande toch twijfel is gerezen, daar zij aanneemt, dat beklaagde ten spijt van voonbedoelde ernstige verkia rinigen aan Kerssemakers voor zijn poging tot moord heeft gezegd: „Jan, als je mijn man doodschiet, kan ik niet meer van je houden!" en dat Kerssemakers daarop heefi geantwoord: ,,Dat spijt me, dan moeten we iets anders verzinnen". Ten slotte over woog de rechtbank, dat waar zooveel twijfel bestaat, de rechtbank geen veroordeeling kan uitspreken. Daarom sprak zij de be klaagde van de aanklacht vrij, met bevel tot hare onmiiddellijke inhechtenisneming Bij het uitspreken van het vonnis was er veel beweging op de publieke tribune. Mr. van Zinnicq Bergmann, de verdediger van mevrouw Desmet, werd door verschil lende collega's gelukgewenscht. Men verneemt, dat het O. M. hooger be roep tegen het vrijsprekend vonnis heeft aangeteekend. KIND GESTIKT. Het driejarig zoontje van een fabrieks- arbeider te Nij'verdal kreeg Zondagmiddag terwijl het een wortel at, een stukje daar- van in de luchtpijp met het noodlottig ge- volg, dat het na hevig lijden is bezweken. EEN VEEMARKT ZONDER VEE. De eens zoo beroemde stierenmarkt te Beemster is geheel verloopen. Vroeger werden aan deze jaarmnrkt wel 1000 stieren aangevoerd, doch in de laatste jaren was de aanvoer zeer gering. En Maandag zou weer de stierenmarkt plaats hebben, dodh er kwam geen enkele stier aan de markt. ONDER EEN AUTOMOB1EL. Dezer dagen had een vrouw uit Wol- phaartsdijk, die op de fiefs, met een twee- jarig meisje in een mandje adhterop, in Goes boodschappen kwam doen, het ongeluk on- der een auto te raken. Het kirwlje werd eenige meters weggeslingerd, kreeg een sChedelbreuk en moest naar het ziekenhuis te Middelburg vervoerd worden. De vrouv. kreeg, hoewel ze onder .de auto kwam geen letsel. STEENEN BEITEL. Te Eext is bij de ontginning een steenen beitel opgedolven. EEN KOE. AJLS.^IpAEMIN. Bij een landbouwer in Monnikendam heeft zich een niet alledaaigsch geval voorgedaan. Bij de geboorte van eenige jonge varkentjes is de zeug gestorven. De jonge wereld- burgers, welke zeer welvarend waren heb- b«.i toen als voedster gekregen een koe, die- hen heeft gevoed, tot schrammen (d. z. jonge varkens). Dezer dagen werden de varkentjes, die thans voldoende voor eigen onderhoud kunnen zorgen, van hun stief- moeder verwijderd. 't Was wel apmerkelijk, hoe de koe aan haar plcegkinderen was gehecht. Nog lan- gen tijd, nadat de varkens waren weggc- haald, stond moeder koe te loeien. ER IN GELOOPEN. Op de Hoogstraat te Gorinchem kwamen Woensdag een zandkar en een wielrijder met elkaar in aanrijding. Het rijwiel werd besdhadigd; de wielrijder deed aangifte bij de politie en eischte schadevergoeding. Zijn reisgenoot het waren jongelieden was getuige. Zij deelden den commissaris van politie mede, te Rotterdam woonachtig te zijn en een fietstocht over Breda gemaakt te hdbben. De commissaris had zelf de aanrijding gezien; de aangifte berustte op waarheid, doch de commissaris wantrouwde de jon- gens. Er waren n.l. twee soortgelijke jonge lieden gesiignaleerd als verdaoht van diefstal van mode-artikelen te 's Hage. Het bleek bij telefonisch onderzoek, dat zij werkelijk de gezochte dieven waren, wier opsporing en aanhouding door de politie te's Graven- hage verzocht was. Voorts kwam aan het iioht, dat zij de fietsen, waarop de tocht ge maakt werd, te Teteringen hadden gestolen. De aangehoudenen zijn naar Den Haag overgdbracht. EEN OEZELLIG BEZOEK. Te Hilversuin kam zekere J. W. nog laat in den avond op visite bij zijn moeder, die daarover niet erg gesticht was, aangezien zoonlier in zeer kennelijken staat verkeerde. ^yan haar vnendelijk verzoek, om haar wo- ning te verlaten, gaf hij geen gevolg. Een zijner broeders trok partij voor de moeder en weldra lag J. W. buiten op het trottoir met zulke wonden aan het hoofd, dat hij per brancard naar het ziekenhuis moest gebraoht worden. ORANKVERVOER IN VARKENS- BLAZEN. To Ter Apel, aan de grens, is een met kunstmOst beladen schip in Deslag geno- inen, juist voor het Nederlandsche gnens- kantoor. Daar blevk, dat het vaartuig ook nog 300 Liter Duitsche cognac vervoex-de. Schip en lading, betioorende aan gebrs. R. te Ter Apel, zijn verbeuid verklaaid De aanhoudingen door de kommiezen zijn de laatste dagen talrijk. Bij den rijks- ontvanger werd in de afgeloopen week o.m, 600 liter spiritus geborgen. Evenals in vroegere jaren beginnen de smokkelaars weer drank te vcrvoerrn in varkensblazem. EEN VERGIFTIGDE VRUGHT. Te Hollum (Fr.) deed zich een eigen- aardig geval van vergiftiging voor. Eenige jongens vonden aan het strand een vrucht Zij deelden deze vrucht, die veel geljeek op notemuskaat met zijn zevenen. Fwee hunner aten hun gedeelte op, met het ge volg dat zij begonnem te braken. Zij vie- len bewusteloos neder. Een onmiddellijk ontboden geneesheer constateerde vergifti ging en diende den kinderen een braak- middel toe. Een dergelijke vrucht zal worden opgezonden ter onderzoek. DIEFSTAL VAN EEN GROOTE PARTIJ QOUD EN ZILVER. In den nacht van Woensdag op Don- derdag is, naar het „Vad." meldt. te's Gra- venhage ingebroken bij den heer en mevr. Wijsman, Emmastraat 26, aldaar. De die ven zijn aan de achterzijde door een brand gang binnengek'omen, hebbeii een rooster bij het huis opgetjld ea zijn daardoor binnengekomen. Daar de Tioer en' mevr, Wijsman beiden doof zijn, behoefden de inbrekers niet bevroesd te zijn, wat leven te maken. Met een breekijzer hebben zt alle kasten en schrijfbureaux opengebroken en daaruit de gouden en zilveren voorwerpen gesto len, die voor de hand lagen. Zoo is ei een doos met gouden lepels en vorken ont- vreemd, verder ten horloge, een gouden pince-nez en een groote partij tafelzilver. Den vorigen avond had juist de chauffeur van een fainiliclid van den heer Wijsman een groote partij tafelzilver gebracht, daar zijn patroon voor vier weken naar het buitenland ging. H1NDERLIJKE SLEEPBOOTWRAKKEN. Het verongelukken van een heele reeks oude sleepbooten in de Zuiderzee neeft voor de Huizcr-visschers ernstige gevol- gen. De booten zijn nl, fosgeraakt op de z.g, „Punt", in de lijn Marken—Urk, waar juist de Huizer vloot op vangst was. Op drie plaatsen zijn de oude vaartuigen ge- zonken en de wra'kken liggen zeer hinder- lijk en gevaarlijk voor de scheepvaart. Niet minder dan 8 schuiten kwamen met /60 a /80 nettenschade Huizen binnen. POGINGEN TOT INBRAAK TE VENLO EN TEGELEN. Zondagnacht omstreeks lialf vier uur werd te Venlo door een agent die de ronde deed, op den Tegelschenweg, het gerinkel van een ruit vernomen. De agent zag nog juist, dat iemand een ruit had ingedrukt in de tricotfabriek aan de Hendrikxstraat al hier. De onbekende, onraad bemerkende, sloeg op de vlucht, waarop de agent een schot iostte en hem wilde achtervolgen, Hij liep echter in een prikkeldraadomheining en verwondde zich deerlijk aan armen, hoofd en beenen. Hierdoor begunstigd, vergrootte de inbreker zijn voorsprong en vluchtte in de richting van Tegelen. Nadenhand is op de bewuste plaats een rijwiel, gemerkt „Cito", een pet en een met bloed bevlekte reehterhandschoeri gevonden, vermoedelijk door den inbreker in den steek gelaten en waarschijnlijk is hij getroffen door het schot van den agent. De politie gtelt een nader onderzoek in. Nader wordt gemeld: Bij de marechaussee is aangegeven, dat ook te Tegeien Zondagnacht pogingen tot inbraak zijn geconstateerd. O.a. werden bij de steenfabriek der fa. Canoij—Herfkens, het cafe ,,De drie Kronen" en bij de machine- iabriek Mulders aldaar, pogingen tot in braak gedaan. Overal dezelfde tactiek als te Venlo, indrukken van ruiten enz. Bij de steenfabriek Canoij—Herfkens werd het ge- heele kantoar onderstboven geiiaald. Bij deze irtbraken was de inbreker niet bij- zondcr gelukkig. Slechts een rijwiel werd door hem medegenomen, hetgeen hetzelfde rijwiel is, dat Zondagnacht bij de inbraak in de Hendrikxstraat door de politie in beslng werd genomen. Het vermoeden bestaat, dat de inbreker eerst gepoogd heeft te Tegelen zijn slag te slaan en daarna te Venlo. Eenige hor.derden meters van de plaats van de inbraak te Venlo, is door den inspec- teur van politie een plek ontdekt, doordrenkt van bloed. Hedenmorgen zou iemand, wiens signalcment overeenstenide met het door den betrokken agent opgegevene, door een bree der van het klooster ,,Eulingsheide" te Te gelen zijn gezien met verbonden arm. Daar dit klooster nalbij de grens is gelegen, is het magetiik, dat de inbreker daar voorloopig zijn bivak heeft opgeslagen. Maandag- namiddag is de recherche, bene'vens de op- perwachtmeester der marechaussee er op uitgetogen, om van uit Kaidenkirchen (D.) in de richting der Hollandsche grens het ter- rein te onderzoeken, zoodoende trachtende der, inbreker te arresteeren, die volgens alter meening door het schot van den agent is ge troffen. OMLAAO GESTORT. Vrijdag is begonnen met de afbraak van de.i gevel van het oude huis van Seyffardt op het Lktmrak te Amsterdam. Met het oog op het drukke verkeec en de omstagn- dighfiid, dat de voormalige giJijk&hra«ts gelegen winkclruirnte gebruikt woidt els cafe, was ter hoogte van de eerste verdie- ping een stellage gemaalct, om mogelijk jie.'rstortend puin op te ivangen. Toen «en bezig was met het in groote stukken uit elkander nemen van den rijk-versierden top- gevel, zulks in verband met het wederop stellen daarvan elders, is een reusaditig brok van de.i zandsteonen daklijst omlaag gestort, door de stellage en het dairon der hangend zonnesclierm heen, op het cafe-terras, waar het in duizond stukken uiuernvloog. Qelukkig wexd niemand ge troffen. EEN PROCES-VERBAAL TEGEN TWEE 3-JARJGE ZONDaARS. Twer jongetjes te Rotterdam waren aan het spelen op den steiger van de Heinekeas Brouwerij aan do Rotte. Ze waren altebei drie jaar oud en menigeen, die passeerde, hield dan ook het hart vast Op een ge geven moment gaf de een, waarschijriiijk in de baldadige bui een naar de oou rantenberichten van den laatsten tijd ka rakteristieke eigenschap van de Hollandsche jeogd den anderen mensch-iiv-wording een trap, zoodat het manneke naar bene den viel, doch juist nog geDgenheid had, een been van den verderver te grijpen, jnet he. gevolg, dat de twee veelbelovende kna- pen in de Rotte vielen. Een geraakfe at dadelijk onder een vionder en bevond zich in een benarde positie. De bootwerker M, H„ wonende Linker Rottekade en de waehtsman J. S„ die daar in een woon schuit woont, sprongen onmiddellijk te water en ze slaagden er met groote moeite in, de drenkelingen op het droge te bren gen. Na een flink pak slaag, eigenrnaditig uitgedeeld, werden de lilliputters aan hun respectievelijke ouders afgeleverd, die hun lievelingen wel eens in betere oonditie had den aanschouwd. Den volgenden morgen had het tweetai zich bij den jnspecteur op het bureau van de Meermansstraat te verantwoorden. Gedwee stonden ze daar tegenover el kaar, telkens met gebalde vuisten de neu z)en afvegend en loenschend naar den groo- ten man achter het bureau met angst ver beidend een herhaling van de reeds door de burgerlijke autoritejten toegediende kastijding. De een gaf den ander de schukl. Nee, meheer, zei de, zegge driejai'ige, Arie, Oer- rit hejt het gedaan. Nietes ontkende Qen#, die denzelfden respectabefen leeftijd heeft bereikt, Arie heit het gedaan. De inspecteur heeft nog nooit zoo'n las- tig verhoor afgenomen. Het zal geen sine cure voor hem zijn om een met de feiten in overeenstemniing zijnd proces-veFbaal, op te maken. EEN RAADSLID GEMOLESTEERD. In den gemeenteraad te Apeldoorn zou den de loonen bij de gemeentelijke werkver- schaffing behandeld worden. Voor den aan- vang der ver.gadering stormden een groot aantal werkloozen het gemeentehuis binnen en veroverden de geheele tribune. De gan- gen en trappen naar de raadzaal waren zelfs bezet. Wethouder Van Tricht en de soc.-deni j- cratische raadsleden werden met gejuidi be- groet, doch de vrijz. democratische heer Plet, die op verlaging der werkverschat- fimgsloonen had aangedrongen, moest ge- fluit hooren. De heer Plet bracht seherpe critiek op wethouder Van Tricht uit en waarschuwde de raadsleden het gezag niet in handen te geven van een man, die tot deze demonstra te had opgezet. En de woorden van den heer Plet en het antwoord van den heer Van Tricht waren oorzaak, dat de voorzitter met ontruiming der tribune moest dreigen. Het voorstel van Burg, en Weth. om de loonen der werkverschaffing te verlagen, werd aangenomen met 13 tegen 11 stemmen. Na afloop der raadszitting werd de heer Plet op het Marktplein voor het gemeente huis upgewacht door een tairijke menigte werkloozen, die hem met gejoel ontving, naast hem loopende en opdringende al sehreeuweude „Hangt hem op! Slaat hem dood." De hoed werd den heer Plet van zijn hoofd geslagen. Een formeele vervolging had daarna plaats. De heer Plet zag kans nog zonder kleerscheuren het politiebureau te bereiken. Door achterdeurtjes en door particuliere tuinen kon hij slechts zijn wo- ninig bereiken. Zoowel voor de societeit, die vlak bij zijn huis staat, als voor het huis van den heer Piet, bleven de werkloozen nog langen tijd samenscholen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Zondagmiddag ging een 49-jarige bouw- vakarbeider in de nabijhekl van Strandpaal 68, van het zuidelijk strandgedeelte, on- danks het op die plaats neergezette bord van de Zandvoortsche reddingsbrigade met de woorden: „GevaarlijU! Hier niet zwem- men en Jjaden", toch in zee. Hij waagde zich te ver^en eenige oogen'blikken nadat hij te water was gegaan, hoorden zijn vrouw en kinderen en eenige badgasten, hulpgeroep. Onmiddellijk gingen eenige personen uit Amsterdam in zee die er in slaagden met be- hulp van een reddingslijn van de Zandvoort sche Brigade, den man aan wal te brengen. Doch de levensgesten waren reeds geweken Twee-en-eendialf uur lang trachtte men het zuurstofapparaat toe te passen, doch deze pagingen faalden. HET DOODELIJK ONGELUK IN DE EENDENKOOI. De eendenkooiker J. K. te St. Nicolaasga was met de Paaschdagen afwezig. In de kooi had hij een geladen geweer neergelegd en een draad aan den trekker bevestigd. Liep iemand tegen den draad, dan kon hij door het schot getroffen worden. En dit ge- beurtie. M. Hielkema ging in de kooi, werd door het schot in de beenen getroffen en overleed aan verbloeding. Zaterdag stond de kooiker terecht wegens het veroorzaken van den dood door schuld. De beklaagde deelde mede, dat hij het ge weer neergelegd had om ongewenschte be zoekers uit zijn eendenkooi te houden. Het O.M. eischte 6 maanden gevangenis- straf met 3 jaar proeftijd. gevuld mel heeriijke 6elei

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2