Handfllsberichtew. Hoog watergetij te Ter Neuzen Provinciale Staten van Zeeland. BURGERLIJKEN STAND. DC HEDENDAAQSCHE KINDEREN. In Frankrijk versehijnt onder andeie eer. iujfie-cditiu van de Malheurs de Sophie door Mine de Segur. van win zooveel jon- ge gcncraties gehouden hebben. Vijfhon- derd exepiplaren zullen worden gedrukt, CBnumriierd en wcllicht verkocht. Het is de eerste maal, dat inen een kinderenboek op deze wijze laat verschijnen. Vroeoer, merkt de „|-igaro" op, was men teyreden met mooie platen. Thans kun- nen kinderen zeldzame uitgaven bezitten, in beperktc oplaag verschenen. Dat zal hum zeicer een waardig instinct voor het eigendom bijbrengen, dikwijls zeer ont- wikkeld bij bibliophielen. En verder zul- len zij c?en dispuut kunnen beginnen, om dat Jantje No. 25 gekregen zal hebben en Pietj No. 23, Tertslotte zal men orgineele edifies tegen 10 francs voor hen beschik- baar stelleii op alfa-papier, zij zullen, zoo- als hun papa's, inschrijvingen op einde- loo/f collecties (serie A. en serie B) en zij zullen elkaar boeken ruilen in- jpiaats van oude knikkers en postzegels. Oelukkige kinderen. Maar besluit het blad, het schijnt wel, dat er geen kinderen meer zijn. EEN GELUKKIG HUWELIJK. Ejen nieuw recept om in het huwelijk gelukkig te zijn, is dezer dagen aan het lichf gekomen bij gelegenheid van een wed- strijd in Essex, waarbij het gelukkigst ge- trouwde echtpaar wand bekroond. De vrouwelijke helft van het bekroonde echt paar. die natuurlijk bestormd werd met verzioeken om mededeeling van de midde- len, welke zij tocpaste om zoo gelukkig te zijn, verklaarde dat zij het voornaamste aandeel in haar echtelijk geluk toeschreef aan de bekwaamheid van haar man in het bespelen van de harmonica. De zegende uitwerking der muziek over- tiefi in dit geval bijna nog de verrichting van den antiekon muzikant Amphion, die de wilde dieren door zijn spel kalmoecde. Rousseau heeft trouwens reeds aanbevolen de stem van een schreiend kind te over- stemmen met de eigen stem, zoodat het „bemerkt, dat men het niet kan hooren en dus dphOudt met huilen". Maar Ros- seau, die behalve wijsgeer, een toonkunste- naar van beteekenis was, hechtte mieer waarde aan schreeuwen dan aan zingen in deze aangelegenhejd, en daarom waar- ■schijnlijk heeft hij in zijn echtelijk leven zoo weinig succes gehad. Als het recept van de bekroonde geluk kig*- echtgenoote deugdelijk blijkt, kan er veej ongeluk en verdriet met muziek uit de wereld worden geholpen, al behoort er dan niet onvoorwaandelijk een harmo nica bij. Misschien kan men het wel met een gramafoon doen EJQENAARPIGE BESLECHT1NG VAN EeN echtelijk geschil. Veertig jar en lang had een Italiaansch edhtpaar te New York in vrede en vriend- schap samen geleefd. Uit het wcrkelijk zeer gelukkige huwelijksleven waren twee doch- ters geboren volgens Wier vcrkfarjngen de oudjes een groote toegenegenheid voor elkaar bezaten. Eenige dagen geleden echter ontstond er een geschil tusschen beiden. Vermoe- delijk over het foit, dat de echtgentoot geen nieuwe groentenzaak wilde koopen, nadat hij een winkel, welken hij jaren- lang had gedreven, yerkocht had. Deze twist had een zeer bloedig verloop. Met stiletto's gewapend takelden de echtelie- den elkaar deerlijk toe. Maar dit was niet voldoendc. Een bijl en twee revolvers moes- ten er ook nog aan te pas komen. Toen de politie arriyeerde, vond zij de bejaarde edirgenoote, badende in haar bloed, met in de doode hand nog de revolver, waar- mede zij haar 63jarigen e^htgenoot om 't leven had gebrapht. De beide dochters waren tijdens het drama thujs, doch zij waren niet in staat geweest de vechtenden te scheiden, daar dew van te voren de deur dec kamer op slot hadden gedaan. HIJ LUST GEEN VESTIAIRE. -id Hbld. vertelt als historisch: In een vr.ij -deftig cafe in de hoofdstad korrrt een echtpaar uit de provincie. Het is in dat cafe de gewoonte, dat men hoed ■etc. afgeeft. Echtpaar neemt plaats. Portier nadert: Vestiaire meneer?' Y'an en vtto-uw kijken elkaar verlegcn aan. Plots zegt „ihij": Neen, neen, vestiaire lust ilc niet, Geef vi maar een glaasje kwast. Zitting van Vrijdag 27 Juli, des morgens 10 uur. ~ecenwdbrdig 41 leden. Afwezig de heer Van der Wart. Sr.gekomen was een adres van de vereeni- ntot bestrijding der tuberculose „Her- vvrmnen Levenskracht", met verzoek een - itbsidie te willen toestaan. Dit adres werd gesteld in handen van Ged. Staten om advies. Het eerste was aan de orde de verkiezing van ledfen van de Eerste Kamer. L'itgebracht warden op de verschillende candiidatenlijsten het volgende aantal lijst- stemmen: Anti-revolutionairen 9, Christe- lifk-Historisehen 6, Katholieken 8; Staat- kundig Gereformeerden 3, Vrijheidsbond 8, Snciaal-democraten 5 en Vrijzinnig-^demo- craten 2. Voorkeurstemmen werden niet uit- gebracbt. Ci'ediet paardenfokkerij. Bij het vporstel om voor 1924 en 1925 aan de Z. L. M. een crediet voor de paardenfok kerij te verleenen van ten hoogste /2300, werd in de<afdeelingen o.a. gezegd, dat de medailles minder duur konden zijn. Een lid adhtte nQpdig eerst het noodige, dan het mittige, dan het aangename. Van de zijde van Ged, Staten werd opgemerkt, dat ver- leden jaar /3600 is verleend en dat het gaat om een tak van het landbouwbedrijf. De heer SONKE deed het voorstel het cre diet te verminderen van /2500 tot 1000. De heer KOSTER zeide, dat hij dit voor- stel betreurde. Hij wees op het gewicht van de paardenfokkerij voor onze provincie en zou het bejammeren als de subsidie werd verminderd. De heer MOELKER was het met den heer Koster eens. De heer L1NDE1JER ondersteunde het voorstel-Sonke. Een bedrag van 1000 is voldoende te aohten. De heer VAN DE PUTTE wilde het voor- stel van Ged. Staten niet bestrijden. Hoewel hij destijds een subsidie van f 1000 voldoen de aahtte, zal hij thans voor het voorstel stemmen. De heer VIEN1NGS was eveneens voor het voorstel van Ged. Staten, dat hij nader verdedigde. Namens Ged. Staten werd het voorstel van dit college door den heer D1ELEMAN verdedigd, die ook op het groote belang van de paardenfokkerij in Zeeland wees. De Zeeuwsche Maatsdiappij van Landbouw doet alles am zoo zuinig mogelijk te zijn. Het amendetnent-Sonke, om het crediet te bepalen op 1000 werd verwdrpen met 30 ,tegen 11 stemmen, waarna het voorstel van Ged. Staten zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Geen subsidie voor politieonderwijs. Aangenomen wordt het voorstel van Ged. Staten om af te wijzen het verzoek van de commissie van vakonderwijs,' ingeSteld door den Alg. Nedefl. politidbond, oni subsidie voor de politieschool te Hilversum. Rekening 1921. lnzake de rekening der pmvincie over 1921 heeft in een afdeeling een lid erop ge- wezen, dat uit de rekening blijkt, dat de toenmaals toegestane subsidie van f 1000 aan de vereeniging „het Groene Kruis" niet is uitbetaald en meende hij, dat Ged. Staten de voorwaarde van behoefte „a! te" ehg op- vatten. Een besluit van de Staten wordt daardoor al te gauw ongedaan gemaakt. Ged. Staten melden, dat de f 1000 over 1921 was toegestaan met dien verstande, dat het subsidie vanwege de provincie niet hoo- ger zal zijn dan het totaal der bijdragen, die de vereeniging uitkeert aan hare afdeelingen voor wijkverpleging, verminderd met het- geen de vereeniging aan eenzelfde afdeeling uitkeert boven de som van /200. Op de re kening 1921 der vereeniging over 1921 kwam een subsidie voor wijkverpleging voor van 233,33, terwijl de rekening sloot met een batig saldo van f 123,57, zoodat Ged. Staten meenen, dat zij door weigering van het sub sidie onder deze omstandigheden het besluit der Staten niet te eng hebben uitgevoerd. Werd aangenomen. Begrooting 1922. Goedgekeurd wordt een wijziging der be grooting voor 1922. Begrooting 1923. Bij de beantwoording van opmerkingen in de afdeelingen over de yoorgestelde wijzi ging in de begrooting voor 1923 zeggen Ged. Staten, dat eerst bij de wijziging in het najaar precies het bedrag voor pehsioen der leden van Ged. Staten, die afgetreden zijn zal kunnen worden vastgesteld. Verder dat reeds verleden jaar tot verbreeding van den veerdam te Wolfaartsdijk is besloten en dat voor het vermeerderde verkeer tusschen Zuid- en Noord-Beveland, het plateau toch reeds veel te klein was. Werd aangenomen. Begrooting 1924. Naar aanleiding van opmerkingen in de afdeelingen betreffende de ontwerp-begroo- ting 1924 merken Ged. Staten o.a. op, dat hun bij besluit der Staten de verplichting is opgelegd de verzekering van gebouwde eigenidommen der provincie, en dat overi gens naar hunne meening de provincie het risico van verlies van hare gebouwde eigen- dommen door brand niet kan dragen en dat verzekering daarom wenschelijk is. Verder, dat zij hopen, dat voor 1924 weder een jaar- boekje zal kunnen worden uitgegeven. Het gaan wonen van den directeur van den Prov. Stoombootdienst op de Ooster- Schelde te Zierikzee achten zij niet. aoodig, daar de dienst in Zierikzee een agent heeft, terwijl bij hen wel eens overwogen is of de beide diensten Wesfer- en Oosterschelde n et met 6en directeur zouden kunnen vol- staan, maar zij aohten daartoe nog geen ter- men aanwezig. Het voorstel om de subsidie aan Nehalen- nia in te trekken was een gevolg van de overweging, dat de zorg voor behoud- van natuur- en stedenschoon gewaarbprgd wordt voor de geheele provincie door de Scihoonheids- en Archaeologisc'he oommissie. Ten slotte dat ook Ged. Staten eerst heb ben overwogen of de subsidies aan de mjli- taire tehuizen moeten behimden blijven, maar dat zij de vraag bevestigend hebben beantwoord, gezien de adviezen van de da- gelijksohe besturen van Middelburg en Vlisr singen, die beide meenen, dat de tehuizen goed werk doen. De heer BRANDSMA opende de alge- meene beschouwingen. Hij drong aan op zooveel mogelijke beperking van den Zon- dagsdienst voor wat de door de provincie- gesubsidieerde booten en trammen betreft. Hij vroeg waarvoor er op Zondag zooveel booten moeten varen, wanneer een groot deel der menschen, die ze mede moeten be- talen, daartegen gemoedsbezwaren hebben. Hij wil dan ook beperking van het vervoer op Zondag tot het allemoodzakelijkste en diende de volgende motie in: „De Provin ciale Staten geven Ged. Staten in overwe ging den dienst met de openbare vervoer- middelen, welke door de provincie worden gesubsidieerd of geexploiteerd op de Zon- dagen tot het allemoodzakelijkste te beper- ken. Hij hoopte dat zijn motie ook bij links steun zal vinden. De heer WELLEMAN meende, dat in ons land met zijn gemengde bevolking geen be- sifist ohristelijke politiek kan worden ge- voerd. Hij zeide, dat een der grootste ge- boden voor hem is verdraagzaamheid en liefde en daarop kan eeh goede maatschap- peliike politiek worden gebouwd. Met be- ginselen alleen bestuurt men geen staten of gewesten. Wat den Zondagsdienst betreft zeide hij, dat het maatsdhappelijk leven niet een dag kan worden stopgezet. Hij gevoelt dan ook wel iets voor de motie-Brandsma. De heer WELLEMAN, hierna tot de alge- meene besahouwingen overgaande, zeide, dat de sohriftelijke gedachtenwisiseling tus schen de Staten en het college van Ged. Sta ten nog niet geheel tot haar recht kornt, al komt er verbetering in. Als oorzaken hier- van noemde spreker, dat de afdeelingsver- slagen wel wat beter gemotiveerd konden zijn, dat het samenstellen van het algemeen verslag wordt overgelaten aan een der ra> porteurs, instede, dat zooals het reglement van orde aangeeft, de drie rapporteurs hij elkaar komen, en het zelfs voorkomt, dat het samenstellen op de griffie plaats heefr Hij" stelde daarom met de heeren Van .N'iftnk en Adriaanse de volgende motie van orde voor: „De Staten. van oordeel, dat een deugde- lijke sohriftelijke behande'ling der verschil lende onderwerpen de mondelinge bespre- king dient vooraf te gaan, spreken als hun meening uit, dat dit het best is gewaarborgd bij richtige toepassihg van het reglenunt van orde en gaat over tot de orde van den dag". Zijn rede vervolgende, stipte de heer Welleman een en ander aan aangaande de algemeene vertegenwoordiging van het Zeeuwsche volk. Hij betreurde nog steeds, dat het aantal vergaderingen van de Pro vinciate Staten door de wet is vastgelegd. Spreker betreurde het ook, dat de linksche democraten buiten het college van Ged. Staten zijn gehouden, waardoor aan meer dan 15.000 kiezers elke invloed op den da- gelijkschen gang van zaken wordt ont- houden. Vervolgens ging de heer Welleman den afloop der Staten-verkiezingen na en wees er op,- dat verschillende personen zich als ahristelijk-historisch hebben ontpopt, van wie men dit korten tijd te voren niet wist. De linksche-democraten zullen, al is hun positie niet veranderd, met ernst en welwil- lendheid de voorstellen onderzoeken en het zal hun steeds aangenaam zijn, als zij de voorstellen van Ged. Staten steeds kunnen steunen. De heer LINDEIJER wilde ook een enkel woord spreken over het bestuur der provin cie. De politieke beteekenis der Prov. Sta ten is maar zeer gering. De hoofdzaak is het dienen en behartigen van de belangen van de provincie en hij vroeg of de verkie zing van Ged. Staten wel voldoende met deze belangen heeft rekening gehouden. Er dient onderling overleg gepleegd te worden met de verschillende partijen en hiervan zijn in onze provincie een tweetal partijen uit- gesloten. Deze partijen zijn buiten de po litieke gemeenschap gezet. Hij wees op'de eigenaardige hooding van den Vrijheids bond, die gedwee de reqhtsche partijen bij de verkiezing van Ged. Staten hebben gesteund. Hij maakt deze opmerking niet uit partij- belang, want in de oippositie staat men al- lidit sterker. Hij heeft dit alleen gezegd in het provinciaal belang. Hierna besprak hij de puaestie van de Zondagsrust, welk geluid hij hier nooit heeft gehoord. Het standpunt door de Staatkun- dig Gereformeerden mmnt hij het conse- quentst. Met de motieven Brandsma wordt wat geschipperd. Wat de motie zelf betreft verklaarde hij wel iets te voelen daarvoor. Hij wil vrijheid •voor iedereen. Toch moet men niet te ver gaan, omdat men ook rekening moet houden met hen die juist op Zondag van booten en trammen willen gebruik maken, omdat zij daarvoor in de week geen gelegenheid heb ben. Een te ver doorgevoerd>. Zondagsrust wilde hij dus niet invoeren. Met een nog ver der doorgevoerde Zondagsrust zou de dienst nog meer moeten worden beperkt. Hierna besprak hij de taak der provincie, vooral ook als werkgeefster. Hij drong aan op een geregelde rechtspositie en het geor- ganiseerd overleg. Ook de volksgezondheid besprak hij en wees in dit verband op het sanatorium Zeeland. De motie-Welleman ondersteunde zijn fractie. De heer DUSSELDORP zeide, dat hij door den heer Welleman uit zijn tent is ge- lokt. Hij zeide, dat, zoolang Ged. Staten niet volgens de evenredige vertegenwoordi ging worden samengesteld, altijd wel kleine groepen zullen worden buitengesloten. Hierna zette hij het standpunt van de ehristelijk-liistorischen omtrent de Zondags rust uiteen en verklaarde hij gaarne de motie-Brandsma te zullen ondersteunen. De heer VIENINGS zeide, in antwoord aan den heer Lindeijer, dat reeds destijds een principieel debat over de Zon-dgsrust is gehouden en in zooverre is de motie- Brandsma het opentrappen van een open deur. Hij kwam er tegen cip, zboals de heer Lin deijer zeide, dat de katholie)<en, de halvq Zondagsrust hufdlgfeh. Het katholieke standpunt is bekend. "Men wil op Zondag ook gelegenheid geven voor behoorlijke ont- spanning. De Engelsche Zondag zal hier zeker nooit worden ingevoerd. De heer VAN NIFTRIK meende, dat de heer Brandsma aan de zaak, welke hij wil trachten te dienen, juist een slechtcn dienst heeft bewezen. Hij wees op het standpunt door deze provincie ingenomen en zeide, dat de heer Brandsma in gebreke is gebleven aan te toonen, waar de drukke diensten op Zondag plaats hebben. Volgens de motie van den heer Brandsma hebben Ged. Staten hun plicht niet gedaan. Zij, die tegen de motie stemmen hebben deze motie niet noo- dig, omdat deze leden vertrouwen in Ged. Staten hebben. De heer BRANDSMA zette nog nader zijn standpunt betreffende de beperking van de Zondagsrust uiteen. Het deed hem genoe- gen, dat de heer Dusseldorp zijn motie zoo beslist heeft gesteund. Hij meende, dat de dienst op de Wester- Schelde nog veel beperkt kan worden. De heer VAN DER WEIJDE meende, dat het debat een te groot politiek karakter heeft aangenomen. Hij zeide, dat hij voor een gematiigde Zondagsdienst is en hij is het dus eens met den heer Van Niftrik ten op- zichte van de motie-Brandsma. De VOORZITTER wees er op, dat wij hier niet in een politieke meeting zijn. De heer KODDE zette het standpunt van de Staatkundig Gereformeerden uiteen. 'Wij ontleenen alle gezag aan het Goddelijk ge- zag. Hij zou dan ook gaarne zien, dat de vergaderingen met gebed werden geopend en gesloten. Hij zal voor de motie-Brandsma stemmen waarin hij ook geen wantrouwen in Ged. Staten ziet. Zijn principe is, dat alle open- bare middelen van vervoer op Zondag moe ten rusten. Hieina werd gepauzeerd. Na dt pauze werden de algemeene be schouwingen over de begrooting voortgezet. De heer VAN NIFTRIK bleef van gevoe- len, dat de heer Brandsma zijn motie niet moet indienen. Hij had eerst moeten infor- meeren of de dienst op de Wester-Scheldeop Zondag nog kan beperkt worden. Alleen als Ged. Staten hun plicht niet hadden gedaan, had de motie zin gehad. Hij gaf in over weging de motie te wijzigen in dien zin, dat de wenkch wordt uitgesproken of het moge lijk is den dienst nog te beperken. Hij meen de, dat de heer Kodde niet voor het voorstel kan stemmen, want dan gaat hij transigee- ren met zijn beginsel. De heer LINDEIJER bleef van gevoelcn, dat overleg van de leden en de Prov. Staten in het provinciaal belang is. Dit overleg had met alle leden moeten plaats hebben. Jn het kort ging de heer Lindeijer de kwestie van de Zondagsrust en Zondags- heiliging na. De wijze waarop de katholieken den Zon dag vieren, werd nog door den heer Lin deijer uiteengezet. Ook acht hij onspanning op Zondag voor hen die daarvoor in de week geen gelegen heid hebben, noodig en daarom wil hij geetv verdere beperking van den dienst op Zon- dag. Principieel blijft hij dus staan tegenover den heer Brandsma en de door hem voor- gestelde motie. De heer BRANDSMA blijft zijn motie ver- dedigen en zeide nog, dat het katholieke principe hetzelfde beoogt als spreker be- doelt. Dat, de dienst op Zondag nog meer be perkt kan worden is sprekers meening en zijn motie bedoelt, dat Ged. Staten onder zoeken of dit nog mogelijk is. De heer FRUIJTIER zeide, dat Ged. Staten zeker deelen de opmerking van den heer Welleman ten opzichte van de afdeelings- verslagen. Ook gaan Ged. Staten accoord met den heer Welleman, dat het reglement van orde richtig toegepast wordt. De motie-Brandsma komt hem overbodig voor, omdat de dienst op Zondag reeds zoo veel mogelijk beperkt is. Wat de Zondags- heiliging betreft, dat is een persoonlijke zaak. De heer WALLIEN is voor de motie- Brandsma, doch wil den dienst op Zondag niet meer beperken dan thans het geval is. De- motie-Brandsma wordt daarna in stemming gebraoht en verworpen met 21 tegen 20 stemmen. De motie-Welleman werd bij acclamatie aangenomen. Bij de artikelsgewijze behandeling der be grooting zeide de heer FRUIJTIER, dat de kosten voor de provincie voor de rijkswegen op Zuid-Beveland veel te hoog zijn. Deze kosten wil hij niet betalen, tenzij de Minister op zijn standpunt blijft staan. De heer VAN NIFTRIK gaf Ged. Staten in overweging steeds met het rijk die over- eenkomsten te treffen, die zullen leiden rot verbetering van de slechte wegen in Zee- land. De heer KAKEBEEKE gaf toe, dat ge- tracht zal worden de wegen te verbeteren. Dat is dringend noodzakelijk. De heer HENDRIKSE drong aan op ver betering van de weg IJzendijkeBelgische grens. De heer KAKEBEEKE had bezwaar tegen den post van f 19.300 voor subsidies voor auto- en wagendiensten. Hij wees er op, dat verschillende auto-diensten zonder subsidie bestaan en hij vroeg aan Ged. Staten te on derzoeken, welke subsidies voor autodiens- ten in 1925 kunnen vervallen en welke kun nen worden verminderd. Hij diende een motie in, welke motie door Ged. Saten werd overgenomen. De heer T1MMERMAN vond het tarief voor den dienst KatscheveerGoes veel te hoog ep. £jelde een motie voor, dit tarief te bepalen op 1)0 cent. De heer OVERHOF zeide, dat het hier een particulieren dienst betreft. De heer HENSEL vroeg of ook een bepa- ling wordt opgenomen betreffende het ver- bod tot het gebruiken van sterken drank doof de chauffeurs van door de provincie gesubsidieerde diensten. De heer VAN ROMPU zeide in antwoord aan den hegr Tinimerman, dat vermindering van het tarief GoesKatscheveer tengevol- ge zal hebben, dat deze dienst door de pro vincie moet gesubsidieerd worden. Hjj deelde den heer Hensel mede, dat het verbod van alcoholgebruik aan alle chauf feurs van gesubsidieerde diensten verboden wordt. Het voorstel-Timmerman wordt inge- trokken en de zaak aan Ged. Saten over gelaten ter onderzoek. Een voorstel-Wallien om den post van f 100 te handhaven voor de vereeniging Nehalennia wordt verworpen met 23 tegen 18 stemmen. De heer WALLIEN stelde voor het adres van den arts Engelbregt in handen te stellen van Ged. Staten ter afdoening. Hij wees op de1 noradzakelijkheid Westkapelle te helpen. De heer DUSSELDORP ondersteunde met kracht het voorstel-Wallien om de ge- ineente Westkapelle te helpen. De heer VAN DE PUTTE wilde den post van 200 voor Westkapelle handhaven. De heer MERCKENS wilde eveneens dezen post handhaven, dan is er veel meer kans, dat het rijk de subsidie weder toekent. De heer FRUIJTIER voelde veel voor het idee van den heer Merckens om den post op de begrooting te laten staan. Alet 31 tegen 10 stemmen werd een voor stel-Wallien aangenomen om de post van f500 voor subsidie geneeskundige hulp te handhaven. Bij de subsidie Militaire Tehuizen wen- schen de S. D. A. P.'ers geacht te worden te hebben tegen gestemd. De heer LINDEIJER vroeg waarom men weer f 200 subsidie uittrekt voor het Neder- lanidsdh Openludhtmuseum, terwijl het niet opnieuw is aangevraagd. De heer FRUIJTIER acht dit makkclijkcr. INGEZONDEN MEDEDEELENGEN. De VOORZITTER zegt toe, dat er reke ning mede zal worden gehouden. Tot verdere discussies gaf de begrooting geen aanleiding, waarna zij zonder hoofde lijke stemming werd aangenomen. Hierna sloot de VOORZITTER, te half vier, de Zomerzitting in naam der Koningin. (Nadruk verboden). WEERBERICHT van 30 Juli 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 764.5 Biarritz. Laagste barometerstand 746.7 Stornoway en Karlstadt. Verwachting tot den avond van 31 Juli: Matige, tijdelijk krachtige Zuidelijke tot Westeiijke wind, zwaar bewolkt of betrok- ken met itijdelijke opklaring, regenbuien, zelfde temperatuur. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY te Ter Neuzen. s.s. HELENA van Newcastle on Tyne naar Ancona, passeerde 29 dezer Algiers. s.s. MAGDALENA van Newcastle on Tyne naar Spezia, passeerde 29 dezer Quessant. s.s. TERNEUZEN vertrok 27 dezer van Uleaborg naar Ter Neuzen. Rotterdam, 30 Juli 1923. VEEMARKT. Aangevoerd werden 543 vette runderen, 438 rette- en graskalreren, 1016 schapen en lammeren en 575 varkens. De noteering was als volgt Koeienle kw. 1,15 tot 1,20 2ekw. /1,10 tot 1,3e kw. /0,95 tot 0,85 Ossen le kw. 1,10 tot 1,12s2e kw. f 1,05 tot 0,95 3e kw. f 0,85 tot f Kalveren le kw. /1,10 tot /1,30 2e kw. f 0,95 tot 0,80 3e kw. 0,70 tot 0,65 Schapen le kw. f 0,85 tot /0,90;2e kw. /0,80 tot /0,70; 3e kw. 0,60 tot 0,55 Lammeren 0,90 tot 1,10; Varkens le kw. /0,73 tot f 0,76 2e kw. 0,70 tot 0,66 3e kw. 0,64 tot 0,60licht soort 0,70 tot 0,75. Vet vee en vette kalvers met redelpken handel en ruimen aanvoer terwijl de prijzen voor prima soorlen iets vaster waren dan de vorige week. Varkens met redeljjken aanvoer en handel, ook hierin waren de prijzen over het algemeen iets vaster dan de vorige week. Schapen en lammeren met redeljjken aanvoer en handel bjj stationaire prijzen. FiJNE ZADEN. Ljjnzaadvoer tot Bruin Mosterdzaad 40,tot 42, Geel Mosterdzaad 30,tot 32, Karwjjzaad 67,— tot 70,Kanarie- zaad 16,tot 18,Koolzaad 20,tot 24,Zaailjjnzaad J Blauwmaanzaad 40,tot f 42,Boekweit f 10,25. VLAS. AangevoerdBlauw 1200 K G. onver- kochtWit 500 K.G., on verkocht. firo- ninsch geel en Dauwroot niet aangevoerd. AARDAPPELEN. Westlandsche zand 1.80 tot 2,30; Westlandsche klei 1,60 tot 1,80 Poters 0,75 tot 1,20Geldersche School- mee3ters 4.tot Geldersche Kralen f 6.tot Duke of York 1,80 tot f 2,Bravo's tot Red Star f tot f per H.L. Malta's tot cent. Malta Spring 7 tot 10 cent per K.G. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 6,tot 7,—. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 31 Juli 4 43 5.01 Woensdag 1 Aug. 5.19 5.38 Donderdag 2 5.57 6.15 Vrjjdag 3 6.35 6.56 Zaterdag 4 7.18 7.41 Zondag 5 8.07 8.36 Maandag 6 9.08 9.43 Hi] heeft daardoor „haar zevcn kinde- jen altijd zoet gehoudcn en ook overigens door de macht der tonen alle wolken aan den echtelijken heme! doen voorbijdrijven.'' Het beste geneesmiddel voor een trage lever, Scheie hoofdpijn, verstopping en slechte spijsvertering is een dosis Foster's Maagpillen. Deze pillen regelen de vloeiing der gal ran de lever naar de ingewanden. Nu en dan een dosis Foster's Maagpillen verzekert goede werking van lever en ingewanden, en is het beste voorbehoedmiddel tegen een slechte gezondheid. Prijs per flacon van vijftig ver- suikerde pillen f 0.65; te Ter Neuzen bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. 11 TER NEUZEN. Huwelij'ks-aangiften. 26 Juli. Karel Kaijser, oud 30 j., jm. en Maria Janneke Wolfert, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Juii. Florentius Jacobus Maria de Moor, oud 46 j., weduwn. en Ceiestina Francisca Maria Blanche Segers, oud 27 j., jd. Geboorten. 23 Juli. Jan Arnold Cornelis, z. van Arnold Wouterus Brons en van Johanna Jansen. 25 Juli. Camila Theresia, d. van Michael Bertens en van Josephine Charlotte De Kimpe. 26 Juli. Michiel, z. van Reinier de Doelder en van Adriana Elisabeth Christina Wilhelm. 28 Juli. Willem Johannes, z. van Jan Dingenus Pichal en van Paulina De Clercq. Overlijden. 24 Juli. Jan Baptiste Dooms, oud 49 j., echtg. van Magdalena Francoise Kaan, (Wettelijke Tijd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3