HoogwatergetijteTer Neuzen. BURGERLIJKEN STAND. A AN DEN DOOD ONTSNAPT. Bij het uitgraven van fundam-emen, aan Jiet klooster de Beyard, te Maastricht, ge- raakte de grondwerker S. uit Heer, recht- standig odder instortende aarde bedolven, De man kon gelukkig nog bijtijds door zijn kameraden voor den dood door verstikking worden behoed, hoewel hij het bewustzijn reeds had verloren. WELWILLENDE MEDEWERKER. Toen Zondagmiddag de boerderij van F. Pruis te Oud-Zevenaar in brand stond, heeft de werklooze arbeider E. te Zevenaar enkele voorwerpen trachten te redden. Thans blijkt, dat hij in het befcit is gevon- der. van een doosje met geld en sieraden, afkomstig van den brand. In verband daar- mede, is hij gearresteerd en gevankelijk naar Armhem overgebradht. De man is gehuwd «n vader. EEN TRAGISCH LOT. Een Hollander, jaren in Duitschldnd werkzaam geweest zijnde, kreeg door he mic deling van zijn familie te Voorst werk als arbeider. De,man, wiens vrouw over- leoen was, lie't zijn 10 kitjderen in Duitsch- lane aohter, hopende, in Voorst wat meer te 'kunnen verdienen, om zqodoende het leven der kinderen. ginds wat dragelijker te maken. «p reis doqr het bezette gebied werd hem do de bezettingstroepen alles ontnomen, zoodat hij, gfeheel beroofd in Voorst aan- kwam. Pas eenige weken aldaar werkzaam tervvii! zijn loon juist de vorige week ver- h<> <d was voor zijn flink wetken, werd hij tijdens de hitte onwel, en moest naar het ziekenhuis te Zutfen worden vervoerd. Maandag is de man daar overleden. Wei eer treurige tijding voor zijn kinderen ginder! 1NGEBROKEN. Z« ndagnacht is te Ede op drie verschil- lende plaatsen ingeforoken. Bij den herber- gier van Dorland is itit een pantalon, die aan zijn ledikant h-ing, een portemonnaie met ongeveer f 120 ontvreemd. Bij Thieie is een damesmantel uit den gang meegenomen. Bij den makker v. d. Brink, zijn de inbrekers in hun werk geStoord, doordat de hond aan- sloeg; alleen een damestaschje wordt daar vermist. EEN KENAU. Een Belgisch douanier hieid een dezcr na-iren aan de Nieuwstraat, onder Strasz vis a vis Kerkrade, drie smokkelaars aan. Eer Nederlandsche dame trok partij voor de smokkelaars en ging den Belg met een stuk ijzer te lijf, Hij manoeuvretrde met zijr. revolver doch de darrle sloeg hem zoo, da: hij de revolver liet valley terwijl de smokkelaars veilig op Nederlandschen bo- dem kiwamen. De douanier loste later nog wc enkele scihoten maar zonder gevolg. EEN WlNDtHOOS IN OVER1JSEL. Ejen windhoos heeft links van den straat- Tvej. Hengelo01denz»al 150 derinen ont- wo/tekJ. NOG KRAS. Als een bijzonderheid kan vermeld wor den, dat de 73jarige W. E. te Zwaluwe, gedurende het warme weer nog iederem dag gaat zwemmen. VREESEL1JKE DOOD. Zaterdag was de 18jarige Joh. H. Vinke, arbeider bij de turfmachine te Barger-Oos- terveen, genieente Em men, bezig om de vee.nkluiten met den voef naar benedetn in de machine te trappen. Hij is toen door de snijmessen der machine gegrepen, waardoor zijn been als het ware is afge trokken bij de heup. Naar het ziekenhuis „Bethseda" over- giebracht, is hij aan de gevolgen overleden. BIJ HET HENGELEN VERDRONREN. Te Oisterwijk is de lpjarige van Breu- gel bij het hengefen in de stroom te wa ter geraakt en verdronken. ERNST1G AUTO-ONGEVAL. Naar de Ullsteindienst uit Leipzig meldt bet 'ft Zondag te Jena een ernstig auto-on- geiuk plaats gevonden. Een veertigtal leden van een zwemver- eeniging begaf zach per auto naar een groot zwemfeest t|e Erfurt Toen op ze- ker oogenblik de auto een vrij steiL- hel ling afneed, geraakte de rem defect, waar door het voertuig tegen een muur sloeg. Twintig personen liepen ernstige, sommi- ge zelfs levensgevaarlijke verwonaingen op. Een Jong meisije werd met kracht uit de auto geslingerd en kwain in de etaiage- kast van een nabijzijnde winkel terecht. Zij werd opgenomen met een hersen- schudding en zware kwetsuren aan het gelaat. BLOEDIG DRAMA. Te Tramole (Frankrijk) heeft zich een bloedig drama afgespeeld. Drie Poolsche boerenarbeiders raakten met de gebroeders Martinet, die daar een boerderij bewoonden, aan het twisten. Het kwam tot een vecht- partij en de jongste der broeders, een ISiarige jongeman, werd door een der Polen met een revoKerschot gedood, terwijl de oudste ernsiig gewond werd. Buren, die op het geknai der sehoten waren komen toeijlen, deden den moordenaar onmiddellijk ,,recht" door hem te lynchen. Hij werd zoo danig met stokken bewerkt en getrapt, dat zijn lichaam spoedig e6n wond Was en hi; orvder de mishandeiing den laatsten adem uitblies. Zijn lijk werd naar h'et gemeente burs vervoerd, terwijl de twee andere Polen de vlucht namen. Een ervan kon men later in handen krijgen. DANSE MACABRE. Eenige dagen geleden waren een aantai arbeiders te Valenciennes bezig met het onderhoud der graven op de begraafplaats, toen plotseling een der arbeiders, in een vlaag van waanzin, zich geheel ontkleedde en een naaktdans begon. De andere arbei ders volgden zijn voorbeeld en spoedig werd het een dolle en woeste dans, rond om het nabijzijnde monument ter herinne rmg aan de gevallenen in den oorljog. De spoedig gewaarschuwde politic maak te een einde aan deze zonderlinge ver- tooning en nam de hoofdschuldigen in hechtenis. De gearresteerden konden geen enkele bevredigende verklaring van hun vreemdsoortig gedrag geven en het had er alien schijn van, dat men hier te doen had met een geval van collectieven waan zin, veroorzaakt door de enorrne hitte die dien dag. heerschte, schrijft de „Matin" waaraan wij dit ontleenen. EEN KINDERMOORDENARES. Het Assisehhof1 van West-Vlaanderen heeft een 37jarige vrouw, die haaf kind van 10 dagen gewurgd heeft, veroordeeld tot 10 jaar opsluiting. TEGEN HET HANENGEKRAAI. „De BedrijfpluimVeeliouder" schrijft 't volgende: Ons, kippenhouders, klinkt het hanen- gekraai natuurlijk als muziek in de ooren. Wij hebben niets liever dan dat de haan lus- tig kraait en de 'kippen druk praten. Dat is altijd een goed teeken voor den kippenhou- der. In de groote steden denken velen er echter heel anders over- Indertijd is er in de stad Groningen een actie gevoerd om een verbod te krijgen op 't houden van hanen in de bebouwde kom, echter met negatief resultaat. Nu is men in den Haag gekomen tot de oprichtjng van een „Co- inite van Actie voor meer stilte", hetwelk ook mede jgericht is tegen het hinderlijk ha- nengekraai. Dat dergelijke acties niet al leen in ons land voorkomeri, blijkt wel hieruit, dat er indertijd ook een klacht is ingediend tegen den bekenden Engelschen fokker William Cook van Orpington, even- wel ook zonder gevolg. Als argument voor het hanenverbod gebruikt men, dat kippen zonder hanen evengoed leggen als met ha nen. Dit is natuurlijk niet te ontkennen maar voor de meesten heeft het kippen- houden zijn aantrekkelijkheid in het fok- ken, tenzij voor tentoonstellingen of en- kel voor genoegen, en dat kan men toch niet zonder hanen klaar spelen. Buitenmenschen kunnea natuurlijk rfiet zoo goed over het hinderlijk zijn van ha- nengekraai oordeelqn als iemand die in de stad woont daar ihet een heel ver- schil maakt of de dieren vrij buiten rond loopen of dat men ze bijvoorbeeld vlak onder zijn slaapkamerraam heeft zitten Maar waar is het eind als men met der- gelijke verboden komt? Als bij de buren de eerste vingeroefeningen op de piano ingestudeerd worden, dat is voor de om- wonende ook geen lolletje. Er .s binnenkort ook een verbod op tweel'ngen te verwach- ten. Maar een andere kwest'e is deze, of we ook kunnen zorgen dat een ander zoo we;nig mogelijk hinder van onze liefhebbe- rijen (het gaat h;er weer over kippen en niet over tweelingen) ondervindt. Wat we in deze kunnen, moeten we doen. En hoe kunnen we nu zorgen 'dat de hanen 's nachts en 's morgens vroeg niet kraaien? Let eens op welke houding een haan aan- neemt als hij kraait. Dan rekt hij zich uit. Wanneer we nu zorgen dat hij dat niet doen kan, dan zal hij ook niet kraaien. We kunnen dit bereiken door dieht boven den zitstok een zoldertje aan te brengen, zoo dat er niet meer ruimtg is voor den haan dan om gewoon te zitten of we brengen den zitstok zoo dicht onder het dak. Wan- neer men dan de ramen bedekt, waardoor het in het hok 's morgens donker blijft, dan behoeft men niet eerder last van het hanengekraai te hebben dan men zelf ver- kiest. Als zoo de kippenhouders van hun kant meewerken, zullen de tegenstanders van het hanengekraai hun actie wel staken. HET LAATSTE VAT. Faversham Brewery, een van de grootste bierbrouwerijen van Kent, is j.l. Zaterdag toen de gittegolf in Engeland het hoogste punt bereikte, „droog" geraakt. Het laatste vat van den voorraad ging dien dag op een dringend telegram naar Sittingbourne. GEKNIPT TEGEN WIL EN DANK. Erenals in tal van eervolle beroepen en betrekkingen, is de laatste jaren de vrouw ook doorgedrongen tot het minder eervolle beroep van oplichtster. Zoo meldt een bijsondere correspondent van de »Daily Chronicle" te New-York een staaltje, dat seker eenig in zjjn soort is. Op zekeren dag stapte een kenrig ge- kleede, oogenschgnljjk voorname dame, voor de deur van een groot warenhuis te New- York uit een luxueuze limousine. Zy trad binnen en deed verscheidene inkoopen tot een bedrag van ongsvper duizend dollar. Nadat zij alle pakjes in den auto had laten brengen, bemerkte zy, blykbaar zeer tot haar ontsteltenis, dat geen geld by zich had. Zy verklaarde, dit hdogst onaange- naam te vinden, daar zjj den volgenden ochtend reeds uit Morristoun naar haar zomerverblyf in de Adirondack Mountains wilde vertrekken. Om deze reden verzocht zy den chef een jongmensch met haar naar het kantoor van haar echtgenoot te laten gaan ten einde het geld in ontvangst te nemen. Zy gaf daarbij het adres op, waar haar echtgenoot zyn zaak had, een zeer voorname wyk van New-York, waar tal van eersterangs handelsfirma's zyn gevestigd. Haar verzoek werd ingewilligd. Eenige minuten later hield de auto stil voor een groot kantoorgebouw. De voorname dame stapte uit, gevolgd door een jongen bediende van het warenhuis. In de benedenver- dieping van het gebonw was een coiffeurs- zaak gevestigd. Hier ging zy met den jongen naar binnen. Dadelyk werd deze op zachte wijze, doch daarom niet minder stevig, door twee bedienden vastgepakt en naar een der stoelen gebracht, met de kenne lyke bedoeling hem het haar te knippen. vWat heeft dat te beteekenen?" vroeg de warenhnisbediende. Op deze vraag ontving hy hoegenaamd geen antwoord. lnmiddels werd hem het witte laken omgedaan en een der barbiers- bedienden maakte aanstalten met zyn ope ratic aan te vangen. Plotseling zag de winkelbediende de cliente verdwynen. Nu werd het hem te machtig. Hy rukte zich lo8, smeet in de worsteling, welke ontstond, eenige flesschen met haarwater en dergeljjke ingredienten op den grond, sloeg met zijn elboog de ruit van een spiegel in en zag eindelyk, op straat gekomen, nog juist de fraaie limousine den hoek omgaan. Weldra was politic ter plaatse. Uit een door haar ingesteld onderzoek bleek, dat de voorname dame den eigenaar der coiffeurs- zaak had wysgemaakt. dat zy haar zoon een student by hem zou brengen. Naar zij voorgaf. wenschte zjj, dat haar zoon zich het haar zou laten knippen. Deze wilde echter niet goedschiks aan haar verzoek voldoen. Daarom verzocht zij den coiffeur hem desnoods met geweld van zyu haardos te ontdoen. Vandaar bet eigbnaardige op- treden van de barbiersbedienden. De voorname dame is tot dusver nog niet opgespoord. EEN GEHEIMZINNIGE. GESCH1EDENIS. Te Antwerpen heeft een geheimzinnigc verdwijning de gemoederen in beweging gebracht. In de Bexstraat aldaar woont een zekere famiije Saeren-de Pauw. De verhou- ding tusschen man en vrouw werd steeds een zeer gelukkige geacht. Enkele dagen geleden is de vrouw haar kind naar school gaan brengeji en sindsdien heeft men niets meer van haar gehoord. De politic nam de zaak onmiddellijk in onder zoek, Jbch tot nu toe zonder resultaat. De echtgenoote der verdwenene kan ook geen enkele reden of 2)elfs ook maar een vermOeden aangeven voor haar verdwij- ning. Een vreemde bijkomstige omstandigheid is, dat er ongeveer 2,5 jaar geleden in het- 2)elfde h uis eveneens een vrouw verdwenen is, waarvan men nooit meer iets vernomen heeft. 1 Het ligt voor de hand, dat sommigen verband tusschen beide feiten pogen te leggen, hetgeen tot de zonderlingste ge- ruchten aanleiding geeft. De justitie heefl het-: g.jheele huis door- zocht en zelfs opgravingen in den kelder gedaan, doch er werd niets gevonden. Het onderzobk wordt voortgezet. HET V1JFDE GESLACHT. Te Keulen werd deze week den koopman Guido Niffarth een dochtertje geboren waarvan behalve de moeder, ook de groot- moedcr, overgrootmoeder en de nog 95- jarige over-overgrootmoeder, wed. A. Nif farth, in leven zijn. Zij wonen te Gladbach, VLiEGEN IN WINTERWEER BIJ MIST EN STORM. Teneinde te bewijzen, dat de vliegtech- niek thans zoover is gevorderd, dat ook in den winter, zelfs bij mist en storm het vlie- gen voor passagiers geen bezwaar meer upleverd, had de K. L. M. een aantai juur- nalisten uitgenoodigd, heen en weer te vlie- gen naar Engeland. Over het vliegen-zelf is al aooveel ge- schreven, dat daarover niet veel nieuws te vertellen valt. Maar voor het doel van der. tocht had men geen beter weer kunnen treffen, daags te voren had het nog hevig.gestormd en er stond nog een flink briesje., dat echter niet in staat was de aschgrauwe lucht schoon te vegen. Boven het Kanaal dreven laaghan- gende wolken en de zon deed ze sc'nitteren als besneeuwde bergen. Vast lag het Fok- kertoestel op de ijle lucht, maar boven de Engelsche heuvelen rukte de wind geweldig aan de machine die ook veel te lijden had van de remousse in de lucht: Maar Geijsen- dorfer, de nestor onder de K. L., M.-piloten, stuUrde zijn eendekker met vas e handen door de lucht-oceanen en behouden landde men op Croydon, veel had men te lijden ge- had van de hevige koude. Wie dan ook in den winter gaat vliegen, zal goed doen met een voetzqk of gen plaid njee te nemen. Toen men boven Engelsch grond gebied was, kwam een dichte mist opzette.i, zoodat de journalisten-lucht-omnibus zeker het aerodroom niet zou hebben kunnen vinden, wanneer niet een vernuftig stelsel van licht- seinen en lichtkogeis den vlieger precies verteld had, waar hij landen kon. Hinchcliff, die de journalisten met een Havilland-machine van de Daimler Air Way terug zou brengen, vertelde inmiddels een en ander van de speciale veiligheidsmaat- regelen, die met het oog op den vooral in den wintertijd heerschenden mist zijn ge- nomen. De Daimlers hebben alle draad- lpoze telefonie (de Fokkers zullen dit het volgend jaar ook hebben), Is een toestbf den weg kwijt, dan robpt de piloot het naastbijgelegelr vliegveld op, dat op zeer vernuftige wijze den vlieger in licht, waar hij is, hoeveel graden hij naar links of rechts moet vliegen en.in hoeveel minuten -hij het vliegveld bereikt zal hebben. Gedurende de 5 jaren, dat Croydon voor. het burgeflijk luchtverkeer js geopend is er, op alle luchtlijnen, die er van uitgaan, slechts eeiirhaal een ongeluk gebeurd met doodelijken atioop, tengevo'lge van een bot- sing in den nacht, afgezien van het feit, dat eens een passagier, waarvan later bleek, dat hij krankzinnig was, den piloot dood- schoot, waardoor het vliegtuig naar beneden stortte. Vele millioenen K.M. zijn op deze lijnen gevlogen, zonder dat een passagier ook maar een schrammetje kreeg, .terwijl tegen een botsing strenge internationale bepalin- gen zijn gemaakt. Hinchcliff vond, dat de'Vfe^s brj de groote menigte tegen het vliegen van denzelfden aard is als de angst orn met den spoortrein te reizen, toen deze voor het eers* begon- nen te loopen en toen het publiek in Enge land werd aangemoedigd om met den trein te gaan door.,.,., geld toe te geven. De ongelukken met militaire en marine vliegtuigen worden steeds veroorzaakt door t'actoren en onistandigheden, die men bij de burgerluchtvaart, waar ..safety first" het parool is, niet kent. De niist weerhield den Fbkker-piloot Van d. Hoop, een der jongere vliegers van de K. L. M. niet, om, als was het wat over tijd, het luchtruim in te gaan naar Holland, en even later vertrokken twee Farman-twee- dekkers met zware kisten vrachtgoed naar Parijs. De Daimler, waarin de journalisten zaten, moest nog wachten op twee passa giers, die, naar later bleek, opgehouden waren door bandenpech. Het weerbericht uit Holland meldde: ,,nergens mist, wel dichtbewolkte lucht". Toen vertrokken de journalisten weer naar het vaderland. Boven 100 meter was er van mist al niet veel te bespeuren, al zag men hem ook als grijze rook over het landschap hangen. 't Was in de Havilland heel wat aange- namer dan in de Fokker-machine, de tem- peratuur was er vrij goed, al bewees een voetzak goede diensten, men kon cr zonder veel inspanning een geregeld gesprek voe- ren en... er was een buffet, waar de Dalm ler-boy kofrie en chocolade schonk. De machine lag ongelooflijk vast en toen we op de Belgischc en Hollandsche kust door narden wind viogen, was er riu en dan slechts van een licht ueinen van'de'machine sprake. Over enkele inaanden heeft de K. L. M. in de nieuwe Fokker V, een machine, die de Havilland in alle opzichten nog overrreit. Wat met een landvervoermiddel absoluut onrnogehjk is: het onrwijken van een hevige bui, kon de Havilland wel doen. Eenmaal ging de machine er zelfs een heel eind de zee voor overvliegen. Het werd al aardig donker, toen men boven Hollandsch gebied kwam en Hinch cliff draaide het electriseh licht aan, zoodat een klein lichtpaleisje in de lucht was waar te nemen. Het werd nu een „reai" night flight. Schitterend in haar duizenden lantaarn lichten lag Den Haag en ook Leiden en de dorpen in de omgeving dezer steden kon men zien. Toen zag men opeens den scliitterend verlichten zuil op Schiphol en nog voor dat men de omgeving goed had kunnen op- nemen, was het toestel al gedaald en taxiede de machine tot in de hangar Nog een enkele aardige bijzonderheid: heeft de machine vertraging, de piloot zendt langs draadloozen weg een telegrammetje naar het naastbijgelegen aerodroom, dat voor doorzending zorgt, zoodat ge uw vrouw kunt waarschuwen, dat ge wat later thuiskomt. Zoo kan ook voor doktershulp worden gezorgd, afs een passagier oriwel mocht worden en het noodzakelijk mocht zijn, een ndodlanding te doen. HONTENISSE. KOEWACHT. ZUIDDORPE. ST. JANSTEEN. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 20 juli. Erty. s.s. inch brayock, 1020 M3., cokes, van Hull voor Gent. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3„ kolen, van Sandwich voor Gent. Eng. s.s. Ronan, 3391 M3., stukgoed, van Dundee voor Gent. Eng. s.s. Scottish American, 19756 M3., creosootolie, van Selzaete naar Rotterdam. Eng. s.s. Noss Head, 1238 M3., ledig, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Clayton, 6060 M3., kolen, van Cardiff voor Sluiskil. Eng. zeilsch. Weser, 589 M3., pijpaarde, van Fowey voor Gent. Eng. s.s. Criohtoun, 3184 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Spen, 2548 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Spinel, 1441 M3„ cement, van Gent naar Sligo. 21 Juli. Eng s.s. Hazelpark, 6504 M3„ ledig, van Gent naar Sunderland. Ned. s.s. Johanna, 5882 M3., kolen, van Dunston voor Sluiskil. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Italiaansch s.s. Circe, 7983 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s, Capt. Benelli, 7622 M3., kolen, van Gent naar Rouaan. Fransch s.s. Quillebeuf, 3013 M3„ kolen, van Gent naar Bayonne. Eng. s.s. Hunstanworth, 8107 M3., ledig, van Gent naar Port Talbot. Noorsch s.s. Navigator, 3604 M3., ledig, van Gent naar Goole. Betg. s.s. Gaby, 593 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Eng. s.s. Corbach, 4439 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Deensch s.s. Danebrog, 5281 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Grangemouth. 22 Juli. Eng. s.s. Clayton, 6069 M3., ledig, van Sluiskil naar Barry. Zweedsch s.s. Oljaren, 13468 M3., olie, van Hamburg voor Gent. Eng. s.s. Wenning, 2227 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Duitsch s.s. Jade, 2953 M3„ ledig, van Ter Neuzen naar Swansea. Eng. s.s. The Sultan, 1828 M3., kolen, van Goole voor Gent. Noorsch s.s, Grone, 3036 M3., erts, van Pomaron voor Gent. 23 Juli. Zweedsch s.s,- Dalhem, 3303 M3., steenen, van Karlsham voor Gent. Eng. s.s. Glynasthen, 2334 M3„ kolen, van Burryport vodr Gent. Eng. s.s. Algardie, 2149 M3., ledig, van Gent naar lmmingharn. Eng. s.s. The Sultan, 1828 M3., ledig, van Gent naar Dover. Ned. s.s. Johanna, 5882 M3., ledig) van Sluiskil naar Dunston. 24 Juli. Ned. s.s. Valkenburg, 5877 M3„ hout, van Hango voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Ronan, 3391 M3„ stukgoed, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Inchbrayock, ledig, van Gent naar Antwerpen. Belg. s.s. Van Dijck, 6042 M3„ ledig, van Gent naar Newcastle. Zweedsch s.s. Oljaren, 13468 M3„ olie, van Gent naar Hamburg. Eng. s.s. Wenning, 2227 M3., stukgoed, van Gent naar Goole, Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3„ ledig, van Londen voor Gent. Van 23 tot en met 24 Juli werden langs de Oostsluis alhier 27 binnenvaartuigen op en 46 afgeschut; langs.de MLddensIuis 6 op en 11 afgeschut; langs de Westsluis 0 op- en- 0 afgeschut; a A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. ss. ARY in lossing te Rieme, s.s. HELENA van Newcastle on Tyne naar Ancona passeerde 23 dezer Quessant. s.s. MAGDALENA vertrekt heden van Newcastle on Tvne naar Spezia. s.s. TERNEUZEN in lading te Uleaborg voor Ter Neuzen. (Wettelijke Tijd). Voorm. DAGEN. Donderdag 26 Juli Vrydag 27 Zaterdag 28 Zondag 29 Maandag 30 Dinsdag 31 a Woensdag 1 Aug. 1.03 1.55 2.43 3.25 4.06 4.43 5.19 1.30 2.19 3.04 3.45 4.24 5.01 5.38 HULST. Huwehjks-aungifter.. 30 Jum. Joseplius Alouisius Hanlez, oud 24 j., jm. en Lucia Johanna Magnus,oud 20 y, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juni. Krans Kaijser, oud 32 j., jm. en Lientje Stouthamer, oud 34 j., jd. Frans Lodewijk van den Mooter, oud 23 j., jm. en Bertha .losephina Paulina Maria Smit, oud 19 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Maria Cornelia, d. van Jose- phus Johannes Mannaert en van Irma Maria Taalman. 3 Juni. Julie Marie, d. van Emile Petrus Josephus Schuerman en van Maria Emelia Segers. Petrus Jo hannes, z. van Eduardus Judocus Btommaert en van Carolina Johanna Vermeersen. 9 Juni. Joannes Bertrand Ludovicus, z. van Franciscus Jacobus de Brouweren van Alma PhilomenavanOsselaer. 14 Juni. Anthonius Camiel, z. van Hendrikus Ferdinandus Morres en van Maria Melanie de Bruijn. 25 Juni. Leon, z. van Petrus Blommaert en van Elisa Hemelaar. 30 Juni. Leon, z. van Ludovicus Taelman en van Leonie Bernaerd Overlijden. 1 Juni. Maria Leonia Sylvia Brees. (van Clinge), oud 51 j., echtg. van Josephus Aloysius Kindt. 2 Juni. Constantinus van Waterschoot, oud 76 j.. z. van .Ian Augustinus en van Maria Anna de Smit. 4 Juni. Theodorus Lauret, oud 78 j., z. van Eduard en van Maria Levina Snoeck. Philon.ena Paulina During, oud 64 j., echt. van Jacobus Fran ciscus Pauwels. 12 Juni. Maria Theresia Francisca van Waesberghe, oud 65 j d. van Ludovicus Josephus Franciscus en Virginie Petronella Schuerman. 21 Juni. Angelina Clementina Janssens, oud 45 j., d. van Petrus Johannes e. v. Maria Clementina Kramers, Huwelyks-aangiften. 1 Juni. Johannes Jacobus Everaert, oud 22 j., jm. en Louisa Rosalia Buijsrogge, oud 20 j., jd. Petrus Hyacinthus Wullems, oud 41 j., wedn. en Paulina van Himst, oud 35 j., jd. Jose phus Vink, oud 30 j., jm. en Emma Maria Coleta Leenknegt, oud 29 j., jd. Johannes van Sikkelerus, oud 19 j., jm. en Anna Maria Weezepoel, oud 20 j., jd. 8 Juni. Leonardus d'Hondt, oud 26 j., jm. en Valentina Florentina Agatha Verstraeten, oud 25 j., jd. 14 Juni. Jan Francies de Kort, oud 24 j., jm. en Clothilda Wilhelmina Kakebeeke, oud 27 j., jd. Petrus Mannaert, oud 25 j.. jm en Maria Johanna de Dijcker, oud 25 j., jd. Franciscus van Boven, oud 29 j., jm. en Clemence Marie de Kraker, oud 24 j., jd. 28 Juni. Eduardus Jacobus Asselman, pud 34 j., jm. en Paulina Catharina Shoele, oud 31 j., jd. Eduardus van Goethem, oud 30 j., jm. en Maria Louisa Hulshout, oud 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juni. Petrus Johannes dp Maat, oud 45 j., jm. en Maria Louisa Cammaart, oud 43 j., jd. 9 Juni. Jules Bal, oud 33 j., jm. en Anna Catharina van der Poel, oud 23 j.-, jd. 12 Juni. Alphonsus Francies de Waal, oud 35 j., jm. en Maria Cornelia van Damme, oud 26 j., jd. Johannes Jaco bus Everaert. oud 22 j., jm. en Louisa Rosalia Buijs rogge, oud 20 j., jd. 16 Juni. Johannes van Sik kelerus, oud 19 j., jm., en Anna Maria Weezepoel, oud 20 j., jd. Josephus Vink, oud 30 j., jm. en Emma Maria Coleta Leenknegt, oud 29 j., jd. 26 Juni. Petrus Hyacinthus Wullems, oud 41 j., wedn. en Paulina van Hi«ast, oud 35 j., jd. 30 Juni. Petrus Mannaert, oud 25 j., jm. en Maria Johanna de Dijcker, oud 25 j., jd. Franciscus van Boven, oud 29 j., jm. eil Clemence Marie de Kraker, oud 24 j., jd. .Geboorten. 1 Juni. Martha Josephina, d. van Francies Neve en van Elizabeth tie Dalie. 6 Juni. Roza, d. van Gerardus Bqgaert en van Marie Theresia d' Hondt. 8 Juni. Maria, d. van Frans Grasser en van Mathilda Angela Lambert. 9 Juni. Maria Oranda, d. van Petrus Augustinus Weesepoel en van Oranda Maria Prudentia van Putte. 10 Juni. Herman Alphonse Theophile, z. van Petrus Johannes Adriaan- sens en van Julie Marie van Haelst. 11 Juni Julia Maria, d. van Petrus Francies de Waal en van Maria Seraphina Beck. 12 Juni Henri Frederik Alphonsus, z. van Francies Arendsen van Rosalia MariaEveraardt. 13 Juni. Albert, z. van Franz Martinu en van Marie Strasser. 21 Juni. Martha Paulina, d. van Jacobus de Booij en van Aurelie Baart. Theodorus Fredericus. z. van Joseph Anthonius Maria Weemaes en van Maria Johanna Kindt. 25 Juni. Mathilda, d. van Josephus Anthonius van lleese en van Rozalia Cor nelia Srij 28 Juni. Albertus Josephus, z. van Josephes Ivens en van Mathilde Laffeber. 30 Juni. Honore Martinus en Johannes Martinus, zonen van Alfons Eduard Leijs en van Maria Leonie Paulina Pieters. Overlijden. 2 Juni. Judoca Struijlaart. oud 70 j., wed. van Franciscus Sturm. Petius van Heese. oud 77 j., echtg. van Anna Catharina Seij. 6 Juni. Maria de Mette, oud 65 jM d. van Ludovicus en van Juliana Geilleit. 10 Juni. Pieter Francies Rosier, oud 74 j., eclitg. van Johanna Sloot. Adrianus Johannes Theuns, oud 71 j., z. van Petrus Johannes en van Anna Cornelia de Bruijn. 13 Juni. Maria Rozalia de Theije, oud 8 j.. d. van Petrus en van Angelina d' Hont. 17 Juni. Joseph van der Poel, oud 42 j., echtg van Philomena Mathil.de Hoefeyzers. 29 Juni. Jan Francies Lemsen, oud 73 j., z. van Pieter en van Judoca van Esbroek. Huwelijks-aangiften. 13 Juni. Augustinus Desi- derius Ferket, wedn. van Paulina Francisca Volleman, (van Clinge) oud 49 j.. wedn. en Alina Maria van de Vijver, oud 44 j jd. 22 Juni. Emilius Renedictus Heijninck, oud 28 j., jm. en Josephina Maria Breij- aert, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juni. Camiel Joseph Michiels, (van Wachtebeke). oud 36 j., jm. en Anna Stephanie Meuleman, oud 27 j., jd. Geboorten. 12 Juni. Bruno Stephanus, z. van Jacobus Augustus Baert en van Seraphina Maria Martens. 13 Juni. Anna Maria, d. van Alphonse van Acker en van Coralie Marie Willems. 14 Juni. Bertha Virginie, d. van Aloijsius Ferket en van Leontina Maria van Damme. 23 Juni. Anna Maria, d. van Josephus van Mossevelde en van Maria Melania van Boucliaute. 26 Juni. Maria Florentina, d. van Antonius van Poecke en van Christina Maria An- theunis. Renalda Eugenia Marie, d. van Camillus Janssens en van Mane Theresia Baert 2T Juni. CJara Augusta Maria, d. van Allardus Gustave Cer- pentier en van Marie Fidelia Rotthier. Overlijden. 19 Juni. Bertha Virginie Ferket, oud 6 dagen. d. van Aloijsius en van Leontina Maria van Damme. Geboorten. 5 Jum. Franciscuk Catnilus, z. van Arthur Lammens en van Maria Florentina Roels. 20 Juni. Germaine Blondina Camilla, d. van Victor de Buck en van Alberta Maria Winne, 26 Juli. Andreas Theophilus, z. van Julius Noet en van Coralie Marie Seghers. Huwelijks-aangiften. i Jum. Pelrua Franciscus van Remooi'tere, oud 49 j., jm. en Eugenia van Dorselaar, oud 50 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Juni. Petrus Johannes Bolssens, oud 26 j., jm. en Margaretha Paulina Poppe, oud 24 j^ jd. 20 Juni. Petrus Franciescus van Remoortere, oud 50 j.. jm. en Eugenia van Dorselaar, oud 50 j., wed. Geboorten. 1 Jijiu. Johannes Emile, i. van Alouisius de Cock en van Maria Philomena Hoefnagels. 5 Juni. Petrus, z. van Augustus Alosuisus d'Hooghe en van Louisa Maria Storp. Otto Pierre Marie, z. van Rene Edmond Amelianus Vermandel en van Justine Marie Buijs. 6 Juni. Florent, z. van Camil lus Johannes van Dorsselaer en van Milanie Beulaart. 9 Juni. Ivonne Louise, d. van Emile de Vos en van Maria Ludovica Roels. 10 Juni. Joseph Emile, z. van Cijrillus Hazevoet en van Helena de Block. 11 Juni. Petrus Augustinus, z. van Aloijsius Pharail- dus Aerts en van Cornelia Hoovers. 12 Juni. Suzanna Clementina Magdalena, d. van Theophilus Franciescus de Coch ed van Paulina Maria Cammaert. 19 Juni. Rachel Emerence, d. van Jacobus Franciscus de Laet en van Leoniu van Hooste. Overlijden. 7 Juni. August Augustinus Herre- weijers, oud 4 innd. z. van Josephus en van Leontina Pierssens. 23 Juni. Philomena Aerts, oud 50 j., echtg. van Maria Theresia Dehaen. 28 Juni. Rosalia Storp, oud 26 j., d. van Petrus en van Rosalia Wegenhousen. K H H It

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3