HoogwatergetijteTer Neuzen. 6EMEN6DE BER1CHTEN, Handelsbarich tew, waarmede Ged. State.n opmerkten, dat uit- voering daarvan zooals mogelijk dan toch in de praktijk bijzonder moeilijk zou zijn fe controleeren. De heer OVERHOFF wil het tarief ver- lagei. Dit is vooraf voor de arbeiders ml IP hoog, vooral waar de loonen op Tho le. i zoo laag zijn. De heer MOELKER adit de voorgestel- de verhooging van de tarieven niet noo dig. Hij wxil de tegenwoordige tarieven n and haven. De heer SONKE wil het veergeld niet verhoogen. Daarvoor is geen reden. De heer KAKEBEEKE wilde voor de arbeiders in Vosmeer weekkaarten tegen ve laagd tarief beschikbaar stellen. De heer VAN ROMPU wees er op dat wij alleen wat kun;nen bereiken als de provincie Noord Brabant wil medewer- ke.i. Daarom wilde hij eerst nog eens over leg pfegen met de provincie Noord Brabant. De heer OVERHOFF vreesde dat als Noord Brabant niet meewerkt, de tarie ven blijven zooals zij thans zijn. Het amendement—Moelker om de tegen woordige tarieven te handhaven, werd aan- geiomen met 34 tegen 8 stem men. De andere amendementen k wain en hier- door te vervallen, en ook het voorstel van Gej. Staten. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze kwam het eerst aan de omde het voorstel betreffende den Veerdam te Kortgene. In hun antwoord op het algemeen ver- slag inzake het voorstef tot verhooging van den veerdam te Kortgene, in welk verslag o.a. gezegd wordt dat de mecr- derheid der inwoners van Noord Beve- land de verhooging niet noodig achten, zeg- ge.i Oed. Staten zich den ominekeer niet te kunnen verklaren, waar hun voorstel toch teen gevolg is van een adres van den kring Noord Beveland der Z. L. M,; van een be spreking met verschillende vooraanstaan- de personen uit Noord Beveland en ten slotte van het urgent verklaren van het zorgen, dat onder alie omstandigheden het overzetten ononderbroken kan worden uit- gevoerd, neergelegd in het rapport der verkeerscommissie, waarmede de Staten zich in de najaarsvergadering vereenigden Verschillende sprekers bestreden het voorstel en bepleitten uitbreiding van den ve rdienst en verlaging van het tarief. Ten slotte werd deze zaak op voorstel van den heer Van Rompu aangehouden tot de najaarsvergadering. Tramlijn HoofdplaatBreskens. Ofschoon in eon der afdeeling|en het voor stel tot goedkeuring, dat de Zeeuwsch Vlaamsche tramwegmaatschappij ook door een leening de gelden bijeen brengt voor een lijn van Hoofdplaat naar Breskens en tot verlenging der termijnen van het be schikbaar zijn der gelden en het in exploi- tatie brengen van de lijn, wel eenige be decking ondervond, handhaven Ged. Sta ten hun desbetreffend voorstel. De heer LINDEIJER vroeg of het nu ze- ker is dat de werken binnen den bepaal- den tijd zullen aanvangen. Hij wil daar- oimrent meerdere zekertieid hebben. De heer DIELEMAN gelooft niet dat bimnen een jaar aan de voorwaarden vol- daan zal kunnen worden. Eh' plannen moe- te.i ook nog herzien worden. De Zeeuwsch Vlaamsche tram zal de werken met kracht voortzetten, zoodra zij daartoe 'in de ge- Jegvnhcid is. De heer LINDEIJER zeide dat blijkt dat he: nog wel eenige jaren zaf duren eer de tram rijdt. Het voorstel werd daarna aangenomen. Subsidie stuombootdienst van Stavenissc op Zijpe en Anna-jacobapolder. Gej. Staten verklaren zich bereid opmer- kinge.i gemaakt in de afdeelingen betref fende hooge kosten van autovervoerkosten tusschen Zijpe en Anna Jacobapolder; in zake directe aansluiting op een tram tot Zierikzee en Burgh, het 2 maal per dag hebben van een directe verbinding van Stavenissc naar Rotterdam ter kennis te breigen van de directje der Rotterdam- sche Tramweg Maatschappij. Ook was in een afdeeling uit principieel oogpunt be- zwaar gemaakt tegen den dienst op Zon- dag, terwijl anderen juist op dien dag een uitgejreiden, weer andere zeker een be- perkten dienst bepleitten. De heer KODDE verdedigt het stellen van den eisch, dat de dienst op Zondag me. wordt gevaren, dat acht hij een plichi van de overheid, die moet regecren naar God's ordonnantien en spr, stelt dan ook voor te bepalen, dat op Zondag en eerste Kerstdag niet wordt gevaren. De heer 1DELER verdedigde een voor- ste om te eischen een directe aansluiting aan een tram tot Zierikzee en Burgh en verbindingen met Stavenisse 2 maal per dag direct met Rotterdam. De heer VAN OEVEREN wijst met kfcm op de slcchte verbindingen en dure tarieven op deze lijn en dringt er met klem op aan, dat Ged. Staten hierop zullen wijzen. De heer ONDERD1JK wijst «.r op, dat de he r Kodde tenminste principieel is, maar dan mo*! hij ook de konsekwcntic aanvaar- d.e.1 en het eischen van alle diensten. Hij vergeet dan echter dat er andere men- sche.i zijn, die juist alleen de Zondag kun- nei of willen besteden voor een verplaat- sing. De heer BRANDSMA spijt het, d-at de he r Kodde thans dit amendement indient, aangezien dit praematuur is. Wanneer we over zijn voorstel spreken, dan krijgen we slechts detail-besprekingenspreken we daarentegen bij de begrootingen, dan be st! ijken we het heele terrein. Ik had me dan ook voorgesteld bij de algem. be- spre-kingen over de begrootingen ecu voorstei, betrekking hebbenOe op de Zon- dagsrust, in te dienen. Waar echter de hear Onderdijk gemeend heeft ons thans in he: debat te moeten betrekken, wil ik nie: zwijgen. Te meer, waar het rijden of varen op Zondag een hoogst belang- rijke kwestie betreft. I miners, mijnheer de V., is diezelfde God, die zooveel jaren gelt Jen de 10 geboden heeft gegeven, nog steeds de Koning van Hemel en Aarde. Aan de bevelen van dien Koning heb ik mij te houden en niet alleen ik, maar ook de Overheid, ook de Provincie-overheid. En nu eischt die Koning, dat we op den Zondag zullen rusten. Wanneer we het verkcer op Zondag zien in het licht van dit verkcer. dan is er veel te verbeteren. De overneid toch, als Dienaresse Gods, he ft te zorgen dat de dienst op Zondagen tot het uiterste wordt beperkt. En wat ziet men nu? Dat van Vlissingen naar Ter Neuzen elken Zondag 3 booten heen en weer varen. En op de route Vlissingen- Breskens stijgt dit aantal tot 4. Hier schiet in.i. de overheid te kort En laat men nu niet zeggen, dat we over de conscience van anderen heerschen. Op dat we de vrijheid van anderen willen be- perken. De zaak staat heel anders. Wanneer lemand Zondags een pleizierreisje wil doen, kan ik hem dat niet beletten. Maar wan neer iemand komt om mij geld te vragen om hem in staat te stellen, tot een derge- lijke.i tocht dan roep ik hem een halt toe. Dan zo ugeven beteekenen zich schuldig inaken aan dezelfde fout. En zoo is het hier gesteld. De belastingpenningen van duizenden,die denken als ik, worden gebruikt om iemand 's Zondags te laten pfeizieren en daartegen gaat mijn protest. Indien een geheelonthouder gedwongen werd om een cafe te gaan onderhoaden, zou er dan niet moord en brand worden ge- schreeuwd? Mogen wij dan niet schreeu- wen als ons geld gebruikt wordt om 's Zondags te rijden of varen? Laat daarom de overheid ons recht do.m en het verkeer op den dag des Heeren tot het uiterste beperken. Om dit doel te bereiken, hoop ik bij de begrootingen te komen met een motie, die deze zaak regelt. De heer VAN DE PUTTE meent er op te moeten wijzen, dat de Anti-Rev. her- haaldelijk gewczen hebben op de wensche lijkheid van Zondaghejliging, maar men moet fcckening houden met het rijk, dat den trein toch wel laat rijden. De heer ONDERDIJK zegt, dat men juist bij de Anti-Rev. tracht het principe aan te passen aan den toestand, dan is het standpunt van den heer *Kodde het zuiverste. De heer HENSEL zegt dat als men zoo door gaat, moet men waterleiding, electri- sche voorziening ook niet steunen want daar wefkt men ook op Zondag. De heer KODDE acht dat er dingen zijn, die beslist noodig blijven en water en elec- triciteit kunnen geleverd worden alleen met beperkte inspectje der machines op Zondag. De tieer DIELEMAN zegt, dat de Anti- Rev. als standpunt hebben dat iemand niets mag worden opgelegd, en daarom wordt ook de verplichtjng van den Zondag niet opgelegd. Dit is vofgens eigen geweten der Anti-Rev. hun standpunt. De heer v. d. Pl'TTE wil bepalen een zoo matig mogelijke Zondagsdienst. De heer MOELKER wil dit dan toch onder controle der Ged. Staten stellen. De heer v. d. WE1JDE zegt, dat het moeilijk is, een paar maal doorgaande dien sten StavenisseRotterdam te hebben. Maar op de andere wenken van de hee ren uit Schouwen zal bij de onderhandelin- gen met de directie der Tramwegmaat schappij ten voile worden gelet, en zeker op de dure tarieven van auto's enz., die bijv. /5 tot J1 kosten van Zijpe. naar Anna Jacoba. He; voorstel-Kodde werd verworpen met 35 tegen 5 istemmen, die der heeren Kodde. Joziasse, Hartoog, van ae Putte en Sonke. (De heeren van Zuijen en Wallien zijn weg.) Het voorstel van Ged. Staten wordt aan- ge.iomen met de stemmen der drie Staatk. Geref. tegen. Subsidie autodienst Stavenisse-Tholen. Bij het voorstel om aan J. C. Krijger te Goes voor zijn autodienst van Stave nisse op Tholen een subsidie te verteenen van J z50() per jaar, werd o.a. de wen- scbelijkheid betoogd, dat ook voor andere die den der provincie als voor Zeeuwsch- Vlaanderen het sluiten van wegen voor bepaald verkeer wordt ingevoeed, waarop Ged. Staten antwoordden, dat een wijziging der motor- en rijwielwet op handen is. waarbij aan de provinciale besturen de be- voegdheid ontnomen wordt om beperkende bepalingen in het belang van de bruik- baarheid der wegen vast te stellen. Mocht deze verwachting niet uitkomen, dan zul- ien Ged. Staten gaarne overvvegen, of het verbod ook voor andere deelen dec pro vincie kan worden voorgeschreven. Ook ziegden in de afdeelingen Ged. Sta- ie.i toe Hun aandacht te zullen schenken aan de wenschelijkheid dat de bussen meer dan een uitgang heoben of een los, af r.evmbaar stuk in de kap of achterdeur. Ejen vast stelsel voor subsidjeering achten Ged. Staten niet mogelijk. Nog werd in t.e afdeelingen bcpleji in de voorwaarden een strong verbou van gebruik van stec- ken drank door de chauffeurs op te nemen. De heer LANTSHEER drong aan op het r.emen van rnaatregelan tegen het rijden met zware auto's. De heer HENSEL stelt voor dat wrbo- den wordt dat de chauffeurs van de auto- busse.i scerken drank gebruiken. Hij diende e n voorstel in dien geest in. De heer VAN ROMPU achtte het niet noodig een dergelijk verbod op te nemen, doch aan de oetrokken personen onder de aandacht te brengen dat het veel beter is zich van sterken drank te onthouden. De amendementvii-Landsheer en Hensel werden door Ged. Staten overgenomen. Hierna werd het voorstel van Ged. Sta te,! zonder hoofdelijke stemming aaageno- men. Subsidie autodienst Middelburg-Urijpskerke. Bij de behandeling in de afdeelingen van het voorstel om aan de N.V. Autjobus- dieast Walcheren een subsidie van ./400 per jaar te geven voor den dienst Middelburg Grijpsk'Crkc, werd nainens Ged. Staten op vragen o.a. geantwoord, dat de directie yrij is 's Zond|ags al of niet te rijden, maar verbod is niet mogelijk, daar de dienst ook het postvervoer op zich neemt. Verder dat geen subsidie wordt uitgekeerd, als dc N. V. meer dan 6 'pet uitkeert, en dat J 40(1 niet te veel is omdat. voor dezen dienst en die op Njeuwland, die vervallen is, /800 werd gegeven. Aange.iomen. Autodienst Goes- Wolfaartsdijk. Het volgende voorstel was dat tot afwij- zing van een verzoek van de Goesche rijtuig- en automobielmaatschappij om sub- sioie voor een autodienst tusscnen Goes en Wolphaartsdijk, waartegen in de afdee ling zich slechts een lid beslist verklaarde, af worden nog enkele opmerkingen ge maakt, en wel dat er klacnten zouden zijn o\er de wijze waarop de heer Kcijgec, die wel subsidie heeft, den dienst uitvoert, waar.egen werd opgennrkt, dat Ged. Staten geen klachten hebben ontvangen. Overweging werd toegezega van de vraag of, nu er twee diensten zullen komen. subsidie nog wel noodig is. Een lid wilde trachten alle subsidies voor auto-diensten fti je schaff n. En 'de subsid e voor den heer Krijger zou hij gaarne zien teruggebracht van J 1500 op J 1000. Dit voorstel werd na eenige opmerkin gen aangehouden tot de najaarsvergade ring, ieneinde verschillende klachten over den dienst van den heer Krijger te onder- zoeken. De heer DUMOLE1JN stelt thans voor de vergadering te verdagen, welk voorstei werd verworpen met 20 tegen 10 stemmen. Subsidievoor wegsverbetering. Bij het voorstel inzake een rentploos voor- schot aan ue gemeente Clinge voor wegs verbetering Vverd in de afdeelingen opge- inerkt, dat het bevreemding vvekt dat aan Clinge wel en aan Veere geen subsidie zal woruen gegeven, verder dat Zeeuwsch- Vlaanderen gewoonlijk meer subsidie wordt gegeven dan aan Walcheren; de vraag werd gesteld of het werk niet ten iaste van polder of gemeente kan worden uitgevoerd. Een lid wenschte Ijever de lijn door de wegen- commissie aangegeven te volgen, terwijl een ander lid vreest dat men zich op een hellend vlak zal begeven, daar er vele aan- vragen om steun in het onderhoud zullen volge.i. Van de zijde van Ged. Staten werd opgemerkt, dat deze aanvrage is ingeko- men voordat een vaste regeling was ge- troffen, waarmede de aanvragende gemeen te nog geen rebelling koh houden, daar het hier geldt een verbinding tusschen twee gemeenten, waarbij geen speciaal polderbe- lang is betrokken en dat het hier geen onuerhoud betreft, maar nieuwen aanleg. De heer VAN NIFTRIK meende, dat aan secundaire wegen geen subsidie moet gegeven worden. De heer VAN DER WEIJDE gaf eenige inlichtingen, waarmede de heer VAN NIF TRIK echter niet tevreden was gesteld. He: voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Geen steun voor wegsverbetering. Bij het voorstel inzake afwijzing van het verzoek van Veere om een renteloos voorschot om de grintbaan van Veere naar Gapinge *e beklinkeren, werd in de afdee- linge.i dezelfde bevreemding uitgesproken als bij net vorige voorstel, terwijl ook spijt wordt uitgesproken dat Ged. Staten voor- stellen afwijzend te beschikken, daar deze weg een druk verkeer heeft. Door Ged. Staie i werd er op gewezen, dat, in verband met het besluit van 1922, slechts in zeer bijzonoere gevallen financjeel steunverlee- ning voor wegsverbetering zal kunnen wor den verleend. De heer BOL1ER diende een voorstel in het renteloos voorschot toe te kennen, wei- ke voorstel gesteund werd door den heer Lantsheer. De heer VAN DER WEIJDE bestreed dit voorstel, omdat de provincie zich op een gevaarlijken weg begeeft. De heer VAN DE PUTTE wilde het voorstel voor nader onderzoek nog aanhou- den. Nog enkele leden namen aan deze dis- cussie deel, waarna het voorstelBolier in stemming kwam. Dit werd verworpen met 31 tegun 5 stemmen, waarna het voor stel van Ged. Staten werd goedgekeurd. Grondverkoop. Aangenomen werd het voorstel om aan J. B. Becu Sr, 75 c,A, grond te verkoopen voor J 45, welk grond ligt aan den weg GroejeNieuwvliet. Gro.ndaanvaarding. Eveneens wordt aangenomen het voorstel tot aanvaarding van de schenking van een perceel grond door de stoomtram-maat- schappij Breskens—Maldeghem en verbe- tering van den weg van Buitenlust naar Groede. Calamiteusverklaring gehandhaafd. Besloten werd overeenkomstig het; voor stel tot afwijzing van het verzoek van het bestuur van den calamiteuzen polder Bors- sel om vrijverklaring. Subsidie voor een werk ovei den water- staatstoestand in Zeeland. Ofschoon hun voorstel tot verleenen van 3500 subsidie voor ten hoogste drie jaar aan den heer I ange te Amsterdam, voor he, samenstellen van een beschrijving van den waterstaattstqestand in Zeeland, in de afdeelingen nog al bestrijding onder vond e.i bij stemmen zich 14 leden voor en b tegen verklaarden, terwijl 17 zich hun stem voorbehielden, handhaven Ged. Staten hun desbetreffend voorstel. De heer DE PAUW heeft met zijn frac- tie verwonderd gestaan over dit voorstel met zulk een bedrag als uitgaven in dezen tijd. Zij zullen tegenstemmen. De "heer VAN NIFTRIK bestrijdt het voorstel; wanneer men voor onze eigen ingenjeurs nog geen /500 meer kan krij gen. De heer VAN DE PUTTE begrijpt het voorstel ook niet in dezen tijd van be- zuiniging en kan zijn stem ook niet aan het voorstel geven. De heer VIEN1NGS begrijpt niet dat men voor dit met het geld gooit en bij he: Beursgebouw te Vlissingen wees op geldgebrek. De heer HENSEL is ook tegen het voor stel, evenals de heer VAN NIEUWEN- HUlJZE. De heer DIELEMAN wijst nog eens uitvoerig op de wenschelijkheid van zulk een werx. Het is al een jaren gevoelde. benoefte en nu komt eindelijk de gele- genheid, die met moet aangrijpen. Het is een zaak, die ineens afloopt en dus iets adders dan een subsidie aan een in- stelling of een gebouw. De heer VIEN1NGS is door deze uit- eenlzetting in het minst niet overtuigd en zal tegenstemmen. De heer BOLIER verdedigt als deskun- dige de noodzakelijkheid, dat men af meer en meer met de waterstandstov standen be- ke.-;J wordt en zal uit voile overtuiging voorstemmen. He voorstel wordt verworpen met 18 tegen 16 stemmen. Bij het volgende voorstef, dat tot ver- le men van een crediet voor de paarden- fokkerij verliep de vergadering zoo, dat be sloten werd ze te sfuiten en de zitting ie verdagen tot Vrijdag 27 Juli te 10 uur. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Wees liever verstandig dan spijtig; waaroim niet heden een flacon Foster's Maagpillen gekocht? Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per te Ter Neuzen bij de firma A. van Overbeeke- Leunis. 10 DE BR0EKHU1JS-L0TEK1JEN. Het zal, na de uitspraak van den Hoogen Raad en dag Dag-historie wel velen verrast hebben, dat de vorige week door een Broekhuijs-maatschappij weer een premie- leening werd aangekondigd, waarbij land- huizen enz. enz. werden uitgeloofd. De justitie heeft thans bljjkbaar gemeend, terstond te moeten ingrijpen en zoo zijn Vrijdag te Rotterdam door de recherche in de drukkerjj der Firma Van Staal Co. en bij verschillende agenten en hoofdagenteu premieloten in beslag genomen. De drukkerij had 15.000 obligaties af- geleverd en naar het zeg lkantoor getrans- jtorteerd, van waar ze gezegeld, weer naar de kantoren der bank waren gebracht. De bij de agenten in beslag genomen obligaties beliep een getal van ongeveer (j a 700. Dit viel tegen, doch het was zoo gering, omdat de kleine agenten de obligaties niet in commissie kregen en bovendien is de animo onder het publiek niet groot Het schijnt dat de populariteit dezer „leeningen" door het gebeurde der laatste weken een geduchten knauw heeft gekregen. De directies en uitgevers van dagbladen ?iju van wege de justitie ook gewaarschuwd tegen het opnemen van advertenties betref fende die leening daar men deze besehouwd als betreffende een in strijd met de wet georganiseerde loterij. EEN ZEELEEUW ONTVLUCHT. Vrijdagmorgen 7 uur is een der zeeleeu- wen uit de Rotterdamsche Dierjaarde er tusschen uit getrokken, zeker gedachtig aan goed voorbeeld doet goed volgen, want eenigen tijd geleden heeft Piet, de orang oetang, een ongeoorloofd uitstapje gemaakt. Hoe het dier zijn basin verlaten heeft, staat niet vast, maar wel, dat de zeeleeuw in den Hngel terecht kwam en afzakte tot aan den Tunnel Wat is het toch honderd keer mooier, aldus de N. R. Crt., eer dier in voile teugen zijn vrijhdid te zien genieten, dan hem te bewonderen in een nog zoo fraaie kerker, Heerlijk plonsde en dook het beest in het water, schoot er door met een snel heid waarvan men geen denkbeeld had telkens kwam het snuikend naar boven, krakend tusschen zijn tanden een argelooze prooi. nu een dikke paling, dan een flinke voorn, steeds opnieuw, als was het dier uitgehongerd. De belangstelling langs den kant groeide tot iets ongeloofelijksin een oogwenk scheen heel de fotografische pers gemobiliseerd zeker een paar duizend belangstellenden verdrongen zich langs de oevers. Natuurlijk waren inmiddels oppassers en gemeente werklieden in grooten getale op komen dagen. die met netten en een bootje trachtten het dier in een engte te drijven. Men had blijkbaar het plan de campagne als volgt opgemaaktdrijf het dier in de kom achter de brug over den Westersingel bij het stoomgemaal en sluit dan het rooster, dan is hij geknipt. Zoo geschiedde. Maar men had misgerekend. Oudanks het feit, dat de schuif tusschen deze kom en het stoomgemaal dicht was. wist het dier zich daar doorlieen te werken en in een oogenblik tijds zwom het rond in de lugubere en weinig welriekende bassins van het stoom gemaal. Voor het publiek was de aardig- heid er nu af. ofschoon het den heelen morgen zeer druk bleef in den omtrek van het Diaconessenhuis Tot half vijf is men, lezen wij verder in de Maasbode, doende geweest om den ont- snapten zeeleeuw, den groots'en van het zevental, weder in handen te krijgen Het dier scheen zich echter in de onderaardsclie gewelven van het stoomgemaal nog al op zijn gemak te voelen, althans, hij deed alle mogelijke moeite om buiten bereik van de jagers te blijven. Verscheidene malen had men het haast te pakken. Op een gegeven oogenblik was de zeeleeuw op het geimproviseerde slot gekomen Toen het dier den oppasser ge- waar werd, plonste het evenwel subiet weder in het troebele water terug. Ten slotte zijn twee mannen de gewelven aan de zijde van den Coolpolder binnenge- gaan en ze hebben het dier toen in een gang gejaagd, waar aan het eind een groot net was gespannen. Daarin stortte de zeeleeuw zich hals over kop. toen hij het gevaar steeds dichter zag naderen, meenende er een uitweg te vinden Men wikkelde het net snel om hem heen en heesch hem toen naar boven, waar de wagen van de reddings- brigade te waehten stond. Het was een koddig gezicht de pientere snoet van het dier, vol met kroos, in het net als achter tralies zittend. De toestand beviel het blijk baar niet erg. Telkens trachtte bet uit den wagen te springen. Vier krachlige mannen konden het maar met moeite in bedwang houden, tewijl de oppasser het met zoete woordjes trachtte te kalmeeren Toen ging het in triomf, omringd door de jeugd, naar de Diergaarde. In het bassin was de ontvangst allerharteljjkst, maar de vlucliteling deed alsof er niets gebeurd was Hy hield lialsstarrig den bek toe. Het zal dus wel altijd een mysterie blijven ook voor z'n soortgenooten hoe hij het gelapt heeft een bezoek te kunnen brengen aan het karperparadijs, dat de Westersingel heet Voor een rustige gemoedsgesteldheid der Rotterdammers is het avontuur anders niet erg bevorderlijk. Nu ontsnapt er een orang oetang, dan een zeeleeuw. Morgen komt men bij een wan- deling misschien wel een panter of een ratelslang tegen M1SHANDELTNG MET DOODELIJKEN AFLOOP. Woensdagmorgen werd te Berkhout de veehouder Spaan, door zijn buurman en dieus knecht zoodauig mishandeld, dat hij aan de gevolgen overleden is. EEN REUZEN-INSECT is in de Londensche diergaarde opgenomen, afkomstig uit Java. Het is een z.g. wande- lende tak, maar in zulke afmetingen, dat men het beter een wandelende mitrailleur zou kunnen noemen. Het meet n.l., de dwarstakken (pooten) niet meegerekend, 32 c.M. en is een wijfje, terwijl het mannetje veel kleiner is, een dvverg bij zijn wederhelft vergeleken. De staart van het insect werkt als een pistool en schiet haar ronde, harde eieren wel 8 meter ver weg. Een wijfje kan 250 van zulke eieren voortbrengen, die, als ze alle uitkomen, al een heele takkenbos vormen. De officieeie naam van het beestje is Cur sorial Orthoptera. Rotterdam, 23 Juli 1923. VEEMARKT. Aangevoerd werden 303 vette runderen, 324 vette- en graskalveren, 609 schapen en lammeren en 737 varkens. De noteering was als volgt Koeienle kw. J 1,17s tot 1,22s2e kw. /1,12s tot/1,07s ;3ekw./l,- tot 0,95 Ossen le kw. 1,10 tot 1,15 2e kw. 1,tot 0,903e kw. 0,85 tot 0,75; Kalveren le kw./1,20 tot /1,30; 2e kw, 1,50 tot f 0,9b 3e kw. /0,85 tot 0,75 Schapen le kw. 0,80 tot /0.85;2e kw. /0,75 tot /0,703e kw. 0,60 tot Lammeren 0,95 tot 1,10; Varkens le kw. /0,70 tot 0 73 2e kw. 0,68 tot 0,64 3e kw. 0,60 tot 0,56licht soort 0,66 tot 0,70. FiJNE ZADEN. Ljjnzaadvoer tot Bruin Mosterdzaad 40,tot 42, Geel Mosterdzaad 30,tot 32, Karwjjzaad /76,— tot /80,— Kanarie- zaad tot Koolzaad 23,— tot 26, Zaailjjnzaad Blauwmaanzaad 40,tot 42,Boekweit 10,50. VLAS. AangevoerdGroningsch 4100 E.G. 1,40 tot 1,45 Hollandsch Geel 1000 E.G. 1— tot /1,50. Wit 550 E.G. 0,95 tot 1,25. Dauwroot E.G., tot alles per E.G. AARDAPPELEN. Westlandsche zand 2,30 tot 2,60; Westlandsche klei 2,tot 2,30 Poters 0,75 tot 1,20; Zeeuwsche Eigen- heimers tot Blauwe Eigen- heimers tot Duke of York tot Bravo's tot Red Star tot per H.L. Malta's tot cent, Malta Spring 7 tot 8 cent per E.G. EIEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 5,tot 6,50. POLITIE. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd: een tabaksdoos met zegels en een sleutel. Rechtheibbenden vervoegen zich aldaar. WEERBER1CHT VAN 23 JULI 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoagste barometerstand 767.9 St. Mathieu. Laagste barometerstand 744.1 Haparanda. Verwachting tot den avond van 24 Juli: Meest matige Zuidwestelijke tot Weste- lijke wind, meest zwaar bewolkt, waar- schijnhjk eenige regen, zelfde temperatuur. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPP1J—TER NEUZEN. s.s. ARY in lossing te Rieme, s.s. HELENA van Newcastle on Tyne naar Ancona passeerde 23 dezer Quessant. s.s. MAGDALENA vertrekt heden van Newcastle on Tyne naar Spezia. s.s. TERNEUZEN in lading te Uleaborg voor Ter Neuzen. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. Van 20 tot en met 22 Juli werden langs de Oostsluis alhier 53 binnenvaartuigen op en 50 afgeschut; langs de Midder.sluis 10 op- en 13 afgeschut; iangs de Westsluis 4 op- en 3 afgeschut. (Wettelijke Tijd). DAGEN. Voorm. Nam Maandag 23 Dinsdag 24 Woensdag 25 Donderdag 26 Vrijdag 27 Zaterdag 28 Zondag 29 Juli 10.10 11.25 0.01 1.03 1.55 2.43 3.25 10.47 12.23 1.30 2.19 3.04 3 45

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3