ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7480. Vrijdag 20 Juli 1923. 63e Jaargung. Uit het booge Noorden. S P 0 R T. BINNENLANP. BUITENLA N P. P R E DIK B E IF E T E I BBIBSTH BXj-AJD. LIU. Een schrijver, die reeds verschillende lezenswaardige romans heeft geschreven, kan in Engeland en Arnerika toeh nog een vrijwel onbekend auteur biijven, wanneer zijn werk is verkoeht in grooter oplagen dan in den regel in ons land mogelijk is. Want het gebied door de Engelsche taal bestre- ken, is buitengewoon ornvangrijk. Maar als door welke omstandigheden ook plotseling een roman inslaat, is hij voorgoed een ge- vierd man. Dat is geschied onlangs met A. S. M. Hutchinson. Reeds verscheiden ro mans waren gepubliceerd, toen zijn „Als de winter komt" insloeg en in korten tijd in ruim achthonderdduizend exemplaren werd verkoeht. Het gevolg was, dat er plotseling vraag naar andere boeken van hem kwam. De voortvarende firma van Holkema en Warendorf gaf al spoedig een vertaling uit. die ook in ons land druk verkoeht werd, met dit gevolg, dat andere uitgevers zich wierpen op vertalingen van andere romans van Hutchinson, waarover vroeger niet was gedacht,' maar die thans verkoopbaar werden. Inmiddels schreef de vruchtbare auteur een nieuw boek, dat eveneens in 't oor- spronkelijke werd verkoeht in fabelaohtig hooge getallen. In het Nederlandsch ver- taald: Burgerrecht, vindt het blijkbaar ook een grooten lezerskring. Dit is een ,,ten- denz-roman", waarin de zeer behoudende auteur, die wat zijn godsdienstige levfens^ opvatting en zijn bijibelbeschouwing betreft, behoort tot de orthodoxen, ons poogt te schi'lderen: het leven van een geniale vrouw, die op een bankierskantoor een leidende po- sitie inneemt, inderdaad „gelukkig" huwt. maar een werkende vrouw biijven wil. Zij krijgt twee zoons en een dochter, laat hun opvoeding aan vreemde handen over, die naar zij meent ten voile daartoe zijn be- rekend. Maar als de kinderen groot worden, mislukken zij, doordat zij niet hebben ge- leefd in een atmosfeer, waarin zij de ge- zegende ervaring van de huiselijke moeder- liefde deelachtig werden. Het boek is dus een pleidooi voor de stelling, dat de gehuw- de vrouw en moeder terwille van hear gezin haar beroep moet opgeven en zich geheel wijden aan een huiselijke taak. Na lezing heb ik den roman neergelegd met zeer gemengde gevoelens. Eenerzijds is het boek vol prachtige teekening van de hoofdpersoon Rosalie Aubryn. Het leest m.i. allerprettigst. De auteur weet onze sympathie voor zijn heldin op te wekken en sohetst een aantal bijfiguren, die evenzoo- veel echt-Engelsche karakters zijn. Ander- ziids acht ik het boek in zijn tendenz vol- ledig mislukt. Want met alien nadruk ont- ken ik, dat deze kinderen verloren gingen, doordat zij te weinig beset hadden van Ro salie's moederliefde. Zij gaan verloren, om- dat het zwakkelingen zijn, maar in onzen tegenwoordigen tijd kan men om zich heen zien zoo buitengewoon vele gezinnen, waar in de vrouw dagelijks mede helpt het brood te verdienen, en waarin de kinderen we'i terecht komen. Er zijn duizenden vrouwen werkzaam als winkelierster of met handtn- arbeid en dat is zoo geweest vele tientallen jaren lang. Sinds de z.g.n. „emancipatie der vrouw" haar ook den weg baande tot andere beroe- pen van meer intellectueelen aard, zijn er velen van haar werkzaam geworden bui- tenshuis als ambtenaar, op kantoor, bij het onderwijs en in vakken uitgeoefend door academisch gevormden. Velen harer zijn gehuwd en zijn werkzaam gebleven ook toen zij moeder werden. En nu wil ik 'hier niet aansnijden het vraagstuk, of het wen- sohelijk is, dat de gehuwde vrouw en moe der ambtenares blijft met het oog op het „dienst-belang''. Dat is een geheel andere kwestie. Maar men moet niet meten met twee maten en er geen bezwaar tegen heb ben, dat een gehuwde vrouw landarbeid verricht, in de fabriek werkt, winkelierster is, schoonmaakster, of zooals vroeger ten plattenlande geschiedde als boerin de boter en kaas maakte en die op de markt ver koeht, en er wel bezwaar tegen maken, dat de gehuwde vrouw bijv. onderwijzeres zijn zou! Tenzij men bezwaar inaakt uit hoofde van dienstbelang. Maar wie haar wel ge- bruikt als werkvrouw of bij haar in den winkel koopt, meet met een dubbele maat, als hij zegt, dat de gehuwde vrouw in haar gezin behoort te zijn en dus daarom die vrouw geen ambtenares biijven mag. Letten wij nu op die breede schare ge huwde vrouwen en moeders, die voor haar brood arbeidden, dan zegt onze ondervin- ding immers, dat hun kinderen over het al- gemeen genomen waarlijk niet minder goed terecht kwamen dan de kinderen uit gezin nen van denzelfden stand, waar de moeder geen landarbeid behoefde te verrichten, geen werkvrouw behoefde te zijn enzoo- voorts. Ja veeleer heb ik herhaaldelijk kun- nen opmerken, dat de extra-verdiensten door de moeder aangebracht, een kind in staat stelde zich voor een vak te bekwa- men, soms zelfs te studeeren. lntegendeel is de kans groot, dat wanneer de moeder zoo energiek is, dat zij helpt om geld te ver dienen, die energie erfelijk op hare kinderen overgaat. Flinke moeders hebben dcorgaans flinke kinderen. Zou het nu werkelijk zoo zijn, dat op dit punt de kinderen van de arbeidende moeder in de z. g. n. hoogere standen in minder gunstige conditie zouden verkeeren? In zoo- vc;rre wel, dat de hoogere standen steeds blootgesteld zijn aan grootere zedelijke ge- varen. Het spreekwoord zegt: ,,Het zijn sterke beenen, die de weelde kunnen ver- dragen." Het mondaine wereldsche it- en met zijn vermaken van sport, komedie enz. stelt den eisch van zelfbeheersching en elke loopbaan van studie vraagt volharding en doorzettingsvermogen. Wie echter zelf de acadeinie bezoeht heeft, herinnert zich na- tuurlijk allerlei gevallen van studenten, die hun studie niet voltooiden of omdat zij niet ijverig genoeg waren of omdat zij teveeluit- gingen. Miaar ik ontken, dat hierbii ooit er- gens anders van sprake zijn kan. dan dat deaje ibisluktgp, zwakkelingen waren en ik beweer, dat nimmer daarbij een tekort aan ervaring van moederliefde een rol speelt. Veeleer zal het geschieden, dat de jonge man in de gedachte, hoe ook zijn moeder terwille van hem hard arbeidt, een spoor- slag ontvangt, zoo snel mogelijk klaar te komen. Juist daarom acht ik Hutchinson's betcog mislukt. Een zwaluw maakt. geen zomer. Uit het feit, dat in een gezin, waarin groote weelde heerscht, een zoon te lamlendig is om te studeeren en een onberaden huwelijk doet, een dochter lichtzinnig met immoreele- rnannen omgaat en daarvan het slachtoffer wordt, terwijl de moeder buitenshuis op een bank werkzaam was, kan geen aigemeene conclusie worden getrakken. Zelfs meen ik, dat Hutchinson het vol- 'stfekt- niet waarschijnlijk maakt, dat deze twee verongelukte kinderen, als deze moe der haar beroep had opgegeven. en zich persoonlijk meer met haar kinderen had bezig gehouden, goed terecht gekomen zou den zijn. Want de zoon mislukt door gemis aan energie om door te kunnen studeeren, de dochter door haar lichtzinnigheid. Mij blijft onduidelijk, waarom de energie van dien jongen grooter zou zijn geweest, wanneer hij in de vacantie tliuis vcrtoeven- de, zijn moeder steeds in de huiskamer had aangetroffen. Eveneens blijft mij onduide lijk, hoe dit lichtzinnig meisje minder aan haar lust in het geheim met mannen te flir- ten zou hebben toegegeven, als haar moeder geen beroep had uitgeoefend. Er zijn echter nog twee opmerkingen te maken, die de stelling van Hutchinson ver- zwakken: 1°. Rosalie weet te, midden van haar arbeid, in ieder geval, zich in tal van opzichten met haar kinderen te bemoeien. Is hare liefde eene, die minder rechtstreeks wordt ervaren, zij schenkt toch hare ge- negenheden. Maar als nu reeds door deze gehandicapte liefde, kinderen verloren moe- ten gaan, hoe moet het dan met de opvoe ding van die kinderen, welke hun moeder verloren hebben? En zien we niet telkens opnieuw, hoe voortreffelijk een vader, weduwnaar geworden, er in slaagt om ziin half-verweesde kinderen groot te brengen? M. a. w„ als Hutchinson gelijk had in zijn tendenz, dan moest dit juist blijken bij de half-verweesden. 2°. Worden wij niet tel kens getroffen door het feit, dat door ver- keerd geplaatste teederheden der moeder, een kind zoo wordt verwend, dat het daar- door miislukt? Ik ken gevallen. waarin door dat aan de moeder de opvoeding uit de han den werd genomen, juist dat kind nog ten slotte terecht kwam. Wel ben ik ervan overtuigd, dat het in het algemeen genomen wenschelijk is, dat de moeder zooveel mogelijk zelf aan de op voeding deelneemt en deze niet door be- taalde krachten laat plaats vinden. Er zijn vrouwen, die een rol in het publieke leven spelen kunnen en presidente enz. van aller lei vereenigingen kunnen zijn, omdat zij hun kinderen, somtijds elders, door betaalde krachten laten opvoeden. Voor dames, die geprezen worden wegens hare redevoerin- gen enz. zoogenaamd voor de publieke zaak, heb ik nu niet zooveel lof over, als ik weet, dat zij een gouvernante bij haar kinderen zet. Wie in de gelegenheid is, leze echter zelf ..Burgerrecht". Trots deze bedenkjngen, acht ik den roman ten voile de lectuur waard. T. g. T. EEN MINISTER-CRISIS. Op het aileron verwachts staan we in ons land voor een minister-crisis. Woensdag werd een communique uitge- geven, meldende, dat de Ministerraad be- sloten heeft in het najaar op onverwijlde beliandeling van de vlootwet aan te dringen met de bedoeling haar op 1 -lanuari 1924 in werking te doen treden. Daar de Minister van Financien zich niet met dit besluit kon vereenigen, heeft .hij bij de Koningin zijn ontslagaanvraag ingediend. De Koningin heeft deze ontslagaanvraag in handen van den Voorzitter van den Ministerraad gesteld. Dit bericht heeft alom verwondering ge- wekt. De Minister van Financien, de heer De Geer, was een der populairste figuren van het Kabinet en van zijn beleid werd in deze zorgzame tijden eenig resultaat verwacht. Het moeten wel zeer dringende om standigheden zijn die zijne collega's hebben doen besluiten hem aan de Vlootwet op te offeren, die 500 millioen zal vorderen en waarvan ook zelfs de Vlooteommissie de dadelijke uitvoering niet mogelijk achtte, zonder dat eerst 100 millioen per jaar op de andere uitgaven bezuinigd is. Het Hbl. wendde zich tot den heer De Geer om inlichtingen en schrijft daarom - trent het volgende De Minister zette uiteen, dat naar zjjn overtuiging het budget niet in voldoende evenwicht kon worden gebracht zonder be- zuiniging over de geheele linie. A lie soor ten uitgaven dienen in de bezuiniging te worden betrokken. In de eerste plaats kan men er anders niet in slagen het budgetair evenwicht te herstellen, en in de tweede plaats wordt de bezuinigingslust bij alien, wier belangen en idealen door de bezuini ging worden gedeerd, in hooge mate ver- sterkt. wanneer haar universeel karakter de bittere noodzaak er van doet uitkomen. In zoover geldt>de eene bezuiniging 3chraagt de andere. In de Kamer heeft men wel eens er op aangedrongen, om alleen te bezuinigen op de militaire uitgaven. De Minister heeft daartegenover altijd een alwijzend stand- punt ingenomen, omdat men met uitsluitend militaire bezuinigingen er niet komt Even eenzijdig echter komt den Minister het standpun't van de Staatscommissie voor, waar de/e de maritieme uitgaven van de bezuiniging wil uitschakelen en daartegen- .over herstel van het butgetair evenwicht wil bereiken door ingrijpende besnoeiing op alle andere takken van staatszorg, als onder wijs, volksgezondheid, sociale wetgeving, nuttige open bare werken, salarissen van landsdienaren en rechtsbedeeling. Op deze punten bezuinigen, wilden zij ruim baan gemaakt zien voor de Vlootwet. De Minister acht dit onaannemelijk. De bezuiniging ter beveiliging van den gulden behoort niet vervangen te worden door een bezuiniging ter beveiliging van de marine. „U ziet dus," aldus de Minister, „dat ik wel in hoofdzaak met de financieele be- schouwingen van de vlootwet meega, maar niet haar conclusie kan aanvaarden De Minister legde er den nadruk op, dat, indien de vlootwet wordt iugevoerd, de ver- wezenlijking van zijn politiek, gericht op verlaging van het geheele budget, niet mogelijk is. Weliswaar zal door de in- voering van de vlootwet de marinebegroo- ting in Nederland niet aanzienlijk stijgen (in tegenstelling met Indie, waar de vloot wet de lasten wel belangrijk zal vermeer- deren), maar zij maakt verlaging onmogelijk. En dat wel voor jaren, want de vlootwet zou de maritieme begrootingscijf'ers tot wettelijke uitgaven maken. En bet zijn juist de wettelijke uitgaven, die de meeste zorg baren, gelijk blijkt bij Onderwps en andere departementen. Het is op dit oogen- blik, waarin wij nog niet weten tot welke verlagingen wij zullen moeten komen, niet gewenscht, de wettelijke uitgaven tot een nieuw departement uit te breiden. In dit verband herinnerde de Minister er aan, dat bij de aigemeene beschouwingen in de Eerste Kamer de heer Idenburg in verband met de defensie heeft gezegd vDe tijd kan komen, dat over de gansche breedte van het budget moet worden bezuinigd en het mes zeer diep zal moeten worden gezet in allerlei zaken. die wij thans eigenlijk onmisbaar achten." Volgens den Minister is die tijd nabij. Is hij aangebroken, dan zal, juist door het wettelijk vastankeren van de uitgaven, aan dien eisch niet kunnen worden voldaan. Men moet voorts niet vergeten, aldus be- sloot de Minister zijn uiteenzetting, dat de in de vlootwet ontworpen londsvorming de buitengewone uitgaven ook voor ons eigen land opnieuw zal doen toenemen. Juist deze vlottende schuld vormde de laatste jaren het bedenkelijkste punt in onze financieele posi- tie. Sinds eenigen tijd is daarin een lichte neiging tot beterschap. Men moet die niet in gevaar brengen. Al deze overwegingen maakten het den Minister onmogelijk zich te vereenigen met het besluit van den Ministerraad tot onver wijlde invoering van de Vlootwet. waaraan hij nog toevoegde, dat het geschil in den Ministerraad zuiver zakelijk en onder eer- biediging van het wederzijdsche standpunt is behandeld. DE TOESTAND. De binnenlandsehe moeilijkheden die in Belgie kortgeleden een zoo groote zorg voor de regeering van Theunis waren, schijnen plotseling overwonnen te zullen worden. De Senaat heeft Woensdag het wetsontwerp van Minister Nolf tot regeling van de kwestie van de Gentsche hoogeschool, welks verwerping aanleiding was geweest tot het aftreden van Theunis en zijn kabinet, met een ruim voldoende meerderheid aan- genomen. Het moet nu nog naar de Kamer. Tegelijk heeft de Kamer de legerwet, den tweeden twistappel van de binnenlandsehe politiek, in eerste lezing afgedaan. Het hachelijke artikel nopens de verlenging vap den diensttijd met twee maanden voor den duur van de Roerbezetting, kreeg nog een meerderheid van zeven stemmen. Vrijdag zal de Kamer het voor de tweede maa' lezen. Indien de voorteekenen dus niet bedriegen is het ministerie van Theunis uit de crisis versterkt te voorschijn gekomen en dit is van belang voor het vooruitzicht van een regeling van de internationale vraagstukken, welke niet mogelijk zou zijn zonder een stabiele Belgische regeering. Men behoeft zich in dit verband slechts te herinneren, hoe groote vertraging de crisis te Brussel gebracht heeft in het antwoord van Frank- rijk en Belgie op de Britsche vragenlijst, een aangelegenheid die nu weer bijna ver geten is. maar die het begin is geweest voor de hervatting van de gedachtenwisse- ling tusschen de geallieerden. Wij zijn nu met de voorbereiding van het ontwerp van het Engelsche antwoord aan Duitschland alweer in een volgende faze gekomen. Bevrijd van de zorgen welke betrekking hadden op de binnenlandsehe vraagstukken, zullen Theunis en Jaspar, naar te hopen is, spoedig hun voile aandacht kunnen schenken aan de Roer en de schadever- goedingspolitiek. Poincare, zoo verzekert men, zal dadelijk na ontvangst van het Britsche ontwerp een bjjeenkomst met Theunis hebben Woensdag hebben wij, schrijft de N. R. Crt., het een waarschijnlijkheid genoemd, dat de Volkenbond lusschenbeide zou komen in het versehil van opvatting tusschen Enge land en Frankrijk. Vandaag pleit ook de Manchester Guardian voor het denkbeeld, om de bemiddeling van dien bond in te roepen Natuurlijk zou het verkieselijk zijn, indien de moeilijkheden tusschen beiden rechtstreeks te vereffenen waren, omdat de eerstvolgende zitting van den Volkenbond pas in September geopend zal worden en eer men met dit procede zou kunnen be- ginnen weer bijkans twee maanden kost- baren tijd verloren zouden gaan. vaste. Hierdoor verloor S. zijn evenwicht en viel van het hooge dak op de straat. Zeer ernstig gewond werd hij bewuste- loos opgenomen en in de Abdijgebouvven gebracht, waar 3 doktoren zijn toestand hoogst ernstig vonden. Hij werd, na ver- bonden te zijn, naar het gasthuis overge- bracht, alwaar S., gehuwd en vader van 2 kinderen, is overleden. TER NEUZEN, 20 Juli 1923. AANBESTED1NG GEMEENTEWERK. Bij de door Burg, en Weth. dezer gemeen- te gehouden aanbesteding van het verbou- wen der openbare scholen A en C is het werk gegund als volgt: metselwerk van school A aan de heeren Gebrs. Van der Velden voor 1325; metselwerk school C aan den heer W. P. Nieuwelink voor /2370; timmerwerk school A aan mej. de wed. A. J. de Kort voor J794 en van school C aan dezelfde voor 700; zink- en loodgieterswerk van beide scho len aan den heer B. J. Dhaeze voor f 796: glas- en verfwerk aan mej. de wed. A. J. de Kort voor /260. Voorts is gegund het schoonmaken en w'itten der inuren en plafonds van de scho len A, B, en C in de kom aan dedieeren A. Guilliet Zoon voor /298 en van school D te Sluiskil aan de heer Jac. Bruggeman voor ,f 106. ZIJN SLEEP VERLOREN, Men meldt uit Lemmer: Kapitein Belwendt, met zijn sleepboot „Moll" van Antwerpen Dinsdagmiddag 3 uur met een sleep van acht Duitsche sleep- booten afkomstig van Gent, van Amsterdam vertrokken met bestemming via Lemmer Delfzijl naar Wilhelmshaven, werd om- streeks 10 uur in den avond op het Enk- huizerzand door storm overvallen, waardoor hij genoodzaakt was te ankeren. Woens- dagmorgen 5 uur vandaar vertrokken, werd deze sleep omstreeks 10 uur ter hoogte van Urk opnieuw door een stormbui overvallen, waardoor een boot, zonder bemanning zonk en een ander, eveneens zonder bemanning, lossloeg en door den storm werd wegge- dreven. De andere zes booten, eveneens zonder bemanning, konden worden gean- kerd. Belwendt kwam Woensdagmiddag te Lemmer met zijn boot, echter zonder sleep, binnen om te bunkeren en vertrekt daarna weer naar zee om te trachten de in zee voor anker liggende booten te Lemmer binnen te brengen. De naam van de gezonken sleepboot was hem niet bekend. Later werd gemeld, dat kapt. Weisen- bach met de „Stad Zutphen" van Sneek, de weggedreven sleepboot bij Urk heeft op- gepikt. KOEWACHT. Op de pinsdag gehouden vergadering van den polder Dud Beoostenblij Bezui- den werd met aigemeene stemmen als gezworene herbenoemd de heer H. Bonte, alhier. Donderdag had er eene vergade- ring plaats van de stembevoegde ingelan- deri van den polder Nieuw Karnemclk. Daar moest als gezworene aftreden de heer C. van Dorsselaer. Gekozen werd met 14 stemmen de heer Alph. Misseghers, alhier. HOOFDPLAAT. Benoemd tot waterbouwkundig ambte naar aan den calamiteuzen Hoofdpfaat- en Thomaespolder te Hoofdpfaat de heer G. A. Nelissen te Schoorl (N. H,), MIDDELBURG. Donderdagmorgen had alhier een ernstig ongeluk plaats. De bekende voetballer J. Schot, die in verschillende internationale wedstrijden heeft medegespeeld, was als loodgieter bezig met het verrichten van werkzaamheden op de Abdijgebouwen aan de zijde van het Koorkerkhof. Bij het grij- pen van een hem toegeworpen touw pakte hij een losse ladder beet, inplaats van de Uitslag prijsvlucht Eecke 14 Juli 1923. 1 M. Schippers 42,287 1231,- 2 P. J. Willemsen 43,817 1205,9 3 W. Meijer 43,804 1203,9 4 C. J. v. Vessem 44,027 1199,6 5 J. Buijse 44,151 1197,- 6 L. Willemsen 44,151 1193,2 7 L. de Putter 44,893 1183,9 8 F. Stoffels 43,865 1180,4 Over R. J. v. d. Veke 43,804 1175,9 I Jac. Hofman 44,157 1209,2 2 P. Scheele 42,287 1202,4 8 1. Wisse 44,140 1198,9 4 C. Verberkmoes 41,804 1197,- 5 A. Kaijser 43,817 1194,4 6 W. Meijer 43,804 1192,4 7 J. v. d. Wege 44,108 1185,6 8 Jac. Hamelink 45,244 1179,8 9 F. Stoffels 43,865 1179,6 10 C. J. v. Vessem 44.027 1176,6 11 R. J v. d. Veke 43,804 1175,9 12 A. Kaijser 1170,5 13 Jac. Hamelink 1162,- 14 J v. Drongelen 41,492 1159,5 15 R. J. v. d. Veke 1151,8 Over M. Schippers 42,287 1151,7 Prijsvlucht Bordeaux 14 Juli 1923. Afstand 792 K.M. 15 Juli. 1 C. J. v. Vessem, Zaamslag 6,57,56 v.m. 2 6,59,08 3 Jac. Baveko, Zaamslag 7,16,n 4 J. C. Bom, Axel 8,16,20 5 J. Verlinde, 8,31,10 6 R. Dieleman, Zaamslag 1,23,37 n.m. 7 Jac. de Putter, Axel 2,02,10 8 Jac. Hamelink, Zaamslag 2,42,30 9 W. Willemsen, 3,17,15 n 10 D. Danschutter, Axel 3,37,— 11 J. C. Bom, Axel 4,48,17 12 J. Vinke, Axel 6,17,15 u 16 Juli. 13 Lozanne, Axel 7,30,35 v m. Over C.J. v. Vessem, Axel 12,12,15 n.m. Stallaert, Stoppeldijk 6,28,30 Prijsvlucht Doornijck 14 Juli 1923. Oude Duiven. R. J. v. d. Veke 1 2 3 4 5 6 7 J. de Vos A. Kaijser E. Dekker H. de Putter Over Jac. Willemsen Jonge Duiven. 1 R. J. v. d. Veke 2 Jac. Wisse 3 Jac. Hamelink 4 L. de Putter 5 H. de Putter Over W. Meijer 85,765 83,258 85,920 88,209 85,582 85,765 85,765 85,433 87,206 86,805 85,562 85,765 1409,7 1406.7 1396.8 1389.9 1388.7 1386.6 1381.4 1378.8 1409.7 1399,3 1383,1 1382.9 1375.5 1374.9 Zondag 22 Juli 1923 TER ZENSCHE CO U RANT Af .M. per Oude Duiven. stand minuut. .Jonge Duiven. Aankomst. Ned. Herv. Kerk. 9£ u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. 94 u. en 2 u., dhr. L. Dek. 9i u. en 2y u., Ds. E. Raams. 94 u., leeskerk en 24 u., Ds. G. van Dis. 94 u., Ds. G. van Dis, H. Avondmaal 'savonds 54 u., Ds. G. van Dis, Dank- zegging. 94 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Ter Neuzen. Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Axel. Philippine. Sasvan Gent Gereformeerde Kerk. Hoek. 94 u. en 24 u. (Zomertijd), leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag 94 u. en 24 u., J. Hovius, theologiseh student te Apeldooru. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. (oude tijd), Ds. Neerboseh. Ood-Gereformeerde Gemeente. (VloosrwijkstraHt Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. (oude tijd), leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Nenaen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,84 en 10 uur Namiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1