ALQEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD YOOR ZEEUWSCH-YLAANDEREN i V No, 7476 Woensdag H Juli 1923 63e Jaargang. DRAN KWET. DRANK WET. BIEMSTPLICHT. Uitspraken inzake vrijstelling. Gemeente-Rekening. 8INNENLAND. FEUILLETQN. B U IT EN L A N D. DE STAATSHULP AAN DEN MIDDENSTAND. Verschenen is de Memorie van Antwoord (Eerste Kamer) betreffende het on twerp van wet tot wijziging van hoofdstuk VII B der staatsbegrooting (Hanzebanken). De minister acht het ondenkbaar, da1 de staatshulp oorzaak zOu kunnen zijn dat sommigen bij hunne bankpolitiek niet de noodige voorzichtigheid zouden be- trachten. Tot staving van deze zienswijze zij er met name op gewezen, dat geener- lei steun aan de in moeilijkhedcn geraakte banken zal verleend worden. Noch de aan- deelhouders, noch de crediteuren zullen worden geholpen. De gevolgen van en de verajntwoordelijkheid voor het g;. oer,J belc-id blijven onvermjnderd bestaati, aangezien de verliezen ten voile ge- dragen zullen worden door hen t< WieT laste ze zonder den voorgedragen maat- jegel zouden gekomen zijn. De stalling, dat de debacle noodwendig uit het middenstandscredietwezen moest voortvloeien, kan door den minister niet als juist erkend worden. De positn en dc ontwikkeiing van de Algemeene Ceinrale Bankvereeniging voor den MidJenstand be- wijzen het tegendeel. Voor e.-n staatstoezicht op het midden- standsbankbedrijf in het algemeen bestaat, naar de meening van den minister, geen reden. Voor zoover de staat reeds thans rechtstreeks financieel belang bij dat be- drijf heeft, ten gevolge van de vroeger verleende garanties, wordt het toezicht uit- geoefend door de Nederlandsche Bank, die in sterkere mate dan de staat bij do uit- komslen van meerbedoeld bedrijf ge'inte- resseerd is, terwijl het belang, dat voor den staat uit den voorgestelden maatregel zal voortvloeien, behafve door het zooeven be- doelde toezicht, zal gediend worden door de controle aan welke elke crodietverle. ning vooraf vanvtege den ondergeteekende zal onderworpen zijn. Het komt den minister onjuist voor, de meeilijkheden, welke specjaal ten opzich- te van de Hanzebanken zdcli voordeden, te wijten zijn aan de door de Wetjgevende macht gevolgde belastingpolitiek. Even- min kan de vrijhandelspoiitiek zijns inziens hier in geding worden gebracht. Ook de werking van den Postcheque- en Oirodienst kan volgejis den minister zelf niet ten deele, voor de meerbedoeldie meeilijkheden aansprakelijk worden gisteld. Of deze dienst thans, o.a. door de gevolg de rentepolitiek, niet te groote depositor's tot zich trekt, is een vraag, die zeker de belangstelling waard is. Maar de vooma- me aanleiding tot het deraiUement der Hanzebanken ligt in juist #tcgenovorgestel- de richting. In stede toch van gebrek aan middelen voor het geven van crediet, is veeleer het toevtoeien in de jaren van schijnwelvaart van belangrijke bedragen, waarvoor de directies doc betrokken ban- ken emplooi moesten vinden, eene der oor- zaken welke tot de meerbedoelde moet- lijkheden hebben geleid. Voor eene uitbreiding van het thans ge- dane voorstel bestaat, zegt de minister, geen reden. Het ligt niet in de macht der regeering of van den wetgever te voor- komen, dat groote groepen van ingezete nen verarmen. De eeonomische moeilijk1- heden kunnen door wettelijke maatnegelen of door tseun uit 's rijks schatkist niet op- geheven worden. Veeleer bestaat het ge- vaar, dat ingrijpen van overhejdswege het noodzakelijk proces van aanpassjng aan de gewijzigde eeonomische omstaridigh den zal vertragen en bemoeilijken. De vraag, of reeds voor de indiening van het ontwerp maatregelen waren genomen wordt ontkennend beantiwoord. In geen enkel opzicht is op de beslissing van de Staten Oeneraal vooruitgefoopen. Inderdaad is het doel van het voorstH het voorkomen van massale vemietiging van middenstandszaken, die levensvatbaar en credietwaardig zijn, doch bij gebreke van olen maatregel door de moeilijkheder. van de betrokken banken zich niet zouden kunnen handhaven. De minister deelt voorts mede, dat de A.C.B inderdaad hare tusschenkomsi slechts verleenen zal, nadat aan haar, de Neder landsche Bank en een rogeeringscommis- saris of commissie zal geblcken zijn, dat het onderpand vofdoende is, do crediet- waardighejd der zaak, evenals hare Ievens- vatbaarhe'd vaststaai u h i bedrijf zonder de bedoelde tusschenkomst buiten staat zou geraken in stand te blijven. Het veto van eene der genoemde drie partijen zal voldoendo zijn om het crediet niet te doen verleenen. Wanne.r op de i is ten, welke onder deze regoling zullen vNrn, verliezien zouden ge- ledon worden, zal, volgens do aanvankelijk voorgenomen regeling, inderdaad de staat die verliezen tot een bedrag van ten hoog- ste 50 pet. der geheele vordering voor zijne rekening rieinen. Het meerdere vtr- lies zal de A.C.B, dragen, terwijl de Ne derlandsche Bank van het verlies, hetwelk op de door haar in disconto genomen posten mocht geleden worden, doordat noch de debiteur van de A.C.B, noch deze laatste in staat zou zijn den post af te lossen, de helft van den staat zal vergoed krijgen. Het zal wel overbodig zijn hierbij op te mericen, zegt de Minister, dat de kans, dat de staatsgarantie tegenover de Nederlandsche Bank effectief zou worden, in het wezen der zaak uitgesloten mag geacht worden. Naar aanleiding van het opgemerkte om- trent een gewijzigde risicoverdeeling tus- schen den staat en de A.C.B, kan de mi nister meedeelen, dat hieromtrent reeds overleg met do A.C.B, is geopend, Tot een bepaald resultaat heeft dit over- leg nog niet gefeid. De Minister zal zich de vrijheid voorbe- houden, de regeling te alien tijde te beein- digen in dier voege, dat alsdan de posten, waarvoor de regeling gefdt, zullen over- genomen moeten worden jzonder staats garantie, dan wel geliquideerd zullen moe ten worden. Het spreekf vanzelf, dat ten opzichte van de posten, die geliquideerd zullen worden, de regeling, welke ten op zichte van de staatsgarantie werd getroffen, op de nitkomsten der liquidatie van toe- parsing zal zijn. ZOMERHlTTE EN ZUIGEL1NGEN. De dirocteur v. .n den Gemeentelijken Cut.' skundioo i- - jezondsheidsdienst to Ams'.erJam geeft de volgende. wenken in verband met de temperatuur: Bij ie thans heocschende zomerhitto moeten zuigelingen zooveel inogdijk daar- tegen beschermd worden. De moeders moe ten zorgen, dat de kamers goed doorwaaien en dat de zuigelingen zeer fuchtig worden gekleed en toegedekt. Houdt vooral het hoofdje koel. De hooge temperatuur wet- lee het gevolg is van het warm toedekken der kinderen uit vrees voor koude vatten, ^s voor zuigelingen zeer gevaarlijk. De melk voor de kinderen, die ongelukkigerwijze geen bcrstvoeding hebben, moet buiton- gewcon goed worden verzorgd en koel worden bewaard, door de flesschen of kommen in koud water te plaatsen en dit water zooveel ais noodig te veryerschen. FOUTIEVE VOORLICHTING. In de BeIgische-Limburgsche Eendracht komt het volgende stjukje voor: Men weet, dat Belgie jegens Holland een aanzienlijke schukl aangegaan heeft, voor de Belgische vluchteljngen en gefntermer de Belgische soldaten, tijdens den oorlog. Ce wijze van betaling Jer schuld gaf aan 'ejding tot fange orderhandelingen met Hol land. Belgie heeft nu de verbintenis ge-. teekend, die 63 mjllioen gulden, di het aan Holland schuldig is, op 15 iaar tijd te zullen betalen, in 30 6-maandeIijksche. afkortin-i gen. Deze guldens, aan den tegenwoordigt-n wisselkoers, vertegenwoordjgen voor Bef- Roman van Nederland gedurende den oorlog, door CHARLES HUYGENS. 12) Het was een lange, slechts een enkel'en keer door rust ondorbroken tocht, die Frank door Duitschland voerde. Een en- kelen keer ook zag hij de stations, dicht gevuld met opgedrongen menschenmcnig- ten, die telkenmale slechts voor een ge- ring gedeelte en dan nog op uiterst pri- mitieve wijze plaats vonden in de gereed- staande trein. Telkenmale wanneer de auto mcest wachten voor een overweg, of een eind gelijk op reed met den spoorweg, zag Frank de dicht bezette militaire trei- nen, de jonge soldaten elkaar verdringen- de voor de portierraampjes, de wagens nog dragend de spofen van het vroolijk, bijna feestelijk afscheid van thuis. Hij kon het niet meer aanzien de ongevoeligheid, die een kenmerk van geheel zijn persoon scheen, was geweken. Angst had Frank niet gevoeld, maar niet zonder huivering vroeg hij zich af wat er van het kleine Hol land zou worden, indien de militaire nood- zakelijkheid die factor, waarvoor alles ter zijde had te gaan -aan de Duitlsche strategen zou voorschrijven om hun weg door Holland te nemen. HOOFDSTUK IV. Nederland in Oorlo&svjd. Ten langen Ieste had de auto, die een uitnemend bewijs gaf van hari sclide con- structie, het kleine,, vriendelijk gelegen Eentheiin bereikt. Hier was Frank aan de grens; de chauffeur rekende er op, dat hier zijn tocht zou zijn beejndigd. Frank had te voren wel voorzien, dat zich moei- lijkheden zouden voordoen bij het vinden van eenig vervoermiddel, dat liqip van Bentheim naar Oldenzaal zou hebben te brengen, maar hij had met de werkelijk- heid slechts ten deele rekening gehouc n. Want, naar wellcen kant hij ook uifzag, wat hij ook poogde en beproefde, n erg ens scheen eenig voertuig meer voorradig. Frank overlegde met den chauffeur. Is het onmogelijk, dat je mij over de gren- zen brengt? Onmogelijk durf ik niet te zeggen, mijn- heer. Het vrijgeleide dat U hebt, ioopl tot aan de Duilfeche grens; ik kan U dus in elk geval tot aan de grens brengen. Het zou mij niets verwonderen als men er zich niet tegen verzette, dat U de grenzen over- gaat, maar men zal dan wef eenigen waar- borg eischen, dat ik met de auto terugkom. Het was zooals de chauffeur gezegd had. Toen de auto met zijn gewonen Snel len gang de grenswacht naderde, gaf deze het teeken van stoppen. Frank vertoonde zijn vrijgeleide, waarop werd aangemcrki, dat passeeren van de grens onmogelijk kon worden toegestaan. Noch met vrien- delijke woorden noch met ruime giften kon hier gewerkt worden, dat bleek Frank on- middellijk. Hij legde de toestand uit, waar- in hij zich bevond, hij gaf de verzekering, dat de auto onmiddellijk zou terugkeeren. De commandant van de grenswacht, een bij de mobilisatie opgekomen zakenman uit Minden, bleek practisch aangelegd. Frank deponeerde het bij hem aanwezige bedrag van 15.000 Mark en fyreeg daarte- gie niet minder dan een half milliard. Hett is te Jiopen, dat onze wiss- l verb> u re en de som alzoo in omvang afnemen zal. Moeten we nog' eens herhalcn, dat d aanhef van dit bericht niet juist is? vraagt de Limb. Koerjer. A1 wat Nederland voor de Belgische vluchteljngen dat zijn de burgers gedaan heeft, deed het belangtoos. De 60 of 80 daarvoor bestede millioenen guldens droegen de Hollandsche schatkist en liefdadigheid te eigen laste. Geen cent wordt daarvoor in rekening gebracht. Al'een de kosten voor het onderhoud van zijn gedurende den oorbg hi.r geinttr- neerde militairen moet Belgie betalen. Meer niet. Dat is eisch van volkenrecht. Het bericht is blijkbaar niet zoo bedoeld maar kan den indruk bij zijn lezers ves- ugwn: ue Hollanders laten zich hun „lief- dadighejd" goed betalen, en dit zou de goede verstandhouding tusschen Belgi sche en Nederlandsche Limburgers kunnen schaden. Het zou eerlijk ziijn, afs de Eendracht deze vergissing herstelde. HET PROV. ELECTR. BEDRIJF VAN FRIESLAND. De financieele toestand van het P. E. B, van Friesland is sedert 1916, het jaar van oprichting, zoo slecht geworden, dat Ged. Staten zich verplicht zien thans met voor- stellen te komen, om daarin te voorzien. Ze stellen voor, te beginnen met 1924, gedurende 4 jaren, per jaar een renteloos voorschot aan het bedrijf te verleenen, groot 500.000 gld. met de vooropgezette bedoeling, ook daarna in gelijketn geest te handelen, zoo dit noodig mocht blijken. Het verliessaldo bedroeg over de jaren 1917 tot 1922: over 1917 yl.6y6 gld.; over 1918 163.147 gld.; over 1919 243,441 gld,; over 1920 528 281 gld.; over 1921 881,714 gld.; over 1922 1.217,122 gld, DE UITGAVEN VOOR WERKLOOZEN- ZORG OVER 1923. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft, ten vervolge op de be- antwoording van de vragen van den heer H. Colijn betreffende het verstrekken van gegevens nopens de uitgaven ten be'noeve van de werkloozenzorg, de volgende ra- mingseijlers meegedeeld voor de kosten over 1923: Bijdragen aan werkloozenkassenRijk 3.150.000 gld,; Gemeente 2,950,000 gld, Steun aan uitgetrokken werkloozen 6.220.000 gld, Steun aan dubbel uitgetrokken werkloo zen e.d. 9,415,000 gld, iVaentgeldregelingenRijk 66.000 gld j Gemeente: 06.UOO gld. Kosten van werkversch. 13 962,000 gld, Markenbijslag;Rijk 130.000 gld.; Ge- 1 meente 72.000 gld. Kosten verplaatsing van arbeidskrachten Rijk 18.000 gld.f; Gemeente 18,000 gld, nieiuii olijivi, dat ue totale kosten .ai. werkloozenzprg voor het Rijk en de ge- i rneenien beuragen 30.00'/ ,0GU gld. Daarvan komt naar raming ten laste van het Rijk 11.364.000 gld, STOFVRIJ MAKEN VAN WEGEN. Te Nijmegen is de laatste weken een nieuw midd 'l toegepast tot het stofvrij ma- ken van de wegen. Het is een vinding van dr. K. Erslev, aldaar, De eerste proefne- mingen hadden bevredigende uitkomsten, waarom het procede nu ook op hoofdwe- gen (Keizer Karelpfein en Ossugesingel) wordt beproefd. De vloeistof, waarvan teer hef hoofdbestanddeel is, wordt met wa- teeer in die mate verdund, dat het mogelijk is met de auto-sproeiwagens de wegen ermee te besproeien, zoodat het beterings- werk in korten tijd over een groote uit- gestrektheid kan worden verrichtt In an- dere plaatsen is van dit middef nog geen gebruik gemaakt. SCHADEL1JK SNOEPGOED. Naar de heer E. van Waegeningcn in het weekblad ,,VoIksvoeding" schrijft, heeft de Keuringsdienst van Waren te Maastricht een groote partij jubileumsnoepgoed in be- slag genomen, namelijk z.g. „dragees'' die onder den naam „Riffles Schot" door een onzer grootste suikcrwerkfabrieken in den handel waren gebracht. Het snc-epgoed ziet er aantrekkelijk uit, is verpakt in door- schijnende kleine zakjes van ongeveer 40 gram, die met een gouden koordje zijn dichtgemaakt en bestaat uit suikerballet- jes in de nationale kleuren, rood-wit-blauw- oranje, met bovendien de noodige gouden en zilveren balletjes er tusschen. Vooral de goudballetjes, die met koperbrons be- werkt zijn, worden zeer schadelijk geacht. DE TOESTAND. „Local tendencies to thunder'' is de uit- spraak, waarmee de Engelsche weerkundi- gen, nu de lang beloofde warmtegoif er ein- delijk is en, volgens de oude waarneming, al even moeielijk als, zoo niet moeielijker te verdragen is dan, de kwade dagen, die eraan voorafgegaan zijn, het publiek troos- ten, schrijft de N. R. Crt. Kans'op piaatse- lijke donderbuien, zoo niet algemeene on- weders ook in de hooge politiek. Donder- dag op zijn laatst mogen wij dan een ver- klaring van de Engelsche regeering fn La- gerhuis en Hoogerhuis tegemoetzien, waar van de kern zou zijn de aankondiging van een nieuw onderzoek naar het Duitsche be- taalvermogen. Engeland, en misschien on- zijdige landen even goed als Italie, zegt de Londensche Star, zouden er in afzonderliike beraadslaging met Duitschland door komen. Frankrijk zou daar ongetwijfeld bezwaar tegen hebben, maar als de benoeming van internationale financieele deskundigen door de commissie van herstel zelve geschiedde, zou het toch nauwelijks bedenkingen kun nen laten gelden tegen een afzonderlijk o - treden, want het heeft een dergelijk recht opgeeischt toen Dultschlanu eileden ,aai technisch in gebreke bleef. Ziehier de vrij onschuldige voorspelling, die de liberale Star van den eersten zet aan Engelschen kant geeft. De bezwaren van Frankrijk, waarop het blad doelt. hangen natuurlijk samen met de Engelsche vorde ring op Frankrijk. Dit laatste land iveet even goed als ieder ar.der, dat Duitschland nooit de 132 milliard goudmark van het totaal van de schadevergoeding betalen zai of kan. Het totaal is echter indertijd, al naar de dringendheid van de vorderingen, gesplitst in A-, B- en C-obligaties. De C- obligaties, reeds toen vrijwel als oninbaar beschouwd, hadden echter voor Frankrijk deze waarde, dat het zijn aandeel erin ge- bruiken wilde tot kwijting van schuld aan Engeland. Komt er nu een nieuw totaal. zeg van 60 milliard, volgens de schatting van internationale deskundigen, te vo'.doen in even vele termijnen bijvoorbeeld, dar. bliift er voor Frankrijk niet veel over, om Enge land te voldoen, tenzij het zelf den deur- waarder gaat spelen tegenover de staten aan welke het geleend heeft. Bij de vast- stelling van een lager totaal heeft Engeland in zoover belang, dat het dan nooit moreel gedwongen zou behoeven te zijn, volmaakt waardelooze C-obligaties aan te nemen. In dit verband moge nog dit zinnetje uit de jongsteObserveraangehaaldwo den: Ieder bevoegd oeconoom weet stellig, dat Frank rijk even goed in staat is als Engeland om zijn buitenlandsche schulden te betalen". genover de vrijheid om met de auto de grens over te gaan. Zoodovnde bereikte hij speedig Oldenzaal, waar njeuwe ondcr- j handelingen met' de Nederlandsche auto- nteiten noodig waren om de auto den te rugke-r te vergunnen. Eindelijk slaagde hij daarin, waarna hij achterbleef met zijn kwitantje van 15.000 Mark, op vertjoon waarvan hij dit bedrag bij het Duifeche consulaat te Amsterdam zou kunnen innen. Frank was sc«plisch dienaangaande gezind. maar hij heeft later, al was hij geen vriend van Duitschland, erkend, dat hij bij eerste overlegging hel bedrag inderdaad uitbe- taald kreeg. He: was Frank als ademd* hij vrijcr nu hij veer op vadorlandschen bodem stond. Hij moest nu ovorleggen op welke wijze hij hei spoedigst naar huis zou komen. Hij begaf zich allereerst naar het Telegraaf- kantoor, om aan de zijnen zijn terugkeer te metden. Voor het telegraafkantoor ston- den velen in lange rij, die ook ,h,un tele- grammen wenschten aan te, geven. Frank begreep, dat hij lang zou moeten, wachten', Bij navraag bleek hem, dat het uiterst twijfelachtig mocht heeteti of zijn telegrarn dienzelf-den dag zou kunnen worden ver zonden. Alio regeeringsTelegrammin gaan voor, mijnheer, werd hem bericht. Er zat met anders op dan het telegrafee- ren na te laten en nit te /ie.n naar-een trein, die hem zoo spoedig mogelijk in Amster dam zou brengen. De dienstregeling was opgeheven, het nrilitair vervorer \vas in volien gang. Frank wendde zich tot den dienstdofnden statjonschef. die uiterma- te zenuwachtig bleek over de. drukte, de le- vendigheid die plotseling het stille Olden zaal hadden verrast. Ik kan U op geen en- kele wijze garandeeren mijnheer, dat U nog voor vanavond kunt v«rtrekken. Bo- r-eiidien, als er een trein is, is het best mogelijk, dat de militaire autoriteit daar- op beslag legt en dat ik geen plaatjs voor U heb. Frank bevond zich in een toestand zoo als hij dien niet mogelijk had geacht. Tot nu toe, had hij, zelfs als jon- gen, met weinig geld op zak, steeds gemakkelijk gereisd; de or- ganisatie van het verkeer, die wij alien zoo gewoon vonden, had hem daartoe in staat gesteld. Maar nu deden zich onverwachte moedijkheden voor. Er zat niets anders op dan opnieaw, geduldig te wachten. Fra;nk trek er op uit, in de hoop hier of daar een auto te vinden, die, zij het ook voor grof geld, hem naar huis zou brengen. Hij zocht straiten en straatjes af; hij vroeg en inform erde, maar geen enkel resul- taat werd door hem bereikt Hij kreeg honger, bedacht zich, dat hSj in de laatiste vier en twintig urcn weijiig of niets had gegeten, zooZeer had hij den chauffeur herhaaldelijk tot spoed aangemaand. Hi] girig e.-n hotel binnen en bestelde wat he n het eerst in de gedachlje kwam. Be- Ieefd, maar vrij nadrukkelijk vroeg de kellner hem of hij afgepast geld bij zich had. Frank keek in zijn portefeuille. Hij nam altijd de voorzorg om, wanneer hij voor korter of langer tijd naar het buiten- Iand \ertrok Hollandsch geld met zich te dragen, ten einde niet door wisselmoeilijk- heden genoopt te worden zonder gang- bare contanten in hetj vaderland terug te keeren. Maar het kleinste wat hij had was een bankbiljet van 40 gulden. Dat kan ik niet wisselen mijnheer. Net wisselen? vroeg Frank. Het scheen hem een zeer behoorlijk koffiehuis toe, waar in den loop van den dag toch wel voor meer dan veertig gulden zou Zijn yerteerd. Neen, mijnheer, het zilvergeld is schaarsch; wat de baas aar. kleingeld heeft, staat hij niet meer af. Hij is de eerste dagen te royaal geweest, het feek hier wel een wisselkantoor, maar hij is wijs geworden door de ondervinding. Een nieuwe practische moeilijkhcid. Met een behoorlijk bedrag in zijn zak, zou bet Frank onmogelijk zijn om eten te krijgen, omdat hij niet over kleingeld beschikto en men hem niet wisselen kon of wilde. Frank had er een hekel aan om op reis met onbekenden kennismaking aan te knoo- pen, hij was weinig hufpAaardig, maar vroeg ook zelden hufpvaardigheid. Hij wendde zich tot een dergenen, die mede in het restaurant hadden plaats genomen en vroeg dezen of hij hem geen veertig gulden kon wisselen. De man was zoo vriendelijk afs maar mogelijk was, maar verkeerde in de onmogelijkheid hem te helpen. Frank kreeg een kaartje uit zijn zak, voorzien van zijn functie en zijn ad res en bood het den vreemden heer aan. Mijn naam is Van Oosterzee, ik ben direc- teur van de Nederland-Indielijm. Ik ben uit Duitschland gekomen, ik heb geen ge- past geld enFrank iachte even ik heb "honger. Zoudt U niet bereid zijn mij wat kleingeld te leenen? Met genoegen. De vreemde mijnheer tel- de hem een vijf of zes gulden in klein geld voor, Frank gevoelde zich door het bezit van dit voor hem onnoozele bedragje ge- lukkiger dan het geval was geweest toen hij als jong kantoorbediende zijn eerste eigen verdiend geld ontving. COURA De Burgemeester van TER NKUZEN brengt ter algemeene kennis dat uitspraken op aanvragen om vrijstelling van den dienstplieht, ter seeretarie dezer gemeenie, voor een ieder ter inzage zijn gelegd. Tegen deze uitspraken kan binnen TIEN dagen na den dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen a door de ingeschrevenen wien de uitspraken gelden of door hun wettigen vertegenwoordigerI b. door elk der overige voor deze gemeentevoor dezelfde liebting ingeschieven personen of door diens wettigen vertegenwoordiger - Het verzoekschrift moet met redenen omkleedzijn Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden gerieht aan de Koningin, doeh worden ingediend by den Burgemeester, ter seeretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzendtng. Voor zooveel betreft uitspraken door Gedeputeerde Staten gedaan kan bovendicn de Commissans der Koningin binnen dezelfden termijn bij de Koningin in beroep komen. Ter Neuzen, den 10 Juli 1923. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN. Gelet op artikel 219 der Gemeentewet, brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen. dat de rekening van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente, over het jaar 1922 aan den Raad is overgelegd en die rekening van den 12 Juli tot den 26 Juli a. s. op de seeretarie der gemeentevoor een ieder ter inzage zal liggen en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar is. Ter Neuzen, den 11 Juli 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Serretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN breDgen, ingevolge artikel 12, eerste lid der IJrank- wet, ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen eea verzoek om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop van JACOB DONZE, van be roep, grossier, wonende te Ter Neuzen. voor het bene- denlokaal van het perceel. Range Kerkstraat 59. Binnen twee wekeD, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bij Burgemeester en Welbondcrs bezwaren inbrergep. Ter Neuzen, 11 Juli 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevolge artikel 12, le lid der Drank wet, ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebrnik ter plaatse van verkoop van EMERIC TRIl'HON MARIE TANGHE, van beroep verzekeringsagent, wonende te Ter Neuzen. voor het benedenlokaal van het perceel, Nieuwstraat No. 3. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders bezwaren inbrengen. Ter Neuzen, den 11 Juli 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. (Wordt vcrvolgd l.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1