HoogwatergetijteTer Neuzen. LANDBOUWBERICHTEN. 6EMENBDE BERICHTEN. Handelsberichteii. T-Joofd van heel wat beter kvvaliteit te zijn -dan dat van verleden jaar. Verschillende stt-kken zijn reeds verkocht tegen 275 a j 325 per gemet. OOSTBURG. Zooals bekend is aan alien, die Oostburg te voet, of per rij- of ander voertuig be- zoeken, de hoek Brouwerijstraat en Markt, vooral bij het huidige drukke autoverkeer, zeer gevaarlijk. Door den burgemeester is thans den des- betreffenden maatregel genomen om des Donderdags, wanneer des morgens tusschen 9 en 10 en des middags tusschen 5 en 6 uur een zeer groot aantal Belgische auto's passeeren met excursisten, die Middelburg bezoeken, een verkeersagent op dien hoek te plaatsen. Ditmaal wordt dus de put ge- dempt voor het kalf verdronken is. (Midd. Crt.) Loop der bevolking van Ter Neuzen. In de afgeloopen week h ebb en zich in 3ez< gemeente gevestigd S. J. Koster, zonder, Donze Visserstraat 51, van Amsterdam. G. Penne, zonder, O 193g, van Zaamslag. L. P. W. Bom, landbouwersknecht, O 84. van Yerseke. E. J. IJsepaert, bankwerker, Kerkhoflaan 28, van Axel. L. J. Kotvis, machinist, Q 13, van Box- mer. W. van Tatenhove, zonder, P. Ill, van Hoek. C W. Steffens, zonder, P 38, van Har- lingen. i ,1 1 j I Vertrokken EX van Tatenhove, landbouwersknecht, Q 129, naar Hoek. Kaan, zonder, Van Bovenstraat 38, naar Sas van Gent. A. C. den Boer, zonder, Van Steenber- genlaan 34, naar Middelburg. N. Dieleman-Wjemes, zonder Zandstraat 9, naar Hoek. A. M. Verschelden, dienstbode, Nieuw- straat 13, naar Zuiddorpe. M. van Doom, werkman, Baandijk 31, naar Ontario. RECHTZAKEN. HANZEBANK DEN BOSCH. Yrijdag werd te Den Bosch de schuld- eiscners vergadering gehouden van de Hanzebank. De president der rechtbank deelde mee dat 8300 personen vertegenwoordigd waron. De notaris te Esch wenschte een fonds om de belangen der crediteuren te benan- deion bij de reorganisatie. De president merkte op, dat bet hier alteen om het verzoek van surseance ging ten andere schuldeischer vroeg naar de gevolge als surseance geweigerd wordt. ue president zeide dat dan laiilissement meet volgen. De heer Hendriks (Nijmegen) zeide voor surseanae te zijn, omaat net met anders kon. Spr. had geen vertrouwen in het be- lem van de bankDeneerders, die nooit reke- ning en verantwoording nebDen gegeven. een volgende spreker vroeg ot de re organisatie van de bank reorganisatie dv* directje meebrengt. Lie algemeene directeur, de heer Ver- berk, zeiue dat dit met aan de orde was. De president acntte het echter wel ge- wenscnt dat antwoord zou worden gegeven op ueze vragen, daar de directie tot neden zeer sober is geweest mt iraar inliclttjngen en oovendien enkele credjiteuren hun stem afnankelijk stellen aan de beantwoording van uezen vraag. De neer Verbcrk bleef weigeren op de vraag een antwoord te geven, voor het| ovenge zegde tnj zijn voile medewerking toe bij de uitwerking van de reorganisatR belangen. Verscmllende vragen werden nog gesteld. De vergadering, die door ongeveyr 1000 personen bezocnt werd, was at en toe zeer rumoerig. I en slotte hebben zich 3 personen tegen inwihiging van net verzoek van surseance verklaard. De president deelde mede, dat de recht bank later haar beslissing zou nemen en eventueel een bewindvoerder zal benoemen. Aangezien niet alle crediteuren in de groote zaal van het Cassino konden wor- uei) toegelaten, werd na afloop een tweede bijeenkomst gehouden van scnuldeischers. Deze tweeue vergadering had ongeveer heizelfde verloop als de eerste vergadering. Medegedeeld werd, dat als de surseance voorloopig voor 3 maanuen zai worden verleend, een commissie v(ain{ 3 bewindvoer- ders en 5 deskunnigen zal worden samen- gesteld, welke binnen 3 maanden rapport zal hebben uit te brengen. DEMONSTRAT1E VAN AARDAPPEL- ZIEKTEN. De vorige week werd in Oostelijk Z.- Vlaanderen een demonstrate gehouden van aardappelziekten. Bezocht werden eenige aardappelakkers te Hoek, Ter Neuzen, Zaamslag en Axel, waar door de heeren W. B. L. Verhoeven, rijkslandbouwconsulent (aid. Plantenziekten) te Wageningen, en L. Stevens, rijkslandbouwconsulent te Goes, gewezen werd op den aard der aardappel ziekten, de uiterlijke kenteekenen, de gevol- gen, de besmetting en de middelen ter be- striiding. Veelvuldig kwam voor topbont en bladrolziekte, welke niet te bestrijden zijn, wat wel het geval is met forandzieke en strepenziekte. Het best is geen aard- appelen poten van zieke of in de nabijheid van zieke aardappelen groeiende vruchten (knollen) en vooral van de gezonde aard- appelplant zeer vroeg (Juli) pootgoed te nemen en de knollen ingesneden te planten, zoo mogelijk tusschen andere planten, op- Uat ze niet besmet werden. Ook werd gewezen op ringvuur, bruin- n >chtigheid en zwartbeenigheid, waardoor de planten afsterven. De heeren waren vergezeld van het dage- lijksch bestuur van de afdeeling Axel der Z. L. M. De belangstelling was over het algemeen matig te noemen. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Vrijdag is de slagersknecht B. te Vucht, in de Lunette in de heide bij het] badem verdronken. De "18jarigc van A. te Woerden is bij het zwemmen verdronken. Vrijdag is te Qennep bij het baden in de Maas nabij de spoorbrug, de jongste zoon van den stationsrestjaurateur Albers verdronken. Na geruimen tijd dreggen haalde men het lijk op. DOLLE HOND. Twee ingezetenen van Doetinchem zijn door een dolle hond gebeten en ter spe- ciale behandeling naar Utrecht gebrachf, DOOR ZIJN E1GEN WOLFSHOND AANQEV ALLEN. lemand uit Dieren werd door zijn eigfen wolfshond aangjevallen en daarbij ernstig in het gelaat en aan de armen verwond. Omdat toevallig de beide geneesheeren uit Dieren niet thuis waren, werd hij overge- bracht naar Velp en in het ziekenhuis al- daar \-erbonden. Een passeerende automobi- list had de goedheid hem onmiddellijk daar- heen te vervoeren. 1NKT QEDRONKEN. Een man te Milaan, die terecht stond we- gens diefstal, greep, juist toen zijn advo- caat zijn pleidooi had beeindigd, de inkt- pot van den griffier, dronk de inkt op en slikte een gedeelte van het glas in. Hij werd stervend naar het hospitaal gebracht. ROM AN H EL DEN. Aljs je zoo een jaar of 17 bent en je hebt al een voldoende kwantum Nick Carter-ro mans en detectivefilms verwerkf, is het niet te verwonderen, dat je zelf ook de lust eens bekruipt om aldus een helden- rol te gaan spelen, aldus het U. D. Zoo- iets past eigenlijk beter in America, maar dat is voor gewonc Hollandsche jongelui zelfs al vod je je een geboren ras-detec- tive nog veel te ver. Maar Terborg is toch wel wat tje klejn en te achteraf voor experimenten in de kunst van „dedu- ceeren en combineeren''. Vandaar dat twee jongelui, die te Tetborg woonden, en roe- ping voor dit schoone beroep voelden, maar naar Utrecht trokken. Ze hadden zich al volledig uitgerust, met electrische zak- lantaarns, een tang en zelfs o schrik een revolver, het onmisbare attribuut van den held uit de detective-romans, en kwa- men zoo in de goede Bisschopsstad aan, om daar den weg van den roem te gaan bewandelen. Maar hun schoone droom duurde niet lang, ook Utrecht lijkt nog niet veel op Amerika, en spoedig verscheen er een „diender", die de beide aspirant-hel- den inrekende, en hen vervolgens no af- name van de gevaarlijke moordtuigen, weer op transport naar Terborg stelde, waar ze zich voorloopig aan bezigheden kunnen gaan wijden (die meer passend zijn voor jongens van hun leeftijd, al heb ben zij dan avonturiers-neigingen in zich). KINDERLEED. „De Katholieke School'' vertelt het vol gende. In sommige scholen bestaat er voor de kinderen, die ver weg wonen, gelegen- heid over te blijven in het middaguur. Zij brengen dan hun twaalfuurtje mee en ter- wijl de anderen naar huis gaan, eten zij gezamenlijk hun boterhammen op in een daartoe bestemd lokaal. Op zekere school had de onderwijzeres opgemerkt, dat een klein meisje, dat ook ver van school woon- de en daarom overblijven moest, altijd met verlangenden blik naar de andere kin deren keek, als zij het schoolvertrek ver- lieten, maar zelf njets meebracht en stil- letjes zitten bleef. Het kind was eenvoudig maar netjes gekleed en een van de beste leerlingen der school. Het vreemde ge- drag van het kind duurde eenige dagen en toen bemerkte de onderwijzeres op ze- keren dag dat het kleine ding oogenschijn- lijk ook haar twaalfuurtje had meege- bracht, Toen het middaguur kwam en de kinderen als gewoonlijk 't schoollokaal ver- lieten, bleef de klejne echter weer zitten, met haar pakje boterhammen in een pa pier voor haar op den lessenaar. De onderwijzeres naderde haar, om haar te vragen waarom ze niet met de anderen mee ging eten en onwillekeurig greep haar hand naar het pakje. Doch vlug als de wind bedekte de kleine het pakketje met haar handjes en brak in luid snikken uit. „Ach, afs 't u belief^ raak het niet aan, riep ze uit en vertel het niet over. Hef zijn maar blokjes hout." En zoo was het. Te arm om een boter- ham mee te krijgen en te trotsch om haar armoede te bekennen, had het kind zorg- vuldig een aantal blokjes hout bijeen ge- pakt in papier, om de anderen te doen ge- looven, dat ook zij haar twaalfuurtje mee bracht. V1ER TOER1STEN OMGEKOMEN. Bij een bestijging van de Zugspitze in de Beiersche Alpen zijn vier toeristen, twee uit Munchen, een uit Berlijn en een uit Karlsruhe, neergestort en omgekomen. Drie lijken zijn geborgen, het vierde ligt in een rotskloof, die men nog njet heeft kun nen bereiken. EEN L1EFDESDRAMA. Te Volkoch in Bejeren waren een mole- naarsknecht en een slotemaker verliefd op hetzelfde meisje de dochter van den molenaar en besloten het ridderlijk op het pistool uit te vechten. Er werden, zon der getuigent 5 schoten gewisseld. de slo temaker werd vijfmaal getroffen en toen, minder ridderlijk, door zijn tegenstajider afgemaakt. De schone Mullerin zal nu geen van beiden toebehooren, want de overwinnaar heeft zich, toen de politie hem kwam h.a- len, van kant gemaakt. DE HITTE IN ENGELAND. De Londensche redacteur van de Maas bode schrijft: Veertigduizend dokwerkers staken in Loin- den, Hull, Manchester en nog een half do- zijn Engelsche havens; de „lost vicar is nog altijd niet teruggevondenJack Demp- sey heeft Tom Gibbons verslagen; de heer Poincare heeft zich door de Observer la- ten overhalen schriftelijk te antwoorden op schriftelijke vragen; 't pond sterling ver toont symptpmen van inwendige verzak- king... kortom: het openbare leven is bui- tengewoon interessant, maar wie geen dok- werker, geen vicar (anglicaansch predi- kant), ge.-n bokser, geen politicus en geen benrsman is, interesseert zich slechts vo;r een evenement: de hitte. Met weemoed denk ik terug aan dien heerlijken voorzomer, toen ik mijn gaska- chel eenige uren per dag li-'t branden, tot ver in Juni. De hitte in London is steeds extrava gant: zij is eigenlijk geen hitte, doch be- dwelming. Zij heeft geduchte bondgenoo- ten, in de eerste plaats de benzine-uitwa- seming van meer dan 4000 motorbussem. Elk dier motorbussen is als een oven: de lucht bovcn de imperjales schijnt te trillen van de warmte. En de warmte ruikt naar benzine. Zij neemt ook zjchtbare vormen aan: op de platte daken wordt zij omge- zet in stof, en dat stof dwarrelt onafgebro ken omlaag. Er hangt een nevel van stof over Londen. En datzelfde Londen kan zloo mooi zijn. Met een gele mist achtfcr de torens van het partement, of met een grauwe mist tusschen de schilverige gevels van de pak- huizen aan Londoinbridge. Geen stad is zoo mooi als Londen, wanneer de nevel de oudste krotten en de so rubers te hoeken tot tooverpaleizen maakt, maar Londen is ten eenenmale ongeschikt om voor een Noorde- lijk Rome, Napels of Madrid te speK-n. In deze drie steden werkt men niet, wan- feer de thermometer wat al te hoog stijgt, en dan komt er ook geen rook uit de schoorsteenen en er valt geen stof van de daken. Maar met het oeuwige gejaag en gejacht van Londen is de hitte van het Zui- den onvereenigbaar. AUTO-ONOELUKKEN BIJ LONDEN. In de Engelsche bladen wordt melding gemaakt van een tweetal auto-botsingen in de buurt van Londen, waarbij in totaal niet minder dan 25 personen gekwetst wer den. Van dit aantal werden 13 gewond door het omvallen van een char-a-bancs nabij Epping, waarin een vroolijke bruiloftsstoet gezeten was, terwijl de overige 12 op reke- ning gesteld moeten worden van een bot- sing tusschen twee autp's op den weg naar Ashford. De char-a-bancs kwam in botsing met twee auto's waardoor het voertuig werd omvergeworpen en 13 der inzittenden op den weg werden geslingerd. De moeder van den oruidegom werd ernstig aan het hoofd verwond en moest in het ziekenhuis wor den opgenomen. Haar toestand baart ern- stige zorg. Ook twee andere dames werden in hetzelfde hospitaal opgenomen. De ove rige inzittenden liepen mender ernstige bles- suren op, terwijl de inzitt)enden van de auto's ongedeerd bleven. De drie voertui- gen waren dusdanig beschadigd, dat zij op wagens moesten worden weggebracht. Het tweede ongeluk gebeurde, zooals ge- zegd, in de buurt van Ashford. Een der auto's was op weg naar Londen, de andere kwam van Canterbury. In een der wagens zaten 12 personen, welke door de botsing alien meer of minder zwaar gewond werden. Zes werden met ambulancewagens uit Ashford en Faners- ham naar het ziekenhuis vervoerd. Aldaar werd geconstateerd, dat een zekere Roland Lay uit Putney ernstig gewond werd, ter wijl een ander ernstige hoofdverwondingen opliep. Later in den avond werd de toe- stand van dezen laatstpn zorgwekkend be- vonden. Kenton, de bestuurder van een der auto's, bleef op wonderbaarlijke wijze ge- spaard. Hij verstuikte slechtis zijn polsge- wricht, terwijl zijn stuur en windscherm verbrijzeld werden. Het geheele verkeer op den weg was versperd, daar de weg bezaaid was met glassplinters en brokstukken der auto's. EEN FOOITJE VAN DEN BURGEMEESTER. Er kunnen soms eigenaardige bepalingen voorkomen in testamenten. Zoo vermeldt de „Daily Chronicle" het volgende geval: In 1513 werd uit een fonds, gesticht door een dame Agnes Mellers, de High School te Nottingham opgericht. Een der artikelen van het protocol, waarbij dit fonds werd opgericht, bepaalde, dat elk jaar op den dag, waarop de echtgenoot van "dame Agnes Mellers overleden "was, een kerk- dienst moest worden gehouden, en dat na afloop van den dienst den burgemeester, indien aeze den geheelen kerkdienst had bijgewoond, een „douceurtje" van 6 pence- uit het fonds moest worden uitgekeerd. Hieraan werd in den beginne natuurlijk streng de hand gehoudea, doch allengs ver- vaagde de strikte befeekenis van deze be- paling en ten laatstfe geraakte zij geheel in het vergcetboek. Dochnieuwe be- zems vegen schoon en zoo gebeurde 't, dat de nieuwe burgemeester van Nottingham dezer dagen we| den geheelen kerkdienst bijwoonde en na afloop de zes stuivers van den beheerder van het fonds dankbaar ac- cepteende. "HET OESMOKKELDE MElSJli. Dezer dagen moesten een jonge En- gelschman en sen allerliefst Turksch meisje te Londen voor den politierechter verschij- nen. De jonge man had zich te verantwoor- den voor het feit, dat hij had gehandeld in strijd met de Engelsche vreemdelingenwet. Hyde, zoo was zijn naarn, was vroeger te Constantinopel agent geweest van een Britsche scheepvaartmaatschappij. Hij was gehuwd geweest met een Turksche dame, doch dat huwelijk bleek een mislukking, waarom beiden weer van elkander waren gegaan, hoewel zij nog niet wettelijk ge- scheiden waren. Op zijn terugkeer naar Engeland had Hy de het Turksche meisje, Artra Batmazian, medegenomen en haar op zijn pas onder den naam van mrs. Hyde in Engeland bin- nengesmokkeld. Dea immigratieautoriteiten had hij wijs gemaakt, dat zij zijn vrouw was. Het meisje hield een pathetisch pleidooi voor den beklaagde. Ik houd zooveel van hem, zei ze in gebroken Engelsch, en, in tranen uitbar stende: „ik kan niet meer zonder hem leven. Ik ben een eerzaam meisje. Die andere vrouw was een monster. Hij zou nooit gelukkig met haar zijn geworden Wanneer hij van haar is gescheiden, zal hij zeker met mij trouwen. Hyde verklaarde nog, dat hij het meisie te Port Said als vlucht-elinge uit Klein kleingeestig hem om zijn overtreding te Azie had leeren kennen. Hij noemde het kleingeestig hem om zijn overtreding te vervolgen, omdat het, naar hij zeide, ge- makkelijk ware gewe.st ook voor het meis je een pas te krijgen. De rechter was evenwel ouvermurwbaar. Ook de tranen van de kleine Turksche mochten niet bafen en hij veroordeelde den jongen man tot drie maanden gevangenis- straf. Artra zal het zoo lang dus toch zonder haar Engelschman moeten stellen. - UIT SMART OVER HET VERL1ES VAN HUN BAAS. Het geval van den foxterrier, die dezer dagen door de politic te Londen werd doodgeschoten, daar men vreesde dat het dier dol zou worden uit smart over den dood van zijn jneester, heeft in veteri- naire en ook in psychologenkringen veel belangstelling gewekt. Een veearts schrijft in de „Daily Mail". Ik heb honden dagen lang zien treuren over het verlies van een goeden vriend doch een geval als dit heb ik nog nooit aangetroffen. Honden en ook paarden wei geren dikwijls dagen lang voedsel, als zij in een dergelijken toestand zijn, doch per slot van rekening vergeten zij de oorzaak van hnu leed, evenals bij de menschen wischt de tijd veel, ja bijna alles uit. Bij dieren nu gebeurt dat zeer spoedig. Een andere veearts schrijft: Het eenige. dat een bond dol kan maken is infectie door rabies (werkelijke hondsdolheid). Hon den die hun meester op de een of andere wijze verliezien, kunnen zich dat zoo aan- trekken, dat zij stuipen krijgen. Velen den- ken dan dat zij dol worden, doch hiervan is geen sprake. Een hond in dien toestand is niet gevaarlijk. Een weinig zorg en wat liefkoozingen, en het dier komt er boven op. VEERT1EN MAANDEN IN DE SAHARA. Een tocht van 6400 Kilometer. Kapitein Angus Buchanan, die na een verblijf van veertien maanden in de Sa- hare over Frankrijk naar Engeland te- rugkeerde, deelde in een interview aan een redacteur van het Petit Journal mede, dat hij op zijn reis 6400 K.M. heeft afgelegd, zonder een ander vervoermiddel dan ka- meelen. Hij had in de bergen van Air gezocht naar nieuwe diersoorien voor de verzame- lingen van het Britsch museum en heeff 700 exemplaren van de fauna uit de Sa- hare medegebracht, waaronder een grijs bergbiggetje en een grooten bavjaan, die, naar hij meent, eenlg in hun soort zijn. Op de vraag waarmede hij en zijn ge- zclschap zich voedden, antwoordde de heer Buchanan: „Wij voorzagen in ons onder- houd door jacht te maken op gazellen, het vleesch daarvan zouten we, waarna we het met rijst en gierst aten. Met koeskoes en dikwijls zout water vormde dit ons geregeld menu. U kunt u voorstellen hoe we genoten toen we te Algiers weer eens een echte biefstuk voor ons zagen. We hadden zoo genoeg van de eenzaamheid. dat we op't laattst 122 dagen van 't opgaan tot het ondergaan van de zon hebben doorgeloopen, vier kilometer per uur af- leggende. De draadlooze telegrafie heeft ons meer- malen grooten dienst bewezen. Eens had ik me b.v. ernstig bij een val gewond, waarna enkelen van mijn gezelschap naar een Franschen post gingen, om daar te vragen, hoe men mij moest behandelen. De officier van den Franschen post vroeg draadloos inlichtingen aan en zoo werd mij een behandeling aangeraden, waardoor ik volkomen genezen ben". In het gezelschap van den heer Buchanan bevond zich een filmoperateur, die van vele streken, waar wij doortrokken, opna- men heeft gedaan. Hij brengt 10.000 M. film mee. Twee getrouwe dienaren van den stam der Hausa, dien den tocht door de Sahara mee hebben gemaakt, volgden den heer Buchanan ook naar Engeland. Op een vraag wat hun in Europa wel het meest had getroffen antwoordden ze: „de gouden tanden." Daarbij lieten ze hun eigen witte, blinkende tanden zien, waarom alle omstanders, hen benijdden. EEN ONTAARDE VADER. Op een aanklacht van de Vereeniging voor Kinderbescherining in de Londensche voorstad Clerkenwell stond aldaar voor den politierechter een 22jarig chauffeur te recht wagens mishandeling van zijn doch- tertje van 10 maanden. Als voomaamste getuige word zijn 20jarige vrouw gehoord, die het volgende aangrijpende verhaaf deed 's Morgens, bij het aanbreken van den dag, werd mijn man gewekt door het huilen van Mary. Hij vloog woedend uit bed en gaj 't kind een klap. Toen zij daar- op nog harder begon te huilen, nam hij een stuk flanel en duwde dit afs een prop in het keeltje van de kleine. Het gezicht van Mary zwelde verschrikkelijk op, doch ik dorst niet tusschenbeide te komen. Ver volgens stak mijn man een cigaret op en blies den rook in het gezicht van het kind. Toen werd het mij te machtjg. Ilk ontrukte het kind aan den onmenschelijken beul en vluchtte naar mijn moeder. Een inspecteur van de genoemde ver- eeniging verklaarde vervolgens, dat hij den chauffeur reeds een waarschuwingl wegens door hem geconstateerde mishan deling had gegeven, toen het kind nog slechts 3 maanden oud was. Nadien had hij' den vader nog vaak gewaarschuwd. Het schijnt echter, dat de man onverbetterlijk is. Na hem een gevoelige berisping te heb ben toegediend, veroordeelde de politie rechter den onverlaat tot de maximum- straf, h'f. zes maanden gevangenisstraf. DE LEeFTIJD VAN DEN MENSCH. Dr. Leonard Williams, een bekend arts te Londen, heeft dezer dagen in een voor- dracht, welke hij voor de „Aldwyck Club" hield, verklaard dat de meening, die on der het groote publiek van den gemiddel- den leeftijd van den mensch heerscht, niet juist is. Dr. Williams betoogde, volgens de Dai ly Mail, dat, indien de mensch alle wet ten, welke de gezondheidsleer voorschrijft INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Als g-e geen eetlust hebt, ge u humeurig en temeergeslagen voelt, client gij Foster's Maag- pillen te gebruiken. Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de lever, regelt de gal, helpt de spijsvertering en voorkomt verstopping. Het geheele gestel wordt versterkt door het ge- bniik van Foster's Maagpillen. Prijs per fla- con van vijftig versuikerde pillen f0.65; te Ter Neuzen bij de firma A. van Overbeeke- Leunis. 10 strikt in acht neemt, er geen reden is, waarom hij met 120 a 140 jaar zou kun nen worden. Hij voegde hiervoor verschil lende bewijzen, aan de dierenwerela ont- leend, aan. Zoo wees dr. Williams er o.a, op, dat, indien de gemiddelde ouderdom welken dieren bereiken, in verband met den tijd, dien de dieren noodig hebben om tot rijpheid tie komen, wordt vergeleken met dezelfde factoren bij den mensch, de ze in een ongunstige positie verkeert M.a.w.in verband met den tijd, die ver strijkt alvorens de mensch volwassen is, moest in vergelijking met de dieren- wereld de menscn een veel hoogeren ouderdom bereiken. Dr. Williams eindigde zijn voordracht met vermelding van het volgende dieet, dat naar zijn meening den gemiddelden leeftijd van den mensch zou vergrooten weinig vet, alle soorten rauw voedsel, zooals salade, en vruchten, zuivelproduc- Rotterdam, 9 Juli 1923. VEEMARKT. Aangevoerd werden 336 vette runderen, 353 vette- en graskalveren, 494 schapen en lammeren en 625 varkenB. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1,15 tot 1,20 2e kw. /1,10 tot 1,— ;3e kw. /0,95 tot 0,85 0s8en le kw. 1,10 tot 1,122e kw. 1,— tot 0,90 3e kw. 0,80 tot 0,75; Kalveren le kw. /1,20 tot/1,30 2e kw. f 1,05 tot 0,95 3e kw. /0,85 tot f 0,75Schapen le kw. 0,80 tot /0,85 2e kw. /0,75 tot /0,653e kw. 0,55 tot Lammeren 0,90 tot 1,10; Varkens le kw. 0,70 tot 0,73 2e kw. 0,66 tot 0,62 3e kw. 0,60 tot 0,56 licht soort 0,66 tot 0,71. Vet vee en vette kalveren in prima kwa- iteiten redeljjk. in tweede en derde kwali- teit zeer matig verhandeld. Schapen en ammeren zeer matig verhandeld. In exportvarkens was geen handel. PIJNE ZADEN. Ljjnzaadvoer tot Jruin Mosterdzaad 40,tot 42, Geel Mosterdzaad 30,tot 32, Larwjjzaad 140,— tot Kanarie- zaad 16,— tot 18,—Koolzaad tot Zaailjjnzaad f Blauwmaanzaad 38,tot 40,Boekweit 10,25. VLAS. Aangevoerd: Blauw K.G. tot Groningsch K.G. tot f Hollandsch Geel 2800 K.G. 1,— tot /1,60. Wit 1700 K.G. /0,80 tot /1,15. Dauwroot 500 K.G. 0,70 tot 0,15. alles per K.G. AARDAPPELEN. Westlandsche zand 3,tot 3,20 Westlandsche klei 2,50 tot 2,75 Poters 1,tot 1,50; Zeeuwsche Eigen- leimers ftot fBlauw# Eigen- heimers f tot Duke of York 2,50 tot 2,75Bravo's tot Red Star tot f per H.L. Malta's tot cent, Malta Spring 9 tot 11 cent per K.G. E1EREN Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 4,50 tot 6,25. POLITIE. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een zilveren da- meshorloge. Rechthebbende vervoege zich aldaar. WEERBERICHT VAN 9 JULI 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 771.3 Stock holm. Laagste barometerstand 755.0 Seydis- fjord. Verwachting tot den avond van 10 Juli: Meest zwakke Oostelijke tot Zuidelijke wind, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, warmer. A C LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY vertrok 7 dezer van Algiers naar Huelva. s.s. HELENA in lossing te Gent, s.s. TERNEUZEN in lossing te Stettin. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. Van 6 tot en met 7 Juli werden langs de Oostsluis alhier 24 binnenvaartuigen op- en 57 afgeschut; langs de Middensluis 70 op en 62 afgeschut; langs de Westsluis 2 op en 7 afgeschut. (Zonnetijd.) Dinsdag Woemdag Donderdag 12 Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag G E N. Voorm. Nam 10 Juli 11.18 11.43 11 12.06 12 0.27 12.48 13 1.08 1 28 14 1.46 2.04 15 2.23 2.42 16 3.01 3.21 IT K t tt t It

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3