Landbouwberichten. SPORT. Provinciale Staten van Zeeland. Niet alleen kinderen deficit bedraagjt 4 toil 5 biljcen, waarvan de helft door de tariefsverhooging wordt gedekt, zoodat verdtre verhooging te wach- ®n is. XER NEUZEN, 25 JUN1 1923. GEMEENTERAAD. in do op Dondeidag a.s., des namiddags twee uur, te itouden openbare vergadering van den gemeenteraad allner, komen de vol gende punten in behandeiing: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Stemmen over het voorstel van den heer De Ridder (waarover in de vo- rige vergadering de stemmen staak- ten) betretfehde kosteloos gebruik van een lokaal der kopschpol door Ter Neuzensch Marinenkjaqr. 4. Voorstel van Burg, en Weth. tot goedkeuring der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1922. Ontvangsten 19392,29'/2, uitgaven f 17817,32 !/2, alzoo een goed slot van 1574,97. 5. Voorstel van Burg, en Weth. om aan den heer W, C. Reuter, onderwijzer aan de kopschool overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag te verlee- nen, met ingang van 1 September a.s. en aan den heer N. J. Imandt, onderwijzer aan school D, eveneens overeenkomstig eigen verzoek eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 October a.s. 6. Idem om aan den heer M. Eijke eer vol ontslag te verleenen, overeen komstig eigen verzoek, als onbezol- digd ambtenaar van den burgerlijken stand en zulks met ingang van 1 Juli a.s. 7. Idem tot vaststelling van het primi- tief kohier hondenbelasting, dienst 1923, op een bed rag van f, 1903,621/2. 8. Idem om medewerking te verleenen tot het beschikbaarstellen van gel- den voor aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen, voor de vereeniging voor Christelijk onderwijs te Drie wegen. 9. Behandeiing van een verzoek van de woningbouwvereeniging „Sluiskil' alhier, om een grond- en bouwvoor- schot voor den bouw van 8arbeiders- woningen. 10. Voorstel van B. en W. om goed te keuren den aanleg eener straat door de woningbouwvereeniging ,,Sluis- kil" te Sluiskil. 11. Behandeiing van een verzoek van de woningbouwvereeniging ,,Werkmans- belang" om beSchikbaarstelling van terrein en kapitaal f 32000.voor den bouw van 16 arbeiderswoningen. 13. Voorstel van B. en W. om (4600. stukken Ned. Werkelijke Schuld te beleenen bij de Nederlandsche Bank om daarvoor met die Bank een geld leening van 2800.aan te gaan. (Tot het aangaan eener geldlee- ning van 4050.werd besloten 15 Maart j.l. Deze (2800.zijn een gedeelte dezer teening). 13. Voorstel van B. en W. om hun gel- den toe te staan voor de verbouwin der openbare lagere scholen A en C en het voormalig politiebureau. 14. Idem tot verk'oop van gemeente- grond aan den Scheldedijk aan R. G. E. Nolson. 15. Idem tot het in erfpaeht gtven van een stukje gemeentegrond in de Nieuwstraat aan J. A. van Rompu. 16. Idem qm, in verband met een ver zoek van den Ontvanger der Regi- stratie en Domeinen te Hulst, een rooilijn vast te stellen, nabij het Nfeuwediep, alhier. 17. Afschrijving van hoofdstuk XV2 der uitgaven. begrooting 1922, een bedrag van 935.96 op hoofdstul III—4 der uitgaven (met verwijzing naar art. 215 der Gemeentewet). 18. Idem tot wijziging der algemeene politieverordening. R1J WIELPAD DOOR WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Aan den heer L. A. v. d. Straaten te Hansweert, is voor 19,850 gegund het aanleggen van een rijwielpad op den rjjks- weg door Westelijk Zeeuwscli'Vlaandereu DOCTOR DE MAN FONDS. De geneesbeeren verbonden aan bet Gast buis te Middelburg. hebben een fonds ge sticht, dat zjj naar den man, die op het gebied der gezondbeidsverzorging in Zeelard zoo veel deed, Doctor de Man-fonds hebben genoemd Uit dat loads. wiLlert ze patienten steunen in gevallen die buiten den gewonen dienst van het Gasthuis omgaan. De stichters van het fonds hopen* dat dit bjjdragen za ontvangen van alien in de provincie Zeeland die weten van hoe groot nut het ziekenhuis is voor de geheele provincie. DE VEREISCHTEN VOOR HET ROERGEBIED. De Minister van Buitenlandsche Zaken vestigt voor zooveel noodig, er de aandacht van belanghebbenden op, dat voor de toe lating van hier te lande wonende Neder- landers in bet geheele bezette gebied van Duitschland uitsluitend vereischt wordt het bezit van een geldig Nederlandsch paspoort voorzien van een eveneens geldig Dnitsch visum. REGISTRAT1EWET EN VERKOOP OF ERGPACHT VAN GROND. De Minister van Financien heeft ter ken- nis van de gemeentehesturen doen brengen dat nu door de wet van 11 Mei 1923 O/St.-bl." 209) de vrijstelling van art. 101 la. p. der Registratiewet 1907 is vervallen het voor partijen van nog meer belang dan vroeger is, dat tegenover den fiscus de ver- koop of uitgifte in erfpaeht van gronden wordt geconstateard, voordat door den kooper of erfpachter met bouwen een aan- vang wordt gemaakt. Wanueer het, door welke omstandigheden ook, niet wel mogelijk is van den verkoop of de uitgifte in erfpaeht een akte in den vorm op te maken kan zooals reeds eerder te kennen gegeven is, eene sellrifte 1 ijke ver klaring van een en ander ter registratie aangeboden worden, op welke verklaring let reeht wegens overdracht zal worden geheven. Wordt eene dergelijke verklaring niet aangeboden, dan, zegt de Minister, is het zijn voornemens om in het vervolg alleen bij groote uitzondering aan H. M. de Konin- gin in overweging te geven kwijOchelding van het recht^van registratie te geven. RESTAURAT1E KERK TE CADZAND. De Provinciate Zeeuwsche Schoonheids- en Archaeologische Commissie, zoo meldt »De Zeeuw", zal een onderzoek doen instellen naar den toestand van de Nederl Herv. kerk te Cadzand, om bij de restauratie daarmede rekening te houden. Omtrent dit gebouw is bekend, dat het oorspronkelijk was gewijd aan Maria en reeds vermeld werd in een oud testament van Van Mude in 1270. Eertijds was de kerk veel grooter een deel ervan werd tot pastorie verbouwd. In den Spaanschen tijd was de kerk onbruikbaar geworden en in 1606, toen hier een Hervormd geestelijke werd beroepen, aaumerkelijk verbeterd. De godsdieustoefeningen der Hervormden schijnen na dien tijd te zijn voortgezet onder bescberming der Zeeuwsche oorlogs- schepen, die om het eiland van Cadzand kruisten. Vroeger prijkte bet gebouw met een hoogen toren, die tot baken diende, maar later werd die afgebroken en verkoeht om schulden af te lossen. Volgens de meening van sommige historiesehrijvers zoude deze geheeten zijn de St. Lambrechtstoren en zou de kerk aan dien heilige zijn gewijd geweest, maar dit is veroorzaakt door verwarring met den toren van het voormalige dorp St. Lamhrecht. Het kerkelijk zegel van Cadzand vertoond een Agnus Dei. COST BURG. Vrijdagmorgen heeft een nog onbekeude dief in de woning van E. M. aan den Maaidijk alhier ingebroken, terwiji de be- woners naar het veld waren. In de onbe- heerd staande woning heeft hij een ruit stukgeslagen en is hierdoor de woning binnengedrongen. Met een schaar heeft hij toen de sloten verbroken van een kast en heeft hij zich een doosje met geld toege- eigend, een tweede met wat geld er in had hij ook gereed gezet, doch hjj heeft verge ten dat mede te nemen. Hjj had de blin- den achter zich aangetrokken. Vermoedeljjk is de inbraak door een venter gedaan. De politie, welke een onderzoek instelde, heeft een venter aangehouden, doch vermoed wordt dat hjj de dief niet is. loop der bevolking van Ter Neuzen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd. L. F. Berkman, fabrieksarbeider, Javastr. 9. van Kruiningen. L Oppeneer, landbouwersknecbt, Kerk- hoflaan 15, van Hoek. R. M. C. van Bockstaele, zonder, Nieuw straat 22, van LeuveD. I. M Lammens, dienstbode, Sclmtters- hofweg 9, van Sas van Gent. A Hoek, werkman, Baandjjk 81. van Rotterdam. R. Ponze,dienstbode 0 60, van Zaamslag. C. D. Leunis. nachtwaker, Dekkerstr. 44, van Rotterdam. R. Hofman, veldarbeider, P. 80, van Amsterdam J. F. Herwegh, landbouwersknecht, Q 190. C de Leeuw, dienstbode, L. Kerkstr. 86, v-in Axel. H. Bondewel, zonder, Zandstraat 11, van Hoofdplaat. R. Clemminck, landbouwersknecht, P 104, van Bouchaute. Vertrokken M. P. v. d. Ende, zonder, Q 1, naar Axel. F. M. Krujjsse, zonder, Q 124, naar Ermelo. J. Schipper, opzichter, Verbiudingsstraat 7. naar Zierikzee. A. M. H. ImandtBesouw, zonder, Q 66. naar Helmond. P. Dees, acquisiteur Z. V. T. M., D.- Visserstraat 3*, naar Sas van Gent. EXAMENS ACTEN M. O. en L. 0. In de commissie voor het afnemen te Wageuingen, voor examens voor de akten M. 0. en L. O. in de land- en tuinbouw- kunde werd o. a. benoemd de heer C. Stevens, rijkslandbouwconsulent te Goes. Uitslag prijsvlucht Eecke op 16 Juni 1923. 1 F. v. Doeselaar, 4-4,677 020,5 2 D. G. Koopman, 44,677 860,5 3 J. Baveko, 43,474 852,1 4 D. G. Koopman, 847,8 5 P. Oppe, 45,421 835,9 6 Jac Willemseu, 44,052 820,- 7 P. Oppe, 818,1 8 PI. de Putter, 43,675 809,2 9 P. Oppe, 794.7 10 R. J. v. d. Veke, 43,804 794,0 11 A. Riemens, 45,244 771,6 12 I. Wisse, 44,140 769,4 Over I. Verburg, 42,287 730,9 1 J. de Vos, 41,299 859,7 2 P. v. Doeselaar, 43,677 845,8 3 A. Riemens, 45,244 821,8 4 R. J. v. d. Veke, 43,804 794,- 5 J. Florus, 43,616 734,1 6 I. Wisse, 44,140 724,2 7 W. Willemsen, 44,722 676,- 8 J. v. Drongelen 41,492 658,4 9 H. de Putter, 43.675 651,2 10 G. J. v. Vessem, 44,027 631,3 11 J. de Vos, 45,666 601.6 12 'Cadzand, 579,1 13 C. J. v. Vessem, 575.- 14 J. de Vos, 563.5 Over W. Mejjer. Uitslag prijsvlucht op Pont St. Maxence op 16 Juni afstand 250 K.M. 1 J. Hamelink, 251.269 859,3 2 W Meijer, 249,824 856,1 3 J. Wisse, 249,490 828,9 4 C. J. v. Vessem 250,047 812,6 5 L. de Putter, 250,834 755,4 6 E. Dekker, 252,089 717,1 7 A. Loof, 245,073 700,6 ver E. Dekker. D. G. Koopman. VOETBAL. Gister speelden te IJzendjjke, Aardenburg en een gecombineerd elftal van Ter Neuzen I en II. Voor dezen wedstrjjd was uitgeloofd voor den winner een zilveren en voor den eer- liezer een bronzen medaille. De uitslag was 31 voor Ter Neuzen Juliana 1 en Ter Neuzen (gecomb. II en III) speelden gisteren eveneens een wedstrijd te IJzendjjke. Voor dezen wedstrjjd was uitgeloofd eeu zilveren medaille. Deze nitslag was eveneens 3I voor Ter Neuzen. ZAAMSLAG. Alhier is de vorige week opgericht een korfbalclub onder den naam Z. K C. Zij beschikt reeds over 15 leden. De waterstaatlstiocstand in Zeeland. Die landbouwhigeiiie^z J. Tenge te Am sterdam heeft subsidje voor den tijd van 2 tot 3- - jaar gevraagd voor het samen- stellen van 'n w'erk over den Waterstaatfc- toestani in Zeeland. De hoot'dingenieur van den Prov. Waterstaat acht het verschijnen van zulk een werk zeer gewenscht. De Ged. Staten steilen voor om voor hoog- (jteits 3 jaar een subsidie van 3500 gulden toe te kennen. Electrificatie middengroep. Ter zake van de electrificatie van de mid dengroep van Zealand (Walcheren, Noord en Zuia-Beveland) ontvingen Ged. Staten dd. 29 Januari van den secrecaris van de P.Z.E.M, een schrijven namens commissa- risscn tdn concept-schrijven, waarvan de strekking was, om de te Vlissingen geves tigide etectriciteit|SfabrieK der Societe Ano- nyme des Tramways E.ectriquts Plessin- gueMiddelbourg et Extensions met toe behooren aan te xoopen en na uitbrekling vender geschikt te maken voor de elcctn citeitsvoorziening der middengroep; wiji echter omtrent aeze strekking in net col lege van commissarissen geene eensteinmig heid heerschte, Jeed het zijn secrdjaris Ged. Staten verzoeken, in deze aangele- genheid eene beslissing te nemen. tied. Staten vonden gecne termen om, overeen komstig het concept-schrijven, voor te stel len tot Qverneming der Vlissingsche Cen tral*' en verzochtcn daarom bij schrijven van 9 Eebruari aan commissarissen, eene andere oplossing van het \raagstuk der electriciteitsvoorziening van ae midden groep te overwegen, daarbij aanteekenen de, dat de vraag bij Ged. Staten was gr rezen of, het met mogelijk zou zijn, dezle groep van e.ectrischen stroom te voorzien van de Zeeuwsch-Vlaamsche centrale uit Uit een nauer schrijven van commissarissen en het daarbij gevoegde rapport van den directeur der P. Z. E. M, bleeK handnaving van de ovcrr.emingsgi Jachte en de voor- ziening der midceugroep van de Westdorp sche centraie oleei men ontraden, terwiji commissarissen Ged. State.i verzochten bij de Stateri ^.e noodige ge.den aan te vragen teneinde de Viissingscne centrale met bij behooreru tramceariji t* Kunnen overne men. Rijp beraad dezer ongetwijfeld hoogst bi'langrijkv uangekgenheid en uitvoerige bespreknig daarvan lie.'ft ev.enwel in de oorspronj<elijke hie.ning van Ged. Staten te dezer zake geene wijziging kunncn bren gen. Het blijft hen niet verantSvoord voor- komen, zoo groote sommen te besteden voor den aankoop van ce.i electriciteitsbe drijf, dat in de .erste en voornaamste piaatte de exploitatje van een electrische tram be doelde en dat doG, zal het b-driji bloeien, ook na de ovzr,,eniing zou moeten blij- ven nastreve.i. In bcginsei hi lien Ged. sta ten over tot de meening, dac voorziening van Zuid- en Noord-Beveland zou xun- nen piaats hebben van de centrale te WesH dorpe uit, doch eeu bewust oordeei kun nen zij thans daaromtrent nog niet uit- spreken, Zij blijven evenwel diligent en zuilcn met het college van commissarissen der vennootschap verder nader ovir.eg. plegen, teneinde de aangelegenheid tot een bevredigende oplossing te brengen. In bovengence.ndc concepi-brief worden achtereenvolgens vijf plannen behandeld v^oor de electrificatie van de middengroep. Ten cerste electrificatie van de Bevelan- den alken, waarbij als uitgesloten wordt beschouwd het bouwen van een eigen cen trale wegens het te kleine gebied, aus aileen gejacht kan worden aan aansluiting bij Noord-Brabant, wat echter volgens een rapjxirt van den directeur niet een renda- bel bedrijf kan worden; Ten tweede elec trificatie der middengroep zonder Middel burg en Vlissingen, wat echter bij betrek ken uit Noord-Brabant ook oven rendee- rend bedrijf kan geven. Waar bij het bou wen van een centrale ook na verloop van 16 jaar nog geen voordeelig saldo is te verkrijgen en nog steeds een tekort van 1.432.525 gld. zou blijeen, kan ook daar- aan niet worden gedacht, nog daargela- ten, dat de oorspronkelijke electrificabege- dachte, welke zich uit den aard der zaak op stroomlevering van het geheele gebied richtte, verloochend wordt. Ten derde electrificatie der middengroep door stroomvoorziening uit Noord-Brabant doch de heer prof. Feidmann kwam reeds in 1917 tot de slotsom dat voor Walche ren en Noord- en Zuid-Beveland dc produc- tie van eigen stroom de voorkeur verdien- de en oox de directeur kwam in October 1921 tot hetzelfde .resultuat- Ged. Staten sluiten zich bij de zienswijze van de beide adviseurs aan en meenen wel te mogen ver- klfaren, dat ook op deze wijze geen aanne- meliijke oplossing \an het vraagstuk kan worden verkregen. Ten vierae electrificatie der middengroep uit eigen centrale. Vooral waar volgens uit- eenzetting de kans op levering van stroom aan Vlissingen en Middelburg en zeker niet tegen een goeden prijs gering is, mee nen commissarissen ook ueze wijze van op- Ipssing niet aau te mogen bevelen. Rest nog bet vijfde piian, dat is over- neming en uitbreiding der Vlissingsche centrale, waarbij de heer inr. P. Divleman tot de conclusie kvvam dat b'&il beste zou zijn dat de aandeeAn der Societe Anonyme zouden overgaan op de P.Z.E.M. en zluks in dien zin dat de Societe b.'eef bestlaan; de P.Z.E.M, d,i, ten slotte de provincie, zou dan daarin ajle zeggenschap hebben. Een belangrijk voorzteei der overneming is, dat de tw^e moeilijkheden, levering aan Vlissingen (tram en stad) en Middelburg, daarmede in eens zijn opgelost of, juister nog, geen moeilijkheden meer zijn, ora- dai dan natuurlijk ipso facto de stroomle vering door de vennootschap aanvangt. Deze wijze van electrificatie steekt in alle opzichten gunstig af tegen de andere vier, welke besproken werden, en zal dan ook, naar commissarissen meenen, de eenige op lossing zijn, wanneer men werkelijk tot een Provinciaie voorziening ook van dit deel van het gewest wil geraken. De kapi- taalkosten zullen bij overneming hooger zijn, dan bij bouwen van een eigen cen trale, omdat in de overneming ook is be- grepen de overneming van den tramweg; een onderneming, die onder de meest bloeienden van dezen aard in ons land mag worden genoemd. Bezwaren tegen de exploitatie van den tramweg door dc provincie kunnen com missarissen niet zien, daar het personeel en zeker het leidende zou worden overge- nomen en de directeur der P.Z.E.M, ge- heel op de hoogte is van de hiding van een electrisch trambedrijf. Stellig zijn er nog hier en daar in den weg eenige minder goede gedeelten, maar deze kunnen, daar- op is gerekend, langzamerhand uit de op- brengsten worden verbeterd, het is even wel onjuist te meenen, dat weg en werken en wagens in een onvoidoenden toestand zouden verkeeren, in de laatste jaren zijn daaraan vek, deels kostbare, verbeteringen aangebracht, cvenals aan de inrichting van de centra,e. De koopsom van 1.200.000 gld, achten commissarissen niet te hoog. Nog zijn aan het voorstel van Ged. Staten ver- schillende andere stukken toegevoegd, die echter te groot zijn voor opname. Het zijn rapporten van prof. Feidmann en den di recteur en verdedigen alle het overnemen van de ecentrale te Vlissingen. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Af M. per Oude duiven stand minuut. Jonge diiiven. Af M. per stand ininuut. t Vergadering van Vrijdag 22 Juni 192.J, des namiddags 1.30 uur. Voorzitter de heer J. de Feijter, Burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. de Visser, A. de Feijter, P. Faas, C. A. Wisse, S. van Hoeve, D. G. Koopman, A. de Koeijer en M. Kaijser, benevens de SecretarL- J. Stolk. Afwezig de heeren W. Scheele en J. Vinke. Een vacature. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering, door het uitspreken van het gebedsformulier. 2. Notulen. De notulen der vergadering van 6 April 1.1. worden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. 3. Mededeelingen. a. Dat op 15 Juni 1.1. zijn opgeijomen boe- <en en kas van den gemeente-ontvanger. De vertoonde gelden kwaraen overeen met volgens de boeken en bescheiden aanwezige saldo. Aangenomen voor kennjsgeving. h, De VOORZITTER deelt mede, dat de nieuwe brandspuit ter gelegenheid van den brand bij B. de Visser, uitstekend heeft vol- daan. Het is voor zeker aan de werking dezer spuit te danken, dat het dorp voor een ramp is bevvaard gebleven. Hij betwijfelt, oi zulks, in- dien men nog met het oude materieel hvd moeten werken, wel zoo zou afgeloopen zijn. 4. Ingekomen stukken en zoo ncodig daar- over besluitcn. a. Een drietal -kennisgevingen van C. A. Wisse, C. H. H. Wisse en S. Scheele, houdende bericht van aanneming hunner benoeming tot lid van het Algemeen Burgerlijk' Armbestuur. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het besluit van den raad van 28 Augus tus 1922 tot voorloopig vaststelling van de gemeente-rekening, dienst 1921, voorzien van hot bewijs van definitieve vaststelling. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het besluit van den raad van 27 April 1.1. nummer 10 tot wijziging der begrooting, dienst 1922, voorzien van bewijs van goed keuring. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van de Zondagsschoolver- eeniging „Samuel", houdende dankbetuiging voor het af staan van een locaal voor. het hou den van Zondagsschool en bericht van aan- vaarding der voorwaarden geldende voor het gebruik van een der localen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van het hoofel der school in den Grooten Huijssenspolder, houdende be. richt van opzegging der huur der gemeente- woning, wijk C nummer 5, tegen 1 Septem ber a.s. Burgemeester en Wethouders steilen voor, hen machtigen aan te kondigen, dat gemelde woning met 1 September a.s. te huur komt. De heer FAAS: Of aan Burgemeester en Wethouders de reden niet bekend zijn, dat het hoofd der school daar niet wil blijven wonen. De VOORZITTER weet daar officieel niets van; hij heeft wel eens gehoocd, dat de vrouw van het hoofel der school bang geworden was, om daar in den afgelegen polder te wonen. De kwestie is ook wel, dat hij, toen hij moest gaan huren, liever in de kom woonde. Nog enlcele opmerkingen worden gemaakt maar iedereen eet graag rijst of meelspijzen met A. J.P'sCltroen- Saus er over. Een halve liter saus van een pakje a 7l/n cent. 6 omtrent eventueele huurprijs en voorwaarden, doch de Secretarjs merkt op, dat die eventueel toch nog ter goedkeuring in de raadszitting aan de orde moeten komen. De geviaa^de machtiging wordt met alge meene stemmen verleend. f. Het jaarverslag van de brandweer over 1922. Burgemeester en Wethouders steilen voor dit verslag voor de leden ter inzage ter secre- tarie neder te leggen. Aldus besloten. g. Een schrijven van het Algemeen Bur gerlijk ArmbestuUr, daarbij ter goedkeuring toezendende hun besluit tot wijziging der be grooting dienst 1922. De ontvangkten worden verhoogd met 364.10; de uitgaven verminderd met (460.72. Het te ramen batig slot bedraagt dan (824.82. Burgemeester £n Wethouders stellen voor aan dit besluit de noodige goedkeuring te ver leenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. h. Een schrijyen van Ged. Staten inzake jaarwedden wethouders luidende als volgt: Van gedeputeerde staten is een schrijven in gekomen, d.d. 6 April 1923, waarin zij te ken nen geven, dat de drang tot bezuiniging, welke grond gaf aan hunne eirculaire d.d. 27 Octo ber 1922, no. 29, 8e afd. betreffende herzie- ning der jaarwedden van de burgemeesters, hun aanleiding geeft, eveneens een nadere regeling van de jaarwedden der wethouders in overweging te nemen. Zij zenden daarbij een concept-regeling en verzoeken voor 15 Mei 's raads advies. In het concept-besluit wordt bepaaid; de jaarwedden van de wethouders der ge- meenten in Zeeland vast te stellen overeen komstig de volgende beginselen, te rekenen van 1 September 1923: le. het bevolkingscijfer op 31 December 1922 vomit den: grbndslag voor de volgende classificatie: lste Klasse beneden 800 inwoners f 35, 2de Klas?e 801 tot en met 1200 inwoners 50, 3de Klasse 1201 tot en met 1600 inwoners 70, 4de Klasse 1601 tot en met 2000 inwoners 100, 5de Klasse 2001 tot en met 3000 inwoners 135, 6de Klasse 3001 tot en met 4000 inwoners 180,— 7de Klasse 400"l tot en met 5000 inwoners a 230, 8ste Klasse 5001 tot en met 7000 inwoners 270, 2e. De jaarwedden worden telkens om de vier jaren in oVereenstemming gebracht met het laatst vastgestelde bevolkingscijfer. 3e. De gemebnten Goes, Middelburg, Sas van Gent, Ter Neuzbn, Vlissingen en Zierikzee zijn niet onder deie regeling begrepen. De VOORZITTER merkt op, dat, aangezien tie termijn van ihzending van een antwoord reeds is verloopen; dit schrijven voor kennis geving kan wofdeii aangenomen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. i i. Het besluit van den raad der gemeente, d.d. 6 April 1923 tot afsluiting van het stroomleveringscpntract met de P. Z. E. M. voorzien van bewijs van goedkeuring van hee ren Gedeputeerde Staten. De VOORZITTER geeft in antwoord op een vraag van den heer Van Hoeve te kennen, dat het contract zonder eenige op- of aanmerking ies goedgekeurd. Aangenomen vobr kennisgeving. j. Een schrijven van de P. Z. E. M. houden de bericht geneigd te zijn de in dienst der ge meente werkzaam zijnden hoofdmachinist in haren dienst over te nemen op dezelfde voor waarden als dit met de andere machinisten der Provinciale Centrales is geschied. Aangenomen vpor .kennisgeving. k. Een schrijven van het Waterleiding- comite voor Zeeuwsch-Vlaanderen (hetwelk den leden is toegezonden) daarbij toezendende een beknopt rapport betreffende eene te stich- ten drinkwatervoorziening voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit schrijven tot nader order aan te houden. De VOORZITTER deelt mede, dat heden morgen een schrijven is ontvangen van het Waterleiding-comite, waarin de vraag wordt gesteld, of het niet mogelijk is, op 13 Juli a.s. te vergaderen. De ingenieur van het comite zou dan nog gelegenheid hebben om in de ver gadering te komen en de zaak nader toe te lichten. Men wil met deze zaak wat haast maken, omdat die ingenieur onder dienst moest. Burgemeester en Wethouders hebben aanvankelijk overwogen wat het beste zou zijn, dat de oude raad die zaak behandelde, of wei, dat men die liet liggen voor den nieuwen raad. Het komt echter bij nader inzien ook beter voor, dat de oude raad het nog doet, aangezien de heeren in deze zaak zijn ingewerkt en b het optreden van. den nieuwen raad verschil- lende heeren er weer studie van zouden moeten gaan maken. Hij vraagt het oordeei der heeren. De heer DE KOEIJER meent, dat eerst zou moeten beantwoord worden de vraag, of de raad er in begirusel voor is, hieraan raee te doen. Als dit niet: het geval is, kan die inge- nieju' gerust thuis blijven. De VOORZITTER stemt toe, dat, indien een groote meerderheid 'er tegen is, het geen doe! zou treffen, om de ingenieur te laten komen. Hij wijst er echter op, dat dit toch een zaak is, waar men niet zoo maar los overheen moet loopen. Het is een1 zaak van groot gewicht en het is toch zeker wel gewenscht die van alle zijden te bekijken, alvorens een besluit geno- men wordt. Willen de heeren missehien eerst nog eens een vergadering zonder, dat de ingenieur komt, om deze kwestie eerst eens onderling te bespreken? De heer DE KOEIJER meent, dat nu wet al best kan uitgemaakt worden, of men den in genieur zal laten komen of niet. Hij voor zich voelt niets vopr het waterleidingsplan. De heer FAAS yraagt, of er reeds een he- gin van uitvoering aan het plan wordt ge geven. Is er kans vpn slagen, dat de water- leiding er komt? De VOORZITTER: Dat zal afhangen van het aantal gemeeiitpn, dat er aan mee doet. I Als het gfootste, clpel er voor is, dan komt de waterlekling er, en pnders niet. De heer FAAS denkt, dat de waterleiding te veel zal kosten.. Die groote heeren durven wel veel op het spel zetten, maar ae schuiven toch de gemeehten de lasten op den hals. Hij zal niet oiitkennen, dat een waterleidimf nuttig zou zijn, maar, hoe velen in deze gemeente kunnen er volgens het plan maar van profi teered Hij is ei' tegen, om er aan mee te doen. daar er te weinig ingezetenen kunnen aansluiten. De gemeente zou er een zeer groot bedrag voor moeten leenen en de kom der ge meente, die ongevger maar alleen kan aan sluiten, is te klein, om het bedrag op te bren gen om de exploitatie rendabel te maken. Er lean missehien maar een derde der inwoners crebruik van maken en de anderen zullen er toch ook aan moeten helpen betalen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2