Handelsberichten. GEeLECTROCUTEERD. Toen de 18-jarige electriden A. J. Mer- fcus in een schcepsbouwloods van de Rott. Dnoogdok Mij. bezig was een schakelbord fc monteenen, waarop 550 volt stond, zag eran andere electriden plotseling den jon- otji met een gil in elkaar zakken en over '1 schakelbord v alien. Dr. Vee.ienbos werd gehaald, doch kon niet anders dan den dood cons tat eeren. De ongelukkige had waarschijnlijk onvoorzichtig met de hand ©e,n metalen onderdeel van het bord aan- ■geraakt. EEN EIGENAARD1G GEVAL Men schrijft uit Hoogmade: In het laatst ■van de 18e eeuw verkregen de verschillende Gereformeerde of Hcrvormde Kerken in deze omgcving een Kerkorgel. Onze ge- mecnte btecf daarvan verstoken tot het jaar 1899. Een hulporgel krceg de giemeente to en tot hare beschikking; een orgel- fonds wend opgericht, Zondag 1.1. deed het nieuwe orgel voor het eerst dienst. Met zal wel 'onder de zeldzaamheden be- foooren, dat Roomsch-Kath. Ambachtshee- ren een Gereformeerde Kerk geheel lieten vernieuwen. Dit is toch in 17JO alliier ge schied. De hoar Q. C. v, Hemiessen te Wou brugge heeft thans een historische be- schrijving van dit gebouw gegeven. (Standaard.) DIEF AANGEHOUDEN. De diet, die in den D-trein Nieuweschans Bremen van een kastelein uit Weenei een portefeuille met ongeveer 3.000.000 mark in bmtenlandsch geld had gerold, is aange- houden in den D-trein Norddeich Berlijn, waarin hij grove verteringen maakte. 70.000 mark waren reeds uitgegeven, het overige geld was nog in zijn bezit. De aangehou- dene was in den oorlog reserve-officier en in de revolutiedagen bevelhebber van de vliegtuighal op Norderney. TROUWEN EN WERKVERSCHAFF1NG. Naar men aan de „Asser Crt.' mede- declde, is door de Centrale Commissie voor Steunverleening in de gemeente Emmen, welke commissie ook is belast met het plaatsen van werklooze arbeiders bij de weikverschaffing, besloten: dat voor man- nen, die een huwelijk aangaan, de volgende regeling is getroffen: dat hij, die een huwe lijk aangaat en den ouderdotn van 22 jaren nog niet heeft bereikt, eerst 3 maanden moet wachten alvorens hij bij werkverschaf- fing kan worden geplaatst. Voor wie be- neden den leeftijd van 24 jaren een huwelijk aangaat, geldt een termijn van 2 maanden en van 24—26 jaar is een termijn gesteld van 1 maand, natuurlijk met deze restrictie, dat elk geval op zichzelf zal worden be oordeeld. EEN PRAATJE OVER HET TEGEN- WOORD1GE ZOMERWEER. Krijgen we beter weer"? Het „Utr. Dbld." heeft hierover een on derhoud gehad met prof. Van Everdingen, den hoofddirecteur van het Kon. Meteorolo- gisch lnstituut te De Bildt. Prof. Van Everdingen dan vestigde aller eerst de aandacht er op, dat de Meimaand, war temperatuur betreft, geen record is. Dit jaar is de gemiddelde dagtemperatuur in Mei ongeveer 12 graden geweest, terwijl uit de archieven van het lnstituut blijkt, dat de laagste gemiddelde dagtemperatuur in Mei wa.- 10.6 graden. In de afgeloopen 70 jaar is het 8 maal kouder geweest in Mei dan thans het geval is geweest. Een record is het dus wel niet geweest, In dit verband moet men ook niet vergeten, dat het karak- ter van ons voorjaar nu eenmaal koud en nat is, en dat een warme lente slechts ge- regeld bestaat in de gedachten van de po£ten, en in werkelijkheid een uitzondering is. Reeds eerder is gepubliceerd in een communique van het instituut, dat de maand Mei wat regen betreft, wel een record is geweest. Een andere kwestie is, dat de lage tempe rafuur thans, in Juni, nog voortduurt. Het is echter te hopen, dat het in deze maand n et zoo koud zal worden als in 1916, toen er een gemiddelde dagtemperatuur was van 13.5 gr. In den nacht van den 4en Juni werd toen zelfs een temperatuur bereikt van 3 graden boven nul. In dat jaar was Juni dus nog kouder dan nu Mei is geweest. Het algeineen karakter van ons voorjaar is koud en vochtig. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat er omstreeks dezen tijd van het jaar steeds in het Oostelijk deel van den Atlantischen Oceaan een gebied ligt met hoogen luchtdruk, dat in onze streken aan- fu»udende noordelijke winden veroorzaakt. Alaar nu doet zich, als men een onderzoek instelt naar de vermoedelijke oorzaken van het slechte weer, onmiddellijk weer de vraag voor: waarom wordt die hooge luchtdruk d2n niet onderbroken door depressies? Nu is er juist over dit punt verschil van meenin;- weerkundige kringen. Prof. Van Ever diwgen wees erop, dat in de tropische stre ken optreedt een voortdurende luchtstroo- ming in bovenwaartsche richting. Dat is een vaststaand feit. Nu verwekken die lucht stroomingen op een hoogte van ongeveer 10 K.M. een hevige koude, en nu is prof. Van Everdingen van meening, dat deze koude afhankelijk is van de sterkte der zon nestraling; de koude wordt namelijk grooter naarmate de straling der zon sterkcr is. Dat klinkt eenigszins paradoxaal, maar het is zoo. Wanneer er een sterke straling is, aldus is de theorie van den professor, dan breidt ook het koude-gebied op die hoogte ch uit, en dat oefent zijn invloed uit op de handhaving van het hooge druk-gebied. Eenige invloed daarop wordt ook uitge- efend door de temperatuur van het water in den Atlantischen Oceaan. De handhaving van den hoogen drttk vindt aldus haar oorzaak in een restant sterke zonnestralen en een lage temperatuur van het Oceaanwater. „Bestaat er nu eenig uitzicht, dat het weer beter zal worden?" Professors antwoord op deze vraag luid- de, dat na 21 Juni de kans op goed weer eer toeneemt, in verband met het feit, dat de zon dan haar gang naar het noordelijk Jeel van onzen aardbol beeindigt, en weer naar het Zuiden terugloopt. Het Oceaan water wordt dan weer warmer en de invloed an dezen factor op den hoogen druk neemt, an dus af. Het gevolg is dus, dat het hooge drukgebied verslapt en depressie kans krij gen om door te dringen. Een frappant voorbeeld hiervan geeft de maand Juni van het hierboven genoemde jaar 1916. Van 3 Juni tot 21 Juni was de gemiddelde dag temperatuur toen niet meer geweest dan ongeveer 12 graden. Op 22 Juni was het gemiddelde al 15 graden, op 23 Juni 20.6 graden met een maximum van 27.6 graden. LENGTE DeR KOUSEN. Tienduizend meisjesbeenen zijn in New- York gemeten, welke toebehoorde aan 5000 employees van een verzekeringsmaatschap- pij met het doel om tie onderzoeken of men bij de aanschaffing van zijden kousen ook grondstof zou kunnen uitsparcn. De zijde is namelijk zeer in prijs gestegen en nu heeft een vernuftige kop in den Fabrikantenbond bedacht, dat men aan die prijsstijging van de grondstof zou tege- moet kunnen komen, door de kousen iets korter te maken. Daarop zetten de statistici zich aan den arbeid. Zij maten de beenen der meisjes en kwamen tot de conclusie, dat die ge- middeld 40 duim lang waren. Uit 5000 ljeve mondjes kregen zij de verzekering, dat de kouslengte van 30 duim zeer goed tot 28.5 of zelfs tot 28 kon worden teruggebracht. waar de draagsters niets op tegen zouden hebben. Dus werden de kousen korter. EEN GOED CHAUFFEUR. In de omgeving van Paen in Frankrijk is dezer dagen door de koelbloedigheid van een chauffeur het I even van een elf- jarig meisje gered. Het kind reed op een fiets langs een niet pi te breeden weg. Toen zij een auto achter zich hoorde, werd zij zenuwachtig en ver- loor haar stuur- Ofschoon de auto met een kalm gangetje reed, scheen een ongeluk onvermijdelijk, toen het meisje op eenige meters voor den auto plotseling den weg overstak. Er was maar een middel om een on geluk te voorkomen, n.l. het stuur geheel naar links omgooien. Daar stond evenwel een huis. De chauffeur bedacht zich ech ter geen oogenblik. Een hevige botsing volgde en de auto, zwaar beschadigd, stond half in den voorgevel van het huis, te mid den van een kalkregen. Er was een bres van niet minder dan twee meter in den muur gestooten. Het spreekt vanzelf, dat de schoenmaker, die dit huisje bewoonde, niet weinig ont- steld was door deze onverwachte gebeur- tenis. Het meisje lag half bewustjeloos van schrik aan den kant van den weg. De auto had haar nog even geraakt, waardoor zij enkele schrammen had opgeloopen. De chauffeur had wonden in het gelaat veroorzaakt door de glasscherven der ge- broken voorruit. Toen men hem uit zijn benarde positie verloste, was zijn eerste vraag naar het kind en hij was zichtbaar verheugd te vernemen, dat zijn moedige daad haar het leven had gered. DE HELICOPTER BRENNAN. Wij hebben al vroeger melding gemaakt van een uitvinding van den Engelschen ingenieur Brennan, die een systeem van vliegmachine heeft bedacht, de helicopter, waarmee men loodrecht kan opstijgen. Met dit toestel worden nu, met steun van het Engelsche luchtvaart-ministerie, proeven genomen, die een zeer bevredigend re- sultaat opleveren. Reeds is Brennan met passagiers en een lading van 400 K.G. tot een hoogt|b van 6 meter gestegen en heeft zich een kwartier lang in de lucht kunnen houden. DE KLEINE BENNY EN KON1NGIN ALEXANDRA. Maandagmiddag deed zich aan het slot van het bezoek, dat het Engelsche konings- paar aan de „Dockland"-stichting in East- End bracht, een aardig geval voor, waar- mede de koningin ten zeerste in haar schik was. Het driejarig zoontje van den onder- directeur kaptein Tinton, gekleed in een snoezig, honig-kleurig zijden pakje, moest de hooge gast een ruiker theerozen over handigen. Op het kritieke moment, juist toen de koningin zich naar klejnen Benny over boog, deed 't kcreltje haar den „vertrou welijke" nrededeeling, dat hij haar veel liever made lief jes uit zijn eigen tuin zou hebben gegeven, dan „die" rozen. „Zij hebben wortel geschoten", fluisterde hij haar toe „en bloemen met wortels zijn veel mooier." ,,'t Is heel lief van je dat je mij eigen madeliefjes wilde geven", antwoordde de koningin lachende. Plotseling herinnerde kleine Benny zich de off idee,e instructies en overhandigde hij de theerozen met de zorgvuldig uit het hoofd geleerde woorden: „Lieve groet jes van Dockland". GEMASKERDE ROOVERS. Te Mettmann drongen Woensdag drie geinaskerde roovers het filiaal van de Rijks- bank binnen en overweldigden den direc- teur, dien zij met den dood dreigden. Om hun bedreigingen kracht bij te zetten, sloe- gen zij zijn vrouw neer en lo§ten ook een schot uit een revolver, dat echter miste. Bukkend voor het geweld, opende de direc- teur de brandkast, waarin zich 42 miljoen mark bevond. De roovers maakten zich hiervan meester en verdwenen. HET DROOGSTE LAND TER WERF.LD In de Frankf. Zejtung schreef Hans v Hulsen oenige Finsche reisbrieven. Na erop te hebben gewczen dat het zoo eigen- aardig is dat men over de zgn. „droog- gelegde" landen niet schrijven kan zonder het alcohol-vraagstuk ter sprake te brengen, schrijft hij o.m.: Hoe paradoxaal het klinken moge, het land der vele meren is verreweg he; droog- ste land van het continent; vandaar dan ook dat alle gesprekken draaien om den alcohol. Officieel is er geen alcohol hare berejding en verkoop is door de wet streng verboden. Daarom kost een flesch whiskey welke men in geheim bij den kellner be- stellen kan 180 finsche marken (indertijd 36.000 Duitsche marken, thans veel meer). Men deponeert deze onder de tafel of giet den inhoud in een theepot. Wil men een flesch haarwater'koopen, dan moet men on der de cede verplichting op zich nemen d;t niet te drinken. De smokkelhandel in alco hol, vooral vanuit het geenszins droge Est- land, tjert welig; in October j.l. werden niet minder dan 4000 liter smokkelwaar in beslag genomen. Bij de debatten in den Fjnschen rijksdag is een motie aange- nomen, die uitspreekt dat het niet past bij de waardigheid van een verbodsstaat in- dien zijne vertegenwoordigers in het bui- tenland zich bij feestelijke gelegenheden wel alcohol laten schenken. Of met deze „drooglegging" de Finsche buitenlandsche politick is gediend? Meer dan eens heeft het „verbod" moejlijkheden opgeworpen: handelsverdragen met Italic en Spanje leden schipbreuk omdat Finland den wijn, het voornaamste voortbrengsel van deze landen, r.iet toelaat en de Fransche teleurstelling over het Fransch- Finsche handelsverdrag berust op analoge ervaringen. De regeeringspers heeft woor- delijk geschreven dat het aandringen van Frankrijk, zijn wijn naar Finland te mogen exporteeren, een ,,inmenging in Finlands binnenlandsche aangelegenheden" betee- kende. GEHEUGENWONDEREN. De geschiedenis kent eenige voorbeel- den van zeer buitengewone geheugensterkte Saures bijv. schreef 23 deelen folio en hij kon ze zoo goed van buiten, dat men hem maar den eersten regel van een hootd- stuk behoefde te zeggen, of hij zei het hee- lcmaal op. Menestrier liet 300 woorden opschrtjven en onmiddellijk daarna herhaald hij ze uit 't hoofd, eerst in dezelfde volgorde, daar na in oingckecrde en tot slot door elkaar Pascal wist alles nog, wat hij gedaan, gelezen en gedacht had sinds zijn 18e jaar. La Motte hoorde een dichter een drame voor lezen. Aan het eind beschul- digde hij den man van plagiaat. Hij begon het gansche treurspel voor te dragen hij had alles onthouden! Corneille werd meermalen verzocht zijn treurspelen voor te lezen. Hij verscheen, maar las ze met, hij droeg ze voor en uitstekend. Cebillon schreef zijn stukken nooit op, alleen ter wille van het gezelschap, dat er in zou spelen. Hij kende ze alle uit het hoofd. Paul Clement onthield alles van wat hij las of hoorde. Dat merkwaardige geheugen kreeg hij pas na het ontvangen van een schop tegen het achterhoofd. Een middel, dat wij echter niet gaarne ter navolging zouden aanbevelen. EEN GRAMOFOON VOOR DE VESTJES- ZAK. Een Hongaarsch technicus heeft een gramofoontje uitgevonden, dat niet grooter is dan een horloge. Dit geestige en aardige instrumentje wordt aangeprezen in de ad- vertenties men „Neemt uw orkest mede in uw vestjeszak!" en is gedoopt „De Liliput- gramofoon". Alles speelt ze; en het ding wordt opgewonden als een gewone^ remon- toir. Ruimte is er voor tien „platen" en het tempo van het verkoren muziekstuk kan nauwkeurig worden geregeld. De platen zijn bovendien aan beide zijden bespeelbaar zoodat men twintig malen genieten kan, als men zich tevreden stelt met de tien platen, die bij elk verkocht exemplaar worden bij- gevoegd. Maar in zijn andere vestjeszak kan men zooveel reserveplaten meenemen, als men wil. Zet men het „speelhorloge" op een champagneglas, dan wordt het ge- luid zoo versterkt, dat men er een groote zaal, waar gedanst zal worden mce vullen kan. GEVAARL1JKE HYPNOT1SCHE EXPERIMENTEN TE WEENEN. In de Engelsche bladen wordt melding gemaakt van een ware „hypnotisme-manie' in Weenen, die zoo'n omvang aanneemt, dat de politie tegen de praktijken der als pad- destoelen uit den grond rijzende amateurs, meent te moeten optreden. Een advocaat diende een aanklacht in tegen een collega uit Boedapest, daar deze laatste zijn vrouw, een Hongaarsche gra- vin, had gehypnotiseerd. Hij ging naar het hotel van zijn collega een ranselde hem, zoowel als diens schoonbroeder, met een hondenzweep af. Een ander leerde „hypnotisme" ten einde het meisje, waarmede hij wenschte te trou- wen, van een zenuwaandoening te genezen. Ja, zelfs schoolkinderen hypnotiseeren el kaar onderling, dikwijls met gevaar voor hun gezondheid en hun geestestoestand. OVERBOORD GEVALLEN. Mevr. Herbert Taylor, die aan het hoofd stond van een groote modezaak welke haar winkels had in F>arijs, Londen en New-York, is over boord gevallen van het s.s. Adriatic, aan boord van welk sehip zij den ^vertocht maakte van New-York naar Liverpool. Er schijnt geen aanleiding te wezen, dat hier zelfmoord in het spel is. Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren. Mevr. laylor was op een zakenreis; zij leed aan flauwten en scheen overwerkt. De zaak van mevr. Ethel Taylor te New- York was het bekende Maison Lewis in Ffith Avenue. Zij was een dochter van Wil liam Lewis Thompson, den stichter van het huis. WANNEER WERD DE WERELD ARMER? De wereld is voorgoed armer geworden, toen het woord „biljoen" werd uitgevonden en toegepast en dat was in 1484 en in Frankrijk. lets vroeger had Italie het woord „millioen" noodzakelijk gemaakt. Het duur- de echter nog 250 jaren alvorens men in Duitschland en Nederland van mil-, bil- en trillioenen zou vernemen In de XIXe eeuw werd het ..milliard" uit gevonden. Zou 1924 het geboortjaar worden van de nog niet uitgevonden biljarden en tril- jarden? BLINDE PASSAGIERS. Te Marcus Hook (Pennsylvania), is aan- gekomen de „Santa Theresia", komende uit Havana. Bij vertrek uit Havana hadden zich negen blinde passagiers in een reserve- kolenbunker verstopt. Vijf hunner kwamen onderweg evenwel door verstikking om het leven. Zij werden in zee begraven. Het schijnt, dat de bunker, waarin zij zich had den verscholen, door balen suiker zoodanig werd bedekt, dat de luchttoevoer geheel werd afgesloten. De overlevenden zijn aan de Amerikaansche immigratie-autoriteiten overgegeven. Twee hunner verkeeren in een ernstigen toestand. EEN NOODLOTTIGE BRAND IN EEN ENGELSCH ZIEKENHUIS. Bij een brand in het Highbury zieken- huis te Birmingham vonden twee patienten den dood in de vlammen. Vier andere wer- den gewond. [N- EN UITVAL. Erik, acht jaar, zit en peinst. Vraagt eindelijk: „Moeder, wie heeft het henge- len uitgevonden?" Moed<-r wil zich er afmaken: ,,Noach, denk ik; toen hij op de ark zat, had hij niets anders te doen, en hij zal zich wel verveeld hebben." Erik denkt na: 't Kan niet, moeder, in twee keer kan je 't niet leeren." „Wat bedoel je?" „Nou, hij had toch maar twee wurmen". (Historisch.) (Hbl.) INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) DE WATERLEID1NG VOOR ZEEUWSCH- VLAANDEREN. De Axelsche Courant wijdde aan het onlangs verschenen „Beknopt Rapport betreffende een Centrale Drinkwatervoorziening voor Zeeuwsch-Vlaanderen", een uitvoerige bespre- king in de nummers van 25 Mei, 29 Mei en 5 Juni j.l. Niet genoeg kan deze belangstelling van de pers worden toegejuicht; het gaat hier om een algemeen volksbelang bij uitnemendheid en binnenkort zuilen de Gemeenteraden hierover een beslissing hebben te nemen, een beslissing die niet alleen voor 't heden maar ook voor de verre toekomst geldt. Immers, wanneer de waterleiding er komt voor een aantal gun- stig gelegen gemeenten terwijl andere zich van de deelneming onthouden, kan op de laatste bij den aanleg van het buizennet niet gerekend worden omdat dit de kosten voor de deel- nemende gemeenten zeer zou verhoogen. Latere aansiuiting van de overblijvende ge meenten (de ervaring leert, dat deze vroeg of laat daar toch om vragen) zal dan niet meer mogelijk zijn; er zouden daartoe extra leidin- gen moeten worden gelegd, die de watertarie- ven te hoog zouden maken. Voor deze belangrijke beslissingen is dus volledige voorlichting gewenscht. En daarom dient op een onjuistheid in de opmerking aan het slot der artikelenreeks in de Axelsche Courant te worden gewezen. Men spreekt daar van een tarief van fl. 42 per jaar voor een ,,doorsnee-burger", n.l. voor huizen met 6 kamers. Onder kamers worden echter alleen woon- ruimten boven 6 M2. oppervlakte verstaan; dus niet: keukens, zolders, kelders, bergruimten e.a. Het is duidelijk, dat onder een z.g. ,,zes-kamer-woning' 'dan ook een betrekkelijk groot huis wordt verstaan, veel grooter dan dat van den „doorsnee-burger". Uit het rap port blijkt, dat volgens een gehouden telling per 1000 woningen in Zeeuwsch-Vlaanderen gemiddeld voorkomen: 81 woningen met 1 kamer. 314 woningen met 2 kamers. 226 woningen met 3 kamers. 179 woningen met 4 kamers. 93 woningen met 5 kamers. 52 woningen met 6 kamers. 23 woningen met 7 kamers. 32 woningen met 8 kamers en meer. Voor den doorsnee-burger zal dus net tarief hoogstens ongeveer fl. 25.33 per jaar be- dragen. Vergelijkt men dit met de tarieven in Zuid- Beveland, in andere groepswaterleidingen, in de steden, dan blijkt dat, dank zij de in te voeren algemeene aansiuiting, in Zeeuwsch- Vlaanderen het water tegen betrekkelijk lagen prijs zal worden gedistribueerd. Er is dus geen reden om steun van het Rijk te ontvangen op- dat, volgens den wensch der Axelsche Cou rant, de tarieven worden gehalveerd, zoodat men in Zeeuwsch-Vlaanderen het water tegen minder dan de helft van den prijs in andere deelen des lands zou verkrijgen. Het Rijk heeft gesteund door een belangrijke bijdrage in de kosten voor het opmaken der plannen en is ook bereid gebleken, het grootste deel van het risico op zich te nemen, wanneer de water leiding tot stand komt. Wat wil men nog meer? Daarbij bedenke men, dat b.v. in Zuid- Beveland de verbruiker de kosten voor de aan siuiting (plus minus fl. 40) zelf moet betalen; in Zeeuwsch-Vlaanderen geschiedt deze aan siuiting gratis. Voor nieuwe woningen zijn dus geen regenbakken, geen putten meer noodig; bestaande woningen hebben geen kosten meer voor reparatie en schoonhouden van dakgoten, regenbakken en putten. Zeker, het hemelwater heeft men voor nietszoolang het er is. Het ware kort zichtig om onder den indruk van het „teveel" aan regenwater thans een beslissing te nemen, die geen rekening houdt met het „te weinig" waarvan men in de laatste jaren maar al te veel de nadeelen heeft ondervonden. Ter Neuzen Juni 1923. Middelbure Het Zeeuwsch-Vlaamsche Drinkwaterleiding Comite. Rotterdam, 18 Juni 1923. VEEMARKT. Aangevoerd werden 388 vette runderen, 292 vette- en graskalveren, 393 schapen en lammeren en 932 varkene. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1,15 tot 1,20 2e kw. /1,10 tot /l,—;3e kw./0,95 tot 0,85 Ossen le kw. 1,05 tot /1,15; 2e kw. 1,tot 0,90 3e kw. f 0,85 tot fKalveren le kw. 1,35 tot /1,50 2e kw. 1,15 tot fl,— 3e kw. /0,90 tot 0,80; Schapen le kw. 0,95 tot f 1,2e kw. /0,85 tot 0,75; 3e kw. 0,65 tot Lammeren 1, tot 1,10; Varkens le kw. /0,76 tot f 0,79 2e kw. 0,74 tot 0,70 3e kw. 0,68 tot 0,64licht soort 0,70 tot 0.77. Varkens met redelpken handel en prjjzen iets vaster wegens korteren aanvoer. Vet vee met matigen handel, voor prima kwaliteit stationnaire prpzen. Handel in vette kalveren zeer traag, 2e en 3e kwali teit hijna onverkoopbaar. Schapen en lam meren met matigen handel. FLJNE ZADEN. Lgnzaadvoer tot Bruin Mosterdzaad tot Geel Mosterdzaad 30,tot 33, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Karwpzaad 1,40 tot 1,45; Kanarie- zaad 16,— tot 17,—Koolzaad tot Zaailgnzaad f Blauwmaanzaad 40,tot 44,Boekweit /ll,- VLAS. AangevoerdBlauw 2000 K.G. /1,05 tot 1,60, Groningsch 10000 K.G. 1,10 tot f 1,60. Hollandsch Geel 8300 K.G. /1,10 tot 1,60. Wit 2000 K.G. fl,— tot 1,20. Dauwroot 2650 K.G. fl,tot 1,30, alles per K.G. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 2,75 tot /3,50; Zeeuwsche Bonte 2,75 tot f 3,50 Poters totZeeuwsche Eigen- heimers tot Blauwe Eigen- heimers f tot f Brielsche Eigenhermers tot Bravo's 2,50 tot 3, Red Star 1.20 tot 1,60 per H.L. Malta's tot cent, Malta Spring 14 tot 15 cent per K.G. EiEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 5,tot 6,50. POLITIE. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerdeen zakdoek, waar in een werkjas en een paar kousen. Rechthebbende vervoege zich aldaar. WEERBERICHT van 18 Juni. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt iuidt als volgt: Hoogste barometerstand 769.2 Valentia. Laagste barometerstand 752.8 Torshavn. Verwachting tot den avond van 19 Juni: Zwakke tot rnatjge, Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind, zwaar b©wolkt of be- trokken, enkele regenbuien, iets zachtpr. A C LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPP1J—TER NEUZEN. s.s. ARY vertrok 7 dezer van Norfolk naar Gibraltar voor orders (Algiers of Oran). s.s. HELENA in fading te Tunis voor Gent. s.s. TERNEUZEN in lossing te Ant- werpen. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 13 Juni. Eng. s.s. Therese, 3677 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Orlock Head, 4422 M3., stuk- joed, van Ayr voor Gent. Noorsch s.s. Haaland, 1960 M3., kolen, van Llanelly voor Gent. Eng. s.s. The Emperor, 1771 M3., kolen, van Glasgow voor Gent. Eng. s.s. Barflo, 2124 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Elvier, 2065 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Swynfleet, 3306 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. English Rose, 533 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Belg. s.s. Urpeth, 3182 M3„ ijzer, van La Pallice voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Brodsworth, 6115 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Hartlepool. Deensch s.s. Harald, 5532 M3., diversen, van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Leonviile, 2966 M3., ledig, van Gent naar Havre. Eng. s.s. Daventia, 2263 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Grangemouth. Eng. s.s. Goole, 1014 M3„ ledig, van Gent naar Goole. Eng. lichter Bertha, 568 M3„ ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Wharfe, 2584 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Wear, 3293 M3„ ledig, van Gent naar Newcastle. Fransch s.s. Colmar, 5814 M3., kolen, van Gent naar Rouaan. Fransch s.s. Raymond Poincare, 6428 M3., ledig, van Gent naar Penarth. Noorsch s.s. Tango, 1936 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Haugesund. Noorsch s.s. Ophir, 2845 M3., ledig, van Gent naar Koisaare. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Gripfast, 3138 M3., ledig, van Gent naar W. Hartlepool. 14 Juni. Fransch s.s. Saint Tropez, 5931 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Methil. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3., kolen. van Sandwich voor Gent. Eng. s.s. Corsea, 7822 M3„ kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3„ stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Transporter, 4398 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Parkhill, 5188 M3., kolen, van Methil voor Gent. Noorsch s.s. Elg, 3276 M3„ kolen, van Methil voor Gent. Eng. s.s. Teeswood, 2446 M3., kolen, van Glasgow voor Gent. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed, van Goole voor Genf. Deensch s.s. Hertha Maersk, kolen, voor Sluiskil. Noorsch s.s. Brand, 4276 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Belg. Loodsboot No. 11, 719 M3„ ledig, van Gent naar Vlissingen. Eng. s.s. Porthminster, 2329 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Newcastle. Van 13 tot en met 17 Juni werden langs de Qostsluis alhier 83 binnenvaartuigen op en 80 afgeschut;langs de Middensluis 26 op- en 14 afgeschut; langs de Westsluis 4 bo- en 3 afgeschut. Als g(j last krijgt van hoofdpijn, ge'lrukt- heid en een onaangenamen smaak in den mond, is uw lever van streek. Enkele dosis Foster's Maagpillen hebben een verrassende uitwerking. Zij beteren leverstoornissen en genezen gal- zucht, verstopping en slechte spijsvertering. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0,65. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. 9

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3