ALGEMEEN NIEUWS- EN ADYERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Mo 7466 Maandag 18 Juni 1923 63e Jaargaug. R.* H.gKantoorhouders Bekendmaking. Aanbesteding. FE XjTl l'Ft'o"™'"" In bewaring geven vuurwapenen. BINNENLAND. worden verzocht het abonnements- geld over het 2de kwartaal 1923 van de Ter Neuzensche Courant, in te zenden voor t Juli a. s. DE U1TGEEFSTER. Provincialen Stoombootdienst~op de Wester-Schelde. van 24 Jnni 1923, tot nadere aankondiging. Burgemeester en Wethouders van ZAAM- SLAG, zullen op Dinsdag 26 Juni 1923, des voormiddags ten 91/2 ure ten raadhuize dier gemeente, trachten aan te besteden Het uitdiepen der haven aan den Kleinen-Huissenspolder. Gezegelde inschrijvingsbiljetten kunnen tot op het uur der aanbesteding franco ter secretarie worden bezorgd Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Havenmeester I. Wisse. Zaamslag, den 15den Juni 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FE1JTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Aan de agenda worden toegevoegd de toekenning van een renteloos voorschot aan de Koninkl. Luchtvaart-Maatschappij, mili- taire Pensioenwetten, wijziging Dienst- pfichtwet. Jnterpellatie-Troelstra over de houtiirv Roman van Nederland gedurende den oorlog, door CHARLES HUYGENS. 2) Maar betrekkelijk spoedig scheen zich de wonde te heelen. Gunther mocht zich te Hamburg in veler sympathie verheugcn; het zoo onbezorgde geiuk van deze twee onbezorgde menschenkinderen, dat kor- ten tijd te voren aan het licht was geko- men, had zelfs in het zakensdoende Ham burg vele harten ontslotten. En ieder stond als het ware bereid om Gunther, toen hij zijn gezomdheid grootendeels had terug- gewonnen, de behulpzame hand van wei- doende afleiding te bieden. En zoo raakte nij thuis bij den Hamburgschen reeder Gerlach, de eerste van heel het scheep- varende Hamburg, en zoo verwierf hij nog voordat hij het wist, dc sympathie, die al spoedig meer bleek dan sympathie alleen, van Gerlach's jongste dochter Use. Eer een half jaar was verstpeken, waren die beiden «en paar. Ook Frank had het nieuws met verwondering vernornenhij kende Gun ther te goed om bij hem te gelooven in een huwelijk uitsluitend om geld of posilie nnf toch was er een oogenblik twijfel in hero ot voor Gunther dc vcylciding ni*ct te groot was geweest. Slechts korten tijd duurde het engagement; op Gunther's ver- zoek werd de bruiloft, zij het ook niet zon der feestejijkheden, toch in stilte gevierd van de Nederl.-lndisehe regeering tegenover de volksbewegingen aldaar, in verband met de jongste spoorwegstaking wordt toege- staan op nader te bepalen dag te houden. Bij de interpellatie-Marchant betoogt de heer Marchant dat, ondanks de mededee- lingen van den Minister, zijns inziens de salarissen van de leeraren bij het Middel- baar- en Voorbereidend Hooger Onderwijs worden verlaagd en dat het onderwijspeil zal dalen. Salarissen van ieeraren. De heer Marchant betoogt dat de nieuwe regeling een gemiddelde salarisverlaging van 20 pCt, beteekent, waardoor een sterke achterstelling van de leeraren bij gelijk- staande ambtenaren ontstaat. Arbeidsverlenging beteekent verzwaring der zware prestaties. Door den druk van het Departement van Financien wordt het onderwijs verwaarloosd. De gemiddelde be zuiniging is 17 pCt. op dit onderdeel ech- ter 27 pCt. De heer Marchant vervolgt, dat de nieuwe regeling erger is dan een Tayloriseering van den geestelijken arbeid, omdat de Mi nister zelfs niet meer met den mensch rekent. Een leeraar is voor hem gelijk aan het getal 30. De heer Marchant stelt 3 vragen: Welke motieven zijn er voor een achter stelling der leeraren bij het gelijkstaande ambtenaren-bezoldigingsbesluit? Zal het onderwijs under verlenging van den arbeidstijd niet lijden? Hebben de deskundige adviseurs daar- tegen niet gewaarschuwd? Minister De Visser antwoordt dat een zelfde regeling zal worden getroffen voor ambachts-, hnishoud-, middelbaar technisch en kweekschool-onderwijs. De totale bezuiniging is slechts I3'/2 pCt. Principieel is van een salarisverlaging geen sprake, omdat hetzelfde salaris wordt ver- diend door langeren werktijd. De tegen- woordige salarissen blijven gelijk. De lee raren met een gering aantal lesuren krijgen een hoogere vergoeding. De Minister betoogt, dat het totaal aan tal lesuren van 50 minuten evenveel is als vroeger het totaal aantal van 60 minuten was n.l. 25. De derde vraag bearrtwoordt spreker niet, omdat de adviezen der onderwijsinspecties vrij rnoeten blijven. De heer Marchant dient een motie in, waarin de Kamer als haar oordeel uit- spreekt, dat de nieuwe regeling ongemoti- veerd en schadelijk voor het .onderwijs is en vraagt een nadere overweging der wij ziging. De heer Albarda acht de regeling ont- v^prpen door cijferaars van de bezuinigings- inspectie. Vroeger aciitte de Minister 26 leerlingen de uiterste grens, thans zuilen 30 leerlingen het onderwijs niet schaden! Daar de bijzondere scholen vaak in parti- culiere woningen zijn ondergebracht, zullen die nooit het maximum bereiken, zoodat de schade alleen geldt voor het openbaar on derwijs. De toename van het aafital lesuren is enorm. Spreker noemt dat een afschrik- wekkend vonnis. De heer Albarda acht de nieuwe taak voor de leeraren door de combinatie van klassen, de vergrooting ervan en de toe- name van het aantal uren veel te zwaar. Veel leeraren zullen het onderwijs trachten te verlaten. De handelscursussen zulien geen personeel kunnen vinden. De gemeen- telijke en de particuliere inrichtingen kun nen alleen aan de regeling ontkomen door een weigering der subsidie. Spreker ver- zoekt den heer Marchant uit zijn motie de toelichting te schrappen. De Voorzitter critiseert het optreden van den heer Albarda als co-interpellant. waar door een ontaarding ontstaat van het mter- pellatierecht. Na de bestrijding door den heer Albarda Frank was er bij, al fx jet fen formeele be- zwaren, dat hij naar Gunther's wensch getuige zou zijn. Toen had hij weinig ge- legenheid gehad om vertrouwelijk met Gunther te spreken, hij behield de aange- naamste hermneringen aan diens vrouw en schoonvader, die in den huiselijken kring een heel wat vriendetijkcren indruk maak- ten dan zeifs de meest vkiende beschrij- vingen naar buiten van hen gavenhij meende tusschen Gunther en zijn vrouw een oprechte kameraadschap te ziun. Maar of er van beide zijdem van iiefde sprake was, Frank wist het niet, en hij tastte nog in het duister. Het was de eerste keer, dat de beide vrienden vertrouwelijk samen waren. Reeds eemgen tijd werden tusschen de Amster- damsche reederij, in welke Frank nog slechts korten tijd te voren als jongste directeur was opgenomen, en de Hamburg- Levantlijn, die zich gehast had den schoon- zoon van Gerlach een plaats in haar di rectie te verzekeren, besprekingen gevoerd, die voor beiden van het grootste belang' werden gerekend. Frank was aangewezen om thans te Hamburg dc verdere onder- handelingen te voeren, en hij had deze eervolle opdracht te gereeder aanvaard, waar voor hem vaststond, dat hij daarbij met zijn ouden makker zou hebben te spreKen. Bijna geheei de .eerste dag was aan deze onderhandelingen verloren ge- gaan; daarna had een officieel diner bij den oudsten directeur plaats gehad en ook den tweeden dag was er van een meer ver trouwelijk gesprek niets gekomen. Maar de beide vrienden hadden zich 's avonds weten vrij te inaken; op Frank's uitdruk kelijk verzoek waren zij samen gaan eten betoogt mej. Westerman, dat de piaatrege1 door de vele vervanging niet tot groote be zuiniging leidt. De heer Van Wijnbergen wenscht wijzi ging der regeling indien de toepassing, dat wenschelijk maakt. Spreker zal tegen de motie stemmen. DE DUITSCHE GEZANT BIJ MINISTER VAN KARNEBEEK. De Dtiitsche Gezant heeft den Minister van Buitenlandsche Zaken bezoc.ht om de aandacht der Nederlandsche Regeering te vestigen op den 'oestand in het Roergebied ten gevolge der jongste incidenten. NEDERLAND EN BELGIe. Naar aanleiding van het aangekondigde bezoek van den Belgischen gezant prins De Ligne bij Minister Van Karnebeek schrijft de Nieuwe Arnhemsche Ct. o.m.: „Laten wij in 's hemelsnaam niet zwaar- tillend worden, het sop is de kool niet waard, tenzij wij werketijk tot de overtui- ging kwamen, dat men te Brussel met ons ruzie zocht. Doch voor alles, laten wij tot het laatste oogenblik blijven gelooven, dat de Belgische regeering in haar diplomatiek beleid niet te vereenzelvigen is met de politieke beun- hazen, die te Brussel zulk een hoogen toon aanslaan. Onze nuchtere zienswijze laat ons toe nog altijd te rneenen, dat "tusschen Neder land en Belgre een goede nabuurschap van groot belang blijft. Daarom gelooven wij, dat een stap als die, welke in het voornemen van de Belgi sche regeering mdet liggen, een fout zou zijn en een groote fout. Deze stap is bovendien onnoodig. Het is te wenschen dat de Belgische re geering niet zal zwichten voor het drijven van de heethoofden te Brussel. Mocht zij dat onverhobpt toch doen dan zal een dergelijke stap een zeer slechten in druk op de openbare meening in Nederland maken. Doch in gemoede vragen wij ons af of dat nu de wijze is waarop het diplomatiek beleid de belangen van volkeren moet be- hartigen. Kom, kom! Latt het gezeur nu eindelijk eens uit zijn. Al dat gekibbel heeft weinig zin wanneer het gaat om een zoo ernstige zaak als de goede nabuurschap van Ne derland en Belgie. Wij zijn echter overtuigd; dat onze Mi nister van Buitenlandsche Zaken eventueel niet alleen hoog zal houden het prestige van zijn land, maar ook het prestige van de diplomatic. WEG EN AUTO. De Standaard wijst er op; dat de gewel- dige verandering, die de auto veroorzaakte in het verkeer een brandend vraagstuk in het ieven heeft geroepen: het probleem van den weg. Het feit van den wegvernieier is niet meer weg te redeneeren. De vraag is: hoe tot wegherstel te komen en: moet de ver- nieler voor dit herstel en het gedurrg onder- houd meebetalen? Weg en auto dreigen in ons land gezwo- ren vijanden te worden, terwijl het verkeers- middel en de verkeersweg vrienden behoo- ren te zijn. Er zijn er, die uitkomst zoeken in het af- sluiten van den -weg voor het autoverkeer, maar dat is natuurlijk niet vol te houden! De weg moet dienen en niet het verkeer moet zich naar den weg, maar de weg moet zich naar het verkeer richten. Op het wegencongres in December 1921 in ons land gehouden, heeft men van groote plannen gesproken. Men sprak van een groot primair wegen- net voor het internationaal verkeer, waar- voor het Rijk zou zorgen. Daarnaast zou ef komen een secundair wegennet, intercom- munaal, te verzorgen door de provincies. m het Fahrhau9, Hamburg's me.st bezoch- te restaurant aan den uitgiestpek.en Alstvr. Zij hadden er genoten van het heerlijke zomersche gezicht; in den tuin onder hen speelde de inuziek, en in het kleine haven- tje, dat bij den tuin behoort, lagen in rijen van tientallen de roeibooten, jachtjes en andere vaartuigen, die Hamburg's jongelui en jonge meisjes hierheen hadden gebracht. Zoo juist had Gunther's motorjacht, het geschenk van zijn vrouw op zijn laatstcn verjaardag, hem naar de villa teruggebracht en op Gunther's kamer, met een heeriijk uitzicht op den Alster, zaten zij thans de sigaretten op tafel, de whiskey tus schen hen in. Frank ontwaakte als met een schok uit de gedachten, d:e in hem waren opgeweld. Hij geyoelde, meer dan dat hij het begreep, dat hij langer had gezwegen dan zelfs tegenover een zoo goeden vriend beleefd kon worden geacht. Excuseer mij, zeide hij met een glimlachje, dat zijn aristocra- tisch geiaat zoo goed stond, de mooie maannacht heeft mij aan het peinzen ge bracht. Toen wij vanmiddag in het Fanr- haus binnenkwamen en toen ik in mijrn eenvoudig reispakje niet zou zijn toege- laten, indien de portier niet onmiddellijk achter mij het gezicht van Hamburg's jongsten reeder had opgemerkt, dacht ik er aan hoe veei bescheidener wij in ons optreden, in onze eischen waren toen wij dat Lahrhaus voor den eersten keer be- zochten. Weet je het nog. Wij hadden bei den voor den eersten keer onze smoking aan, wij hadden uitgerekend, dat wij net geld genoeg hadden voor een zoodanig uitstapje, en desnoods zouden wij het op het crediet van mijn ouden heer laten En eindelijk was er behoefte aan een tertiair net, geschikt vcor de locale belangen, waar- mee de gemeente zich zou hebben te be- moeien. Men moet, meer dan thans geschied is, rekening houden met wat ons in de toe- komst op het gebied van het verkeer wacht. Hoe wonderlijk kan de ontnuchtering der dingen zijn. Er is een tijd geweest, dat men den straat- weg voor het groot verkeer reeds geheei zag verdringen door den spoorweg. Mis- schien is daaraan, voor een deel althans, de verwaarlooxing van onze groote Rijks- wegen te danken. Thans, na 50 jaar, wordt de voile aandacht gevraagd voor de verbe- tering van den gewonen weg als hoofdader voor een gansch nieuw verkeer. Al licht hebben de leiders van ons spoor- wegwezen, bij de vaststelling der vracht-, tarieven, met deze nieuwe teekenen niet voldoende rekening gehouden. De vracht- auto wordt van steeds grooter beteekenis en trekt reeds een groot deel van het vracht- vervoer tot zich. Het staat echter wel vast, dat onze wegen op dit nieuwe verkeer niet zijn berekend. DRAADLOOZE INSTALLATIES VER- PLICHTEND VOOR ZEESCHEPEN. Tot den Minister van Waterstaat heeft het 1 weede Kamerlid Van Ravensteyn een aantal vragen gericht naar aanleiding van het onderzoek, door den Raad voor de Scheepvaart ingesteld naar het verloren gaan van het stoomschip „Lukkos" van de Stoomvaartmaatschappij „Atlas" te Rotter dam, in het Engelsche Kanaal op 14 of 15 Februari van dit jaar. Hij vraagt o.a. of het den Minister bekend is, dat blijkens bij dit onderzoek afgelegde verklaringen omtrent den ondergang van dit schip, dat met een bemannirtg van 25 kop- pen zoo goed als spoorloos is verdwenen, gebleken is, ten eerste, dat het schip „niet al te best stuurde, ten tweede, dat de instal- latie voor draadlooze telegrafie was weg- genomen. Voorts of de Minister niet van oordeel is, dat het reddeloos verloren gaan van dit schip te wij ten is aan de zooeven genoemde feiten en dat het wegnemen van de radio- instailatie, hoogstwaarschijnlijk het gevolg is van de zucht naar bezuiniging der eige- naars van het schip. De laatste vraag van den heer Van Rave- steyn is, of de Minister bereid is, zoo spoe dig mogelijk wettelijke maatregelen te stel- len, ten einde de eigenaars van alle zee- schepen, die door hun inrichting in staat zijn een installatie voor draadlooze telegra- tie te bezitten, te verplichten zoodanige in stallatie aan te brengen of op orde te hou den. HERZ1ENING DER SOCIALE VERZEKERING. Verschenen is het praeadvies van Com- missie XI van den Hoogen Raad tan Ar beid, over vraagpunten betreffende de her- ziening der Sociale Verzekering. Bij schrijven van 29 Nov. 1922 had de Minister van Arbeid aan den Hoogen Raad vijf vragen voorgesteld. De Commissie geeft de volgende samen- vatting van hare conclusies. Zij cestigt er daarbij de aandacht op, dat dezie con clusies niet met algemeene stemmen zijn genomen. Over eik punt werd af zonder lijk gestemd en de meerderheid, die zich voor die verschillende conclusies uitsprak, was niet altijd uit dezelfde leden samencre- steld. L Resumeerende is de Commissie van oordeel, dat bij de voorgenomen herziening der sociale verzekering als grondslag moet worden genomen eenhe;d ten aanzien van de categorien van verzekerden, die onder de verplichte ongevallen-, ziekte-, invalj- diteits- en ouderdomsverzekiering vailen. 2. De Commissie acht het niet ge- wenscht de ziekenverzorging te doen ge- schieden voor rekening van het met lie j aankomen. Waren wij toen geiukkiger, of nu, liu wij beiden iri ,en positie verkeeren waann zoo'n uitstapje naar het Fahrhaus niets meer dan allejaagsch is, iets dat ons t'igenlijk verveelt. Gunther antwoordde niet. Het was alsof Frank's herinnermgen aan vroeger dagen. voor hem voor een deel zoo pijnlijk, ook hem aan het peinzen hadden gebracht. Frank begreep, dat deze dingen van het verleden nog n,'ef aangenerd konden wor den, zelfs niet door een goed vriend als hij. En met een tact, die het verkeeren I in velerlei gezelscnap zoo gemakkclijk geeft, wist hij al spoedig het gesprek te brengen op beider onderhandelingen, op de kan- sen van welslagen, die hem vooral daar om met onverschlilig waren, waar deze nauw samenhingen met een opdracht, die hem voor een paar jaren in vreemde stre- ken zou brengen. Als het aan mij iigt, zoo verzekerde hem Gunther, komt alles in orde. Maar ei zijn omstandigheden, waarvan men met ten onrechte zegt, dat de mensch wikt en God besch.;kt. Waaraan denk je? Jouw maatschappij s evenzeer als de mijne voor de overeen- komst W ij kunnen er beiden slechts voor- deel van hebben. Ben je bang dat de Re geering bezwaren zal maken? Of... <>e- loof je aan oorlog? Gunther zag nadenkend voor zich. Je weet Frank, ik behoor niet tot de men- schen, die in het zakenleven van nuch- terheid ontbloot zijn. Ik heb altijd om de opgeschroefde, fantastische verhalen, die ons in romanvorm werden gedaan over den aanstaanden oorlog. Ik heb altijd de meening voorgestaan, dat in e,k land de uitkeering van het ziekengeid belaste or- gaan. Zij geeft de voorkeur aan een af- zonderlijke wettelijke regeling betreffende dc gerKeskuridige verzorging van arbeiders en met dozen maatschappelijk gelijkstaan- den. Het wordt niet noodzakelijk geacht aan de arbeiders de wettelijke verplichtjng op te leggen zich bij een ziekenfonds aan te sluiten; met een indirecten dwang, als is neergelegd in het eerste lid van artikel 93 van de Ziektewet, kan naar de meaning van de Commissie worden volstaan. De commissie is voorts van oordeel. dat de ongeva.En, gedurende een bepaalden termijn bijv. twee maanden met betrekking tot hot verleenen van geldelijke uitkeeringen als ziektegevallen moeten wor den beschouwd. Zij meent bovendien, dat de gemes- kundige behandeling van den door een on- geval getroffen arbeider zoo veil mogelijk moet geschieden door het ziekenfonds, waarbij de arbeider is aangesloten. Daarbij zou gewaarborgd moeten worden, dat de behandeling van de ongevallen patienten evengoed blijft als zij op dit oogenblik is. De oontrole op de doeltreffendheid van de medische behandeling zal moeten geschie den door een deskundig orgaan, dat on- afhankelijk is van de bij de finandeete re- sultaten van de verzekering onmiddellijk belanghebbende risicodragers. Dat orgaan zal kunnen gevonden worden in een me- dischen staatsdienst Het is tenslotte ge- wenscht aan de ziekenfondsen door de organen, belast met de uitvoering der on- gevallenverzekering, vergoeding te doen geven voor de van wege die fondsen ter zake van ongevallen verschafte genees- en heelkundige behandeling. 3. De commissie acht het gewenscht in de Invaliditertswet ie breken met bet stelsel der individueele rentebepaling en daarvoor in de plaats te nemen een st is el van eenheidsrenten. Die wijziging zai ge- paard moeten gaan met de vervanging van het stelsel van individueele verzekering, door een stelsel van collectieven verzeke ring, terwijl de individueele boekhouding zal kunnen worden afgeschaft. 4. Bij de ziekteverzekering moet even- eens de individueele verzekering van elkt-n arbeider afzonderlijk worde.i vervangen door een collectieve ziekteverzekering van alle arbeiders in dienst van een bepaalden werkgever. 5. Voor wat betreft de organisatie van de ziekte- en ongevallenverrekening kan de commissie zich niet met een monopiohe, noch van een door de overheid ingesteld orgaan, noch van een bijzonder orgaan, vereenigen. Zij meent, dat het onwrmijdo- lijk :s die takken der sociale verzekering zoowel door openbare als door bijzondere organen te doen uitvoeren en dat er naar gestreefd moet worden beide soorten van organen zooveel mogelijk als gelijkgerech- tigd naast elkander te plaatsen. Bovendien, acht de commissie het noodzakelijk te bepa len, dat slechts een vorm van bijzondere organen wordt toegelaten. Ten aanz.en van de vraag nojxms de meest gewenschte organisatie voor de uitvoering der inva- liditeits- en otiderdoinsverzekering' werd in de amnuissie geen meerderheid gevon den. Tegenover de leden, die van oordeel zijn, dat het gewenscht is de uitvoering dier verzekering uitsluitend aan een over- heidsorgaan op te dragen staat het ge- voelen van en even groot aantal leden, dat ook bij deze verzekering de uitvoering behoort te worden opgedragen aan open bare, zoowel als aan bijzondere organen. 6. Ten slotte meent de commissie, dat in de richting van de voorafgaande con clusies zooveel goeds ligt, dat zij het ge- wenscht acht, op dien grondslag vefcs- ontwerpen te doen uitwerken. Eerst na kennismaking van deze uitgevverkte >r- stellen kan, meent zij, een definitief oor deel over de hervorming in haar geh'eel worden uitgesproken. zakenmenschen, die ,het ten slotte voor het beslissen hebben, te verstandig zou den zijn om het tot oorlog, die nu een- maal nadeel en niet anders dan nadeel b< teekent, te laten komen. M.iar als je, zoo- als ik, in den laatsten tijd in Duitschland goed hebt rondgekeken. dan zou e er toch niet geheei gerust op zijn. Er zijn symptonen, d.e er aan dcen denken, dat men meent door den oonog een beslissen- den slag te kunnen slaan. Wij hebben se- dert 1870 te voei voorspoed gehad. Zeker wij danken dien voorspoed voor een deil aan ons zelven, wij hebben hard gewerkt. maar wordt iedere arbeid onmidde lijk be- loond? Soms zeg ik het mijzelf, dat when de goden willen \erderven j; weet het verder. Weer liet Frank zijn blikken naar buiten over den Alster gaan. Alles daar was zoo stil, zoo vredig, zoo zacht als in de wereld waarin de menschen elkander geen kwaad zouden kunnen doen. En toch, Frank wilde het zichzelf bekennen gelijk hij het zich bij zijn vertrek uit Amsterdam bekend hau toch was er iets in de lucht, iets onzeg- baars, onvoelbaars, dat het efgste voor- spelde. Heel in de Aerte hoorde Frank een kerkklok slaan; hij telde de slagen: een, twee, drie. Het was a! laat in ^Jen nacht; die kerkklok had niets bijzonders. en toch was het Frank als hoorde hij die slagen op dezelfde wijze als hij thuis met Oudejaar immer d-e twaalf slagen hoorde. die een nieuwe periode voor hem inluid- den. (Wordt vervolgd.) ZENSCHE Dc Burgemeester van TER NtT'ZRN, brengt ter li^nnis van houders van maehtigingen tot het voor- tjanden hebben van vuurwapenen en munitie datop Maandag 2 Juli, Dinsdag 3 Juli, Woensdag 4 Julien t)onderdag 5 Juli a.s., telkens desTOorrniddagstussehen 8—11 uur (Zomertijd) op het politie-bureau gelegen- heid bestaat, om hunnemachtigingtedoen vernieuwen. Ter Neuzen, 19 Juni 1923. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Het hoofd van politie der gemeente TER NEUZEN beveelt aan ieder, die. in deze gemeente zonder daartoe bevoegd te zijn, vuurwapenen of munitie voorhanden beeft, deze voor 1 Juli 1923 in bewaring te geven bij de gemeente en daartoe in te leveren bij den Inspecteur van politie, (politie-bureau Nieuwstraat). Niet naleving van dit bevel is strafbaar met hech- tenis van ten hoogste twee maanden of geldboete "an ten hoogste twee duizend gulden, terwijl de betrokken voorwerpen kunnen worden verbeurd ver- klaard. Ter Neuzen, 19 Juni 1923. Het hoofd van politie voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt ter kennis van logement-, koffle- en bierhuishouders en ondernemers van voor hetpubliek toegankelijke bedrijven, dat van af heden op het Gemeente'huisop degewonekantooruren gratis verk rijgbaar zijn aan hondigingen van den Ter Neuzen. 18 Juni 1923. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1