HEVIGE BRAND. Te Winchester (Engeland) he,'ft in het Wanton House, waar een internaat voor jongens geVeSti£d is, een hevige brand gewoed. Om had twee in den nacht werd het vuur door een jongen, die van den rook was wakker geworden, orjtdekt. De knaap maakte alarm en weldra rende de geheele jeugd in nachtgewaad over de gan- gen, om aan het vuur te ontikomen. Die vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat spoedig het geheele gebouw van twee verdiejjingen in lichte laaie stond. Op de speelplaats verzameld, constafuer- de men, dat er nog vijf jongens ontbraken. Een der onderwijzers begat zich van een gasmasker voorzien, in het brandende pand en wist een der knafen d|e op de boven- verdiepjing nog te stapen lag, te redden. Een andere jongen werd door een der leerlingen gered, die den vermiste in half bev, usteloozen toestand naar buiten bracht. D drie anderen wjisten zichzelf te redden door met een spons in den inond door den dichten rook te drjngen. De 110 jon gens waren nu alien behouden. De mees- ten hebben echter al hun goed bij den brand verloren. EEN1GE B1JZONDERHEDHN OVeR ESK1MO-VROUWEN. Door een reiziger, die een Noordpool- expeditie meemaakte, zijn eenige bijzonder- heden over de Eskimo-vrouwen meege- deeld. Ofschoon zij over het algemeen lompe en zware lichaamsvormen hebben, zijn er toon ook wel knappe vrouwen bij en som- nugen hebben zelfs een innemend en ver- standig uiterlijk. Zij zijn zoer spraak?aam en mi het geheel niet terughoudend tegen - over blanken. Ook wenschen zij hoffelijk bejegend te worttan. fioen deze Noordpool-reizager op eenigsr zins ruwen toon lets zeide tot een Eski- mo vrouw, herhaalde zij zijn woorden eeni- gt keeren op beleefden, zachten toon en voegde hieraan toe: „Z6o spreekt men te- gen vrouwen". Dezelfde vrouw hoorde eens, dat een lid der expeditie de vrees uitte, dat de Eski mo's zich meester zouden maken van goe- deren, die geheel onbewaakt op het strand lagen. Woedend liep zij op den man toe en riep: „lnnuits stelen niet". Na veel moeite was zij eerst tot bedaren te brengen. Op tabak zijn de vrouwen even dol als de mannen. Keurig bewerkte laarzen of kousen van zacht zeehonden- of ren- diervel vervaardigen zij voor een kleine hoeveelheid tabak. Zij betrachten in den handel steeds groo- te aerlijkheid en overvragen doen zij niet. Wat haar zindelijkheid betreft, deze viel den reiziger zeer mee en ook merkte hij op, dat zij haar woningen gaarne opsieren. N1EUWE MOUNT EVEREST- EXPED1TIE. Verinoedelijk zal het volgend jaar een nieuwe poging van Engelschen worden on- demomen om den top van de Mount Everest te bereiken. Lord Ronaldshay, voor- zitter van het Koninklijk Aardrijkskundig Genootschap, deelt mede, dat de ervarin- gen opgedaan door de expeditie van 1922 en vooral het feit, vastgesteld door de groep van Chanbers, dat kampeeren op een hoogte van 25.500 voet mogelijk is en zelfs dat waarschijnlijk op nog grooter hoogte kan worden gekampeerd, doen ho- pen, dat een het volgend jaar te onder- nemen poging, met succes zal worden be- kroond. Men herinnert zich, dat de bestijging van verleden jaar een record was op het gebied van bergbeklimming en dat toen een hoogte van 26.985 voet is bereikt door Mallery, Somerville en Norton, zonder dat zij gebruik behoefden te maken van hun zuurstofapparaten, terwijl Finch en Geof frey Bruce met gebruik daarvan tot 27.300 voex kwainen. De stichtersmedaille, de hoogste onder- scheiding, waarover het Genootschap be- schikt, is dit jaar toegekend aan den be- kenden Deenschen ontdekker, Knud Ras- mussen, voor zijn wetenschappelijk onder zoek van Groenland en den Amerikaan- schen noordelijken archipel, waar hij met brjzonder succes ruim twintig jaar werk- zaam is geweest. MOEDERL1EFDE. De Engelsche bladen maken melding van de volgende tragische geschiedenis van een moedige, doch helaas vruchie.ooze poging van een moeder, om haar 3-jarig zoontje uit een moddersloot te redden. De moeder vertelde, dat zij den jongen me*' naar de kerk had genomen, doch op den weg naar huis was kwijtgeraakt. Ter wijl zij bezig was thee te zeiben, kwam haar ander kind, dat vier jaar oud is, bin nentoopen roepende: „Broertje ligt in de sloot'b Ik rende naar buiten, verklaarde de ar- me moeder naderband, en zag hem op het water drijven. Ik sprong in het water, greep hem vast en hieid zijn hoofd boven water. Ik gilde om hulp, doch zonk tot de borst in de m odder weg en kon mij niet beweg-en. lie vader zeide de kreten van zijn vrouw te hebben gehoord en naar buiten te zijn ge-stormd. Hij vond zijn vrouw zinkende, terwijl zij het kind steeds boven water hield. Hij wierp haar een touw toe, dat zij kon grijpen, en trok hen toen aan land. Het knaapje was echter reeds dood. MERKWAARD1G VLIEGONGEVAL. De bewoners van het kleine eilandje Pan- telfaria in de Middellandsche Zee tusschen de kust van Tunis en "Palermo (op Sici- he) hebben kunnen rillen van een eigenaar- dig vliegongeval, dat zich voordeed boven de rotsen van hun eilandje. Een zekere kapitein Madon was op weg van Palermo naar Tunis toen hij bemerkte dat zijn motor slecht be'gon te loopen. Hij zon daar- om op een noodlanding op de rotsen van Pantellaria. Dat was een zeer gevaar- iijk werkje, want de rotsen steken daar 7 a 800 meter loodrecht uit zee op en zoowat nergens is een plekje waar een vliegmachine kan neerstrijken. Toch daalde Mradon veilig neer en stapte uit om te zien wat hij aan zijn motor te doen had. Een zekere luitenant Picard, die met hem me- degevlogen was, zag hem de noodlanding doen en wilde even eens dalen om te zien waarmede hij kapitein Madon helpen kon. juist toen Picard zijn motor afzefte, kwam een gcweldig dikke mist op en hij moest maar zien hoe zich te redden in een halve duisternis. Hij botste tegen een der vele vulkanische rotsuitsteeksels op en kantel- de met zijn machine om vervolgens weer tegen een rots op te keilen. De laatste ma noeuvre kostte hem het leven van zijn benzine-reservoir, zoodat hij overgoten werd. Op een derde rots liep de machine te plettter en Picard, die van onder tot boven in brand stond, stortte zichzelf in zee. Maar voor hij het water kon bereiken, moest hij als een dolle, een vlammende toorts gelijk, een paar honderd meter ren- nen. De bevolking schoot te hulp, haalde hem uit het water en bracht' hem later aan boord van een Fransch schip om hem naar Bizerta, waar een hospitaal is, te vervoe- ren. Er bestaat kans op behoud van zijn leven. TROUWLUSTIGE MENSCHEN. De Club van het Groene Lint, vvelke zes maanden geleden te Parijs werd opgericht, ter bevordering van het huwelijk, blijkt haar bestaan te rechtvaardigen. Tal van huwbare jonge meisjes en -mannen, die niet in de gelegenheid zijn elkaar te ont- moeten, zijn door bemiddeling van de club met elkaar in kennis gekomen en staan thans op het punt een huwelijk aan te gaan. Aanvankeiijk werd het denkbeeld ge- opperd om in het oj>enbaar een groen lintje te dragen, ten bewijze dat men zich een levensgezel of gezellin wenschte. Doch dit werd belachelijk geacht en thans schijnt 't veelzeggende lintje alleen in bijeenkom- sten, concerten, d. w. z. binnenshuis, tie worden gedragen. De club heeft een zeer degelijk karakter, en de huwelijkscandidaten moeten bij net secretariaat verschillende documenten voor- leggen, waaruit hun serieuse bedoelingen blijken. De zes huwelijken, die de club heeft tot stand gebracht, zullen in Juli alle tege- lijk in de kerk der Notre Dame de Lorette worden gesloten. EEN ZEEMONSTER AANGESPOpLD. Ten Zuiden van Miami in Florida is een vreemdsoortig zeemonster gevangen, dat op het oogenblik de gemoederen der Amerikaansche visch-experts en natuuron- derzoekers in beroering brengt. De wa- teren rondom Florida zijn bekend om de groote visschen, welke daarin voorkomen. Vooral de tarpon, Megalops Atlanticus, die wel een lengte van zes voet kan bereiken, wordt daar veelvuldig gevangen. Thans heeft men evenwel een zeemonster ge vangen dat nog niet in de een of andere klasse is ondergebracht. Personen, die het monster hebben |e- zien verklaren dat het veel van een gemr-i. ne visch weg heeft, doch dan een bijzon- der groote visch. De lengte van dit mon ster bedraagt 45 voet, de hoogfle ertan 5 voet. Men schat het gewicht op niet min der dan 15 ton. In den enormen bek staan duizenden tanden. Op de schubben komen gekleurde vlekken voor. De huid is drie duim dik. Bij opening V&n het dier vond men in zijn maag een inktvisch van 200 kilogram, een andere groote visch van 700 kilo en 250 kilogram koraaldieren. Ooggetuigen verklaren, dat het monster gemakkelijk veertig Jonassen had kunnen opslikken zonder in het minst last van in- digestie te krijgen. Deskundigen zijn van meening, dat het dier oorspronkelijk bp meer dan 1500 meter beneden de opper- vlakte der zee leefde, dodh door een krach- tigen opwaartsdhen stroom is meegeno- men, waarschijnlijk veroorzaakt door een vulkanische uitbarsting. Aangezien zijn vinnen besChadigd waren, moet het aan het dier onmogelijk zijn geweest, weer naar zijn woongebied terug te keeren. EEN WAAR GeNEESHEER. Zonder er ooit ruchtbaarheid aan te ge- ven, heeft hij onnoemelijk veel goeds voor de arinen gedaan. Altijd was hij bereid hen, die in armelijke omstandigheden ver- keerden, te helpen. Dit deed hij geheel be- langeloos, nooit bracht hij daarvoor iets in rekening. Ook hing hij het niet aan de groote klok. Waarlijk, zijn leven kan als «en tounbeeld van het leven van een goed staatsburger en cen edelmoedig mensch worden beschouwd. Zoo sprak enkele dagen geleden de West minster coroner de ambtenaar, belast met de gerechtelijke lijkschouwing over den 57-jarigen dr. Henry Troutbeck. Dr. Troutbeck overleed dezer dagen te zijn en huize in Ashley Gardens, Victoria Street. Uit de getuigenverklaringen bij de gerechtelijke lijkschouwing bleek, hoe hij gedurende de laatste oogenblikken van zijn leven zijn vrouw aanwijzingen gaf om- trent de behandeling van zijn ziektjegeval. Toen hij terugkwam van zijn visites, zeide hij tegen zijn vrouw, dat hij zich ern- stig ziek gevoelde en hij verzocht haar, hem niet alleen te laten. Zij telefoneerde direct naar verschillende artsen, doch trof geen enkeie thuis; ook een verpleegster was zoo gauw niet te krijgen. Intusschen zeide dr. froutbeck zijn vrouw, wat voor een drank zij moest gereed maken; ook liet hij zich door zijn echtgencote eenige morfine-inspuitingen geven. Toen kwam de patient tot rust en zijn vrouw maakte zich hierover reeds verheugd, denkende dat hij al weer zoo goed als hersteld was. Eenigen tijd later kwam een der gewaarschuwde artsen; deze kon siechts den dood consta- teeren. De dokter was overleden ten gevolge van angina. BESTR1JDING VAN DEN RANKER. Er zal een groote poging worden aange- wend, om tegen den geesel van den kanker alle krachten van het Britsche rijk fe ver- eenigen, die daarnaar een onderzoek kun nen instellen. Er is een maatschappij ge- vormd onder den naam „Britsche rijks kankercampagne". met het doel, te dien einde geld te heffien. De vorming eener maatschappij is een formaliteit, welke nood- zekelijk is, om te voldoen aan de wet, die het beheer van fondsen regelt. Er wordt een oproep tot het publiek gericht,uO'm.,in te schrijven en men hoopt dat het resul tant het voor vele midici mogelijk zal ma ken, zich geheel aan het kanker-onderzoek te wijden. In het geheele rijk zal aan per sonen en msiellingen, die bezig zijn met den strijd tegen den kanker, steun verlecnd worden. Kleine afzonderlijke commission zullen worden opgericht, om elk een bij- zonder stadium van het kanker-probleem na te gaan. Eene zal zich b.v. met de ge- neeskunde bezighouden, een andere met do chirurgie, cen derde met de hygiene en andere met chemie, physica, menschelijke pathologie en dierlijke en plantaardige pa thologic. Elke ontdekking, die door een commissie gedaan wordt, zal terstond aan al de andere worden medegedeeld, in de hoop, dat zij een bijdrage zal leveren tot het onderzoek. De nieuwe maatschappij zal optreden als cen soort van verrekenkantoor voor al deze oommissien. ER IN GELOOPEN. Dezer dagen, zoo meldt de Daily Chro nicle, had zich voor de rechtbank te Has tings te verantwoorden een zekere dr. Mahomed, ook wel bekend als dr. Gostello of Corello Montemorencv, d:e zich hand- en gilaatkundige, zenuwspecialist, ge- dachte en toekomstlezer enz. noemde, ter wijl hij ook de toekomst voorspeide door het lezen uit de hand De vrouw van den detective Page, be- zocht dezen occultist, die haar een middel tegen indigestie voorschreef, daarna bood hij haar aan, om haar de toekomst uit de handlijnen te voorspellen, waarin zij toestemde. Zij had echter van te voren haar trouwring afgedaah, doch twee an dere ringen, die zij droeg, aan haar hand gelaten, zoodat Mahomed deze kon voelen. Mahomed legde zijn hand op haar hoofd en beweerde, dat zij erg nerveus en ge- voelig was, en ook neiging tot jaloezie had. Volgens zijn zeggen, was zij bezorgd over haar geliefde. Zij zou voor Decern ber getrouwd zijn. Daarna gaf Mahomed een beschrijving van het karakter van haar verloofde, naar aanleiding van een hem getoonde foto. Mevr. Page verklaarde voor de recht bank, dat zij reeds acht jaar getrouwd ;s en twee'kinderen heeft. Dr. Mahomed werd tot een week gevangenisstraf veroordeeld. EEN REVOLVER ALS BRUIDSTOOL De vrouwen van Amerika hebben thans de revolver gekozen als haar lievelings- speelgoed, waarvan zij helaas zeer ernstig gebruik van maken, Ik voorzie, dat ook spoedig de bruid, als zij naar het altaar schrijdt, haar revolver als een sieraad aan het ceintuur van haar bruidskleed zal dra gen, om bruidegom onmi'ddellijk neer te schiefen wanneer hij op het laatste oogen blik nog weerbarstig mocht worden. Het tijdperk voor het neerschieten van mannen is in elk geval geopend. Met deze woorden, die niet zonder grimmigen humor zijn, kenschetste de noogste magistraat van New York. William Mc Adoo, de oorlogzuchtige stemming der moderne Amerikaansche vrouwen in een rede, die hij op het internationaal politic- congres hield. Het aantal gevallen, waarin vxouwen in de Vereenigde Staten weer- barstige minnaren of mannen, waardoor zij bedrogen tneenen te 2ijn, neerschieten, is onrustbarend toegeno^ien, zoodat Mc Adoo de revolver „het hjerkertningsteeken der Amerikaansche" noemt- Men wil thans tegen dit hoogstgevaarlijk misbruik dat een mode is geworden, met alle kracht optre den. DE FILM, EEN PRACTISCH LIEFDEGOD. Rechter Morgan, te Chicago, heeft be- vonden, dat er voor de film een nieuw en onontgonnen terrein is. Een jong paar was bij hem gekomen met echtscheidingsplannen doch hij trachtte hen te verzoencn. Het bleef echter bij zijn voornymens, hoewel er een baby was van drie jaar. Toen deed Morgan het kind naar de kinderbewaar- plaats brengen welke aan de rechtbank verbonden is en nam het jeugdige echtpaar mede naar een donkere k^mer. Daar deed hij een film afdraaien, getiteld „En een knaapje zal ze leiden". De tooneelen gaven zoo natuurgetrouw de ellende en de een- zaamheid weer van de gescheiden vrouw en den ondergang van de gescheiden man, dat het jeugdige echtpaar ijlings besloot van het rampzalige voornemen at te zien, zich maar te verzoenen, vlug het kind uit de be- waarplaats te halen en arm in arm naar huis terug te keeren. EEN UITVINDING TOT REDDING VAN DE BEMANN1NG VAN GEZONKEN DUIKBOOTEN. Na een periode van 15 jaar van proef- nemingen is luitenant C. R. Tribe er in ge- slaagd, een apparaat samen te stellen ten dienste van de bemanning van een duik- boot, die niet' meer uit eigerf kracht naar de oppervlakte kan komen. Dit apparaat be staat nit een Bbbi,,=ir'birZ5'etf'vatv ballast- tanks, die willekeurig kunnen worden ge- vuld of geledigd. Het appkraat wordt op de duikboot steeds in gereedheid gehouden en kan in geval van nood worden gebruikt om de bemanning kop voor kop naar de oppervlakte te sturen. Aan de boei wordt een kabel bevestigd, die in verbinding staat met een lier in de duikboot, waaidoor de boei, nadat zij aan de bppervlakte is ge weest, weer omlaag kan worden gehaald. De bemanning van de duikboot neemt in de boei plaats door middel vna een speciale waterdichte veiligheidskamer. Verder zal er een telefonische verbinding zijn tusschen de boei en de duikboot. Het is voor het slagen van het systeem echter noodig, dat de bemanning in staat is, in de waterdichte kamer te komen voordat het schip zelf is ondergeloopen. EEN FRANSCHE SOLD A AT VER- DRONKEN EN ZEVEN VERMIST. Uit Engelskirchen wordt aan de Voss. Zeitung gemeld: Een vrachtauto met ze- ven Fransche soldaten reed in den nacht over de brug van het riviertje de Agger. Door een ongeluk kwam de auto tegen de brugleuning terecht, welke werd weg- gerukt,. waardoor de auto in het water stortte. Den volgenden morgen vond men het lijk van een der soldaten tusschen een der pijlers hangen. Omtrent het lot der zes overige soldaten verkeert men in het onzekere. Waarschijnlijk zijn zij \erdron- ken en met den stroom meegevoerd. HET LOUVRE BEDROGEN. Sinds langen tijd werd in Frankrijk ge- mompeld dat het Louvre met een aantal oude kunstwerken bedrogen was en dat hooge prijzen betaald waren voor Jingen waarvan op zijn zachtst uitgedrukt, de echt- heid niet teas tstpnd. In de pers gingen stem- men op, dat een nader onderzoek ge- wenscht was. Tenslotfe heeft de Sauvegarde de l'Art Francais een klacht ingediend, weik een officieel onderzoek heeft uitge- lokt "ii.r, Daarbij hebben de Due de Trevise, de voorzitter van het genoemde genootschap en Baron de Noirmont, Comte d'Andigne en Raymond Escholier, de vice-presi- denten, aan de geruchten tastbaarder vorm gegeven. De beschuidiging, gesteund door de rapporten van experts, luidt, dat het bestuur van het Louvre middeleeuvv- sche antiquiteitjen heeft gekocht, die zon- derlinge restauraties hebben ondergaan. Van een oud bas-relief (een voorstelling van de „Boodschap aan de herders") en twee bee.den van koningen, van een Ame- rikaanschen kunsthandelaar gekocht voor 150 duizend francs, blijken siechts kleine gcdeeben echt te zijn. De fragmenten zijn „gerestaureerd" met modern materiaal Een ander geval betreft een beeld van de. H. Maagd (Ecole de l'lle-de-France). De beschuidiging is, dat het beeld is ge- stolen van een kerk in de buurt van Parijs, waar het is vervangen door een knap ver- vaardigde copie. Het bedrog is uitgekomen doordat de copii'st een kleinigheid had vergeten. De kop van het origineel was in- dertijd gebroken en bij de restauratie was de breuk zichtbaar gebleven. Men beweert, dat dergelijke diefstallen in de laatste twintig jaren in Frankrijk meer zijn gedreven door een goed g'e- organiseerde b®ude. Een Italiaansch beeld- houwer, die in een voorstad van Parijs woont wiordt aangewezen als de medeplich- tige, die de copieen maakte. lN. R. CrtJ DRAMA IN DE HAVEN. Het bat. Nbi. meldt dato 11 Mei: Naar wij vernemen, is in de haven te Pnoek een drama voorgevanen, waarbij een Europeaan ais slactuotier :s gevallen. De heer J. Bars, derde otticier van net s.s. Reaei van de K. P, M, had zich per motorboot naar de eveneens voor anxer liggende Sp^eiinan begeven en daar met vnenden zitten praten. Na eenigen tijd begofi de bemanning van de motorboot een machinist en een matroos, beiden in landers die wachten moest, ongedul- dig te worden en riep den heer Bais toe naar bencden te komen. Deze bleef nog wat zitten praten en daalde toen in de motorsloep af. Over wat toen volgde loo pen de lezingen uiteen. Een woordenwis- seling ontstond, sommigen zeggen dat de officfer deri 'matroos cen klap gaf, maar dat is niet zeker, doch eensklaps trok de matroos zijn mes en stak den officier door het hart, tengevolge waarvan de dood bij- na onmiddellijk intrad. [>e moordenaar sprong daarop over boord en zwom naar den wal. Hij werd later door de politic bij het nieuwe station te Prioek gearre- steerd en gaf op „mata glap" te zijn ge weest. De verslagene was een jonge man van 19 jaar, die. pas met de Tasman was aan- gekomen. Hij stond bij superieuren en onderge- schikten, ook bij het inlandsche personeel, bekend als ^en bedaard, kalm jongmensch, zoodat zijn plotselinge dood groote ont- roering teweeg bracht. EEN AMERIKAANSCH LUCHTSCH1P IN BRAND GEVLOGEN. Het grootste militaire luchtschip der Ver. Staten is tiijdens een onweer in brand gevlogen en vernield, terwijl het gemeerd lag kan een stalen mast in het aerodroom te Dayton, waar het na een proefvlucht was geland. Men gelooft, dat de wind het achtersflc gedeehe van het luchtlschip tegen een anderen stalen mast aandreef. waardoor electrisch contact ontstond en het gas ontvlamde. Twee leden der bemanning zijn gewond, de andere zijn er zonder letscl afgekomen. SENSATIONEEL AUTO-ONGEVAL. Een emotionneerend auto-ongeval heeft zich bij Trois-Exis, op de grens van het departement der Vogezen en dat van den Elzas, voorgedaan. Een vijftai invvoners van Nancy reden met hun auto nabij genoemde piaats toen een andere auto, welke met groot/e snel- heid reed, hen achterop kwam. Deze auto reed rakelings langs eft' eerstgenoemde heen en w.erp haar tegen een boom, welke op den rand van den honderden meters diepen afgrond, die zich ter plaatse be- vindt, schuin over de diepte heen hing. Doordat een der wielen van de auto in den boom vastraakte, werd het vehikel in zijn vaart gestuitj en bleef boven den afgrond hangen. Op het oogenblik dat de inzittenden uit hun hachelijken toestand bevrijd wer- den, hing de auto in een zeer gevaar- lijke positie met het eene wiel aan den boom, die onder het gewicht van den wagen steeds dieper begon door te bui- gcn. De inzittenden werden deels licht deels ernstig gewond, maar ontkwamen wonder boven wonder aan een aanvanke lijk onvermijdelijk schijnenden val in den afgrond. Msb. IN BURGERKLEEDING. Dat de zin voor 'humor de bezefting overleeft, moge blijken uit het) volgende verhaal in de Frankfurter Zeitung. Het speelt in Mainz. Daar verscheen ope ens op een zonnigen dag een neger in de straten, alleen met een lendenschortje ge- kleed Een groote oploop was natuurlijk het gevolg en lang duurde het niet of ook twee politieagentien verschenen op het tooneel. Alvorens tot arrestatie over te gaan vroegen ze den neger waarom hij zoo ge- of ontkleed over straat ging. Met brqeden grijnslach opende de neger toen zijn hand, waarin hij een papier hieid, voor zien van het stempel van den Franscheu militairen commandant in Mainz, waarop op te lezefi stond: „De neger Bambula heeft verlof. Hij mag in burgerkleeding uitgaan."' ZIJN GEHEUGEN TERUG. Arthur Grice. een 33jarige mijnAerker. uit Knottingley in het Engelkche graaf- schap Yorkshire, die vier maandea geleden zwervende in de buurt Van Darlington werd aangetroffen, en toen geen enkel gegeven kon verstrekken omtrent zijn naam en woonplaats, heeft zijn geheugen terugge- kregen. Het ging bij stukjes en beetjjes. Eerst herinnerde hij zich zijn naam en ten slotte hoorde men hem herhaaldelijk de plaatsnaam Knottingley noemen, het- geen de politic op een spoor bracht, en ten slotte tot de oplossing van het raad- sel leidde. TRAGISCH. In de kerk te Camborne in Cornwall zou een huwelijk voltrokken worden. De bruid, vergezeld van de bruidsmeis- jes en eenige vriendinnen, kwam stipt op tijd op de plaats der plechtigheid aan, doch de bruidegom verscheen niet, zoodat de huwelijksvoltrekking uit den aard der zaak niet kon doorgaan. Inmiddcls kwam een ander paartje in de kerk en werd plechtig in den echt ver- eenigd. Het teleurgesteide bruidje woonde deze plechtigheid tot het einde toe bij, waarna zij zielsbedroefd in een rijtuig wegreed. WEERBERICHT VAN 13 JUNI 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 771,3 St. Ma- thieu. Laagste barometerstand 743,5 Shuldes- naes. Verwachting tot den avond van 14 Juni: Matige tot krachtige Westelijke tot Noordwestelijke wind, betrokken of zwaar- bewolkt, met tijdelijke opklaring; regen- buien, later iets koeler. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY vertrok 7 dezer van Norfolk naar Gibraltar vOor orders (Algiers of Oran). s.s. HELENA vertrok 11 dezer van An- cona naar Tunis. s.s. TERNEUZEN vertrekt heden van Dunston naar Antwerpen. SCHEEPVAARTBEWEGING. 8 Juni. Eng. s.s. Bowling, 2345 M3, kolen, van Grangemouth voor Gent. Zweedsch s.s. Bojan, 2961 M3, hout, van Trangsund voor Gent. Fransch s.s. Leoville, 2936 M3., gemengd, van Libau voor Gent. Eng. s.s. Melrose, 4719 M3, kolen, van Grangemouth voor Gent. Noorsch s.s. Lardal, 1197 M3, kolen. van Goole voor Gent. Belg. s.s. Condroz, 3177 M3, ledig, van Gent naar Swansea. Eng s.s. Swynfleet, 3306 M3, ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Arran Firth, 918 M3, fosfaat, van Gent naar Palnackie. Russisch s.s. Karl Liebknecht, 9459 M3, ledig, van Gent naar Blyth. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3, stukgoed, van Gent naar Belfast. Zweedsch s.s. Themis, 2048 M3„ ledig, van Gent naar Newcastle. 9 Juni. Eng. s.s. Mayrix, 2248 M3, kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3, kolen, van Sandwich voor Gent. Fransch s.s. Ganzeville 4347 M3„ kolen van Newcastle voor Ter Neuzen. Duitsch s.s. Jade, 2953 M3„ kolen, van Newcastle voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Parkhill, 5158 M3, ledig, van Gent naar Methil. Eng. s.s. Banchory, 6195 M3, ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Ernrix, 1958 M3, ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3, stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3, stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Ousel, 4355 M3, stukgoed, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Alfriston, 2160 M3, ledig, van Gent naar Kingslynn. Eng. s.s. Crichtoun, 3t84 M3, stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Nanset, 1084 M3, macadam, van Gent naar Boston. 10 Juni. Eng. s.s. Glynarthen, 2334 M3, ledig, van Gent naar Goole, Eng. s.s. Palmston, 1314 M3, ledig, van Gent naar Sandwich. Belg. s.s. Charles, 2775 M3, ledig, van Gent naar Kingslynn. Zweedsch s.s. Dagfrid, 2180 M3., ledig, van Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. Bowling, 2345 M3, stukgoed, van Gent naar Antwerpen. Belg. s.s. Loodsboot no, 11, 719 M3, ledig, van Vlissingen voor Gent. Noorsch s.s. Ophir, 2845 M3., kolen, van Swansea voor Gent. Eng. s.s. Wear, 3293 M3, kolen, van Newcastle voor Gent. Belg. s.s. Estella, 2143 M3, kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Goole, 1014 M3, kolen, van Goole voor Gent. Eng. zeel. Bertha, 568 M3„ kolen, van Goole voor Gent. Fransch s.s. Hebe, 4766 M3, kolen, van Ayr voor Gent. Iersch s.s. Elise Annie, 1014 M3„ ledig, van Rosslcre ,voor Gent. Eng. s.s. Daventia, 2263 M3, kolen, van Swansea voor Ter Neuzen. Ned. s.s. Johanna, 5882 M3, kolen, van Dunston voor Sluiskil. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3, stukgoed, van Londen voor Gent. Noorsch s.s. Anton Stub, 2439 M3, kolen, van Leith voor Gent. Van 11 tot en met 12 Juni werden langs de Oostsluis alhier 27 binnenvaartuigen op en 23 afgeschut; langs de Middensluis 9 op en 6 afgeschut; langs de Westsluis 4 op- en 0 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3