6EMEN3DE BERICHTEN. BURGERLIJKEN STAND. INBRAAK. Te Amsterdam is ingebroken in het kan- toor van een afcteeling van de Nederland- sche federate van Transportarbeiders. Vermist wordt een bedrag van 1000 a 2000 gld., geld dat bestemd was voor uit- keering aan de crisis-werkloozen. DE ROOF IN HET POSTKANTOOR TE UITHUIZEN. L>e Qroningsche recherche is er, onder leiding van den hoofd-inspecieur Molenaar, in treslaagd de vermoedelijke daders aan Kantoor tedcren werkdag van 9 tot 12H2 en 's Zaterdags van 9 tot 1 uur. fiet zijn eenige schippers. Een der aange- houdenen heeft aan een kameraad mede- gedeeld, dat hij met de anderen de feiton had gepleegd en dat het geld was verstopt De eerst aangehoudene is de 19-jarige Z. de W., die te Hariingen werd gearresteerd aan boord van het schip zijns vaders. In het schip zijn voorwerpen gevonden, die gediend hebben bij de postroof te Uithuizen: o.tn. een zwarte doorschijnende lap, die het gezicht van een der daders heeft bedekt. Deze jongeman neeft zich, na den dag dat de diefstal plaats had, groote uitgaven veroorloofd. Verder is te Gronin- gen aangehouden de 30-jarige H. H. aan boord van zijn schip bij de suikerfabriek aim het Hoendicp, terwijl diens broer, de 26-jarige S. H., onder de gemeente Ezinge is achterhaald en met zijn vrouw, die de vorige week in het bezit was van meer geld dan gewoonlijk, naar Groningen gebracht. Vast staat dat laatstgenoemde schipper ill den nacht van de berooving met zijn schip in Uithuizen heeft gelegen. De Groningsche recherche zet het on- derzoek voort, ten einde meerderr bewij- zen bij te brengen tegen de aangelioude- nen, die nog niet hebbqn bekend. ERNSTIGE VERWQESTING DOOR EEN VRACHT AUTO. Een zware lastauto, geladen met zakken meel, toebehoorend aan den heer F. de Maastricht, is te Venders (B.) met zulk 'n kracht uit haar baan gereden, dat de rui- ten en puien van een drietal winkels in een straat aldaar zeer ernstig beschadigd zijn. De verwoesting in de etalages aangerieht was ontzettend. De schade wordt op een 18 a 20 duizend francs geraamd. Vermoe- delijk is de stuurinrichting onklaar gewor- den. Een onderzoek wordt ingesteld. BETRAPT. Een jongmensch stond te Amsterdam met zijn meisje voor een winkel. Toen het meisje op een zeker oogen- blik haar portemonnaie zocht, miste zij de ze. Het jongmensch \erdacht een vrouw, die achter hen had gestaan, het voorwerp te hebben gestolen. Hij volgde de vrouw, terwijl het meisje een politieagent zocht. De vrouw ging een lunchroom binnen. Het jongmensch zag, dat zij daar iets onder een tafeltje wierp. Het bleek de ver- miste portemonnaie te zijn. De inhoud was echter weg. De vrouw verklaarde die op straat te hebben weggeworpen, omdat zij vermoedde dat zij werd gevolgd. De politie heeft de zakkenrolster aange houden. Zij blijkt haar handwerk reeds meer te hebben uitgeoefend in groote win kels en drukke straten, waar veel menschen zijn. VERDRONKEN. Zaterdagnamiddag vertrokken vier vrien- den, J. H. A. Kortrijk, kleermaker, eigenaar van het tjoftertje Watersport', Johannes Grimm, kleermaker, O. van Dijk, winkel- bediende en J. van Dijk, timmerknecht, met het genoemde bootje, voorzien van een aanhangmotor, van Leeuwarden in de rich- ting van Wartena, om tot Maandagmorgen bij Eernewoude (e gaan varen en visschen- In het bootje had men de noodige kam- peerartikelen, dekens, enz. en ook visch- netten meegenomen, zoodat het zwaarbe- laden was en slechts weinig boven water uitstak. Het opspa(|tende buiswatter werd voortdurend door de dekens en kussens, die daar lagen opgestapeld, opgezogen, waardoor het bootje steeds zwaarder be- last geraakte, zoodat het i n het Langdeel bij de Langemeer in de diepte schoot. De inzittenden kwamen in het water terecht en Grim waarschijnlijk onder de drijvende netten. Hij was de eenige, die kon zwem- doch dit heeft hem niet gebaati. De andere drie personen konden zich spartelende bo ven water houden. totdat de heer A. Koop- al met zijn motorbooti Leentfje te huip schoot. Het mocht hem gelukken Kortrijk en de beide van Dijks uit het water te halen en aan den wal te brengen. Grimm is ech ter verdronken. Hij laat een weduwe met een tweejarig kindje na. GOED AFGELOOPEN. Ten huize van den broodbakker J. B. O. te Heemse (Ov.) heeft een ongeval plaats gehad, dat wonder boven wonder nog enkel met materieele schade is afgeloo- pen. Op een zoldering in de schuur had men ongeveer 25.000 zware turven opge stapeld, toen plotseling de gehcele zolde ring begon te kraken en scheuren en met den last onder groot geraas naar beneden stortte. Gelukkig, dat niemand van de fa- milie of het werkvolk zich daaronder be- vond. Een gewoon rijwiel, zoomede een inotorfiets met zijspan, benevens vele an dere kisten enz., die beneden stonden, werden in elkaar gedrukt. De materieele schade is aanzienlijk. IN EEN RESERVOIR VERDRONKEN. Te Hengelo is de verfmeester P. A. C. Robben in de Hollandsche Wohveverij en Ververij in een waterreservojr gevallen en verdronken. VAN DE GRENZEN. In sommige grensdorpen in den Achter- hoek wordt nog een levendige handel ge- dreven in runderen en varkens, die uit Duitschland worden gesmokkeld. Ondanks wederzijdsche scherpe controle schijnt de ze smokkelhandel nog weinig te tieren. EEN DRAMA. Dezer dagen in de voor den nachtrust bestemden tijd 't was omstreeks 12 uur hebben inwoners van het centrum van Deventer schokkende oogenblikken door- leefd. Een echtpaar bemerkte dat de lieveling van hun huis 't wel niet lang meer ma- ken zouPietje, de kater, die al zoo lang sukkelde met de kwalen van den ouden dag, scheen een stil hoekje te willen zoe- ken om er te sterven. In den nacht bemerkte de vrouw des huizes, dat Pietje heimelijk zijn mandje had verlaten. en onmiddellijk ging zij, geholpen door haar echtvriend, buiten zoe- ken; zij wilden Pietje althans thuis de laatste zorgen geven, aldus het Deventer Dagblad. uur en van 1U2 tot 5 uut het hek van- den achtertuin bij buren, de man reikte haar een lamp aan, de vrouw zocht er des buurmans binnenplaats mee af. Pietje zag ze niet. Inmiddels bemerkte buurman het ge- scharrel en gezoek op zijn binnenplaats; hij vermoedde onraad en belde op slag de politie op; er waren ongetwijfeld in- brekers op heeterdaad te vattlen. Politiemannen ornsingelden listig en secuur het terrein van het vermoedelijk in staat van voltooiing zijnd misdrijf van de inbraak bij nacht en verrasten er de insluipster, die zich wegens het zoeken naar Pietje vermocht te excuseeren, ook wegens de oinstandigheden, dat zij buur man niet had willen wekken, want niet alle menschen begrijpen, hoe je van een beest kunt houdfen en er zooveel moeite voor over hebt. De politie was gerustgestfeld; als in- breekster zag de vrouw er allerminst uit en >t geval was verklaarbaar. De buurman was begrijpelijk ontstemd. had liever gezien, dat men niet z66 op zijn terrein zich toegang verschafte. Den volgenden morgen vond iemand Pietje's cadaver ergens in een hoekje. 't Heeft nu op een stille plek een rusftge plaats gekregen. In de mand van Pietje moet reeds een jonge poes de leege plaats hebben inge- nomen. EEN SCHOT IN DE LUCHT. Een bewoner van den Nieuwe Binnen- weg te Rotterdam, het hoofd nog geheel vervuld van een sappige" inbraak, die hij dien avond in de krant had gelezen, merk- te des nachts onraad. Duidelijk had hii gehoord, dat er iemand over het grint van zijn voortuintje was gesloopen. Hij ijlt naar het venster van de eerste etage, tuurt naar buiten en jawelzijn vermoeden blijkt waarheid. Daar staat iemand aan het slot van zijn voordeur te morrelen. Hij voelt den Sherlock Holmcs-geest over zich vaar- dig worden, grijpt de browning, die altijd geladen op zijn nachtkastje ligt, opent be- hoedzaam het venster en vuurt in de lucht. „Kan je overdag je schietoefeningen niet houden?" zoo roept de aspirant-inbreker naar boven. ,,Maak dat je weg komt of er gebeurt een ongeluk", schreeuwt Sherlock terug. En tot eenige spaarzame voorbijgangers, die op het schot afkwamen: Moord, doodslag, houdt den dief!" „Wie bedoel je?" vraagt de inbreker. „Jou bedoel ik!" zegt Scherlock. „Grijpt hem, menschen". Maar een hoongelach klinkt onzen detectieve tegemoet, want de gewaande inbreker is niemand anSers dan de trouwe waker van uen Particulieren Nachtveiligheidsdienst, die nakeek of de voordeur wel goed gesloten was! EEN FLESCH MET MAGNES1UM- POEDER UlTEENGESPRONGEN. Op het fotografisch atelier van de fir- ma Ladee, aan den Nieuvvendijk te Am sterdam, is Zaterdagavond een flesch met magnesiumpoeder gesprongen, waardoor een groote verwoesting is aangerieht. De ontploffing ging gepaard met een gevvel- digen knal, die in de zeer drukke, nauwe straat niet weinig opschudding veroor- zaakte. In het atelier en aangrenzende ver- trekken, die zich op de eerste verdieping bevinden, werd vrijwel alles vernield, o.a. een groot aantal platen en eenige lcosti bare toestellen. De deuren waren ontzet en de sponningen aan de ramen weg- geslagen. Van de derde verdieping der tegenoverliggende huizen zijn de ruiten ge sprongen. Op het oogenblik der ontplof fing was er gelukkig niemand op het ate lier aanvvezig, een oogenblik tevoren had een der firmanten het verlaten. Een begin van brand, door de ontplof fing veroorzaakt, heeft de brandweer ge- bluscht. HET AUTO-ONGELUK BIJ ARNHEM. De Arnh. Crt. meldt, dat de toestand van E. C. baron van Pallandt, die bij het on geluk op de houten noodbrug in den Apeldoornschen weg werd gewond, bij voortduring bevredigend blijft. Het blijkt dat de kneuzingen, welke hij heeft opge- loopen, niet van ernstigen aard zijn, zoodat als er zich geen complicaties voordoen, op een volledig herstel mag worden ge- hoopt. Het is anders wel op het randje af, dat de heer v. P. aan den dood is ontsnapt, want niet alleen heeft hij geruimen tijd onder de omgeslagen auto bekneld gezeten, maar bovendien had hij alle kans levend te verbranden, daar gewoonlijk bij zoo'n val het benzine-reservoir in brand vliegt. Doordien dit zich aan de achterzijde van den wagen bevond, is dat ditmaal niet ge- schied. Omtrent de wijze, waarop het ongeluk zich heeft toegedragen, bestaat nog steeds geen zekerheid. Juist voor de brug heeft de auto zich geheel links op den weg be- vonden. Daarna loopt het spoor naar rechts. Mogelijk is, dat de bestjuurder, vreezende, dat hij te ver naar rechts reed, te plotseling en te ver naar links heeft uit- gehaald, zoover dat de auto op het trot- toir van de brug is gereden, de leuning heeft verbrijzeld en schuinslinks naar be neden is gestort. Bij dien val is de wagen vervolgens over den kop gestagen, want hij lag met den motor naar de brug ge- keerd. Het bericht, dat de beide inzittenden hadden deelgenomen aan een feestmaaltijd in hotel de Zon ter gelegenheid van de bevordering van kapitein Rambonnet tpt majoor, is onjuist. Wel zijn beide heeren in „de Zon" geweest, maar met bedoeld diner hadden zij niets uit te stfaan. Na hun zoek aan de Zon werd nog eenigen tijd in de groote societeit doorgebracht, waarna de terugtocht naar Deventjer werd aan- vaard, welke zoo noodlottig is afgeloopen. EEN GEWAANDE OORLOGSHELD. Uit Montpellier wordt de arrestatie ge- meld van een vroeger soldaat,die den heldendood op het slagveld zou zijn ge- storven. Hij !had 18 Augustus 1918 den aan- val van Rethondes (Aisne) meegemaakt en toen hij na afloop van den strijd op het appbl ontbrak, was zijn naam op de doo- denlijst geplaatst. Aan zijn vrouw werd het oorlogsweduwenpensioen toegekend. In gelfs de militaire me- daille verleend, als een hulde aan haar man wiens naam tweemaal eervol vermeld stond op dagorders van zijn legergroep, wegens verrichte heldendaden. Dezer dagen bleek de held echter niet glorieus gestorven, maar gedeserteerd. Hij had na zijn desertie eenigen tijd te Parijs gewerkt, maar leefde sindsdien met zijn vrouw van het weduwen-pensioen, tot de politie er echter kwam, en held en oor- logsweduwe inrekende. EEN REEKS GEHKIMZINNIGe MOORDEN. De politie te Birmingham doet totlnog- toe vorgeefs nasporing tot het ophelderen van 'n reeks door middel van een bijl ge- pleegde moorden en verwondingen, waar- van reeds 36 personen het slachtoffer wer den. Het jongste slachtoffer een winkelier, die met een verbrijzelden schedel wercl gevonden. Het aantal moorden is daardoor tot 19 gestegen. Op grond van het feit dat de misdaden alle op dezelfdc vvijze worden gepleegd, neemt do politie aan dat een individu, of een bende, aan het werk is. EEN ROOVERSBENDE GEARRESTEERD. De politie te Eschweiler heeft een bende van vijf jongelieden gearresteerd, die be- schuldigd worden van roof. Zij waren ge- klecd in uniformen van Belgische officie- ren en soldaten en gewapend met pistolen en geweren. Zij deden aanvallen op af- gelegfen boerderijen en pleegden diefstal met geweld. Zevenentwintig gevallen van roof worden hun ten laste ge'egd, waarbij zij een bedrag van 100 millioen staten. ANGSTlGE OOGENBLIKKEN. Passagiers van den express Londen Manchester hebben angstige oogenblikken beleefd. De trein reed met een snelheid van 96 K.M. per uur door het station Betley cn de machinist had juist den stoom- toevoer afgesloten. alvorens de helling in de richting van Crewe af te rijden, toen er een verbindingspijp van de machine losraakte en stoom en kokend water met geweld uit de opening werden geperst. De machinist was weldra in een wolk van stoom gehuld en bekwam leelijke brand- wonden, maar bleef toch op zijn post en stelde de remmen in werking. GSQiukkig kwam de stoker, die niet de voile (aag stoom kreeg. hem te hulp, juist op het oogenblik. dat hij bewusteloos raakte. De trein werd onmiddellijk tot stilstand gebracht, tot groote ontfsteltenis van de passagiers, die een ernstig ongeluk vrees- den. Alles bleef echter, behalve de verwon- ding van den machinist, beperkt tot de beschadiging der machine, mede veroor zaakt door een paar wegvliegende stukken metaal. EEN ONBEGRIJPEL1JKE DAAD VAN VANDALISME. In twee aangrenzende winkels in de Bismarckstrasse te Berlijn een banketbak- kerszaak en een kunsthandel, hebben tot dusver onbekend gebleven vandalen op schandelijke wijze huisgehouden.. In den kunsthandel hebben zij met een degelijk- heid, een betere zaak waardig, alle schil- derijen, etsen, gravures enz. vernield, uit de lijsten gesneden, met lak beklodderd, andere besmeerd met Hakenkreuzen. Voor- raden meel en suiker uit een keukenkast hebben zij over de vloer uitgestrooid, over doozen sigaretten lak laten loopen, de zit- tingen van de stoelen stukgesneden. Mee genomen hebben zij echter niets. Ook mets uit de banketbakkerszaak, waar zij op dergelijke wijze Imishjelden. Men vraagt zich af wat de vernielers bezield mag hebben. De politie heeft tot dusver geen enkel spoor gevonden. ALS PROFESSOR VERSTROOID IS... Waarom draagt u eigenlijk drie bril- len bij u? Een gebruik ik bij't lezen, de tweede is een reservebril en met de derde zoek ik gewoonlijk de beide anderen. OPSNIJDERS. A. Ik was in het Westland en toen heb ik een kool zien groeien... Ik had wel drie dagen noodig gehad om daarom- heen te loopen. B. Niet de moeite waard. Ik was iaatst in Twente en daar wordt op het oogen blik een kete! gebouwd, waaraan 500 ar- beiders zitten tie klinken. En die arbei- ders zaten zoo ver van elkaar, dat de een het hameren van den ander niet kon hooren." A. Kolossaal. En waar moest die ke- tel voor dienen. B. Om die kool van jou in te stoven. EEN REUZENKRENTKNBROOD. Bij een arbeider te Aalten werd dezer dagen op een handkar een krentenbrocd thuis bezorgd,' dat 84 pond woog en 2,5 M. lang was. Het was een geschenk van zijn inede- arbeiders aan de gasfabriek ter gelegen heid van de geboorte van zijn eerste kind. I 'tis tiering tot Ged. Staten gerichte uitnoodiging, om te alien tijde zooveel doenlijk te ijveren voor de voortdgrende vestiging der „Maat- schappij Zeeland" te Vlissingen en voor alles wat hetzij direct, hetzij indirect, dienen kan om haar bedrijfsvorming zoo goed en zoo vol- ledig mogelijk te doen zijn, hebben Ged. Staten zich d.d. 2 Maart j.l. tot den Minister van Wa- terstaat gericht met een schrijven, waarm er vooreerst op gewezon wordt, dat de Zeeland voor den oorlog' kon bogen op schitterende re- suitaten. In 1913 vervoerde zij ruim 169.000, in 1914 ruim 200.000 passagiers. De route werd blijkbaar gekozen, omdat zij nagenoeg met loopt over open zee. Verlegging der lijn naar Harwicn zou dit voordeel doen te loor gaan en bovendien ile Zuid-Duitsche reizigers aanleiding kunnen geven, de Ostendelijn en Hollandsche en Noord-Duitsche reizigers, die over Hoek van Holland te verkiezen. Van het groote aantal reizigers maakte meer dan de helfc gebruik van den nachtdienst. Ongetwijfeld zou een nachtdienst ook nu nog een zeer groot aantal reizigers trekken. Het komt daarom een be- voorrechting van de Hoek van Holland-! iji. voor, dat aan deze de nachtdienst is toege- wezen. Ook in ander opzicht is deze bevoor- recht door de inlegging van den luxetrein. Aangezien de boottrein te Vlissingen aankomt 1.40 namiddag en vertrekt 4.30 namiddag (van 1 Juni is dit 2.24 en 5.50 Red.), wordt een groot deel van de reis niet slapende in den trein afgelegd en zou een luxe trein voor Vlis singen volkomen op zijn plaats zijn, ook al zou men in dien trein een paar slaapwagens mede- voeren. Is het inleggen van den luxetrein op zich zelf al een reclame voor de Hoek van Hol- land-lijn, niet minder is dat de wijze, waarop deze trein is aangekondigd. Zoo zijn er aller- lei factoren, welke op de herleving van de Zee- land-lijn ongunstig werken. Ged. Staten heb ben er een en andermaal op gewezen, dat het behoud en de opbloei van deze lijn van zeer groot belang is voor Vlissingen in de eerste plaats en voor Zeeland in het algemeen. De regeering heeft het belang van de lijn erkend door haar een aanzienlijk subsidie voor het postvervoer toe te kennen. Ged. Staten kun nen niet aannemen, dat de regeering halver- wege zal blijven staan ep dringen er daarom vrijmoedig en met kracht op aan, dat van Rijkswege al het mogelijke zal worden gedaan, om de nationale Vlissingsche lijn te steunen en tot grooteren bloei te brengen. In zijn antwoord op dit schrijven dd. 17 April verwij st de Minister van Waterstaat naar de beantwoording van de vragen van den heer Dresselhuijs. Uit het antwoord op vraag III moge blyken, waarom Zeeland heeft besloten haren vooima- ligen nachtdienst in een dagdienst te veran- deren, en dat deze verlegging een factor is geweest, welke nu reeds gunstig op haar ver- keer heeft gewerkt. Met het oog op het voor- heen bestaande verkeer en de door inrichting van den dagdienst geopende kans op toeneming van het Duitsch-Engelsch, zoowel als van het Nederlandsch-Engelsch vervoer over Vlissin gen kan niet ingezien worden, dat de Maat- schappij-Zeeland tegen haar belang heeft gc handeld door haren nachtdienst in een dag dienst te veranderen. In dit verbancl kan dan ook niet worden toegegeven, dat het behou< van den nachtdienst voor de Hoek-lijn eene be- voorrechting zou zijn. Gelijk uit de beantwoording van de vragen IV en V moge blijken, kan evenmin terecht- staande gehouden worden, dat de Hoek-lijn be- voorrecht zou zijn door de inlegging van den luxetrein Nederland-Berlijn en door de wijze, waarop die trein is aangekondigd. Uit een oog- punt van algemeen verkeersbelang bezien, was inlegging van dien luxetrein van beteekenis voor het behoud en de toeneming van het ge- heel transitoverkeer over Nederland in concur- rentie met Fransche en Belgische routes, waar- door de Vlissinger route in de toekomst in- direkt kan gebaat worden. Geen subsidie politievakonderwijs. Waar in de najaarsvergadering afwijzend is beschikt op het verzoek van het schoolbestuur van de R. K. Politieschool te Den Bosch, stel- len Ged. Staten voor thans ook af te wijzen het verzoek van de commissie van vakonder- wijs ingesteld door den Alg. Nederl. I'olitie- bond om subsidie voor de school te riilversum en de bestaande politiecursussen. Ged. Staten herhalen, dat een specifiek provinciaal belang niet bij deze zaak is betrokken, doch dat het in de allereerste plaats een gemeente-, c.q. rijksbelang is. Trouwens in een gedrukte circulaire aan de burgemeesters, die bij het adres is gevoegd en ten Griffie ter inzage ligt, wordt dit ook door adressante als zoodanig opgevat. Subsidie voor. Kerk en Torenrestauratic. Bij Ged. Staten zijn ontvangen adressen van kerkvoogden der Ned. Ilerv. gem. te Nisse, van Burg, en Weth. te Vrouwenpolder en van kerkvoogden der Ned. Herv. gem. te Iionte- nisse, wat betreft de beide eerste inhoudende verzoek om aanvullingssubsidie voor het her- stel van de kerk te Nisse en den toren te Ga- pinge en het derde om subsidie voor het her- stel van de kerk te Hontenisse. Voorts is nog aanhangig een aanvrage om subsidie voor restauratie van het kerkgebouv te Kapelie, welke in de najaarsvergadering werd aangenomen en ook nu nog niet rijp is voor behandeling. Voor de restauraties te Vrouwepoldgr en te Nisse heeft de provincie reeds naar haar krachten bijgedragen en nu de ondernomen werken hunne voltooiing naderen, wordt op- nieuw een provinciaal subsidie gevraagd, het zij omdat men als te Nisse, te weinig heeft gevraagd en de raming niet onaanzienlijk is overschreden hetzij omdat als in Vrouwenpol der, van andere zijde minder subsidie werd ontvangen, dan waarop was gerekend. In geen geval meenen Ged. Staten, dat er voor de provincie, die als gezegd, het hare reeds heeft gedaan, aanleiding bestaat het te- kort geheel of gedeeltelijk te dekken. Boven dien, doch dit is een zuivere zakeiijke over- weging, zijn met deze aanvrage zoodanige be- dragen gemoeid, dat inwilliging niet zou kun nen geschieden dan na verhooging van den op <le proviyciale begrooting voor dit doel uitge- trokkeu post, hetgeen Ged. Staten in overeen- stemming met het dienaangaande reeds opge- merkte in hun voorstel inzake het Beursge- bouw te Vlissingen, met nadruk moeten ont- raden. Tegen een subsidie voor de kerk te Honte nisse hebben Ged. Staten echter totaal geen bezwaar, daar zij het behoud van het gebouw het subsidie waard achten en zij stellen dan ook voor 1924 en 1925 telkens 1000 en over 1926 500 toe te kennen. AXEL. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Francois Geen- sen, oud 22 j., jm. en Dina Adriana Vlaander ou<! 22 j., jd. Pieter Haak, oud 25 j., jm. en Pieternella Johanna Oppeneer, oud 23 j., jd. 4 Mei. Josephus Eduardus Stephanus Seeg, oud 26 j., jm. en Elisa Maria Verbruggen, oud 28 j., jd. 9 Mei. Josephus Marie Martens, oud 24 j., jm. en Magdalena Maria Aerens, oud 24 j., jd. 11 Mei. Bartholomeus Johannes Knie- riem, oud 24 j., jm. en Gerardina Cornelia van Tatenhove, oud 23 j., jd. Maarten van Fraajjenhove, oud 27 j., jm. en Suzanna Koster, oud 19 j., jd. 23 Mei. Jacobus Abraham van Hoom, oud 22 j., jm. en Francina Hendrika Jonkman, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Mei. Camillus Bemardus de Danschutter, oud 23 j., jm. en Maria Hendrika Steel, oud 21 j., jd. Florimon- dus Franciscus Naessens, oud 23 j., jm. en Josephina de Kerf, oud 18 j., jd. Emile Se- raphinus Herwegh, oud 35 j., jm. en Lisa Maria Frankevijle, oud 24 j., jd. 9 Mei. Johannes Haak, oud 26 j., jm. en Ebrina Anna van Oriel, oud 26 j., jd. 16 Mei. Pieter Haak, oud 25 j., jm. en Pieternella Johanna Oppeneer, oud 23 j., jd. Franqois Geensen, oud 22 j., jm. en Dina Adriana Vlaander, oud 22 j., jd. 24 Mei. Bartholomeus Johannes Knieriem, oud 24 j., jm. en Gerardina Cornelia van Taten hove, oud 23 j., jd. Maarten van Fraaijen- hove, oud 27 j., jm. en Suzanna Koster, oud 20 j., jd. Josephus Marie Mattheus, oud 24 j., jm. en Magdalena Maria Aerens, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 Mei. Comelis, z. van Jar. Koster en van Catharina de Visser. 22 Mei. Willem, z. van Willem Bakker en van Cornelia Koekoek. Irmina Melanie, d. van Petrus Jo sephus Coninck en van Johanna Maria Jacobs. Bernardus Hermanus, z. van Cornelis van der Bos en van Anna C&tharina Goethem. 25 Mei. Adriana Wilhelmina, d. van Jacobus de Feijter en van Pieternella Reminsen. 26 Mei. Mathilda Martha, d. van Hermanus Bos en van Rosalia Maria van Meelen. 29 Mei. Johan nes Andries, z. van Jan Cornelis Fokker en van Maatje Cornelia Olijslager. 30 Catharina, d. van Aarnout de Feijter en van Cornelia Moes. Overlijden. 1 Mei. Marinus de Fouw, oud 12 w., z. van Hendrik en van Anna Geertruida Wilhelm. 2 Mei. Adriaan Willemsen, oud 7T j., echtg. van Cornelia de Braal. 11 Mei. Cor nelis Jozias van Espen, oud 4 w., z. van Ge rard en van Leuntje den Beer. 24 Mei. Feme- lina Francisca Dominica Bastelier, oud 84 j., wed. van Adolf Constant Fidele Amand Fer- mont. 29 Mei. Antje Goossen, oud 57 j., echtg. van Mattheus Dieleman. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 11 Mei. Petrus Au- gustinus Mattens, oud 33 j., jm. en Maria Louisa Remorie, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Mei. Alo'g'sius Jacobus Eeman, oud 31 j., jm. en Elisabeth Baart, oud 28 j., jd. 2 Mei. Johannes Fran ciscus Crombeen, oud 28 j., jm. en Emma van Damme, oud 25 j., jd. 11 Mei. Alphonsus van den Berge (van Hontenisse), oud 36 j., jm. en Elodie Naessens, oud 33 j., jd. 16 Mei. Jo sephus Ludovicus Vermast, oud 34 j., jm. en Maria Louisa Dobbelaar, oud 33 j., jd. 29 Mei. Petrus Augustinus Mattens, oud 33 j., jm. en Maria Louisa Remorie, oud 25 j., jd. Geboorten. 25 Mei. Louisa Mathilda, d. van Gerardus de Schepper en van Francisca Ma thilda Ottjes. 27 Mei. Petrus Johannes, z. van Jan Francies van Schuren en van Rosalia Sponselee. HOEK. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Leendert Wil lem de Regt, oud 21 j., j.m. en Maria Jacomina de Bruijne, oud 19 j., jd. 31 Mei. Krijn Ha- melink, oud 25 j., jm. en Wilhelmina van Ta tenhove, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Mei. Leendert Willem de Regt, oud 21 j., jm. en Maria Jaco mina de Bruijne, oud 19 j., jd. Geboorten. 2 Mei. Catharina, d. van Abra ham de Bree en van Sara Catharina de Feijter, 14 Mei. Neeltje Maria, d. van Adriaan Willem Nieuwelink en van Ebrina van Alten. 26 Mei. Petrus Albert, z. van Maria Magdalena de Vos. HENGSTDIJK. Geboorten. 21 Mei. Albertus Emeri, z. van Petrus de Brouwer en van Paulina Magnus, Overlijden. 12 Mei. Paulina Johanna van Heese, oud 24 j., d. van Petrus en van Apolina de Bakker. 26 Mei. Jacobus Alphonsus Muller. oud 52 j., echtg van Maria Catharina van Belle. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 14 Mei. Odo Carlos Albert Vercraeye, oud 27 j., jm. en Irena Eduarda Maria de Vleeschauwer, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Mei. Cyrillus Jacobus van Troost, oud 29 j., weduwn. en Anna Maria Pieters, oud 36 j., wed. Geboorten. 25 Mei. Bemardus Franciscus Jacobus, z. van Josephinus Comelis Jacobus van Opdorp en van Elizabeth de Blaeij. Overlijden. 10 Mei. Gerben de Vries (overl. te Amsterdam), oud 74 j., echtg. van Catharina van der Meulen. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 4 Mei. Augustinus de Vos, oud 24 j., jm. en Alice Celestina Not- schaele, oud 20 j., jd. 11 Mei. Leonardus Jo hannes Laffort, oud 26 j., jm. en Elvira Ste- phania van Waes, oud 27 j., jd. 26 Mei. Leo nard Francies Lammens, oud 23 j., jm. en Oscarina Camilla Pieternella van Geetsum, oud 17 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Mei. Maurice Hollevoet, oud 20 j., jm. en Maria Augusta Magdalena Verhoosel, oud 19 j., jd. 17 Mei. Alfred Constantinus Thomas, oud 25 j.. jm. en Alina Maria van Vooren, oud 19 j., jd! Joseph Alphons Comelis van Dorsselaer, oud 25 j., jm. en Martha Maria van Keulenbroeck, oud 27 j., jd. Geboorten. 10 Mei. Laura Mathdda en Roger Leon, d. en z. van Franciscus Wilhelmus ten Haken en van Johanna Maria van Remortel. 15 Mei. Andre August, z. van Petrm Jacobus van Troost en van Felicita Johanna de Ridder. 20 Mei. Annie Aline Marie, d. van Oscar Marie Joseph van Waes en van Maria Anna Catharina de Nijs. 26 Mei. Bertha Augusta, d. van Eclmundus Eduardus Verhoosel en van Maria Seraphina Angelina de Coninck. 31 Mei. Floribertus Frangois, z. ran Constan tinus D'Hooghe en van Maria Josephine Rens. Overlijden. 8 Mei. Een als levenloos aange- geven kind van het vrouweiijk geslacht van Franciscus de .Jaeger en van Magdalena Maria Vervaeck. 23 Mei. Een als levenloos aange- geven kind van het vrouweiijk geslacht van Maurice Van Hijfte en van Bertha Maria Thomas. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften, 9 Mei. Hendrik Maas, oud 23 j., jm. en Frangoise Meertens, oud 22 j., jd. 17 Mei. Jacobus Marinus de Maree (van Ter Neuzen), oud 21 j., jm. en Geertruida Penne, oud 25 j., jd. Jacobus de Zeeuw (van Boschkapelle), oud 23 j., jm. en Janna Cornelia Buijze, oud 22 j., jd. 24 Mei. Willem de Feijter (van Axel), oud 27 j., jm. en Cornelia Maria Buijze, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Mei. Jan Christiaan v. d. Vrede, oud 23 j., jm. en Jo- zma de Pooter, oud 22 j., jd. 24 Mei. Hen drik Maas, oud 23 j., jm. en Frangoise Meer tens, oud 22 j., jd. Jacobus Dieleman (van Ter Neuzen), oud 21 j., jm. en Janneke Su zanna 't Gilde, oud 21 j., jd. 31 Mei. Jacobus Marmus de Maree (van Ter Neuzen I, oud 21 j., jm. en Geertruida Penne, oud 25 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Geertruida Pieternella, d. van Jozias Jacobus Bareman en van Maria Keukelaar. 5 Mei. Adriaan, z. van Mels Deii en v. Maatje Catharina de Koeijer, 6 Mei Krijn z. van Krijn Hamelink en van Cornelia Bakker. i Mei. Geertrui, d. van Jan Hamelink en van Elizabeth de Fey ter. 9 Mei. Cornelia, van Marinus Zegers en van Leuntje Johanna Over- dulve. 11 Mei. Cornelis Gelein, z. van Abra ham Haak en van Elizabeth de Bokx. 15 Mei. Johannes Jan, z. van Marinus Pieter v. d. Voorde en van Janna Cornelissen. Catharina Maria, d. van Comelis Maarten Stoffels en van Sijke Antonia van Grondel. 18 Mei. Cor nelia Pieternella, d. van Anthonie Jansen en van Suzanna Johanna v. d. Hooft. 21 Mei. Geertruida, <1. van Adriaan den Hamer en van Janna de Visser. Maatje, d. van Jacob de Bruijne en van Janna Kempe. 22 Mei. Eliza beth, d. van Jan de Koeijer en van Jozina Ha melink. 29 Mei. Willem Cornelis. z. van Joris Jacob Wisse en van Sara Adriana <>ver- beeke. Jacobus, z. van Pieter Witte en van Francoise de Feijter. Overlyden. 5 Mei. Catharina Geertrui Wilhelmus, oud 54 j., d. van Jacobus Wilhel mus en van Geertrui van Bendegem. 7 Mei. Johannes de Wilde, oud 82 j., weduwn.. van Jacomina Pieternella den Nooijer. 14 Mei. Sara de Pooter, oud 74 j., wed. van Jacob Willemsen. 15 Mei. Adriana Hendrika Stout- hamer, oud 51 j., echtg. van Jan Pieter v d Veke. 25 Mei. Jan Baak, oud 71 j., echtg van Geertruij de Bokx. 30 Mei. Maatje Kem pe, oud 66 j., wed. van Meeuwis Dieleman.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 6